Zaskakujące rzeczy dzieją się w pierwszoligowej Stali Rzeszów. Beniaminek zaplecza Ekstraklasy dopiero co wygrał z Arką Gdynia, dzięki czemu dostał się do strefy barażowej. Wygląda jednak na to, że klubowi działacze zamiast planu na awans pracują nad zmianą trenera.

Gęsta atmosfera w Rzeszowie. Stal gra o awans, działacze chcą zwolnić trenera

Według naszych informacji Daniel Myśliwiec latem ma pożegnać się z pracą w Stali Rzeszów. 37-letni trener prowadzi zespół z Podkarpacia od 2020 roku. Początki miał burzliwe, jednak z czasem przekonał do siebie kibiców i wykonał zadanie, któremu nie sprostał Janusz Niedźwiedź — awansował na zaplecze Ekstraklasy.

W niej Stal radzi sobie solidnie. Zajmuje szóste miejsce w tabeli, wspólnie z ŁKS-em dzierży miano najskuteczniejszej drużyny w lidze, w dodatku ma duże szanse na premię z Pro Junior System — tylko jeden zespół z zaplecza częściej wystawia młodzieżowców, natomiast punktowo daje to dziś ósmą lokatę.

Rzeszowianie są uznawani za jedną z najbardziej efektownych drużyn w lidze, co potwierdzają liczby.

  • dryblingi/90 minut – 2. miejsce (24,87)
  • kontakty z piłką w polu karnym/90 minut – 2. miejsce (20,36)
  • podania/90 minut – 3. miejsce (380,58)

Wszystkie te liczby, tak jak i stosunkowo łatwy terminarz, który faktycznie może dać beniaminkowi baraże, mają małe znaczenie. O zmianie trenera na Podkarpaciu plotkuje się od dawna, a teraz wieści zaczęły się konkretyzować.

Daniel Myśliwiec – kim jest trener Stali Rzeszów? [WYWIAD]

Stal Rzeszów. Jacek Magiera zastąpi Daniela Myśliwca?

W nowym sezonie Daniela Myśliwca zastąpić ma Jacek Magiera. Aktualny trener Śląska Wrocław wiązany jest ze Stalą Rzeszów od kilku miesięcy. W środowisku mówi się, że kandydaturę Magiery mocno wspiera jego były współpracownik z Legii Warszawa — Sebastian Krzepota, który od obecnego sezonu pełni rolę dyrektora ds. strategii sportowej pierwszoligowca i jest coraz ważniejszą osobą w klubie (dyrektorem sportowym klubu jest Jarosław Fojut, który łączy tę funkcję z rolą eksperta w „Viaplay”).

Argumentem, który ma przemawiać za Magierą, jest jego doświadczenie wyniesione z reprezentacji Polski U-20 i europejskich pucharów. Co ciekawe, Myśliwiec w Legii był członkiem sztabu szkoleniowego Jacka Magiery. Pełnił w nim wówczas rolę analityka.

Fakt, że potencjalny przyszły trener Stali Rzeszów wrócił właśnie do Śląska Wrocław — zresztą, z tego co słyszymy, na własne życzenie, zgłaszając chęć uratowania zespołu przed spadkiem — niewiele zmienia w kwestii przyszłości. Na Podkarpaciu sprawy zabrnęły już daleko, Myśliwiec nawet w przypadku awansu mógłby nie przekonać działaczy do kontynuowania współpracy.

Sęk w tym, że obecny trener Stali ma jeszcze roczny kontrakt z klubem, więc jeśli ktoś ma go zastąpić, najpierw trzeba będzie go zwolnić. To z kolei generuje koszty, a rzeszowianie ostatnio nie szastają pieniędzmi. Dość powiedzieć, że w dwóch ostatnich okienkach zespół wzmocniło trzech piłkarzy — do tego grona trzeba jeszcze doliczyć dwa transfery młodych bramkarzy i dwa wypożyczenia. Za kulisami trwają więc różne przepychanki i kombinacje. Nieprzypadkowo zresztą o zmianie na stanowisku trenera jest coraz głośniej. Z drugiej strony jest to gra ryzykowna, bo przecież zespół ma dużą szansę na więcej niż niezły wynik na koniec sezonu.

Atmosfera zaczyna być jednak ciężka, co zresztą widać po wypowiedziach. Początkowo działacze obiecywali walkę o awans, teraz z kolei Daniel Myśliwiec wypalił:

Chciałbym, żebyśmy się określili, czy gramy o wynik sportowy, czy o rozwój młodzieży. Ważne jest wybranie jednej drogi. Trudno będzie złapać dwie sroki za ogon.

***

Finał tego serialu powinniśmy poznać najpóźniej za kilka tygodni. Powyższy scenariusz jest obecnie najbardziej prawdopodobną opcją, jednak cokolwiek z tego wyniknie, w Rzeszowie będzie ciekawie.

WIĘCEJ O 1. LIDZE:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Najnowsze

Suche Info

Guardiola: – Jestem na niego wściekły. Mam nadzieję, że czegoś go to nauczy

redakcja
Suche Info

Kuszczak: – Praca w kadrze to propozycja nie do odrzucenia

redakcja
Suche Info

Urban o posadzie selekcjonera: – Rozmów nie było. Widocznie nie byłem w gronie kandydatów

redakcja
Suche Info

Dariusz Formella ratuje punkt swojej drużynie [WIDEO]

redakcja
Inne sporty

Mateusz Gamrot zwyciężył w walce wieczoru po kontuzji Fizieva

Szymon Szczepanik
Suche Info

Murawski o Velde: – W łeb też dostanie

redakcja

1 liga

1 liga

Prezenty, kontrowersje i awantura w końcówce. Wisła zdobyła Arenę Lublin

redakcja
1 liga

Bramka ze spalonego w erze VAR? W 1. lidze to możliwe

Szymon Janczyk
Na zapleczu

„Uczeń” Marcelo Bielsy na swoim. Radosław Bella – trener godny uwagi

Szymon Janczyk
Piłka nożna

Niemrawa Miedź wraca z Gdyni na tarczy. Zasłużone zwycięstwo Arki

redakcja
1 liga

Nie ma rywala, z którym Wisła Kraków nie byłaby w stanie stracić punktów

redakcja
1 liga

Biliński: To Podbeskidzie zrezygnowało ze mnie, a nie ja z Podbeskidzia

Przemysław Michalak
2