Van den Brom: – Raczkowski jest najgorszym sędzią w Ekstraklasie

Autor:Arek Dobruchowski

03 kwietnia 2023, 09:39 • 2 min czytania 34 komentarzy

W niedzielę Lech Poznań zremisował przed własną publicznością 2:2 z Pogonią Szczecin w ramach 26. kolejki Ekstraklasy. John van den Brom na konferencji prasowej postanowił w mocnych słowach skomentować pracę sędziego Pawła Raczkowskiego. Holender uważa, że jest to najgorszy arbiter w Polsce.

W końcówce pierwszej połowy Konstantinos Triantafyllopoulos powinien wylecieć z boiska za drugą żółtą kartkę. Obrońca Pogoni sfaulował Afonso Sousę, przerywając kontratak Lecha Poznań. Faul taktyczny. Sędzia Paweł Raczkowski przyznał „Kolejorzowi” przywilej korzyści i już nie wrócił do tej sytuacji.

Mecz prowadził najgorszy sędzia w Ekstraklasie. To już szósty raz, gdy prowadzi zawody, gdzie decyzje tego sędziego wpływają na losy naszego spotkania. Mecze trzeciej z czwartą drużyną w tabeli wymagają dobrych sędziów. Po tym meczu będzie mówiło się głównie o arbitrze. Zawodnik Pogoni powinien wylecieć z boiska za drugą żółtą kartkę. Tłumaczenia sędziego były absurdalne, tak naprawdę nie chciało mi się go w ogóle słuchać. Sposób, w jaki Paweł Raczkowski prowadzi mecze Lecha, jest zły i mam nadzieję, że więcej nie będzie nam sędziował – zaznaczał John van den Brom.

– Potrafię się przyznać do błędów, gdy gramy źle. Sędzia nie potrafił, kolejny raz popełnił błąd prowadząc nasz mecz i trzeba o tym głośno mówić. W przerwie było wiele emocji u mnie i u zawodników. My nie potrzebujemy pomocy arbitrów, ale chcemy, by gra toczyła się fair, a dziś tak znowu nie było – dodał.

O błędach zawodników Lecha w tym spotkaniu: – Chcemy grać od tyłu, więc taki błąd, jaki popełnił Filip Bednarek ma prawo się zdarzyć. Jestem zadowolony z reakcji na gola na 1:2 i z drugiej połowy, w której graliśmy lepiej niż w pierwszej. Wynik jestem w stanie zaakceptować patrząc na to sędziowanie, na naszą grę i na klasę rywala. Zremisowaliśmy i idziemy dalej – skończył Holender.

Lech Poznań zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli i traci do drugiej Legii Warszawa już 11 punktów.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

cytaty za: kkslech.com

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.