Xavi i Lewandowski po meczu z Manchesterem

Autor:Paweł Paczul

24 lutego 2023, 08:36 • 2 min czytania 13 komentarzy

Barcelona przegrała 1:2 z Manchesterem United i odpadła z Ligi Europy. Głos po tym spotkaniu zabrali między innymi Xavi i Lewandowski.

Trener Blaugrany stwierdził: – Po przerwie zabrakło nam spokoju i cierpliwości. Dzisiaj przegraliśmy przez detale. W drugiej połowie nie graliśmy na takiej intensywności jak w pierwszej, częściej przegrywaliśmy pojedynki. Obie stracone bramki padły po naszych przegranych pojedynkach. Bez wymówek, ale gdyby byli dziś z nami Pedri i Gavi, byłoby może inaczej. Nie możemy być zadowoleni, ale rywalizowaliśmy przeciwko wielkiej drużynie. Teraz trzeba skupić się na LaLidze i Pucharze Króla.

Lewandowski zaś (dla Viaplay): – W pierwszej połowie mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Dobrze rozgrywaliśmy piłkę, próbowaliśmy atakować. Strzeliliśmy gola i mieliśmy jeszcze jedną szansę na bramkę. Pierwsza połowa wyglądała bardzo dobrze. Po przerwie było 10-15 minut, gdzie Manchester nas przycisnął, strzelił dwa gole. To był dla nas ciężki czas. Może jakbyśmy stworzyli więcej sytuacji, to byłoby inaczej. Walczyliśmy jednak do końca. Przychodząc tutaj wiedziałem, że potrzeba cierpliwości. Jakbyśmy porównali naszą obecną grę do tego, co było w Lidze Mistrzów, to pewnie gralibyśmy tam dalej. Nie oczekiwałem, że w pół roku ta drużyna zmieni się tak, że wszystko będzie funkcjonowało. Mamy młody zespół, który cały czas się rozwija i z każdym miesiącem to widać.

Na Weszło pisze głównie o polskiej piłce, na WeszłoTV opowiada też głównie o polskiej piłce, co może być odebrane jako skrajny masochizm, ale cóż poradzić, że bardziej interesują go występy Dadoka niż Haalanda. Zresztą wydaje się to uczciwsze niż recenzowanie jednocześnie – na przykład - pięciu lig świata, bo jeśli ktoś przekonuje, że jest w stanie kontrolować i rzetelnie się wypowiedzieć na tyle tematów, to okłamuje i odbiorców, i siebie. Ponadto unika nadmiaru statystyk, bo niespecjalnie ciekawi go xG, półprzestrzenie czy rajdy progresywne. Nad tymi ostatnimi będzie się w stanie pochylić, gdy ktoś opowie mu o rajdach degresywnych.