Maciej Rosołek przedłużył kontrakt z Legią

redakcja

Autor:redakcja

08 grudnia 2022, 18:45 • 1 min czytania

Reklama
Maciej Rosołek przedłużył kontrakt z Legią

Warszawski klub oficjalnie poinformował, że skrzydłowy lub napastnik podpisał nową umowę. Poprzednia miała wygasnąć z końcem obecnego sezonu. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Reklama

Wychowanek Pogoni Siedlce trafił do Legii w 2015 roku, przechodząc ze swojego macierzystego klubu. Najpierw występował w Akademii, a od lata 2019 roku jest członkiem pierwszego zespołu. W sezonach 2020/21 i 2021/22 był wypożyczany do Arki Gdynia. Dotychczas 21-latek rozegrał w ekipie z Łazienkowskiej 67 meczów, w których zdobył 10 bramek i miał 6 asyst. Na koncie ma też dwa mistrzostwa Polski.

Dla mnie – chłopaka, który wychował się w Akademii Legii, przez drugą drużynę dotarł do pierwszej, to wielka chwila. Każdemu życzę takiej drogi. Będę walczył o swoje miejsce i jak największą liczbę minut – powiedział Rosołek, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

W tym sezonie zagrał w 20 spotkaniach Legii (17 w Ekstraklasie i 3 w Pucharze Polski), strzelił gola i miał asystę.

 

Reklama

WIĘCEJ O LEGII:

Fot. FotoPyk

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
0
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
1
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
7
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie