Wszystkie wyniki czwartkowych spotkań Ligi Europy

Autor:Arek Dobruchowski

06 października 2022, 23:43 • 2 min czytania 3 komentarze

Betis Sevilla pokonał na wyjeździe AS Romę, Manchester United nie miał łatwej przeprawy z Omonią Nikozja na wyjeździe. Szymański strzelił gola w starciu z duńskim FC Midtjylland. Jak wyglądał czwartkowy dzień z Ligą Europy?

Hitem trzeciej serii gier Ligi Europy było starcie AS Romy z Betisem Sevilla. Podopieczni Jose Mourinho jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Paulo Dybali w 34. minucie po rzucie karnym. Jeszcze przed przerwą wyrównał Guido Rodriguez. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 88. minucie Luiz Henrique. Nicola Zalewski rozegrał cały mecz.

Komplet wyników:

Crvena Zvezda Belgrad – Ferencvaros 4:1 (Kanga 27′, 60′, Mitrović 35′, Katai 50′ – Zachariassen 71′)

HJK Helsinki – Łudogorec Razgrad 1:1 (Hetemaj 55′ – Tissera 10′)

Malmoe FF – Union Berlin 0:1 (Becker 68′)

AS Monaco – Trabzonspor 3:1 (Ben Yedder 14′, 45+2′, Disasi 55′ – Bakasetas 72′)

Omonia Nikozja – Manchester United 2:3 (Ansarifard 34′, Panagiotou 85′ – Rashford 53′, 84′, Martial 63′)

Sheriff Tyraspol – Real Sociedad 0:2 (David Silva 53′, Elustondo 62′)

Sturm Graz – Lazio Rzym 0:0

FC Zurich – PSV 1:5 (Okita 87′ – Vertessen 10′, 15′, Gakpo 21′, 55′, Simons 35′)

Arsenal – Bodo Glimt 3:0 (Nketiah 23′, Holding 27′, Vieira 84′)

AS Roma – Betis Sevilla 1:2 (Dybala 34′ karny – Rodriguez 40′, Luiz Henrique 88′)

Braga – Royale Union 1:2 (Ruiz 49′ – Nilsson 86′, 90+4′)

Fenerbahce – AEK Larnaca 2:0 (Batshuayi 26′, Mamas 80′ sam)

FC Midtjylland – Feyenoord 2:2 (Isaksen 54′, Juninho 85′ – Szymański 21′, Kokcu 45′)

Olympiacos Pireus – Karabach Agdam 0:3 (Owusu 68′, Vesović 82′, Szejdajew 86′)

Stade Rennes – Dynamo Kijów 2:1 (Terrier 23′ Doue 89′ – Cyhankow 33′)

Freiburg – Nantes 2:0 (Kyereh 48′, Grifo 72′)

WIĘCEJ O EUROPEJSKICH PUCHARACH:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.