Karol Angielski w przyszłym sezonie nie zagra w Ekstraklasie. Radomiak Radom otrzymał właśnie konkretną ofertę transferową za swojego napastnika, który wkrótce przeniesie się do ligi tureckiej. Polski klub pobije dzięki temu rekord, jeśli chodzi o kwotę ze sprzedaży zawodnika.

Radomiak otrzymał ofertę za Karola Angielskiego. Sprzedaż coraz bliżej

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy kilka dni temu, Karol Angielski jest coraz bliższy odejścia z Radomiaka Radom. Tureckie media przekazały, że zawodnik jest już dogadany z tamtejszym Sivassporem. 10. zespół minionego sezonu Super Lig stracił latem dwóch napastników:

  • Olarenwaju Kayode (44 mecze, 8 goli)
  • Moussę Konate (12 meczów, 0 goli)

Dlatego też szuka wzmocnień na pozycji, na której obecnie grają 36-letni Mustapha Yatabare (12 bramek w poprzednim sezonie) oraz 29-letni Leke James (6 goli). Warto dodać, że Sivasspor wygrał Puchar Turcji i zagra w europejskich rozgrywkach.

Transfery. Karol Angielski trafi z Radomiaka do Sivassporu

Radomiak Radom, zgodnie z obietnicą złożoną zawodnikowi, nie będzie utrudniał mu odejścia do ligi zagranicznej. Kluby nie są jednak dogadane w kwestii transferu. Dziś (wtorek, 5 lipca) odbyło się spotkanie, po którym wszystkie strony zbliżyły się do finalizacji dealu. Jak udało nam się ustalić oferta Sivassporu opiewa na ok. 650 tysięcy euro. „Zieloni” wkrótce powinni ją zaakceptować, bo spełnia ona wymagania klubu, jednak nie będzie to czysty zarobek Radomiaka. Duży procent od następnej sprzedaży zagwarantowała sobie Wisła Płock, która oddała piłkarza za darmo. Radomianie też zagwarantowali sobie procent od następnej transakcji.

Karol Angielski w Radomiaku zbudował swoją karierę, zaliczając najlepsze lata: najpierw strzelił 13 bramek w 1. lidze, potem dorzucił do tego 18 trafień w Ekstraklasie. Zawodnik zanotował także cztery asysty i trzy asysty drugiego stopnia. Łącznie daje to udział przy 41 bramkach w 77 spotkaniach. W Ekstraklasie snajper z beniaminka ligi okazał się najskuteczniejszym Polakiem, do końca walczył też o koronę króla strzelców.

Radomiak czeka na ofertę za Filipa Majchrowicza

Ostatnio informowaliśmy także o tym, że blisko odejścia z Radomia jest Filip Majchrowicz. Radomiak wciąż nie dostał oferty za zawodnika, natomiast klub spodziewa się dwóch zapytań z kierunków angielskiego oraz włoskiego. Wygląda na to, że zainteresowane kluby to:

  • Salernitana (Serie A)
  • Sheffield United (Championship)

Przy czym Anglicy mieliby od razu wypożyczyć bramkarza do ligi belgijskiej, gdzie ogrywałby się, zbierając punkty potrzebne do gry w Anglii (casus Kacpra Kozłowskiego). Z zespołem pożegnał się także Mateusz Radecki, który rozmawia z GKS-em Tychy oraz Górnikiem Łęczna. Zadaniem dla Radomiaka jest teraz znalezienie „dziewiątki”, która zastąpi Angielskiego. Klub ma listę takich piłkarzy, teraz czas na negocjacje. Budżet wciąż jednak ograniczony — dopiero sprzedaż Majchrowicza i ewentualne odejście Mauridesa oznaczałyby znalezienie dodatkowych środków na transfery.

WIĘCEJ O RADOMIAKU RADOM:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Suche Info
18.08.2022

Van den Brom: Nie zaprezentowaliśmy się dobrze, ale liczy się dobry wynik

Lech dziś nie zachwycił, ale wygrał mecz z Dudelange 2:0 w ramach czwartej rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Trener Kolejorza podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącego przebiegu spotkania podczas konferencji pomeczowej. John van den Brom powiedział: – To nie był łatwy mecz, nie zaprezentowaliśmy się dobrze, ale liczy się dobry wynik. Były już mecze, kiedy graliśmy lepiej, ale nie wygrywaliśmy. Mamy duże szanse na awans do Ligi Konferencji, jednak […]
18.08.2022
Suche Info
18.08.2022

Komplet wyników czwartkowych spotkań el. do Ligi Konferencji i Ligi Europy

Za nami już wszystkie spotkania eliminacji Ligi Europy i Ligi Konferencji zaplanowane na czwartek. W pierwszych meczach czwartej rundy kwalifikacji nie doszło do wielkich niespodzianek. W większości przypadków faworyci stanęli na wysokości zadania, a kibice zobaczyli sporo bramek. Cieszą przede wszystkim zwycięstwa polskich drużyn. Eliminacje do Ligi Europy UEFA Na uwagę zasługuje remis Apollonu z Olympiakosem, który przed spotkaniem był zdecydowanym faworytem. Zawiódł natomiast belgijski Gent, który przegrał mecz z Omonią. […]
18.08.2022
Siatkówka
18.08.2022

Polska włączyła tryb „mistrzostwa” i rozgromiła Iran 3:0

Biorąc pod uwagę ostatnie potyczki Polski z Iranem, w Krakowie spodziewaliśmy się wyrównanego spotkania. Nawet takiego, które zakończy się po pięciu setach. I choć nasi siatkarze byli faworytami tego meczu, to dopisywanie im zwycięstwa w ciemno było co najmniej nierozsądne. Tymczasem historię ostatnich spotkań z Irańczykami dziś można było wyrzucić do kosza. Bo Polacy, przy chóralnym dopingu wypełnionej po brzegi krakowskiej Tauron Areny, zagrali znakomite zawody, a Bartosz Kurek, […]
18.08.2022
Weszło
18.08.2022

Wynik? Niezły. O reszcie lepiej zapomnijmy…

Lech Poznań spełnił swój obowiązek i pokonał mistrza Luksemburga – F91 Dudelange 2:0. Wygrał? No wygrał. Zadanie wykonane? Wykonane. Nie zmienia to jednak faktu, że oglądanie gry Kolejorza było dziś doświadczeniem bolesnym. Progresu, niestety, nie widać. Zanim jednak o meczu, słówko należy się kibicom. Po pierwsze – sympatycy poznańskiej ekipy, którzy niezbyt tłumnie zjawili się dziś przy Bułgarskiej mieli ogromne problemy z wejściem na stadion. Według […]
18.08.2022
Inne sporty
18.08.2022

ME w Monachium. Nowicki wyszarpał złoto, a Sułek srebro! Tylko Fajdka szkoda…

Miano pięciokrotnego mistrza świata stawia w roli faworyta na mistrzostwach Europy, ale nawet Paweł Fajdek ma prawo mieć gorszy dzień. Polak zakończył rywalizację w konkursie młociarzy poza podium. To była zła wiadomość – ale dobrą zapewnił Wojciech Nowicki, który sięgnął po złoty medal. Na koniec dnia srebro dołożyła jeszcze Adrianna Sułek, która nie tylko wygrała walkę z większością rywalek, ale i kontuzją! Mogliśmy mieć pewne wątpliwości, co do występów polskich biegaczy i biegaczek. Wiedzieliśmy, […]
18.08.2022
Suche Info
18.08.2022

Manchester United chce sprowadzić Yannicka Carrasco

Manchester United zalicza kiepskie wejście w sezon, dlatego klubowi z Old Trafford nie brakuje motywacji, by pozyskać nowych zawodników. Tym razem Czerwone Diabły wyraziły zainteresowanie Yannickiem Carrasco. Belg był ważnym piłkarzem Atletico w ostatnich dwóch sezonach. Najlepiej prezentował się na lewym wahadle. Przede wszystkim imponował grą do przodu, często czarował dryblingami, natomiast to nie powinno dziwić, ponieważ w przeszłości 29-latek występował na skrzydle. W poprzednim sezonie ligi […]
18.08.2022
Weszło
17.08.2022

Ligowcu, bierz przykład z Bieszczada i Tobiasza

Dwaj młodzi bramkarze – Kacper Bieszczad i Kacper Tobiasz pokazują, że polski ligowiec wcale nie musi być przezroczystą postacią i odległą gwiazdą z ekranu telewizora. Skracanie dystansu pomaga zyskać przychylność fanów. Przez lata fan polskiej piłki mógł śledzić swoich ulubieńców wyłącznie oglądając mecze. W erze mediów społecznościowych sytuacja zmieniła się diametralnie. Najpierw Facebook, a później Instagram zbliżyły kibica do piłkarza. Wciąż jednak zachowywany był […]
17.08.2022
Weszło
17.08.2022

40 bramek Carlitosa w Ekstraklasie. Jaką wersję Hiszpana obejrzymy tym razem?

Carlitos? Król strzelców i MVP Ekstraklasy — kojarzymy. Hiszpan kilka lat temu robił nad Wisłą furorę, więc jego powrót rozbudza nadzieje, choć wiadomo, że z racji wieku ciężko spodziewać się po nim tak efektownych liczb, jak kilka lat temu. Coś nam się jednak wydaje, że nowy zawodnik Legii Warszawa będzie w stanie powiększyć swój dotychczasowy dorobek. Licznik Carlitosa w Ekstraklasie zatrzymał się na 40 trafieniach, co daje mu miejsce […]
17.08.2022
Weszło
17.08.2022

Wyrzućcie brutali z boisk Ekstraklasy. Nie dwa mecze kary, tylko dziesięć!

Wczoraj pisaliśmy o tym, że liczba brutalnych wejść w Ekstraklasie albo co najmniej pozostaje na tym samym, złym poziomie, albo jednak się zwiększa i liga zaczyna tracić nad nimi kontrolę (choć może dawno straciła). Co kolejkę bowiem można wynotować takie „zagranie”, po którym pozostaje złapać się za głowę i liczyć, że poszkodowany szybko wróci do gry. Natomiast znów zajmijmy się oprawcami – dlaczego tak szybko pozwalamy im wracać na boisko, skoro często poza brutalnością […]
17.08.2022
Weszło
17.08.2022

Carlitos w Legii. Co dalej z Mucim?

Legia Warszawa ogłosiła transfer Carlitosa. Hiszpański napastnik powraca do stołecznej drużyny po trzech latach. Jest wyczekiwanym snajperem, którego Jacek Zieliński poszukiwał od początku okna transferowego. 32-latek przychodzi jednak w momencie, gdy wysoką formę złapał Ernest Muci. Co zatem stanie się z Albańczykiem? Mija półtora roku odkąd przyszedł do Legii. Aż do ostatniej kolejki z nim w składzie warszawski zespół nie wygrał dwóch meczów z rzędu. Klątwę przełamał, asystując przy dwóch […]
17.08.2022
Ekstraklasa
16.08.2022

Gol Legii prawidłowy. Ale zabrakło aż czterech czerwonych kartek

Sporo było sytuacji kontrowersyjnych w tej kolejce. Nie byliśmy świadkami jednoosobowych sędziowskich show, jak w poprzednim tygodniu, ale i tak kilka sytuacji musimy zweryfikować w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Żeby nie przedłużać — lećmy z konkretami. Zaczynamy od głośnej kontrowersji z meczu Widzewa z Legią. Josue w akcji bramkowej dotknął piłki ręką. I tutaj takie zagrania musimy podzielić na dwie kategorie: jedna to takie, w której zagranie ręką bezpośrednio następuje przed golem lub w ogóle gol jest strzelony […]
16.08.2022
Weszło
16.08.2022

Regularne bandyctwo na polskich boiskach. Ligowcy, ogarnijcie się!

Sasa Balić miał wczoraj ewidentny problem z dostawą prądu – odcięło chłopa i zgłupiał, w efekcie czego musiał opuścić boisko bardzo wcześnie. Mamy nadzieję, że dostawca wznowił przesyłanie energii do piłkarza Korony i ten pozostanie piłkarzem elektrycznym, bo słabym można być, trudno, taki mamy ligowy klimat, ale równie bandyckim… No, to wybaczyć już niełatwo. A – mamy wrażenie – że na początku tego sezonu sporo ligowców głupieje […]
16.08.2022
Liczba komentarzy: 29
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu

To jest bez kitu deal stulecia. Mocno ograniczony piłkarsko, nie najmłodszy zawodnik za taką kasę? Rewelacja. Tylko tego „procentu od następnej transakcji” szkoda, bo przecież wiadomo że nie będzie żadnej następnej transakcji 😀

Urkides
Urkides(@urkides)
1 miesiąc temu

Właśnie chciałem to samo napisać. Trochę dodaje to otuchy, że nie tylko nasze kluby przepłacają drewniaków. Marne pocieszenie ale zawsze.
Wczoraj Lech grał z Karabachem, który zbiera zawodników po około 500 tys EUR i była wyraźna różnica w jakości gry. Karabach grał z pierwszej, szybko i celnie a Lech jak nasza repra, 2-3 podania i strata. W składzie wyjściowym 2 Polaków a więc należy przypuszczać, że nasze szkolenie ma te same korzenie myślowe, co selekcja. Ma być siła razy gwałt i to jest nasz NMG.

Mino Raiola
Mino Raiola
1 miesiąc temu

moze i bedzie przyszly transfer ale wiadomo ze dowolny procent z 0 to 0.

Bubul
Bubul
1 miesiąc temu

Nic już nie rozumiem…

Piri Piri
Piri Piri
1 miesiąc temu
Reply to  Bubul

widzialem go w Plocku i jestem w szoku ze on w Radomiaku tak dobrze gral a ten transfer to agencki majstersztyk!

empiryk
empiryk
1 miesiąc temu

Brawo Karol! Powodzenia!

Hulk Hogan ze Szwecji
Hulk Hogan ze Szwecji(@hulk-hogan-ze-szwecji)
1 miesiąc temu

650 tys. euro za gościa który strzelił 19 bramek w naszej lidze. przecież to jest jak splunięcie na twarz całej lidze.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu

Jak ktoś spojrzy na liczby, to może i tak, tylko są jeszcze ludzie którzy oglądają tę ligę regularnie i wiedzą że to ograniczony piłkarz i ciężko nawet oczekiwać by zbliżył się w kolejnych latach do takiego wyniku. Wycisnął maksa z poprzedniego roku i chwała mu za to, niech jedzie nabierać Turków, tam z wejścia wszystkich karnych mu nie dadzą strzelać.

Essa
Essa(@essa)
1 miesiąc temu

Gdyby miał 20-22 lata, byłoby kilka milionów euro. Ale jest już w swoim prime, dużo lepszy nie będzie. Poza tym ma tylko rok ważnego kontraktu z Radomiakiem.

Miks
Miks
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Nie byłoby więcej niż 1,5 przecież on strzelił z 4 gole z gry

Essa
Essa(@essa)
1 miesiąc temu
Reply to  Miks

Piątek przed odejściem z ESA strzelił 9/21 bramek z karnych, a w wieku 23 lat poszedł za 4,5mln. Mogłoby być nieco więcej niż 1,5 mln euro 🙂

Portero
Portero
1 miesiąc temu

Warto pamiętać o tym ile tych bramek strzelił z rzutów karnych… Często średnio uzasadnionych…

Hulk Hogan ze Szwecji
Hulk Hogan ze Szwecji(@hulk-hogan-ze-szwecji)
1 miesiąc temu
Reply to  Portero

Lewy też strzela sporo z karnych i żaden ekspert światowy mu tego nie wypomina, bo to też element gry. Zresztą te które strzelił bez karnych zazwyczaj były bardzo ładnymi bramkami.

Dodatkowo bramki to nie wszystko, gość się umiał nieźle zastawić i można było zagrać z nim „na ścianę”. Jeśli trafi do drużyny w której ktoś będzie wiedział jak wykorzystać jego atuty to myślę, że te 10 bramek w sezonie powinien ustrzelić. No chyba, ze siądzie na ławce i się z niej nie podniesie bo nie dostanie szansy.

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

On się do piłki nie nadaje kolejny drewniany defensywny napastnik. Gdyby nie karne to nie byłoby tego wyniku. Zobaczcie ile on strzelał w innych klubach.

Piri Piri
Piri Piri
1 miesiąc temu
Reply to  Łukasz

swietny napastnik tylko nieskuteczny XD

generał Pinochet
generał Pinochet
1 miesiąc temu

kwota niczym spluniecie w twarz a ci sie chwala ze „rekord”.

Jędruś
Jędruś
1 miesiąc temu

A ile z karnych? Piast się cieszył, jak udało się go pozbyć. Silny jest. Zawzięty jest. Gubi gubi jedna rzecz. Niecierpliwość i to, że nie widzi kolegów na lepszych pozycjach. Egoista. W Turcji go trochę utemperują. Przyda się mu to.
Niech walczy. Ja mu źle nie życzę.
Sądzę, że kariery nie zrobi.

Rrr1910
Rrr1910
1 miesiąc temu
Reply to  Jędruś

Angielski trafił na trenera który!( Darek King BANASIK ) Zobaczył w jakim systemie może grać i wydobył z niego wszystko co najlepsze! Fakt sporo bramek z karnych ! Ale je też trzeba strzelić! Z drugiej strony strzelił też parę fajnych bramek z akcji ! Więc nie do końca jest to piłkarz taki jak go opisujesz.

Serek
Serek
1 miesiąc temu

Świetny kierunek

Emc2
Emc2
1 miesiąc temu

Niech go sprzedają bo raczej druga taka oferta się nie trafi.

Miks
Miks
1 miesiąc temu

Ale będą rozczarowani

Drzgrzegosz
Drzgrzegosz
1 miesiąc temu

Dobry ruch. Jakoś nie mam przekonania, że nadchodzący sezon miałby przynajmniej tak samo dobry. Dużo bramek z karnych. Ciekawe czy mu się powiedzie w Turcji. Piątek też wyjeżdżał jako mocno ograniczony napastnik, a jedna te półtora roku miał rewelacyjne. Nigdy nie wiadomo.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu

Zamienić 2 szybkich silnych murzynow Karolem Angielskim?! Mają rozmach te Turasy z Siwa coś tam:)

Gmoch
Gmoch
1 miesiąc temu

Rozumiem, że lepsza liga i większa kasa (na papierze). Trzeba wziąć jednak pod uwagę:

  1. Kluby tureckie lubią podpisywać, a niekoniecznie płacić. Dlatego może dostać normalnie 2-3 wypłaty, a o kolejne będzie walczył związkowo/sądownie. Finalnie kasę pewnie dostanie, ale po jakimś czasie, ewentualnie rozwiąże kontrakt. Niepotrzebne problemy.
  2. W Turcji jest paskudna inflacja. W rezultacie piłkarz odłoży dużo mniej niż planuje. Mieszkanie ma pewnie opłacone, ale…życie.

Poza Kacapowem to obecnie najmniej rozsądny kierunek transferowy w Europie.

Essa
Essa(@essa)
1 miesiąc temu
Reply to  Gmoch

Kontrakty zawodników zagranicznych bardzo rzadko są pisane w lokalnej walucie, więc jemu to niewiele zmienai. Ceny żywności w Turcji są nadal dużo niższe niż na zachodzie.

WhiteStarPower
WhiteStarPower(@spoxgreq)
1 miesiąc temu

Lol zobaczycie tą kasę jak my za Lisa. Ewentualnie po latach po wyroku UEFA

Angielski Carl
Angielski Carl
1 miesiąc temu

Rozmowa w gabinecie Sivassporu:
-Ściągnij mi jakiegoś angielskiego napastnika do gry w europejskich pucharach za rozsądne pieniądze.
-ok

Efektem czego jest Angielski Karol, napastnik za niewielkie jak za tureckie warunki pieniądze 😀

andżej
andżej
1 miesiąc temu

Angielski to kometa , jednorazowy wybryk (ogólnie kasztan jakich mało w ekstraklapie)

RRR
RRR
1 miesiąc temu

Płaczki co nigdy w życiu nic nie osiągnęły wypisują tu swoje wypociny a żaden bękart z was nawet nie umywa się do Angielskiego. W zeszłym sezonie 13 bramek w 1 lidze. W tym sezonie 19 bramek w tym 10 z karnych no i co z tego? Wszystkie strzelił, które były podyktowane w tym jednego na raty umie tak ktoś z was blazny!? Jeśli tak to zapraszam na boisko buraki zza monitora. Za was bawt nikt by nie dał złotówki bo jesteście warci co najwyżej siatkę ziemniaków