Romano: Gabriel Jesus nowym zawodnikiem Arsenalu

redakcja

Autor:redakcja

26 czerwca 2022, 19:32 • 1 min czytania

Reklama
Romano: Gabriel Jesus nowym zawodnikiem Arsenalu

To już pewne, Gabriel Jesus wzmocni szeregi Arsenalu. Brazylijski napastnik podpisał z „Kanonierami” kontrakt do 2027 roku. Manchester City zarobi na tym transferze około 45 milionów euro.

Reklama

O odejściu Jesusa z Etihad Stadium mówiło się od dawna. Brazylijczyk nie był zadowolony z tego, że w taktycznej układance Pepa Guardioli tak naprawdę nigdy nie zapracował sobie na status niekwestionowanego pewniaka do gry na szpicy. Najpierw przez lata przyszło mu rywalizować z Kunem Aguero, a potem hiszpański szkoleniowiec City zaczął eksperymentować z ustawieniem bez nominalnego napastnika. Transfer Erlinga Haalanda stanowił dla Jesusa kolejny sygnał, że jeśli marzy on o regularnych występach w Premier League, musi jak najszybciej zmienić przynależność klubową.

Padło na Arsenal. Warto przypomnieć, że managerem londyńskiej drużyny jest Mikel Arteta, a zatem wieloletni asystent Guardioli w Manchesterze. Zapewne to właśnie osoba trenera „Kanonierów” okazała się niezwykle istotna w procesie negocjacji.

25-letni Jesus rozegrał w barwach City 236 meczów. Zdobył 95 goli i zanotował 46 asyst. W latach 2017-2022 wywalczył cztery tytuły mistrza Anglii.

CZYTAJ WIĘCEJ O EUROPEJSKIM FUTBOLU:

Reklama

fot. NewsPix.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank