Mrozek na dłużej w Mielcu

redakcja

Autor:redakcja

15 czerwca 2022, 16:52 • 2 min czytania

Reklama
Mrozek na dłużej w Mielcu

Lech Poznań poinformował, że Bartosz Mrozek spędzi sezon 2022/2023 w Stali Mielec. Bramkarz przy okazji przedłużył kontrakt z mistrzami Polski.

Reklama

Zawodnik Kolejorza był już wypożyczony na Podkarpacie. Trafił tam w końcówce minionych rozgrywek w ramach transferu medycznego. Stal miała wtedy poważne kłopoty ze zdrowiem swoich golkiperów i zwróciła się z zapytaniem o możliwość wypożyczenia Mrozka poza oficjalnym okienkiem transferowym. Piłkarz pojawił się w bramce mielczan w spotkaniach ze Śląskiem Wrocław (1:1) oraz Wisłą Płock (0:3).

W letniej przerwie między rozgrywkami Mrozek przedłużył kontrakt z Lechem Poznań. Nowa umowa 22-latka będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku. Dzięki temu mógł zostać wypożyczony na najbliższy sezon do Stali.

Mrozek występował w tym sezonie głównie w drugoligowych rezerwach niebiesko-białych. Zagrał tam 21 meczów i zaliczył pięć czystych kont. Ponadto młody bramkarz dwukrotnie otrzymał od trenera Macieja Skorży szansę gry w Fortuna Pucharze Polski. W nim bronił dostępu do bramki Lecha w spotkaniach z Unią Skierniewice (2:0) oraz Garbarnią Kraków (4:0).

Pierwszym profesjonalnym kontraktem ze Stalą związał się dziś także David Poreba. 19-latek podpisał z klubem 2-letnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ O LECHU POZNAŃ:

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank