PSG skończyło poprzedni sezon ze stratą ponad 200 milionów

redakcja

Autor:redakcja

06 maja 2022, 17:30 • 1 min czytania

Reklama
PSG skończyło poprzedni sezon ze stratą ponad 200 milionów

Ciekawe wieści odnośnie finansów płyną z Francji. Według organu, który kontroluje ten segment we francuskiej piłce, tylko kilka klubów Ligue 1 zdołało zakończyć sezon 2020/2021 bez strat. Mowa dokładnie o trzech, z czego jeden (Dijon) spadł do drugiej ligi. Najwięcej z kolei stracili ci, którzy oczywiście mają najgrubsze portfele.

Reklama

Według raportu DNCG banki klubowe poważnie przetrzebiła pandemia koronawirusa. Takie PSG wylądowało na minusie z kwotą ponad 200 mln euro. Paryżanie stracili prawie dwa razy więcej względem sezonu 2019/2020. Tam problemem była jeszcze drabinka płacowa skonstruowana w nonszalancki sposób (PSG wydaje na kontrakt tyle, co łącznie połowa ligi). Swoje zrobiły też oczywiście niższe wpływy z dni meczowych.

Za PSG największe straty odniosły takie kluby jak Olympique Lyon czy Olympique Marsylia. Kolejno 107 mln i 76 na minusie.

CZYTAJ WIĘCEJ O PSG:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank