Barcelona wróciła na zwycięską ścieżkę [WIDEO]

01 maja 2022, 23:06 • 1 min czytania 12 komentarzy

FC Barcelona pokonała 2:1 Mallorcę i odzyskała drugie miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Na cztery kolejki przed końcem sezonu Katalończycy mają dwa punkty przewagi nad Sevillą i pięć nad Atletico Madryt.

Dzisiejsze spotkanie nie było wielkim popisem podopiecznych Xaviego Hernandeza. Wynik otworzył w 25. minucie Memphis Depay, dla którego było to dziesiąte ligowe trafienie w sezonie 2021/22, ale dopiero trzecie w 2022 roku.

Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Sergio Busquets. Goście złapali kontakt na jedenaście minut przed upływem podstawowego czasu gry, za sprawą trafienia Antonio Raillo. Ale na tym strzelanie w dzisiejszym starciu dobiegło końca. A to oznacza, że Mallorca nie może być jeszcze pewna utrzymania w La Lidze. W tej chwili Los Bermellones są wprawdzie bezpieczni, lecz mają zaledwie jeden punkcik zapasu nad osiemnastą w tabeli Granadą.