Karol Świderski gra i strzela w MLS. Dublet Polaka w barwach Charlotte [WIDEO]

26 marca 2022, 22:27 • 2 min czytania 53 komentarzy

Karol Świderski, który z powodu kontuzji nie przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski, pojawił się w wyjściowym składzie Charlotte FC w meczu ligowym. Polskiemu napastnikowi wystarczyło sześć minut, żeby wpisać się na listę strzelców.

Jak to możliwe, że kontuzjowany Świderski gra w lidze, a nie przyjechał na zgrupowanie – spytacie? Okazuje się, że uraz polskiego napastnika nie był groźny. – Tuż po kontuzji, klubowi lekarze zapewniali, że do soboty/niedzieli Karol stanie na nogi – zdradził Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego”.

Ed.

Do sprawy szybko odniósł się Jakub Kwiatkowski, rzecznik reprezentacji Polski i PZPN. Na Twitterze opublikował wiadomość, jaką sztab szkoleniowy otrzymał od amerykańskiego klubu. Okazuje się, że lekarze Charlotte FC prognozowali 1-2 tygodniową przerwę w grze Świderskiego z powodu wspomnianej już kontuzji.

Obecność Karola Świderskiego w wyjściowym składzie Charlotte FC wywołała spore dyskusje w środowisku w obliczu kontuzji Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka. Co więcej, Polak udowodnił, że jest w formie. Już w szóstej minucie spotkania trafił do siatki FC Cincinnati.

Tuż po przerwie polski napastnik trafił do siatki po raz drugi. Tym razem Świderski pokonał bramkarza przeciwnej drużyny pięknym strzałem z rzutu wolnego.