Według informacji Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl to już pewne. Adam Nawałka zostanie ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski jeszcze w tym tygodniu. 64-letni trener miał już nawet wziąć się do pracy.

Nawałka ma być ogłoszony jeszcze w tym tygodniu

Do ogłoszenia nowego selekcjonera zostały już tylko prawne formalności, nad którymi intensywnie pracują prawnicy. Sam Nawałka miał już kontaktować się z ludźmi z PZPN-u w sprawie marcowego zgrupowania reprezentacji Polski.

Tak jak w trakcie poprzedniej kadencji w reprezentacji, Nawałce w sztabie szkoleniowym mają pomagać Bogdan Zając, Jarosław Tkocz, czy Bartłomiej Spałek. Kluby, w których obecnie pracują, muszą więc ich zwolnić, aby ci mogli pomóc pierwszej reprezentacji.

Czytaj także:

Fot. FotoPyk

Weszło
26.09.2022

Szczęsny, ufam tobie. Kiwior to nasz najlepszy stoper [NOTY]

Jeden z najlepszych występów w reprezentacyjnej karierze Wojciecha Szczęsnego. Jakub Kiwior udowadniający, że na ten moment jest naszym najlepszym stoperem. Karol Świderski przyklepujący status „drugiego po Lewandowskim”. Kolejny świetny występ Zielińskiego. I absurdalny mecz w wykonaniu kapitana. Oto noty, jakie wystawiliśmy reprezentacji Polski za mecz z Walią. Walia – Polska. Noty dla naszych reprezentantów WOJCIECH SZCZĘSNY – 8 Rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze reprezentacyjnej. […]
26.09.2022
Suche Info
26.09.2022

Michniewicz: W dywizji A można najeść się wstydu, ale trzeba uczyć się od najlepszych

Czesław Michniewicz zabrał głos po meczu Polski z Walią. Selekcjoner biało-czerwonych na antenie „TVP Sport” skomentował grę naszej drużyny, odniósł się także do utrzymania w dywizji A. Kilka wątków rozwinięto na konferencji prasowej. – Zagraliśmy nieźle. Psychicznie byliśmy na właściwym poziomie po słabym czwartkowym meczu. W pierwszych minutach Walia przeważała, ale wróciliśmy do gry, wiedzieliśmy, że to ustanie, jeśli nie stracimy bramki. Drużyna funkcjonowała dobrze, nawet Żurkowski, który mniej gra w klubie, […]
26.09.2022
Weszło
25.09.2022

Cztery rzeczy, które wiemy po Walii. Mamy stopera i napastnika numer dwa

Wygrana w Cardiff z Walią (1:0) pozwoliła reprezentacji Polski utrzymać się Dywizji A Ligi Narodów. Ponadto selekcjoner Czesław Michniewicz znalazł odpowiedzi na kilka pytań. Dowiedzieliśmy się na przykład, że Jakub Kiwior stał się podstawowym środkowym lewym stoperem, a Karol Świderski prowadzi w castingu na partnera Roberta Lewandowskiego w ataku naszej kadry. Oczywiście wiemy i pamiętamy, że to wciąż tylko wygrana z Walią, która nam generalnie leży, ale mimo wszystko przynajmniej kilka plusów […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski: Cel minimum wykonany. Nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystany

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, skomentował spotkanie z kadrą Walii. Niemal tradycyjnie już napastnik zaznaczył, że w ofensywie możemy spisywać się jeszcze lepiej niż obecnie. – Cel minimum został zrealizowany, utrzymaliśmy się w dywizji A. Dzisiaj zagraliśmy prościej i bardziej efektywnie. W ofensywnie nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystywany, mamy problemy, żeby stworzyć klarowne sytuacje, przejść większością zawodników na połowę rywala. To jest rzecz, nad której poprawą […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Szczęsny: Mogliśmy zagrać jeszcze 90 minut i nie stracić gola

Wojciech Szczęsny skomentował mecz reprezentacji Polski z Walią w „TVP Sport”. Bramkarz biało-czerwonych mówił m.in. o tym, jak ocenia swoją dyspozycję w tym spotkaniu. – Dobrze czujemy się, gdy trzeba dowieźć wynik do końca meczu. Gramy charakternie, ambitnie, nie próbujemy niesamowitej piłki — tak wyglądała druga połowa. Udało nam się strzelić bramkę i wydawało nam się, że możemy grać nawet kolejne 90 minut i nie stracić gola – powiedział Wojciech Szczęsny […]
25.09.2022
Weszło
25.09.2022

W środku pola znów to samo. Krychowiak – nie, obok niego – kto?

Jest takie mądre powiedzenie po meczach reprezentacji, że „dziś największymi wygranymi są ci, którzy nie grali”. I co mecz mamy wrażenie, że największym zwycięzcą w walce o miejsce w środku pola jest akurat ten pomocnik, który tym razem nie zagrał. Po meczu z Holandią domagano się Żurkowskiego zamiast Linettego. Dziś z Walią zagrał Żurkowski i zawiódł. To teraz czas jeszcze na Klicha i Góralskiego, byśmy ponownie powiedzieli – nie wiemy kto ma zagrać obok Krychowiaka, a najlepiej, jakby […]
25.09.2022
Suche Info
26.09.2022

Michniewicz: W dywizji A można najeść się wstydu, ale trzeba uczyć się od najlepszych

Czesław Michniewicz zabrał głos po meczu Polski z Walią. Selekcjoner biało-czerwonych na antenie „TVP Sport” skomentował grę naszej drużyny, odniósł się także do utrzymania w dywizji A. Kilka wątków rozwinięto na konferencji prasowej. – Zagraliśmy nieźle. Psychicznie byliśmy na właściwym poziomie po słabym czwartkowym meczu. W pierwszych minutach Walia przeważała, ale wróciliśmy do gry, wiedzieliśmy, że to ustanie, jeśli nie stracimy bramki. Drużyna funkcjonowała dobrze, nawet Żurkowski, który mniej gra w klubie, […]
26.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski: Cel minimum wykonany. Nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystany

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, skomentował spotkanie z kadrą Walii. Niemal tradycyjnie już napastnik zaznaczył, że w ofensywie możemy spisywać się jeszcze lepiej niż obecnie. – Cel minimum został zrealizowany, utrzymaliśmy się w dywizji A. Dzisiaj zagraliśmy prościej i bardziej efektywnie. W ofensywnie nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystywany, mamy problemy, żeby stworzyć klarowne sytuacje, przejść większością zawodników na połowę rywala. To jest rzecz, nad której poprawą […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Szczęsny: Mogliśmy zagrać jeszcze 90 minut i nie stracić gola

Wojciech Szczęsny skomentował mecz reprezentacji Polski z Walią w „TVP Sport”. Bramkarz biało-czerwonych mówił m.in. o tym, jak ocenia swoją dyspozycję w tym spotkaniu. – Dobrze czujemy się, gdy trzeba dowieźć wynik do końca meczu. Gramy charakternie, ambitnie, nie próbujemy niesamowitej piłki — tak wyglądała druga połowa. Udało nam się strzelić bramkę i wydawało nam się, że możemy grać nawet kolejne 90 minut i nie stracić gola – powiedział Wojciech Szczęsny […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Polska zostaje w dywizji A. Kto jeszcze? Niedzielne wyniki Ligi Narodów [WIDEO]

Znamy już komplet niedzielnych wyników Ligi Narodów. Najważniejsze rozstrzygnięcie to oczywiście utrzymanie reprezentacji Polski w dywizji A. Warto jednak spojrzeć na to, co działo się na innych boiskach. Holandia i Chorwacja to dwie drużyny, które awansowały do Final Four Ligi Narodów. Nasi grupowi rywale pokonali Belgię 1:0, choć jeszcze w ostatniej minucie do wyrównania mógł doprowadzić Dodi Lukebakio, który zrobił to: pic.twitter.com/YeM81ls4ns — Big Chance Missed (@ChanceMissed) […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Reprezentacja Polski w pierwszym koszyku przed losowaniem eliminacji EURO!

Wygrana z reprezentacją Walii i korzystne rozstrzygnięcia innych spotkań sprawiły, że kadra Polski będzie rozstawiona w pierwszym koszyku eliminacji do Mistrzostw Europy 2024. Co to oznacza w praktyce? Wiadomo: nie trafimy na jedną z topowych reprezentacji na Starym Kontynencie. Nie jest jednak tak, że zupełnie straciliśmy szansę na wylosowanie mocnego przeciwnika. Koszyki przed losowaniem EURO 2024 prezentują się na ten moment tak. Polska w 1. koszyku przed losowaniem eliminacji EURO 2024 1. koszyk eliminacji […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski do Świderskiego i Polska prowadzi z Walią! [WIDEO]

Duet Robert Lewandowski – Karol Świderski? Top. To po akcji tego duetu, choć zaczętej doskonałym podaniem Jakuba Kiwiora, reprezentacja Polski objęła prowadzenie w meczu z Walią. Świderski od początku spotkania był aktywny, wywalczył kilka rzutów wolnych, ale najważniejsze wydarzyło się w drugiej połowie meczu. Jakub Kiwior odważnie podłączyć się do akcji ofensywnej i z bocznego sektora boiska dograł piłkę do Roberta Lewandowskiego. Ten ściągnął na siebie obrońców […]
25.09.2022
Liczba komentarzy: 52
Subscribe
Powiadom o
guest
52 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
8 miesięcy temu

Dobra bieda

Guwnowgebie
Guwnowgebie
8 miesięcy temu
Reply to  Konrad

Nasraj Na walka ha ha ha.

Erich
Erich
8 miesięcy temu

Na chuj temu krajowi w ogóle reprezentacja – kompromitacja? Przecież to będzie znowu pośmiewisko… Ja osobiście kibicuję Niemcom, Naszym najbliższym Sąsiadom i mam wyniki! Weltmeister 2022!

lol
lol
8 miesięcy temu
Reply to  Erich

„masz wyniki” ? jakie to masz wyniki w tym „kibicowaniu” oszołomie?

Lechita
Lechita
8 miesięcy temu
Reply to  lol

Porażkę z Macedonią Północną.

stary pisior
stary pisior
8 miesięcy temu
Reply to  Erich

spierdalaj do konfederacji prawaku

Lechita
Lechita
8 miesięcy temu
Reply to  stary pisior

Nie no, po prostu nie mogli się powstrzymać i ktoś musiał napisać o polityce. Wesoły ten nasz kraj.

Lechita
Lechita
8 miesięcy temu
Reply to  Erich

Gadasz jak Tomaszewski.

Ancymon
Ancymon
8 miesięcy temu

Tego chciało środowisko i piłkarze. Chęci, oczekiwania, zdrowy rozsądek kibiców nie ma żadnego znaczenia. Może się uda. Minimalizm, bylejakość, prowizorka. Wschodnia mentalność w pigułce.

Michael Pole
Michael Pole
8 miesięcy temu
Reply to  Ancymon

Nawet nie wschodnia, bo w takiej Rosji by nie odjebali takiej maniany

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
8 miesięcy temu
Reply to  Ancymon

kibic jest od kibicowania…. ogon nie moze machać psem.

Tajskie kopyto
Tajskie kopyto
8 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Kibic jest od wyrażania swojej opinii czy to o klubie czy reprezentacji, to kibic przychodzi na stadion i płaci za bilety na mecz, gdzie masa sponsorów czy to klubu czy reprezentacji może pośrednio z tego kibica mieć swojego przyszłego klienta tak działa biznes. Kibice mają prawo głosu. To już nie pierwszy raz piszesz takie głupoty, więc następnym razem pomyśl nim coś napiszesz, bo piszesz bzdury.

solaris
solaris(@solaris)
8 miesięcy temu
Reply to  Tajskie kopyto

Ostatnim razem jak kibice mieli prawo głosu to wybrano Smudę. Poprzednio jak kibice mieli prawo głosu to wybrano Wójcika. Coś vox populi szwankuje i to w chuj xD

kasjder z Lydla :)
kasjder z Lydla :)
8 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Każdy kto płaci za produkt, bilet czy usługę ma prawo się ustosunkować do jakości produktu za który płaci, internentowy napinaczu.

Kuki
Kuki
8 miesięcy temu

Gdy smuda czy Fornalik byli selekcjonerami kadry to nie oglądałem w ogóle meczów PZPN. Teraz znów zrobię to samo.
Głupi, skurwysynski naród cwaniaków.
Oczywiście żadnego planu, żadnych perspektyw i pomysłu.
Już wolałbym przejebać te baraże, ale mieć konkretnego trenera na lata, który potrafiłby wypracować odpowiedni system oraz filozofię. Tu nigdy nie ma i nie będzie myślenia długofalowego.
Liczy się tu i teraz, jakby jutro świata miało nie być. Nawałka został wypluty nawet przez ekstraklasę, żaden zagraniczny klub go nie chciał.
Wolałbym trenera z jakiejkolwiek ligi zagranicznej.

Ciekawe czemu taki Cannavaro był zainteresowany przed przyjazdem, a po wyjeździe już jednak nie.
W dupie mam polską piłkę

Mecenas Zdzisław Maldini
Mecenas Zdzisław Maldini
8 miesięcy temu
Reply to  Kuki

To jest repra a nie klub. Inna bajka, inne zarządzani, wszystko inne. Rapre tu i teraz

Kuki
Kuki
8 miesięcy temu

Tu i teraz to możesz co najwyżej przyjąć od kogoś bolca w kakao

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
8 miesięcy temu

no to nawalke wyplula i ekstraklasa i repra, czego nie rozumiesz ?

lol
lol
8 miesięcy temu

zawsze mnie śmieszy cytowanie gościa, który pracuje w portalu który przez lata zajmował się udostępnianiem kradzionego obrazu hahahaha

Lewis Guy
Lewis Guy
8 miesięcy temu
Reply to  lol

Teraz to często najlepsze źródło informacji

Lewis Guy
Lewis Guy
8 miesięcy temu

Ja pierdole…czym ten człowiek zasłużył w ogóle kiedykolwiek na takie szanse…

Dominik
Dominik
8 miesięcy temu

Naprawdę ciężko się czyta te wszystkie hejty, że oto wraca Nawalka. Wraca najlepszy trener w XXI wieku przed meczami, w których bardzo niewiele zależy od trenera. Kto niby miał być ogłoszony jak nie on? Wiem, wiem – jakiś mityczny obcokrajowiec. Nieważne, że nie ma żadnego sensownego obcokrajowca za wyjątkiem pasożytów, którzy się rzucają na każdą pracę: jak nie Polska, to jakaś Bośnia, Jamajka, czy Zanzibar. Wakat w Polsce, to piszemy, że chcemy Polskę. Byłby wakat w Boliwii, to by chcieli do La Paz. Ale ma być obcokrajowiec.
Nie wiem, czy jest drugi tak zakompleksiony naród jak nasz.
Jedyna uwaga co do Nawalki: powinien Kulesza go zatrudnić na baraże i oczywiście mundial, jeśli będzie awans. Jeśli nie da rady awansować, wówczas można kombinować od nowa, bo będzie czas w przeciwieństwie do styczniowej łapanki.

ambermozart
ambermozart
8 miesięcy temu
Reply to  Dominik

przed meczami, w których bardzo niewiele zależy od trenera” – no to sobie odpowiedziałeś. Skoro niewiele od trenera zależy to nie bierze się najlepszego, tylko po taniości, a najlepszego bierze tam, gdzie trener ma wpływ 😉

Dominik
Dominik
8 miesięcy temu
Reply to  ambermozart

I niby kto jest tym najlepszym? Bo moim zdaniem w trakcie eliminacji to najlepsi mają pracę.

kasjer z Lydla :)
kasjer z Lydla :)
8 miesięcy temu
Reply to  Dominik

Aktualnie to jest dziadzisko od zmieniania kostek pisuarowych. Zużyta karta. Wypalony cięć będący trzy lata poza zawodem. Ciekawe faken dlaczego.

Dominik
Dominik
8 miesięcy temu

Dlaczego? Bo może sobie na to pozwolić. Dlatego. W wieku 64 lat ma widocznie ciekawsze rzeczy do robienia niż codzienne przebieranie się w dres i doglądanie formy defensywnego pomocnika i przyglądanie się rozwojowi lewego obrońcy. Zwyczajnie może mu się nie chcieć. A reprezentację może mu się chcieć. Mam nadzieję, że odpowiedziałem.

kasjer z Lydla :)
kasjer z Lydla :)
8 miesięcy temu
Reply to  Dominik

Przypominam, że e-klapa go zjadła i wysrała. Zweryfikowany emeryt, który musi spłacić kredyt i szuka roboty. Po wpierdolu z Rosją pewnie ogłosi problemy zdrowotne, by uciec.

Dziadek klozetowy
Dziadek klozetowy
8 miesięcy temu
Reply to  Dominik

Nikt go po prostu nie chciał, ale na obronę trzeba stworzyć mit. Żenada.

Michael Pole
Michael Pole
8 miesięcy temu
Reply to  Dominik

Jak dobrze pamiętam to Faken liczył na oferty z Serie A przed Mundialem, więc gdyby był takim super specjalistą to by dostał taką ofertę od klubu średniej wielkości. Haczyk jest taki, że takim nie jest, a teraz został wybrany bo jest tani i na bezrobociu (idealny pracownik, nie ma co)

Dominik
Dominik
8 miesięcy temu
Reply to  Michael Pole

Bo włoskie kluby z Serie A faktycznie trenują ludzie z całego świata i to wielka sensacja, że nie załapał się tam Polak do trenowania. Są przecież wybitni trenerzy Rosjanie, Czesi, Szwedzi i tylko Polaka w tym gronie brakuje.

JuanJoseBorrelli
JuanJoseBorrelli
8 miesięcy temu
Reply to  Dominik

Dramat, bylejakość, nędza. Najgłupsza kandydatura. W sumie to czemu nie Strejlau czy Engel. Nawałka jest dawno skończony, bo się skompromitował niesamowicie w Rosji a Lech po nim to dwa sezony do siebie nie mógł dojść. To co było 6-8 lat temu nie ma w piłce żadnego znaczenia, bo taktyka się rozwinęła w tym czasie a Nawałce bez Grosickiego i Peszki plan rozpada się totalnie. OGŁASZAM BOJKOT KADRY

Stach Levy
Stach Levy
8 miesięcy temu

Zajebiscie nam Sousa rozwinął taktykę z wachadłowymi w kraju gdzie nie ma choć jednego gościa na taką pozycję…. weź nie pierdol.

JuanJoseBorrelli
JuanJoseBorrelli
8 miesięcy temu
Reply to  Stach Levy

Dla ciebie to wybór albo Nawałka albo Sousa. Albo pis albo po. Albo Irak albo Iran.

foobar
foobar
8 miesięcy temu
Reply to  Dominik

Jeśli jedyną zaletą trenera ma być to, że nie spierdoli za lepszą posadą to nisko się cenimy.

Ale fakt faktem, Faken nie spierdoli na pewno, bo nikt go nie chce.

solaris
solaris(@solaris)
8 miesięcy temu
Reply to  Dominik

nie ma żadnego sensownego obcokrajowca za wyjątkiem pasożytów”. Lista pasożytów bez kontraktu (w nawiasach punktów na mecz w ostatnim klubie/reprezentacji):
1. Ernesto Valverde (2,23)
2. Andrea Pirlo (2,15)
3. Joachim Loew (2,09)
4. Lucien Favre (2,01)

Maciej
Maciej
8 miesięcy temu

Teraz misja redaktora Włodarczyka, by PR-owo obudować Nawałkę. Moje podpowiedzi
– wiele klubów z Bundesligi, 2 Bundesligi, Serie A i Serie B, Grecji, Rosji, Japonii chciało Adama Nawałkę, ale on nie chciał bo pandemia,
– reprezentacje Ukrainy, Grecji, Słowacji, Czech chciały Nawałkę ale on konsekwentnie odmawiał.
Nikt tego nie sprawdzi, ale żyjemy w czasach faktów medialnych.

Michael Pole
Michael Pole
8 miesięcy temu
Reply to  Maciej

Trzeba dodać że w szczególności w Japonii cenią jego „niski pressing”

kasjer z Lydla :)
kasjer z Lydla :)
8 miesięcy temu

Porażka. Baraże oddane walkowerem.

Shark
Shark
8 miesięcy temu

ruskie juz mroza szampana i gorzale buhaha

Gmoch
Gmoch
8 miesięcy temu

Niby człowiek wiedział, a łudził się.
Kulesza-Lato.

Shark
Shark
8 miesięcy temu

Disko z pola i do przodu hehehe,oprawę muzyczna przed meczem w moskwie zapewni wykastrowany niejaki Zenek m.,idol prezia i diskomulow buahaha

Marek
Marek
8 miesięcy temu

Jeżeli to się potwierdzi to proszę o zadanie pytania na konferencji podczas jego prezentacji „Dlaczego Pan Nawałka był bezrobotny i nie pracował w swoim zawodzie przez trzy lata? Jakie były powody Pana absencji na rynku piłkarskim i dlaczego to Pan ma teraz pracować z kadrą A”

Mecenas Zdzisław Maldini
Mecenas Zdzisław Maldini
8 miesięcy temu
Reply to  Marek

Bo mu sie nie chciało. Stac go

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
8 miesięcy temu

– Panie Nawałka, czemu pan nie pracował przez 3 lata?
– Nie chciało mi się.
– Czyli teraz już się panu chce?
– Bez żartów, dalej mi się nie chce, ale w marcu mamy raptem jeden mecz to jakoś się przemęczę, a potem maniana do końca roku. Pieniądz godny dają, to co mam nie wziąć.

kasjder z Lydla :)
kasjder z Lydla :)
8 miesięcy temu

Nikt go nie chciał, bo kto, by zatrudnił takiego zweryfikowanego wypierdzianego ciecia? 🙂

Jacek C.
Jacek C.
8 miesięcy temu

jeb….pzpn

Mecenas Zdzisław Maldini
Mecenas Zdzisław Maldini
8 miesięcy temu

Pięknie…stary pierdziel z oderwanym betetem.
Niski presing i lez Kamil leż!!!!!

Lechita
Lechita
8 miesięcy temu

Mojego Lecha też miał zbawić. Z wiadomo jakim skutkiem.

Zibi Top Boniek Rudy 102
Zibi Top Boniek Rudy 102
8 miesięcy temu

wpierdol w barażach, niski pressing w Lidze Narodów i żegnamy Adama

napalony na kurwiszona z Lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z Lazienkowskiej
8 miesięcy temu

Znowu powroca stare zajoby idiotyzmy z pietruszka i stawianie na 30 letnia mlodziez

Gniotek
Gniotek
8 miesięcy temu

Cyk – i jedna rzecz do interesowania się znowu z głowy. Bo przecież za tamten wstyd i wściekłość
NIE
WŁĄCZĘ
REPREZENTACJI
NAWAŁKI

Naczelny hejter
Naczelny hejter
8 miesięcy temu
Reply to  Gniotek

Dokładnie, szkoda że społeczeństwo cierpi chyba na syndrom sztokholmski i tłumnie ruszy na stadiony i przed tv.