Co zrobić z ambicją Fabiana Piaseckiego?

Opublikowane 13.01.2022 16:45 przez

Jakub Białek

Śląsk Wrocław skrócił wypożyczenie Fabiana Piaseckiego, co oznacza, że problematyczna sytuacja sprzed pół roku wraca do punktu wyjścia. Napastnik nie będzie czarował już w Stali Mielec, która nie znalazła środków na to, by go wykupić. A jednocześnie znów czeka go walka o miejsce w składzie z Erikiem Exposito, która nie musi zakończyć się powodzeniem. Pat trwa dalej.

Fabian Piasecki – za ambitny dla Śląska

Gdy w sierpniu Fabian Piasecki ubiegał się o wypożyczenie, stawiając sprawę niemal na ostrzu noża, we Wrocławiu nie wiedzieli, co z tym fantem zrobić. Mieli świadomość, że nie jest to chwilowa fanaberia czy nagły odpał niezadowolonego piłkarza, a długotrwały klincz, z którego należy się jakoś uwolnić. Piasecki mówił odważnie w mediach, że nie czuje się gorszy od Exposito i zasługuje na grę. Wielokrotnie inicjował rozmowy z Dariuszem Sztylką, w których przekonywał, że nie czuje się dobrze z ówczesną rolą. Także Jacek Magiera słyszał od napastnika, że ten nie jest w stanie zaakceptować wejść z ławki na dwadzieścia czy trzydzieści minut. Chce grać więcej. Chce grać wszystko. Chce być kluczowym piłkarzem drużyny.

Wielka ambicja? Wiara we własne umiejętności, przekonanie o tym, że ma się swoje pięć minut? Niewątpliwie tak.

Ale ta wiara i ambicja Piaseckiego niekoniecznie była Śląskowi na rękę. Wcale nie było przecież tak, że wkurzony napastnik pełnił rolę piątego koła u wozu. W momencie, gdy pozwolono mu odejść…

  • wybiegł w wyjściowym składzie na jeden mecz pucharowy (a we wszystkich innych pojawiał się z ławki),
  • dwa na pięć meczów ligowych zaczął w podstawie (i znów – w trzech pozostałych wchodził),
  • zapakował pięknego gola z przewrotki Piastowi Gliwice.

Innymi słowy – był ważnym ogniwem zespołu. Może nie kluczowym, może nie miał takich notowań jak Exposito, ale jednak – był potrzebny. Zagrał w każdym z możliwych meczów. I spokojnie miał perspektywę na – powiedzmy – tysiąc minut w sezonie. Wcześniej można było żartować z jego hiszpańskiego konkurenta, który notował tylko przebłyski, ale akurat na początku obecnego sezonu ten zaliczył świetną serię – tak w pucharach, jak i lidze – czym znacząco umocnił swoje miejsce w składzie. Exposito był wtedy – i jest oczywiście nadal, zwłaszcza po przedłużeniu kontraktu – obietnicą ciekawego zarobku, co także stanowi jego silny oręż w walce o plac.

Wszyscy jednak znali chimeryczność Exposito. Co, jeśli znowu wpadnie w dołek, a mający bić się o czołówkę Śląsk nie będzie mógł sobie pozwolić na holowanie balastu?

Co, jeśli odniesie kontuzję?

Co, jeśli last minute przyjdzie za niego gruba oferta, której wrocławianie nie będą mogli się oprzeć?

Śląsk pozostałby wtedy bez żadnej sensownej alternatywy. Sebastian Bergier? Spalił się w meczu pucharowym i nie ma wielkiego zaufania. Caye Quintana? Nie wiadomo było wówczas, jak szybko się odnajdzie we Wrocławiu (no i nie odnalazł się do tej pory), a poza tym to nie jest typowa dziewiątka. Gdyby posypał się Exposito, znacząco odbiłoby się to na jakości Śląska.

Mimo to zdecydowano się na wypożyczenie Piaseckiego. To pokazuje, jak bezradny wobec ambicji swojego piłkarza był Śląsk Wrocław.

Fabian Piasecki w Stali – potwierdzenie jakości

Sam piłkarz zdecydował się na mało atrakcyjne perspektywy drużynowe, bo przecież Stal wtedy a) słabo zaczęła, b) była murowanym kandydatem do spadku, c) czekała do samego końca okna na transfery, co nie musiało zakończyć się sukcesem, d) nie była wcale łatwym środowiskiem dla napastnika. Sam Piasecki grał już wcześniej w klubie walczącym o utrzymanie (gdy dołączał do Stali, taka była perspektywa) i nie zakończyło się to zbyt udanie. W Miedzi strzelił tylko jedną bramkę.

Kluczowe były tu tylko perspektywy na jak największą liczbę minut, a rywalizacja z Kolewem czy Jankowskim… No, żadna to rywalizacja.

Gdyby palący się do gry Piasecki nie dał sobie rady na wypożyczeniu i podzielił los Jankowskiego czy Kolewa, wyszłoby trochę głupio. Ale piłkarz niejako utarł nosa swojemu pracodawcy, bo znalazł się na koniec rundy wyżej w tabeli. Indywidualnie zaliczył dobry okres. Strzelił kolejne cztery bramki, zaliczył cztery asysty, do tego dwa kluczowe podania. Śmiało można było zaliczyć go do grona wygranych jesieni, również na kanwie dobrego wyniku drużynowego Stali.

Tylko co miał z tego Śląsk?

Nic.

Wrocławianie postawili więc Stal pod ścianą: jeśli chcecie naszego napastnika, to wykupcie go. Inaczej my skracamy wypożyczenie.

Piasecki został wyceniony na 300 tysięcy euro. Wkomponowany w drużynę napastnik, niestary, regularny, za tę kwotę? Nawet jak na polskie warunki nie są to żadne kokosy.

Ale Stal znalazła się w specyficznym momencie swojej najnowszej historii. Grzechy sprzed lat dopadają ją właśnie teraz, mimo gry w Ekstraklasie, którą zapewnił jej typowy awans na kredyt. Jesienią prezes Jacek Klimek oceniał, że jeśli nie znajdą się pieniądze, możliwy jest bardzo czarny scenariusz dla mieleckiej piłki. Jakoś zebrano te środki, pomogli lokalni sponsorzy, byt został zapewniony.

Dopiero uratowali klub, a tu znowu trzeba wytrzasnąć ponad milion złotych?

Klimek oceniał szansę na ten transfer na 25%. Za tym szacunkiem kryło się przekonanie sponsorów, którzy mieliby wziąć na siebie kwotę odstępnego za piłkarza Śląska. Misja była trudna, może nawet z góry skazana na niepowodzenie, no i nie powiodła się. Pozostało liczyć na to, że na Dolnym Śląsku zmiękną i nie zdecydują się na cofnięcie zawodnika z wypożyczenia, ale to nie nastąpiło. Nie po to stawiasz kogoś pod ścianą, by później obniżać żądania.

Zabawa zaczyna się od nowa

Powrót Piaseckiego do Śląska sprawia, że… wszystko zaczyna się od nowa. Problem ma Piasecki, bo znów jest w tym samym miejscu, co pół roku temu. No, z większymi liczbami i dobrym wrażeniem pozostawionym po sobie w Mielcu. Problem ma Śląsk, bo znów ma niezadowolonego piłkarza, a trudno wyobrazić sobie, by lider klasyfikacji strzelców miał zostać posadzony na ławce. Wreszcie problem ma Stal, bo zostaje bez napastnika, a przecież z klubu już odszedł Jankowski, podobny los spotka zapewne Kolewa.

Piłkarz spędził fajne pół roku na Podkarpaciu, ale wypożyczenie nie rozwiązało patowej sytuacji.

Rozwiązaniem byłaby pewnie oferta dla Piaseckiego z innego klubu Ekstraklasy. Śląsk oczekuje za niego 300 tysięcy euro. Polskie kluby często narzekają na trudny rynek napastników, często usprawiedliwiając tym swoje zagraniczne niewypały transferowe, a tu za stosunkowo niewielką jest do wzięcia piłkarz, który powinien poradzić sobie wszędzie.

I sami jesteśmy ciekawi, czy ktoś skorzysta.

WIĘCEJ O ŚLĄSKU WROCŁAW:

Fot. FotoPyK

Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Szymon Marciniak w gronie arbitrów na mundial w Katarze

Na mistrzostwa świata w Katarze jedzie polska reprezentacja i jadą również polscy sędziowie. W gronie nominowanych arbitrów znalazł się Szymon Marciniak oraz jego asystenci – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei za monitorem VAR będzie miał okazję usiąść Tomasz Kwiatkowski. Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. WIĘCEJ O […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Liczba komentarzy: 23
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
baran
baran
4 miesięcy temu

Jagiellonia? Jakby szyty na miarę. Trochę pod sufitem nie tak. Ale dumny, z umiejętnościami i perspektywą na zarobek dla klubu.

Fan
Fan
4 miesięcy temu
Reply to  baran

Śląsk ogólnie jest żenujący. Klub marnujący ciekawych zawodników. Pich całą rundę nie istnieje, do tego Sobota odcina kupony, Pawłowski zesłany do rezerw. Do tego gra bubel – Lewkot. A teraz ambitny Piasecki skazany na Shawshank (wrocławski niebyt). A cały ten cyrk finansuje miasto. Kolor koszulek mówi wszystko – ogórki jakich mało. Sąsiad poszedł po rozum do głowy (Zagłębie L). Ciekawe czy oni się ogarną.

Wojtek
Wojtek
4 miesięcy temu

Ja bym na miejscu Legii go brał. Zdobywał bramki w słabym klubie więc dla Legii jak znalazł. Poza tym Emreli już planuje imprezy w Turcji więc Azer im odpada. Przychodzi wprawdzie Rosołek, no ale… Kto tam jeszcze? Drewniany Pekhart? Legia ma po raz pierwszy za czasów Mioduskiego ogarniętego dyrektora. Dziwię się, że Fabian jeszcze nie otrzymał oferty. Zapewne wkrótce Vuko zamiast Polaka dostanie jakiś Supertalent z ligi Luksemburga.

Luk
Luk
4 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

No jeszcze Rafa ,ale to wszystko generalnie cienko wygląda ,chyba ,że rosołek odpali ,bo Vuco twierdził ,że po karbowniku on będzie z młodych najlepszy. A ten Fabian coś tam ma ,a jak jeszcze nie stęka skromnością to dobrze ,bo dobry napadzior musi być beszczel.Swoja droga czemu jacunia nie gra Esposito i Piaseckim ?Byłaby moze kanonada ,ale on się lęka

Criticball
Criticball(@criticball)
4 miesięcy temu

Cztery bramki, cztery asysty, dwa kluczowe podania, 300 tysięcy Euro… W sezonie 2020-2021 – 4 bramki, sezon wcześniej 0 bramek, sezon wcześniej – 1 bramka, sezon wcześniej 0 bramek…

Hmm, nie za drogo? To nie jest łowca bramek, bardziej wygląda na „defensywnego napastnika”. Swoją drogą, ciekawe, czy ktoś się na niego skusi?

Stat
Stat
4 miesięcy temu
Reply to  Criticball

Piasecki w barwach Śląska:

2020/21 – 27 meczów / 872min / 4 gole / 1 asysta / 3 asysty II st.
2021/22 – 11 meczów / 337min / 3 gole / 0 asyst / 2 asysty II st.

Przez cały pobyt w Śląsku Wrocław 38 meczów, ale tylko 1209min (łatwo policzyć, średnio 32min/mecz), a mimo to 7 goli, 1 asysta i 5 asyst II st. czyli łącznie brał udział przy 13 golach (z 18 jakie z nim na boisku strzeliła drużyna).

Jeśli 173min potrzebne na gola, oraz 93min potrzebne na udział przy bramce (w sumie więc średnio raz co mecz) uznajesz za wizytówkę godną „defensywnego napastnika”, to troszkę śmiechłem 🙂 z tego co pamiętam, w całej ESA nie było piłkarza który potrzebowałby mniej minut na udział przy bramce, a teraz w Stali wyglądał również solidnie. Jeśli wskazujesz że ktoś nie jest łowcą bramek, to miło gdybyś uwzględnił że w sezonie zagrał 30% możliwego czasu.

Sezon wcześniej (w sensie 2019/20) mówisz, że zero bramek…? Serio? A ja myślałem że 17 goli dla Zagłębia Sosnowiec (+4 asysty) i król strzelców na zapleczu 😀

Jeszcze sezon wcześniej (2018/19) tylko 1 gol…? No tak, ponad 1300min, a w nich też 5 asyst – ale to lepiej było przemilczeć bo by nie do końca pasowało pod tezę że to „defensywny napastnik”.

Łącznie na zapleczu chłop potrzebuje mniej niż 140min na gola, a w ESA łącznie zagrał niespełna 3500min (to tak jakby zagrał jeden sezon na starych zasadach = 30+7 meczów rundy finałowej) i okrasił to zaledwie śmiesznym „double-double”, więc prędzej jest „defensywnym napastnikiem”, niż łowcą bramek 😀 bo przecież w naszej lidze co sezon po kilku graczy ma „double-double”… eh eksperci

Pikachuj
Pikachuj
4 miesięcy temu
Reply to  Stat

O takie merytoryczne wpisy nic nie robiłem. +1

Andreas
Andreas
4 miesięcy temu
Reply to  Criticball

Dlaczego konfabulujesz?
18/19 1 bramka w Miedzi;
Następnie 0 bramek w Eklapie,albowiem strzelał i to nieźle dla Sosnowca

Kamil
Kamil
4 miesięcy temu
Reply to  Criticball

Ale się skompromitowaleś gościu , weź wyjdź

Emil
Emil
4 miesięcy temu

Jednak paczul nie będzie musiał ubierać stroju Borata….

Expert
Expert
4 miesięcy temu
Reply to  Emil

No chyba se jaja robisz… Spadek: Termalika, Warta i Legia lub Łęczna. Nie ma innych opcji!

Taki jeden
Taki jeden
4 miesięcy temu

Niestety nikt nie skorzysta gdyż ponieważ Piasecki może grać tylko w Śląsku albo Stali w tym sezonie.

Zack
Zack
4 miesięcy temu
Reply to  Taki jeden

Oj tam, oj tam. Szczegóły.

giga
giga
4 miesięcy temu

Panie Jakubie, słowo „sprzed” piszemy tak jak napisałem (nie zaś „z przed”).

Adam Asnyk
Adam Asnyk
4 miesięcy temu

Niech pokaże co potrafi w śląsku. Runda udana ale mieliśmy takich piłkarzy że po jednej rundzie już im karierę się wroYlo reprezentacyjna. Ciekawe czy potrafi ustabilizować formę. W Miedzi w ekstraklasie nic nie pokazał.

Makaveli
Makaveli
4 miesięcy temu

W tego, co się orientuję, w tym sezonie może już zagrać tylko w Śląsku (albo w Stali).

Turbo_Lover
Turbo_Lover
4 miesięcy temu

Koleś strzelił 4 bramki, a tu ktoś pisze o ambicji? Nie czuje się gorszy od Exposito? To czemu nie wygra z nim rywalizacji? Żalosne myślenie polskiego piłkarza.

Wilk
Wilk(@wilk)
4 miesięcy temu

Wydaje mi się ze wraz z Exposito prezentują podobny poziom, na samym końcu rundy i tak każdy zespół był lepiej przygotowany na grę pod Despacito i widać było ze przygasł i wtedy Piasecki by dostał szanse może.
Zrozumiałe że chce grać, teraz wraca i co ? Fajnie mieć kłopot z bogactwem ale któryś z nich musi odejść. Piasecki nie potwierdził formy przez dłuższy czas ale Exposito ma pierwszy dobry sezon także będzie ciekawie w Śląsku

Stat
Stat
4 miesięcy temu
Reply to  Wilk

Piasecki na 9-tce, Exposito podwieszony i obok Praszelik. Pich przechodzi na wahadło, bo odpada Pawłowski do rezerw. Tzn Pich jest równorzędnym rywalem dla Janasika, ale mam na myśli że od teraz jest traktowany bardziej jako wahadłowy (tak jak Prikryl w Jadze) – kłopot bogactwa rozwiązany 😉 Pich grywał już pojedyncze mecze nawet jako boczny obrońca, więc skoro z Pawłowskiego robiono na siłę wahadło, to dlaczego by nie Picha (gdzie chyba więcej nawet na to wskazywało), zwłaszcza jako lekarstwo na kłopot bogactwa z przodu?

Myślę że tak bazowo Janasik i Stiglec jako opcje na 60-70min i gra na max, a Garcia i Pich jako bardziej ofensywni wchodzący świeży z ławki to byłaby ciekawa propozycja. No ale zobaczymy czy JM i sztab wpadną na takie rozwiązanie, i/lub czy nie odejdzie zaraz Erik… a może ktoś inny się pojawi, wszak hajs za Makowskiego wpadł.

Kamil
Kamil
4 miesięcy temu
Reply to  Stat

Pich nie jest w stanie wybiegać 70min na pozycjach 8 i 10 a gdzie dopiero na wahadle, te pozycje są dla Janasika i Iskry druga strona to Stiglec i Garcia

Stat
Stat
4 miesięcy temu
Reply to  Kamil

Jak analizuję Śląska od 6 lat, Pich nie zagrał nawet 1 meczu jako „8”, dotychczas niemal zawsze jako skrzydłowy – w obecnym sezonie gra jedynie na „10”, ale jest duchem, niewidoczny.

Mówisz, że skoro Pich nie jest w stanie wybiegać 70min na „10”, to ma to być argument, że nie będzie w stanie pobiegać przez 30min na wahadle? Sory, ale nie widzę związku – nie przekonuję mnie to 🙂 właśnie ze względu na swoje ograniczenia i obecną użyteczność nadałby się idealnie. W przeciwnym przypadku zarządzasz drużyną w ten sposób, że Exposito/Piasecki – któryś siedzi na ławie, duch Pich gra na „10”, a na prawej grywa czasami niedoświadczony/niezweryfikowany Iskra.

Rozwiązanie na które ja zwróciłem uwagę, powoduje że Śląsk maksymalizuje siłę ofensywną, likwidując kłopot bogactwa (obaj napastnicy w grze) wyrzuca Picha z wyjściowego składu (bo już łapie znaczny regres), a jednocześnie znajduje mu nową pozycję, tak aby jeszcze realnie mógł coś wnieść jako wchodzący z ławki – w razie potrzeby zarówno na „10” jak i wspomnianym wahadle. Nie róbmy sobie jaj, że gość który całe życie był skrzydłowym, nie będzie w stanie wejść na ostatnie 20-30min na zmęczonych przeciwników i poganiać po wahadle, lub nie będzie potrafił stworzyć przewagi na skrzydle – wprowadzany w sytuacji, gdy przegrywasz i masz 25min na zmianę wyniku 😀 myślę, że zdziała więcej niż Iskra, który dotychczas w 4 meczach nie rozegrał nawet 100min.

Na ten moment Janasik i Pich to podobny poziom, z tym że perspektywy lepsze ma Polak – z tego powodu to Janasik powinien być tym „pierwszym”, który gra na pełnej przez godzinę, a Pich tym jedynie wchodzącym z ławki – w ten sposób wyciągasz max potencjał z atutów obu zawodników i/lub ograniczasz ich wady.

Perfum
Perfum
4 miesięcy temu

Raków jest zainteresowany kupnem Piaska. Wróci na wypożyczenie do Stali do czerwca.

Kamil
Kamil
4 miesięcy temu

Nie zaczyna się zdania od „No”

Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Szymon Marciniak w gronie arbitrów na mundial w Katarze

Na mistrzostwa świata w Katarze jedzie polska reprezentacja i jadą również polscy sędziowie. W gronie nominowanych arbitrów znalazł się Szymon Marciniak oraz jego asystenci – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei za monitorem VAR będzie miał okazję usiąść Tomasz Kwiatkowski. Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. WIĘCEJ O […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

„Sezon smutny jak życie w Wałbrzychu. Niech Mioduski się wstydzi”

Kibice Legii chcą „uczcić” nieudany sezon w wykonaniu Legii. Mianowicie opuścić trybuny na 17 minut. Czyli tak, by jedna minuta odpowiadała jednej porażce Wojskowych w sezonie. Na profilu Nieznanych Sprawców na Facebooku możemy przeczytać: Zwracamy się do wszystkich kibiców Legii Warszawa. Przed nami ostatni meczu sezonu. Sezonu smutnego jak życie w Wałbrzychu. Najgorszego sezonu w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Kobylański w TSV 1860 Monachium

Martin Kobylański ma nowy klub. To TSV 1860 Monachium. Przez ostatnie trzy sezony Kobylański występował w Eintrachcie Brunszwik. Awansował nawet do 2. Bundesligi, by po sezonie zlecieć i dalej grać na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Teraz Brunszwik znów awansował (z drugiego miejsca), ale już nie wziął Kobylańskiego na pokład. TSV jako czwarty zespół trzeciej […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Magath utrzyma Herthę czy spełni ostatnią posługę dla HSV?

Felix Magath niespodziewanie po pięciu latach powrócił w marcu do pracy trenerskiej. Podjął się trudnego zadania utrzymania Herthy Berlin w Bundeslidze. Starą Damę objął, gdy ta znajdowała się w strefie spadkowej. Wyprowadził ją z niej, ale w ostatnich minutach 34. kolejki sezonu wylądował w barażach za sprawą zwycięstwa VfB Stuttgart nad 1. FC Koeln (2:1). […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Pogromca gwiazd. Kim jest Kamil Pestka?

Niemroźne przedpołudnie na boisku treningowym Pasów przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Kamil Pestka siedzi na zdezelowanym krzesełku przy samej murawie w szarej bluzie i dżinsowych spodniach z dziurami na kolanach. – Whisky z Michałem Probierzem czy whisky z Czesławem Michniewiczem? – pytamy przewrotnie. – Whisky z jednym i drugim! – odpowiada zgrabnie.  Minęły dwa lata […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Nie zawsze wynik jest celem nadrzędnym”. Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku w Świdnicy

Po kilku latach przerwy finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” wróciły do Świdnicy. Na obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w środę rywalizacja o prym na Dolnym Śląsku rozpoczęła się od kategorii U12. Podczas ceremonii otwarcia zobaczyliśmy przykry obrazek. Podsumowanie tego, jak wiele zabrała nam pandemia. Po tym jak prowadzący zapytał […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Verratti twierdzi, że Benzema faulował Donnarummę

Marco Verratti w rozmowie “Le Parisien” wspomina dwumecz z Realem w Lidze Mistrzów i wskazuje powody, dla których PSG odpadło z Ligi Mistrzów. Zdaniem piłkarza Benzema faulował Donnarummę: – Dla mnie to był faul. W starciu z Troyes widzieliśmy, że sędzia anulował gola za podobny faul Kyliana na obrońcy, który nawet nie upadł. Jednak każdy […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Origi trafi do Milanu

Divock Origi zostanie nowym piłkarzem Milanu. Piłkarz po ośmiu latach opuszcza Liverpool na stałe. Fabrizio Romano napisał na Twitterze: – Divock Origi nie ma wątpliwości co do swojego kolejnego celu: czeka tylko na ukończenie badań medycznych i podpisanie kontraktu jako nowy zawodnik Milanu w nadchodzących tygodniach. Origi trafił do Liverpoolu z Lille w 2014 roku. […]
19.05.2022
Prasówka
19.05.2022

PRASA. Frankowski: Kuba był dobrej myśli. Przypuszczaliśmy, że będą słabsi od Wisły

Czwartkowa prasa nie rozpieszcza, ale znajdziemy w niej parę rozmów, które przykuwają uwagę. Wciąż sporo o reprezentacji, zwłaszcza o Gabrielu Słoninie. Przegląd Sportowy Tomasz Frankowski o problemach „Białej Gwiazdy”. Napastnik analizuje spadek Wisły. Wisłę tworzył zlepek piłkarzy z zagranicy, umówmy się, w większości kiepskich. Ale zdarza się, że taki zlepek tworzy solidny zespół. Uważam, że akurat […]
19.05.2022