„Zawsze łatwiej jest narzekać, niż zrobić coś dla klubu. My działamy racjonalnie”

Opublikowane 20.12.2021 11:22 przez

Paweł Paczul

W Arce nie ma cięć, tylko jest racjonalne wydatkowanie pieniędzy w związku z grą w pierwszej lidze. Nie ma możliwości, aby powtórzyła się sytuacja z zadłużeniem z okresu Ekstraklasy. Przyszłościowo liczę, że nasze możliwości finansowe będą rosły. Między innymi dzięki szkoleniu i promowaniu młodzieży – mówi Michał Kołakowski w wywiadzie podsumowującym rundę jesienną w pierwszej lidze. Zapraszamy.

Jakby miał pan podsumować rundę w wykonaniu Arki, to użyłby pan słowa „rozczarowanie”?

Pewnie tak. Gdyby ktoś mi powiedział przed sezonem, że tak będzie wyglądać ta runda, byłbym rozczarowany. Szczególnie po poprzednim sezonie, który był dla nas pod wieloma względami udany, choć wyczerpujący. Fizycznie i mentalnie. Do końca walczyliśmy o bezpośredni awans. Równocześnie przeszliśmy przez wszystkie szczeble Pucharu Polski i doszliśmy do samego finału. Nie udało się to żadnej innej drużynie z naszej ligi od 11 lat. Przerwa po barażach przed nowym sezonem była krótka, to nie ułatwiło wejścia w rozgrywki… Reasumując, uważam, że mamy dobrych piłkarzy. Pytanie, czy ten zespół zagrał jako całość tak, jak powinien. Do tego przygotowanie fizyczne nie było takie, jakiego byśmy sobie życzyli. Dlatego choć jestem rozczarowany, to jestem też optymistą przed wiosną. Drużyna nie potrzebuje wielkich wzmocnień, tylko zgrania, lepszego przygotowania fizycznego i mentalnego.

Czyli coś zostało zawalone przez Dariusza Marca latem?

Przygotowanie fizyczne mogłoby być lepsze, aczkolwiek trzeba sobie zdawać sprawę, że najłatwiej jest za to winić. Natomiast sam fakt, że pożegnaliśmy się z Dariuszem Marcem, jest zarówno jego porażką jak i porażką klubu. Idealnie byłoby, gdyby był z nami dalej i walczył o awans, ale tak nie jest.

Momentami mieliście absurdalne problemy ze skutecznością.

Graliśmy fajną piłkę, ofensywną, mecze były otwarte – stwarzaliśmy dużo sytuacji. Zazwyczaj mieliśmy przewagę, ale nie strzelaliśmy. Z kolei traciliśmy głupio bramki. Wyniki nie były takie, jakie byśmy chcieli i to one zdecydowały o rozwiązaniu kontraktu z trenerem.

Skład jest chyba mocniejszy niż rok temu.

Patrząc na skład, to z istotnych zawodników odszedł tylko Letniowski, choć i tak grał niewiele na wiosnę… A doszło paru naprawdę wartościowych zawodników: Adamczyk, Kobacki, Czubak, Milewski, Dobrotka.

Tyle że sam Marzec zwracał uwagę na terminowość tych wzmocnień, bo taki Rosołek przyszedł na ósmą kolejkę, a Milewski zaczął od operacji.

Tak, to prawda, mamy świadomość, że niektórzy piłkarze późno dołączyli i nie przeszli u nas okresu przygotowawczego. Na pewno byłoby lepiej, gdyby dołączyli wcześniej, ale nigdy nie jest tak, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik przed pierwszym meczem. Może kilka klubów w Polsce na to stać, ale Arki obecnie nie. Trzeba się więc z takimi sytuacjami liczyć. Inne kluby tez miały swoje problemy, tak to już jest. Zresztą kadrę od początku mieliśmy szeroką.

Długo chodziło panu po głowie, żeby się pożegnać z trenerem Marcem?

Gdybyśmy pożegnali się z trenerem po meczu ze Skrą, byłoby to w jakiś sposób zrozumiałe. Natomiast daliśmy sobie wtedy jeszcze jedną szansę: albo się poprawia i zaczynamy wygrywać, albo trzeba zmieniać, bo nie możemy tracić kolejnych punktów.

Do zwolnienia doszło za późno? Z drugiej strony wielkiej zmiany po przyjściu Tarasiewicza nie ma.

Nie, nie uważam, że doszło za późno. Mimo że zmiana wcale nie dała nam wzrostu w punktowaniu, to liczę, że po okresie przygotowawczym będzie to inaczej wyglądało.

Skąd pomysł na Tarasiewicza? Ostatnio brakowało mu wyników, a Arce o te wyniki chodzi.

Kto by nie przyszedł, zawsze będą pytania: dlaczego on? Z ostatnimi dwoma klubami trener Tarasiewicz miał wyniki na granicy awansu. Ma doświadczenie w tej lidze. To jest rzecz, której młodszy trener dzisiaj nie ma i nabędzie dopiero z czasem. Oceniliśmy, że to doświadczenie jest ważne, zwróciliśmy też uwagę na podejście trenera do zawodników. Wiemy, że rozwija piłkarzy i stara się ich budować, dodaje pewności siebie, a tego nam brakowało. Uważam, ze mamy dobrych zawodników, tyle że muszą to pokazać nie tylko na treningach, ale i w meczach.

Kontakt z Tarasiewiczem był już wtedy, gdy Marzec był jeszcze zatrudniony?

Nie. Natomiast dokładnie znaliśmy sytuację na rynku. Trzeba mieć plan zanim pożegna się jednego trenera, to jest dla mnie naturalne. Mieliśmy listę kandydatów, ale nie było wydzwaniania. Wiedzieliśmy, na kogo sobie możemy pozwolić – część trenerów czeka jednak na Ekstraklasę.

Arce brakuje liderów i trener będzie też odpowiedzialny za to, by takich zbudować?

Pytanie czy inne kluby mają ich więcej lub lepszych? Jesteśmy świadomi, że skład jest bardzo młody, właściwie wszyscy zawodnicy ofensywni i ze środka pola mają od 19 do 23 lat. Doświadczenie mamy w tyłach, ale pytanie, czy to wystarcza. Na pewno nie mamy tylu klasycznych ligowców, wyjadaczy, co inne drużyny. Mimo to jest między innymi Kajzer, Dobrotka, Marcjanik – kapitan, osoba mocno związana z tym klubem, z Gdyni…

… ale zadam pytanie, które sam pan postawił – czy to wystarczy?

To się okaże po sezonie.

Macie zimę, żeby działać w tym temacie.

Od początku chcemy by w Arce grali perspektywiczni piłkarze i tego się będziemy trzymać. Przede wszystkim skupimy się na budowaniu zawodników, których już mamy. Natomiast jeżeli będzie sposobność, by pozyskać kogoś bardziej doświadczonego, kto podniesie poziom na boisku, zrobimy to.

MARZEC: GDY ODCHODZIŁEM, PIŁKARZE MIELI ŁZY W OCZACH

Czyli nie nastawiać się na zakupy zimą.

Nie planujemy rewolucji, ale możliwe są pojedyncze wzmocnienia i korekty w składzie.

Jeśli transfer, to ktoś z kartą na ręku?

Tak. Obecnie nie stać nas na transfery gotówkowe.

A nie pozbywaliście się z Arki postaci z mocnymi charakterami jak Danch i Marciniak?

Obaj spędzili wiele lat w Arce i chociażby ze względu na to mieli jakiś wpływ na szatnie. Marciniak był kapitanem drużyny, ale podpisał kontrakt z ŁKS-em. Ostatecznie go wytransferowaliśmy.

Czyli piłkarze z obecnej kadry są lepsi niż Marciniak?

Nie chcemy zawodników, którzy są myślami u konkurencji. Ale uważam, ze porównując tylko piłkarsko, to Valcarce nie jest gorszy niż Marciniak.

Zapytałem o Dancha, bo on został nagle wygaszony. W poprzednim sezonie grał właściwie wszystko w lidze.

W poprzednim sezonie grał sporo, zarówno w środku obrony, na prawej i jako szóstka. Z tym, że najlepiej wyglądało to w środku obrony. Jest to dobry piłkarz, ale podjęliśmy decyzję, że nie jest nam teraz niezbędny. Ściągnęliśmy Dobrotkę do rywalizacji i po zmianie trenera okazało się, że walka o skład rozgrywa się między nim, Memiciem i Marcjanikiem. Jednocześnie zmieniliśmy system gry na dwóch, a nie trzech środkowych obrońców.

Czy brak awansu będzie oznaczał kolejne cięcia?

W Arce nie ma cięć, tylko jest racjonalne wydatkowanie pieniędzy w związku z grą w pierwszej lidze. Nie ma możliwości, aby powtórzyła się sytuacja z zadłużeniem z okresu Ekstraklasy. Przyszłościowo liczę, że nasze możliwości finansowe będą rosły. Między innymi dzięki szkoleniu i promowaniu młodzieży.

Choć część młodzieży jest wypożyczona.

Tak naprawdę to tylko Rosołek jest wypożyczony. No i Kobacki, ale tam mamy wpisaną kwotę wykupu. Z drugiej strony, Arka też wypożycza i dba o rozwój zawodników. Przykładowo: Wilczyński strzela dla Hutnika, a Łabojko dla Wigier. Oni wrócą mocniejsi do Gdyni.

Jesteście w stanie długo dokładać, by Arka walczyła o awans?

Wszystko jest robione z głową, myślę, że damy sobie radę.

Dużo się mówi, że prowadzicie Arkę oszczędnie i nie twierdzę, że to źle.

Powiedziałbym, że racjonalnie. Staramy się oszczędzać, ale w jak najmniejszym stopniu kosztem wyniku sportowego. Uważam, że zespół jako całość – nie jest tani. To dobra drużyna i jak na warunki pierwszoligowe, wydajemy na nią sporo.

Przy cięciach trudno jest zdobywać przyjaciół i urosła Arce grupa ludzi, którzy ją krytykują.

Owe oszczędności wynikały z zadłużenia, które powstało podczas pracy tych ludzi. Wiec jest grupa osób, których kontrakty wygasły i nie zostały przedłużone. Częściowo ta grupa wini mnie, że nie ma pracy w klubie. Ale przecież w każdym klubie po spadku tak się dzieje. Są zmiany, to norma. Po pierwsze trzeba było szukać oszczędności, po drugie zawsze przy zmianach właścicielskich część kadry musi być wymieniona.

Natomiast części konfliktów moglibyście uniknąć – na przykład z Michałem Nalepą. Ważny piłkarz dla Arki, a na Twitterze krytykuje może nie pana, ale pana tatę już tak.

Zgadza się, Nalepa ma pewne zasługi dla klubu, miał dobry czas. Ja go pamiętam jako jednego z ważniejszych piłkarzy, drużyny Arki, która spadła z Ekstraklasy. Po sezonie chciał odejść, więc rozwiązaliśmy kontrakt. Nie wiem w jaki sposób miałbym tego konfliktu uniknąć?

Była choćby historia z anulowaniem mu biletu.

Jeżeli chodzi o tę sytuację, to jest pula osób, która dostaje bilety VIP od klubu. Jest to jednak bilet imienny, a nie do rozdawania. Michał również otrzymał swój bilet, ale z puli zawodników.

Skąd wziął się ten konflikt?

Trudno powiedzieć, jego trzeba zapytać.

A jak było z Mateuszem Młyńskim? Trochę na złość babci odmroziliście sobie uszy. Mieliście dobrego skrzydłowego, a on siedział na trybunach przez pół roku.

Teraz mamy lepszych. Zresztą mógł odejść do Wisły, ale niewiele w tej kwestii robił.

Być może, ale jak zobaczy pan zmiany w finale Pucharu Polski, to Marzec nie miał kogo wpuścić. Sami sobie zwęziliście kadrę.

Na ławce trener miał chociażby braci Wolsztyńskich, czy Alemana. Co do Młyńskiego to prowadziliśmy z nim rozmowy, kończył mu się kontrakt, a wiedziałem, że to jest tak naprawdę jedyny piłkarz, na którym klub może zarobić. Niestety Mateusz nie był skory do przedłużenia kontraktu i podpisał kontrakt z Wisła. Działał pod wpływem swoich doradców, więc uznaliśmy, że nie ma potrzeby, by klub go promował kosztem innych zawodników. O ile w pierwszym półroczu występował, gdyż kontuzję złapał inny młodzieżowiec, o tyle zimą ściągnęliśmy Maćka Rosołka, który udowodnił, że jest lepszym zawodnikiem.

CO DA ZMIANA MARCA NA TARASIEWICZA?

Jednocześnie płacąc mu przez pół roku za sam trening.

Klub płacił mu wynagrodzenie za treningi i gotowość do gry. Zdecydowaliśmy, że w pierwszej kolejności stawiamy na zawodników związanych z Arką, z których możemy coś mieć. Mateusz nie pomógł nam we wzmocnieniu pozycji negocjacyjnej. Środki, które za niego oferowano, gdy podpisał kontrakt z Wisłą, były niewielkie. Zdecydowaliśmy, żeby został i trenował z drużyną, bo w każdej chwili może być brany pod uwagę. Zresztą porównując pierwsza rundę Młyńskiego z jednym golem i Kobackiego z czterema, sprawa jest jasna.

A to nie było podkopywanie pozycji trenera Marca?

W jaki sposób?

On zawsze mówił, że to jego decyzja. Z pana słów wynika, że niezbyt.

Trener rozumiał to z perspektywy klubu – zawodnik podpisał umowę z innym klubem, jest głową gdzie indziej, proponowane są takie pieniądze, że to nie ma wielkiego znaczenia, czy pójdzie, czy nie. Wspólnie zdecydowaliśmy, że w pierwszej kolejności stawiamy na młodzieżowców, z których Arka może coś mieć w przyszłości. A trener mówił, co uważał.

To prawda, że Wisła jeszcze nie zapłaciła ekwiwalentu?

Prawda. Nie zamierzam jednak nadawać na Wisłę, bo pozostaje kwestia wyliczenia tego ekwiwalentu. W Arce, jak i wielu klubach, jest oddzielny podmiot, który szkoli młodzież i tu powstała pewna wątpliwość co do wyliczenia dokładnej kwoty. Prawdopodobnie zdecyduje PZPN, bo rozbieżności między nami są, ale nie jest to taka suma, która byłaby główną kwestią w Arce.

Jest pan zdania, że poza niezadowoloną grupą, jednak większość kibiców przekonaliście, że nie jesteście z tatą w Arce, by promować piłkarzy KFM?

Zawsze łatwiej jest narzekać, niż coś zrobić dla klubu. Dam przykład jednego kibica, pana Daniela z Gniewina, które jest oddalone o 50 kilometrów od Gdyni. Na ostatni mecz ligowy zorganizował ponad 400 osób i wspólnie przyjechali na mecz. Osiem autokarów. To się nazywa wsparcie dla klubu. A wracając do pytania – każdy, kto logicznie patrzy, widzi, że nie będzie grał ktoś, kto się nie nadaje. I też każdy, kto zna realia piłki w Polsce wie, że prowadzenie klubu w pierwszej lidze się nie spina, szczególnie, jeśli masz ambicje. Dopiero w Ekstraklasie to ma większy sens. Nie ma co się oszukiwać – klub można rozwijać na poważnie grając w Ekstraklasie. Warunki pierwszoligowe są ciężkie.

Zawsze ludzie będą plotkować – na przykład, że Rosołek grał więcej niż Czubak, a to Czubak dawał liczby.

Oczywiście, że będą. Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze coś znajdzie. Jeśli chodzi o Rosołka, to jasne, że w tym sezonie ma gorsze liczby, ale biorąc pod uwagę to, co dał trenerowi Marcowi, to jestem w stanie zrozumieć, że dla niego było kluczowe, by go zbudować. Teorie można sobie dorabiać. Trener wybiera najlepszą jedenastkę.

ARKA GDYNIA NOWYM LIDEREM TABELI WSZECH CZASÓW 1. LIGI

Okrzepł pan już jako prezes?

Na pewno trochę już się nauczyłem, ale to dopiero początek. Jest więcej tematów i pracy niż się spodziewałem. Czuję dużą odpowiedzialność za klub. Lepszego doświadczenia nigdzie bym nie dostał.

Tata doradza panu w taki sposób jak wcześniej, czy to się zmieniło?

Na początku było bardzo dużo spraw do załatwienia. Rozwiązanie wielu kontraktów, podpisanie nowych, ułożenie wszystkiego organizacyjnie. To był okres, że dużo się radziłem, pytałem, jak dana sprawę widzi. Teraz jest tego mniej, ale stale korzystam z jego wiedzy. Tata świetnie zna się na piłce, ma znajomości, jest bardzo dobrym negocjatorem. Ze szkodą dla mnie i klubu byłaby sytuacja, gdybym z tej wiedzy i umiejętności nie korzystał.

Tylko były pytania, czy to jest etyczne.

Jest moim ojcem, więc radzę się go nie tylko w sprawach sportowych. Ma duży wpływ na mnie, trudno, żeby nie miał. Tata zajmuje się swoimi piłkarzami, jest ich sporo z KFM w Arce, a klub nie wydał ani złotówki prowizji. Jeżeli wyniki klubu będą szły do przodu, to razem z nimi będą rozwijać się zawodnicy.

A czy wszyscy piłkarze byliby w klubie, gdyby nie byli z KFM-u?

Oczywiście, że nie, ale nie mówię tego w takim kontekście, że są słabi sportowo, tylko często kluby nie mają dostatecznego rozeznania jakiego zawodnika można pozyskać. Z reszta widzę jak Arkę traktują inne agencje. Wiedzą, ze ich piłkarze mogą u nas zrobić postęp, rozwinąć się i chcą współpracować. Dobre przykłady to Czubak, czy Kobacki.

Planuje pan  zbudować mocną pozycję dyrektora sportowego w przyszłości klubu?

Zacznijmy od tego, że ogólnie nie ma się czym chwalić, jeśli chodzi o transfery wychodzące w Arce. Arka nie sprzedała chyba ani jednego młodego piłkarza za granicę. Zarandia odszedł do Belgii, ale to mała skala. Żaden młody Polak nie odszedł za sensowną kwotę. Kluby, które stale grają w Ekstraklasie potrafią sprzedawać za miliony euro. Piast, Śląsk, Wisła Płock, Zagłębie, nie mówiąc o topie. Są kluby, które można porównywać do Arki, ale w Gdyni takie transfery się nie udawały. Dopiero teraz jednak stawia się w Arce na młodych i to pełną gębą. Co do pytania – na pozycję dyrektora sportowego trzeba mieć środki, na razie korzystamy z zasobów klubu i moich prywatnych. Docelowo w Arce będzie ktoś, kto może pomóc w transferach. To ważna funkcja i rekrutacja odpowiedniej osoby nie jest łatwa.

To miałby być człowiek z zewnątrz, czy jakaś osoba związana z klubem czy miastem?

To nie ma znaczenia. To musi być przede wszystkim fachowiec.

Łukasiewicza schowaliście.

On teraz zajmuje się głównie młodzieżą. Wykonuje tam dobrą pracę, zresztą ścisłe współpracujemy. Pomaga przy pierwszym zespole, jest w codziennych sprawach, ale jego rola jest trochę inna niż poprzednio. Zresztą według mojej wiedzy nigdy nie miał decydującego głosu w kwestii transferów, mógł jedynie proponować kandydatów, wyrażał swoje zdanie. Ale nie decydował. Natomiast czasem robiono go odpowiedzialnym. Niesłusznie.

O miejscach jeden-dwa w tym sezonie powoli zapominacie?

Ani nie zapominamy, ani nie jest to nasza obsesja. Zobaczymy co się wydarzy, jak zagramy te rundę. Każdego spotka kryzys i to nie raz w trakcie sezonu. Czekają nas mecze z całą czołówką, wszystko przed nami. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia z poprzedniego sezonu. Trzeba grać swoje i patrzeć na najbliższy mecz. Na samą tabelę popatrzymy w maju.

Realistycznym planem nie powinny być jednak baraże?

Dziennikarze i kibice mogą spekulować, my nie jesteśmy od tego. Zobaczymy co nam przyniesie ta runda.

CZYTAJ TAKŻE:

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot. Newspix

Weszło
16.05.2022

PRASA. Dziekanowski: Papszun więcej wycisnął z Rakowa niż Skorża z Lecha

– Wciąż trwa walka o tytuł wicemistrzowski, ale już dziś mogę napisać, że – niezależnie od wyniku – największe wrażenie, zrobiła na mnie postawa Rakowa Częstochowa. Lech pokazywał w tym sezonie dwie twarze – momentami grał tak, jak od mistrza byśmy tego oczekiwali, ale były momenty, kiedy sobie myślałem: tak mistrzowi grać nie przystoi. Na […]
16.05.2022
Weszło
15.05.2022

Jeszcze będą emocje. Wnioski po przedostatniej kolejce LaLiga

Przedostatnia kolejka LaLiga dała nam kilka odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale całe szczęście nie na wszystkie. Wiemy już, jak będzie wyglądało podium i kto jest drugim spadkowiczem. Kilka miejsc zostało jednak jeszcze do obsadzenia. Barcelona już na wakacjach Gdyby ktoś zdecydował się wybrać najnudniejszy mecz w tym sezonie, to niedzielny pojedynek FC Barcelony z Getafe […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Dublet Adama Buksy w MLS [WIDEO]

New England Revolution zremisowało na wyjeździe 2:2 z Atlantą United. Dwa gole dla gości zdobył Adam Buksa. Spójrzcie. Gol numer jeden: 🆎 is simply unstoppable. Make that five-straight @MLS games with a goal. pic.twitter.com/FNIy3Zgi4P — New England Revolution (@NERevolution) May 15, 2022 I numer dwa: Lovely ball, lovely finish. pic.twitter.com/pAjwW2Okd3 — New England Revolution (@NERevolution) […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Ondrasek wściekły po spadku Wisły. „Nie było walki, a tak się nie da grać”

Zdenek Ondrasek w rozmowie z portalem Interia skomentował spadek Wisły Kraków z Ekstraklasy. 33-letni napastnik ostro skomentował postawę „Białej Gwiazdy”. – Wróciłem, bo chciałem. Kocham Kraków i kocham Wisłę. Chciałem jak najlepiej. Nie wiem, nie mam słów, nie wiem, co powiedzieć. Zabrakło punktów, bramek. Nie było walki, a tak się nie da grać. Niektórzy nie […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Frydrych: To najtrudniejszy moment w karierze. Dziękujemy kibicom, to nasza wina

Wisła Kraków spadła do pierwszej ligi po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Po meczu udało nam się złapać Michala Frydrycha. Kapitan „Białej Gwiazdy” podzielił się odczuciami odnośnie spotkania i całego sezonu, który zakończył się degradacją jego drużyny. Prowadziliście 2:0, dlaczego tak szybko to straciliście? Mieliśmy bardzo dobry wynik, początek drugiej połowy dobrze nam się ułożył. […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Brutalna weryfikacja byłego selekcjonera

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy, a wraz z nią spadł z niej Jerzy Brzęczek. W tej chwili chyba prędzej przekonalibyście nas, że Jan Kliment, Zdenek Ondrasek i Felicio Brown Forbes to bardzo dobrzy napastnicy niż do tego, iż były selekcjoner to bardzo dobry trener.  A przecież między innymi o to toczyła się gra, którą z […]
15.05.2022
Weszło
16.05.2022

PRASA. Dziekanowski: Papszun więcej wycisnął z Rakowa niż Skorża z Lecha

– Wciąż trwa walka o tytuł wicemistrzowski, ale już dziś mogę napisać, że – niezależnie od wyniku – największe wrażenie, zrobiła na mnie postawa Rakowa Częstochowa. Lech pokazywał w tym sezonie dwie twarze – momentami grał tak, jak od mistrza byśmy tego oczekiwali, ale były momenty, kiedy sobie myślałem: tak mistrzowi grać nie przystoi. Na […]
16.05.2022
Weszło
15.05.2022

Jeszcze będą emocje. Wnioski po przedostatniej kolejce LaLiga

Przedostatnia kolejka LaLiga dała nam kilka odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale całe szczęście nie na wszystkie. Wiemy już, jak będzie wyglądało podium i kto jest drugim spadkowiczem. Kilka miejsc zostało jednak jeszcze do obsadzenia. Barcelona już na wakacjach Gdyby ktoś zdecydował się wybrać najnudniejszy mecz w tym sezonie, to niedzielny pojedynek FC Barcelony z Getafe […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Frydrych: To najtrudniejszy moment w karierze. Dziękujemy kibicom, to nasza wina

Wisła Kraków spadła do pierwszej ligi po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Po meczu udało nam się złapać Michala Frydrycha. Kapitan „Białej Gwiazdy” podzielił się odczuciami odnośnie spotkania i całego sezonu, który zakończył się degradacją jego drużyny. Prowadziliście 2:0, dlaczego tak szybko to straciliście? Mieliśmy bardzo dobry wynik, początek drugiej połowy dobrze nam się ułożył. […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Brutalna weryfikacja byłego selekcjonera

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy, a wraz z nią spadł z niej Jerzy Brzęczek. W tej chwili chyba prędzej przekonalibyście nas, że Jan Kliment, Zdenek Ondrasek i Felicio Brown Forbes to bardzo dobrzy napastnicy niż do tego, iż były selekcjoner to bardzo dobry trener.  A przecież między innymi o to toczyła się gra, którą z […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Milan przeszedł przez ucho igielne i otworzył bramę do raju

Milan mógł skończyć mecz z Atalantą z poczuciem dobrze wypełnionej misji. Miał cholernie trudne zadanie, miał prawo stracić punkty, ale ostatecznie wygarnął swoim rywalom dwukrotnie i zbliżył się do mistrzostwa. W tej części Mediolanu mogą przygotowywać szampany, bo wystarczy wygrać a nawet zremisować ostatnie spotkanie w lidze. Albo, co jest prawdopodobne, po prostu poczekać przed […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Angielskie wyjście Wisły Kraków z Ekstraklasy

Wisła Kraków w weekend stopniowo traciła nadzieję na utrzymanie. Najpierw po golu Zagłębia Lubin. Potem po remisie w meczu Stali Mielec ze Śląskiem Wrocław. A kiedy w Radomiu „Biała Gwiazda” prowadziła już 2:0 i wydawało się, że stypę trzeba będzie odłożyć o tydzień, zespół Jerzego Brzęczka stwierdził, że w sumie ta 1. liga nie jest […]
15.05.2022
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
D. Szeliga
D. Szeliga
4 miesięcy temu

Kolejorz, w sześciu dusimy kurwę legię jak cytrynę.
do złej gry robi dobrą minę, a dla nas cymes

Amelia Dawson
Amelia Dawson
4 miesięcy temu
Reply to  D. Szeliga

I looked at the paycheck of $4103 , I be certain that my friend like actually taking home money in their spare time at their laptop. . there friend had bean doing this 4 weeks less than and bought a great Bugatti Veyron…… 
Open this web…… http://Www.Works16.com

Twoja stara daje kazdemu
Twoja stara daje kazdemu
4 miesięcy temu
Reply to  D. Szeliga

Tak samo robiło twoja starą 6 ciapaych w bramie

Edward
Edward
4 miesięcy temu

Powodzenia Panie Michale

Janusz
Janusz
4 miesięcy temu

Żenujące wypowiedzi.
Jak i całokształt działania wArce – prawiewłasciciela Michała Kołakowskiego.
Abstrahując, że ma prawo do swojej oceny i swobodnej wypowiedzi- nasuwa się jedno podstawowe, zasadnicze podsumowanie.
Kolejna próba zbudowania pozytywnego wrazenia u kibiców Arki( nie tych z”górki”,przeznaczonych, obłaskawionych, którzy nawet nie zająkną się o 9 (DZIEWIĘCIU) porażkach Arki w rundzie jesiennej. O kompromitujące grze, o fatalnych transferach na przestrzeni ostatnich 18 miesięcy).
Już zdjęcie na początku artykułu wprawia w zażenowanie.
Rozparta,niecałą poza „pana właściciela „. Wyrażająca szacunek dla kibica Arki, dla czytelnika.
Myslalem,że po Midakach nic gorszego Arkę spotkać nie może.
Spotkało.
Przyszła familia Kołakowskich. A wraz z nią cała czerwca beznadziejnych, nigdzie nie chcianych, oddalonych przez kluby-piłkarzy. Których łączyło jedno.
Byli klientami agencji KFM Jarosława Kołakowskiego.
Ci piłkarze to-Soszyński (rezerwowy przez ileś lat w Lubinie),Mazek, bracia Wolsztyńscy, Artur Siemaszko, Fabian Hiszpański, Memic, Kadperkiewicz, Żebrowski,37letni Sasin (ciut mlodszy od wicepremiera),ktoremu dano 2 letni kontrakt. DWULETNI.
Dalej-Dobrotka, Milewski, Przybysz, Hosek, Łabojko, Segura, Gordillo.
Który z nich nie został odsłony przez poprzedni klub? Pytam o poważnych graczy, nie młodzików?
Obronił się w miarę Rosołek i Letniowsk8 w pierwszym sezonie. I Adamczyk w tej rundzie.
Reszta?
Cicho, kurtyna w dół i zapomnijmy o ich grze i wartości piłkarskiej.
Do tego trenerzy -pan Niemrawym, czyli Mamrot, później Dariusz Marzec. Obecnie-wyciągnięty po2 letnim bezrobociu pan Tarasiewicz. Ktorego jakoś przez te 2 lata nikt nie chcial.
Przerżnięty koncertowo ubiegły sezon. Brak awansu, porażka w barażach. Przerżnięty przez dyletantactwo Pana Marca finał Pucharu Polski, gdy ma 10 minut przed koncem meczu przy prowadzeniu 1:0 zaczal dokonyeac zmian. Zdezorganizował dobrze grającą Arkę. Raków wykorzystal to. Ruszył do przodu. Strzelił 2 gole i wygrał.
Szkoda. Prysnąlby mit wielkiego Rakowa i trenera Papszuna.
W tym sezonie?
Klęska za klęską. Kompromitacja za kompromitacją. 9 porażek..
A w wywiadzie z „panem właścicielem” banialuki.
Dobrotka to wartościowy piłkarz?
Odpalony przez Mielec a potem Suwałki-38 letni piłkarz -jest wartościowy? Chyba w noworocznym meczu oldbojów Arki z Bałtykiem???
I twierdzenie, że „od poczatku chcemy by w Arce grali perspektywiczni gracze???
Dobrotka, Sasin, Memic, Gordillo, Artur Siemaszko, Fabian Hiszpański- to perspektywiczni gracze?
Wypożyczenie Rosołka to patrzenie w przyszłośc?
Danch jest gorszy od Dobrotki?, Memica?
Valcarce może jest lepszy od obecnego Marciniaka, ale jest też słabym,popelniajacym wiele błędów-piłkarzem. Przy ilu straconych golach zawinił?
„Wszystko jest robione z głową ”
Ooo tak…
Z głową „robiona”” jest permanentna promocja Artura Siemaski i Fabiana Hiszpańskiego .
Moze uda się ich wytransferować. Jak Wolsztyńskiego. Do Finlandii chociaż.
Nalepa nie ma „pewnych” zaslug. Ma wielkie zasługi dla Arki. To Arkowiec, ktory oddawał serce i zdrowie dla klubu.
Saga z Młyńskim
Mógł zostać ostawiony od składu. Za kiepskie postepowanie wobec klubu.
Ale twierdzenie, że Arka miała lepszych graczy wowczas-wywoluje śmiech. Zwłaszcza porównanie z braćmi Wolsztyńskimi. No nieeee…
Przez 2 lata Arka za Kołakowskich pogrąża sie coraz bardziej. Idzie w nijakośc, przeciętność.
Symbolem dzisiejszej Arki jest Artur Siemaszko.
Napastnik, który przez 2 lata gry w Arce strzelił 1 (JEDNEGO)gola w I lidze
Goli w PP z II logowanie, z III logowanie nie ma uznawać
I na koniec-odpowiedź pana”wlasciciela” w ostatnim zdaniu-zobaczymy co nam przyniesie ta runda”..
Nam-czyli komu?
Właścicielom,czyli familii Kołakowskich-zysk z transferów, bo kogoś sprzedadzą
Kibicom-rozczarowanie z powodu kolejnego zmarnowanego sezonu i braku awansu, bo przy tej polityce zarządzania klubem z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej…
Szkoda…

Adam
Adam
4 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Kupcewicz, czy to Ty?

Michał
Michał
4 miesięcy temu
Reply to  Adam

Tak, to na pewno on, poznaję po błędach ortograficznych oraz po stronniczości wypowiedzi (wszystko złe, zero pozytywów). Przekleja te brednie pod każdą informacją o Arce. Ale czego się spodziewać po gościu, który grał w Lechii…

Zenon
Zenon
4 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Soszynski i Mazek, dwoch pierwszych ktorych wymieniasz nie byli klientami kfm…
Rosołek się w miare obronił? Rzeczywiscie w miare. Strzelil tylko 10 goli w rundzie. Powinien 20.
Ogólnie straszny bełkot, ciezko sie czyta twoja wypowiedz janusz. Malo ksiazek chyba w zyciu przeczytales, masz strasznie problemy z formulowaniem mysli. Nie mozesz juz pisac na fb u sobieraja to przeniosles sie tutaj. Radze ci dla twojego dobra, nie kompomituj się juz publicznie.

Dari
Dari
4 miesięcy temu
Reply to  Zenon

Baranie, kogoś pouczasz a sam piszesz bez ładu i składu,zjadając połowę liter, won do szkoły gnoju

Michnik
Michnik
4 miesięcy temu
Reply to  Janusz
  1. Żebrowski w zeszłym sezonie 10 goli i 5 asyst, w tym gol w finale Pucharu Polski – dla Ciebie rozumiem to oznacza, że nic nie dał drużynie?
  2. Dobrotka był w piątce najlepszych środkowych obrońców minionej rundy (wyborem I ligi). Danch kiedy ostatnio był wyróżniony? Ale Danch lepszy, bo Twój kumpel pewnie…
  3. Z transferów na plus należy ocenić m.in. Adamczyka, Milewskiego, Kobackiego, Czubaka. Poza tym Dobrotka czy Valcarce też byli nieźli. Plamy nie dali.
  4. Klub jest na 2 miejscu w PJS, a Ty pytasz jak klub stawia na młodzież? buahahahaha, pogrązasz się…
  5. Sasin i Mazek w KFM? Od kiedy?
  6. Valcarce zawinił wg InStata przy 2 golach. Marciniak w ostatnie półtora roku gry w Arce zawalił 13 goli….drobna różnica, prawda? Ale oceniasz tę zmianę negatywnie. Staram się kolejnym już punktem FAKTÓW pokazać Ci, jak manipulujesz swoimi wnioskami….
  7. Za przerżnięty sezon uważasz 4 miejsce w tabeli i finał Pucharu Polski, gdzie klub był bliski zdobycia trofeum jako drugoligowiec? Serio chwalisz się takimi wypocinami publicznie?

.

Sidor
Sidor
4 miesięcy temu
Reply to  Michnik

Valcarce wybrany najlepszym lewym obrońca ligi.

Janek
Janek
4 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Co za bzdury pan plecie panie Januszu K… jaka była Arka wcześniej to obiektywni kibice widza i wiedza, ze jeszcze chwila z takimi chciwymi nieudacznikami i ukochany klub stoczyłby się na dno. Na szczęście ktoś w porę posprzątał ten bałagan i pozbył sie darmozjadow. I chocby tylko za to należy się nowym właścicielom dozgonny szacunek ze strony prawdziwych Arkowcow, którym zależy na Arce a nie tylko na własnej kieszeni!

Stefan
Stefan
4 miesięcy temu
Reply to  Janusz

jest jeszcze wazny temat z Markiewiczem, któremu skończono karierę za błędy popełnione na każdym szczeblu a robi się z niego winnego i jak tylko może ucisza się sprawę..

Marek
Marek
4 miesięcy temu

Co on pier*oli, ze do finalu z pierwszej Ligi nie doszedl nikt od 30 lat?
A co z Pogonia, ktora grala z Jagiellonia w 2010?
Czlowiek przeczyta pierwsze zdanie z takim klamstwem i juz mi sie odechciewa czytac.

Czy ktokolwiek w Weszlo weryfikuje te bzdury?

szymon
szymon
4 miesięcy temu
Reply to  Marek

wiesz na czym polega wywiad?

Sidor
Sidor
4 miesięcy temu
Reply to  Marek

Pogoń w Pucharze Polski.. Ale smiechlem… I wtedy się obudziłeś?

Mecenas Zdzisław Maldini
Mecenas Zdzisław Maldini
4 miesięcy temu

Doisz kasę z miasta. Bierzesz skorokopaczy bez jednej nogi. Kasujesz prowizję i jesteś zadowolony. Taki biznes prowadzicie.

Robert
Robert
4 miesięcy temu

O, super. Potrafi Pan udowodnić „kasowanie” prowizji, panie mecenasie? To proszę śmiało podzielić się tymi rewelacjami. Bo jak czytamy w wywiadzie Arka nie zapłaciła żadnej prowizji za piłkarzy KFM. Mało tego – Arka dopiero przy panu Michale zaczęła wychodzić z długów, bo klub przestał wydawać kasy na lewo i prawo jak za poprzednich właścicieli. Jeżeli nie ma więcej pytań, to proszę spie$$% ...# do swoich zielonych ziomków

Kibic
Kibic
4 miesięcy temu

Bardzo dobrze dobrana pierwsza fotografia. Możesz mieć drogi garnitur, mokasyny bez skarpet, fryzurę na czasie ale prawdziwego kulturalnego człowieka nie określają te drogie przystawki ale małe gesty wyniesione z domu. Buc trzymający swoje drogie buty na krzesełku jest najlepszą etykietką.

mareck1
mareck1(@mareck1)
4 miesięcy temu
Reply to  Kibic

Najlepsze w Twoim komentarzu jest to, że fotografowany nogi ma na schodach, bo też na schodach siedzi.

Kibic
Kibic
4 miesięcy temu
Reply to  mareck1

Co ślepemu po oczach. Skoro nad nim jest krzesełko z numerem 19 o obok niego z numerem 18 to jak byś nie chciał mierzyć siedzi na krzesełku a nie na schodach.

Sentino
Sentino
4 miesięcy temu

Ale ciasteczko, taki arabski książe.

Doktor Wilga
Doktor Wilga
4 miesięcy temu

.

1287993371_by_jaroo03_600.jpg
AG29
AG29
4 miesięcy temu

Jako kibic Arki powiem krótko: nie pamiętam tak mądrze zarządzanego Klubu jak obecnie, a chodzę na Arkę od ponad 30 lat. Nie wszystkim może pasować że właściciele są wyrachowani i zzewnątrz, ale robią dobrą robotę i wierzę że przyniesie to sukces prędzej czy później.

Walter
Walter
4 miesięcy temu

Z Młyńskim to chyba jednak inaczej było. Miał zakaz grania nawet w rezerwach

Viktor
Viktor(@viktor)
4 miesięcy temu

Przeciez to jest wypisz wymaluj Dyzma!!!.W dodatku golas,co sam przyznaje.Przejeli Arke w ogromnym kryzysie w superpromocyjnej cenie(za chwile dostali te pieniadze od miasta z powrotem),czyli za darmo i teraz doja miasto i doprowadzaja ten klub do upadku.Czytajac ,co ten bezszczelny mlody gowniarz,za bzdury opowiada,zastanawiam sie ,czy on ma nas za idiotow,czy sam taki jest?Pogonic tych dwoch cwaniaczkow z Gdyni,poki nie jest za pozno….

Weszło
16.05.2022

PRASA. Dziekanowski: Papszun więcej wycisnął z Rakowa niż Skorża z Lecha

– Wciąż trwa walka o tytuł wicemistrzowski, ale już dziś mogę napisać, że – niezależnie od wyniku – największe wrażenie, zrobiła na mnie postawa Rakowa Częstochowa. Lech pokazywał w tym sezonie dwie twarze – momentami grał tak, jak od mistrza byśmy tego oczekiwali, ale były momenty, kiedy sobie myślałem: tak mistrzowi grać nie przystoi. Na […]
16.05.2022
Weszło
15.05.2022

Jeszcze będą emocje. Wnioski po przedostatniej kolejce LaLiga

Przedostatnia kolejka LaLiga dała nam kilka odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale całe szczęście nie na wszystkie. Wiemy już, jak będzie wyglądało podium i kto jest drugim spadkowiczem. Kilka miejsc zostało jednak jeszcze do obsadzenia. Barcelona już na wakacjach Gdyby ktoś zdecydował się wybrać najnudniejszy mecz w tym sezonie, to niedzielny pojedynek FC Barcelony z Getafe […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Dublet Adama Buksy w MLS [WIDEO]

New England Revolution zremisowało na wyjeździe 2:2 z Atlantą United. Dwa gole dla gości zdobył Adam Buksa. Spójrzcie. Gol numer jeden: 🆎 is simply unstoppable. Make that five-straight @MLS games with a goal. pic.twitter.com/FNIy3Zgi4P — New England Revolution (@NERevolution) May 15, 2022 I numer dwa: Lovely ball, lovely finish. pic.twitter.com/pAjwW2Okd3 — New England Revolution (@NERevolution) […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Ondrasek wściekły po spadku Wisły. „Nie było walki, a tak się nie da grać”

Zdenek Ondrasek w rozmowie z portalem Interia skomentował spadek Wisły Kraków z Ekstraklasy. 33-letni napastnik ostro skomentował postawę „Białej Gwiazdy”. – Wróciłem, bo chciałem. Kocham Kraków i kocham Wisłę. Chciałem jak najlepiej. Nie wiem, nie mam słów, nie wiem, co powiedzieć. Zabrakło punktów, bramek. Nie było walki, a tak się nie da grać. Niektórzy nie […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Frydrych: To najtrudniejszy moment w karierze. Dziękujemy kibicom, to nasza wina

Wisła Kraków spadła do pierwszej ligi po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Po meczu udało nam się złapać Michala Frydrycha. Kapitan „Białej Gwiazdy” podzielił się odczuciami odnośnie spotkania i całego sezonu, który zakończył się degradacją jego drużyny. Prowadziliście 2:0, dlaczego tak szybko to straciliście? Mieliśmy bardzo dobry wynik, początek drugiej połowy dobrze nam się ułożył. […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Brutalna weryfikacja byłego selekcjonera

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy, a wraz z nią spadł z niej Jerzy Brzęczek. W tej chwili chyba prędzej przekonalibyście nas, że Jan Kliment, Zdenek Ondrasek i Felicio Brown Forbes to bardzo dobrzy napastnicy niż do tego, iż były selekcjoner to bardzo dobry trener.  A przecież między innymi o to toczyła się gra, którą z […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Pomocnik PSG odmówił występu z tęczowym symbolem

Idrissa Gueye nie wystąpił we wczorajszym meczu z Montpellier. Według doniesień francuskich dziennikarzy, pomocnik Paris Saint-Germain odmówił gry z tęczowymi akcentami na koszulce i został wykluczony z kadry meczowej klubu. Podczas ostatniej kolejki kluby Ligue 1 tradycyjnie uczciły Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii poprzez umieszczenie na koszulkach zawodników tęczowych akcentów. Kapitanowie drużyn wybiegli […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Milan przeszedł przez ucho igielne i otworzył bramę do raju

Milan mógł skończyć mecz z Atalantą z poczuciem dobrze wypełnionej misji. Miał cholernie trudne zadanie, miał prawo stracić punkty, ale ostatecznie wygarnął swoim rywalom dwukrotnie i zbliżył się do mistrzostwa. W tej części Mediolanu mogą przygotowywać szampany, bo wystarczy wygrać a nawet zremisować ostatnie spotkanie w lidze. Albo, co jest prawdopodobne, po prostu poczekać przed […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Jarosław Królewski: „Po prostu przepraszam”

Wisła Kraków pożegnała się z Ekstraklasą po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Katastrofę „Białej Gwiazdy” skomentował Jarosław Królewski, jeden ze współwłaścicieli krakowskiej drużyny. – Nie ma zbyt wielu pojemnych słów, które pomieszczą uczucia w tej chwili. Po prostu przepraszam wszystkich, którzy dziś muszą tego wszystkiego doświadczyć – napisał Królewski na swoim twitterowym koncie. Nie ma […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Brzęczek: „Czy zostanę w Wiśle? Będziemy o tym rozmawiać”

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy po dzisiejszej porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Klęskę „Białej Gwiazdy” podczas konferencji prasowej skomentował szkoleniowiec tego klubu, Jerzy Brzęczek. – Jeżeli w tak ważnym dla nas meczu prowadzimy 2:0 i przegrywamy 2:4, to ciężko to na gorąco wytłumaczyć. Kiedy straciliśmy pierwszą bramkę, straciliśmy kontrolę, taktykę. Brakowało kogoś, kto wziąłby odpowiedzialność. […]
15.05.2022
Inne sporty
15.05.2022

Mocne otwarcie Fajdka. Polscy lekkoatleci budzą się z „wiosennego snu”

Paweł Fajdek miał wystartować już tam, gdzie w poprzednim tygodniu Anita Włodarczyk oraz Wojciech Nowicki, czyli w Kenii. Ostatecznie jednak czterokrotny mistrz świata rozpoczął swój sezon w Suwałkach. I to w bardzo dobrej formie – bo 76.92 metrów piechotą nie chodzi. Swoje na tych samych zawodach zrobili też Konrad Bukowiecki, Malwina Kopron czy Damian Czykier. […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Angielskie wyjście Wisły Kraków z Ekstraklasy

Wisła Kraków w weekend stopniowo traciła nadzieję na utrzymanie. Najpierw po golu Zagłębia Lubin. Potem po remisie w meczu Stali Mielec ze Śląskiem Wrocław. A kiedy w Radomiu „Biała Gwiazda” prowadziła już 2:0 i wydawało się, że stypę trzeba będzie odłożyć o tydzień, zespół Jerzego Brzęczka stwierdził, że w sumie ta 1. liga nie jest […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Gol Konrada Michalaka w lidze tureckiej [WIDEO]

Konrad Michalak znów błysnął w tureckiej ekstraklasie. Polak zdobył gola i zanotował asystę w meczu z Hataysporem, prowadząc Konyaspor do ważnego zwycięstwa 3:1. Spójrzcie na trafienie Michalaka: Pan Konrad Michalak. Dziś gol i asysta, Konya kwadrans od przyklepania podium Super Lig pic.twitter.com/cnT2WO0aBV — Filip Cieśliński (@FilipCieslinski) May 15, 2022 Konyaspor jest rewelacją sezonu w tureckiej […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Rozpacz legendy Wisły Kraków po degradacji [WIDEO]

Wisła Kraków przegrała z Radomiakiem Radom i przypieczętowała w ten sposób spadek do 1. ligi. Z klęską ukochanego klubu nie potrafił się pogodzić Kazimierz Kmiecik. Legendę „Białej Gwiazdy” pocieszała Karolina Biedrzycka, rzeczniczka prasowa klubu, wnuczka Władysława Kawuli. Smutne sceny nagrał Mateusz Miga z TVP Sport. Kazimierz Kmiecik udal się do szatni jako ostatni. Tu pociesza […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

LIGA MINUS. WISŁA SPADŁA! LECH MISTRZEM!

Wszystko w Ekstraklasie jest już rozstrzygnięte. Lech Poznań został mistrzem. Spadła Wisła Kraków oraz Bruk-Bet i Górnik Łęczna. O tym wszystkim rozmawiamy w Lidze Minus. Skład: Boraciarz, Kowal, Michalak i Białek. 
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy

No i wszystko jasne – Wisła Kraków spada z Ekstraklasy. Dzisiejsza porażka 2:4 w starciu z Radomiakiem Radom definitywnie pogrążą „Białą Gwiazdę”. Zespół traci obecnie cztery punkty do piętnastego w tabeli Śląska Wrocław, a pozostała do rozegrania tylko jedna kolejka. Sam początek sezonu 2021/22 nie zwiastował katastrofy. Wisła punktowała dość przyzwoicie. Sprawy zaczęły się komplikować […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Pożegnalny gol Lorenzo Insigne dla Napoli [WIDEO]

Lorenzo Insigne po sezonie 2021/22 opuści Napoli i przeniesie się do Toronto FC. Niespełna 31-letni skrzydłowy pożegnał się z kibicami ukochanego klubu na Stadio Diego Armando Maradona w najlepszy możliwy sposób – golem oraz zwycięstwem. Neapolitańczycy pokonali Genoę 3:0. Insigne trafił do siatki z rzutu karnego. Al secondo tentativo ce l’ha fatta💙 @Lor_Insigne pic.twitter.com/7Qy9ncfmkO — […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Banaszak show, comeback zabrzan i szef Poldi

To był dziwny mecz. Tuż przed jego początkiem goście z Łęcznej dowiedzieli się, że wskutek remisu w spotkaniu Stal Mielec – Śląsk Wrocław (1:1) spadają z Ekstraklasy. Paradoksalnie wpłynęło to być może na widowiskowość gry, bo zarówno Górnik Zabrze jak i beniaminek grali o pietruszkę. Przyjezdni prowadzili już 2:0, ale zabrzanie od 66. minuty przebudzili […]
15.05.2022