post
Damian Smyk

Opublikowane 08.05.2020 18:22 przez

Damian Smyk

Od dłuższego czasu było jasne, że rodzina Midaków chce się pozbyć Arki Gdynia, a od pewnego czasu chyba również szeroko rozumiana społeczność Arki chciała się uwolnić od dotychczasowych właścicieli. Sporo mówiło się o zainteresowaniu różnych podmiotów, ale zanim w ogóle doszło do ujawnienia tożsamości któregokolwiek z potencjalnych kupców, deal został zatwierdzony. Nowym właścicielem Arki Gdynia została firma Michała Kołakowskiego, syna Jarosława, menedżera m.in. Kamila Glika.

Jako pierwsi rozmawiamy z Jarosławem Kołakowskim o tej inwestycji.

– Przejdźmy od razu do konkretów. Kto kupił Arkę Gdynia?

Firma należąca do mojego syna, Michała. On będzie opiekował się klubem od strony prawno-administracyjnej. Ma do tego przygotowanie. Skończył studia prawnicze oraz prawo sportowe na uczelni w Madrycie. Był na stażach w kilku europejskich klubach, ostatnio w Queens Park Rangers. To jest moment, kiedy będzie mógł się wykazać. Natomiast ja będę doradzał od strony sportowej.

– Jesteś od lat menedżerem piłkarskim. Zainspirował cię Jorge Mendes, który przejął Wolverhampton?

Daleko mi do niego, znam go, wiem na jakim poziomie i z kim pracuje, w jakiej skali. Stworzył bardzo dobry klub, który jest w stanie rywalizować z największymi.

– Zainspirował cię?

Zawsze chciałem mieć wpływ na budowę zespołu, na politykę transferową. Są na świecie kluby, które oddają się agencjom menedżerskim w sposób formalny lub nieformalny. Jak to w życiu – z różnym skutkiem. Chciałbym powiedzieć jedno: przez 20 lat pracy agenta napotykałem osoby, które pojawiały się w piłce znikąd i którym wydawało się, że wszystko o tej branży wiedzą. Mieli bardzo dużo do powiedzenia, opierali się na intuicji albo doświadczeniach z innych biznesów. Byli z różnych rozdań, z różnych sektorów. Często zatrudniali kolegów w myśl zasady, że na piłce zna się w zasadzie każdy. Skutki były opłakane. Z drugiej strony bywało też tak, że otaczali się byłymi zawodnikami, którzy może mieli kompetencje do trafiania w bramkę, ale niekoniecznie do zarządzania klubem, do wprowadzania swojej wizji. Ja dzisiaj o polskiej piłce wiem sporo, mam duży bagaż doświadczeń. I chcę swoją wiedzę spożytkować w klubie. Moim celem jest zrobienie z Arki klubu poukładanego, z długofalowym planem.

– To jaki jest plan na Arkę?

Widzę bardzo dużo zalet tego klubu, jest ogromne zainteresowanie lokalnej społeczności, taka tożsamość gdyńska. Znam ten klub od lat, pamiętam pierwsze mecze Arki w lidze, mecze z Beroe Stara Zagora… Znam mnóstwo osób, które na co dzień żyją Arką i wiem, jakie jest zapotrzebowanie na to, by był to solidny, dobry klub. Nie da się w pięć minut przeskoczyć dziesięciu szczebli, trzeba zbudować podwaliny. Trzeba poprawić kwestię dopływu młodych zawodników, tak wewnątrz z klubu, jak i z regionu. Muszą być logiczne transfery do klubu, piłkarzy o odpowiednim profilu – wystarczająco dobrych, ale wystarczająco głodnych. Wszystko musi być zgodne z pierwotnymi założeniami. Nie może być tak, że coś nagle nam się komplikuje i robimy paniczne ruchy, odchodzimy od planu. To pierwszy krok do wywrotki.

– Jak więc będzie wyglądać Arka?

Nie chcę składać niesamowitych obietnic. Logika – to jest słowo-klucz. Chcę logicznych posunięć. Chcę, by całe środowisko gdyńskie miało poczucie, że będziemy dokonywać ruchów na miarę. Mądrych, co ważne sprytnych, z przyszłością. Liczę też na sensowną współpracę z mniejszościowymi udziałowcami, chociaż – to muszę zaznaczyć – każdy, kto był w Arce lub blisko Arki w ostatnich latach musi uderzyć się w pierś i zauważyć, że jest współodpowiedzialny za obecną sytuację. Zaniedbań było dużo. Wymaga to przedyskutowania i usprawnienia.

– Poprzednim menedżerem, który kupił sobie klub piłkarski w Polsce był Radosław Osuch. Była to burzliwa przygoda.

Radosław Osuch był jakimś tam moim rywalem na rynku. Znałem go dobrze i muszę powiedzieć, że wiele posunięć transferowych, które dokonał, było sensownych – zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwości klubu. To pokazuje, że wiedza merytoryczna, którą wyniósł z działalności menedżerskiej, przyniosła pożytek. Ale były też błędy, bardziej interpersonalne, które zaprowadziły klub w dół.

– Zapytałem o Radosława Osucha, ponieważ zarzucano mu, że nie daje własnych pieniędzy, a „jedynie” własne know-how.

W polskiej piłce mało kto daje własne pieniądze. Zapomnijmy o tym. Właściciele nie dokładają do klubów, ewentualnie pożyczają mu pieniądze, by je wyciągnąć w lepszych czasach… Często w przeszłości właścicielami klubów zostawali czołowi w skali kraju biznesmeni, którzy zarabiali pieniądze w innych branżach. Wszyscy od nich wymagali, by zarobiane tam pieniądze wydawali w piłce, natomiast im to nie mieściło się w głowie: prowadzenie nierentownego biznesu było sprzeczne z ich DNA, z ich doświadczeniami życiowymi. Dlatego czasem dokładali, bo musieli, ale na dłuższą metę oczekiwali zwrotu. A że zwrot nie nadchodził, to porzucali kluby, które wpadały w tarapaty. Piłka jest chyba jedynym biznesem, w którym spore grono fanów oczekuje… nierentownych posunięć, na przykład dokładania pieniędzy. To nieporozumienie. Trzeba dążyć do stworzenia dobrze działającej na każdym szczeblu machiny.

– Czy Arka będzie miejscem, w którym menedżer Jarosław Kołakowski będzie „parkował” swoich zawodników?

Nie mam w Arce ani jednego swojego zawodnika. W ogóle ściąganie swoich piłkarzy, którzy ci realnie nie pomogą w klubie, nie spełniają kryteriów, jest nielogiczne. Po co to robić? Ale rynek transferowy jest pasjonujący. Trzeba mieć wyobraźnię, instynkt, przewidywać pewne rozwiązania. Ale i to może nie zadziałać. Dam przykład: Kamil Wilczek trafił do Zagłębia Lubin. Mało grał. Ludzie pisali: beznadziejny, szrot, kto go wcisnął? Wrócił do Piasta i wiemy, co było dalej, niesamowicie odpalił. Różne bywają przyczyny porażki, różne są przyczyny sukcesu. Później w tym samym Zagłębiu znalazł się Jakub Świerczok. Na szesnaście klubów w lidze, dziesięć szukało napastnika. Ale co do Świerczoka wszystkie miały wątpliwości. Jak pasował trenerowi, to nie pasował dyrektorowi. I na odwrót. W końcu trafił do Lubina i to był strzał w dziesiątkę. Dla mnie to nie było zaskoczenie, bo patrzyłem na ten ruch merytorycznie. Wracając do pytania: najważniejsze z kryteriów będzie takie, czy piłkarz pomoże Arce.

– Wielu właścicieli opowiada o logicznych ruchach, a potem futbol ich wciąga i zaczyna się kasyno.

To nie ja, za długo w tym siedzę, jestem uodporniony.

– A jeśli Arka spadnie?

Wiem w jakim momencie jest dziś klub. Nie ma okna transferowego, więc tu wiele się nie zmieni, kadra zamknięta. Oczywiście popełniono błędy: niektóre pozycje są obsadzone podwójnie, inne w ogóle… Ale to na teraz jest nie do zmiany. Naszym zadaniem jest powalczyć o utrzymanie, wprowadzić bojowy klimat, zbudować atmosferę i wierzyć, że drużyna jest w stanie się obronić. Jak spadnie do I ligi to z mojej perspektywy nic się nie zmieni. Dalej będzie to Arka Gdynia, trzeba będzie ją wprowadzić z powrotem do ekstraklasy, zbudować coś od nowa, zgodnie z nową koncepcją. Ale jeśli spadnie, to każdy kto jest w klubie będzie musiał zadać sobie pytanie: czy maczałem w tym palce?

– Trener Sobieraj to rozwiązanie tymczasowe? Nie ma uprawnień do prowadzenia drużyny…

Jest to problem, z którym trzeba będzie się zmierzyć.

– Przez ostatnie blisko dwa lata pomagałeś zbudować od strony sportowej KKS Kalisz.

Właścicielem klubu jest mój kolega, wziąłem na siebie stronę sportową. W pierwszym sezonie rozczarowaniem był brak awansu, ale z drugiej strony był to najlepszy sezon w historii klubu. Przegraliśmy rywalizację z Lechem II Poznań, który jednak korzystał z piłkarzy z ekstraklasy. Teraz KKS zdobył najwięcej punktów spośród wszystkich zespołów trzecioligowych w Polsce. Poukładaliśmy ten klub. Sam dużo się nauczyłem, bo trzecia liga to naprawdę skomplikowany poligon doświadczalny.

– Właściciel Arki z Warszawy… Nie boisz się negatywnego przyjęcia?

W Warszawie są też fajne osoby.

– Ale sam powiedziałeś, że w Gdyni jest mocna tożsamość lokalna.

Świat się zmienia. Wielu warszawiaków mieszka w Trójmieście, wiele osób z Trójmiasta przeprowadziło się do Warszawy. Liczę, że z mądrymi ludźmi dogadam się bardzo szybko, w miarę podejmowania dobrych dla klubu działań. Każdy ruch będzie po to, aby pomóc klubowi. Na koniec dnia każdemu kibicowi Arki chodzi wyłącznie o to, by klub był dobrze zarządzany i odnosił sukcesy.

– Skoro jesteś menedżerem, wszyscy będą spodziewali się ciągłych ruchów transferowych.

Nie. Trzeba tak kierować budową zespołu, żeby gra była dobra, wyniki dobre i żeby zawodnicy się promowali, wzbudzając zainteresowanie silniejszych klubów. Tylko w ten sposób może funkcjonować zdrowa Arka. Przez lata moim zdaniem zarówno od strony transferów do klubu, jak i transferów z klubu wyglądało to blado.

– Czy Arka będzie współpracowała z menedżerami, którzy są konkurencją Jarosława Kołakowskiego?

Oczywiście. Znam wszystkich. Na koniec każdy ma swoją robotę do wykonania. Można się lubić mniej lub bardziej, ale musi istnieć świadomość potrzeb każdej strony.

– Brzmisz, jakby nic nie mogło cię zaskoczyć.

Piłka ma taką ilość zmiennych, że zawsze może coś zaskakującego się zdarzyć. Same transfery piłkarzy to nie handel materiałami budowlanymi, ale współpraca z ludźmi, którzy mają swoje pragnienia, ambicje, bolączki, problemy… Cała masa zagadnień. Ale mam przekonanie, że mimo wszystko w piłce da się być logicznym.

– Jesteś po spotkaniu z prezydentem Gdyni, Wojciechem Szczurkiem?

Teraz spotkania są utrudnione…

– Ale rozmawialiście?

Tak, rozmawialiśmy. Bardzo konstruktywnie. Przedstawiłem długofalowy plan prowadzenia klubu, który spotkał się ze zrozumieniem. Równocześnie przekonałem się, że Arka jest bardzo ważna dla władz miasta. To cieszy.

– Spodziewasz się miłego przyjęcia przez miasto, kibiców, całą społeczność?

Obawy kibiców są zawsze. Czasami niedorzeczne nadzieje: np. ląduje w Polsce Ly Vanna i niektórym się wydaje, że jakimś cudem to nie jest podmiejski cwaniaczek, tylko poważna w świecie futbolu persona. Ja mam 20-letnie doświadczenie w tej branży. Niektórzy wolą randki w ciemno, tutaj mamy raczej małżeństwo z rozsądku.

Rozmawiał Krzysztof Stanowski

Fot.FotoPyK

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupuntkowiec.

Opublikowane 08.05.2020 18:22 przez

Damian Smyk

Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Koeman, Barcelona, El Clasico w Madrycie. Wraca 1995 rok…

Gdyby poszukać ostatniej wizyty Ronalda Koemana na terenie Realu z herbem Barcelony na koszulce, musielibyśmy cofnąć się do 1995 roku. Jednego z najgorszych okresów w historii klubu, pełnego rozczarowań. Wtedy bowiem miał miejsce sezon, który „Duma Katalonii” zakończyła dopiero na czwartej pozycji w tabeli La Liga. To był zmierzch Johana Cruyffa w roli szkoleniowca, podobnie […]
10.04.2021
Piłka nożna
10.04.2021

Błędy Liverpoolu nauką dla Barcelony. Czego Duma Katalonii musi uniknąć w El Clasico?

Chociaż mało prawdopodobne jest, by Barcelona zagrała tak złe spotkanie jak Liverpool w pierwszej połowie, kibice Realu Madryt patrzą na El Clasico z nieco większym optymizmem. Swój test w środku tygodnia zdali celująco, znowu okazało się, że mocnego rywala potrafią ograć bez większych przeszkód. Czy na to samo będzie ich stać w najbliższym klasyku? Wyciąganie […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta Poznań, czyli za mniej można też dobrze kupić

Wiele osób przed sezonem twierdziło, że Warta Poznań kadrowo wygląda najsłabiej w lidze. I w sumie tym tezom się nie dziwiliśmy, bo zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem było tam niewielu. Ale „Zieloni” potrafili rozsądnie uzupełnić braki i dorzucić na kilku pozycjach nieco jakości. Dzisiaj widzimy, że nawet z najmniejszym budżetem w lidze można przeprowadzić rozsądne transfery. […]
10.04.2021
Ekstraklasa
09.04.2021

Mecz dobry. Ale szkoda, że napastnicy nie dojechali

Gdyby w tym meczu wystąpili napastnicy, to obejrzelibyśmy dzisiaj z pięć, może sześć goli przy Reymonta. Ale nie wystąpili. Natomiast i bez tego oglądaliśmy naprawdę przyjemny dla oka meczyk. Dużo bezpośredniego grania, konterki, świetni Kun i Cebula… Ostatecznie jednak to Raków był górą. I Raków spokojnie może celować jeszcze w wicemistrzostwo. A Wisła? Cóż, wbrew […]
09.04.2021
Prasówka
09.04.2021

Boniek: Tylko najlepsi na imprezach bawią się do piątej nad ranem.

– To co działo się na ostatnim zgrupowaniu jest dobrym materiałem na to, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i pobawić się w fajną piłkę. Takie turnieje jak EURO czy mundiale często porównuje się do dyskoteki. Wszyscy wchodzą na imprezę razem, ale tylko najlepsi bawią się do piątej nad ranem. Ci, którzy odpadają po fazie grupowej, […]
09.04.2021
Prasówka
08.04.2021

PRASA. Były menadżer Lewandowskiego z kolejnymi zarzutami

– Cezary K. usłyszał w środę w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie uzupełnione zarzuty w śledztwie dotyczącym szantażowania Roberta Lewandowskiego i jego żony. Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

Sąd stwierdził – Przesmyckiego można krytykować. Początek kruszenia betonu?

Zbigniew Przesmycki przegrał w sądzie z Jarosławem Rynkiewiczem. Mogliście o tym nie słyszeć, bo sprawa nie była jakoś nośna w mediach. Natomiast uważamy, że warto o tym napisać. Bo sąd niejako przyznał, że Przesmyckiego można krytykować. I słowa Rynkiewicza „pan przewodniczący Przesmycki podejmuje decyzje jednoosobowo i uważa, że jest nieomylny” nie są nieprawdą. Kim jest […]
07.04.2021
Ekstraklasa
07.04.2021

Co dalej z Żurawiem – szybki powrót do Ekstraklasy czy odbudowa w I lidze?

Dariusz Żuraw rozstał się z Lechem Poznań. W ostatnich tygodniach nie miał najlepszej prasy. Kibice też kręcili nosem na to, jak zarządzał kadrą Kolejorza. Teraz pewnie – jak to często po zwolnieniach z dużych polskich klubów bywa – trochę sobie odpocznie, odejdzie do rytmu życia ustawionego przez mikrocykle treningowe. A co dalej? Czy Żuraw to […]
07.04.2021
Liczba komentarzy: 47
Subscribe
Powiadom o
guest
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qdlaty81
qdlaty81
11 miesięcy temu

Jaja by byly jakby ogarnal klub na tyle zeby sprzedawac za granice.

mareck1
mareck1 (@mareck1)
11 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

Podejrzewam, że taki jest plan. No i poprawienie akademii to stały napływ młodego narybka do agencji

Krzysztof
Krzysztof
11 miesięcy temu

Zarobił kasy jak pchał swoich grajków do Arki za Stawowego! Potem Arka odczuwała to parę lat!

mareck1
mareck1 (@mareck1)
11 miesięcy temu
Reply to  Krzysztof

No to teraz przynajmniej nie ma interesu we wpychaniu takich graczy do klubu 😉

Micko
Micko
10 miesięcy temu
Reply to  Krzysztof

Oczywiście że tak. Wciskanie szrotu do klubu to Jego robota. To że właściciel klubu taki szrot bierze i podpisuję z nim długi kontrakt to już Jego odpowiedzialność. Z tego wynika że jako agent Kolakowski wykonał dobrą robotę

Donald Trump Mexico
Donald Trump Mexico
11 miesięcy temu

Odważny facet.

Szynkers88
Szynkers88 (@szynkers88)
11 miesięcy temu

Odważny? Właściwie to pojawiła się dla nich świetna okazja… To, że syn obrał taką drogę, świadczy o tym, że oni już od pewnego czasu myśleli o wejściu w pewien klub… Arka Gdynia ma sporo kibiców, pewne tradycje sportowe, sukcesy nawet w ostatnich latach, ładny stadion dostosowany do zainteresowania kibiców, zapewnioną dobrą współpracę z miastem, no i wciąż jest w Ekstraklasie, owszem z pewnymi długami, ale jak miasto przeleje kasę, którą zablokowało Midakowi to ten dług nie będzie taki ogromny, a nawet jeśli „nie”: w dzisiejszej piłce 7 milionów złotych długu to nie jakiś kosmos; ponadto po przednim właścicielu Kołakowscy jeszcze przez długi czas będą mieli spory kredyt zaufania u (normalnych) kibiców… Wejście w jakikolwiek polski klub jest ryzykowne, ale to nie jest „mission impossible”, to nie potrzeba jakiejś nadzwyczajnej odwagi. Arka, jeżeli będzie przynajmniej „solidnie” zarządzana, to nie ma prawa spaść poniżej 1 ligi, jeżeli dobrze to będzie w Ekstraklasie na stabilnej pozycji. Jak na początek wejścia w futbol, wydaje się to dobrym interesem. Na pewno lepiej obecnie wejść w Arkę niż np. w Polonię Warszawa, Ruch Chorzów, Grabranię Kraków i można tutaj wymienić masę klubów.

Urbi59
Urbi59 (@urbi59)
11 miesięcy temu

Co za ironia. Znów tatuś załatwił synkowi zabawkę…

mareck1
mareck1 (@mareck1)
11 miesięcy temu
Reply to  Urbi59

Tylko tutaj synek jest starszy, ma jakieś doświadczenie i wykształcenie oraz jego ojciec jest bardziej poważną osobą w polskiej piłce.

Natomiast czas pokaże.

Criskrakow
Criskrakow (@criskrakow)
11 miesięcy temu
Reply to  mareck1

Może tak, może nie. Akurat synek ma wiedzę teoretyczną a tatuś praktyczną. Wszystko zależy od tego do czego im Arka potrzebna?

Elo
Elo
10 miesięcy temu
Reply to  Urbi59

Myślę że sobie nie synowi tylko sam oficjalnie zrobić tego nie mógł

Thiago
Thiago (@thiago)
11 miesięcy temu

Skupiacie się na Kołakowskim, a w Polsce największy problem to jest z zarzadzaniem w klubach. Wykształcenie Jego syna ukierunkowane na klub piłkarski daje nadzieję, ze to ten projekt faktycznie moze mieć ręce i nogi. Jak bedzie? Czas pokazę. Trzymam kciuki za powodzenie.

qdlaty81
qdlaty81
11 miesięcy temu
Reply to  Thiago

Mają jaja…;)

bogas
bogas
11 miesięcy temu

Kołakowski w latach 90 zbierał kase na Stadion Polska. Co się stało z pieniędzmi?

Placzul
Placzul (@placzul)
11 miesięcy temu
Reply to  bogas

Kupił Arkę

kasztan
kasztan
11 miesięcy temu

to teraz okaże się czy Kołakowski ma ten zmysł oceny potencjału i umiejętności piłkarza jak mu koledzy po fachu będą wciskać kolejnych Szrotoviciów na wagę… a jeśli nie da sobie wcisnąć gówna, to może Arka wyjdzie na ludzi.

marco
marco
11 miesięcy temu

Wątpię zeby kupił klub za gotówkę i żeby coś wyjął z kieszeni, jak go znam dogadał się z Midakami że będzie im odpalał za transfer jakiś % plus kasa od miasta i canal plus i promocja grajków z innych stajni zaprzyjaźnionych handlarzy, niestety ale chyba Arce nie wyjdzie to na dobre….pożyjemy zobaczymy ale lepiej chyba jak by ogłosili upadłość pogonili lewusów i zaczeli sami budować klub od 4 ligi za 4 lata na zdrowych zasadach w EX a tak dalej będzie lipa przepychanki i za rok prezydent powie wypłacie stop

Boniek
Boniek
11 miesięcy temu

Pies cie.jebał szmato bezklubowa

Olgierd
Olgierd
11 miesięcy temu

Pewnie olimpia polonia lechiabpoznan danzog przemowila??? Chuj ci w pysk śmieciu

Sonia Sołl MTV
Sonia Sołl MTV
11 miesięcy temu

Już myslalem, że żadnego imbecyla tu nie znajdę a jednak. Dziękuję, nie zawiodłem się

Sąsiad
Sąsiad
11 miesięcy temu

Twoja stara

Sonia Sołl MTV
Sonia Sołl MTV
11 miesięcy temu

A ja z mojej strony życzę powodzenia. Mam nadzieję, że kiedyś obok bulwaru Arki Gdynia będzie ulica im. Kołakowskiego zbawcy MZKS-u

qdlaty81
qdlaty81
11 miesięcy temu

Hahahq. Dobre. Ulica Kołakowskieho, hahahahaha.

walgierz
walgierz
11 miesięcy temu

„W ogóle ściąganie swoich piłkarzy, którzy ci realnie nie pomogą w klubie, nie spełniają kryteriów, jest nielogiczne. Po co to robić?”
Tu nie chodzi o szrot. Po prostu nie będzie już problemu, żeby znaleźć klub dla takiego drugiego Płachety. Kluby kręciły nosem, bo chciały mieć coś za danie szansy i wypromowanie zawodnika, dopiero Śląsk zgodził się zrobić to za kieszonkowe. A teraz można promować w Arce, potem sprzedać z zyskiem niekoniecznie przekładającym się na zysk klubu. Nie mówię, że to tragedia. Kołakowski to jednak facet, który pokazał, że ma pojęcie o piłce, a Arka aktualnie nie ma za wiele do stracenia. Po prostu niekoniecznie nowym właścicielom musi zależeć na wyniku sportowym, gdy zgadzać się będzie wynik finansowy.

mareck1
mareck1 (@mareck1)
11 miesięcy temu
Reply to  walgierz

Tak, ale łatwiej o lepszy wynik sportowy na solidnych fundamentach dobrego wyniku finansowego

qdlaty81
qdlaty81
11 miesięcy temu
Reply to  walgierz

Kurwa, każdemu zależy w pierwszej kolejności na wyniku finansowym.
Tylko u nas nie wiedziec czemu sa oczekiwania, ze wlasciciel ma dofinansowywac klub

sektor rodzinny
sektor rodzinny
11 miesięcy temu

KKS Kalisz -dziękujemy.

Ju gołin dałn
Ju gołin dałn
11 miesięcy temu

Wywalili właściciela bo nie dawał w ten klub swojej kasy, po czym dostali nowego, który też nie ma najmniejszego zamiaru dawać w ten klub swojej kasy, ale dodatkowo jeszcze sprzeda ich wszystkich w jakikolwiek sposób obiecujących zawodników, a nasprowadza tabuny Szrotoviciów biorąc od synka sute prowizje. Szacunek.

pomyśl
pomyśl
11 miesięcy temu

Wywalili właściciela??? To nie dziki zachód. Poprzedni większościowy udziałowiec nie dość, że nic nie wyłożył to jeszcze podpisał wysokie kontrakty, skasował prowizje za sprzedaż Janoty i Zarandii i obsadził kluczowe stanowiska swoimi klakierami. Narobił kilka baniek zadłużenia i ucieka z tonącego okrętu.

qdlaty81
qdlaty81
11 miesięcy temu
Reply to  pomyśl

Czyli Midaki nie takie glupie sie okazalo….

Wojtek
Wojtek
11 miesięcy temu

Czarno to widzę, ale poczekamy. Arka i tak była na dnie więc gorzej nie będzie póki co…

semp99
semp99 (@semp99)
11 miesięcy temu

„To jest moment, kiedy będzie mógł się wykazać. ” – dalej nie czytam… Kupił tatuś klub syneczkowi…. Arka w w bankructwie…… Który to już synalek, co ma potencjał hahhahh……

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
11 miesięcy temu

Niby ta ekstraklasa taka be, wszyscy zawsze stratni… a jednak gdy jest okazja to znajduje się kolejny chętny.
Ciekawe jak to będzie w realu wyglądać ?
Zabawka dla synka jak w Poznaniu , czy bardziej z głową i profesjonalnie, czyli zawodowcy w swoim fachu, odpowiednie osoby na odpowiednich stanowiskach.
Arce życzę udanego nowego rozdania.

Adriannnkuu.
Adriannnkuu.
11 miesięcy temu

Brawo

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina (@bonthegol)
11 miesięcy temu

Jakieś insiderskie info jak wyglądała i na czym polegała ta jego praca w Kaliszu? Kojarzę że niedawno był wywiad z Marcinem Radzewiczem że go tam ściągnięto i grał/ gra dalej.

Adriannnkuu.
Adriannnkuu.
11 miesięcy temu

Zrezygnowałem. Miałem chwilę zwontpienia ale skoro Krzysztow S jest szanowanym dziennikarzem 4RP.to ja qrwa mogę napisać na jego portalu co chce. NO CHYBA ZE NIE MOGĘ. NIE BEDZIE LATWO KRZYS.I WIEM ZE ZYJESZ Z TAKICH JAK JA .ALE SPRÓBUJEMY ODWRÓCIĆ NARACIE.NARRACIE PRAWICOWYCH PIZD .A WIEDZ DLACZEGO .BO qrwa 99% klubów piłkarskich założyli ludzie którzy w waszej narracji są nazywani (pedały
Czrny .żydowski ciul. Lewak bo robotnik to lewak.dzialacz społeczny no Korea lewak.Bo wy Bogi. Bogi qrwa Bogi nowego świata. SZMALU ZDRADY PAZERNOSCI ODWRUCENIA POJĘĆ PRZYZWOITOŚCI. PAZERNI NA SZMAL .BOSZMALTO WASZE BOGI

Czosnowski
Czosnowski
11 miesięcy temu
Reply to  Adriannnkuu.

Spokojnie Aaron, weź głęboki oddech

lolek
lolek
11 miesięcy temu
Reply to  Adriannnkuu.

co to jest narracia i co to są bogi?

Artox
Artox
11 miesięcy temu
Reply to  Adriannnkuu.

Radzę odstawić pigułki i zamiast do dilera, wybrać się do księgarni po słownik.

Bartosz
Bartosz
11 miesięcy temu

Panie Jaroslawie jesli naprawde zalezy panu by Arka grala dobra pilke i miala szanse sie utrzymac a ma pan duze doswiadczenie w pilce to prosze zatrudnic w trybie pilnym Leszka Ojrzynskiego i dac mu spokojnie popracowac a klub osiagnie sukces. Oczywiscie po utrzymaniu odpowiednio wzmocnic klub i dac trenerowi czas.

Urban
Urban
11 miesięcy temu

Czyli okres nieskonczonego okresu ochronnego na pisanie zle o Arce na Weszlo rozpoczety.

Kostuch
Kostuch
11 miesięcy temu

Wygląda to obiecująco. Powodzenia.

TAG
TAG
11 miesięcy temu

W końcu ktoś sensowny… Może jeszcze nie wszystko stracone..

Arek
Arek
11 miesięcy temu

Dobre początki jest zaplecze jest chęć rozwoju,super powodzenia

Hans
Hans
11 miesięcy temu

FIFA 2020 hahahaha

jacek
jacek
11 miesięcy temu

Kułakowski wypromował takich zawodników jak Glik czy Żurkowski i jestem spokojny iż Arka utrzyma się w ekstraklasie

Agdrtv
Agdrtv
10 miesięcy temu

Najbliższy transfer do Arki Gdynia na pozycję obrońcy Kamil Glik 😉

Suche Info
10.04.2021

Skandal w III lidze. Bójka piłkarza z dyrektorem

Dzisiejszy mecz Radunii Stężyca ze Świtem Skolwin miał wielką dla obu klubów stawkę. Radunia, która pewnie zmierza po awans, mogła na wiceliderze się wywrócić, a ten włączyłby się do walki o zwycięstwo w III lidze. Radunia wygrała 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Trzeba powiedzieć: niestety. Niestety, ponieważ po meczu doszło […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Tylko remis Bayernu w Bundeslidze (video)

Nie był to najbardziej wyjściowy skład Bayernu w historii. Niemniej i tak Bayern był faworytem meczu z Unionem Berlin. Ale stołeczny klub postawił twarde warunki i wywozi z Monachium remis. – Bouna Sarr, 424 minuty w tym sezonie BuLi – Tiago Dantas, 69 minut – Josip Stanisić, który debiutował w tym sezonie Bundesligi W eksperymentalnym […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

45 minut Piątka, rozczarowujący mecz Herthy

Tylko 45 minut zagrał dzisiaj Krzysztof Piątek dla Herthy Berlin. Polak wszedł po przerwie, ale nie zdołał strzelić gola. Hertha zremisowała 2:2 z Borussią Moenchengladbach, co w Berlinie muszą traktować jako duże rozczarowanie. Powód? Yannick Sommer wyleciał w 17 minucie, a więc prawie cały mecz Gladbach grało w osłabieniu. A jednak schodzili do przerwy z […]
10.04.2021