post

Opublikowane 11.11.2021 19:27 przez

leszek.milewski

Michał Probierz jest trenerem, którego szanuję. Trenerem, który moim zdaniem ma spore zasługi dla Ekstraklasy, zmieniał jej koloryt, nadawał charakteru. Nie bał się mówić rzeczy, które inni woleliby przemilczeć. Nawiązując do klasyka, bez Probierza liga nie byłaby ciekawsza. I nie byłaby lepsza, bo piłkarsko ten bilans też nie jest taki, że jak rozmawiać z Probierzem, to o grzybach i rybach, bo o piłce nie ma po co.

Powiem wam, że chętnie bym Michała Probierza pobronił. Paweł Zarzeczny swego czasu specjalizował się w felietonach, w których próbował spojrzeć na daną sprawę przez pryzmat nielicznych, a nie tak zwanej dominującej narracji. To dobry eksperyment myślowy, który prowadzi w ciekawych kierunkach, nawet jeśli ostatecznie nie podążać tą drogą myślenia.

Ale nijak tego zrobić nie mogę.

Można dzielić włos na czworo, można słuchać, można szukać. Ale jak nie patrzeć, kadencja Michała Probierza jest jedną z najbardziej spektakularnych porażek ostatnich lat w Ekstraklasie.

Na wstępie zaznaczę: Puchar Polski nie dla każdego jest wielkim wydarzeniem. Ale dla Cracovii na pewno jest i tego nikt Probierzowi nie odbierze.

Myślę, że tylko kibice Cracovii – no, może jeszcze kibice Pogoni – wiedzą, jak wiele znaczyło to trofeum. Są kluby, gdzie chętnie zrezygnowano by z rywalizacji w tych rozgrywkach, względnie Puchar Polski jest czymś, co traktuje się poważniej od ćwierćfinału lub od momentu, kiedy to jedyna ścieżka do pucharów. Są kluby, gdzie Puchary Polski stoją z tyłu gabloty. I, by tak rzec, nie zarzucam im nic – mają ku takim a nie innym podejściom uzasadnione argumenty. Bo zwykle nasze podejście do wszystkiego ma swoje racjonalne wytłumaczenie.

Zdobyciu Pucharu Polski z Cracovią – pamiętam tańczącego w szatni Janusza Filipiaka. Wspominam na wszystkie poświęcone Pasom felietony Jerzego Pilcha, oczami wyobraźni zastanawiałem się, jaki felieton napisałby po wygranym finale, ba – pamiętając reportaż Canal+, widziałem jakby go oglądał. Oddając tym samym nie tylko swoje emocje, ale każdego prawdziwego kibica Cracovii.

Tak, ten triumf był symbolem, był pewnym nawiązaniem do własnej mitologii, powrotem do niej, ale jej przewartościowaniem, bo to mitologia trudna, mitologia ran.

Z zewnątrz – oj tam, oj tam, tylko Puchar Polski. Cracovia miała mierzyć wyżej.

Wewnątrz – aż Puchar Polski, zdarzenie dla klubu wielkie, bez cienia deprecjonowania tego słowa.

Dostrzegam to, wiem, że Michał Probierz, im dalej od rozstania z nim, tym częściej przy Kałuży będzie rozpatrywany jako ten, który dał trofeum, NATOMIAST myślę, że klubowa mitologia nie może przykryć aż tak wiele.

I że jednak Michał Probierz, po prostu, zatrudniany był w innym celu, niż jednorazowe egzorcyzmy nad własnym – jak to ujmował Jerzy Pilch – garbatym losem.

Pamiętam gdy Cracovia awansowała do europejskich pucharów i mierzyła się ze Szkendiją Tetowo. Nie było wtedy w obozie Cracovii narracji: powalczymy. Przejdźmy rundę, dwie, się zobaczy. Janusz Filipiak powiedział wtedy wprost: celem Cracovii jest awans do fazy grupowej Ligi Europy. Te same słowa Filipiak powtórzył w grudniu 2019 roku.

Michał Probierz miał za zadanie zbudować właśnie taką Cracovię. Klub będący przynajmniej tam, gdzie obecnie jest Raków. A więc klub, który walczy kolejny sezon o mistrzostwo Polski. Klub, na dźwięk nazwy którego kojarzy się ligową siłę. Klub, który też coś pokazał w pucharach, a najlepiej osiągnął więcej niż częstochowianie.

Michał Probierz dostał ten mityczny czas, by taką Cracovię zbudować. Filipiak niegdyś uchodził za właściciela, który często zmienia trenerów – na pewno dawny Filipiak zwolniłby Probierza dużo wcześniej. Tym razem nie da się nijak tłumaczyć brakiem cierpliwości, projektem, który dopiero miał przynieść owoce.

Ale uznajmy, że byli tacy, którzy otrzymali dar cierpliwości, choćby Mariusz Rumak. Michał Probierz dostał jednak coś znacznie cenniejszego – otrzymał dar władzy, bo miał bodaj największą jaką dostał trener w ostatnich latach w Ekstraklasie, poprawcie mnie, czy ktokolwiek mógł się z Probierzem czasów Cracovii w tym względzie równać. Trenerzy w polskiej piłce niejednokrotnie przy rozdzielaniu władzy byli gdzieś w środku kolejności dziobania. Bywały czasy, że za kluczowymi piłkarzami. Probierz na ich tle to ten legendarny „trener w angielskim stylu”, tylko bez wciskania kitu, z władzą potwierdzoną stołkiem wiceprezesa.

Probierz może nie miał nieograniczonych możliwości finansowych, może Cracovia to nie jest ligowy potentat z najwyższej półki, bo do solidnego wsparcia Comarchu brakuje jej dochodów ze sprzedaży piłkarzy, tu się robi pieniądz. Ale wciąż, Pasy miały budżet na regularne kręcenie się wokół podium. To, co działo się w minionym sezonie, a także co dzieje się teraz – kiedy naprawdę sądziłem, że będzie inaczej – jest uwłaczające dla skali wydanych pieniędzy.

Kiedyś napisałem taki tekst o budowlańcach-trenerach. Było tam o budowie domu na działce szanownego pana Wiesława, który zatrudnia piątego fachowca w tym roku, a każdego z inną koncepcją; co więcej, ci z nowymi koncepcjami dostają, na przykład, materiały po tym wcześniejszej koncepcji i mimo to z niej mają tworzyć swoją. I tak dalej, i tak dalej; tamten tekst miał oczywiście przedstawić w krzywym zwierciadle pracę trenera ligowego. Wiem z dobrego źródła, że trener Probierz znał ten tekst i go posyłał dalej.

Problem w tym, że sytuacja trenera Probierza nijak nie nawiązywała do problemów wskazanych w tym tekście.

Pewnie były inne problemy, bo przecież coś ten projekt musiało zatopić, nie tylko on sam. Ale nie te, nie tak oczywiste, nie tak wielkie, nie takie, by tak rzec, przaśne. I większość trenerów ligowych w ostatnich latach – długich latach – warunków Probierza w Cracovii mogło pozazdrościć. To jest niekwestionowany fakt. Tak samo jak to, że na taką pozycję sobie zapracował – w momencie, gdy skusiła go Cracovia, tuż wcześniej toczył rozmowy w Śląsku, gdzie chciano go również na „nadtrenera”, szkoleniowca z dużo bogatszym wpływem na klub.

O dalszą karierę trenera Probierza bym się nie martwił. Michał Probierz ma nieporównywalnie słabszą sytuację rynkową niż przed Cracovią, ale wciąż Michał Probierz pozostaje w sytuacji, kiedy aby zdecydować się na jakiś projekt, on go musi chcieć, on go musi czuć. Podejmie pracę wtedy, gdy odpowie sobie twierdząco na pytanie „czy to chcę w życiu robić”, a nie dlatego, że będzie zmuszony.

Ja szczerze życzę mu, by wziął sobie rok wolnego, wyjechał w te słynne Bieszczady, odciął się od wszystkiego. I skończył książkę, którą pisze, być może z niej dowiemy się czegoś więc, choćby o wspomnianej Cracovii. Ale nie tylko

***

Tak generalnie, warto słuchać.

Ale osób w pewnym wieku, mających już kawał życia za sobą, tym bardziej. Brzmi to może trochę patetycznie, wiem, ale choćby prawem ich doświadczenia. Prawem tego, że patrzą na czas, gdy byli w naszym wieku, z dystansu kilku dekad – ta nierealna dziś dla nas perspektywa, kiedyś też nam się przydarzy. Jak będziemy mieli szczęście.

Mnie, szczerze mówiąc, fascynuje takie spojrzenie. Przykładowo: Józef Hen. Pisarz i scenarzysta z rocznika 1923, notabene wielki kibic futbolu, który barwnie potrafi opowiadać o tym, jak grał Ernest Wilimowski, bo go pamięta jeszcze z boiska. Tenże Józef Hen, dobijający do setki, jeszcze w zeszłym roku wydał swoje dzienniki („Bez strachu. Dziennik współczesny”). I przyznam, to było dla mnie coś – dowiedzieć się jak człowiek z perspektywy przeżytej prawie setki patrzy na swoje życie.

Czy to było tak dobre, jak się spodziewałem?

Nie.

Pewnie również dlatego, że wiele się spodziewałem.

Ale jakie by nie było, sama możliwość wglądu w taką świadomość, była wartością. A choćby jedno zdanie, otwierające książkę „Starość. Zdarzyło mi się po raz pierwszy” uważam za warte więcej, niż niejedna powieść.

To przydługie wprowadzenie stąd, że czuję się niezręcznie musząc wypomnieć coś znacznie starszej osobie, ale co zrobić: nikt nie kazał gadać głupot. Szczególnie, że wiek ma swoje prawa, ale od starszych, prawem doświadczenia, można wymagać nieco więcej przenikliwości, może nawet mądrości. A może chociaż ostrożności w stawianiu łatwych odpowiedzi.

Nie, nie piję wcale do Jana Tomaszewskiego, który powiedział, że Paulo Sousa tym razem jest do zwolnienia, bo Polska nie jest przed Anglią w grupie. Mówię „tym razem”, bo Jan Tomaszewski co zgrupowanie znajduje powód do zwolnienia Paulo Sousy, ale też dlatego, że Jan Tomaszewski w takiej roli został medialnie obsadzony, z tych wypowiedzi żyje i na swój szalony sposób: robi to dobrze. Bo w tym, czego od niego oczekują, jest dobry. Bo każdego dnia jest w stanie wypuścić w eter coś wariackiego, co poniesie się po sieci, a zarazem gdzieś znajdzie swoje kilkuprocentowe poparcie, które uwiarygodni zajmowaną przez niego pozycję specjalisty od szalonych tez. Można się za każdym razem irytować, można otwarcie lekceważyć, przemilczać, słusznie wypierać jego głos z poważnej debaty. Ale gdzieś tam najwyraźniej jest na tak generowany ruch zapotrzebowanie i Jan Tomaszewski – mówiąc wprost – dostarcza pożądany produkt.

Co innego Hubert Kostka, trenerski mistrz Polski z Szombierkami Bytom, asystent Kazimierza Górskiego. Trener Kostka rzadko zabiera głos w mediach, to nie jego nisza. Oczekiwać można było po nim może jakiejś refleksji, odrobiny głębi, spojrzenia z dystansu. Kostka w ostatnich dniach powiedział, że nie jest przekonany do Paulo Sousy – do czego ma prawo, jak każdy – ale też powiedział później, że największe sukcesy odnosiliśmy z polskimi selekcjonerami.

Nie chcę się pastwić nad tymi słowami. Wszyscy wiemy bez rozgrzebywania, w czym tkwi ich problem. Zostawmy to.

Powiem swoją gradację reakcji na te słowa:

Najpierw był u mnie śmiech. Że można taką argumentację jeszcze przeprowadzać.

Potem był smutek. Że można taką argumentację jeszcze przeprowadzać.

A na koniec refleksja, by nie przegapić momentu, kiedy tak bardzo przegapimy zmiany, szeroko pojęte zmiany w świecie, że nawet teoretycznie w swojej dziedzinie, koronnej, której poświęciliśmy całe życie, będziemy potrafili wypowiedzieć tylko frazes, co więcej: frazes niecelny. Zapewne jest to niezwykle trudne. I nigdy nie ma pewności.

Leszek Milewski

Weszło
07.12.2021

Na rok przed Katarem. Studium bezsilności

David Beckham ma najwięcej zdjęć w bazie danych. Łapie się do kategorii „celebryci”, łapie się do kategorii „sport”, ale jest też oczywiście w dziale „polityka”. Okazja nie byle jaka – uroczyste odsłonięcie wielkiego zegara, który 20 listopada zaczął odmierzać czas do najbardziej fantastycznej imprezy w historii światowego futbolu. Nad piękną panoramą Doha kilkaset dronów z […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Nie poddajemy się, nie ma w nas bezsilności

– Musimy to dźwignąć. Nie ma czegoś takiego, że się poddajemy, że panuje bezsilność, że nic nie możemy zrobić. Nie jesteśmy załamani. Nie wychodzimy na mecze jak na ścięcie z myślą, że na pewno przegramy. Czujemy na boisku, że jesteśmy za daleko od siebie. Rozmawiamy o tym cały czas, trener non stop zwraca nam na […]
07.12.2021
Na zapleczu
07.12.2021

Mariusz Szuszkiewicz – jak zostać królem strzelców i MVP ligi pracując w kopalni?

Mariusz Szuszkiewicz to kapitan Górnika Polkowice i jeden z liderów tej drużyny. Do zespołu z Dolnego Śląska pasuje jak mało kto, bo sam… jest górnikiem. Dekadę temu stwierdził, że futbol nie da mu chleba i warto znaleźć pracę poza piłką. Zaczęło się od magazynu, skończyło w kopalni. Nie w administracji, a na dole, przy taśmie. […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kopiuj-wklej sprzed tygodnia. Podolski i Grosicki top! [Kozacy i badziewiacy]

Lukas Podolski i Kamil Grosicki drugi raz z rzędu lądują w ekipie kozaków. Oczywiście zasłużenie, proszę państwa. Regularność na boisku obu tych jegomości może tylko cieszyć, a nie zdziwimy się, jak do końca roku to będą stali bywalcy w tym zestawieniu. Niemiec chyba odblokował się na dobre, znowu odpalił piękną bramkę, natomiast „Grosik” tak się […]
07.12.2021
1 liga
07.12.2021

Dadełło: – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wynikami Miedzi

– Jesteśmy zespołem młodym, którego naturalną siłą jest to, że będzie się cały czas rozwijać. To pewna nowość dla Miedzi, że w czołówce 1. ligi mamy chyba najmłodszą kadrę. W ostatnich meczach nie mieliśmy w wyjściowej jedenastce ani jednego zawodnika obecnie będącego po trzydziestce. W całej kadrze mamy tylko dwóch takich. Z półrocza na półrocze […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
07.12.2021

Na rok przed Katarem. Studium bezsilności

David Beckham ma najwięcej zdjęć w bazie danych. Łapie się do kategorii „celebryci”, łapie się do kategorii „sport”, ale jest też oczywiście w dziale „polityka”. Okazja nie byle jaka – uroczyste odsłonięcie wielkiego zegara, który 20 listopada zaczął odmierzać czas do najbardziej fantastycznej imprezy w historii światowego futbolu. Nad piękną panoramą Doha kilkaset dronów z […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Nie poddajemy się, nie ma w nas bezsilności

– Musimy to dźwignąć. Nie ma czegoś takiego, że się poddajemy, że panuje bezsilność, że nic nie możemy zrobić. Nie jesteśmy załamani. Nie wychodzimy na mecze jak na ścięcie z myślą, że na pewno przegramy. Czujemy na boisku, że jesteśmy za daleko od siebie. Rozmawiamy o tym cały czas, trener non stop zwraca nam na […]
07.12.2021
Na zapleczu
07.12.2021

Mariusz Szuszkiewicz – jak zostać królem strzelców i MVP ligi pracując w kopalni?

Mariusz Szuszkiewicz to kapitan Górnika Polkowice i jeden z liderów tej drużyny. Do zespołu z Dolnego Śląska pasuje jak mało kto, bo sam… jest górnikiem. Dekadę temu stwierdził, że futbol nie da mu chleba i warto znaleźć pracę poza piłką. Zaczęło się od magazynu, skończyło w kopalni. Nie w administracji, a na dole, przy taśmie. […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kopiuj-wklej sprzed tygodnia. Podolski i Grosicki top! [Kozacy i badziewiacy]

Lukas Podolski i Kamil Grosicki drugi raz z rzędu lądują w ekipie kozaków. Oczywiście zasłużenie, proszę państwa. Regularność na boisku obu tych jegomości może tylko cieszyć, a nie zdziwimy się, jak do końca roku to będą stali bywalcy w tym zestawieniu. Niemiec chyba odblokował się na dobre, znowu odpalił piękną bramkę, natomiast „Grosik” tak się […]
07.12.2021
1 liga
07.12.2021

Dadełło: – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wynikami Miedzi

– Jesteśmy zespołem młodym, którego naturalną siłą jest to, że będzie się cały czas rozwijać. To pewna nowość dla Miedzi, że w czołówce 1. ligi mamy chyba najmłodszą kadrę. W ostatnich meczach nie mieliśmy w wyjściowej jedenastce ani jednego zawodnika obecnie będącego po trzydziestce. W całej kadrze mamy tylko dwóch takich. Z półrocza na półrocze […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Na zapleczu
07.12.2021

Mariusz Szuszkiewicz – jak zostać królem strzelców i MVP ligi pracując w kopalni?

Mariusz Szuszkiewicz to kapitan Górnika Polkowice i jeden z liderów tej drużyny. Do zespołu z Dolnego Śląska pasuje jak mało kto, bo sam… jest górnikiem. Dekadę temu stwierdził, że futbol nie da mu chleba i warto znaleźć pracę poza piłką. Zaczęło się od magazynu, skończyło w kopalni. Nie w administracji, a na dole, przy taśmie. […]
07.12.2021
Brama dnia
07.12.2021

Emre odpowiada Lazio, Beto pogrąża United | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj wspominamy dwa efektowne trafienia z dalszej odległości, jakimi popisali się przed laty Emre oraz Beto. EMRE VS LAZIO (07.12.2002) Cóż to było za meczycho. Po niespełna 40 minutach Lazio prowadziło z Interem 3:0, a hat-tricka na swoim koncie miał Claudio Lopez, który po kolejnych trafieniach wykonywał wraz z Bernardo […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

PRASA. Białorusin głównym kandydatem do zastąpienia Papszuna w Rakowie

– Najważniejsze osoby w Rakowie nie czekają na rozwój sytuacji z założonymi rękami, tylko działają i to już od dawna. Przy Limanowskiego spodziewali się, że rozstanie z dotychczasowym trenerem, kiedyś może nastąpić i gruntownie się do tego przygotowywali. Częstochowianie bacznie obserwują rynek trenerski przynajmniej od kilku jak nie kilkunastu miesięcy. Dowiedzieliśmy się, że w kwietniu […]
07.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Stranieri
06.12.2021

Doppelpack Lewandowskiego, powtarzalny Zieliński i zagrzany Krychowiak | STRANIERI

Kolejny weekend gry biało-czerwonych poza granicami Polski za nami. W spotkaniach naszych rodaków działo się naprawdę wiele. Były polskie gole, asysty, kilka niezłych występów, czerwona kartka i niestety kontuzja. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem. Musimy zacząć od Der Klasikkera. Cóż to był za mecz, ciężko było oderwać oczy od ekranu. Zwroty akcji, szaleństwo i […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Dziekanowski: Papszun dał się wciągnąć Mioduskiemu w niezbyt czystą grę

– Wielokrotnie w tym miejscu chwaliłem szkoleniowca ekipy z Częstochowy za pieczęć, którą odcisnął na prowadzonej przez siebie drużynie. Ostatnie i najbliższe tygodnie, a może miesiące, będą dla niego testem osobowości nie tylko jako trenera, ale też człowieka – czy potrafi z tej sytuacji wyjść z klasą. Na razie, analizując jego wypowiedzi, niestety odniosłem wrażenie, […]
06.12.2021
Weszło
03.12.2021

Lewemu złoty andrut, Papszunowi złote góry | TETRYCY

W najnowszym odcinku „Tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o Ballon d’Or, a także Mioduskim konsekwentnie kuszącym Papszuna. Zapraszamy. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 KIM RZUCALI W AUTOKARZE LEGII 2:36 KTO GRA W KARO PRZEGRA ZARO. MAKAO, TYSIACZEK, WSZYSTKO 4:49 KUBA NA CZERWONYM DYWANIE BALLON D’OR. PRZYJECHAŁ TU DOBRZE […]
03.12.2021
Weszło
02.12.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Bill Murray w „Dniu świstaka” przeżywa nieustannie jeden dzień. Moim zdaniem kibice Zagłębia Lubin od pół roku przeżywa jeden i ten sam mecz. Przypomnę wam ten szlagier: trzydziesta kolejka minionego sezonu. Zagłębie Lubin jedzie do Płocka, które dopiero co zapewniło sobie utrzymanie, korzystając z usług strażaka Bartoszka. Zagłębie nie jest tylko faworytem: Zagłębie jest opromienione […]
02.12.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
25.11.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Być może jestem człowiekiem małej wyobraźni. To możliwe. Ale nie potrafię sobie wyobrazić współpracy Marka Papszuna z Dariuszem Mioduskim. Być może problemem nie jest wyobraźnia, ale niedostateczna znajomość obu tych osób. Być może jest tam spora, nieznana mi przestrzeń pod porozumienie Nie takie porozumienia świat widział. Ale bazując na tym, co wiadomo? Marek Papszun, który […]
25.11.2021
Weszło
21.11.2021

Deluxe Ski Jump jest jak rosół | Recenzje Tetryków #5

Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 TETRYCY FORTE. MAŁYSZOMANIA, DELUXE SKI JUMP, TAJNER ŁAPIE SIĘ ZA GŁOWĘ 1:51 ADAM MAŁYSZ – PRZEPOLAK. NIE ISTNIEJE POLAK, KTÓRY NIE SZANUJE MAŁYSZA 3:20 WSPOMINAMY, JAK MAŁYSZ NA WIZJI POWIEDZIAŁ, ŻE PIŹDZI 4:08 MAŁYSZ KONTRA STOCH – POMIĘDZY SPORTEM A FENOMENEM SPOŁECZNYM 6:06 JAK ZREWOLUCJONIZOWAĆ […]
21.11.2021
Liczba komentarzy: 31
Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sentino
Sentino
25 dni temu

Co ty Leszek? Jeszcze tu jesteś? Myślałem, że już pierdolnąłeś robotą w Weszlo z tymi debilami na czele z Paczulem i zająłeś się poważnym biznesem z Robertem Lewandoskim. Trzymaj się Robercika, tam jest kasa i poważne sprawy, jak najszybciej spierdalaj z tego upadającego Weszlo. Jesteś za dobry na pracę tutaj.

Qdlaty
Qdlaty
25 dni temu
Reply to  Sentino

Cos w tym jest…
Od kiedy Stano skupil sie na kasie z crowdfundingu FC Weszło to poza Leszkiem to tutaj jest twitter
Juz na meczykach jest wiecej autorskich tresci (rok temu by mi do glowy nie przyszlo czytac na meczykach jakikolwiek artykul)

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
25 dni temu
Reply to  Sentino

ale som kłizy, smykałky, uplastycznianie i unanocznienie bezjajowego rokjego, jest yntelgenty paczul, smieszek kowidowy z dziarą łksu, wnuk strasburgera ministran pjela, no i stado tych grafomanow, mazurkuf, warzechuf i tym podobnych „dziennikarzy”. No co Ty, nie podoba sie? :/

Lira
Lira
25 dni temu
Reply to  Sentino

) Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Wejdź na — https://mysp.ac/50fjz

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola
25 dni temu

Z Probierza teraz jest łatwo kpić. Natomiast pewnie wielu kibiców w Polsce liczyło, że ten trener lepiej sie rozwinie i jak dostanie lepsze niż w Jadze narzędzia, to udowodni swoje skile. Niepokojące były te epizody w Lechii czy Wiśle, ale wciąż składaliśmy je na karby „niepokornego” charakteru Probierza. Mnie sie wydaje ze zjadły go własne ambicje – te zegarki, poczucie bycia ważny, a i medialnego zwierza ala Murinio. Zapomniał o prostej trenerskiej robocie – te cechy charakteru, które dały mu napęd na początku teraz zaczęły zżerać jego samego. Spalił się już – właściwie trudno teraz dopasować jakąś sytuację, jakiś klub, na jego miarę. Reprezentacji nikt mu nie da, widać gołym okiem w zderzeniu z takim Sousą, który trenersko jest zwyczajną europejską średniawką, że te patenty polskiej myśli szkoleniowej są nie z tej epoki i choćby nie wiem jak nimi czarować, to futbolu na miarę nowych czasów się nimi nie uciurka. Probierza pochłonął potwór o nazwie „polskie środowisko”. Śmiać się nie ma z czego, bo to kolejna zawiedziona sprawa. Ciekawa będzie konfrontacja między efektami hajpowanego Probierza i takiego prozaicznego Zielińskiego. Jesli Cracovia poprawi szybko grę, wyniki i osiągnie jakąś powtarzalność pod wodzą trenera już będącego jedną nogą na aucie trenera, to będzie ostateczna negatywna weryfikacja.

zonk_szubrawiec
zonk_szubrawiec
25 dni temu

Co ty pierdolisz? Tyle lat i tyle kasy mial Probierz a skład Cracovii to drewniaki, 10 latek po 10h Fify czy FMa lepiej by to posklejał.

janek kos
janek kos
25 dni temu

Jurgen G. sie skonczył, to jakaś podszywka albo komuś z onetu/wp konto oddał bo wysrywy TOP

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola
25 dni temu
Reply to  janek kos

Żadna podszywka. Nie dorobiłem sie jeszcze podszywek i nie aspiruję.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
25 dni temu

Nioch, nioch. To chyba ostatnio jakaś moda z tymi tekstami o sprzedawaniu kont. Ja też się ostatnio dowiedziałem, że ja, to na pewno nie ja, znaczy ten, co kiedyś… Że niemożliwe. Kurła, kiedyś to było!

Pdg
Pdg
25 dni temu

To akurat mocny zarzut do Probierza już nawet nie chodzi o brak Polaków ale o jakosc obcokrajowców. Cracovia mówi że ma pieniądze a pojedyncze udane transfery a tabuny szrotu.

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola
25 dni temu
Reply to  Pdg

Bo Probierzowi sie pomyliła rola trenera z menadżerem w stylu angielskim.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
25 dni temu

Ale takiego menago też się rozlicza ze skuteczności transferów, a ta u Probierza była fatalna.

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola
25 dni temu

Przeciez o tym napisalem tylko mniej obrazowo:)

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
25 dni temu

Problemem Probierza jest ego Probierza. Za bardzo uwierzył w siebie. Władza, którą otrzymał aż za nadto obnażyła jego warsztat. I uważam, że go rozleniwiła.
Gdy miał ograniczone zasoby, starał się pracować z tym, co ma. I jakoś, czasem nawet nieźle, wychodziło. Na Kałuży uznał chyba, że szkoda zachodu, skoro można piłkarza wymienić na inny model. I tak to się kręciło i kręciło. Ale w miejscu…

zonk_szubrawiec
zonk_szubrawiec
25 dni temu

Ekstraklasa bez szczochów z Warszawy, Krakowa, Łodzi jest marzeniem Polaków i kibiców polskiej piłki.

Robson
Robson
25 dni temu

Nic tak mnie nie wkurwia jak dzban , który wypowiada się za wszystkich Polaków i wszystkich kibiców. Mogą być dwie przyczyny takiego „odjechania”: 1 – albo jesteś tępą gimbazą , wychowaną na tik-toku , albo twoje EGO jest tak wielkie , że gdybyś skoczył z niego na poziom swojego IQ , to byś się zabił.
Mam kolegów , kibiców Lecha. I każdy z nich mówi , że nie wyobrażają sobie ligi bez meczów Lech – Legia. Więc zamilcz , bo swoimi wypocinami robisz wstyd matce i ojcu.

Adam
Adam
25 dni temu
Reply to  Robson

Nikogo nie obchodzi patologia z którą sie kolegujesz. Chodzi właśnie zeby odciąć polską piłke od amatorstwa i prymitywów, ktore ty kochasz i prezentujesz.

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
25 dni temu
Reply to  Adam

Oczywiście. Bo tylko kibice z Warszawy, Krakowa i Łodzi są patologią. Kibice klubów z mniejszych miast to ludzie sukcesu, kulturalni, inteligentni i pokojowo nastawieni do świata, do tego stroniący od alkoholu, narkotyków i przemocy. Zamiast „kurwa mać … grać”, będą krzyczeć (a w zasadzie wołać) „panowie z całym szacunkiem, trzeba bardziej powalczyć”. Wystarczy spojrzeć na niektórych kibiców Górnika czy Lechii.

Robson
Robson
25 dni temu
Reply to  Adam

Patologia to może twoje gniazdo rodzinne. Moi koledzy to dorośli ludzie prowadzący swoje biznesy. Być może zatrudniają takie zera jak ty , bo ktoś musi pilnować placów budowy. Jeśli Legia , Wisła , nie grałyby w lidze ,to frekwencja spadłaby o połowę. Ale jak to tłumaczyć komuś , o inteligencji wiadra krewetek.

Halinka
Halinka(@halinka)
25 dni temu
Reply to  Robson

No Robson, z tym wiadrem krewetek to przesadziłes. Ale rozumiem, że chciałes go dowartosciować, bo smutne ma życie. Jego IQ jest wielkosci ziemniaka, jednego ziemniaka….

zonk_szubrawiec
zonk_szubrawiec
25 dni temu
Reply to  Robson

I prawdziwemu mnie :/ Jebany troll-podszywka :/

Pdg
Pdg
25 dni temu

Michniewicz wybitny trener weszło nie wie czemu go zwolniono w końcu wszedł do grupy LE i zdobył mistrzostwo. Co prawda Legia nie wchodziła do pucharów 4 czy 5 lat a wcześniej udawało jej się to kilkukrotnie. Nie mówiąc o mistrzostwach.
Probierz zdobywa trofeum z Cracovia pierwsze od 50? 70? Lat.
Chuj nie trener
Gwałt na logice Leszku.

Maly Sukinsyn
Maly Sukinsyn
25 dni temu
Reply to  Pdg

Te trofeum tyle jest warte co puchar Lata z Radiem

radudzik
radudzik(@radudzik)
25 dni temu

„Wspominam na wszystkie poświęcone Pasom felietony Jerzego Pilcha, oczami wyobraźni zastanawiałem się, jaki felieton napisałby po wygranym finale”
Pewnie taki w stylu: 2000 znaków, gdzie człowiek około 1200 znaku modli się o dobrnięcie do puenty. Nigdy nie rozumiałem zachwytów. Może w książkach był lepszy, nie wiem, felietony z Polityki skutecznie mnie zniechęciły.

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
25 dni temu
Reply to  radudzik

Zdecydowanie lepszy.

Asd
Asd
25 dni temu

Ja życzę Probierzowi jak najgorzej, na przykład żeby zakotwiczył w klubie w stylu łks

Robert
Robert
25 dni temu

Nie dało się tego oglądać. Dobrze, ze go pogonili. Co do Kostki, Tomaszewskiego czy Piechniczka to dinozaury ich głosów całe szczęście nikt nie bierze na poważnie

Lab
Lab
25 dni temu

Znakomita puenta

Obserwator
Obserwator
25 dni temu

Ciągle jest powtarzany ten mit, że Cracovia ma budżet na walkę o podium. Według raportu Deloitte za sezon 20/21 ma przychody na poziomie 6 miejsca w lidze. Do tego budowa bazy treningowej, na którą kilka lat odkładali a teraz wydali więcej niż było zakładane. Więc pod kątem wydatków na płace będzie gdzieś w okolicach 8-10 miejsca.

Stefan
Stefan
24 dni temu
Reply to  Obserwator

Siódmy w rankingu budżetów Raków walczy o podium, dziewiąty Piast o miejsce w pucharach. Śmiało można więc przyjąć, że szósty budżet w tej lidze daje podstawy do walki o podium, nie o utrzymanie. Poza tym budżet, o którym mówisz, to przychody z sezonu, co oznacza, że drużynę na konkretny sezon buduje się ze środków z sezonu poprzedniego. A w poprzednim rankingu Cracovia miała piąty budżet w kraju. Jak najbardziej można mówić, że to budżet na walkę o podium.

711
711
25 dni temu

kadencja Michała Probierza jest jedną z najbardziej spektakularnych porażek ostatnich lat w Ekstraklasie”

Żebyście chociaż w 1% byli tak surowi dla Michniewicza…

Weszło
07.12.2021

Na rok przed Katarem. Studium bezsilności

David Beckham ma najwięcej zdjęć w bazie danych. Łapie się do kategorii „celebryci”, łapie się do kategorii „sport”, ale jest też oczywiście w dziale „polityka”. Okazja nie byle jaka – uroczyste odsłonięcie wielkiego zegara, który 20 listopada zaczął odmierzać czas do najbardziej fantastycznej imprezy w historii światowego futbolu. Nad piękną panoramą Doha kilkaset dronów z […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Legia Warszawa przedłużyła kontrakt z młodzieżowcem

Legia Warszawa zaczyna budowę zespołu na nowy sezon. Co prawda kibice najbardziej oczekują na informacje dotyczące trenera, ale kwestia młodzieżowców także jest istotna. Wiadomo już, że w przyszłych rozgrywkach jednym z młodych piłkarzy, którzy będą spełniali zapisy w regulaminie, będzie Bartłomiej Ciepiela. Mistrz Polski przedłużył z nim kontrakt. – 20-letni pomocnik Bartłomiej Ciepiela podpisał z Legią […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Widzewowi Łódź groził dwuletni zakaz transferowy

„Przegląd Sportowy” po zakończeniu rundy jesiennej w 1. lidze porozmawiał z prezesem Widzewa Łódź, Mateuszem Dróżdżem. Sternik łódzkiego klubu zdradził, że pierwszoligowiec mógł mieć poważne problemy. Groził mu zakaz transferowy na dwa lata. – We wrześniu otrzymaliśmy zawiadomienie, że został na nas nałożony zakaz transferowy i przez dwa lata nie będziemy mogli sprowadzić żadnego piłkarza […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Nowe obostrzenia: mniej kibiców na stadionach

We wtorek, 7 grudnia, odbyła się konferencja prasowa rządu w sprawie czwartej fali koronawirusa w Polsce. Jednym z punktów była frekwencja na stadionach piłkarskich. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zmiany w obostrzeniach dotyczących meczów piłki nożnej. Wspomniane zmiany wejdą w życie 15 grudnia. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że od wtedy mecze piłkarskie nad Wisłą będą się odbywały przy […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Nie poddajemy się, nie ma w nas bezsilności

– Musimy to dźwignąć. Nie ma czegoś takiego, że się poddajemy, że panuje bezsilność, że nic nie możemy zrobić. Nie jesteśmy załamani. Nie wychodzimy na mecze jak na ścięcie z myślą, że na pewno przegramy. Czujemy na boisku, że jesteśmy za daleko od siebie. Rozmawiamy o tym cały czas, trener non stop zwraca nam na […]
07.12.2021
Na zapleczu
07.12.2021

Mariusz Szuszkiewicz – jak zostać królem strzelców i MVP ligi pracując w kopalni?

Mariusz Szuszkiewicz to kapitan Górnika Polkowice i jeden z liderów tej drużyny. Do zespołu z Dolnego Śląska pasuje jak mało kto, bo sam… jest górnikiem. Dekadę temu stwierdził, że futbol nie da mu chleba i warto znaleźć pracę poza piłką. Zaczęło się od magazynu, skończyło w kopalni. Nie w administracji, a na dole, przy taśmie. […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Niemcy: Bayern chce zatrzymać Lewandowskiego. Problemem jest Zahavi

Robert Lewandowski i jego wygasający wkrótce kontrakt z Bayernem Monachium to temat, który od dłuższego czasu „grzeje” wszystkie niemieckie media. Choć Polak mógłby odejść za darmo dopiero w 2023 roku, Bawarczycy nie chcą czekać i spróbują do tego nie dopuścić. Problemem jest jednak agent zawodnika – Pini Zahavi. Tematem umowy Lewandowskiego tym razem zajął się […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kopiuj-wklej sprzed tygodnia. Podolski i Grosicki top! [Kozacy i badziewiacy]

Lukas Podolski i Kamil Grosicki drugi raz z rzędu lądują w ekipie kozaków. Oczywiście zasłużenie, proszę państwa. Regularność na boisku obu tych jegomości może tylko cieszyć, a nie zdziwimy się, jak do końca roku to będą stali bywalcy w tym zestawieniu. Niemiec chyba odblokował się na dobre, znowu odpalił piękną bramkę, natomiast „Grosik” tak się […]
07.12.2021
1 liga
07.12.2021

Dadełło: – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wynikami Miedzi

– Jesteśmy zespołem młodym, którego naturalną siłą jest to, że będzie się cały czas rozwijać. To pewna nowość dla Miedzi, że w czołówce 1. ligi mamy chyba najmłodszą kadrę. W ostatnich meczach nie mieliśmy w wyjściowej jedenastce ani jednego zawodnika obecnie będącego po trzydziestce. W całej kadrze mamy tylko dwóch takich. Z półrocza na półrocze […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Jamie Vardy będzie miał klub w trzeciej lidze w USA

W połowie 2021 roku Jamie Vardy zdecydował się na nietypową inwestycję. Nietypową, bo piłkarz Leicester City postanowił kupić sobie klub. Postawił na amerykańskie Rochester Rhinos. Od tamtego czasu klub zdążył jednak zmienić nazwę, a teraz poznaliśmy plany na jego przyszłość. Rochester Rhinos to dziś Rochester New York FC. Nie jest to pierwszy lepszy klub, bo […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Szymon Włodarczyk wybierze między Legią a Górnikiem Zabrze?

Szymon Włodarczyk w ostatnim czasie ma swoje pięć minut. 18-letni napastnik od dawna jest częścią pierwszej drużyny Legii Warszawa, ale teraz zdobył premierową bramkę w Pucharze Polski. I to nie byle jaką, bo zapewniła ona awans mistrzów Polski do kolejnej rundy rozgrywek. W tle trwa jednak dyskusja o jego przyszłości. Młody napastnik, syn Piotra Włodarczyka, […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Boniek: Podziwiam Mourinho, ale spodziewałem się po nim więcej

Zbigniew Boniek to wciąż prezes honorowy PZPN, ale od kiedy nie musi na co dzień zajmować się sprawami polskiej piłki, często udziela się w tematach związanych z Romą. Były zawodnik tego klubu niedawno wpadł na mecz z Interem Mediolan. A po meczu porozmawiał o swoim wrażeniach z „Il Messaggero”. Były prezes PZPN nie miał szczęścia […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Stomil Olsztyn znów zmienia prezesa

Pierwszoligowy Stomil Olsztyn po wielu zawirowaniach w poprzednim sezonie, teraz miał być spokojną wodą. Być może cele nie były już tak ambitne, bo chodziło tylko o grę o utrzymanie, ale jednak. Tymczasem po rundzie jesiennej, którą olsztynianie zakończyli w strefie spadkowej, znów mamy do czynienia z burzą w klubie. Łukasz Puciłowski nie będzie już prezesem […]
07.12.2021
Brama dnia
07.12.2021

Emre odpowiada Lazio, Beto pogrąża United | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj wspominamy dwa efektowne trafienia z dalszej odległości, jakimi popisali się przed laty Emre oraz Beto. EMRE VS LAZIO (07.12.2002) Cóż to było za meczycho. Po niespełna 40 minutach Lazio prowadziło z Interem 3:0, a hat-tricka na swoim koncie miał Claudio Lopez, który po kolejnych trafieniach wykonywał wraz z Bernardo […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Bild: Bayern nie odpuści Barcelonie

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów najciekawiej będzie w meczach Bayernu Monachium, FC Barcelony, Benfiki Lizbona oraz Dynama Kijów. Kataloński klub powalczy z Bawarczykami o awans do fazy pucharowej rozgrywek. O sukces nie będzie jednak łatwo, bo mimo pewnej promocji Julian Nagelsmann nie zamierza wyciągać pomocnej ręki do Barcy. Niemiecki „Bild” prognozuje składy na […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kulą u nogi Korony są długi. Spłaciliśmy już 11 milionów

– Wiele osób rzuca takie hasło, że postawiliśmy wszystko na jedną kartę. W programie wspominaliście „Ekstraklasa albo śmierć”. Nic z tych rzeczy. Kulą u nogi Korony są niestety długi. Przez ostatnie dwanaście miesięcy spłaciliśmy blisko jedenaście milionów długów. W tej chwili Korona ma nieco ponad osiem milionów złotych zobowiązań. Spłacamy je regularnie i żadne nie […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

PRASA. Białorusin głównym kandydatem do zastąpienia Papszuna w Rakowie

– Najważniejsze osoby w Rakowie nie czekają na rozwój sytuacji z założonymi rękami, tylko działają i to już od dawna. Przy Limanowskiego spodziewali się, że rozstanie z dotychczasowym trenerem, kiedyś może nastąpić i gruntownie się do tego przygotowywali. Częstochowianie bacznie obserwują rynek trenerski przynajmniej od kilku jak nie kilkunastu miesięcy. Dowiedzieliśmy się, że w kwietniu […]
07.12.2021