post

Opublikowane 09.11.2021 06:34 przez

Damian Smyk

Sousa musiał sobie radzić bez Milika i znalazł nowe rozwiązania. 27-latek dołączył do ekipy zahartowanej walką z Hiszpanią i Anglią i choćby Świderski nie odda mu za darmo tak ciężko wywalczonej pozycji, a Piątkowi rezerwa średnio będzie odpowiadać. Walka o miejsce u boku Lewandowskiego zapowiada się ciekawie. Będzie się działo – zapowiada „Przegląd Sportowy”. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Synek z Rudy jedzie na kadrę – sylwetka Kamila Grabary, który po raz pierwszy znalazł się na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

– Między starszymi a nim była duża różnica wieku – dodaje Pietrek. – Nie mówił nic bezpośrednio, ale kiedy ktoś mu coś powiedział, albo się z niego podśmiechiwał, pod nosem zawsze coś sobie wyburczał, tak że jego było na górze. Od samego początku miał charakter, żeby zajść daleko. Do pracy to był chart. Zawsze mówiłem mu, że jeśli ja mu każę zrobić coś 10 razy, to on powinien to zrobić dla siebie 15 razy. Był bardzo zaparty i pracowity. On i jego babcia, bo to ona była jego motorem napędowym. Najczęściej właśnie z nią przyjeżdżał na treningi – wspomina trener. 

– Mam przyjemność mówić o inteligentnym człowieku, który ma cel, swoje zdanie i dzięki temu buduje swoją osobowość – mówi nam z kolei Ireneusz Psykała, który prowadził Kamila w juniorach Ruchu Chorzów. – Może jest trochę kontrowersyjny, co można było już zauważyć na poziomie juniorów. Nie ukrywam, że czasem z mojej strony było w jego kierunku trochę spięć (śmiech). Ale miało to na celu tylko to, aby mu pomóc, żeby coś z tego wyciągnął i zbudował na przyszłość. Cieszę się, że mu się w życiu wiedzie – mówi trener Psykała, który pośród wielu atutów Grabary wymienił także umiejętność bronienia rzutów karnych. – Wielokrotnie zdarzało się tak, że na treningach bronił po 5 na 10 strzelanych karnych. Naprawdę jest w tym bardzo mocny – uśmiecha się szkoleniowiec Ruchu.

Jedenastka kolejki Ekstraklasy według Sportu – Biegański, Żyro, Kupczak, Abramowicz, Sitek, Gol, Czyż, Yeboah, Terrazzino, Piasecki, Exposito.

Maksymilian SITEK

Stworzył zabójczy duet wraz z Fabianem Piaseckim. Zabójczy dla Legii. Gol, asysta… Dzięki temu kibice z Podkarpacia mieli w stolicy co świętować.

Janusz GOL

Płuca beniaminka z Łęcznej w boju z „Kolejorzem”. Właśnie po to został sprowadzony na Lubelszczyznę. Dobry występ ukoronował bramką na wagę remisu z liderem, głową wykorzystując dośrodkowanie Serhija Krykuna.

Szymon CZYŻ

Jeśli częściej będzie grał tak, jak w Gliwicach, o Warcie nie będzie się mówiło jako o zespole mającym problemy z młodzieżowcami. Ładna asysta przy zwycięskiej bramce Adama Zrelaka.

Yaw YEBOAH

Choć może w klasyfikacji „Złotych butów” za występ w derbach nie otrzymał wysokiej noty, ale ratuje się golem na wagę trzech punktów dla „Białej gwiazdy”. To wystarcza, żeby znaleźć się w naszej jedenastce.

Górnik Zabrze w słabej formie. Od ostatniej przerwy na kadrę tylko dwie drużyny punktowały gorzej od zabrzan.

Zabrzanie w bieżących rozgrywkach przegrali już sześć razy, to prawie połowa spotkań z ich udziałem. Co gorsze, nie strzelają bramek. W czterech ostatnich grach zdobyli zaledwie jednego gola! Strzelił go w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Lechią Bartosz Nowak. Zaciął się zupełnie Jimenez, ciągle na pierwsze trafienie w ekstraklasie czeka Podolski. Nie spełniają też oczekiwań pozyskani latem Vamara Sanogo czy David Tosevski. Z drugiej strony kontuzjowani są Piotr Krawczyk oraz Alex Sobczyk. Jeśli nie będzie poprawy skuteczności, to o lepszych wynikach Górnika nie ma co marzyć… – W Radomiu chyba zabrakło pazerności na bramkę, gdy już przegrywaliśmy i mieliśmy szanse na wyrównanie. Nie potrafiliśmy tego zrobić. Ciężko teraz powiedzieć dlaczego. Na pewno mogliśmy zagrać lepiej. Musimy wypracować taką skuteczność wykończenia akcji, że jak mamy jedną czy dwie sytuacje, to musimy je zamienić na bramkę i przepchnąć mecz. Wtedy mamy trzy punkty i jesteśmy usatysfakcjonowani, a tak przegrywamy i wracamy bez punktów. Przed nami dwa tygodnie do następnego meczu. I my, i nasz najbliższy rywal jesteśmy w gorszej formie, podobnie nie wygrywamy. Będzie to więc bardzo ważne spotkanie. Każdy będzie chciał wygrać, by przełamać gorszą serię – zaznacza młodzieżowiec Norbert Wojtuszek.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Kto zagra obok Lewandowskiego w ataku? Nie ma Buksy, o miejsce przy kapitanie kadry walczą Piątek, Milik i Świderski.

Sousa z Milikiem mógł współpracować jedynie podczas swojego premierowego zgrupowania w marcu, kiedy atakujący był po długiej przerwie od grania. Najpierw Polak stracił jesień z powodu braku porozumienia z Napoli w sprawie nowej umowy – właściciel klubu Aurelio De Laurentiis po złości zabronił trenerowi Gennaro Gattuso korzystać z napastnika i nie zgłoszono go do Serie A. Co prawda Milik w tajemnicy przed szefostwem zorganizował sobie indywidualne zajęcia z trenerami przygotowania fizycznego z Polski, ale takie ćwiczenia, bez względu na ich fachowość, nie mogły zastąpić regularnego wysiłku meczowego. Efekt? Po przenosinach do Olympique Marsylia po dwóch spotkaniach doznał urazu uda. Po czterech meczach pauzy Milik aż do końca rozgrywek był zdrowy, jednak w finałowej kolejce znów nabawił się kontuzji. Niesprawny zjawił się w Opalenicy, jego problemy z kolanem próbowano ukryć, ale nie udało się. Piłkarz latał na konsultację do Hiszpanii, próbował dojść do siebie, jednak nie był w stanie wziąć udziału w mistrzostwach Europy, co w obliczu faktu, że wcześniej wypadł Piątek, było wielkim ciosem dla kadry. Pięć miesięcy później sytuacja się zmieniła. Sousa musiał sobie radzić bez Milika i znalazł nowe rozwiązania. 27-latek dołączył do ekipy zahartowanej walką z Hiszpanią i Anglią i choćby Świderski nie odda mu za darmo tak ciężko wywalczonej pozycji, a Piątkowi rezerwa średnio będzie odpowiadać. Walka o miejsce u boku Lewandowskiego zapowiada się ciekawie. Będzie się działo.

Rozmowa z Markiem Valesem, reprezentantem Andory. O atutach naszych rywali, o kontuzji Lewandowskiego w ostatnim starciu z nimi, o realiach piłkarskich w Andorze.

Wierzy pan, że uda się zdobyć choć punkt czy zadowoli was nawet niska porażka?

Zwykle przegrywamy, ale robimy wszystko, aby było inaczej. Chcemy utrzymać bezbramkowy remis najdłużej, jak się da. Wiemy jednak, z kim się mierzymy. Polska ma silną drużynę i musi być na każdym wielkim turnieju.

Mecz odbędzie się na sztucznym boisku. To dla was plus?

To nasza przewaga, bo zespoły takie jak wasz, czują się na nim zestresowane. Spróbujemy więc Polakom trochę na tej murawie utrudnić zadanie.

W pierwszym spotkaniu przegraliście 0:3, a długo było tylko 0:2. Czuł pan satysfakcję czy niedosyt po tym starciu?

To był całkiem niezły mecz w naszym wykonaniu. Polska miała nie tylko umiejętności, ale pokazała ducha zespołu i dobrą mentalność.

Dla nas mimo zwycięstwa nie był to dobry mecz, bo kontuzji doznał Robert Lewandowski. Jak to wyglądało z pana perspektywy?

Broniliśmy się wtedy, a ja i inny zawodnik byliśmy najbliżej jego, gdy doznał urazu.

Miał pan świadomość, że to istotny moment w ogóle dla światowego futbolu? Przecież gdyby nie ta kontuzja, to Bayern może wygrałby Ligę Mistrzów.

Zdawałem sobie sprawę, że to ważna chwila, ale to był po prostu pech. Mogło to się stać w tej akcji lub w innej, nikt go ostro nie zaatakował, przypadkiem dostał w kolano, ale nie zrobiliśmy nic złego. 

Szef sędziów odpiera zarzuty Jacka Magiery po meczu z Jagiellonią. Mówi, że słowa o „oszukiwaniu” są nie na miejscu.

Tomasz Mikulski zwraca uwagę szkoleniowcowi z Wrocławia także w innej sprawie. – Uznając, że sędziowie w ostatnim meczu popełnili dwa istotne błędy, dostrzegłem również, że trener Magiera nie ma pełnej wiedzy na temat funkcjonowania systemu VAR. Z jego pomeczowej oceny wynika, że nie wie, do którego momentu można „odwinąć” akcję, która zakończyła się golem dla przeciwnika, żeby uwzględnić faktyczny faul na jego zawodniku. Otóż będący w wozie VAR Szymon Marciniak mógł się cofnąć tylko do momentu nieudanego zagrania innego zawodnika Śląska (Szymona Lewkota – przyp. red.), który nieatakowany skiksował i piłka poszła ponownie do piłkarzy Jagiellonii. Wtedy rozpoczynała się nowa faza budowania akcji. Taki jest przepis organizujący działanie VAR i oczywiście nie wolno go łamać – podkreśla Mikulski. I zapowiada organizowanie systemowych spotkań z przedstawicielami klubów, na których będzie można podyskutować o błędach, ale też lepiej poznać kwestie przepisów. A czy niezależnie od tych działań będzie chciał porozmawiać z Jackiem Magierą o jego krytycznych wypowiedziach na temat błędów arbitrów? – Przede wszystkim nie mam do niego numeru telefonu, ale jeżeli miałoby to pomóc w ostudzeniu emocji i dyskusji o błędach, ale też rzekomych błędach, to dlaczego nie, chętnie z trenerem Magierą bym porozmawiał – deklaruje szef sędziów.

„SUPER EXPRESS”

Tyle zarabiają, a grają padakę – czyli Superak wyciąga zarobki legionistów.

Na imponujące wynagrodzenia nie mogą narzekać także Filip Mladenović, Josue, Tomas Pekhart, Andre Martins czy Lirim Kastrati. Każdy z nich ma otrzymywać ponad 30 tys. zł na tydzień. Według doniesień zdecydowanie najmniej ma otrzymywać ten, który jest najmniej winny całej sytuacji. Bramkarz Cezary Miszta to jeden z jasnych punktów zespołu, choć zarabiać ma ok. 11 tys. zł… miesięcznie. Zarobki piłkarzy Legii są oczywiście czołowe w lidze. Tym bardziej szokują wyniki mistrza Polski, który na krajowym podwórku od sześciu spotkań nie jest w stanie zdobyć trzech punktów. Czy ktoś w końcu będzie w stanie ogarnąć przepłacane gwiazdki Legii?

fot. NewsPix

Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

LIGA MINUS – LIVE OD 21:00

28.11.2021
Live
28.11.2021

LIVE: SZOK – Legia wygrała mecz!

Derby Poznania i starcie Legii z Jagiellonią. To główne dania od Ekstraklasy na ten dzień. Ale jest też przystawka w postaci meczu Wisły Płock z Cracovią. Poza tym w Premier League Chelsea zagra z Manchesterem United, gra I liga, może coś postrzelają Polacy w ligach zagranicznych. A my to wszystko wam ładnie zrelacjonujemy. 
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy […]
28.11.2021
Weszło
27.11.2021

Southampton wpadł pod liverpoolski walec. Kiepski występ Bednarka

To był mecz tego typu, że jeśli spodziewaliście się w nim emocji, to po dwóch minutach było już pozamiatane. Ale jeśli chcieliście spędzić sobotnie popołudnie oglądając ofensywną grę, skuteczne ataki i sporo bramek, to trafiliście idealnie. Liverpool wybatożył Southampton 4:0 i choćby na jeden dzień wskoczył na drugie miejsce Premier League. The Reds potrzebowali takich […]
27.11.2021
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kruk
Kruk
20 dni temu

To nie wina piłkarzy że tyle zarabiają tylko tego co im płaci , ale dobrze niech płaci cymbał jeden może jak utopi kupę kasy to sprzeda akcję komuś kto by tym lepiej zarządzał bo gorzej to się już chyba nie da , Mioduski to taki Wojciechowski wszyscy to wiedzą , tylko ten palant myśli że jest najmądrzejszy i sam siebie niestety nie zwolni , bawi się cymbał w prezesowanie , skurwysyn żeby go pokręciło zanim wpakuje klub w A klasę , chociaż jak to jedyny sposób żeby wypierdalał to byłbym skłonny to zaakceptować , jak widać po ostatnich sezonach trudno jest Legię zniszczyć ale temu chujowi może się to udać

kol. Zenon
kol. Zenon
20 dni temu
Reply to  Kruk

zarobki piłkarzy to tendencja światowa. jak chcesz to zatrzymać? jest popyt na cyrk to i małpy trzeba opłacać. bo tak to z jednej strony jest nagonka, że „tyle hajsu a gówno grają”, ale jak nie zapłacisz to nawet ogórka nie zobaczysz, będa omijać naszą ligę łukiem kurskim. bo nie dość, że zimno to jeszcze bida z nędzą… a tak to przynajmniej ten Leicester dostał w trąbe, bo Spartaka nie liczę

711
711
20 dni temu

Czesiek zrobiłby z nich maszynę w ofensywie.

Big Tam
Big Tam
20 dni temu

do czego nam var? Skoro ciągle nie może nic sprawdzić.

thomas66
thomas66
19 dni temu

I­­ a­­m m­­a­­k­­i­­n­­g $­­200­­ t­­o ­­$­­300­­p­­e­­r ­­h­­o­­u­­r­­ f­­o­­r­­ d­­o­­i­­n­­g­­ ­­o­­n­­l­­i­­n­­e­­ w­­o­­r­­k ­­f­­r­­o­­m ­­h­­o­­m­­e­­. I ­­k­­e­­p­­t h­­e­­a­­r­­i­­n­­g o­­t­­h­­e­­r p­­e­­o­­p­­l­­e t­­e­­l­­l m­­e h­­o­­w m­­u­­c­­h m­­o­­n­­e­­y t­­h­­­­e­­y c­­a­­n m­­a­­k­­e o­­n­­l­­i­­n­­e s­­o I d­­e­­c­­i­­d­­e­­d t­­o l­­o­­o­­k i­­n­­t­­o i­­t. W­­e­­l­­l, it w­­a­­s a­­l­­l t­­r­­u­­e a­­n­­d h­­a­­s t­­o­­t­­a­­l­­l­­y c­­h­­a­­n­­g­­e­­d m­­y l­­i­­f­­e.if you interested…Go to this link, fill out a basic online form and hit submit at,Home Profit System And Follow The instructions as Home Profit System And Set Up your AcCount..GOOD LUCK★★

↓↓↓↓COPY THIS WEBSITE↓↓↓↓

HERE☛ http://www.webwork8.com

Kemp
Kemp
19 dni temu

Rezerwowemu 13-tej obecnie drużyny Bundesligi nie będzie pasować rola rezerwowego w kadrze?
Wolne żarty pismaka.
A jeśli ma rację, to niech Pistolet jedzie do Berlina szukać formy.

Jacek
Jacek
19 dni temu
Reply to  Kemp

Tylko ten rezerwowy w Naszej Reprezentacji a mowa tu o Krzysztofie Piątku w 19 meczach w których wystąpił strzelił 9 bramek ,a więc średnia wychodzi 2,1 bramki na mecz.Niejeden podstawowy napastnik z innej druzyny narodowej chciałby mieć taką średnią.Piątek jak wchodził z ławki w drugich połowach meczy z reguły strzelał bramki

Brzysko rol Brzyskorzystewko
Brzysko rol Brzyskorzystewko
19 dni temu
Reply to  Jacek

9 goli na 19 meczy daje srednia 2.1 gola na mecz? xD

Pio
Pio
19 dni temu
Reply to  Jacek

ładnie to policzyłeś, brawo Jacku – siadaj, pała

Gmoch
Gmoch
19 dni temu
Reply to  Pio

Chłopina chciał dobrze, a wyszło jak zawsze XD

Robson
Robson
19 dni temu

Miszta ma 11 koła na miesiąc? Toż to górna , maksymalna stawka dla „ręcznika” w bramce.Taki Strączek ze Stali już teraz, to co najmniej półka wyżej od Miszty. Mioduski już powinien kupić bramkarza , bo w Legii po kontuzji Boruca , nie ma ani jednego, potrafiącego wygrać im mecz przy słabej grze drużyny . A teraz tak jest. Tak na szybko od razu do gry.Może Hładun , Alomerivic

Suche Info
29.11.2021

Dominik Nowak na wylocie z Korony. Trwa spotkanie w klubie

Czy to ostatnie chwile Dominika Nowaka w Kielcach? Wiele wskazuje na to, że tak. Trener pierwszoligowej Korony od dłuższego czasu siedział na stołku, który dość mocno parzył. Jego odejście z Kielc było spodziewane od dawna, informowaliśmy nawet, że Korona kontaktowała się z Leszkiem Ojrzyńskim. W pierwszoligowym klubie właśnie trwa narada. O godz. 10 rozpoczęło się […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Zespół Kacpra Przybyłki w finale Konferencji Wschodniej

Trwa faza play-off w MLS. W trakcie wczorajszych meczów poznaliśmy dwóch finalistów. Na Zachodzie to Real Salt Lake (ograny 2-1 został Sporting Kansas City), a na Wschodzie – Philadelphia Union, której piłkarzem jest Kacper Przybyłko, w związku z czym ten mecz interesował nas trochę bardziej.  Przybyłko pojawił się w pierwszym składzie na mecz z Nashville […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Dwa miesiące przerwy Jędrzejczyka

Legia Warszawa wydała komunikat dotyczący stanu zdrowia swoich piłkarzy. We wczorajszym spotkaniu z Jagiellonią Białystok boisko z powodu kontuzji opuściło aż czterech graczy.  Najbardziej konkretny przekaz dotyczy Artura Jędrzejczyka. 40-krotny reprezentant Polski złamał obojczyk i przejdzie operację. W związku z tym czeka go około dwumiesięczna przerwa. W przypadku Mattiasa Johanssona dokładniejszą diagnozę poznamy po badaniach […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Drugi mecz, druga porażka. Pierwsze koty za płoty kadry Milicica

Zmienił się trener kadry polskich koszykarzy, zmieniły się realia. Jeszcze parę miesięcy temu po dwóch porażkach z rzędu, z Izraelem oraz osłabionymi Niemcami, mielibyśmy wyjątkowo nietęgie miny. Obecnie jednak musimy być bardziej wyrozumiali. I zdawać sobie sprawę, że odmłodzona kadra nie będzie faworytem w większości rozgrywanych spotkań. Choć dzisiaj, w meczu z niemiecką kadrą, do […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Mamrot: „Dziwiła mnie bojaźliwość mojego zespołu”

Legia Warszawa wygrała u siebie 1:0 z Jagiellonia Białystok i przełamała fatalną passę porażek. Rozgoryczenia przebiegiem spotkania nie ukrywał szkoleniowiec gości, Ireneusz Mamrot, któremu nie podobała się bojaźliwość jego podopiecznych. – Możemy mieć do siebie ogromne pretensje za pierwszą połowę. Chcieliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, grać wyżej i intensywnie. Dziwiła mnie bojaźliwość mojego zespołu […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Fatalny błąd bramkarza Sevilli [WIDEO]

Real Madryt bardzo słabo zaczął spotkanie z Sevillą i po 12. minutach przegrywał 0:1. „Królewskim” udało się jednak wyrównać, ponieważ pomocną dłoń wyciągnął ku nim golkiper drużyny przyjezdnej, Bono. Spójrzcie sami: Fatalny błąd Bono! 😱😱😱 Takich pomyłek nie wybacza Karim Benzema, który trafia na 1:1! ⚽ #lazabawa 🇪🇸 pic.twitter.com/MICcavDb3J — ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) November […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Piotr Zieliński z kolejnym golem w Serie A [WIDEO]

Kolejny mecz ligowy, kolejny gol Piotra Zielińskiego. Ostatnio polski pomocnik trafił w starciu z Interem, tym razem ukąsił przeciwko Lazio. No jest w gazie Piotrek, nie da się tego nie zauważyć. Spójrzcie sami: PIOTR ZIELIŃSKI ZNOWU Z BRAMKĄ! ⚽ Dzięki jego trafieniu SSC Napoli prowadzi w starciu z S.S. Lazio! 👏 Zobaczcie gola reprezentanta Polski! […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

LIGA MINUS – LIVE OD 21:00

28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Napoli uhonorowało Diego Maradonę pomnikiem

Diego Maradona to bez wątpienia najważniejsza postać w historii Napoli, najbardziej uwielbiana legenda klubu i jedna z ikon całego Neapolu. Nie może zatem dziwić, że władze klubu uczciły kultowego Argentyńczyka pomnikiem. Wygląda on tak: DIEGO 🔟 💙 #ForzaNapoliSempre pic.twitter.com/Zfd49XHfvc — Official SSC Napoli (@sscnapoli) November 28, 2021 Pomnik Maradony na Stadio Diego Maradona. Wszystko się […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Plaga kontuzji w Legii Warszawa

Legia Warszawa wygrała 1:0 z Jagiellonią Białystok, ale radosną atmosferę przy Łazienkowskiej – poza kiepską postawą w drugiej połowie spotkania – zakłóca plaga kontuzji, która dotknęła drużynę. Przed trenerem Markiem Gołębiewskim mnóstwo znaków zapytania. Podsumujmy: w 10. minucie meczu urazu nabawił się Artur Jędrzejczyk – prawdopodobnie uszkodził obojczyk na drugą połowę nie wyszedł Mattias Johansson […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Boruc uważa, że Legii należał się rzut karny

Artur Boruc był gościem programu Liga+Extra po zwycięskim (1:0) starciu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok. Golkiper mistrzów Polski był naturalnie usatysfakcjonowany wynikiem, ale miał też pretensje do sędziego. Borucowi chodziło o sytuację z drugiej połowy spotkania, gdy w polu karnym białostockiego zespołu doszło do bardzo groźnie wyglądającego zderzenia pomiędzy Błażejem Augustynem a Lindsayem Rose’em. Według […]
28.11.2021