PRASA. Kto zagra obok Lewandowskiego – Piątek, Milik czy Świderski?

Opublikowane 09.11.2021 06:34 przez

Damian Smyk

Sousa musiał sobie radzić bez Milika i znalazł nowe rozwiązania. 27-latek dołączył do ekipy zahartowanej walką z Hiszpanią i Anglią i choćby Świderski nie odda mu za darmo tak ciężko wywalczonej pozycji, a Piątkowi rezerwa średnio będzie odpowiadać. Walka o miejsce u boku Lewandowskiego zapowiada się ciekawie. Będzie się działo – zapowiada „Przegląd Sportowy”. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Synek z Rudy jedzie na kadrę – sylwetka Kamila Grabary, który po raz pierwszy znalazł się na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

– Między starszymi a nim była duża różnica wieku – dodaje Pietrek. – Nie mówił nic bezpośrednio, ale kiedy ktoś mu coś powiedział, albo się z niego podśmiechiwał, pod nosem zawsze coś sobie wyburczał, tak że jego było na górze. Od samego początku miał charakter, żeby zajść daleko. Do pracy to był chart. Zawsze mówiłem mu, że jeśli ja mu każę zrobić coś 10 razy, to on powinien to zrobić dla siebie 15 razy. Był bardzo zaparty i pracowity. On i jego babcia, bo to ona była jego motorem napędowym. Najczęściej właśnie z nią przyjeżdżał na treningi – wspomina trener. 

– Mam przyjemność mówić o inteligentnym człowieku, który ma cel, swoje zdanie i dzięki temu buduje swoją osobowość – mówi nam z kolei Ireneusz Psykała, który prowadził Kamila w juniorach Ruchu Chorzów. – Może jest trochę kontrowersyjny, co można było już zauważyć na poziomie juniorów. Nie ukrywam, że czasem z mojej strony było w jego kierunku trochę spięć (śmiech). Ale miało to na celu tylko to, aby mu pomóc, żeby coś z tego wyciągnął i zbudował na przyszłość. Cieszę się, że mu się w życiu wiedzie – mówi trener Psykała, który pośród wielu atutów Grabary wymienił także umiejętność bronienia rzutów karnych. – Wielokrotnie zdarzało się tak, że na treningach bronił po 5 na 10 strzelanych karnych. Naprawdę jest w tym bardzo mocny – uśmiecha się szkoleniowiec Ruchu.

Jedenastka kolejki Ekstraklasy według Sportu – Biegański, Żyro, Kupczak, Abramowicz, Sitek, Gol, Czyż, Yeboah, Terrazzino, Piasecki, Exposito.

Maksymilian SITEK

Stworzył zabójczy duet wraz z Fabianem Piaseckim. Zabójczy dla Legii. Gol, asysta… Dzięki temu kibice z Podkarpacia mieli w stolicy co świętować.

Janusz GOL

Płuca beniaminka z Łęcznej w boju z „Kolejorzem”. Właśnie po to został sprowadzony na Lubelszczyznę. Dobry występ ukoronował bramką na wagę remisu z liderem, głową wykorzystując dośrodkowanie Serhija Krykuna.

Szymon CZYŻ

Jeśli częściej będzie grał tak, jak w Gliwicach, o Warcie nie będzie się mówiło jako o zespole mającym problemy z młodzieżowcami. Ładna asysta przy zwycięskiej bramce Adama Zrelaka.

Yaw YEBOAH

Choć może w klasyfikacji „Złotych butów” za występ w derbach nie otrzymał wysokiej noty, ale ratuje się golem na wagę trzech punktów dla „Białej gwiazdy”. To wystarcza, żeby znaleźć się w naszej jedenastce.

Górnik Zabrze w słabej formie. Od ostatniej przerwy na kadrę tylko dwie drużyny punktowały gorzej od zabrzan.

Zabrzanie w bieżących rozgrywkach przegrali już sześć razy, to prawie połowa spotkań z ich udziałem. Co gorsze, nie strzelają bramek. W czterech ostatnich grach zdobyli zaledwie jednego gola! Strzelił go w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Lechią Bartosz Nowak. Zaciął się zupełnie Jimenez, ciągle na pierwsze trafienie w ekstraklasie czeka Podolski. Nie spełniają też oczekiwań pozyskani latem Vamara Sanogo czy David Tosevski. Z drugiej strony kontuzjowani są Piotr Krawczyk oraz Alex Sobczyk. Jeśli nie będzie poprawy skuteczności, to o lepszych wynikach Górnika nie ma co marzyć… – W Radomiu chyba zabrakło pazerności na bramkę, gdy już przegrywaliśmy i mieliśmy szanse na wyrównanie. Nie potrafiliśmy tego zrobić. Ciężko teraz powiedzieć dlaczego. Na pewno mogliśmy zagrać lepiej. Musimy wypracować taką skuteczność wykończenia akcji, że jak mamy jedną czy dwie sytuacje, to musimy je zamienić na bramkę i przepchnąć mecz. Wtedy mamy trzy punkty i jesteśmy usatysfakcjonowani, a tak przegrywamy i wracamy bez punktów. Przed nami dwa tygodnie do następnego meczu. I my, i nasz najbliższy rywal jesteśmy w gorszej formie, podobnie nie wygrywamy. Będzie to więc bardzo ważne spotkanie. Każdy będzie chciał wygrać, by przełamać gorszą serię – zaznacza młodzieżowiec Norbert Wojtuszek.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Kto zagra obok Lewandowskiego w ataku? Nie ma Buksy, o miejsce przy kapitanie kadry walczą Piątek, Milik i Świderski.

Sousa z Milikiem mógł współpracować jedynie podczas swojego premierowego zgrupowania w marcu, kiedy atakujący był po długiej przerwie od grania. Najpierw Polak stracił jesień z powodu braku porozumienia z Napoli w sprawie nowej umowy – właściciel klubu Aurelio De Laurentiis po złości zabronił trenerowi Gennaro Gattuso korzystać z napastnika i nie zgłoszono go do Serie A. Co prawda Milik w tajemnicy przed szefostwem zorganizował sobie indywidualne zajęcia z trenerami przygotowania fizycznego z Polski, ale takie ćwiczenia, bez względu na ich fachowość, nie mogły zastąpić regularnego wysiłku meczowego. Efekt? Po przenosinach do Olympique Marsylia po dwóch spotkaniach doznał urazu uda. Po czterech meczach pauzy Milik aż do końca rozgrywek był zdrowy, jednak w finałowej kolejce znów nabawił się kontuzji. Niesprawny zjawił się w Opalenicy, jego problemy z kolanem próbowano ukryć, ale nie udało się. Piłkarz latał na konsultację do Hiszpanii, próbował dojść do siebie, jednak nie był w stanie wziąć udziału w mistrzostwach Europy, co w obliczu faktu, że wcześniej wypadł Piątek, było wielkim ciosem dla kadry. Pięć miesięcy później sytuacja się zmieniła. Sousa musiał sobie radzić bez Milika i znalazł nowe rozwiązania. 27-latek dołączył do ekipy zahartowanej walką z Hiszpanią i Anglią i choćby Świderski nie odda mu za darmo tak ciężko wywalczonej pozycji, a Piątkowi rezerwa średnio będzie odpowiadać. Walka o miejsce u boku Lewandowskiego zapowiada się ciekawie. Będzie się działo.

Rozmowa z Markiem Valesem, reprezentantem Andory. O atutach naszych rywali, o kontuzji Lewandowskiego w ostatnim starciu z nimi, o realiach piłkarskich w Andorze.

Wierzy pan, że uda się zdobyć choć punkt czy zadowoli was nawet niska porażka?

Zwykle przegrywamy, ale robimy wszystko, aby było inaczej. Chcemy utrzymać bezbramkowy remis najdłużej, jak się da. Wiemy jednak, z kim się mierzymy. Polska ma silną drużynę i musi być na każdym wielkim turnieju.

Mecz odbędzie się na sztucznym boisku. To dla was plus?

To nasza przewaga, bo zespoły takie jak wasz, czują się na nim zestresowane. Spróbujemy więc Polakom trochę na tej murawie utrudnić zadanie.

W pierwszym spotkaniu przegraliście 0:3, a długo było tylko 0:2. Czuł pan satysfakcję czy niedosyt po tym starciu?

To był całkiem niezły mecz w naszym wykonaniu. Polska miała nie tylko umiejętności, ale pokazała ducha zespołu i dobrą mentalność.

Dla nas mimo zwycięstwa nie był to dobry mecz, bo kontuzji doznał Robert Lewandowski. Jak to wyglądało z pana perspektywy?

Broniliśmy się wtedy, a ja i inny zawodnik byliśmy najbliżej jego, gdy doznał urazu.

Miał pan świadomość, że to istotny moment w ogóle dla światowego futbolu? Przecież gdyby nie ta kontuzja, to Bayern może wygrałby Ligę Mistrzów.

Zdawałem sobie sprawę, że to ważna chwila, ale to był po prostu pech. Mogło to się stać w tej akcji lub w innej, nikt go ostro nie zaatakował, przypadkiem dostał w kolano, ale nie zrobiliśmy nic złego. 

Szef sędziów odpiera zarzuty Jacka Magiery po meczu z Jagiellonią. Mówi, że słowa o „oszukiwaniu” są nie na miejscu.

Tomasz Mikulski zwraca uwagę szkoleniowcowi z Wrocławia także w innej sprawie. – Uznając, że sędziowie w ostatnim meczu popełnili dwa istotne błędy, dostrzegłem również, że trener Magiera nie ma pełnej wiedzy na temat funkcjonowania systemu VAR. Z jego pomeczowej oceny wynika, że nie wie, do którego momentu można „odwinąć” akcję, która zakończyła się golem dla przeciwnika, żeby uwzględnić faktyczny faul na jego zawodniku. Otóż będący w wozie VAR Szymon Marciniak mógł się cofnąć tylko do momentu nieudanego zagrania innego zawodnika Śląska (Szymona Lewkota – przyp. red.), który nieatakowany skiksował i piłka poszła ponownie do piłkarzy Jagiellonii. Wtedy rozpoczynała się nowa faza budowania akcji. Taki jest przepis organizujący działanie VAR i oczywiście nie wolno go łamać – podkreśla Mikulski. I zapowiada organizowanie systemowych spotkań z przedstawicielami klubów, na których będzie można podyskutować o błędach, ale też lepiej poznać kwestie przepisów. A czy niezależnie od tych działań będzie chciał porozmawiać z Jackiem Magierą o jego krytycznych wypowiedziach na temat błędów arbitrów? – Przede wszystkim nie mam do niego numeru telefonu, ale jeżeli miałoby to pomóc w ostudzeniu emocji i dyskusji o błędach, ale też rzekomych błędach, to dlaczego nie, chętnie z trenerem Magierą bym porozmawiał – deklaruje szef sędziów.

„SUPER EXPRESS”

Tyle zarabiają, a grają padakę – czyli Superak wyciąga zarobki legionistów.

Na imponujące wynagrodzenia nie mogą narzekać także Filip Mladenović, Josue, Tomas Pekhart, Andre Martins czy Lirim Kastrati. Każdy z nich ma otrzymywać ponad 30 tys. zł na tydzień. Według doniesień zdecydowanie najmniej ma otrzymywać ten, który jest najmniej winny całej sytuacji. Bramkarz Cezary Miszta to jeden z jasnych punktów zespołu, choć zarabiać ma ok. 11 tys. zł… miesięcznie. Zarobki piłkarzy Legii są oczywiście czołowe w lidze. Tym bardziej szokują wyniki mistrza Polski, który na krajowym podwórku od sześciu spotkań nie jest w stanie zdobyć trzech punktów. Czy ktoś w końcu będzie w stanie ogarnąć przepłacane gwiazdki Legii?

fot. NewsPix

Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Weszło
26.01.2022

Najważniejsza runda Marchwińskiego. Pech napastników szczęściem 20-latka?

Filip Marchwiński od lat jest uznawany za wielki talent. W Ekstraklasie mimo młodego wieku rozegrał już ponad 70 spotkań w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Ale można zapytać – skoro 70 rozegranych, to ile dobrych? Efekty gry Marchwińskiego póki co nie dojeżdżają do poziomu jego talentu, ale być może okoliczności sprawią, że wychowanek Kolejorza dostanie w […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Weszło
24.01.2022

Warta testuje reprezentanta Mozambiku

David Malembana był tajemniczym „zawodnikiem testowanym” w trakcie sparingu Warty Poznań z Shkendiją Tetowo. To 26-letni Niemiec, z pochodzenia Mozambijczyk, który zaliczył jeden występ w reprezentacji tego kraju. Od lipca nie ma klubu. Warta Poznań rozgląda się za wzmocnieniami na rynku transferowym. Do tej pory z zespołu „Zielonych” odeszli Aleks Ławniczak (Zagłębie Lubin), Szymon Czyż […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

PRASA. Szewczenko coraz bliżej polskiej kadry. Przeciąganie liny z Genoą

Szewczenko coraz bliżej objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wywiady z Jarosławem Mroczkiem i Jakubem Kamińskim. Szykuje się polski duet w Fiorentinie? O tym m.in. w dzisiejszej prasówce.  „SPORT” Wiśle Kraków wyrwano dwa zęby trzonowe, ale „Biała Gwiazda” sporo zarobiła na odejściu Aschrafa i Yeboaha. Czy następcy dadzą radę? To duża zmiana dla Wisły. Kluby z […]
24.01.2022
Weszło
23.01.2022

QUIZ LIVE: CO WY WIECIE O HARRYM POTTERZE?

23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kruk
Kruk
2 miesięcy temu

To nie wina piłkarzy że tyle zarabiają tylko tego co im płaci , ale dobrze niech płaci cymbał jeden może jak utopi kupę kasy to sprzeda akcję komuś kto by tym lepiej zarządzał bo gorzej to się już chyba nie da , Mioduski to taki Wojciechowski wszyscy to wiedzą , tylko ten palant myśli że jest najmądrzejszy i sam siebie niestety nie zwolni , bawi się cymbał w prezesowanie , skurwysyn żeby go pokręciło zanim wpakuje klub w A klasę , chociaż jak to jedyny sposób żeby wypierdalał to byłbym skłonny to zaakceptować , jak widać po ostatnich sezonach trudno jest Legię zniszczyć ale temu chujowi może się to udać

kol. Zenon
kol. Zenon
2 miesięcy temu
Reply to  Kruk

zarobki piłkarzy to tendencja światowa. jak chcesz to zatrzymać? jest popyt na cyrk to i małpy trzeba opłacać. bo tak to z jednej strony jest nagonka, że „tyle hajsu a gówno grają”, ale jak nie zapłacisz to nawet ogórka nie zobaczysz, będa omijać naszą ligę łukiem kurskim. bo nie dość, że zimno to jeszcze bida z nędzą… a tak to przynajmniej ten Leicester dostał w trąbe, bo Spartaka nie liczę

711
711
2 miesięcy temu

Czesiek zrobiłby z nich maszynę w ofensywie.

Big Tam
Big Tam
2 miesięcy temu

do czego nam var? Skoro ciągle nie może nic sprawdzić.

thomas66
thomas66
2 miesięcy temu

I­­ a­­m m­­a­­k­­i­­n­­g $­­200­­ t­­o ­­$­­300­­p­­e­­r ­­h­­o­­u­­r­­ f­­o­­r­­ d­­o­­i­­n­­g­­ ­­o­­n­­l­­i­­n­­e­­ w­­o­­r­­k ­­f­­r­­o­­m ­­h­­o­­m­­e­­. I ­­k­­e­­p­­t h­­e­­a­­r­­i­­n­­g o­­t­­h­­e­­r p­­e­­o­­p­­l­­e t­­e­­l­­l m­­e h­­o­­w m­­u­­c­­h m­­o­­n­­e­­y t­­h­­­­e­­y c­­a­­n m­­a­­k­­e o­­n­­l­­i­­n­­e s­­o I d­­e­­c­­i­­d­­e­­d t­­o l­­o­­o­­k i­­n­­t­­o i­­t. W­­e­­l­­l, it w­­a­­s a­­l­­l t­­r­­u­­e a­­n­­d h­­a­­s t­­o­­t­­a­­l­­l­­y c­­h­­a­­n­­g­­e­­d m­­y l­­i­­f­­e.if you interested…Go to this link, fill out a basic online form and hit submit at,Home Profit System And Follow The instructions as Home Profit System And Set Up your AcCount..GOOD LUCK★★

↓↓↓↓COPY THIS WEBSITE↓↓↓↓

HERE☛ http://www.webwork8.com

Kemp
Kemp
2 miesięcy temu

Rezerwowemu 13-tej obecnie drużyny Bundesligi nie będzie pasować rola rezerwowego w kadrze?
Wolne żarty pismaka.
A jeśli ma rację, to niech Pistolet jedzie do Berlina szukać formy.

Jacek
Jacek
2 miesięcy temu
Reply to  Kemp

Tylko ten rezerwowy w Naszej Reprezentacji a mowa tu o Krzysztofie Piątku w 19 meczach w których wystąpił strzelił 9 bramek ,a więc średnia wychodzi 2,1 bramki na mecz.Niejeden podstawowy napastnik z innej druzyny narodowej chciałby mieć taką średnią.Piątek jak wchodził z ławki w drugich połowach meczy z reguły strzelał bramki

Brzysko rol Brzyskorzystewko
Brzysko rol Brzyskorzystewko
2 miesięcy temu
Reply to  Jacek

9 goli na 19 meczy daje srednia 2.1 gola na mecz? xD

Pio
Pio
2 miesięcy temu
Reply to  Jacek

ładnie to policzyłeś, brawo Jacku – siadaj, pała

Gmoch
Gmoch
2 miesięcy temu
Reply to  Pio

Chłopina chciał dobrze, a wyszło jak zawsze XD

Robson
Robson
2 miesięcy temu

Miszta ma 11 koła na miesiąc? Toż to górna , maksymalna stawka dla „ręcznika” w bramce.Taki Strączek ze Stali już teraz, to co najmniej półka wyżej od Miszty. Mioduski już powinien kupić bramkarza , bo w Legii po kontuzji Boruca , nie ma ani jednego, potrafiącego wygrać im mecz przy słabej grze drużyny . A teraz tak jest. Tak na szybko od razu do gry.Może Hładun , Alomerivic

Suche Info
27.01.2022

Piątek będzie miał rywala

Dusan Vlahović odchodzi do Juventusu, ale naiwny był ten, kto myślał, że Fiorentina zostanie tylko z Krzysztofem Piątkiem i Polak będzie grał wszystko od deski do deski. Viola szykuje już zastępstwo dla swojej gwiazdy. Kogo? Arthura Cabrala z FC Basel. Brazylijski strzelec regularnie dziurawi siatki w szwajcarskiej lidze: Sezon 19/20 – 14 goli 20/21- 18 […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Przybyłko: – Rozmawiałem z Legią, ale Chicago Fire było konkretne

Kacper Przybyłko trafił do Chicago Fire i już w debiucie – na razie sparingowym – strzelił swoją pierwszą bramkę. W rozmowie z portalem Meczyki.pl mówił między innymi o zainteresowaniu Legii. Przybyłko stwierdził: – Było blisko Legii, ale oni chyba koncentrują się na lecie. To normalne, że zimą nie ma aż tyle pieniędzy. Były rozmowy, były […]
27.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Zmiany w zarządzie Legii

Legia.Net informuje, że dojdzie do zmian w zarządzie Legii. Ten obecnie funkcjonuje w trzyosobowym składzie – Dariusz Mioduski, Tomasz Zahorski i Jarosław Jurczak. Czwartym do brydża ma być Marcin Herra. Zasiada on obecnie w zarządzie Legia Tenis, wcześniej był w spółce PL.2012, która koordynowała polskie przygotowania do mistrzostw Europy, jest także prezesem Arena Operator, która […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Daníel Leó Grétarsson nowym zawodnikiem Śląska

Daníel Leó Grétarsson został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Islandczyk podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. Grétarsson to środkowy obrońca, w razie potrzeby może obsadzić też lewą stronę defensywy. Ostatnio występował w Blackpool, ale grał tam mało. Zaliczył 12 występów w League One, a po awansie znalazł się jeszcze bardziej w odstawce – trzy mecze na […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

OFICJALNIE: Paweł Wszołek piłkarzem Legii

To już oficjalne – Paweł Wszołek wrócił do Legii. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022. – Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję – mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kasperczak: – Z wyboru selekcjonera zrobiła się szopka

Henryk Kasperczak nie jest zadowolony z tego, jak długo ciągnie się telenowela z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wyraził swoją opinię na łamach Sport.Dziennik.pl. Trener stwierdził: – Wydaje mi się, że najpoważniejszym kandydatem do pracy z reprezentacją był Marcel Koller, ale Szwajcar ostatecznie odmówił. Teraz Kulesza chce pokazać, że wskaże swojego kandydata, że nie będzie […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kolejne wzmocnienie Rakowa?

Raków zbroi się na rundę wiosenną Ekstraklasy, ale dotychczasowe posiłki mają mu nie wystarczyć. Klub ściągnął już Deiana Sorescu, Bogdana Racovitana i Szymona Czyża. Teraz czas na napastnika. Miałby nim być Illija Szkurin, informuje portal Meczyki. Szkurin to piłkarz CSKA Moskwa, który przebywa na wypożyczeniu w Dynamie Kijów. W ośmiu ligowych meczach nie strzelił jeszcze […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Co ma do tego moja zmarła matka?”, czyli awantura w Serie B

Ostatnia kolejka Serie B. Lecce podejmuje Vicenzę, lider podejmuje czerwoną latarnię tego sezonu rozgrywek na zapleczu włoskiej elity. 2:1 dla faworytów, ale mecz na styku, szalona końcówka. W pewnym momencie doliczonego czasu gry do sędziego podchodzi Riccardo Meggiorini i zaczyna płakać… Kamery rejestrują skargę Meggioriniego, który chwilę wcześniej strzelił gola kontaktowego dla Vicenzy. 36-letni napastnik […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Rangnick jednak na stałe w Manchesterze United?

Czy Manchester United pod wodzą Ralfa Rangnicka stał się potęgą na miarę swojego potencjału? Nie. Czy to jednak oznacza, że trener tymczasowy, bo takim mianem tytułuje się Niemiec, nie zostanie w swojej roli na dłużej niż kolejne kilka miesięcy? Wcale nie jest to powiedziane.  W tekście o początku awaryjnej kadencji Rangnicka w Anglii pisaliśmy: Jeżeli […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Boniek sprzątał po Lacie, Kulesza sprząta po Bońku”

Serial „Jak PZPN wybiera selekcjonera?” ciągnie się od miesiąca. Henryk Kasperczak uważa, że z procesu wyboru nowego selekcjonera zrobiła się szopka.  – Zbigniew Boniek sprzątał po Grzegorzu Lacie, teraz Cezary Kulesza sprząta po Bońku. Oni podejmują samodzielnie decyzje. Widać było, że Kulesza nie ma przekonania do Sousy i wykorzystał sytuację, gdy ten zwrócił się do […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kręcina wskazuje wymarzonego kandydata na selekcjonera

Zdzisław Kręcina wskazał swojego wymarzonego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski. I jest to wybór – powiedzmy sobie szczerze – tak nieoczywisty, jak absurdalny.  – Miałbym wymarzonego kandydata – gdyby był dziesięć lat młodszy. To – moim zdaniem – mistrz świata w kategorii dokonywania niemożliwego. Czego by się nie tknął, kogo by nie prowadził, kończyło się […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Glik nie trafi do Parmy

Wszystko rozbija się o pieniądze. Niedawno włoski dziennik Tuttosport informował, że Benevento myśli nad sprzedażą Kamila Glika. Problemem reprezentanta Polski miała być jego wysoka pensja, a ściągnięciem go w ramach wypożyczenia interesowała się Parma. Do takiego ruchu jednak nie dojdzie. I, jakież zdziwienie, ponoć znów chodzi o kasę.  Portal benevento.iamcalcio.it podaje, że Glik nie trafi do […]
27.01.2022