post

Opublikowane 09.11.2021 15:07 przez

Jan Mazurek

Michał Probierz mawia: „trener ma jednego przyjaciela, który nie opuści go do ostatniego dnia jego kariery: porażkę”. W Cracovii właśnie poniósł najbardziej spektakularną, najbardziej druzgocącą, ale też najbardziej niejednoznaczną klęskę w swojej karierze. Bo choć charyzmatyczny 49-letni szkoleniowiec może zapalić cygaro i bronić swoich racji dwoma zdobytymi trofeami, to Pasy za kadencji jego niepodzielonych rządów nie stały się rzeczywiście znaczącą siłą Ekstraklasy. Ba, Cracovia zgubiła się we mgle, rozmydliła swoją tożsamość, prowadziła uporczywą krucjatę przeciw ładnemu futbolowi, aż w końcu dobrnęła do ściany.

Probierz opuszcza statek jako ofiara własnego marzenia o pełni władzy. Jako trener, który skosztował przywileju, jaki nie przysługiwał prawie żadnemu innemu fachowcowi w tej lidze (bo komu, może Papszunowi) i brutalnie przekonał się o tym, że otrzymanie wędki wcale nie zawsze kończy się złowieniem ryb.

Jak oceniać czas Michała Probierza w Cracovii? [ANALIZA]

„Ty jesteś cyrk”

8 grudnia, 2017 rok, konferencja Cracovii przed meczem z Lechem Poznań. Michał Probierz przynosi ze sobą doniczkę, nasiona w saszetce, ziemię w worku. Siada i zaczyna inscenizację. Peroruje o braku cierpliwości do pracy trenerów w Ekstraklasie.

– Zobaczymy, może za pięć minut coś wyrośnie. Nie rośnie. To jest przykład naszej cierpliwości do pracy trenerów. Od 20 lat mówię o szkoleniu, walczę o polskich trenerów i cały czas się robi ze mnie debila. Do trenerów trzeba mieć cierpliwość. To zupełnie jak z roślinami, które tak ochoczo pielęgnujemy. My przecież nie jesteśmy debilami, a polska myśl szkoleniowa nie jest gorsza od zachodniej. Tylko dajcie nam czas i warunki do pracy – przekonuje, jednocześnie odstawiając cały spektakl.

Typowy wojujący Michał Probierz. Trener, któremu zawsze o coś chodziło. W Krakowie też długo nie brakowało mu chęci do zmienienia całego piłkarskiego środowiska, do polemizowania ze wszystkimi i na każdy temat. Jego konferencje prasowe należały do czołówki najciekawszych w Polsce. Przekazy duże i małe. Mądre i głupsze. Poważne i żartobliwe. Z rekwizytami i bez rekwizytów. Konfrontacyjne i niekonfrontacyjne. Pełen przekrój. Kreatywność godna pozazdroszczenia.

Żeby zwrócić uwagę na problem braku infrastruktury w polskiej piłce i przeszacowanych oczekiwań wobec euro-pucharowiczów, przyszedł na konferencję prasową w różowych okularach. To również on jako pierwszy w pandemicznej Polsce zorganizował spotkanie z dziennikarzami na żywo, usadzonymi w odpowiedniej odległości, na świeżym powietrzu, bo – jak sam wcześniej mówił – brakowało mu dyskusji i przekomarzania się z pismakami. Swoją barwę miało nawet niesmaczne zaczepianie dziennikarki słowami „jak pani może nie wiedzieć, co staje od głaskania” czy nocne wulgarne przepychanki z kibicami Cracovii na Twitterze z takimi hitami jak „tylko potraficie napierdalać na klub, a nie potraficie patrzeć obiektywnie” na czele.

To był Michał Probierz – mniej lub bardziej – wojowniczy, sfrustrowany, agresywny, zmanierowany, pretensjonalny, ale dalej Michał Probierz, który jeszcze niczego nie przegrał. Od tego czasu minęło jednak kilkanaście miesięcy, które zmieniło cały obraz jego pracy przy ulicy Kałuży.

To tabela ujmująca cały okres pracy Michała Probierza w Cracovii.

Z drużyn, które cały ten czas spędziły w Ekstraklasie, gorzej punktował tylko Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze, Wisła Płock i Wisła Kraków. To wynik o tyle rozczarowujący, że Cracovia za jego kadencji miała stać się topową drużyną Ekstraklasy. Tymczasem: 66 punktów zdobytych mniej niż Legia, 30 punktów zdobytych mniej niż Lech, 20 punktów zdobytych mniej niż Lechia czy 17 punktów zdobytych mniej niż Jagiellonia. A przecież Probierz traktował Cracovię jako punkt docelowy tego etapu swojej kariery. Jako atrakcyjniejsze miejsce pracy niż Jagiellonia czy Lechia.

Dlaczego?

Powodów było kilka.

Władca absolutny

Po pierwsze: obietnica cierpliwości i zaufania. Janusz Filipiak zapowiedział, że Probierz zostaje trenerem na lata i nie kłamał. 49-letni trener dostał ponad cztery lata na zbudowanie swoich fundamentów w klubie. W Lechii nie miał takiego komfortu, a w Jagiellonii, choć pozycję miał niezwykle silną, ograniczały go inne aspekty: potencjał rozwoju organizacji, infrastruktura, logistyka, pieniądze i najważniejsze – brak pełni władzy. W Cracovii to wszystko otrzymał.

Cracovia, jako organizacja, rozwija się najszybciej w swojej historii. Wszystko dzięki pieniądzom wpompowywanym w klub przez profesora Filipiaka. Cracovię stać było też na ściąganie i opłacanie pensji całej plejady zagranicznych piłkarzy. Nie było problemów finansowych, klubowy budżet był stabilny. Mało? Kraków ma własne lotnisko, świetne połączenia kolejowe z całym krajem, to naturalnie większy ośrodek miejski niż Białystok, więc jest też dużo lepiej skomunikowany ze światem niż  stolica Podlasia.

Jeszcze mało? Przyjście Probierza wiązało się z wielomilionową inwestycją w nowoczesną bazę szkoleniowo-treningową w Rącznej. 31 grudnia 2020 roku obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a 4 stycznia 2021 roku pierwsza drużyna Cracovii odbyła tam trening oficjalnie inaugurując działalność centrum. To było urzeczywistnianie tego, o czym Probierz mówił od kilkunastu lat. Zaplecze infrastrukturalne zawsze było jego konikiem. Tematem przewodnim dziesiątek, jeśli nie setek, wypowiedzi medialnych. Miał, co chciał, ale to dalej jeszcze nie wszystko.

Przez lata Pobierz tworzył wizję idealnego stanowiska dla trenera. Marzyło mu się być kimś na miarę managera w Premier League. Dostać pełnię władzy nad całą koncepcją projektu sportowego w polskim klubie. Budować zespół na swoją modłę, według swoich zasad. Określać plany. Wprowadzać młodzież. Ściągać piłkarzy. Nakreślać taktykę. Brać odpowiedzialność za wszystko. Janusz Filipiak mianował go więc trenerem i wiceprezesem klubu. To była władza absolutna. Mógł wszystko. Włącznie z wykonaniem wściekłego telefonu do Filipiaka, kiedy ten popisywał się na antenie Canal Plus. 

To było kolejne urzeczywistnienie marzenia Probierza. Marzenia, którego Probierz został ofiarą.

Brak wyników

Czterdziestodziewięciolatek ma swoje argumenty. Zapełniła się klubowa gablota. Wygrany 3:2 finał Pucharu Polski z Lechią Gdańsk – fantastyczny mecz, godny ostatniego starcia tych rozgrywek. Zwycięstwo po karnych z Legią w Superpucharze Polski – fajna sprawa. Wjechało whisky, wjechało cygarko, zasłużenie, tego nikt Probierzowi nie może odebrać. Ale pojedyncze tytuły i trofea nie zakryją tego, że były już sternik Cracovii nie zrobił z Pasami ligowego wyniku.

  • 2017/18: dziewiąte miejsce
  • 2018/19: czwarte miejsce
  • 2019/20: siódme miejsce
  • 2020/21: czternaste miejsce
  • 2021/22 (po 14. kolejce): jedenaste miejsce

Apetyty były, możliwości były, ale ani razu nie udało się Probierzowi zaprowadzić Cracovię choćby na podium, co przecież udawało mu się wcześniej w Jagiellonii i na co wszyscy przy ulicy Kałuży liczyli. Co więcej – jego zespół zmierzał donikąd. W środku jego kadencji potrafił w tej lidze coś znaczyć, potrafił regularnie punktować, potrafił trzymać się czołówki, ale w pewnym momencie, w okolicach wybuchu pandemii koronawirusa, wszystko się posypało. Oto tabela od początku tamtego okresu do teraz.

Mini-eurowpierdole

Różowe okulary to jedno, wygórowane oczekiwania wobec polskich drużyn w europejskich pucharach to drugie, ale Michał Probierz, Cracovia i europejskie puchary to wyjątkowo niedobrany tercet. W ostatnich latach Pasy dwa razy próbowały zdziałać coś sensownego na międzynarodowych boiskach i dwa razy dostawały w ryj już w pierwszych meczach. Za pierwszym razem Cracovia odpadła po dwóch remisach z Dunajską Stredą, a za drugim okazała się wyraźnie słabsza od szwedzkiego Malmö FF.

Fakt, widzieliśmy większe eurowpierdole, ale też nie ma się czym chwalić. Ot, chociażby w tym roku Raków i Śląsk pokazały, że jeśli ma się plan i pomysł, można zdziałać więcej.

Transferowe kompromitacje

Michał Probierz, dostając władzę w Cracovii na wzór angielski, otrzymał też możliwość zarządzania polityką klubu na rynku transferowym. I w tej roli skompromitował się wielopoziomowo. Pasiasta strona Krakowa stała się symbolem ekstraklasowej marności w kwestii skautowania i sprowadzania piłkarzy z zagranicznych lig. Było tak źle, tak fatalnie, tak nijako, że aż swojego czasu poświęciliśmy temu oddzielny tekst, wyliczając najtragiczniejsze nazwiska, jakie Probierz sprowadził do stolicy Małopolski.

Antonini Culina. Ivan Marquez. Michael Gardawski. Sierdier Sierdierow. Elady Zorilla. Nicolai Brock-Madsen. Sergei Zenjov. Bojan Cecarić. Rivaldinho. Rubio. Gerard Oliva. Vinicius Ferreira. Thiago. Luis Rocha…

Co za zaciąg, co za perełki, co za nazwiska, aż nas głowa rozbolała na samą myśl na ich wspomnienie. Dramat. Nawet kilka trafionych strzałów nie zmywa złego wrażenia. Abstrahując od kompletnych niewypałów – Michał Probierz przez trzy lata, okienko po okienku, ze złośliwą konsekwencją, budował multikulturową szatnię wypełnioną po brzegi przeciętnymi zawodnikami, na czym ucierpiała tożsamość klubu.

Wprowadzanie młodzieży

Może ściąganie marnych obcokrajowców nie byłoby jeszcze tak dotkliwe i fatalne w skutkach, gdyby były już trener Cracovii umiejętnie wprowadzał młodzież, ale na tym polu, ponownie: sukcesów brak.

Michał Probierz przychodził do Krakowa z opinią trenera, który umie i lubi pracować z młodzieżą. Jako facet, który w Jagiellonii wykreował wiele młodych gwiazdeczek. Problem w tym, że w Cracovii zupełnie mu ta misja nie wyszła. Sam chyba był zdziwiony tym, że tak niewielka liczba młodzieżowców spełnia ekstraklasowe wymagania. U Probierza – mimo pojedynczych świetnych występów – wcale nie zachwycał Kamil Pestka, który przecież błyszczał w młodzieżówce Czesława Michniewicza. Rzadsze lub częstsze występy zaliczali chociażby Jakub Gut, Sylwester Lusiusz, Sebastian Strózik, Adam Wilk, Mateusz Supryn, Tomasz Bala, Jakub Myszor, Krystian Bracik, Kamil Ogorzały, Daniel Pik, Patryk Zaucha, Przemysław Kapek, Radosław Kanach czy Michał Rakoczy, ale o żadnym z nich nie można powiedzieć: kolejny wychowanek Probierza zrobił furorę w Ekstraklasie.

Początkowo wydawało się, że kimś takim – na swój sposób – będzie Karol Niemczycki, który w Cracovii dostał szansę wypłynięcia na szersze ekstraklasowe wody, ale Probierz od kilku miesięcy wyżej cenił sobie 34-letniego Lukasa Hrosso, więc również Niemczycki przeważnie grzał ławę.

Bolały zęby

Brak ciekawych postaci sprawił, że Cracovię oglądało się z przyjemnością porównywalną do oglądania transmisji na żywo z gabinetu stomatologicznego. Co to były za widowiska, co to były za spektakle, aż chciałoby się posłużyć niewybredną ironią. Ile to razy po meczach Cracovii musieliśmy odtruwać się odpaleniem głupiej polskiej telenoweli klasy B, wiedząc, że i tak będzie to wartościowsze estetycznie doznanie.

Najdoskonalszym symbolem topornie siermiężnego stylu z czasów krakowskiej kadencji Michała Probierza jest mecz z listopada 2019 roku z Wisłą Płock. Po jego zakończeniu byliśmy tak wymęczeni, tak zażenowani, tak wydrenowani, że postanowiliśmy odpuścić sobie pisanie pomeczowej relacji i ograniczaliśmy się do wystawienia not piłkarzom obu drużyn.

No chyba, że ktoś jest masochistą i lubi bezmyślne dośrodkowania.

Zresztą uśmialiśmy się, kiedy oficjalny profil Ekstraklasy musiał z tamtego spotkania wyciągnąć jedną topową akcję, żeby mieć czym podsumować tamten epicki bój. Wybrali marną próbę Lopesa określoną jako „strzał tuż przy słupku”, mimo że piłka słupek minęła w żółwim tempie i w sumie w sporej odległości.

Najgorsze było jednak to, że ekipa Michała Probierza takich starć rozegrała dużo za dużo. Nieprzypadkowo nazywaliśmy ją Dośrodkovią. Zresztą był taki moment, kiedy wydawało nam się, że sam 49-letni szkoleniowiec prowadzi wielką krucjatę przeciw piłce przyjemnej dla oka. W rozmowie z nami tłumaczył to tak:

Czy Liverpool operuje długimi podaniami?

Operuje. 

Czy Liverpool dośrodkowuje?

Dośrodkowuje.

Czy Liverpool zdobywa w ten sposób mnóstwo bramek?

Zdobywa. 

Czy Liverpool zaczyna od bramkarza długim podaniem?

Zaczyna.

Czy Liverpool gra ładnie?

Nie da się zaprzeczyć. 

Czaicie absurd sytuacji? Klasyczny przykład sofizmatu – rozumowania pozornie poprawnego, ale w istocie zawierającego rozmyślnie utajone błędy logiczne. No bo można porównywać się do Liverpoolu, który gra szybko, gra spektakularnie, gra dynamicznie i faktycznie dośrodkowuje, ale wtedy, kiedy na flankach ma się nie Rapę, nie Fiolicia, nie Siplaka czy kogokolwiek innego ze składu Pasów, a kogoś nieco bliższego charakterystyce Mane, Salaha, Robertsona czy innego Alexandra-Arnolda.

Poważnym zarzutem wobec Michała Probierza jest więc fakt, że nie potrafił zaszczepić w pasiastej części Krakowa stylu. Bo stylu topornego nie kupujemy i nie uznajemy. A przynajmniej nie z możliwościami Cracovii, nie z pieniędzmi Cracovii i nie z czasem, który Probierz miał na budowę swojego projektu.

Utrata barwy

Punktem granicznym w przygodzie Probierza w Krakowie było styczniowe spotkanie Cracovii z Wartą Poznań i podanie się do dymisji na pomeczowej konferencji prasowej.

– Zawodnicy potrzebują nowego impulsu. Po prostu muszę też sam odpocząć. Przez piętnaście lat cały czas pracowałem i nadszedł moment, że sam widzę, że muszę to zrobić. Muszę gdzieś pojechać, zająć się samym sobą i rodziną. To był dla mnie burzliwy okres z wielu względów. Zawodnicy też potrzebują innego impulsu. Jestem wdzięczny prezesowi Filipiakowi za to, że w najtrudniejszych momentach mi nie podziękował. Jestem jednak na tyle doświadczonym człowiekiem i trenerem, że wiem kiedy trzeba umieć powiedzieć stop – tłumaczył 49-letni trener.

Wyglądał na znudzonego, wypalonego, zmęczonego, zrezygnowanego. Wtedy jednak Janusz Filipiak nie pozwolił mu odejść. Cracovia utrzymała się w lidze, ale o tamtego momentu straciła jakikolwiek kolor. Słaby styl, który wcześniej przynosił punkty, stał się po prostu słabym stylem. Szatnia przeciętnych obcokrajowców, która potrafiła tworzyć kolektyw, stała się po prostu szatnią przeciętnych obcokrajowców. Początek nowego sezonu pokazał, że klub porusza się bez mapy, że już sam nie wie, na co go stać, o co może walczyć. A to przegra sromotnie z Lechem czy Lechią, a to zremisuje z Górnikiem Zabrze czy z Pogonią Szczecin, a to pyknie sobie Wartę, Jagiellonię czy Piasta.

Michał Probierz

Czy dało się w tym znaleźć jakąś systematykę, czy dało się w tym znaleźć jakąś prawidłowość? Niekoniecznie. Czy można było wyobrażać sobie, że zaraz Cracovia włączy się w walkę o europejskie puchary? Trzeba było mieć zdolność kreowania bardzo wybujałych imaginacji. Czy można spodziewać się, że zaraz Cracovia wpadnie w jakiś kryzys i zacznie jej w oczy zaglądać spadek? Pewnie można było, ale w tej lidze jednym tchem dało wymienić się kilka słabszych, mniej doświadczonych drużyn.

Cracovia stała się średniakiem. Nudnym, bezpłciowym, wydrenowanym z osobowości średniakiem z fatalnym pijarem, którego mecze nikogo nie zajmowały. A przy tych możliwościach, przy tych pieniądzach, przy tym czasie, przy tym stylu, w tym mieście i z tym trenerem na ławce to było skandalicznie niedopuszczalne. Dlatego też Michał Probierz stracił pracę.

„Coś musi pierdzielnąć”

Sami jesteśmy ciekawi, czy uderzy się w pierś i niedługo przyzna, że nie był w stanie zbudować w Cracovii niczego trwałego, czy zacznie szukać igieł w stogu siana: że mocno postawił na Krzysztofa Piątka, że zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski, że dwa razy zakwalifikował klub do europejskich pucharów, że jesteśmy zakładnikami manii jedynej słusznej rozmowy o konieczności wprowadzania ofensywnego stylu, że efekty jego pracy w Cracovii zobaczymy za kilka albo kilkanaście lat. Jego postawa w najbliższych miesiącach powie nam dużo o jego zdolności do wyciągania wniosków.

Michał Probierz już od dawna mieni się jako enfant terrible polskiego środowiska piłkarskiego. Arogancki, ale błyskotliwy. Pyszny, ale przekonujący. Irytujący, ale niepozostający bez racji. „Wrogów nie przekonam, a przyjaciół przekonywać nie muszę”, przedstawia się. Na razie wypisał się ze ścisłego topu polskich trenerów. Jego życiowy projekt upadł.

– Porażka zawsze czyha. Jak się wydaje, że jest dobrze, i jest za cicho, to w którymś momencie coś musi pierdzielnąć.

To kolejne zdanie z jego słowniczka. Chyba najlepiej oddaje to, co przydarzyło się Michałowi Probierzowi w Cracovii.

Czytaj więcej:

Fot. Newspix

Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Weszło
26.11.2021

Żadnych plusów, parę dramatów. Noty dla piłkarzy Legii po Leicester

Pozorujący grę Mahir Emreli. Fatalni Cezary Miszta, Mattias Johansson i Artur Jędrzejczyk. Przyzwoity Filip Mladenović. Niemrawa, bezbarwna, snująca się reszta. Legia przegrała 1:3 z Leicester. Oto nasze noty dla piłkarzy stołecznego klubu.  Oceny dla piłkarzy Legii po meczu z Leicester (skala 1-10) Cezary Miszta – 2 Zawalił trzecią bramkę. Wilfred Ndidi nie miał prawa przeskoczyć […]
26.11.2021
Weszło
25.11.2021

Najlepszy doradca świata

Ralf Rangnick nie musi przekonywać świata do swojej wizji futbolu. Kluby i reprezentacje modyfikujące jego pomysły taktyczne na własną modłę wygrywają najważniejsze trofea. Jego piłkarscy wychowankowie zaludniają topowe drużyny w najsilniejszych ligach. Jego trenerscy uczniowie nie dość, że są rozchwytywani pod każdą szerokością geograficzną, to jeszcze modernizują piłkę nożną. Rangnick jest mózgiem mocarstwowego sukcesu własnej […]
25.11.2021
Weszło
25.11.2021

Europa jeszcze nie jest stracona…

Kiedy Marek Gołębiewski obejmował pierwszą drużynę Legii i jeszcze nie wiedział o nadchodzącym mrocznym okresie serii niepowodzeń, starał się prowadzić narrację, według której największy problem mistrza Polski  leżał w mentalności zawodników. Teraz już wiemy, że nie była to najtrafniejsza diagnoza choroby toczącej stołeczny klub. Albo inaczej: była to diagnoza niepełna. Legia leży i kwiczy na […]
25.11.2021
Weszło Extra
23.11.2021

Michał Kołodziejczyk: – Widz nie jest idiotą

Czy reporterowi wypada siedzieć w biurze? Dlaczego rozmowę z Mohamedem Salahem przed Bitwą o Anglię oglądało tylko sześć tysięcy osób? Czy polski widz jest idiotą? Dlaczego dziennikarze podający newsy mają giętkie kręgosłupy? Jak Franciszek Smuda opowiadał mu o hotelowych ekscesach w kadrze i dlaczego nigdy nie napisze już, że „piłkarz powinien zmienić zawód”? Czy podoba mu […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Związek Charatina z peleryną niewidką

Nasuwa nam się pytanie wagi państwowej: czy Igor Charatin jest zadeklarowanym fanem książek o przygodach Harry’ego Pottera? Albo chociaż filmowej sagi o czarodzieju z blizną na czole? Bo mamy podejrzenie, że ukraiński piłkarz zbyt poważnie wziął sobie do serca ideę peleryny niewidki. Ba, co więcej, obawiamy się, że od dobrych kilku tygodni oglądamy jedną wielką […]
22.11.2021
Weszło
17.11.2021

„Zwolnienie po ośmiu treningach i pięciu meczach? To chyba rekord!”

Czy czuje się rozczarowany zwolnieniem z kadry U-19? Dlaczego jego młodzieżówka przegrała eliminacje do Euro U-19? Jak to możliwe, że poprowadził zaledwie osiem treningów ze swoją drużyną? Czy musiał być niewolnikiem systemu z trójką stoperów i dwoma wahadłowymi? Co zawarł w raporcie podsumowującym swoją pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej? Czy jego kariera trenerska podąża […]
17.11.2021
Liczba komentarzy: 55
Subscribe
Powiadom o
guest
55 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iksde
Iksde
20 dni temu

Przyszły selekcjoner poległ. Cóż za niespodzianka. Modele matematyczne były zgodne, że to człowiek na właściwym miejscu. Brzydzil się tym co polskie podobnie jak pewien Polak żyjący we Włoszech będący prezesem pewnego związku, który też ma allergie do polskiego. Dobrze że klub budowany był na samych obcokrajowców dlatego pozostała część klubów nie musiała marnować pieniądzy na transfery zagraniczne i oswajanie się tylko tutaj była prawdziwa weryfikacja obcokrajowców. Zacna idea zapoczątkowana przez guru trenerskie XD

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka (@sok-z-kiszczaka)
19 dni temu
Reply to  Iksde

Pewnie w Legii się wkrótce szybko odbuduje

kol. Zenon
kol. Zenon
20 dni temu

to jednak ciężka porażka. ale człowiek inteligentny wie, kiedy przegrał. wie kiedy miał wszystko co chciał i nie dał rady.. sam przed sobą każdy z nas wie, kiedy nawalił… a zaraz potem się okazuje czy ma się klasę. i tu dopiero są dramaty moralno-egzystencjalne. ciekawi mnie jakim człowiekiem jest Pan Probierz… a Pan Filipiak – szacun za cierpliwość i dotrzymanie słowa, przynajmniej tak to wygląda z boku.

ona
ona
19 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Typowy Zenek

lol
lol
19 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Kogoś dupa zapiekła za słowa szczerości i dał minusa, to jeden z tych o których była mowa w momencie o „klasie” 😉

Awers
Awers
20 dni temu

Probierz przypomina kierowcę wyścigowego, który, jeżdżąc w niezbyt mocnym teamie, wskazuje na przyczyny swoich niepowodzeń – a to że tamci mają mocniejszy silnik, lepsze opony, ich zespół mechaników liczy dwa razy więcej osób, sponsor jest bogatszy, ich kierowca dostaje więcej czasu na treningi, na doskonalenie swojej jazdy. Aż wreszcie przychodzi dzień, kiedy nasz kierowca zostaje zatrudniony w zespole, który to wszystko mu gwarantuje. A wyników wciąż nie ma. Jaki z tego wniosek? Może to nie w całej otoczce tkwi przyczyna porażek, ale w samym kierowcy? Może, kiedy brakuje już wymówek, jasno widać, że Probierz jest zwyczajnie słabym trenerem? Doskonałym przedstawicielem, tak bronionej przez niego, polskiej myśli szkoleniowej?

hds
hds
20 dni temu
Reply to  Awers

Trafne porownanie.

Maciej
Maciej
20 dni temu

witam,
to jest przygotowanie by Probierz mógł za darom o i bez przeszkód objąć Legię.

Maciej
Maciej
20 dni temu
Reply to  Maciej

*darmo

Betoniarz
Betoniarz
20 dni temu
Reply to  Maciej

Niech opatrzność sprawi by tak się stało 😀

waldemar
waldemar
19 dni temu
Reply to  Maciej

Niech bierze. Ktoś musi wbić ten osikowy kołek:)

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura (@mecenas_misiura)
19 dni temu
Reply to  waldemar

Spoko, ale Cracovia bierze Czesia.

smarter
smarter
20 dni temu

Dla mnie największe zło jakiej robił to sprowadzenie tony szrotu z zagranicy. Niektórych za nie małe pieniądze i cieszę się, że wreszcie do wypierdolili . Druga sprawa na którą nie dało się patrzeć – to styl gry, drewniany jak jego myśl szkoleniowa

Kibic
Kibic
18 dni temu
Reply to  smarter

A co ty gadasz wszyscy byli wolnymi zawodnikami, najwyższe transfery za Probierza były na poziomie 200-300 tys euro. Mihalik co prawda kosztował 800 tys euro , ale jego to sprowadził Zieliński, a za Probierza za niego zapłacili, bo po dobrych jego występach na młodzieżowych ME myślano w klubie, że ktoś się po niego zgłosi i pójdzie grać do dobrej ligi. Tak się nie stało sfrustrowany Michalik krytycznie w mediach wypowiedział się o Filipiaku i to był jego koniec w Cracovii.

smarter
smarter
16 dni temu
Reply to  Kibic

No pewnie, jeszcze by brakowało żeby za ten 3 sort pilkarzyn zapłacić…

tss
tss (@tss)
20 dni temu

Wypadałoby jeszcze jednak wspomnieć w artykule o bilansie derbowym 1-2-6. Może z perspektywy redaktora są to jedynie jedne z wielu meczów, ale pasiaści kibice snujący (wobec olbrzymich problemów Wisły) marzenia o dominacji w Krakowie każdy kolejny derbowpierdol witali z entuzjazmem godnym wizyty u dentysty na borowanie zębów.

Kibic
Kibic
18 dni temu
Reply to  tss

Ja jako kibic Cracovii oceniam to jako największy minus za kadencji Probierza. Ale tak to czasem jest, że komuś gdzie z kimś nie idzie wybitnie. Probierzowi akurat nie szło w derbach. Cztery derby przegrane zasłużenie, 2 przegrane pechowo, ostatnie gdzie Cracovia miała więcej okazji i te co po golu Piątka było 0-1 i po czerwonej kartce dla Pestki straciliśmy 2 gole pod koniec. W tamtym sezonie u nas derby przekręcone przez Stefańskiego po festiwalu błędów na naszą niekorzyść i na wyjeździe festiwal zmarnowanych setek przez Cracovię w tym karny przez Hance. I zamiast dwóch zwycięstw były dwa remisy. Gra w derbach za Probierza nie była tak złą jak ich bilans.

Łabut
Łabut
20 dni temu

U mnie w robocie było paru o podobnym usposobieniu do Pana Trenera. W sensie ich narracja brzmiała w podobny sposób: to źle, tamto tez niedobrze. nie no takimi narzędziami to sie nie da. Jakbym tylko miał ( wstaw sobie jakiś warunek niemalże nieosiągalny) to by było, a tak to nie będzie. Ciekawa rzecz sie stała gdy w robocie obowiązki krzykaczo-narzekacza czy jak kto woli poszukiwacza problemów przejął człowiek szukający rozwiązań i zaskoczyło. Nagle bardzo wiele projektów udaje sie realizować a ludzie uśmiechnięci do pracy chodzą.

gsw
gsw
20 dni temu

Cztery lata pracy Probierza u Filipiaka to 4 lata kryzysu Wisły w lidze i probierz zdobył słownie 15 punktów więcej niz Wisła pogrążona w kryzysie. Co tu komentować to trzeba było zmieniac trzy lata do tyłu i wywalić go zz ta roślinka nich se ja sadzi w domu. Ale jaki pan taki Kram. jaki prezes taki trener. Problem klubu z Kałuży to właściciel a nie ten czy inny trener. Bo żaden sukcesu nie zrobi z Filipiakiem ale brak Filipiaka to balans między 2 a 1 liga i coś na kształt Tych czy innego Sandecji.

Kibic
Kibic
18 dni temu
Reply to  gsw

Probierz też zdobył Puchar i Superpuchar w tym czasie, czyli jakieś trofea pierwsze od około 70 lat. Ciekawe ile w Cracovii będziemy czekać na następne?

Zenon
Zenon
20 dni temu

Jakbym miał 100tys miesięcznie , to też bym próbował jak najdłużej golić frajera i jeszcze przy tym coś skrobnąć z transferów..Współpraca z takim człowiekiem jakim jest Filipiak też nie jest najłatwiejsza i ja chłopaka rozumiem.Sporo wytrzymał ,a przypominam że transferowa karuzela jeszcze się tak naprawdę nie zaczęła.W ostatnim roku było widać że Probierz jest strasznie zmęczony tym wszystkim,ewidentnie miał już dosyć ale jak to taki zadziora,postanowił jeszcze trochę powalczyć….No i się skończyło.

Słowik
Słowik
19 dni temu
Reply to  Zenon

Nie postanowił jeszcze powalczyć tylko nie vhcial stracić kasy, dlatego został.

Kibic
Kibic
18 dni temu
Reply to  Słowik

Prawie rok temu złożył dymisję i sam Filipiak jej nie przyjął.

trolo
trolo
20 dni temu

Uważam , że gdyby trener Michał miał odwrotny bilans derbowy pracowałby nadal. Gdyby..

bart
bart
20 dni temu

Jak mozecie mowic, ze Cracovia to przegrany zyciowy projekt Probierza ? Przeciez on tam przez 4.5 roku lupil prof.Filipka na bardzo potezna kase jakiej juz nigdy nigdzie nie zobaczy ! W ogole watpliwe czy jest w Ekstraklasie jakis klub, ktory zatrudniajac Miska jako trenera nie musialby sie liczyc z masowym protestem swoich kibicow ? Co najwyzej Jagiellonia zyjaca zamierzchla przeszloscia.

Topik
Topik
19 dni temu
Reply to  bart

Legia go przygarnie..bankowo!!

ambermozart
ambermozart
19 dni temu

autorski projekt Probierza to zdecydowanie porażka i jeden Puchar Polski niczego tu nie zmienia (o Superpucharze nie ma co wspominać, to jeden mecz). Miał władzę jakiej nie ma żaden trener w ekstraklasie, miał czas jakiego nie ma żaden trener w ekstraklasie. I dupa. Paprotka zamiast wyrosnąć to przeobraziła się w zwiędłego kaktusa – od samego patrzenia boli.

Kibic
Kibic
18 dni temu
Reply to  ambermozart

Puchar z Cracovia to porażka? A kiedy Cracovia przed Probierzem ostatnio coś zdobyła? Probierz niby miał władze, ale nie on decydował o kasie. Jakby tak było to po zdobyciu PP odszedł by Wdowiak, Lopes, Gol, Helik i Datkovic? A sezon wcześniej Cabrera i Hetnandez? Przecież wszystko tam się o kasę rozbiło. Helika nie dało się utrzymać bo dostał ofertę z Anglii, ale reszta mogła zostać. I myślisz, że na ich odejścia Probierz miał jakiś wpływ? Ja myślę, że nie miał żadnego, bo tam się rozchodziło o kasę, a o kasie on nie decydował. Czyli miał stanowisko wiceprezesa, ale nie był decyzyjny w najważniejszych rzeczach.

Zdzislaw Dyrman
Zdzislaw Dyrman
19 dni temu

i na wiele lat przyklad tego pana bedzie wyciagny przez prezesow zwalniajach trenerow po serii porazek. cierpliwosc pana Filipiaka nic nie dala

Michał
Michał
19 dni temu

Wreszcie jakieś normalne komentarze, do artykułu. We wszystkich innych już w drugim było cos o Legii, Lechu i ciągłe wyzywanie się od najgorszych. Tak trzymać ludziska!

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
19 dni temu

Mazurku, mozesz objasnić w komentarzach, na czym polegają w piłce nożnej rządy niepodzielone?

marcinw13
marcinw13
19 dni temu

Ale przyznacie, że gdyby tak zrobić zawody na najbardziej polskiego trenera, Probierz prawdopodobnie zostałby zwycięzcą

Marek Łódź
Marek Łódź
19 dni temu

Probierz został ofiarą własnej megalomanii.

ciężki
ciężki
19 dni temu

Z własną megalomanią jeszcze nikt nie wygrał

Topik
Topik
19 dni temu

Czesio do Craxy, Misio do Legii i gitara PMS zawsze zwyciezy!

P. Michael wy nie jestescie zli, jestescie megahooyowi!

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
19 dni temu

Zabrał ze sobą roślinkę, która posadził czy pan Filipiak cały czas czeka, aż wyrośnie?

Wojmir
Wojmir
19 dni temu

Wyrosła już jakiś czas temu i to jako dorodne drzewo. Następnie je ścięto i przywieziono w postaci nieoheblowanego drewna o nazwie Rivaldinho.

Cocker Spaniel
Cocker Spaniel
19 dni temu
Reply to  Wojmir

Hahaha

Awers
Awers
19 dni temu
Reply to  Wojmir

Hehe, dobre 🙂

Frankdebur
Frankdebur
19 dni temu
Reply to  Wojmir

Machoń

Pio
Pio
19 dni temu

Więcej reklam, Panowie słabo się klika w głupawe reklamy. Pomyślcie o tym

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun
19 dni temu

Top 4 obniżyło loty. Probierz out. Michniewicz out. Stokowiec out + referencje od piłkarzy, które karzą się dwa razy zastanowić przed zatrudnieniem go w innym miejscu. Fornalik nie może odpalić.

Nie chcę się czepiać, ale
Nie chcę się czepiać, ale
19 dni temu
Reply to  Bartek Kiezun

Wiesz, ciężko uznać żeby Stokowiec wyleciał za wyniki, nie wrzucałbym go do tego samego worka co Probierza, który nie spełnił oczekiwań i Michniewicza, który się po prostu skompromitował. Waldek w jednym sezonie może walczyć o utrzymanie, w kolejnym będzie walczył o mistrzostwo, chyba wszyscy powinni mieć tego świadomość.

Robert
Robert
19 dni temu

Chyba z Gdanska nie jestes ze takie bzdury piszesz plus to ze Michniewicz sie skompromitowal twoja Flacha chcialaby sie tak skompromitowac 🙂

Nie chcę się czepiać, ale
Nie chcę się czepiać, ale
19 dni temu
Reply to  Robert

Zgadza się, bo jestem z Pruszcza Gd. i na tym koniec twojej passy. Stokowiec jak odchodził to Lechia była na czwartym miejscu, ogólnie Lechia za jego kadencji pod względem ilości punktów zajmuje też czwarte miejsce, więc nie, nie wyleciał za wyniki. W przeciwieństwie do Czesia, który z samograjem jakim jest Legia okopał się na miejscu spadkowym.

ona
ona
19 dni temu

Wydawał się kiedyś spoko trenerem,ale okazał się zwykłym głupkiem

Luk
Luk
19 dni temu

Witam serdecznie .Szanowny panie Probierz dziękuje za wszystko co Pan zrobił w Cracovii za wszystkie te lata które Pan poświecił dla tego klubu ile Trofeum Pan zdobył i jak wspaniale oglądało się grę drużyny prowadzona przez Polska Myśl szkoleniowa o która pan walczy przez 25 lat już .Czemu Pan już idzie Cześć !
Do redakcji mam prośbę czy w wolnej chwili można by było zrobić listę transferowa Cracovii za czasów szanownej myśli szkoleniowej z 25 letnim stażem
Kto się nie nadawał do realizacji i został oddany w inne ręce a kto przyszedł i co pokazał wolą Pana Probierza .
Ps widać przynajmniej ze do ogrodu się nadaje bo ziarna w doniczce posiał zawodowo 🙂

FilipO
FilipO
19 dni temu

Dzięki Bogu.

Ancymon
Ancymon
19 dni temu

Zaskakująca decyzja. Pasy pomału wstawały z kolan. Legia? Jakiś powód jest.

Uselp1983
Uselp1983 (@uselp1983)
19 dni temu

Making money online is more than $15k just by doing simple work from home. I received $18376 last month. It’s an easy and simple job to do and its earnings are much better than regular office jobs and even a little child can do this and earn money. Everybody must try this job by just using the info on this page………..http://www.flyerbank4.com

Analityk
Analityk
19 dni temu

„Pijarem”, serio ?! 🙂

mechanikabg
mechanikabg
19 dni temu

Nie wierzę… dobry tekst Mazurka :O

jestem robotem
jestem robotem
17 dni temu
Reply to  mechanikabg

nie przesadzajmy-juz wczesniej dobre pisal Janek teksty

KrzyztofJarzynaZeSzczecina
KrzyztofJarzynaZeSzczecina
19 dni temu

Ooooo dobre to było ! redaktor Mazurek ma piórrro i baniak nie od parady ….bardzo zacny tekst popełnił i stylowo na poziomie brrrawo brrrawo
Ale ale allllle jako fan trenera Probierza ….nadal będę go bronił ….nie wiem co tu nie wypaliło czy pewność siebie go zabiła …..to jest naprawdę facet z charakterem …..bystry zaangażowany to dobry trener jest …kurczaki naprawdę ciężko powiedzieć, uważam że dluższa przerwa i ponowny taki projekt gdy się uspokoi przemyśli wyciągnie wnioski powinien się udać ….każdy ma w zyciu zakrety duże okres błędów i wypaczeń ale to dobry trener jest z charakterem wiedzą ….warto dac mu kolejne szanse w dlugim projekcie

Kibic
Kibic
18 dni temu

Panie Mazurek jesteś pan cienki siurek z tą analizą, a nie rzetelny dziennikarz. Jestem kibicem Cracovii, tylko nie z odłamu ciągłej loży szyderców. Pana analiza właśnie mi przypomina tą loże, wszystko źle Probierz się skompromitował itd.., a puchar czy superpuchar to w sumie małe sukcesy. Były złe transfery, ale były też dobre jak Hernandez, Cabrera, Gol, Lopes, Dytiatiev, Rapa, Hanca, Jablonsky czy Datković lub Pelle. Niektórzy odeszli niektórzy stracili formę, ale to inna sprawa. Większość transferów nie była ani zła ani dobra tylko średnia. Jest też taka sprawa, że Probierz nie miał władzy absolutnej, bo jakby miał to niektórzy zawodnicy by w Cracovii zostali. O finansach w Cracovii i ile komu można dać nie decydował Probierz. Po zdobyciu PP odeszło z Cracovii 5 ważnych zawodników. Gol, Lopes, Wdowiak, Helik Datković, 6 został zawieszony, czyli Jablonsky, a 7 doznał ciężkiej kontuzji, czyli Dytiatiev. Wczesniej w Cracovii było tak, że poprzednikom Probierza
jak wypadał 1 czy 2 ważny zawodników to Cracovia pikowała. Np. Zielińskiemu dobrze szło odszedł Kapustka z Rakelsem i gra o utrzymanie. Stawiamy dobrze szło za drugiej kadencji odszedł Kosanovic nagle gra o utrzymanie. Szatłowowi dobrze szło odszedł Klich i dramat. A Probierzowi odpadło 7 i gdyby nie -5 punktów na początku to skończyłby na 9 miejscu. Jak mu po 4 miejscu odszedł Hernadez i Cabrera to praktycznie drużyna nie ucierpiała, bo w następnym sezonie zajęła 7 miejsce i zdobyła PP. I jeszcze taka sprawa za ery Comarchu jedynie co Cracovia coś zdobyła to za Probierza. Proszę sobie też przeanalizować co się dzieje z wszystkimi trenerami Cracovii, którzy ją trenowali w ekstraklasie. Praktycznie szystkim się nie wiodło lub nie wiedzie po pracy w Cracovii, jeśli chodzi o trenowanie. Stawowy, Mikulski, Białas, Majewski, Płatek, Lenczyk, Ulatowski, Szatałow, Pasieka, Kafarski, Podolinski, Zieliński. Większość albo już nie jest trenerami, tylko robią za dyrektorów sportowych lub komentatorów w tv albo siedzą na bezrobociu czy trenują niższe ligi. Jedyną osobą, która Cracovia nie załamała kariery trenerskiej to Lenczyk, a drugą będzie Probierz moim zdaniem. W Cracovii jest specyficzny prezes, zarząd, kibice, a także opisujący to dziennikarze. To nie jest myślę łatwe miejsce do pracy.

Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Przybył poprowadzi mecz Rakowa (obsada sędziowska)

PZPN opublikował obsadę sędziowską na mecze 1/8 Pucharu Polski. Z przydzielonego arbitra raczej nie cieszą się w Częstochowie, bowiem Raków wcześniej miał na pieńku z Jarosławem Przybyłem.  To właśnie ten arbiter posędziuje mecz obrońcy trofeum z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Przypomnijmy, że w marcu Marek Papszun bardzo niepochlebnie wypowiadał się o pracy sędziego z Kluczborka. Po […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nowe nazwisko na karuzeli – Kurdziel przejął GKS Jastrzębie

Blisko dwa tygodnie temu pracę w GKS-ie Jastrzębie stracił Jacek Trzeciak, a dziś poznaliśmy jego następcę. Chyba możemy mówić o lekkiej niespodziance, bowiem pierwszoligowca poprowadzi Grzegorz Kurdziel.  Oczywiście jest to postać powszechnie znana w środowisku – sęk w tym, że nie z pracy w roli pierwszego trenera. W przeszłości Kurdziel był bramkarzem, na poziomie Ekstraklasy […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Koronawirus w Piaście Gliwice, mecz z Górnikiem przełożony

Koronawirus ciągle nie odpuszcza również, gdy mówimy o polskiej piłce. Dziś Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że trzeba z jego powodu przełożyć spotkanie Pucharu Polski.  Konkretnie z powodu potwierdzonych przypadków zakażeń w ekipie Piasta Gliwice. Jutro podopieczni Waldemara Fornalika mieli zmierzyć się z Górnikiem Zabrze, ale do meczu nie dojdzie. Nowy termin rozegrania spotkania nie […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Były piłkarz Wisły Kraków najlepszym strzelcem na Litwie

Pamiętacie Hugo Videmonta? Macie prawo odpowiedzieć, że nie, wszak Francuz tylko przemknął przez naszą Ekstraklasę. W sezonie 2017/18 rozegrał osiem meczów w Wiśle Kraków. Niby zanotował trzy asysty, co nie wygląda źle, ale bardziej dał się zapamiętać przez to, że publicznie upomniał się o swoje pieniądze, z których wypłatą miała problem Biała Gwiazda i tym […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

OFICJALNIE: Rangnick trenerem United

Manchester United wczoraj dość niespodziewanie zremisował z Chelsea na Stamford Bridge, a dziś ogłosił nazwisko trenera, który przejmie zespół. Zgodnie z zapowiedziami mediów będzie to Ralf Rangnick.  63-letni Niemiec zastąpił na stanowisku Ole Gunnara Solskjaera, który pracę stracił tydzień temu po serii niezadowalających wyników. Gwoździem do trumny Norwega była porażka 1-4 z Watfordem. W meczu Ligi […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Piątek ma nowego trenera. Już 11. po wyjeździe!

Krzysztofowi Piątkowi nie jest dane zaznać stabilizacji po wyjeździe z Ekstraklasy. Hertha BSC właśnie zwolniła Pala Dardaia i zatrudniła w jego miejsce Tayfuna Korkuta, co oznacza, że napastnik reprezentacji Polski będzie współpracował już z 11. trenerem w trakcie swych zagranicznych wojaży, które trwają 3,5 roku.  Dardai był trenerem berlińskiego zespołu od stycznia. Zwolnienie poprzedziła seria […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Asysta Frankowskiego, Szymański MVP w Rosji | STRANIERI

Rosja. Ten kraj, tamtejsza liga to miejsce, w którym polskim piłkarzom ewidentnie idzie najlepiej. W miniony weekend udowodnili to Sebastian Szymański i Rafał Augustyn. Jak szło biało-czerwonym w ligach zagranicznych? Mamy kilka bramek, trafiły się też asysty, ale niestety także sporo błędów. Jest jeden lider ostatnich tygodni, jeśli chodzi o Polaków w ligach zagranicznych. Sebastian Szymański jest […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Andy Carroll gra za tysiąc funtów tygodniowo

Andy Carroll w weekend strzelił swojego pierwszego gola w barwach Reading. Do ekipy z Championship dołączył ledwie dwa tygodnie temu po tym, jak latem rozstał się z Newcastle United i w sobotę pomógł swojemu nowemu zespołowi z pokonaniu 3-2 Swansea City, dzięki czemu jego klub zyskał czteropunktową przewagę nad strefą spadkową.  Wydarzenie to stało się […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Ramos o współpracy z Messim i Złotej Piłce

Sergio Ramos zadebiutował wczoraj w barwach PSG, co oznacza również, że po raz pierwszy wystąpił w jednym zespole z Leo Messim, z którym przez lata rywalizował jako piłkarz Realu Madryt. Po meczu z Saint-Etienne został zapytany o ten fakt przez reportera ESPN.  Hiszpan swoimi słowami namalował Messiemu piękną laurkę. – Jest w dobrej formie i […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Dominik Nowak na wylocie z Korony. Trwa spotkanie w klubie

Czy to ostatnie chwile Dominika Nowaka w Kielcach? Wiele wskazuje na to, że tak. Trener pierwszoligowej Korony od dłuższego czasu siedział na stołku, który dość mocno parzył. Jego odejście z Kielc było spodziewane od dawna, informowaliśmy nawet, że Korona kontaktowała się z Leszkiem Ojrzyńskim. W pierwszoligowym klubie właśnie trwa narada. O godz. 10 rozpoczęło się […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Zespół Kacpra Przybyłki w finale Konferencji Wschodniej

Trwa faza play-off w MLS. W trakcie wczorajszych meczów poznaliśmy dwóch finalistów. Na Zachodzie to Real Salt Lake (ograny 2-1 został Sporting Kansas City), a na Wschodzie – Philadelphia Union, której piłkarzem jest Kacper Przybyłko, w związku z czym ten mecz interesował nas trochę bardziej.  Przybyłko pojawił się w pierwszym składzie na mecz z Nashville […]
29.11.2021