post

Opublikowane 09.11.2021 15:07 przez

Jan Mazurek

Michał Probierz mawia: „trener ma jednego przyjaciela, który nie opuści go do ostatniego dnia jego kariery: porażkę”. W Cracovii właśnie poniósł najbardziej spektakularną, najbardziej druzgocącą, ale też najbardziej niejednoznaczną klęskę w swojej karierze. Bo choć charyzmatyczny 49-letni szkoleniowiec może zapalić cygaro i bronić swoich racji dwoma zdobytymi trofeami, to Pasy za kadencji jego niepodzielonych rządów nie stały się rzeczywiście znaczącą siłą Ekstraklasy. Ba, Cracovia zgubiła się we mgle, rozmydliła swoją tożsamość, prowadziła uporczywą krucjatę przeciw ładnemu futbolowi, aż w końcu dobrnęła do ściany.

Probierz opuszcza statek jako ofiara własnego marzenia o pełni władzy. Jako trener, który skosztował przywileju, jaki nie przysługiwał prawie żadnemu innemu fachowcowi w tej lidze (bo komu, może Papszunowi) i brutalnie przekonał się o tym, że otrzymanie wędki wcale nie zawsze kończy się złowieniem ryb.

Jak oceniać czas Michała Probierza w Cracovii? [ANALIZA]

„Ty jesteś cyrk”

8 grudnia, 2017 rok, konferencja Cracovii przed meczem z Lechem Poznań. Michał Probierz przynosi ze sobą doniczkę, nasiona w saszetce, ziemię w worku. Siada i zaczyna inscenizację. Peroruje o braku cierpliwości do pracy trenerów w Ekstraklasie.

– Zobaczymy, może za pięć minut coś wyrośnie. Nie rośnie. To jest przykład naszej cierpliwości do pracy trenerów. Od 20 lat mówię o szkoleniu, walczę o polskich trenerów i cały czas się robi ze mnie debila. Do trenerów trzeba mieć cierpliwość. To zupełnie jak z roślinami, które tak ochoczo pielęgnujemy. My przecież nie jesteśmy debilami, a polska myśl szkoleniowa nie jest gorsza od zachodniej. Tylko dajcie nam czas i warunki do pracy – przekonuje, jednocześnie odstawiając cały spektakl.

Typowy wojujący Michał Probierz. Trener, któremu zawsze o coś chodziło. W Krakowie też długo nie brakowało mu chęci do zmienienia całego piłkarskiego środowiska, do polemizowania ze wszystkimi i na każdy temat. Jego konferencje prasowe należały do czołówki najciekawszych w Polsce. Przekazy duże i małe. Mądre i głupsze. Poważne i żartobliwe. Z rekwizytami i bez rekwizytów. Konfrontacyjne i niekonfrontacyjne. Pełen przekrój. Kreatywność godna pozazdroszczenia.

Żeby zwrócić uwagę na problem braku infrastruktury w polskiej piłce i przeszacowanych oczekiwań wobec euro-pucharowiczów, przyszedł na konferencję prasową w różowych okularach. To również on jako pierwszy w pandemicznej Polsce zorganizował spotkanie z dziennikarzami na żywo, usadzonymi w odpowiedniej odległości, na świeżym powietrzu, bo – jak sam wcześniej mówił – brakowało mu dyskusji i przekomarzania się z pismakami. Swoją barwę miało nawet niesmaczne zaczepianie dziennikarki słowami „jak pani może nie wiedzieć, co staje od głaskania” czy nocne wulgarne przepychanki z kibicami Cracovii na Twitterze z takimi hitami jak „tylko potraficie napierdalać na klub, a nie potraficie patrzeć obiektywnie” na czele.

To był Michał Probierz – mniej lub bardziej – wojowniczy, sfrustrowany, agresywny, zmanierowany, pretensjonalny, ale dalej Michał Probierz, który jeszcze niczego nie przegrał. Od tego czasu minęło jednak kilkanaście miesięcy, które zmieniło cały obraz jego pracy przy ulicy Kałuży.

To tabela ujmująca cały okres pracy Michała Probierza w Cracovii.

Z drużyn, które cały ten czas spędziły w Ekstraklasie, gorzej punktował tylko Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze, Wisła Płock i Wisła Kraków. To wynik o tyle rozczarowujący, że Cracovia za jego kadencji miała stać się topową drużyną Ekstraklasy. Tymczasem: 66 punktów zdobytych mniej niż Legia, 30 punktów zdobytych mniej niż Lech, 20 punktów zdobytych mniej niż Lechia czy 17 punktów zdobytych mniej niż Jagiellonia. A przecież Probierz traktował Cracovię jako punkt docelowy tego etapu swojej kariery. Jako atrakcyjniejsze miejsce pracy niż Jagiellonia czy Lechia.

Dlaczego?

Powodów było kilka.

Władca absolutny

Po pierwsze: obietnica cierpliwości i zaufania. Janusz Filipiak zapowiedział, że Probierz zostaje trenerem na lata i nie kłamał. 49-letni trener dostał ponad cztery lata na zbudowanie swoich fundamentów w klubie. W Lechii nie miał takiego komfortu, a w Jagiellonii, choć pozycję miał niezwykle silną, ograniczały go inne aspekty: potencjał rozwoju organizacji, infrastruktura, logistyka, pieniądze i najważniejsze – brak pełni władzy. W Cracovii to wszystko otrzymał.

Cracovia, jako organizacja, rozwija się najszybciej w swojej historii. Wszystko dzięki pieniądzom wpompowywanym w klub przez profesora Filipiaka. Cracovię stać było też na ściąganie i opłacanie pensji całej plejady zagranicznych piłkarzy. Nie było problemów finansowych, klubowy budżet był stabilny. Mało? Kraków ma własne lotnisko, świetne połączenia kolejowe z całym krajem, to naturalnie większy ośrodek miejski niż Białystok, więc jest też dużo lepiej skomunikowany ze światem niż  stolica Podlasia.

Jeszcze mało? Przyjście Probierza wiązało się z wielomilionową inwestycją w nowoczesną bazę szkoleniowo-treningową w Rącznej. 31 grudnia 2020 roku obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a 4 stycznia 2021 roku pierwsza drużyna Cracovii odbyła tam trening oficjalnie inaugurując działalność centrum. To było urzeczywistnianie tego, o czym Probierz mówił od kilkunastu lat. Zaplecze infrastrukturalne zawsze było jego konikiem. Tematem przewodnim dziesiątek, jeśli nie setek, wypowiedzi medialnych. Miał, co chciał, ale to dalej jeszcze nie wszystko.

Przez lata Pobierz tworzył wizję idealnego stanowiska dla trenera. Marzyło mu się być kimś na miarę managera w Premier League. Dostać pełnię władzy nad całą koncepcją projektu sportowego w polskim klubie. Budować zespół na swoją modłę, według swoich zasad. Określać plany. Wprowadzać młodzież. Ściągać piłkarzy. Nakreślać taktykę. Brać odpowiedzialność za wszystko. Janusz Filipiak mianował go więc trenerem i wiceprezesem klubu. To była władza absolutna. Mógł wszystko. Włącznie z wykonaniem wściekłego telefonu do Filipiaka, kiedy ten popisywał się na antenie Canal Plus. 

To było kolejne urzeczywistnienie marzenia Probierza. Marzenia, którego Probierz został ofiarą.

Brak wyników

Czterdziestodziewięciolatek ma swoje argumenty. Zapełniła się klubowa gablota. Wygrany 3:2 finał Pucharu Polski z Lechią Gdańsk – fantastyczny mecz, godny ostatniego starcia tych rozgrywek. Zwycięstwo po karnych z Legią w Superpucharze Polski – fajna sprawa. Wjechało whisky, wjechało cygarko, zasłużenie, tego nikt Probierzowi nie może odebrać. Ale pojedyncze tytuły i trofea nie zakryją tego, że były już sternik Cracovii nie zrobił z Pasami ligowego wyniku.

  • 2017/18: dziewiąte miejsce
  • 2018/19: czwarte miejsce
  • 2019/20: siódme miejsce
  • 2020/21: czternaste miejsce
  • 2021/22 (po 14. kolejce): jedenaste miejsce

Apetyty były, możliwości były, ale ani razu nie udało się Probierzowi zaprowadzić Cracovię choćby na podium, co przecież udawało mu się wcześniej w Jagiellonii i na co wszyscy przy ulicy Kałuży liczyli. Co więcej – jego zespół zmierzał donikąd. W środku jego kadencji potrafił w tej lidze coś znaczyć, potrafił regularnie punktować, potrafił trzymać się czołówki, ale w pewnym momencie, w okolicach wybuchu pandemii koronawirusa, wszystko się posypało. Oto tabela od początku tamtego okresu do teraz.

Mini-eurowpierdole

Różowe okulary to jedno, wygórowane oczekiwania wobec polskich drużyn w europejskich pucharach to drugie, ale Michał Probierz, Cracovia i europejskie puchary to wyjątkowo niedobrany tercet. W ostatnich latach Pasy dwa razy próbowały zdziałać coś sensownego na międzynarodowych boiskach i dwa razy dostawały w ryj już w pierwszych meczach. Za pierwszym razem Cracovia odpadła po dwóch remisach z Dunajską Stredą, a za drugim okazała się wyraźnie słabsza od szwedzkiego Malmö FF.

Fakt, widzieliśmy większe eurowpierdole, ale też nie ma się czym chwalić. Ot, chociażby w tym roku Raków i Śląsk pokazały, że jeśli ma się plan i pomysł, można zdziałać więcej.

Transferowe kompromitacje

Michał Probierz, dostając władzę w Cracovii na wzór angielski, otrzymał też możliwość zarządzania polityką klubu na rynku transferowym. I w tej roli skompromitował się wielopoziomowo. Pasiasta strona Krakowa stała się symbolem ekstraklasowej marności w kwestii skautowania i sprowadzania piłkarzy z zagranicznych lig. Było tak źle, tak fatalnie, tak nijako, że aż swojego czasu poświęciliśmy temu oddzielny tekst, wyliczając najtragiczniejsze nazwiska, jakie Probierz sprowadził do stolicy Małopolski.

Antonini Culina. Ivan Marquez. Michael Gardawski. Sierdier Sierdierow. Elady Zorilla. Nicolai Brock-Madsen. Sergei Zenjov. Bojan Cecarić. Rivaldinho. Rubio. Gerard Oliva. Vinicius Ferreira. Thiago. Luis Rocha…

Co za zaciąg, co za perełki, co za nazwiska, aż nas głowa rozbolała na samą myśl na ich wspomnienie. Dramat. Nawet kilka trafionych strzałów nie zmywa złego wrażenia. Abstrahując od kompletnych niewypałów – Michał Probierz przez trzy lata, okienko po okienku, ze złośliwą konsekwencją, budował multikulturową szatnię wypełnioną po brzegi przeciętnymi zawodnikami, na czym ucierpiała tożsamość klubu.

Wprowadzanie młodzieży

Może ściąganie marnych obcokrajowców nie byłoby jeszcze tak dotkliwe i fatalne w skutkach, gdyby były już trener Cracovii umiejętnie wprowadzał młodzież, ale na tym polu, ponownie: sukcesów brak.

Michał Probierz przychodził do Krakowa z opinią trenera, który umie i lubi pracować z młodzieżą. Jako facet, który w Jagiellonii wykreował wiele młodych gwiazdeczek. Problem w tym, że w Cracovii zupełnie mu ta misja nie wyszła. Sam chyba był zdziwiony tym, że tak niewielka liczba młodzieżowców spełnia ekstraklasowe wymagania. U Probierza – mimo pojedynczych świetnych występów – wcale nie zachwycał Kamil Pestka, który przecież błyszczał w młodzieżówce Czesława Michniewicza. Rzadsze lub częstsze występy zaliczali chociażby Jakub Gut, Sylwester Lusiusz, Sebastian Strózik, Adam Wilk, Mateusz Supryn, Tomasz Bala, Jakub Myszor, Krystian Bracik, Kamil Ogorzały, Daniel Pik, Patryk Zaucha, Przemysław Kapek, Radosław Kanach czy Michał Rakoczy, ale o żadnym z nich nie można powiedzieć: kolejny wychowanek Probierza zrobił furorę w Ekstraklasie.

Początkowo wydawało się, że kimś takim – na swój sposób – będzie Karol Niemczycki, który w Cracovii dostał szansę wypłynięcia na szersze ekstraklasowe wody, ale Probierz od kilku miesięcy wyżej cenił sobie 34-letniego Lukasa Hrosso, więc również Niemczycki przeważnie grzał ławę.

Bolały zęby

Brak ciekawych postaci sprawił, że Cracovię oglądało się z przyjemnością porównywalną do oglądania transmisji na żywo z gabinetu stomatologicznego. Co to były za widowiska, co to były za spektakle, aż chciałoby się posłużyć niewybredną ironią. Ile to razy po meczach Cracovii musieliśmy odtruwać się odpaleniem głupiej polskiej telenoweli klasy B, wiedząc, że i tak będzie to wartościowsze estetycznie doznanie.

Najdoskonalszym symbolem topornie siermiężnego stylu z czasów krakowskiej kadencji Michała Probierza jest mecz z listopada 2019 roku z Wisłą Płock. Po jego zakończeniu byliśmy tak wymęczeni, tak zażenowani, tak wydrenowani, że postanowiliśmy odpuścić sobie pisanie pomeczowej relacji i ograniczaliśmy się do wystawienia not piłkarzom obu drużyn.

No chyba, że ktoś jest masochistą i lubi bezmyślne dośrodkowania.

Zresztą uśmialiśmy się, kiedy oficjalny profil Ekstraklasy musiał z tamtego spotkania wyciągnąć jedną topową akcję, żeby mieć czym podsumować tamten epicki bój. Wybrali marną próbę Lopesa określoną jako „strzał tuż przy słupku”, mimo że piłka słupek minęła w żółwim tempie i w sumie w sporej odległości.

Najgorsze było jednak to, że ekipa Michała Probierza takich starć rozegrała dużo za dużo. Nieprzypadkowo nazywaliśmy ją Dośrodkovią. Zresztą był taki moment, kiedy wydawało nam się, że sam 49-letni szkoleniowiec prowadzi wielką krucjatę przeciw piłce przyjemnej dla oka. W rozmowie z nami tłumaczył to tak:

Czy Liverpool operuje długimi podaniami?

Operuje. 

Czy Liverpool dośrodkowuje?

Dośrodkowuje.

Czy Liverpool zdobywa w ten sposób mnóstwo bramek?

Zdobywa. 

Czy Liverpool zaczyna od bramkarza długim podaniem?

Zaczyna.

Czy Liverpool gra ładnie?

Nie da się zaprzeczyć. 

Czaicie absurd sytuacji? Klasyczny przykład sofizmatu – rozumowania pozornie poprawnego, ale w istocie zawierającego rozmyślnie utajone błędy logiczne. No bo można porównywać się do Liverpoolu, który gra szybko, gra spektakularnie, gra dynamicznie i faktycznie dośrodkowuje, ale wtedy, kiedy na flankach ma się nie Rapę, nie Fiolicia, nie Siplaka czy kogokolwiek innego ze składu Pasów, a kogoś nieco bliższego charakterystyce Mane, Salaha, Robertsona czy innego Alexandra-Arnolda.

Poważnym zarzutem wobec Michała Probierza jest więc fakt, że nie potrafił zaszczepić w pasiastej części Krakowa stylu. Bo stylu topornego nie kupujemy i nie uznajemy. A przynajmniej nie z możliwościami Cracovii, nie z pieniędzmi Cracovii i nie z czasem, który Probierz miał na budowę swojego projektu.

Utrata barwy

Punktem granicznym w przygodzie Probierza w Krakowie było styczniowe spotkanie Cracovii z Wartą Poznań i podanie się do dymisji na pomeczowej konferencji prasowej.

– Zawodnicy potrzebują nowego impulsu. Po prostu muszę też sam odpocząć. Przez piętnaście lat cały czas pracowałem i nadszedł moment, że sam widzę, że muszę to zrobić. Muszę gdzieś pojechać, zająć się samym sobą i rodziną. To był dla mnie burzliwy okres z wielu względów. Zawodnicy też potrzebują innego impulsu. Jestem wdzięczny prezesowi Filipiakowi za to, że w najtrudniejszych momentach mi nie podziękował. Jestem jednak na tyle doświadczonym człowiekiem i trenerem, że wiem kiedy trzeba umieć powiedzieć stop – tłumaczył 49-letni trener.

Wyglądał na znudzonego, wypalonego, zmęczonego, zrezygnowanego. Wtedy jednak Janusz Filipiak nie pozwolił mu odejść. Cracovia utrzymała się w lidze, ale o tamtego momentu straciła jakikolwiek kolor. Słaby styl, który wcześniej przynosił punkty, stał się po prostu słabym stylem. Szatnia przeciętnych obcokrajowców, która potrafiła tworzyć kolektyw, stała się po prostu szatnią przeciętnych obcokrajowców. Początek nowego sezonu pokazał, że klub porusza się bez mapy, że już sam nie wie, na co go stać, o co może walczyć. A to przegra sromotnie z Lechem czy Lechią, a to zremisuje z Górnikiem Zabrze czy z Pogonią Szczecin, a to pyknie sobie Wartę, Jagiellonię czy Piasta.

Michał Probierz

Czy dało się w tym znaleźć jakąś systematykę, czy dało się w tym znaleźć jakąś prawidłowość? Niekoniecznie. Czy można było wyobrażać sobie, że zaraz Cracovia włączy się w walkę o europejskie puchary? Trzeba było mieć zdolność kreowania bardzo wybujałych imaginacji. Czy można spodziewać się, że zaraz Cracovia wpadnie w jakiś kryzys i zacznie jej w oczy zaglądać spadek? Pewnie można było, ale w tej lidze jednym tchem dało wymienić się kilka słabszych, mniej doświadczonych drużyn.

Cracovia stała się średniakiem. Nudnym, bezpłciowym, wydrenowanym z osobowości średniakiem z fatalnym pijarem, którego mecze nikogo nie zajmowały. A przy tych możliwościach, przy tych pieniądzach, przy tym czasie, przy tym stylu, w tym mieście i z tym trenerem na ławce to było skandalicznie niedopuszczalne. Dlatego też Michał Probierz stracił pracę.

„Coś musi pierdzielnąć”

Sami jesteśmy ciekawi, czy uderzy się w pierś i niedługo przyzna, że nie był w stanie zbudować w Cracovii niczego trwałego, czy zacznie szukać igieł w stogu siana: że mocno postawił na Krzysztofa Piątka, że zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski, że dwa razy zakwalifikował klub do europejskich pucharów, że jesteśmy zakładnikami manii jedynej słusznej rozmowy o konieczności wprowadzania ofensywnego stylu, że efekty jego pracy w Cracovii zobaczymy za kilka albo kilkanaście lat. Jego postawa w najbliższych miesiącach powie nam dużo o jego zdolności do wyciągania wniosków.

Michał Probierz już od dawna mieni się jako enfant terrible polskiego środowiska piłkarskiego. Arogancki, ale błyskotliwy. Pyszny, ale przekonujący. Irytujący, ale niepozostający bez racji. „Wrogów nie przekonam, a przyjaciół przekonywać nie muszę”, przedstawia się. Na razie wypisał się ze ścisłego topu polskich trenerów. Jego życiowy projekt upadł.

– Porażka zawsze czyha. Jak się wydaje, że jest dobrze, i jest za cicho, to w którymś momencie coś musi pierdzielnąć.

To kolejne zdanie z jego słowniczka. Chyba najlepiej oddaje to, co przydarzyło się Michałowi Probierzowi w Cracovii.

Czytaj więcej:

Fot. Newspix

Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Weszło
26.11.2021

Żadnych plusów, parę dramatów. Noty dla piłkarzy Legii po Leicester

Pozorujący grę Mahir Emreli. Fatalni Cezary Miszta, Mattias Johansson i Artur Jędrzejczyk. Przyzwoity Filip Mladenović. Niemrawa, bezbarwna, snująca się reszta. Legia przegrała 1:3 z Leicester. Oto nasze noty dla piłkarzy stołecznego klubu.  Oceny dla piłkarzy Legii po meczu z Leicester (skala 1-10) Cezary Miszta – 2 Zawalił trzecią bramkę. Wilfred Ndidi nie miał prawa przeskoczyć […]
26.11.2021
Weszło
25.11.2021

Najlepszy doradca świata

Ralf Rangnick nie musi przekonywać świata do swojej wizji futbolu. Kluby i reprezentacje modyfikujące jego pomysły taktyczne na własną modłę wygrywają najważniejsze trofea. Jego piłkarscy wychowankowie zaludniają topowe drużyny w najsilniejszych ligach. Jego trenerscy uczniowie nie dość, że są rozchwytywani pod każdą szerokością geograficzną, to jeszcze modernizują piłkę nożną. Rangnick jest mózgiem mocarstwowego sukcesu własnej […]
25.11.2021
Weszło
25.11.2021

Europa jeszcze nie jest stracona…

Kiedy Marek Gołębiewski obejmował pierwszą drużynę Legii i jeszcze nie wiedział o nadchodzącym mrocznym okresie serii niepowodzeń, starał się prowadzić narrację, według której największy problem mistrza Polski  leżał w mentalności zawodników. Teraz już wiemy, że nie była to najtrafniejsza diagnoza choroby toczącej stołeczny klub. Albo inaczej: była to diagnoza niepełna. Legia leży i kwiczy na […]
25.11.2021
Weszło Extra
23.11.2021

Michał Kołodziejczyk: – Widz nie jest idiotą

Czy reporterowi wypada siedzieć w biurze? Dlaczego rozmowę z Mohamedem Salahem przed Bitwą o Anglię oglądało tylko sześć tysięcy osób? Czy polski widz jest idiotą? Dlaczego dziennikarze podający newsy mają giętkie kręgosłupy? Jak Franciszek Smuda opowiadał mu o hotelowych ekscesach w kadrze i dlaczego nigdy nie napisze już, że „piłkarz powinien zmienić zawód”? Czy podoba mu […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Związek Charatina z peleryną niewidką

Nasuwa nam się pytanie wagi państwowej: czy Igor Charatin jest zadeklarowanym fanem książek o przygodach Harry’ego Pottera? Albo chociaż filmowej sagi o czarodzieju z blizną na czole? Bo mamy podejrzenie, że ukraiński piłkarz zbyt poważnie wziął sobie do serca ideę peleryny niewidki. Ba, co więcej, obawiamy się, że od dobrych kilku tygodni oglądamy jedną wielką […]
22.11.2021
Weszło
17.11.2021

„Zwolnienie po ośmiu treningach i pięciu meczach? To chyba rekord!”

Czy czuje się rozczarowany zwolnieniem z kadry U-19? Dlaczego jego młodzieżówka przegrała eliminacje do Euro U-19? Jak to możliwe, że poprowadził zaledwie osiem treningów ze swoją drużyną? Czy musiał być niewolnikiem systemu z trójką stoperów i dwoma wahadłowymi? Co zawarł w raporcie podsumowującym swoją pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej? Czy jego kariera trenerska podąża […]
17.11.2021
Liczba komentarzy: 55
Subscribe
Powiadom o
guest
55 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iksde
Iksde
21 dni temu

Przyszły selekcjoner poległ. Cóż za niespodzianka. Modele matematyczne były zgodne, że to człowiek na właściwym miejscu. Brzydzil się tym co polskie podobnie jak pewien Polak żyjący we Włoszech będący prezesem pewnego związku, który też ma allergie do polskiego. Dobrze że klub budowany był na samych obcokrajowców dlatego pozostała część klubów nie musiała marnować pieniądzy na transfery zagraniczne i oswajanie się tylko tutaj była prawdziwa weryfikacja obcokrajowców. Zacna idea zapoczątkowana przez guru trenerskie XD

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka (@sok-z-kiszczaka)
21 dni temu
Reply to  Iksde

Pewnie w Legii się wkrótce szybko odbuduje

kol. Zenon
kol. Zenon
21 dni temu

to jednak ciężka porażka. ale człowiek inteligentny wie, kiedy przegrał. wie kiedy miał wszystko co chciał i nie dał rady.. sam przed sobą każdy z nas wie, kiedy nawalił… a zaraz potem się okazuje czy ma się klasę. i tu dopiero są dramaty moralno-egzystencjalne. ciekawi mnie jakim człowiekiem jest Pan Probierz… a Pan Filipiak – szacun za cierpliwość i dotrzymanie słowa, przynajmniej tak to wygląda z boku.

ona
ona
21 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Typowy Zenek

lol
lol
21 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Kogoś dupa zapiekła za słowa szczerości i dał minusa, to jeden z tych o których była mowa w momencie o „klasie” 😉

Awers
Awers
21 dni temu

Probierz przypomina kierowcę wyścigowego, który, jeżdżąc w niezbyt mocnym teamie, wskazuje na przyczyny swoich niepowodzeń – a to że tamci mają mocniejszy silnik, lepsze opony, ich zespół mechaników liczy dwa razy więcej osób, sponsor jest bogatszy, ich kierowca dostaje więcej czasu na treningi, na doskonalenie swojej jazdy. Aż wreszcie przychodzi dzień, kiedy nasz kierowca zostaje zatrudniony w zespole, który to wszystko mu gwarantuje. A wyników wciąż nie ma. Jaki z tego wniosek? Może to nie w całej otoczce tkwi przyczyna porażek, ale w samym kierowcy? Może, kiedy brakuje już wymówek, jasno widać, że Probierz jest zwyczajnie słabym trenerem? Doskonałym przedstawicielem, tak bronionej przez niego, polskiej myśli szkoleniowej?

hds
hds
21 dni temu
Reply to  Awers

Trafne porownanie.

Maciej
Maciej
21 dni temu

witam,
to jest przygotowanie by Probierz mógł za darom o i bez przeszkód objąć Legię.

Maciej
Maciej
21 dni temu
Reply to  Maciej

*darmo

Betoniarz
Betoniarz
21 dni temu
Reply to  Maciej

Niech opatrzność sprawi by tak się stało 😀

waldemar
waldemar
21 dni temu
Reply to  Maciej

Niech bierze. Ktoś musi wbić ten osikowy kołek:)

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura (@mecenas_misiura)
21 dni temu
Reply to  waldemar

Spoko, ale Cracovia bierze Czesia.

smarter
smarter
21 dni temu

Dla mnie największe zło jakiej robił to sprowadzenie tony szrotu z zagranicy. Niektórych za nie małe pieniądze i cieszę się, że wreszcie do wypierdolili . Druga sprawa na którą nie dało się patrzeć – to styl gry, drewniany jak jego myśl szkoleniowa

Kibic
Kibic
20 dni temu
Reply to  smarter

A co ty gadasz wszyscy byli wolnymi zawodnikami, najwyższe transfery za Probierza były na poziomie 200-300 tys euro. Mihalik co prawda kosztował 800 tys euro , ale jego to sprowadził Zieliński, a za Probierza za niego zapłacili, bo po dobrych jego występach na młodzieżowych ME myślano w klubie, że ktoś się po niego zgłosi i pójdzie grać do dobrej ligi. Tak się nie stało sfrustrowany Michalik krytycznie w mediach wypowiedział się o Filipiaku i to był jego koniec w Cracovii.

smarter
smarter
18 dni temu
Reply to  Kibic

No pewnie, jeszcze by brakowało żeby za ten 3 sort pilkarzyn zapłacić…

tss
tss (@tss)
21 dni temu

Wypadałoby jeszcze jednak wspomnieć w artykule o bilansie derbowym 1-2-6. Może z perspektywy redaktora są to jedynie jedne z wielu meczów, ale pasiaści kibice snujący (wobec olbrzymich problemów Wisły) marzenia o dominacji w Krakowie każdy kolejny derbowpierdol witali z entuzjazmem godnym wizyty u dentysty na borowanie zębów.

Kibic
Kibic
20 dni temu
Reply to  tss

Ja jako kibic Cracovii oceniam to jako największy minus za kadencji Probierza. Ale tak to czasem jest, że komuś gdzie z kimś nie idzie wybitnie. Probierzowi akurat nie szło w derbach. Cztery derby przegrane zasłużenie, 2 przegrane pechowo, ostatnie gdzie Cracovia miała więcej okazji i te co po golu Piątka było 0-1 i po czerwonej kartce dla Pestki straciliśmy 2 gole pod koniec. W tamtym sezonie u nas derby przekręcone przez Stefańskiego po festiwalu błędów na naszą niekorzyść i na wyjeździe festiwal zmarnowanych setek przez Cracovię w tym karny przez Hance. I zamiast dwóch zwycięstw były dwa remisy. Gra w derbach za Probierza nie była tak złą jak ich bilans.

Łabut
Łabut
21 dni temu

U mnie w robocie było paru o podobnym usposobieniu do Pana Trenera. W sensie ich narracja brzmiała w podobny sposób: to źle, tamto tez niedobrze. nie no takimi narzędziami to sie nie da. Jakbym tylko miał ( wstaw sobie jakiś warunek niemalże nieosiągalny) to by było, a tak to nie będzie. Ciekawa rzecz sie stała gdy w robocie obowiązki krzykaczo-narzekacza czy jak kto woli poszukiwacza problemów przejął człowiek szukający rozwiązań i zaskoczyło. Nagle bardzo wiele projektów udaje sie realizować a ludzie uśmiechnięci do pracy chodzą.

gsw
gsw
21 dni temu

Cztery lata pracy Probierza u Filipiaka to 4 lata kryzysu Wisły w lidze i probierz zdobył słownie 15 punktów więcej niz Wisła pogrążona w kryzysie. Co tu komentować to trzeba było zmieniac trzy lata do tyłu i wywalić go zz ta roślinka nich se ja sadzi w domu. Ale jaki pan taki Kram. jaki prezes taki trener. Problem klubu z Kałuży to właściciel a nie ten czy inny trener. Bo żaden sukcesu nie zrobi z Filipiakiem ale brak Filipiaka to balans między 2 a 1 liga i coś na kształt Tych czy innego Sandecji.

Kibic
Kibic
20 dni temu
Reply to  gsw

Probierz też zdobył Puchar i Superpuchar w tym czasie, czyli jakieś trofea pierwsze od około 70 lat. Ciekawe ile w Cracovii będziemy czekać na następne?

Zenon
Zenon
21 dni temu

Jakbym miał 100tys miesięcznie , to też bym próbował jak najdłużej golić frajera i jeszcze przy tym coś skrobnąć z transferów..Współpraca z takim człowiekiem jakim jest Filipiak też nie jest najłatwiejsza i ja chłopaka rozumiem.Sporo wytrzymał ,a przypominam że transferowa karuzela jeszcze się tak naprawdę nie zaczęła.W ostatnim roku było widać że Probierz jest strasznie zmęczony tym wszystkim,ewidentnie miał już dosyć ale jak to taki zadziora,postanowił jeszcze trochę powalczyć….No i się skończyło.

Słowik
Słowik
21 dni temu
Reply to  Zenon

Nie postanowił jeszcze powalczyć tylko nie vhcial stracić kasy, dlatego został.

Kibic
Kibic
20 dni temu
Reply to  Słowik

Prawie rok temu złożył dymisję i sam Filipiak jej nie przyjął.

trolo
trolo
21 dni temu

Uważam , że gdyby trener Michał miał odwrotny bilans derbowy pracowałby nadal. Gdyby..

bart
bart
21 dni temu

Jak mozecie mowic, ze Cracovia to przegrany zyciowy projekt Probierza ? Przeciez on tam przez 4.5 roku lupil prof.Filipka na bardzo potezna kase jakiej juz nigdy nigdzie nie zobaczy ! W ogole watpliwe czy jest w Ekstraklasie jakis klub, ktory zatrudniajac Miska jako trenera nie musialby sie liczyc z masowym protestem swoich kibicow ? Co najwyzej Jagiellonia zyjaca zamierzchla przeszloscia.

Topik
Topik
21 dni temu
Reply to  bart

Legia go przygarnie..bankowo!!

ambermozart
ambermozart
21 dni temu

autorski projekt Probierza to zdecydowanie porażka i jeden Puchar Polski niczego tu nie zmienia (o Superpucharze nie ma co wspominać, to jeden mecz). Miał władzę jakiej nie ma żaden trener w ekstraklasie, miał czas jakiego nie ma żaden trener w ekstraklasie. I dupa. Paprotka zamiast wyrosnąć to przeobraziła się w zwiędłego kaktusa – od samego patrzenia boli.

Kibic
Kibic
20 dni temu
Reply to  ambermozart

Puchar z Cracovia to porażka? A kiedy Cracovia przed Probierzem ostatnio coś zdobyła? Probierz niby miał władze, ale nie on decydował o kasie. Jakby tak było to po zdobyciu PP odszedł by Wdowiak, Lopes, Gol, Helik i Datkovic? A sezon wcześniej Cabrera i Hetnandez? Przecież wszystko tam się o kasę rozbiło. Helika nie dało się utrzymać bo dostał ofertę z Anglii, ale reszta mogła zostać. I myślisz, że na ich odejścia Probierz miał jakiś wpływ? Ja myślę, że nie miał żadnego, bo tam się rozchodziło o kasę, a o kasie on nie decydował. Czyli miał stanowisko wiceprezesa, ale nie był decyzyjny w najważniejszych rzeczach.

Zdzislaw Dyrman
Zdzislaw Dyrman
21 dni temu

i na wiele lat przyklad tego pana bedzie wyciagny przez prezesow zwalniajach trenerow po serii porazek. cierpliwosc pana Filipiaka nic nie dala

Michał
Michał
21 dni temu

Wreszcie jakieś normalne komentarze, do artykułu. We wszystkich innych już w drugim było cos o Legii, Lechu i ciągłe wyzywanie się od najgorszych. Tak trzymać ludziska!

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
21 dni temu

Mazurku, mozesz objasnić w komentarzach, na czym polegają w piłce nożnej rządy niepodzielone?

marcinw13
marcinw13
21 dni temu

Ale przyznacie, że gdyby tak zrobić zawody na najbardziej polskiego trenera, Probierz prawdopodobnie zostałby zwycięzcą

Marek Łódź
Marek Łódź
21 dni temu

Probierz został ofiarą własnej megalomanii.

ciężki
ciężki
21 dni temu

Z własną megalomanią jeszcze nikt nie wygrał

Topik
Topik
21 dni temu

Czesio do Craxy, Misio do Legii i gitara PMS zawsze zwyciezy!

P. Michael wy nie jestescie zli, jestescie megahooyowi!

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
21 dni temu

Zabrał ze sobą roślinkę, która posadził czy pan Filipiak cały czas czeka, aż wyrośnie?

Wojmir
Wojmir
21 dni temu

Wyrosła już jakiś czas temu i to jako dorodne drzewo. Następnie je ścięto i przywieziono w postaci nieoheblowanego drewna o nazwie Rivaldinho.

Cocker Spaniel
Cocker Spaniel
21 dni temu
Reply to  Wojmir

Hahaha

Awers
Awers
21 dni temu
Reply to  Wojmir

Hehe, dobre 🙂

Frankdebur
Frankdebur
21 dni temu
Reply to  Wojmir

Machoń

Pio
Pio
21 dni temu

Więcej reklam, Panowie słabo się klika w głupawe reklamy. Pomyślcie o tym

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun
21 dni temu

Top 4 obniżyło loty. Probierz out. Michniewicz out. Stokowiec out + referencje od piłkarzy, które karzą się dwa razy zastanowić przed zatrudnieniem go w innym miejscu. Fornalik nie może odpalić.

Nie chcę się czepiać, ale
Nie chcę się czepiać, ale
20 dni temu
Reply to  Bartek Kiezun

Wiesz, ciężko uznać żeby Stokowiec wyleciał za wyniki, nie wrzucałbym go do tego samego worka co Probierza, który nie spełnił oczekiwań i Michniewicza, który się po prostu skompromitował. Waldek w jednym sezonie może walczyć o utrzymanie, w kolejnym będzie walczył o mistrzostwo, chyba wszyscy powinni mieć tego świadomość.

Robert
Robert
20 dni temu

Chyba z Gdanska nie jestes ze takie bzdury piszesz plus to ze Michniewicz sie skompromitowal twoja Flacha chcialaby sie tak skompromitowac 🙂

Nie chcę się czepiać, ale
Nie chcę się czepiać, ale
20 dni temu
Reply to  Robert

Zgadza się, bo jestem z Pruszcza Gd. i na tym koniec twojej passy. Stokowiec jak odchodził to Lechia była na czwartym miejscu, ogólnie Lechia za jego kadencji pod względem ilości punktów zajmuje też czwarte miejsce, więc nie, nie wyleciał za wyniki. W przeciwieństwie do Czesia, który z samograjem jakim jest Legia okopał się na miejscu spadkowym.

ona
ona
21 dni temu

Wydawał się kiedyś spoko trenerem,ale okazał się zwykłym głupkiem

Luk
Luk
21 dni temu

Witam serdecznie .Szanowny panie Probierz dziękuje za wszystko co Pan zrobił w Cracovii za wszystkie te lata które Pan poświecił dla tego klubu ile Trofeum Pan zdobył i jak wspaniale oglądało się grę drużyny prowadzona przez Polska Myśl szkoleniowa o która pan walczy przez 25 lat już .Czemu Pan już idzie Cześć !
Do redakcji mam prośbę czy w wolnej chwili można by było zrobić listę transferowa Cracovii za czasów szanownej myśli szkoleniowej z 25 letnim stażem
Kto się nie nadawał do realizacji i został oddany w inne ręce a kto przyszedł i co pokazał wolą Pana Probierza .
Ps widać przynajmniej ze do ogrodu się nadaje bo ziarna w doniczce posiał zawodowo 🙂

FilipO
FilipO
21 dni temu

Dzięki Bogu.

Ancymon
Ancymon
21 dni temu

Zaskakująca decyzja. Pasy pomału wstawały z kolan. Legia? Jakiś powód jest.

Uselp1983
Uselp1983 (@uselp1983)
21 dni temu

Making money online is more than $15k just by doing simple work from home. I received $18376 last month. It’s an easy and simple job to do and its earnings are much better than regular office jobs and even a little child can do this and earn money. Everybody must try this job by just using the info on this page………..http://www.flyerbank4.com

Analityk
Analityk
20 dni temu

„Pijarem”, serio ?! 🙂

mechanikabg
mechanikabg
20 dni temu

Nie wierzę… dobry tekst Mazurka :O

jestem robotem
jestem robotem
18 dni temu
Reply to  mechanikabg

nie przesadzajmy-juz wczesniej dobre pisal Janek teksty

KrzyztofJarzynaZeSzczecina
KrzyztofJarzynaZeSzczecina
20 dni temu

Ooooo dobre to było ! redaktor Mazurek ma piórrro i baniak nie od parady ….bardzo zacny tekst popełnił i stylowo na poziomie brrrawo brrrawo
Ale ale allllle jako fan trenera Probierza ….nadal będę go bronił ….nie wiem co tu nie wypaliło czy pewność siebie go zabiła …..to jest naprawdę facet z charakterem …..bystry zaangażowany to dobry trener jest …kurczaki naprawdę ciężko powiedzieć, uważam że dluższa przerwa i ponowny taki projekt gdy się uspokoi przemyśli wyciągnie wnioski powinien się udać ….każdy ma w zyciu zakrety duże okres błędów i wypaczeń ale to dobry trener jest z charakterem wiedzą ….warto dac mu kolejne szanse w dlugim projekcie

Kibic
Kibic
20 dni temu

Panie Mazurek jesteś pan cienki siurek z tą analizą, a nie rzetelny dziennikarz. Jestem kibicem Cracovii, tylko nie z odłamu ciągłej loży szyderców. Pana analiza właśnie mi przypomina tą loże, wszystko źle Probierz się skompromitował itd.., a puchar czy superpuchar to w sumie małe sukcesy. Były złe transfery, ale były też dobre jak Hernandez, Cabrera, Gol, Lopes, Dytiatiev, Rapa, Hanca, Jablonsky czy Datković lub Pelle. Niektórzy odeszli niektórzy stracili formę, ale to inna sprawa. Większość transferów nie była ani zła ani dobra tylko średnia. Jest też taka sprawa, że Probierz nie miał władzy absolutnej, bo jakby miał to niektórzy zawodnicy by w Cracovii zostali. O finansach w Cracovii i ile komu można dać nie decydował Probierz. Po zdobyciu PP odeszło z Cracovii 5 ważnych zawodników. Gol, Lopes, Wdowiak, Helik Datković, 6 został zawieszony, czyli Jablonsky, a 7 doznał ciężkiej kontuzji, czyli Dytiatiev. Wczesniej w Cracovii było tak, że poprzednikom Probierza
jak wypadał 1 czy 2 ważny zawodników to Cracovia pikowała. Np. Zielińskiemu dobrze szło odszedł Kapustka z Rakelsem i gra o utrzymanie. Stawiamy dobrze szło za drugiej kadencji odszedł Kosanovic nagle gra o utrzymanie. Szatłowowi dobrze szło odszedł Klich i dramat. A Probierzowi odpadło 7 i gdyby nie -5 punktów na początku to skończyłby na 9 miejscu. Jak mu po 4 miejscu odszedł Hernadez i Cabrera to praktycznie drużyna nie ucierpiała, bo w następnym sezonie zajęła 7 miejsce i zdobyła PP. I jeszcze taka sprawa za ery Comarchu jedynie co Cracovia coś zdobyła to za Probierza. Proszę sobie też przeanalizować co się dzieje z wszystkimi trenerami Cracovii, którzy ją trenowali w ekstraklasie. Praktycznie szystkim się nie wiodło lub nie wiedzie po pracy w Cracovii, jeśli chodzi o trenowanie. Stawowy, Mikulski, Białas, Majewski, Płatek, Lenczyk, Ulatowski, Szatałow, Pasieka, Kafarski, Podolinski, Zieliński. Większość albo już nie jest trenerami, tylko robią za dyrektorów sportowych lub komentatorów w tv albo siedzą na bezrobociu czy trenują niższe ligi. Jedyną osobą, która Cracovia nie załamała kariery trenerskiej to Lenczyk, a drugą będzie Probierz moim zdaniem. W Cracovii jest specyficzny prezes, zarząd, kibice, a także opisujący to dziennikarze. To nie jest myślę łatwe miejsce do pracy.

Suche Info
30.11.2021

Hellas bezbramkowo remisuje z Cagliari

Skończyło się bez bramek, więc zabrakło najważniejszego. Mecz nie był może najwyższych lotów, ale z perspektywy kibica reprezentacji Polski był ciekawą lekturą i pokazem solidności Pawła Dawidowicza. Jedyną skazą tego spotkania był incydent wywołany przez Giovanniego Simeone. Argentyńczyk uderzył przeciwnika w twarz i rozpoczęła się jatka. Wstali z ławek i ruszyli na siebie zarówno piłkarze […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Trener Broni Radom zostanie asystentem w Cracovii

Jacek Zieliński niedawno został nowym szkoleniowcem Cracovii. Teraz doświadczony trener kompletuje swój sztab. Jedną z osób, które do niego dołączą, będzie dotychczasowy opiekun trzecioligowej Broni Radom. Mowa o 35-letnim Tomaszu Jasiku, który pracował w klubie od sierpnia. Tomasz Jasik trenerskie szlify zbierał na Lubelszczyźnie, gdzie przez długi czas opiekował się młodzieżowymi zespołami Motoru Lublin. W […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Juventus pokonał słabiutką Salernitanę

Juventus wygrał z najgorszym zespołem w Serie A, czyli zrobił to czego od niego oczekiwano. Nie poślizgnął się na skórce od banana. Zadanie wykonane. Przed meczem Salernitana była jedną z dwóch drużyn, które nigdy nie straciły gola w spotkaniach domowych z Juventusem. Kiedyś musiał być ten pierwszy raz. Zawodnicy Massimiliano Allegriego miażdżyli gospodarzy posiadaniem piłki […]
30.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Fiorentina ogrywa Sampdorię. Grał Bereszyński

Fiorentina w tym sezonie jest najbardziej bezkompromisową drużyną w Serie A. Albo wygrywa, albo przegrywa. Dosłownie. Mają chyba uczulenie na remisy. Dziś drużyna Vincenzo Italiano odniosła ósme zwycięstwo w sezonie ligowym. Pokonała na własnym boisku Sampdorię 3:1. W składzie gości znalazł się reprezentant Polski. W tym meczu różnica klas była aż nadto widoczna. Fiorentina mimo […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Plotki o możliwych transferach Ziyecha i Wernera do Barcelony

Dyrektor sportowy FC Barcelony Mateu Alemany, dwoi się i troi, by sprowadzić do klubu nowych piłkarzy za rozsądną cenę. Z tego względu pojawia się mnóstwo nazwisk na barcelońskiej giełdzie transferowej. Tym razem dziennikarze katalońskiego Sportu sondują możliwe przyjście dwóch piłkarzy Chelsea Londyn, którzy na Stamford Bridge mają problemy z regularną grą. Mowa o Timo Wernerze […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Javier Mascherano nowym selekcjonerem argentyńskiej młodzieżówki

Większość fanów piłki nożnej doskonale kojarzy Ej Jefecito z bogatej kariery piłkarskiej. Teraz będzie stawiał pierwsze kroki w karierze trenerskiej. Z argentyńską federacją pożegnał się dotychczasowy trener młodzieżówki, który zdecydował się dołączyć do sztabu Jose Pekermana odpowiedzialnego za przygotowanie reprezentacji Wenezueli. Javier Mascherano od 2019 roku posiada uprawnienia trenera. Do tej pracował w argentyńskiej federacji […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Legia ma nowego wicedyrektora sportowego! Pracował w Rakowie

Dariusz Mioduski zatrudnił nowego wicedyrektora sportowego. Paweł Tomczyk od pierwszego grudnia wzmocni pion sportowy Legii. Nowy pracownik warszawskiego klubu jest dobrze znany w środowisku piłkarskim. Pełnił rolę kierownika skautingu w Rakowie Częstochowa, a następnie objął stanowisko dyrektora sportowego klubu z Częstochowy. – Do jego zadań należeć będą między innymi negocjacje z zawodnikami, agentami i innymi […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Gołębiewski: Ze zdrowiem Luquinhasa wszystko jest okej

Każdy mecz jest dobry na przełamanie. Zwłaszcza w sytuacji, w której znalazła  się Legia Warszawa. Ostatnio przerwała wstydliwą passę i ograła Jagiellonię Białystok 1:0. Już jutro zespół Marka Gołębiewskiego zmierzy się Motorem Lublin w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Dziś trener warszawskiej drużyny odpowiadał na pytania dziennikarzy. O problemach kadrowych: – Powołania zawodników z drugiego […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Saga z Pochettino trwa

Zanim Manchester United podpisał kontakt z Ralfem Rangnickiem głównym kandydatem do objęcia zespołu z Old Trafford był Mauricio Pochettino. Podpisanie umowy z Niemcem nie ucina jednak spekulacji. Umowa Rangnicka wygasa wraz się z końcem sezonu, więc temat przyjścia Argentyńczyka wciąż jest głośny. Operacja sprowadzenia Pochettino na Old Trafford nie będzie łatwa do zrealizowania. Dziennikarze Telefoot […]
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Duży krok Warty Poznań. Powstanie projekt nowego kompleksu sportowego

Warta Poznań zamierza rozwijać swoją bazę. W pierwszej kolejności powstanie projekt i dziś ogłoszono zwycięzcę przetargu. Wymagania są oczywiste. Część piłkarska ma spełniać wymogi licencyjne dla klubów Ekstraklasy. Projektant został więc zobowiązany do tego, by uzyskać pozytywną opinię Polskiego Związku Piłki Nożnej w tym zakresie. Firma KOSZT-BUD wygrała przetarg na przygotowanie projektu kompleksu obiektów sportowych […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Rusza Liga Mistrzów siatkarzy. Co czeka polskie kluby?

Już dziś rusza Liga Mistrzów siatkarzy. Z polskiego punktu widzenia szczególnie ciekawe, bo po raz drugi w całej historii tytułu w najważniejszych europejskich rozgrywkach bronić będzie polska ekipa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Poza nią do rywalizacji przystąpią też Projekt Warszawa i Jastrzębski Węgiel. Na co stać nasze kluby? Jak trudne mają grupy? I czy ZAKSA może […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Carlo Ancelotti tłumaczy, dlaczego zagłosowałby na Benzemę

Carlo Ancelotti słynie z kreatywnych odpowiedzi na pytania i często stara się wybrnąć żartem. Dziś po raz kolejny zaskoczył dziennikarzy. Trener Realu Madryt podczas ostatniej konferencji przed meczem z Athleticiem został zapytany o zwycięzcę Złotej Piłki. Dyplomatycznie zakręcił. – Mam problem, ponieważ pracuję w Realu Madryt, więc nie powinienem głosować na piłkarzy, którzy nie grają […]
30.11.2021