Jak Probierz został ofiarą własnego marzenia o władzy

Opublikowane 09.11.2021 15:07 przez

Jan Mazurek

Michał Probierz mawia: „trener ma jednego przyjaciela, który nie opuści go do ostatniego dnia jego kariery: porażkę”. W Cracovii właśnie poniósł najbardziej spektakularną, najbardziej druzgocącą, ale też najbardziej niejednoznaczną klęskę w swojej karierze. Bo choć charyzmatyczny 49-letni szkoleniowiec może zapalić cygaro i bronić swoich racji dwoma zdobytymi trofeami, to Pasy za kadencji jego niepodzielonych rządów nie stały się rzeczywiście znaczącą siłą Ekstraklasy. Ba, Cracovia zgubiła się we mgle, rozmydliła swoją tożsamość, prowadziła uporczywą krucjatę przeciw ładnemu futbolowi, aż w końcu dobrnęła do ściany.

Probierz opuszcza statek jako ofiara własnego marzenia o pełni władzy. Jako trener, który skosztował przywileju, jaki nie przysługiwał prawie żadnemu innemu fachowcowi w tej lidze (bo komu, może Papszunowi) i brutalnie przekonał się o tym, że otrzymanie wędki wcale nie zawsze kończy się złowieniem ryb.

Jak oceniać czas Michała Probierza w Cracovii? [ANALIZA]

„Ty jesteś cyrk”

8 grudnia, 2017 rok, konferencja Cracovii przed meczem z Lechem Poznań. Michał Probierz przynosi ze sobą doniczkę, nasiona w saszetce, ziemię w worku. Siada i zaczyna inscenizację. Peroruje o braku cierpliwości do pracy trenerów w Ekstraklasie.

– Zobaczymy, może za pięć minut coś wyrośnie. Nie rośnie. To jest przykład naszej cierpliwości do pracy trenerów. Od 20 lat mówię o szkoleniu, walczę o polskich trenerów i cały czas się robi ze mnie debila. Do trenerów trzeba mieć cierpliwość. To zupełnie jak z roślinami, które tak ochoczo pielęgnujemy. My przecież nie jesteśmy debilami, a polska myśl szkoleniowa nie jest gorsza od zachodniej. Tylko dajcie nam czas i warunki do pracy – przekonuje, jednocześnie odstawiając cały spektakl.

Typowy wojujący Michał Probierz. Trener, któremu zawsze o coś chodziło. W Krakowie też długo nie brakowało mu chęci do zmienienia całego piłkarskiego środowiska, do polemizowania ze wszystkimi i na każdy temat. Jego konferencje prasowe należały do czołówki najciekawszych w Polsce. Przekazy duże i małe. Mądre i głupsze. Poważne i żartobliwe. Z rekwizytami i bez rekwizytów. Konfrontacyjne i niekonfrontacyjne. Pełen przekrój. Kreatywność godna pozazdroszczenia.

Żeby zwrócić uwagę na problem braku infrastruktury w polskiej piłce i przeszacowanych oczekiwań wobec euro-pucharowiczów, przyszedł na konferencję prasową w różowych okularach. To również on jako pierwszy w pandemicznej Polsce zorganizował spotkanie z dziennikarzami na żywo, usadzonymi w odpowiedniej odległości, na świeżym powietrzu, bo – jak sam wcześniej mówił – brakowało mu dyskusji i przekomarzania się z pismakami. Swoją barwę miało nawet niesmaczne zaczepianie dziennikarki słowami „jak pani może nie wiedzieć, co staje od głaskania” czy nocne wulgarne przepychanki z kibicami Cracovii na Twitterze z takimi hitami jak „tylko potraficie napierdalać na klub, a nie potraficie patrzeć obiektywnie” na czele.

To był Michał Probierz – mniej lub bardziej – wojowniczy, sfrustrowany, agresywny, zmanierowany, pretensjonalny, ale dalej Michał Probierz, który jeszcze niczego nie przegrał. Od tego czasu minęło jednak kilkanaście miesięcy, które zmieniło cały obraz jego pracy przy ulicy Kałuży.

To tabela ujmująca cały okres pracy Michała Probierza w Cracovii.

Z drużyn, które cały ten czas spędziły w Ekstraklasie, gorzej punktował tylko Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze, Wisła Płock i Wisła Kraków. To wynik o tyle rozczarowujący, że Cracovia za jego kadencji miała stać się topową drużyną Ekstraklasy. Tymczasem: 66 punktów zdobytych mniej niż Legia, 30 punktów zdobytych mniej niż Lech, 20 punktów zdobytych mniej niż Lechia czy 17 punktów zdobytych mniej niż Jagiellonia. A przecież Probierz traktował Cracovię jako punkt docelowy tego etapu swojej kariery. Jako atrakcyjniejsze miejsce pracy niż Jagiellonia czy Lechia.

Dlaczego?

Powodów było kilka.

Władca absolutny

Po pierwsze: obietnica cierpliwości i zaufania. Janusz Filipiak zapowiedział, że Probierz zostaje trenerem na lata i nie kłamał. 49-letni trener dostał ponad cztery lata na zbudowanie swoich fundamentów w klubie. W Lechii nie miał takiego komfortu, a w Jagiellonii, choć pozycję miał niezwykle silną, ograniczały go inne aspekty: potencjał rozwoju organizacji, infrastruktura, logistyka, pieniądze i najważniejsze – brak pełni władzy. W Cracovii to wszystko otrzymał.

Cracovia, jako organizacja, rozwija się najszybciej w swojej historii. Wszystko dzięki pieniądzom wpompowywanym w klub przez profesora Filipiaka. Cracovię stać było też na ściąganie i opłacanie pensji całej plejady zagranicznych piłkarzy. Nie było problemów finansowych, klubowy budżet był stabilny. Mało? Kraków ma własne lotnisko, świetne połączenia kolejowe z całym krajem, to naturalnie większy ośrodek miejski niż Białystok, więc jest też dużo lepiej skomunikowany ze światem niż  stolica Podlasia.

Jeszcze mało? Przyjście Probierza wiązało się z wielomilionową inwestycją w nowoczesną bazę szkoleniowo-treningową w Rącznej. 31 grudnia 2020 roku obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a 4 stycznia 2021 roku pierwsza drużyna Cracovii odbyła tam trening oficjalnie inaugurując działalność centrum. To było urzeczywistnianie tego, o czym Probierz mówił od kilkunastu lat. Zaplecze infrastrukturalne zawsze było jego konikiem. Tematem przewodnim dziesiątek, jeśli nie setek, wypowiedzi medialnych. Miał, co chciał, ale to dalej jeszcze nie wszystko.

Przez lata Pobierz tworzył wizję idealnego stanowiska dla trenera. Marzyło mu się być kimś na miarę managera w Premier League. Dostać pełnię władzy nad całą koncepcją projektu sportowego w polskim klubie. Budować zespół na swoją modłę, według swoich zasad. Określać plany. Wprowadzać młodzież. Ściągać piłkarzy. Nakreślać taktykę. Brać odpowiedzialność za wszystko. Janusz Filipiak mianował go więc trenerem i wiceprezesem klubu. To była władza absolutna. Mógł wszystko. Włącznie z wykonaniem wściekłego telefonu do Filipiaka, kiedy ten popisywał się na antenie Canal Plus. 

To było kolejne urzeczywistnienie marzenia Probierza. Marzenia, którego Probierz został ofiarą.

Brak wyników

Czterdziestodziewięciolatek ma swoje argumenty. Zapełniła się klubowa gablota. Wygrany 3:2 finał Pucharu Polski z Lechią Gdańsk – fantastyczny mecz, godny ostatniego starcia tych rozgrywek. Zwycięstwo po karnych z Legią w Superpucharze Polski – fajna sprawa. Wjechało whisky, wjechało cygarko, zasłużenie, tego nikt Probierzowi nie może odebrać. Ale pojedyncze tytuły i trofea nie zakryją tego, że były już sternik Cracovii nie zrobił z Pasami ligowego wyniku.

  • 2017/18: dziewiąte miejsce
  • 2018/19: czwarte miejsce
  • 2019/20: siódme miejsce
  • 2020/21: czternaste miejsce
  • 2021/22 (po 14. kolejce): jedenaste miejsce

Apetyty były, możliwości były, ale ani razu nie udało się Probierzowi zaprowadzić Cracovię choćby na podium, co przecież udawało mu się wcześniej w Jagiellonii i na co wszyscy przy ulicy Kałuży liczyli. Co więcej – jego zespół zmierzał donikąd. W środku jego kadencji potrafił w tej lidze coś znaczyć, potrafił regularnie punktować, potrafił trzymać się czołówki, ale w pewnym momencie, w okolicach wybuchu pandemii koronawirusa, wszystko się posypało. Oto tabela od początku tamtego okresu do teraz.

Mini-eurowpierdole

Różowe okulary to jedno, wygórowane oczekiwania wobec polskich drużyn w europejskich pucharach to drugie, ale Michał Probierz, Cracovia i europejskie puchary to wyjątkowo niedobrany tercet. W ostatnich latach Pasy dwa razy próbowały zdziałać coś sensownego na międzynarodowych boiskach i dwa razy dostawały w ryj już w pierwszych meczach. Za pierwszym razem Cracovia odpadła po dwóch remisach z Dunajską Stredą, a za drugim okazała się wyraźnie słabsza od szwedzkiego Malmö FF.

Fakt, widzieliśmy większe eurowpierdole, ale też nie ma się czym chwalić. Ot, chociażby w tym roku Raków i Śląsk pokazały, że jeśli ma się plan i pomysł, można zdziałać więcej.

Transferowe kompromitacje

Michał Probierz, dostając władzę w Cracovii na wzór angielski, otrzymał też możliwość zarządzania polityką klubu na rynku transferowym. I w tej roli skompromitował się wielopoziomowo. Pasiasta strona Krakowa stała się symbolem ekstraklasowej marności w kwestii skautowania i sprowadzania piłkarzy z zagranicznych lig. Było tak źle, tak fatalnie, tak nijako, że aż swojego czasu poświęciliśmy temu oddzielny tekst, wyliczając najtragiczniejsze nazwiska, jakie Probierz sprowadził do stolicy Małopolski.

Antonini Culina. Ivan Marquez. Michael Gardawski. Sierdier Sierdierow. Elady Zorilla. Nicolai Brock-Madsen. Sergei Zenjov. Bojan Cecarić. Rivaldinho. Rubio. Gerard Oliva. Vinicius Ferreira. Thiago. Luis Rocha…

Co za zaciąg, co za perełki, co za nazwiska, aż nas głowa rozbolała na samą myśl na ich wspomnienie. Dramat. Nawet kilka trafionych strzałów nie zmywa złego wrażenia. Abstrahując od kompletnych niewypałów – Michał Probierz przez trzy lata, okienko po okienku, ze złośliwą konsekwencją, budował multikulturową szatnię wypełnioną po brzegi przeciętnymi zawodnikami, na czym ucierpiała tożsamość klubu.

Wprowadzanie młodzieży

Może ściąganie marnych obcokrajowców nie byłoby jeszcze tak dotkliwe i fatalne w skutkach, gdyby były już trener Cracovii umiejętnie wprowadzał młodzież, ale na tym polu, ponownie: sukcesów brak.

Michał Probierz przychodził do Krakowa z opinią trenera, który umie i lubi pracować z młodzieżą. Jako facet, który w Jagiellonii wykreował wiele młodych gwiazdeczek. Problem w tym, że w Cracovii zupełnie mu ta misja nie wyszła. Sam chyba był zdziwiony tym, że tak niewielka liczba młodzieżowców spełnia ekstraklasowe wymagania. U Probierza – mimo pojedynczych świetnych występów – wcale nie zachwycał Kamil Pestka, który przecież błyszczał w młodzieżówce Czesława Michniewicza. Rzadsze lub częstsze występy zaliczali chociażby Jakub Gut, Sylwester Lusiusz, Sebastian Strózik, Adam Wilk, Mateusz Supryn, Tomasz Bala, Jakub Myszor, Krystian Bracik, Kamil Ogorzały, Daniel Pik, Patryk Zaucha, Przemysław Kapek, Radosław Kanach czy Michał Rakoczy, ale o żadnym z nich nie można powiedzieć: kolejny wychowanek Probierza zrobił furorę w Ekstraklasie.

Początkowo wydawało się, że kimś takim – na swój sposób – będzie Karol Niemczycki, który w Cracovii dostał szansę wypłynięcia na szersze ekstraklasowe wody, ale Probierz od kilku miesięcy wyżej cenił sobie 34-letniego Lukasa Hrosso, więc również Niemczycki przeważnie grzał ławę.

Bolały zęby

Brak ciekawych postaci sprawił, że Cracovię oglądało się z przyjemnością porównywalną do oglądania transmisji na żywo z gabinetu stomatologicznego. Co to były za widowiska, co to były za spektakle, aż chciałoby się posłużyć niewybredną ironią. Ile to razy po meczach Cracovii musieliśmy odtruwać się odpaleniem głupiej polskiej telenoweli klasy B, wiedząc, że i tak będzie to wartościowsze estetycznie doznanie.

Najdoskonalszym symbolem topornie siermiężnego stylu z czasów krakowskiej kadencji Michała Probierza jest mecz z listopada 2019 roku z Wisłą Płock. Po jego zakończeniu byliśmy tak wymęczeni, tak zażenowani, tak wydrenowani, że postanowiliśmy odpuścić sobie pisanie pomeczowej relacji i ograniczaliśmy się do wystawienia not piłkarzom obu drużyn.

No chyba, że ktoś jest masochistą i lubi bezmyślne dośrodkowania.

Zresztą uśmialiśmy się, kiedy oficjalny profil Ekstraklasy musiał z tamtego spotkania wyciągnąć jedną topową akcję, żeby mieć czym podsumować tamten epicki bój. Wybrali marną próbę Lopesa określoną jako „strzał tuż przy słupku”, mimo że piłka słupek minęła w żółwim tempie i w sumie w sporej odległości.

Najgorsze było jednak to, że ekipa Michała Probierza takich starć rozegrała dużo za dużo. Nieprzypadkowo nazywaliśmy ją Dośrodkovią. Zresztą był taki moment, kiedy wydawało nam się, że sam 49-letni szkoleniowiec prowadzi wielką krucjatę przeciw piłce przyjemnej dla oka. W rozmowie z nami tłumaczył to tak:

Czy Liverpool operuje długimi podaniami?

Operuje. 

Czy Liverpool dośrodkowuje?

Dośrodkowuje.

Czy Liverpool zdobywa w ten sposób mnóstwo bramek?

Zdobywa. 

Czy Liverpool zaczyna od bramkarza długim podaniem?

Zaczyna.

Czy Liverpool gra ładnie?

Nie da się zaprzeczyć. 

Czaicie absurd sytuacji? Klasyczny przykład sofizmatu – rozumowania pozornie poprawnego, ale w istocie zawierającego rozmyślnie utajone błędy logiczne. No bo można porównywać się do Liverpoolu, który gra szybko, gra spektakularnie, gra dynamicznie i faktycznie dośrodkowuje, ale wtedy, kiedy na flankach ma się nie Rapę, nie Fiolicia, nie Siplaka czy kogokolwiek innego ze składu Pasów, a kogoś nieco bliższego charakterystyce Mane, Salaha, Robertsona czy innego Alexandra-Arnolda.

Poważnym zarzutem wobec Michała Probierza jest więc fakt, że nie potrafił zaszczepić w pasiastej części Krakowa stylu. Bo stylu topornego nie kupujemy i nie uznajemy. A przynajmniej nie z możliwościami Cracovii, nie z pieniędzmi Cracovii i nie z czasem, który Probierz miał na budowę swojego projektu.

Utrata barwy

Punktem granicznym w przygodzie Probierza w Krakowie było styczniowe spotkanie Cracovii z Wartą Poznań i podanie się do dymisji na pomeczowej konferencji prasowej.

– Zawodnicy potrzebują nowego impulsu. Po prostu muszę też sam odpocząć. Przez piętnaście lat cały czas pracowałem i nadszedł moment, że sam widzę, że muszę to zrobić. Muszę gdzieś pojechać, zająć się samym sobą i rodziną. To był dla mnie burzliwy okres z wielu względów. Zawodnicy też potrzebują innego impulsu. Jestem wdzięczny prezesowi Filipiakowi za to, że w najtrudniejszych momentach mi nie podziękował. Jestem jednak na tyle doświadczonym człowiekiem i trenerem, że wiem kiedy trzeba umieć powiedzieć stop – tłumaczył 49-letni trener.

Wyglądał na znudzonego, wypalonego, zmęczonego, zrezygnowanego. Wtedy jednak Janusz Filipiak nie pozwolił mu odejść. Cracovia utrzymała się w lidze, ale o tamtego momentu straciła jakikolwiek kolor. Słaby styl, który wcześniej przynosił punkty, stał się po prostu słabym stylem. Szatnia przeciętnych obcokrajowców, która potrafiła tworzyć kolektyw, stała się po prostu szatnią przeciętnych obcokrajowców. Początek nowego sezonu pokazał, że klub porusza się bez mapy, że już sam nie wie, na co go stać, o co może walczyć. A to przegra sromotnie z Lechem czy Lechią, a to zremisuje z Górnikiem Zabrze czy z Pogonią Szczecin, a to pyknie sobie Wartę, Jagiellonię czy Piasta.

Michał Probierz

Czy dało się w tym znaleźć jakąś systematykę, czy dało się w tym znaleźć jakąś prawidłowość? Niekoniecznie. Czy można było wyobrażać sobie, że zaraz Cracovia włączy się w walkę o europejskie puchary? Trzeba było mieć zdolność kreowania bardzo wybujałych imaginacji. Czy można spodziewać się, że zaraz Cracovia wpadnie w jakiś kryzys i zacznie jej w oczy zaglądać spadek? Pewnie można było, ale w tej lidze jednym tchem dało wymienić się kilka słabszych, mniej doświadczonych drużyn.

Cracovia stała się średniakiem. Nudnym, bezpłciowym, wydrenowanym z osobowości średniakiem z fatalnym pijarem, którego mecze nikogo nie zajmowały. A przy tych możliwościach, przy tych pieniądzach, przy tym czasie, przy tym stylu, w tym mieście i z tym trenerem na ławce to było skandalicznie niedopuszczalne. Dlatego też Michał Probierz stracił pracę.

„Coś musi pierdzielnąć”

Sami jesteśmy ciekawi, czy uderzy się w pierś i niedługo przyzna, że nie był w stanie zbudować w Cracovii niczego trwałego, czy zacznie szukać igieł w stogu siana: że mocno postawił na Krzysztofa Piątka, że zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski, że dwa razy zakwalifikował klub do europejskich pucharów, że jesteśmy zakładnikami manii jedynej słusznej rozmowy o konieczności wprowadzania ofensywnego stylu, że efekty jego pracy w Cracovii zobaczymy za kilka albo kilkanaście lat. Jego postawa w najbliższych miesiącach powie nam dużo o jego zdolności do wyciągania wniosków.

Michał Probierz już od dawna mieni się jako enfant terrible polskiego środowiska piłkarskiego. Arogancki, ale błyskotliwy. Pyszny, ale przekonujący. Irytujący, ale niepozostający bez racji. „Wrogów nie przekonam, a przyjaciół przekonywać nie muszę”, przedstawia się. Na razie wypisał się ze ścisłego topu polskich trenerów. Jego życiowy projekt upadł.

– Porażka zawsze czyha. Jak się wydaje, że jest dobrze, i jest za cicho, to w którymś momencie coś musi pierdzielnąć.

To kolejne zdanie z jego słowniczka. Chyba najlepiej oddaje to, co przydarzyło się Michałowi Probierzowi w Cracovii.

Czytaj więcej:

Fot. Newspix

Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Weszło
25.01.2022

Wciąż nic nie wiemy o Nicoli Zalewskim

Minuta z Empoli, dwie minuty z Bodo/Glimt, cztery minuty z Lecce, pięć minut z Venezią, osiem minut z Lazio i dwadzieścia minut z Zorią Ługańsk – łącznie przez trzydzieści dziewięć minut plus doliczone czasy gry mogliśmy oglądać w tym sezonie Nicolę Zalewskiego w barwach Romy. Dorobek? Zero goli, zero asyst. Ciekawsze liczby? Średnio osiem kontaktów […]
25.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Życie w czerni i bieli. Fotograficzne powołanie Ernesto Valverde

Życie jest kolorowe, ale zdjęcia muszą być czarno-białe, mawia Ernesto Valverde i obserwuje swoje otoczenie. Krople deszczu spływające po przedniej szybie autokaru, białe kaski policjantów i wyczekujący draki kibice. Tył czyjejś głowy, deska rozdzielcza, flagi na wietrze, dym rac i agresywna euforia greckich kiboli. Młodzi ludzie i setka telefonów. Azjaci błagający o autografy. Smutny facet […]
22.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Weszło
18.01.2022

Lot Mew i sprawa oddalających się marzeń o mistrzostwie Chelsea

Premier League to tak bezlitosne rozgrywki, że nie masz prawa marzyć o mistrzostwie Anglii, jeśli w trzynastu ostatnich kolejkach tracisz dwadzieścia punktów, a podczas grudniowo-styczniowej kumulacji mroźnych zimowych bojów notujesz aż pięć remisów w siedmiu starciach. A Chelsea właśnie pozwoliła sobie na grzech tego kalibru. W konsekwencji Thomas Tuchel i spółka już wiedzą, że dogonienie […]
18.01.2022
Liczba komentarzy: 55
Subscribe
Powiadom o
guest
55 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iksde
Iksde
2 miesięcy temu

Przyszły selekcjoner poległ. Cóż za niespodzianka. Modele matematyczne były zgodne, że to człowiek na właściwym miejscu. Brzydzil się tym co polskie podobnie jak pewien Polak żyjący we Włoszech będący prezesem pewnego związku, który też ma allergie do polskiego. Dobrze że klub budowany był na samych obcokrajowców dlatego pozostała część klubów nie musiała marnować pieniądzy na transfery zagraniczne i oswajanie się tylko tutaj była prawdziwa weryfikacja obcokrajowców. Zacna idea zapoczątkowana przez guru trenerskie XD

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka(@sok-z-kiszczaka)
2 miesięcy temu
Reply to  Iksde

Pewnie w Legii się wkrótce szybko odbuduje

kol. Zenon
kol. Zenon
2 miesięcy temu

to jednak ciężka porażka. ale człowiek inteligentny wie, kiedy przegrał. wie kiedy miał wszystko co chciał i nie dał rady.. sam przed sobą każdy z nas wie, kiedy nawalił… a zaraz potem się okazuje czy ma się klasę. i tu dopiero są dramaty moralno-egzystencjalne. ciekawi mnie jakim człowiekiem jest Pan Probierz… a Pan Filipiak – szacun za cierpliwość i dotrzymanie słowa, przynajmniej tak to wygląda z boku.

ona
ona
2 miesięcy temu
Reply to  kol. Zenon

Typowy Zenek

lol
lol
2 miesięcy temu
Reply to  kol. Zenon

Kogoś dupa zapiekła za słowa szczerości i dał minusa, to jeden z tych o których była mowa w momencie o „klasie” 😉

Awers
Awers
2 miesięcy temu

Probierz przypomina kierowcę wyścigowego, który, jeżdżąc w niezbyt mocnym teamie, wskazuje na przyczyny swoich niepowodzeń – a to że tamci mają mocniejszy silnik, lepsze opony, ich zespół mechaników liczy dwa razy więcej osób, sponsor jest bogatszy, ich kierowca dostaje więcej czasu na treningi, na doskonalenie swojej jazdy. Aż wreszcie przychodzi dzień, kiedy nasz kierowca zostaje zatrudniony w zespole, który to wszystko mu gwarantuje. A wyników wciąż nie ma. Jaki z tego wniosek? Może to nie w całej otoczce tkwi przyczyna porażek, ale w samym kierowcy? Może, kiedy brakuje już wymówek, jasno widać, że Probierz jest zwyczajnie słabym trenerem? Doskonałym przedstawicielem, tak bronionej przez niego, polskiej myśli szkoleniowej?

hds
hds
2 miesięcy temu
Reply to  Awers

Trafne porownanie.

Maciej
Maciej
2 miesięcy temu

witam,
to jest przygotowanie by Probierz mógł za darom o i bez przeszkód objąć Legię.

Maciej
Maciej
2 miesięcy temu
Reply to  Maciej

*darmo

Betoniarz
Betoniarz
2 miesięcy temu
Reply to  Maciej

Niech opatrzność sprawi by tak się stało 😀

waldemar
waldemar
2 miesięcy temu
Reply to  Maciej

Niech bierze. Ktoś musi wbić ten osikowy kołek:)

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura(@mecenas_misiura)
2 miesięcy temu
Reply to  waldemar

Spoko, ale Cracovia bierze Czesia.

smarter
smarter
2 miesięcy temu

Dla mnie największe zło jakiej robił to sprowadzenie tony szrotu z zagranicy. Niektórych za nie małe pieniądze i cieszę się, że wreszcie do wypierdolili . Druga sprawa na którą nie dało się patrzeć – to styl gry, drewniany jak jego myśl szkoleniowa

Kibic
Kibic
2 miesięcy temu
Reply to  smarter

A co ty gadasz wszyscy byli wolnymi zawodnikami, najwyższe transfery za Probierza były na poziomie 200-300 tys euro. Mihalik co prawda kosztował 800 tys euro , ale jego to sprowadził Zieliński, a za Probierza za niego zapłacili, bo po dobrych jego występach na młodzieżowych ME myślano w klubie, że ktoś się po niego zgłosi i pójdzie grać do dobrej ligi. Tak się nie stało sfrustrowany Michalik krytycznie w mediach wypowiedział się o Filipiaku i to był jego koniec w Cracovii.

smarter
smarter
2 miesięcy temu
Reply to  Kibic

No pewnie, jeszcze by brakowało żeby za ten 3 sort pilkarzyn zapłacić…

tss
tss(@tss)
2 miesięcy temu

Wypadałoby jeszcze jednak wspomnieć w artykule o bilansie derbowym 1-2-6. Może z perspektywy redaktora są to jedynie jedne z wielu meczów, ale pasiaści kibice snujący (wobec olbrzymich problemów Wisły) marzenia o dominacji w Krakowie każdy kolejny derbowpierdol witali z entuzjazmem godnym wizyty u dentysty na borowanie zębów.

Kibic
Kibic
2 miesięcy temu
Reply to  tss

Ja jako kibic Cracovii oceniam to jako największy minus za kadencji Probierza. Ale tak to czasem jest, że komuś gdzie z kimś nie idzie wybitnie. Probierzowi akurat nie szło w derbach. Cztery derby przegrane zasłużenie, 2 przegrane pechowo, ostatnie gdzie Cracovia miała więcej okazji i te co po golu Piątka było 0-1 i po czerwonej kartce dla Pestki straciliśmy 2 gole pod koniec. W tamtym sezonie u nas derby przekręcone przez Stefańskiego po festiwalu błędów na naszą niekorzyść i na wyjeździe festiwal zmarnowanych setek przez Cracovię w tym karny przez Hance. I zamiast dwóch zwycięstw były dwa remisy. Gra w derbach za Probierza nie była tak złą jak ich bilans.

Łabut
Łabut
2 miesięcy temu

U mnie w robocie było paru o podobnym usposobieniu do Pana Trenera. W sensie ich narracja brzmiała w podobny sposób: to źle, tamto tez niedobrze. nie no takimi narzędziami to sie nie da. Jakbym tylko miał ( wstaw sobie jakiś warunek niemalże nieosiągalny) to by było, a tak to nie będzie. Ciekawa rzecz sie stała gdy w robocie obowiązki krzykaczo-narzekacza czy jak kto woli poszukiwacza problemów przejął człowiek szukający rozwiązań i zaskoczyło. Nagle bardzo wiele projektów udaje sie realizować a ludzie uśmiechnięci do pracy chodzą.

gsw
gsw
2 miesięcy temu

Cztery lata pracy Probierza u Filipiaka to 4 lata kryzysu Wisły w lidze i probierz zdobył słownie 15 punktów więcej niz Wisła pogrążona w kryzysie. Co tu komentować to trzeba było zmieniac trzy lata do tyłu i wywalić go zz ta roślinka nich se ja sadzi w domu. Ale jaki pan taki Kram. jaki prezes taki trener. Problem klubu z Kałuży to właściciel a nie ten czy inny trener. Bo żaden sukcesu nie zrobi z Filipiakiem ale brak Filipiaka to balans między 2 a 1 liga i coś na kształt Tych czy innego Sandecji.

Kibic
Kibic
2 miesięcy temu
Reply to  gsw

Probierz też zdobył Puchar i Superpuchar w tym czasie, czyli jakieś trofea pierwsze od około 70 lat. Ciekawe ile w Cracovii będziemy czekać na następne?

Zenon
Zenon
2 miesięcy temu

Jakbym miał 100tys miesięcznie , to też bym próbował jak najdłużej golić frajera i jeszcze przy tym coś skrobnąć z transferów..Współpraca z takim człowiekiem jakim jest Filipiak też nie jest najłatwiejsza i ja chłopaka rozumiem.Sporo wytrzymał ,a przypominam że transferowa karuzela jeszcze się tak naprawdę nie zaczęła.W ostatnim roku było widać że Probierz jest strasznie zmęczony tym wszystkim,ewidentnie miał już dosyć ale jak to taki zadziora,postanowił jeszcze trochę powalczyć….No i się skończyło.

Słowik
Słowik
2 miesięcy temu
Reply to  Zenon

Nie postanowił jeszcze powalczyć tylko nie vhcial stracić kasy, dlatego został.

Kibic
Kibic
2 miesięcy temu
Reply to  Słowik

Prawie rok temu złożył dymisję i sam Filipiak jej nie przyjął.

trolo
trolo
2 miesięcy temu

Uważam , że gdyby trener Michał miał odwrotny bilans derbowy pracowałby nadal. Gdyby..

bart
bart
2 miesięcy temu

Jak mozecie mowic, ze Cracovia to przegrany zyciowy projekt Probierza ? Przeciez on tam przez 4.5 roku lupil prof.Filipka na bardzo potezna kase jakiej juz nigdy nigdzie nie zobaczy ! W ogole watpliwe czy jest w Ekstraklasie jakis klub, ktory zatrudniajac Miska jako trenera nie musialby sie liczyc z masowym protestem swoich kibicow ? Co najwyzej Jagiellonia zyjaca zamierzchla przeszloscia.

Topik
Topik
2 miesięcy temu
Reply to  bart

Legia go przygarnie..bankowo!!

ambermozart
ambermozart
2 miesięcy temu

autorski projekt Probierza to zdecydowanie porażka i jeden Puchar Polski niczego tu nie zmienia (o Superpucharze nie ma co wspominać, to jeden mecz). Miał władzę jakiej nie ma żaden trener w ekstraklasie, miał czas jakiego nie ma żaden trener w ekstraklasie. I dupa. Paprotka zamiast wyrosnąć to przeobraziła się w zwiędłego kaktusa – od samego patrzenia boli.

Kibic
Kibic
2 miesięcy temu
Reply to  ambermozart

Puchar z Cracovia to porażka? A kiedy Cracovia przed Probierzem ostatnio coś zdobyła? Probierz niby miał władze, ale nie on decydował o kasie. Jakby tak było to po zdobyciu PP odszedł by Wdowiak, Lopes, Gol, Helik i Datkovic? A sezon wcześniej Cabrera i Hetnandez? Przecież wszystko tam się o kasę rozbiło. Helika nie dało się utrzymać bo dostał ofertę z Anglii, ale reszta mogła zostać. I myślisz, że na ich odejścia Probierz miał jakiś wpływ? Ja myślę, że nie miał żadnego, bo tam się rozchodziło o kasę, a o kasie on nie decydował. Czyli miał stanowisko wiceprezesa, ale nie był decyzyjny w najważniejszych rzeczach.

Zdzislaw Dyrman
Zdzislaw Dyrman
2 miesięcy temu

i na wiele lat przyklad tego pana bedzie wyciagny przez prezesow zwalniajach trenerow po serii porazek. cierpliwosc pana Filipiaka nic nie dala

Michał
Michał
2 miesięcy temu

Wreszcie jakieś normalne komentarze, do artykułu. We wszystkich innych już w drugim było cos o Legii, Lechu i ciągłe wyzywanie się od najgorszych. Tak trzymać ludziska!

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
2 miesięcy temu

Mazurku, mozesz objasnić w komentarzach, na czym polegają w piłce nożnej rządy niepodzielone?

marcinw13
marcinw13
2 miesięcy temu

Ale przyznacie, że gdyby tak zrobić zawody na najbardziej polskiego trenera, Probierz prawdopodobnie zostałby zwycięzcą

Marek Łódź
Marek Łódź
2 miesięcy temu

Probierz został ofiarą własnej megalomanii.

ciężki
ciężki
2 miesięcy temu

Z własną megalomanią jeszcze nikt nie wygrał

Topik
Topik
2 miesięcy temu

Czesio do Craxy, Misio do Legii i gitara PMS zawsze zwyciezy!

P. Michael wy nie jestescie zli, jestescie megahooyowi!

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
2 miesięcy temu

Zabrał ze sobą roślinkę, która posadził czy pan Filipiak cały czas czeka, aż wyrośnie?

Wojmir
Wojmir
2 miesięcy temu

Wyrosła już jakiś czas temu i to jako dorodne drzewo. Następnie je ścięto i przywieziono w postaci nieoheblowanego drewna o nazwie Rivaldinho.

Cocker Spaniel
Cocker Spaniel
2 miesięcy temu
Reply to  Wojmir

Hahaha

Awers
Awers
2 miesięcy temu
Reply to  Wojmir

Hehe, dobre 🙂

Frankdebur
Frankdebur
2 miesięcy temu
Reply to  Wojmir

Machoń

Pio
Pio
2 miesięcy temu

Więcej reklam, Panowie słabo się klika w głupawe reklamy. Pomyślcie o tym

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun
2 miesięcy temu

Top 4 obniżyło loty. Probierz out. Michniewicz out. Stokowiec out + referencje od piłkarzy, które karzą się dwa razy zastanowić przed zatrudnieniem go w innym miejscu. Fornalik nie może odpalić.

Nie chcę się czepiać, ale
Nie chcę się czepiać, ale
2 miesięcy temu
Reply to  Bartek Kiezun

Wiesz, ciężko uznać żeby Stokowiec wyleciał za wyniki, nie wrzucałbym go do tego samego worka co Probierza, który nie spełnił oczekiwań i Michniewicza, który się po prostu skompromitował. Waldek w jednym sezonie może walczyć o utrzymanie, w kolejnym będzie walczył o mistrzostwo, chyba wszyscy powinni mieć tego świadomość.

Robert
Robert
2 miesięcy temu

Chyba z Gdanska nie jestes ze takie bzdury piszesz plus to ze Michniewicz sie skompromitowal twoja Flacha chcialaby sie tak skompromitowac 🙂

Nie chcę się czepiać, ale
Nie chcę się czepiać, ale
2 miesięcy temu
Reply to  Robert

Zgadza się, bo jestem z Pruszcza Gd. i na tym koniec twojej passy. Stokowiec jak odchodził to Lechia była na czwartym miejscu, ogólnie Lechia za jego kadencji pod względem ilości punktów zajmuje też czwarte miejsce, więc nie, nie wyleciał za wyniki. W przeciwieństwie do Czesia, który z samograjem jakim jest Legia okopał się na miejscu spadkowym.

ona
ona
2 miesięcy temu

Wydawał się kiedyś spoko trenerem,ale okazał się zwykłym głupkiem

Luk
Luk
2 miesięcy temu

Witam serdecznie .Szanowny panie Probierz dziękuje za wszystko co Pan zrobił w Cracovii za wszystkie te lata które Pan poświecił dla tego klubu ile Trofeum Pan zdobył i jak wspaniale oglądało się grę drużyny prowadzona przez Polska Myśl szkoleniowa o która pan walczy przez 25 lat już .Czemu Pan już idzie Cześć !
Do redakcji mam prośbę czy w wolnej chwili można by było zrobić listę transferowa Cracovii za czasów szanownej myśli szkoleniowej z 25 letnim stażem
Kto się nie nadawał do realizacji i został oddany w inne ręce a kto przyszedł i co pokazał wolą Pana Probierza .
Ps widać przynajmniej ze do ogrodu się nadaje bo ziarna w doniczce posiał zawodowo 🙂

FilipO
FilipO
2 miesięcy temu

Dzięki Bogu.

Ancymon
Ancymon
2 miesięcy temu

Zaskakująca decyzja. Pasy pomału wstawały z kolan. Legia? Jakiś powód jest.

Uselp1983
Uselp1983(@uselp1983)
2 miesięcy temu

Making money online is more than $15k just by doing simple work from home. I received $18376 last month. It’s an easy and simple job to do and its earnings are much better than regular office jobs and even a little child can do this and earn money. Everybody must try this job by just using the info on this page………..http://www.flyerbank4.com

Analityk
Analityk
2 miesięcy temu

„Pijarem”, serio ?! 🙂

mechanikabg
mechanikabg
2 miesięcy temu

Nie wierzę… dobry tekst Mazurka :O

jestem robotem
jestem robotem
2 miesięcy temu
Reply to  mechanikabg

nie przesadzajmy-juz wczesniej dobre pisal Janek teksty

KrzyztofJarzynaZeSzczecina
KrzyztofJarzynaZeSzczecina
2 miesięcy temu

Ooooo dobre to było ! redaktor Mazurek ma piórrro i baniak nie od parady ….bardzo zacny tekst popełnił i stylowo na poziomie brrrawo brrrawo
Ale ale allllle jako fan trenera Probierza ….nadal będę go bronił ….nie wiem co tu nie wypaliło czy pewność siebie go zabiła …..to jest naprawdę facet z charakterem …..bystry zaangażowany to dobry trener jest …kurczaki naprawdę ciężko powiedzieć, uważam że dluższa przerwa i ponowny taki projekt gdy się uspokoi przemyśli wyciągnie wnioski powinien się udać ….każdy ma w zyciu zakrety duże okres błędów i wypaczeń ale to dobry trener jest z charakterem wiedzą ….warto dac mu kolejne szanse w dlugim projekcie

Kibic
Kibic
2 miesięcy temu

Panie Mazurek jesteś pan cienki siurek z tą analizą, a nie rzetelny dziennikarz. Jestem kibicem Cracovii, tylko nie z odłamu ciągłej loży szyderców. Pana analiza właśnie mi przypomina tą loże, wszystko źle Probierz się skompromitował itd.., a puchar czy superpuchar to w sumie małe sukcesy. Były złe transfery, ale były też dobre jak Hernandez, Cabrera, Gol, Lopes, Dytiatiev, Rapa, Hanca, Jablonsky czy Datković lub Pelle. Niektórzy odeszli niektórzy stracili formę, ale to inna sprawa. Większość transferów nie była ani zła ani dobra tylko średnia. Jest też taka sprawa, że Probierz nie miał władzy absolutnej, bo jakby miał to niektórzy zawodnicy by w Cracovii zostali. O finansach w Cracovii i ile komu można dać nie decydował Probierz. Po zdobyciu PP odeszło z Cracovii 5 ważnych zawodników. Gol, Lopes, Wdowiak, Helik Datković, 6 został zawieszony, czyli Jablonsky, a 7 doznał ciężkiej kontuzji, czyli Dytiatiev. Wczesniej w Cracovii było tak, że poprzednikom Probierza
jak wypadał 1 czy 2 ważny zawodników to Cracovia pikowała. Np. Zielińskiemu dobrze szło odszedł Kapustka z Rakelsem i gra o utrzymanie. Stawiamy dobrze szło za drugiej kadencji odszedł Kosanovic nagle gra o utrzymanie. Szatłowowi dobrze szło odszedł Klich i dramat. A Probierzowi odpadło 7 i gdyby nie -5 punktów na początku to skończyłby na 9 miejscu. Jak mu po 4 miejscu odszedł Hernadez i Cabrera to praktycznie drużyna nie ucierpiała, bo w następnym sezonie zajęła 7 miejsce i zdobyła PP. I jeszcze taka sprawa za ery Comarchu jedynie co Cracovia coś zdobyła to za Probierza. Proszę sobie też przeanalizować co się dzieje z wszystkimi trenerami Cracovii, którzy ją trenowali w ekstraklasie. Praktycznie szystkim się nie wiodło lub nie wiedzie po pracy w Cracovii, jeśli chodzi o trenowanie. Stawowy, Mikulski, Białas, Majewski, Płatek, Lenczyk, Ulatowski, Szatałow, Pasieka, Kafarski, Podolinski, Zieliński. Większość albo już nie jest trenerami, tylko robią za dyrektorów sportowych lub komentatorów w tv albo siedzą na bezrobociu czy trenują niższe ligi. Jedyną osobą, która Cracovia nie załamała kariery trenerskiej to Lenczyk, a drugą będzie Probierz moim zdaniem. W Cracovii jest specyficzny prezes, zarząd, kibice, a także opisujący to dziennikarze. To nie jest myślę łatwe miejsce do pracy.

Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Ściślak wypożyczony do Chojniczanki

Daniel Ściślak miał taki moment, kiedy zapowiadało się, że może okrzepnąć w lidze, a może dawać tutaj coś więcej. Prezentował się fajnie jak na młodzieżowca, może brakowało nieco stabilności formy. Niestety, ta kariera właśnie weszła w kolejny zakręt. Ściślak w sezonie 19/20 rozegrał 22 mecze, w sezonie 20/21 rozegrał 20 meczów i miał jednego gola. […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Bąk: – Dla mnie najlepszym kandydatem jest Nawałka

Jacek Bąk udzielił wywiadu portalowi TVP Sport, w którym wypowiedział się na temat tego, kto jego zdaniem powinien być nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Były kapitan kadry jest za rodzimą opcją. Jacek Bąk: – Dla mnie najlepszym wyborem jest Adam Nawałka. Słyszałem też o Janie Urbanie, polskie kandydatury są zdecydowanie lepsze, niż te obcokrajowców. Nawałka zna […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Maraton dla Igi! Polka awansowała do półfinału Australian Open

To drugi najlepszy wynik Polki w wielkoszlemowym turnieju! Iga Świątek jest już w czwórce najlepszych zawodniczek Australian Open, a drabinka wskazuje na jedno – to wcale nie musi być koniec jej pięknej przygody w Melbourne. Już mecz Polki w czwartej rundzie – z Soraną Cîrsteą – nie był dla osób o słabych nerwach. To, co […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Barcelona planuje letnie wzmocnienia

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, który jest blisko związany z Barceloną, klub planuje wzmocnić się dwoma nowymi nabytkami. Obu celom transferowym latem kończą się umowy i będą mogli zasilić zespół za darmo. Chodzi o Francka Kessiego i Cesara Azpilicuete.  Według informacji Camposa negocjacje z Kessim są już mocno zaawansowane i jest spora szansa, że Iworyjczyk zasili […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Anthony Martial wypożyczony do Sevilli

Dokonała się transakcja, o której spekulowano od kilku dni. Anthony Martial został wypożyczony do końca sezonu z Manchesteru United do Sevilli. Oficjalnie poinformowały o tym oba zainteresowane kluby.  Francuz od jakiegoś czasu oczekiwał przenosin z Old Trafford z uwagi na zbyt małą liczbę minut jakie mógł spędzać na boisku w barwach Czerwonych Diabłów. Manchester United […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Senegal i Maroko meldują się w 1/4

W dzisiejszych zmaganiach w Pucharze Narodów Afryki obyło się bez niespodzianek. Będący jednym z głównych faworytów turnieju Senegal pokonał Republikę Zielonego Przylądka, a Maroko wygrało z Malawi. Zwycięzcy meldują się tym samym w ćwierćfinale turnieju.  W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Senegalczycy mieli ułatwione zadanie ze względu na aż dwie czerwone kartki w szeregach rywali. Już w […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Christian Eriksen trenował z Ajaksem

Duński pomocnik pozostaje bez klubu, po tym jak rozwiązał kontrakt z Interem Mediolan, przez zakaz gry we Włoszech z wszczepionym defibrylatorem. Głośno mówi się o jego powrocie do Premier League, jednak najpierw Eriksen wrócił do treningów w Holandii. W ostatnich dniach zrobiło się głośno o powrocie Duńczyka do Premier League, po tym jak ofertę za […]
25.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Roy Hodgson menedżerem Watfordu

Dopiero wczoraj z klubem z Vicarage Road pożegnał się Claudio Ranieri, a już dzisiaj na jego miejscu został zaprezentowany Roy Hodgson. 74-latka czeka misja wydostania klubu ze strefy spadkowej i utrzymania go w Premier League.  Hodgson w ostatnich latach prowadził Crystal Palace, z którym rozstał się po zakończeniu poprzedniego sezonu. Wcześniej prowadził m.in. Liverpool, West […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Diego Costa wyląduje w Serie A?

Brazylijski napastnik na początku stycznia rozwiązał kontrakt z Atletico Mineiro i pozostaje bez klubu. Jego sytuacji bacznie przyglądają się europejskie kluby. 33-latek nie jest już tym samym napastnikiem co kilka lat temu, ale wciąż jest to zawodnik z ogromnym doświadczeniem.  Dzisiaj dziennikarze Il Mattino poinformowali, że były gwiazdor Chelsea i Atletico Madryt dogaduje się z […]
25.01.2022
Inne sporty
25.01.2022

Zrujnowana kariera, niekończąca się sława. Tonya Harding i pozostałości po największym skandalu w łyżwiarstwie

Tonya Harding miała potencjał, żeby być wybitną łyżwiarką. Ale nią nie została, albo przynajmniej nie osiągnęła tyle, ile mogła. Niewielu podziwia ją za same wyniki sportowe, niewielu też wierzy w jej moralność. Mimo tego Amerykanka, bohaterka skandalu z 1994 roku, poniekąd stała się ikoną i w oczach niektórych jest nią do dziś. Tonya była bohaterką […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Jastrzembski piłkarzem Śląska Wrocław

Dennis Jastrzembski został oficjalnie ogłoszony jako nowy zawodnik Śląska Wrocław. 21-latek przenosi się do Ekstraklasy z Herthy Berlin. Z wrocławskim klubu związał się umową do 2025 roku.  Jastrzembski swoje umiejętności od początku kariery rozwijał na niemieckich boiskach. W zespole z Berlina występował od 2015 roku, przechodząc przez kolejne szczeble poziomów juniorskich. Ma na swoim koncie […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Weszło
25.01.2022

POLSKA NA EURO 2022 W PIŁCE RĘCZNEJ. HIT CZY KIT?

25.01.2022