post

Opublikowane 31.01.2021 15:52 przez

redakcja

Wciąż nie ma stuprocentowej pewności, że Michał Probierz odejdzie z Cracovii, no ale wszystko na to wskazuje. Sam szkoleniowiec wydaje się zdeterminowany, by rzucić na razie futbol w cholerę. Co pozostawi po sobie w Krakowie? Na pewno trochę miłych wspomnień. Puchar i Superpuchar Polski to dla „Pasów” historyczne sukcesy. Ale tych mniej przyjemnych wspomnień z kadencji Probierza też się trochę nazbierało. Przede wszystkim związanych ze sposobem, w jaki trener i wiceprezes kształtował kadrę krakowskiego klubu. Co tu dużo mówić – to było po prostu jedno, wielkie „szrotowisko”.

Jasne, że z paroma posunięciami rynkowymi Probierz trafił. Sergiu Hanca, Pelle van Amersfoort czy Rafa Lopes to zawodnicy wyróżniający się na tle ligi, Rumun w zasadzie może nawet uchodzić za gwiazdę Ekstraklasy. Ale znacznie więcej było jednak chybionych transferów. I to niekiedy kompletnie chybionych. Probierz zagracał swój zespół nawet nie przeciętniakami, ale piłkarzami nędznymi, wręcz beznadziejnymi.

Nie chcemy być gołosłowni. Przypominamy dziesięciu takich gagatków.

Antonini Culina (FC Lugano)

Trzeba się szczerze przyznać – mieliśmy spore kłopoty, by sobie tego ananasa w ogóle przypomnieć, choć wiosną 2018 roku regularnie występował w barwach „Pasów”. W pamięci nam się jednak nie zapisał, co wiele mówi o jakości tych występów. Antonini Culina nazywa się tak, że mógłby być legendarnym włoskim tenorem i być może na tym by lepiej w życiu wyszedł, niż na karierze piłkarza, bo zawodnikiem Chorwat jest zwyczajnie nędznym. A przynajmniej z takiej strony pokazał się na polskich boiskach. Skrzydłowy bez liczb, bez polotu. Po rozstaniu z Cracovią nie odpalił w ojczystej lidze, potem błąkał się po trzecim poziomie rozgrywkowym we Włoszech, a obecnie pyka sobie w drugiej lidze izraelskiej.

BILANS:
  • 16 meczów ligowych (568 min) – 0 goli, 0 asyst – średnia ocena: 3,00

Ivan Marquez & Michael Gardawski (Korona Kielce)

Dwa ruchy, które doskonale obrazują sposób, w jaki sposób kadrę swojego zespołu konstruował Probierz. Zwłaszcza jeżeli zestawimy to z posunięciami działaczy Rakowa Częstochowa. Ekipa Marka Papszuna również wzięła czynny udział w rozbiórce Korony Kielce po jej spadku z Ekstraklasy. Do Częstochowy przeprowadzili się Iwo Kaczmarski (16 lat), Daniel Szelągowski (18 lat) i Marcin Cebula (24 lata). Tych dwóch pierwszych zatrudniono naturalnie w ramach transferów gotówkowych, z myślą o przyszłości i zarobku. Tego ostatniego wyhaczono bez kwoty odstępnego. Na teraz, bo pasował do preferowanego przez trenera stylu. Wszystkie te posunięcia wyglądają jak najbardziej sensownie.

Tymczasem „Pasy” po prostu dopchały sobie kadrę dwoma przeciętniakami, na których klub z całą pewnością nie zarobi. Na Gardawskim dlatego, że jest za stary (rocznik 1990), a na Marquezie dlatego, że jest za słaby (średnia ocena u nas: 3,40). Jasne, obaj przenieśli się do Krakowa za darmo, ale pensję przecież i tak im trzeba płacić, więc nie jest tak, że klubu tego rodzaju posunięcia zupełnie nic nie kosztują.

Kosztują. A zysku z nich żadnego, przede wszystkim na boisku.

BILANS:
  • Ivan Marquez – 6 meczów ligowych (456 min) – 0 goli, 0 asyst – średnia ocena: 3,40
  • Michael Gardawski – 5 meczów ligowych (378 min) – 0 goli, 0 asyst – średnia ocena: 4,20

Sierdier Sierdierow (Jenisej Krasnojarsk)

Niesłychany dziad. Do Cracovii trafił latem 2018 roku i Probierz początkowo mocno na niego stawiał – wpuszczał z ławki rezerwowych, a nawet delegował do gry w podstawowym składzie. Skapitulował jednak już po ośmiu kolejkach. Potem Sierdierow pojawił się na murawie jeszcze tylko dwukrotnie – raz sześć minut w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, potem na dziewięć przeciwko Miedzi Legnica. Oba te spotkania z ówczesnymi beniaminkami zakończyły się dla Cracovii kompromitującym podziałem punktów. Rosjanin miał pomóc w uniknięciu wpadki. Nie pomógł.

Już w rundzie wiosennej sezonu 2018/19 Sierdierow, rozwiązawszy z „Pasami” umowę za porozumieniem, wylądował w lidze chorwackiej. Gdzie, co ciekawe, natychmiast odpalił. Dla Interu Zapresic przez półtora roku rozegrał w sumie 43 mecze, zdobył 16 goli. W Krakowie zapewne nie udało mu się uzbierać szesnastu udanych podań do przodu, a co tu dopiero mówić o bramkach.

BILANS:
  • 6 meczów ligowych (160 min) – 0 goli, 0 asyst – średnia ocena: 2,50

Elady Zorilla (Real Murcia)

Trudno w ogóle powiedzieć, czy ściągnięcie Elady’ego Zorilli do Cracovii można uznać za transfer. Latem 2018 roku 28-letni wówczas Hiszpan wylądował pod Wawelem, rozegrał dwa mecze w Ekstraklasie i wrócił do ojczyzny, w oficjalnych przekazach informując o problemach rodzinnych, które uniemożliwiają mu kontynuowanie kariery w Polsce. Zorilla nie miał najmniejszych problemów ze znalezieniem pracodawcy w kraju – zgłosiła się po niego FC Cartagena, która nawet „Pasom” za Hiszpana zapłaciła.

W nowym klubie Zorilla rzeczywiście szybko zapomniał o swoich straszliwych kłopotach. Minęły, zdaje się, jak ręką odjął. Sezon 2018/19 zakończył z 19 golami w trzeciej lidze hiszpańskiej. Obecnie Zorilla nieźle sobie radzi zresztą w barwach Cartageny jeszcze wyżej, bo na zapleczu La Liga. Wygląda więc na to, że tutaj Cracovia akurat trafiła z oceną umiejętności piłkarza . Ale w dziwnych okolicznościach się tego zawodnika pozbyła.

Jak pech, to pech.

BILANS:
  • 2 mecze ligowe (89 min) – 0 goli, 0 asyst – średnia ocena: 3,00

Nicolai Brock-Madsen (Birmingham City)

Jeden gol w jedenastu występach ligowych. Nie jest to dorobek, którym napastnik mógłby się szczycić. Nicolai Brock-Madsen generalnie trafił w Cracovii na niezły czas dla całego zespołu, bo Michał Probierz dołączył go do swojej ekipy zimą 2018 roku, a runda wiosenna całkiem nieźle się „Pasom” udała. Ale na pewno nie za sprawą zwalistego Duńczyka, na szczęście tylko wypożyczonego z Birmingham City. W ataku krakowskiej drużyny szalał wtedy Krzysztof Piątek i za jego sprawą udało się zatuszować żenującą postawę Brocka-Madsena, który od czasu rozstania z Cracovią cały czas rozczarowuje – w sumie w kolejnych klubach 28-latek zapisał na swoim koncie jak dotąd pięć goli.

BILANS:
  • 11 meczów ligowych (307 min) – 1 gol, 0 asyst – średnia ocena: 3,67

Lennard Sowah (Heart of Midlothian)

Lennard Sowah przed przenosinami do Cracovii w 2017 roku miał za sobą: nieudaną przygodę w Anglii, nieudaną przygodę w Bundeslidze, nieudaną przygodę w Danii i nieudaną przygodę w Szkocji. Radził sobie wyłącznie na poziomie regionalnym w Niemczech, występując w drużynie rezerw HSV. Dlaczego „Pasy” pokusiły się o zatrudnienie takiego ogóra? Pozostanie tajemnicą Michała Probierza. Lewy obrońca pograł trochę w Polsce jesienią, ale w rundzie wiosennej sezonu 2017/18 jego pozycja w drużynie była już żadna. Został w Krakowie tylko dlatego, że nikt go nie chciał kupić.

Obecnie 28-latek nie ma klubu. Sensacja, co?

BILANS:
  • 7 meczów ligowych (541 min) – 0 goli, 1 asysta – średnia ocena: 4,14

Sergei Zenjov (FK Gabala)

Kilkadziesiąt występów w estońskiej drużynie narodowej. Sporo występów w fazie grupowej Ligi Europy. Solidny czas w azerskiej lidze. Co tu dużo mówić, Sergei Zenjov na pierwszy rzut oka nie wyglądał wcale na leszcza. CV miał dość okazałe. Niepokoić mógł wprawdzie wiek Estończyka, ponieważ w momencie przenosin do Cracovii miał on już 28 lat na karku, no ale też nie przesadzajmy. To – przynajmniej w teorii – okres piłkarskiego prime-time’u. Szybko się jednak okazało, że Zenjov najlepsze czasy ma już dawno za sobą.

Przez lwią część sezonu 2017/18 był podstawowym zawodnikiem Cracovii. Zaczął świetnie, bo od gola w debiucie, ale potem było tylko gorzej. Jeden dobry występ przeplatał z dziesięcioma beznadziejnymi. Najpierw stracił miejsce w wyjściowym składzie, potem w ogóle w kadrze meczowej. Zimą 2019 roku wypchnięto go z klubu. Teraz całkiem przyzwoicie sobie radzi w barwach znanego i lubianego Szachtiora Karaganda.

BILANS:
  • 39 meczów ligowych (1607 min) – 4 gole, 2 asysty – średnia ocena: 3,79

Rivaldinho (Viitorul Constanta)

Chyba trzeba go już wymieniać w tym towarzystwie.

Pisaliśmy ostatnio: „Rivaldinho w Interii straszył, że jego ojciec, wielki Rivaldo, oglądał jesienią większość meczów Cracovii. Aż zaniemówiliśmy. Jeśli to prawda, to jesteśmy straceni. Raz, że trochę wstyd, że musiał się męczyć, przebijając się przez marność polskiej piłeczki kopanej. Dwa, że coś nam się wydaje, iż Rivaldo najprawdopodobniej nie należał do najszczęśliwszych ludzi na ziemi, kiedy oglądał popisy samego Rivaldinho na nadwiślańskich boiskach. I to nawet pomimo najszczerszych chęci i największej przychylności związanej z naturalnym faworyzowaniem syna przez własnego rodzica. Po 25-letnim napastniku kompletnie nie było bowiem widać, że geny ma takie, jakie ma. Wprost przeciwnie. Jeśli przyjechał do Krakowa z jakimkolwiek umiejętnościami, to albo ze skromnymi, albo z bardzo skutecznie ukrywanymi.

Znośnie wyglądał tylko z Zagłębiem. Poza tym – tragedia. W konsekwencji całą jesień Cracovia grała właściwie bez wysuniętego napastnika, bo Marcosa Alvareza trzeba rozpatrywać raczej jako gościa operującego głębiej, gdzieś na pograniczu pomocy i ataku. I to jest całkowite nieporozumienie. Tym bardziej że Rivaldinho przychodził do Krakowa po solidnym sezonie w rumuńskim Viitorulu. Z opinią gościa, który w piłkę umie grać i nie jest żadnym prawdziwkiem z fajnym nazwiskiem. Na razie jednak opinia zupełnie się nie sprawdza. Brazylijczyk wyróżnił się tylko tym, że został stałym bywalcem naszej jedenastki Badziewiaków. Dość powiedzie, że trafiał do niej aż czterokrotnie”.

BILANS:
  • 13 meczów ligowych (639 min) – 1 gol, 0 asyst – średnia ocena: 2,60

Bojan Cecarić (Spartak Subotica)

Nie mogło go tutaj zabraknąć. Bojan Cecarić. Symbol szrotu, jaki w Cracovii zgromadził Probierz.

Żegnaliśmy go tak: „Do teraz zachodzimy w głowę – kto wpadł na pomysł, by ściągnąć niemal dwumetrowego skrzydłowego ze Spartaka Subotica, który dostawał wówczas wszystko w trąbę? Czy ktokolwiek go oglądał przed tym transferem? Jakim cudem trafił w bramkę na lotnisku, skoro na boiskach Ekstraklasy miał problem w trafieniem wrzutką w pole karne? (…) Pewnie gdyby to był zwykły, ekstraklasowy szaraczek, to wzruszylibyśmy ramionami nad jego odejściem. No, był chłop, nie ma chłopa. Kolejny Piłko Nijekopić z Żalgirisu Dupa okazał się kompletnym niewypałem transferowym. Ale w przypadku Cecaricia mamy do czynienia z być może najsłabszym zawodnikiem ostatnich lat w tej wcale nie tak mocnej lidze”.

BILANS:
  • 12 meczów ligowych (411 min) – 0 goli, 1 asysta – średnia ocena: 2,90
***

Wiecie, co jest najgorsze? Ta wyliczanka mogłaby potrwać jeszcze dłużej. Bo czy Jaroslav Mihalik nie zapracował sobie, by wymieniać go w takim towarzystwie? Jasne, że zapracował. A Rubio? Też niewypał. Są jeszcze Gerard Oliva, Vinicius Ferreira, Thiago, Matić Fink… Można dodawać i dodawać. Co jest tym bardziej przerażające, że mówimy tutaj tylko o kompletnych drutach. Gdybyśmy sięgnęli półeczkę wyżej i zaczęli przyglądać się zawodnikom, którzy nie pokazali w Krakowie nic poza średniactwem, pula nazwisk urosłaby dwukrotnie.

Puchar, Superpuchar. Jasne. Coś nam się jednak wydaje, że projekt pod tytułem „Michał Probierz decyduje o wszystkim w Cracovii” po latach będzie pamiętany przede wszystkim przez pryzmat tych wszystkich ogórów, których trener/wiceprezes „Pasów” naściągał do Polski.

fot. FotoPyk

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Brama dnia
01.12.2021

Diego Forlan gnębi Jerzego Dudka | BRAMA DNIA

Dziewiętnaście lat temu Manchester United w brytyjskim klasyku pokonał na wyjeździe Liverpool, a dwie bramki na swoim koncie zapisał Diego Forlan. To właśnie jego trafienia wspominać dzisiaj będziemy w „Bramie dnia”. (1.) DIEGO FORLAN VS LIVERPOOL (01.12.2002) Przygoda Diego Forlana z Manchesterem United generalnie nie była zbytnio udana. Zresztą z wielu powodów, które szeroko opisaliśmy […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Prasówka
01.12.2021

PRASA. Żewłakow: Gdybym był dyrektorem Legii, nie zwolniłbym trenera

Środowa prasa to miks wszystkiego, co dzieje się w naszym futbolu. Od gali „Złotej Piłki” czy komentarzy po niej, przez kryzys Legii Warszawa i kolejną część prześwietlenia oraz wywiad, po ligową młóckę. W „Przeglądzie Sportowym” znajdziemy także dużą rozmowę z Michałem Żewłakowem. On również zabiera głos w sprawie problemów mistrzów Polski. – W sytuacji, w […]
01.12.2021
Weszło
30.11.2021

Peszko na tropie spisku. Francuzi mają kompleks Polaków

Warto mieć kolegów, którzy wezmą cię w obronę. A tacy, którzy zrobią to nawet kosztem obnażenia własnej niewiedzy? Prawdziwy skarb. Robert Lewandowski powinien cenić przyjaźń ze Sławomirem Peszko, który stanął za swoim kumplem, mimo że do końca nie ogarnia zasad plebiscytu Złotej Piłki. O kumpelstwie obu panów powszechnie wiadomo, sam Peszko z dumą przypomina w swoim […]
30.11.2021
Liczba komentarzy: 16
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Placzul
Placzul
10 miesięcy temu

RIP Dośrodkovia

ytt
ytt
10 miesięcy temu

a gdzie wzmianka o Mihaliku? pamietam dokladnie ze Guardiola namawial profesorka zeby koniecznie go wykupic, bo cos tam pokazal na MME – kwota 850 tys euro i niezla pensja dla slowaka. Bilans to jedna asysta.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
10 miesięcy temu
Reply to  ytt

A śmieszne jest to, że przed MME Michalik grał piach i w zasadzie zdawało się, że go Probierz odpali, ale się chłopulek ładnie pokazał na imprezie i padła decyzja po wykupie. Profesor złapał za portfel, a Michalik po powrocie do Krakowa… znów grał piach!
Widać jednak nie dojrzał do systemu taktycznego Pasów.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
10 miesięcy temu

Z transferami Probierza do Cracovii było jak z kupowaniem wina na imprezę przez pewnego typa, który miał ochotę zrobić serię eleganckich przyjęć i wbić się do elity. Wszem i wobec to wszystkim ogłosił. Okazało się jednak, że nie ma tyle kasy, by nabywać wino z wysokiej półki, a postawić na stół coś trzeba. Co postanowił zrobić? Na chybił trafił nakupował różnych, różnistych win, białych, czerwonych, różowych, musujących i ze wszystkich możliwych krajów. Nie patrzył czy Bułgarskie, czy Mołdawskie, czy Peruwiańskie, byle niedrogie. No i czasem rzeczywiście trafiało mu się jakieś niezgorsze to wino, ale problem w tym, że jednak większość z nich to były zwykłe siarabachy od których gościom się niedobrze robiło. Żenada straszna. Na dodatek wina te podawane były kompletnie chaotycznie, nie dopasowane do posiłków, a zamiast w eleganckich kieliszkach, to lano je do plastikowych kubków.
Aż pewnego dnia nasz gospodarz otworzył kolejne przyjęcie, nalał każdemu winiacza jak leci, był toast, znów się okazało, że większość gości ma kubankach Chateaux de Jabol rocznik bierzący, a wtedy on powiedział, że impreza mu się znudziła i wyszedł, a w progu mruknął jeszcze do gości, by nie zapomnieli posprzątać…

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
10 miesięcy temu

Nie znudziła się, tylko wyszedł pobyć dłużej z rodziną i gdzieś wyjechać odpocząć 🙂

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
10 miesięcy temu

Szkoda tylko, że nie wpadł na to, że ma ochotę pobyć z rodziną i gdzieś wyjechać, zanim zaprosił gości 😛

Jurek Kukułka
Jurek Kukułka
10 miesięcy temu

bieżący

Chris
Chris
10 miesięcy temu

Szrot.Pewnie ale prowizja od menedzera nie taka zla.

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick (@pozniej-wymysle-nick)
10 miesięcy temu

Probierz zmęczony… Każdy kto miał szansę ogladać Cracovię pod jego wodzą ten jest dopiero zmęczony, tym miernym „stylem”, tymi wagonami cudaków z najgłębszych zakątków Europy, Panie Michale wypadałoby się delikatnie uderzyć w pierś bo Pan do spółki z prezesem Filipiakiem stworzył najbardziej odartą z tożsamości i pomysłu drużynę od dekad. Też byłbym zmęczony wchodząc do szatni pełnej tych wszystkich randomów którzych nie znają pewnie nawet własne rodziny ale może nie głupio by było wziąć na klatę część odpowiedzialności za ten cały cyrk, a nie cwanie próbować umywać ręce, bo to słabe(co prawda jak wiele zachować Pana Przetrenera Michała Probieża).

poznaniak
poznaniak
10 miesięcy temu

Ty na pewno zrobilbys to lepiej od Probierza frajerze

Misquamacus
Misquamacus (@misquamacus)
10 miesięcy temu
Reply to  poznaniak

Często tak ze sobą rozprawiasz?

Chwytadze
Chwytadze
10 miesięcy temu
Reply to  Misquamacus

Po każdym meczu Cracovii tylko

xsybzyx
xsybzyx
10 miesięcy temu

No i pewnie zrezygnował bo Filipiak zamówił audyt…

Łukasz
Łukasz
10 miesięcy temu

Probierz odchodzi z Cracovii jako przegrany. Przed objęciem Cracovii był uważany za ścisły top trenerów w Polsce. W Cracovii dostał jak na polskie warunki – praktycznie wszystko. Miał wielką władzę (był nawet wiceprezesem) , czas (3 lata był w klubie) i warunki finansowe lepsze niż ma 3/4 klubów Ekstraklasy.
Pokazał w Cracovii że nie należy dawać mu takiej władzy i że za transfery powinien odpowiadać ktoś inny – napewno nie on , bo się na tym nie zna. Pokazał też że nie stawia na Polaków. Nie stawia też na młodych Polaków – w Pro Junior System , Cracovia w sezonie 2020/21 jest na ostatnim miejscu z wynikiem 0. W poprzednim sezonie było troche lepiej (za sprawą Lusiusza) – Cracovia była na miejscu 6. W sezonie 18/19 – na 13.

Gdzie mógłby więc teraz trafić nasz polski Guardiola , po takiej wizytówce ?
Odpadają raczej wszystkie większe kluby w Polsce. W Lechu priorytetem jest stawianie na młodych Polaków z Akademii , Zagłebie Lubin – to samo. Legia – narazie tylko teoretycznie , ale też chce iść tym tropem.
Chyba tylko powrót do Jagiellonii wydaje się w miare sensowny i realny

Wiesiek
Wiesiek
10 miesięcy temu

Dajcie spokój jest dobrym trenerem mamy trofea a nie tylko walkę o utrzymanie jest puchar Polski i super puchar a wcześniej sezon się zaczynał i już wiadomo oco gramy o utrzymanie dajcie mu szanse ośrodek działa w raczej ale efekty za jakieś 2 lata dajcie mu pracować. A nie tylko krytykować!

Harren
Harren
9 miesięcy temu

Czego Wy chcecie od Finka? Nazwisko Was bawi czy co? „Ej, Paczul, MATIĆ FINK, pa jak sie nazywa, na pewno kolejny szrotenowić xDDD”

Ale z Was dzbany.

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gołębiewski: – W drugiej połowie nasza dominacja nie podlegała dyskusji

Marek Gołębiewski, trener Legii, podobnie jak Szymon Włodarczyk (strzelec zwycięskiego gola), zabrał głos po meczu z Motorem Lublin w Pucharze Polski. Powiedział (cytaty za Legia.Net): – Spotkanie było trudne, bo wiadomo, że puchary zawsze rządzą się swoimi prawami. Motor postawił nam trudne warunki. Myślę, że w drugiej połowie, gdy na boisko weszli Emreli i Mladenović, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Drużyna Matty’ego Casha nie sprostała mistrzowi Anglii

Manchester City pokonał na wyjeździe Aston Ville 2:1 w meczu 14. kolejki Premier League. Tym samym Obywatele tracą tylko jedno oczko do prowadzącej w tabeli Chelsea. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał reprezentant Polski Matty Cash. Polak nie miał dzisiejszego wieczora łatwego zadania, bo jego zdolności defensywne raz za razem sprawdzał Raheem Sterling. W pierwszej […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Włodarczyk: – Czułem się gotowy, by pomóc drużynie

Szymon Włodarczyk zapewnił Legii zwycięstwo z Motorem, a po meczu udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Jak powiedział: – Strzelić swojego pierwszego gola – to było niesamowite przeżycie. Czułem się gotowy, aby pomóc drużynie. Cieszę się, że wygraliśmy na ciężkim terenie. Goniliśmy wynik i naprawdę trudno opisać to, co teraz dzieję się we mnie i w drużynie. […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Zieliński z asystami [VIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył już dwie asysty w meczu z Sassuolo. Napoli prowadzi obecnie 2:0. Polski pomocnik po odbiorze jednego z kolegów wpadł w pole karne i nie ładował na pałę, tylko jak to on, przytomnie podniósł głowę i odegrał do Ruiza. Ten ułożył sobie piłkę na lewej nodze i nie dał szans bramkarzowi. Zobaczcie: Kolejna […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Chelsea przerwany, atak serca na trybunach

Mecz Chelsea z Watfordem został w pewnym momencie przerwany. Powód dramatyczny – jeden z kibiców doznał ataku serca. Na początku nie było jasne, co się dzieje na trybunach, ale piłkarze szybko zwrócili na to uwagę. Cleverley pokazywał Azpilicuecie gest uciskania klatki piersiowej, z kolei Marcos Alonso wezwał sztab medyczny Chelsea, by wskazać miejsce, w którym […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gol Bednarka w Premier League! [VIDEO]

Jan Bednarek otworzył wynik spotkania z Leicester. Polak strzelił bramkę już w trzeciej minucie spotkania. To czwarty gol Bednarka na poziomie Premier League. Święci mierzą się dziś z Lisami, a polski obrońca po ładnym, kombinacyjnym rozegraniu (plus trochę szczęścia), skierował piłkę do siatki. Spójrzcie sami: Jan Bednarek GOAL Southampton 1-0 Leicester#SOULEI pic.twitter.com/5AXg9wUtsF — football highlights […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Skorupski z czystym kontem przeciwko Romie

Łukasz Skorupski zaliczył czyste konto przeciwko Romie. Co więcej – jego Bologna wygrała 1:0. To na pewno satysfakcjonujące dla polskiego golkipera, bo przecież był piłkarzem Romy, a nie dostawał tam zbyt wielu szans. Polak miał w tym spotkaniu nieco roboty, bo pięciokrotnie zatrzymał zawodników przeciwnika. To jego szóste czyste konto w 15 spotkaniach, więc naprawdę […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Debiut Kiwiora w Serie A

Jakub Kiwior nie dostał łatwego rywala na debiut w Serie A, bo jego Spezia z nim w składzie zmierzyła się z Interem. Przegrała 0:2. Polak miał pecha, bo nie popełnił jakiegoś skandalicznego błędu, tylko dość przypadkowo dotknął piłkę ręką, a że jednocześnie powiększył obrys ciała, to sędzia wskazał na wapno. Karnego wykorzystał Martinez i Inter […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Walczak w stajni Zahaviego

Pini Zahavi, światowej sławy agent piłkarski, podpisał kontrakt z kolejnym polskim zawodnikiem. Ale nie takim z pierwszych stron gazet, tylko z talentem, który ma tam się znaleźć w przyszłości. Chodzi o Tomasza Walczaka z Wisły Płock, a tę informację podał Mateusz Borek. Walczak ma 16 lat i zdążył już zadebiutować w Ekstraklasie – ma na […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Papszun z rekordowym kontraktem w Legii?

250 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle – zdaniem Sport.pl – miałby zarabiać Marek Papszun w Legii. Nawet jeśli będą to mniejsze pieniądze, bo drugie źródło dziennikarzy mówi o 220 tysiącach za miesiąc, to i tak będą to stawki – jak na polskie warunki – kosmiczne. Dość powiedzieć, że Artur Jędrzejczyk może liczyć na 200 tysięcy, a […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Rangnick chce dużego transferu do United

Ralf Rangnick spróbuje przeprowadzić co najmniej jeden duży transfer do Manchesteru United. O szczegółach informuje Christian Falk. Listę otwiera, a jakże, Erling Haaland. Pomocny miałby być fakt, że Rangnick przed laty pomagał w transferze Norwega do Salzburga i ma bardzo dobre relacje z ojcem zawodnika oraz agentem. Dalej? Timo Werner. Tutaj wszędobylski Rangnick kupił piłkarza […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Davies wściekły na wyniki Złotej Piłki

Wybór zwycięzcy Złotej Piłki wciąż budzi wiele kontrowersji. Kolejni ludzie sportu go komentują i zazwyczaj diagnoza jest podobna: to żart, że nie wygrał Lewandowski. Dokładnie w te same tony uderzył Alphonso Davies. Najpierw mówił, że nie bardzo chce to komentować, ale nie wytrzymał: – Nie chcę o tym rozmawiać. Dla mnie to nie ma sensu. […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021