Najmłodszy trener w Ekstraklasie. Kim jest Dawid Szulczek?

Opublikowane 03.11.2021 13:35 przez

Szymon Janczyk

Kiedy słyszymy o młodym trenerze, który przebija się na szczebel centralny, z automatu zaciągamy go do „nowej, zdolnej szkoły”. To nie zawsze się sprawdza, ale w przypadku Dawida Szulczka można szybko połączyć kropki. Ciekawy pomysł, ambicja i świeże spojrzenie to rzeczy, których trenerowi Warty Poznań odmówić nie można.

Dla ludzi, znających się na rynku pracy trenerów, nie jest to nieoczywiste nazwisko. Dla laików – może takmówił nam wczoraj Radosław Mozyrko, gdy pytaliśmy go o kwestię następcy Piotra Tworka. Kiedy Janekx89 poinformował, że chodzi o Dawida Szulczka, 31-letniego szkoleniowca Wigier Suwałki, sprawa stała się jasna. Fakt, dla kogoś, kto nie śledzi tego, jak kręci się trenerska karuzela, Szulczek może być anonimem, który ze zmiennym szczęściem prowadzi drugoligowe Wigry Suwałki.

Zmiennym, bo choć w ubiegłym sezonie Wigry były czwartą siłą drugiej ligi, nie udało im się zrealizować celu i wrócić na zaplecze Ekstraklasy – w barażach lepszy okazał się kopciuszek z Częstochowy. Z drugiej strony: ostatnio pisaliśmy przecież, jak trudno jest wrócić do 1. ligi od razu po spadku, że na 20 lat starań ta sztuka udała się tylko pięciu klubom. Można więc Szulczkowi to niepowodzenie wybaczyć.

Zwłaszcza że dla niego samego była to pierwsza tak poważna trenerska przygoda.

Kim jest Dawid Szulczek, najmłodszy trener w Ekstraklasie?

Dawid Szulczek w futbolu jest praktycznie od zawsze. Lada moment zostanie najmłodszym trenerem w Ekstraklasie, nie jest tak, że brakuje mu doświadczenia. Pracował z młodzieżą, poznał trzecioligowe realia w Górniku Wesoła i przede wszystkim asystował m.in. Mirosławi Smyle, Dietmarowi Brehmerowi (Rozwój Katowice) i Arturowi Skowronkowi (Wigry Suwałki, Stal Mielec, Wisła Kraków). Drugi ze wspomnianych szkoleniowców często chwalony był za dobór współpracowników. Szulczek miał być jedną z najważniejszych osób w jego sztabie, cenioną nie tylko przez Skowronka, ale i przez otoczenie za merytoryczne podejście do zawodu.

Dowód? Jacek Orłowski, były prezes Stali Mielec, przyznał nam, że gdy Artur Skowronek zaczął być łączony z ekstraklasowymi klubami, myślał o zastąpieniu go właśnie Szulczkiem. Problemem była wtedy licencja UEFA Pro, a konkretniej: jej brak. Z kolei gdy Skowronek siedział na gorącym krześle w Wiśle Kraków, zastanawialiśmy się, na ile prawdopodobne jest to, że przestało mu „żreć”, gdy Dawid Szulczek odszedł do Wigier. Ktoś powie: nie przeceniajmy roli asystentów i ich wpływu na grę drużyny. Różne są jednak przypadki, często dobrze dobrany sztab szkoleniowy jest na wagę złota.

SZULCZEK: ZMIENIŁEM PODEJŚCIE, GDY USŁYSZAŁEM, ŻE Z PIŁKĄ JEST JAK Z ROBIENIEM PIZZY

Nowości, inspiracje, nauka

Wracając jednak do Szulczka. Jego pomysł i wizja futbolu sprawiły, że latem interesowały się nim kluby, które myślały o budowie długofalowego projektu. Był rozważany w kontekście pracy w Podbeskidziu Bielsko-Biała, myślano o zatrudnieniu go w roli trenera rezerw Legii Warszawa, gdzie ostatecznie wylądował inny trener nowej fali, który błysnął w drugiej lidze: Marek Gołębiewski. Telefonów, rozmów i propozycji było zresztą więcej, co tylko potwierdza, że w środowisku ma mocną opinię. Nawet gdy wpiszemy jego imię i nazwisko w twitterową wyszukiwarkę, bez problemu znajdziemy kilka wpisów, które sugerują, że ten trener prędzej czy później skończy w Ekstraklasie.

Jak widać — prędzej.

Szulczka można podciągnąć pod falę trenerów-romantyków, idealistów, którzy są świetnie przygotowani do zawodu, chcą wprowadzać najnowsze trendy i nie boją się, że się na tym sparzą. W poprzednim sezonie drugiej ligi zwracano uwagę na czwórkę trenerskich talentów: Szulczka, wspomnianego Gołębiewskiego, Janusza Niedźwiedzia i Daniela Myśliwca. Póki co okazuje się, że pochlebne opinie dla tego kwartetu nie były przypadkiem, bo każdemu z nich wciąż wiedzie się bardzo dobrze.

„Dawid był motorem napędowym nowości. Ja bardziej wyważony, a on karabin maszynowy” – Mirosław Smyła o Szulczku w „Przeglądzie Sportowym”

Pytając osób, które znają nowego trenera Warty Poznań od strony prywatnej i zawodowej, słyszymy, że jest to ktoś, kto nie lubi tracić czasu. Pozytywnie zakręcony gość, który oddycha futbolem. Już na początku swojej przygody z trenowaniem wyciskał każdą szansę jak cytrynę: korzystał z tego, że pierwsi trenerzy chętnie delegowali go do pracy bezpośrednio z zespołem, jeździł na staże i konferencje, starał się czerpać z wielu wzorców. W rozmowie z nami sam zresztą wspominał o tym, czym się inspiruje.

Wdrażałem się w dużym stopniu w modele pracy szkoleniowców, którym służyłem pomocą. Obserwowałem wnikliwie, czy sprawdzają się ich pomysły. Moim głównym obowiązkiem były analizy meczów rywali oraz spotkań w naszym wykonaniu. Przez okres mojej przygody z trenowaniem zawsze starałem się wyciągać swoje wnioski. W wolnych chwili oglądałem materiały dotyczące sposobów pracy zagranicznych trenerów. Wychwytywałem nowinki taktyczne i wciąż staram się ulepszać swój warsztat. W miarę możliwości wprowadzam nieoczywiste rozwiązania gry do zespołu, w którym pracuję.

A to z kolei wywiad dla „Przeglądu Sportowego”.

W poszukiwaniu inspiracji zacząłem oglądać jeszcze więcej meczów, blogów taktycznych, jeździć na szkolenia. Gdy na coś trafiłem, od razu rzucałem pomysł trenerowi Smyle. Nasze rozmowy wchodziły w takie detale, że tylko mnie napędzały. Jego zasługą było to, że jako szef potrafił zadbać o asystenta, spowodować, żeby czuł głód, drążył.

SZCZEROŚĆ, ODWAGA, KONSEKWENCJA. KIM JEST DANIEL MYŚLIWIEC?

Pochwały od Michniewicza

Jedno z tych rozwiązań pozwoliło Dawidowi Szulczkowi przedstawić się szerszej publice. Najwięcej próśb o wywiady trener Wigier otrzymał, gdy postanowił ustawić bramkarza w murze przy rzucie wolnym. Brzmi ciekawie, prawda? Nie był to pomysł ściętej głowy, bo jak tłumaczył nam sam zainteresowany — wcześniej sprawdzał skuteczność takiego wariantu na treningach, a jego zawodnicy przyznali, że jest to niezła idea, którą warto zastosować. Oczywiście w ten sposób do 31-letniego trenera przylgnęła pewna łatka: zawsze będzie z tym kojarzony. Warto jednak rozwinąć jego pomysł na futbol o inne ciekawe, choć mniej kontrowersyjne pomysły. Zespoły Szulczka to:

  • ustawienie z trójką obrońców — baza wyjściowa, choć niekoniecznie sztywna i nie do zmiany,
  • gra w piłkę — kombinacyjna, z wyprowadzeniem od własnej bramki, skuteczny pressing, który szybko neutralizuje działania rywali,
  • stawianie na rozwój piłkarzy — próba wydobycia z nich tego co najlepsze, przez zaszczepienie odważnego pomysłu na grę.

Przy tym wszystkim Dawid Szulczek wydaje się być realistą. To znaczy: chce i dąży do tego, żeby jego zespół grał efektownie i kombinacyjnie. Potrafił dominować w ataku pozycyjnym. Wie też jednak, że druga liga nie jest miejscem, w którym w moment zaszczepisz piłkarzom pewne zachowania. To trzeba usiąść, na spokojnie, krok po kroku.

Mamy swoją wizję gry i wiemy, do czego dążyć. Jesteśmy najlepszą obroną w lidze, ale strzeliliśmy tylko 20 goli. Atak pozycyjny jest najtrudniejszy do przygotowania i ta faza gry jeszcze nas nie zadowala. O ile w obronie i przy stałych fragmentach pracuje się łatwiej z uwagi na powtarzalność, o tyle w ofensywie pomyłka oznacza stratę piłki i zakończenie ataku. Najwięcej uwagi poświęcałem obronie. Nie skupiałem się na cyrkulacji piłki, tylko zachowaniu tych, którzy jej nie mają. Teraz coraz więcej akcentów kładziemy na atakowanie – tłumaczył w „Przeglądzie Sportowym”.

„Dziwi mnie wyrabianie zdania na podstawie opinii, a nie analizy czy nauki. Być może niektórym kursantom i byłym piłkarzom takie podejście przeszkadzało” – Dawid Szulczek w „Przeglądzie Sportowym”

Artur Skowronek i Dawid Szulczek w Wiśle Kraków

Wspomniana odwaga to nie jest pusty frazes. Wystarczy przypomnieć ostatnie starcie Wigier z Legią Warszawa w Pucharze Polski, w którym zespół z Suwałk zagrał, jakby to on był faworytem, objął nawet prowadzenie. Czesław Michniewicz na konferencji prasowej zwracał uwagę na to, że zmierzył się z drużyną, która jest “jakaś”.

Nie było łatwo, bo Wigry mocno się nam przeciwstawiły. Gratuluję Wigrom walki i dobrego przygotowania taktycznego. Spodziewaliśmy się, że to dobry zespół, gra piłkę podobną do nas, w podobnym ustawieniu. Widać pracę trenera. Takiej gry Wigier się spodziewaliśmy, takiego ustawiania się, pressowania. Przyjechaliśmy tu przygotowani, mocno pracowaliśmy nad analizą rywala, przyglądaliśmy się ich wcześniejszym meczom.

Jeśli ktoś oglądał to spotkanie, wie, że nie była to kurtuazja. Drugoligowiec był naprawdę dobrze przygotowany na mistrza Polski. A że zabrakło jakości piłkarskiej, żeby przekuć to w sukces? Cóż, to żadna niespodzianka, ale za samo podejście szacunek się należy.

MAREK GOŁĘBIEWSKI: CHCĘ ŻEBY DRUŻYNA BYŁA JAKAŚ. WOLĘ ZGINĄĆ ZA FILOZOFIĘ NIŻ JEJ NIE MIEĆ

Warta chce rozwoju, a nie zmiany dla zmiany. I może go otrzymać

Trafna analiza rywala, która pomogła Wigrom w tym starciu, nie była przypadkiem. W sztabach, w których pracował, Dawid Szulczek bardzo często był odpowiedzialny za rozpracowanie przeciwnika i jest to jego konik. Słyszymy, że był na tyle dobry, że mimo młodego wieku wiele osób mówiło, że dusi się w roli drugiego trenera i powinien jak najszybciej przejść do samodzielnej pracy. W rozmowie z nami zdradzał, że miał opcję prowadzenia Rozwoju Katowice, jednak PZPN nie wyraził wówczas zgody na pracę bez licencji. 31-latek ponoć nie miał łatwej drogi do realizacji swoich marzeń i pracy pierwszego trenera. Słyszymy, że gdy aplikował na UEFA Pro, w Szkole Trenerów podchodzono do niego trochę na zasadzie “a co ty mi tu młody będziesz…”.

Ostatecznie jednak udało mu się tę licencję dostać i chyba dobrze się stało. Wiadomo, jak to jest w środowisku: często nikt nie chce nikomu podpaść, więc słysząc pytanie: ‘jaki jest XYZ?’, odpowiedzi są najczęściej pozytywne. Rzadko kiedy jednak tak wiele kompetentnych osób, które sprawują różne funkcje, wyrażało się o kimś tak jednomyślnie. Pytając o Dawida Szulczka, słyszeliśmy wręcz hasła-wytrychy: etyka pracy, merytoryka, odwaga. Gdzie byśmy nie zadzwonili, każdy mówił: top, Zibi, top.

„We wcześniejszych klubach, gdy przygotowywałem analizy, robiłem też notatki. Dlatego dziś odkurzę zapiski, zerknę na InStata i mogę udzielić konkretnej odpowiedzi na temat piłkarza, który może do nas trafić. Większość z I ligi znam. Mogę nie kojarzyć kogoś, kto wyskoczy z niższej ligi albo juniora z CLJ” – Dawid Szulczek w „Przeglądzie Sportowym”

Nie wiemy oczywiście, czy to wszystko znajdzie potwierdzenie w praktyce. Dawid Szulczek może się przecież sparzyć, nie wnieść do Warty tego, czego od niego oczekiwano. Co ciekawe, podobno nowy trener poznańskiej drużyny zdecydował się na przyjęcie tej posady w dużej mierze dzięki dyrektorowi Radosławowi Mozyrce, z którym szybko znalazł wspólny język i który przekonał go, że objęcie zespołu w takim momencie, w takim miejscu w tabeli, to żadna Mission Impossible. I faktycznie, wydaje się, że ten ruch jest dla obu stron logiczny. Szulczek może tylko wygrać, pokazując się tak szybko w najwyższej lidze. Warta z kolei szuka kogoś, kto będzie potrafił wydobyć z obecnej kadry maksa, a ten szkoleniowiec — według różnych opinii — potrafi to robić.

Wygląda to zdecydowanie rozsądniej niż chwytanie się klasycznego strażaka, który ponad merytorykę stawia klasyczną pompkę.

***

Oczywiście można twierdzić inaczej. Można też żałować, że pracę stracił ceniony i zasłużony dla klubu Piotr Tworek. Czy trzeba jednak z góry zakładać, że to błąd? Niekoniecznie. Przecież już rok temu wiele osób pukało się w głowę, gdy Stal Mielec sięgała po Włodzimierza Gąsiora.

Wtedy też dzwoniliśmy do ludzi, którzy bardzo dobrze znali tego trenera, a oni mówili nam, że “dziadek jeszcze wszystkim pokaże”. No i pokazał.

Dlaczego tym razem nie miałoby być podobnie?

CZYTAJ TAKŻE:

SZYMON JANCZYK

fot. FotoPyK

Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Ekstraklasa
19.01.2022

Radomiak testuje nowego zawodnika. Przyjechał na obóz do Turcji

Ekstraklasowy Radomiak Radom zapowiadał, że na obóz do Turcji może przylecieć nowy zawodnik. Ekipa Dariusza Banasika zostawiła miejsce w hotelu dla piłkarza, który miałby sprawdzić się w treningach i sparingach albo dołączyć do „Zielonych” na zasadzie definitywnego transferu. Właśnie rozgrywa się pierwszy scenariusz. W środę wieczorem do hotelu w Larze, gdzie stacjonuje Radomiak Radom, przybył […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Ekstraklasa
18.01.2022

Aschraf El Mahdioui odejdzie z Wisły? „Wpłynęła konkretna oferta”

Wisła Kraków przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek. Nie uczestniczy w nim lider zespołu, Aschraf El Mahdioui. Holenderski pomocnik przechodził COVID-19, ale jak się okazuje w tle jest także historia transferowa z jego udziałem. Potwierdził to trener Adrian Gula. – Aschraf skończył kwarantannę, ale trzeba powiedzieć wprost, że istnieje możliwość, iż zostanie sprzedany. To zawodnik z […]
18.01.2022
Ekstraklasa
17.01.2022

Deian Sorescu i Raków – znów są problemy. „Nadal rozmawiamy”

A więc stało się – Deian Sorescu wkrótce ma zostać piłkarzem Rakowa Częstochowa. Po długich negocjacjach i wymianie ofert polski klub przedstawił Rumunom ostateczną propozycję rozliczenia transferu. Z tego co słyszymy władze Dinama Bukareszt są z niej zadowolone. – Szczerze wierzę, że warunki zostaną zaakceptowane i Deian zostanie piłkarzem Rakowa – mówi nam Cristian Cernodolea, który pilotuje […]
17.01.2022
Ekstraklasa
16.01.2022

Zagłębie sprząta w obronie. Koniec z komedią?

Jeśli ktoś w ostatnim czasie miał ochotę na dobrą komedię, niekoniecznie musiał szukać klasyków z Jimem Carreyem czy innym gwiazdorem światowego kina. Wystarczyło włączyć mecz Zagłębia Lubin, które choć jest klubem piłkarskim, postanowiło zebrać w swoim składzie kilku komediantów. I bawić, zamiast wygrywać. Środkowi obrońcy z Lubina – no, to był potencjał na konkurencję dla […]
16.01.2022
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Weszło
19.01.2022

Aschraf odchodzi. Duża kwota odstępnego

Najlepszy piłkarz Wisły w tym sezonie? Prawdopodobnie Aschraf El Mahdioui. Ale „piłkarz Wisły” to już sformułowanie nieaktualne. Holender przenosi się za grube pieniądze do Arabii Saudyjskiej. I pisząc o „grubych pieniądzach”, wcale nie przesadzamy. Wczoraj ujęliśmy to jako „ofertę nie do odrzucenia” i ta faktycznie taka jest. Według naszych informacji Al-Taawon płaci za piłkarza „Białej Gwiazdy” […]
19.01.2022
Ekstraklasa
19.01.2022

Radomiak testuje nowego zawodnika. Przyjechał na obóz do Turcji

Ekstraklasowy Radomiak Radom zapowiadał, że na obóz do Turcji może przylecieć nowy zawodnik. Ekipa Dariusza Banasika zostawiła miejsce w hotelu dla piłkarza, który miałby sprawdzić się w treningach i sparingach albo dołączyć do „Zielonych” na zasadzie definitywnego transferu. Właśnie rozgrywa się pierwszy scenariusz. W środę wieczorem do hotelu w Larze, gdzie stacjonuje Radomiak Radom, przybył […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Polski napastnik wyjeżdża do ligi rumuńskiej

W zimowym okienku transferowym panuje spory ruch między Rumunią a Polską. Choć do tej pory dotyczył on raczej przeprowadzek z Liga 1 do Ekstraklasy, teraz możemy doczekać się transferu w odwrotnym kierunku – i to z pierwszej ligi. Do Rumunii wyjeżdża bowiem Paweł Tomczyk z Widzewa Łódź. Napastnik łódzkiego pierwszoligowca został wystawiony na listę transferową. […]
19.01.2022
Ekstraklasa
18.01.2022

Aschraf El Mahdioui odejdzie z Wisły? „Wpłynęła konkretna oferta”

Wisła Kraków przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek. Nie uczestniczy w nim lider zespołu, Aschraf El Mahdioui. Holenderski pomocnik przechodził COVID-19, ale jak się okazuje w tle jest także historia transferowa z jego udziałem. Potwierdził to trener Adrian Gula. – Aschraf skończył kwarantannę, ale trzeba powiedzieć wprost, że istnieje możliwość, iż zostanie sprzedany. To zawodnik z […]
18.01.2022
Weszło
18.01.2022

Przez rok trenowałem sam. Ciężko było to wytrzymać psychicznie

Pamiętacie Davida Jablonsky’ego, niegdyś jednego z najlepszych stoperów w lidze? Czeski obrońca wciąż jest w Cracovii i wraca do gry po 15-miesięcznej dyskwalifikacji za udział w ustawionych spotkaniach. Na obozie w Turcji porozmawialiśmy z nim o tym, co robił, gdy przez 15 miesięcy nie mógł profesjonalnie uprawiać sportu i czy nie zapomniał, jak się gra w […]
18.01.2022
Liczba komentarzy: 17
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
2 miesięcy temu

Mocna opinia, pomysł ściętej głowy… Matulu!

Francesca Gardner
Francesca Gardner
2 miesięcy temu

Finally! There is a great way how you can work online from your home using your computer and earn in the same time… Only basic internet knowledge needed and fast internet connection… Earn as much as $3000 a week…
Get more details on following site… http://Www.WorkJoin1.com

tolep
tolep(@tolep)
2 miesięcy temu

Mozyrce. Nazwiska odmieniamy.

Olaf
Olaf
2 miesięcy temu

To trzeba usiąść krok po kroku.

Esnaider
Esnaider
2 miesięcy temu

Co za bzdurny artykuł, tyle pochlebstw, a gościu nic nie osiągnął. Włodarze Wigier dały mu 2-letni kontrakt i wolną rękę w przebudowie drużyny, a on po niecałym 1,5 roku ucieka z klubu i przerywa misję awansu! Zero szacunku dla pracodawcy. A ten Mozyrko to totalny amator. Eksperymentuje w ekstraklasie?! Poleci z hukiem. Kibice Warty nie zapomną mu braku próby ratowania ekstraklasy. Spadek pewny.

Marek0712
Marek0712
2 miesięcy temu
Reply to  Esnaider

Kibice Warty wiedzą jaka jest sytuacja finansowa klubu. Najgorsze co można zrobić to ratować ekstraklasę idąc drogą np. Zagłębia Sosnowiec czy jemu podobnych, bo bez wsparcia miasta może to się skończyć w III lidze. Może ten pomysł nie wypali, czas pokaże, choć Piotra Tworka szkoda, bo dokonał pięknych rzeczy z zespołem, z którym teoretycznie był głównym kandydatem do spadku.

Esnaider
Esnaider
2 miesięcy temu
Reply to  Marek0712

Widzę że w Poznaniu macie krótką pamięć. Twoje tylko ostatnie zdanie w wypowiedzi ma sens. P. Tworek zrobił awans w sezonie gdzie mieliście się tylko utrzymać w 1 lidze!! Robi awans i potem tak słabym składem zajmuje 5 miejsce! A ty mówisz o pomyśle, jakim? Z takim składem? Jakbym ja był właścicielem Warty przedłużyłbym z Tworkiem kontrakt i dał pracować dalej nawet po ewentualnym spadku. Pan Tworek rzeźbił w gównie, jest artystą! Klub buduje i remontuje infrastrukturę stadionową, komu? Zero stabilizacji wewnątrz klubu! Teraz cudu nie będzie. Obstawiam że nowy trener nie dotrwa do końca sezonu i klub pójdzie śladami Ruchu Chorzów (kilka spadków pod rząd).

Marek0712
Marek0712
2 miesięcy temu
Reply to  Esnaider

Z jakiś przyczyn nie jesteś właścicielem żadnego klubu, tak jak ja. Nie mówię, że to dobry ruch by utrzymać ekstraklasę, tylko pamiętam wypowiedzi włodarzy Warty po awansie, że nawet jak spadną po pierwszym sezonie, to będą dalej na spokojnie budować pozycje klubu. Ponadto, postawa w tym sezonie pokazuje, że chyba coś się nie klei, między trenerem a piłkarzami. Co do Ruchu, to z tego co pamiętam spadki były właśnie efektem kłopotów finansowych. To pokazuje, że czasami lepiej spaść nie dojeżdżając piłkarsko, niż bronić się wszystkimi sposobami a na koniec rozłożyć się finansowo.

diego
diego
2 miesięcy temu
Reply to  Marek0712

Zgadzam się z tym. Jednak kto jak kto, ale Piotr Tworek powinien dostać szansę wyjścia z kryzysu. Mogli zaczekać ze zmianą trenera do końca sezonu i spadku. Wtedy Szulczek mógłby podjąć się próby odbudowywanie zespołu w 1. lidze. O ile nie wszedłby tam z Wigrami.

Na litość boską, mogli chociaż poczekać do przerwy zimowej! Co ma teraz wymyślić nowy trener?

Tworek dostał mokrą szmatą w twarz, po pechowej porażce, mimo wszystkiego co zrobił dla klubu.

Mam nadzieję, że Warta znowu będzie miała tyle szczęścia do ludzi co po zwolnieniu Nemca i przewietrzeniu szatni po, wydawałoby się dobrym sezonie po awansie do 1. ligi. To jest jednak mało prawdopodobne.

Adam
Adam
2 miesięcy temu
Reply to  Esnaider

Tworek zrobił 5 miejsce mając Baku i Żurawskiego (75% siły tamtej ekipy) Bez nich było by 15 miejsce i to po walce do ostatniej kolejki. Teraz już tej jakości braknie a większość ekipy jest wypalona.To nie wina Tworka ale trzeba spróbować iść do przodu . Nie jest On cudotworcą .Póki jest ekstraklasa bo taki klub jak Warta po spadku będzie wegetował. Najprostrzy przykład stadion. Bez ciśnienia na miasto że jest ekstraklasa powstanie na święty nigdy.Kolejny temat to kibice.Bez ekstraklasy nie będzie powrotu choćby do poziomu popularności z lat siedemdziesiątych a przecież już wtedy Lech miał sporą przewagę.

Kostemp
Kostemp
2 miesięcy temu

Gratulujemy Świętochłowiczaninowi dojścia do ekstraklasy !

Gol
Gol
2 miesięcy temu

Pamiętam Skowronka w Szczecinie. Młody i odważny. Na początku wyglądało to zaskakująco dobrze no ale później tak przygotował drużynę że w 60 minucie im prąd odcinało. Po Pogoni Skowronek miał same ’ sukcesy’. Nie żebym źle życzył Warcie ale takim ruchem przybili sobie spadek. Gość odbije się od ekstraklasy, tyle że co on ma do stracenia…

dj_jelon
dj_jelon
2 miesięcy temu

warta leci

Bakary
Bakary
2 miesięcy temu

Jestem z Poznania, ale dobrze ze Warta spada z ligi, realnie 2 poziom (1 liga) nalezy im sie za historie, jednak granie po Grodziskach, w miescie gdzie i tak nigdy nie beda siłą kibicowską to nie sa argumenty za Ekstraklasa. Na cale szczescie piłkarsko tez jest bryndza. Nie rozumiem czemu nie moga grać na stadionie Lecha?

ProfesorKuleszówki
ProfesorKuleszówki
2 miesięcy temu
Reply to  Bakary

Nie ma czegoś takiego jak stadion Lecha. To jest stadion miejski i to absurd, że nie gra na nim Warta, tylko Amica.

Adam
Adam
2 miesięcy temu
Reply to  Bakary

Bo to jest stadion Lecha a ty byś chciał nadal Warty jako kwiatek do waszego kożucha. Dlaczego ten zasłużony klub nie ma powalczyć o godne miejsce na sportowej i kibicowskiej mapie. Dobrze wiesz że to ostatnie jest jednak zmienne ,lecz takie procesy zachodzą dekadami.

jano
jano
2 miesięcy temu

Tworek powinien na koniec sezonu, po spadku, zostać przeproszony przez Mozyrkę i na kolanach powinien być poproszony, aby ich nie opuszczał. A nowy kontrakt w zębach mu powinni przynieść.

Gość parę sezonów robił wyniki wybitnie ponad stan, a że ze składem z drewna osiąga teraz takie wyniki to naturalna kolej rzeczy.

Tyle, jeżeli chodzi o organizację Warty, tak szumnie pompowaną w poprzednim sezonie. Kadra osłabła, trener przestał wyciskać 150% z piłkarzy i okazało się, że już ta Warta nie taka poukładana. Szok.

Dobra, czekamy na impuls! Co Papo, Zrelak i Corryn rozwalą ligę to nie mam pytań!

Suche Info
20.01.2022

Daily Star: Paul Pogba chce odejść do Realu Madryt

Nie jest tajemnicą, iż Manchester United chciałby zatrzymać w swoich szeregach francuskiego pomocnika. Jakiś czas temu „Czerwone Diabły” przedstawiły Paulowi Pogbie propozycję nowej umowy. Jednak reprezentant Francji na razie nie przedłużył kontraktu z angielskim klubem i wielce prawdopodobne, że w ogóle tego nie zrobi. Francuski zawodnik kończy kontrakt z Manchesterem United w czerwcu, więc wzbudza […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

The Telegraph: Everton zainteresowany zatrudnieniem Fabio Cannavaro

Nowego menedżera szuka klub, który jako jeden z zaledwie sześciu nigdy nie spadł z Premier League, a jego poprzednimi szkoleniowcami byli Carlo Ancelotti i Rafael Benitez. Wcześniej mówiło się o tym, że Everton chciał, by Martinez objął pogrążoną w kryzysie drużynę, nie rezygnując tym samym z posady selekcjonera. Miałby więc łączyć obie fuchy. Nie było […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

AFE upomina Barcelonę w sprawie Dembele

Dochodzi coraz więcej informacji na temat przedłużającej się sagi z francuskim skrzydłowym. W sprawę wmieszał się związek zawodowych piłkarzy w Hiszpanii (AFE). Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Radomiak zatrzyma lidera zespołu. Wkrótce przedłużenie umowy

Zimowe okienko transferowe w Ekstraklasie trwa. Jak udało nam się ustalić, w najbliższym czasie poznamy ostateczną decyzję co do przyszłości obrońcy Radomiaka Radom, Mateusza Cichockiego. Kontrakt jednego z liderów beniaminka ligi wygasa wraz z końcem sezonu. W tureckim Belek toczyły się rozmowy w sprawie tego, gdzie Cichocki zagra w przyszłym sezonie. Radomiak Radom od dawna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kadra coraz droższa. PZPN podwyższył ceny biletów

29 marca reprezentacja Polski rozegra mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rywalem będą Szwedzi lub Czesi, ale kluczowym pytaniem pozostaje to, o jaką stawkę będzie toczyć się rywalizacji. Jeśli kilka dni wcześniej przegramy z Rosją, drugi marcowy mecz będzie tylko starciem towarzyskim. Jeśli wygramy, powalczymy o wyjazd do Kataru. PZPN podał informacje dotyczące biletów na […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Vagner Love wyląduje w Danii

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy kolejny przystanek, który na trasie swojej kariery zaliczy Vagner Love. Brazylijczyk, mimo że w czerwcu skończy 38 lat, wciąż budzi zainteresowanie niezłych klubów. Tym razem trafić ma do FC Midtjylland.  Według Fabrizio Romano ruch zostanie oficjalnie potwierdzony w ciągu najbliższych godzin. Vagner Love ma pomóc zespołowi z Herning w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Bartosz Kwiecień odchodzi z Jagiellonii

Zapadła kolejna decyzja personalna w Jagiellonii Białystok. Piątym piłkarzem, który opuścił klub z Podlasia, jest Bartosz Kwiecień.  Wcześniej z Jagi odszedł Dani Quintana, a Godfrey Stephen (Dinamo Tbilisi), Krzysztof Toporkiewicz (Stomil Olsztyn) i Eryk Matus (Wigry Suwałki) udali się na wypożyczenia (tak jak Luka Gugeszaszwili, ale Gruzin stale przebywa na tej zasadzie w innych zespołach). […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Mama strzelała gole Hiszpanii, tata zdobywał medale MP, syn gra na ME. Poznajcie historię Pietrasików

Rodzina Pietrasików to prawdziwe sportowe świry. Grzegorz uprawiał handball – przez lata bronił w Anilanie, z którą sięgał po medale mistrzostw Polski. Jego żona Katarzyna grała w piłkarskiej reprezentacji. Ariel wchodzi z przytupem do kadry Patryka Rombla (mecz z Norwegią dziś o 20.30), a nie należy też zapominać o trzy lata młodszej od niego Ewie, […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Rangnick o ściągnięciu z boiska Ronaldo: – Być może kiedyś sam będzie w takiej w sytuacji

Manchester United poradził sobie wczoraj z Brentford, wygrywając 3-1, ale w mediach po tym zwycięstwie sporo mówi się też o zachowaniu Cristiano Ronaldo, który nie krył irytacji po tym, gdy został ściągnięty z boiska.  Do zmiany doszło w 71. minucie przy stanie 2-0 dla Czerwonych Diabłów. Portugalczyka decyzją Ralfa Rangnicka zastąpił Harry Maguire, a przy […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kolejny obrońca opuszcza Arsenal. Kierunek? Włochy

Kolejny zawodnik opuszcza szeregi Arsenalu. Niedawno Sead Kolasinac przeniósł się na stałe do Marsylii, a teraz w jego ślady idzie Pablo Mari. Hiszpan trafił do Udinese Calcio.  Na razie na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Wcześniej na podobnych warunkach inny zawodnik Kanonierów, Ainsley Maitland-Niles, wzmocnił AS Romę. 28-letni Mari do Arsenalu trafił w lipcu 2020 […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Koniec Dembele w Barcelonie? „Liczymy, że do transferu dojdzie przed końcem stycznia”

Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już nie zobaczymy.  To kolejny odcinek sagi, która wiąże się z rozmowami kontraktowymi w sprawie przedłużenia umowy 24-letniego piłkarza. Jego dotychczasowy kontrakt wygasa […]
20.01.2022