post

Opublikowane 11.09.2021 08:38 przez

Jan Mazurek

– Najbliższa mojemu sercu, tak się trochę z tego śmieję, jest filozofia fast&furious, czyli szybcy i wściekli, trochę tak jak robią to w Red Bullu. Dynamicznie, atakująco, napastliwie – jak najszybciej do przodu, jak najszybciej odebrać, jak najszybciej działać. Piłkarze w tym systemie są wybiegani, silni, szybcy. Dużo się dzieje na boisku. Ale to jest filozofia droga. Dobrzy piłkarze pod ten profil kosztują niemałe pieniądze i trzeba ich wymieniać co dwa-trzy lata, bo nie nadają się do takiego szalonego tempa gry na dłuższy okres swoich karier. Dlatego też niemożliwe jest wdrożenie w polskim klubie tego, co wydaje mi się najciekawsze, najbardziej do mnie przemawiające. I to nigdzie, nawet na szczycie Ekstraklasy – opowiada w rozmowie z nami dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko, który zdradza swój pomysł na wielkopolski klub. Zapraszamy.

Warta jest najciekawszym projektem, w jakim brał pan udział? Bo na pewno jest jednym z najmniejszych, z najskromniejszych.

Nie powiedziałbym, że to najciekawszy projekt, ale jest na pewno inny od tych, którymi zajmowałem się do tej pory. Jestem podekscytowany.

Co go wyróżnia?

W teorii i w praktyce jestem specjalistą od szkolenia młodzieży, a Warcie Poznań mam szerszy zakres obowiązków.

Jak bardzo szerszy?

Właściwie to podobne zadania miałem już w Legii. Wszystko sprowadza się do zarządzania zasobami ludzkimi i budżetem w klubie. Różnica jest taka, że wcześniej odpowiadałem za szkolenie młodzieży, a teraz ramy mojej odpowiedzialności się rozszerzają – rozliczany jest wynik sportowy na tu i teraz. Buduję kadrę, przeprowadzam transfery, realizuję krótkoterminowe, średnioterminowe i długoterminowe cele rozwoju organizacji.

A nie jest tak, że dyrektor sportowy w zdrowo funkcjonującym klubie powinien odpowiadać bardziej za ciągłość koncepcji niż za wyniki sportowe?

Doprecyzujmy – w założeniach krótkoterminowych za wyniki odpowiada trener, w założeniach długoterminowych odpowiedzialny jest za to również dyrektor sportowy. Jeśli on zadba o odpowiednią strategię, koncepcję, pomysł, to i trenerowi będzie się pracowało łatwiej, i klub będzie dysponował zawodnikami pasującymi do profilu, i pójdą za tym wszystkim satysfakcjonujące rezultaty.

Pana zadaniem jest kontynuowanie wizji zaszczepionej w Warcie przez ostatnie dwa lata czy zbudowanie czegoś zupełnie nowego?

To i to. Będziemy kontynuować dotychczasową wizję pracy, na sto procent, to nie podlega żadnym wątpliwościom. Kadra będzie budowana tak samo – maksymalnie pięciu obcokrajowców, przeważająca liczba piłkarzy z Wielkopolski, promowanie zawodników z niższych lig. Nic się nie zmienia. Ale też piłka nożna jest mocno subiektywną dyscypliną, pozostawia przestrzeń na realizację własnych pomysłów i wizji. Różnimy się od siebie z Robertem Grafem, to naturalne, całkowicie normalne. Rozbudowywany będzie dział skautingu, pewnie inaczej będziemy oceniać część piłkarzy, zajdą zmiany, ale nie nazwałbym tego rewolucją. To korekty.

Coraz większa liczba dyrektorów sportowych w ekstraklasowych klubach wiąże się z tym, że tworzą oni dla tych organizacji mniej lub bardziej rozbudowane plany – jednoletnie, dwuletnie, pięcioletnie. Na jakich zakresach czasowych pan operuje?

Papier wszystko przyjmie, a w piłce nożnej wygląda to trochę inaczej. Nie operuję takimi planami, jakimiś założeniami osiągnięcia konkretnych celów do jednej ustalonej daty. Dla mnie celem krótkoterminowym jest okienko zimowe. Wtedy pojawią się pierwsze roszady, pierwsze zmiany. Średnioterminowym celem jest lipiec 2022, a długoterminowym są kolejne dwa okienka. Przy tym nie można zapominać, że piłka jest nieprzewidywalna, że pewne rzeczy trzeba dostosowywać do budżetu. Oznacza to tyle, że planowanie transferów naturalnie trzeba uzależniać od zajętego miejsca w ligowej tabeli.

Najbliższa mojemu sercu, tak się trochę z tego śmieję, jest filozofia fast&furious, czyli szybcy i wściekli, trochę tak jak robią to w Red Bullu. Dynamicznie, atakująco, napastliwie – jak najszybciej do przodu, jak najszybciej odebrać, jak najszybciej działać. Piłkarze w tym systemie są wybiegani, silni, szybcy. Dużo się dzieje na boisku. Ale to jest filozofia droga. Dobrzy piłkarze pod ten profil kosztują niemałe pieniądze i trzeba ich wymieniać co dwa-trzy lata, bo nie nadają się do takiego szalonego tempa gry na dłuższy okres swoich karier. Dlatego też niemożliwe jest wdrożenie w polskim klubie tego, co wydaje mi się najciekawsze, najbardziej do mnie przemawiające. I to nigdzie, nawet na szczycie Ekstraklasy. Brakuje na rynku polskich piłkarzy pasujących do tego opisu. A jak ich nie ma, to trzeba ich ściągać z zagranicznych klubów, a to kosztuje…

Mówi pan, że „transfery trzeba uzależniać od miejsca w tabeli”. Warta zajęła piątą lokatę w minionym sezonie. Czyli stać ją było na ciekawe letnie ruchy? Bo wydaje się, że mimo wszystko Warta ma wyjątkowo skromne możliwości.

Mamy jeden z najniższych budżetów w lidze. Nie mamy wielkich zasobów, wielkich możliwości finansowych na ruchy transferowe czy na pensje w Ekstraklasie. Ale może też było tak, że skoro zajęliśmy piąte miejsce w minionym sezonie, to właśnie było nas stać na kilka bardziej interesujących letnich ruchów transferowych.

Radosław Mozyrko

Dobrze, faktycznie najbardziej przemawia do pana koncepcja promowana przez piłkarskie filie Red Bulla?

Nie sama koncepcja Red Bulla w sensie ścisłym. Powiem tak: patrzę na piłkę jako na rozrywkę. Dyrektor sportowy jest niczym producent, trener niczym reżyser. Kino przyjmuje różne gatunki filmów. Każdy ma swoje preferencje. Ja najbardziej lubię filmy historyczne, filmy akcji, thrillery. Tak samo patrzę na futbol. Dobrze ogląda mi się mecze przynoszące emocje kibicom. Teraz powstaje pytanie: co sprawia im radość? W jednym miejscu będzie to 60% posiadania piłki na własnej połowie, w drugim miejscu będą to ekspresowe kontrataki, w trzecim miejscu będzie to walka i determinacja, a w jeszcze innym duża liczba strzelonych bramek, nieważne do której bramki. W Red Bullu wszystko dzieje się szybko. Dla mnie to wzór, połączenie tych stylów. Mnie się to podoba, pewnie wpłynęło na mnie też osiem lat w Anglii. Nie lubię nudy, tak to określę.

Skoro jest pan producentem: da się stworzyć dobry spektakl bez hollywoodzkiej gwiazdy?

Oczywiście, że się da. Jak jest dobry reżyser, dobry producent i ambitni aktorzy…

Ale przydałaby się taka jedna wielka estradowa gwiazda, prawda?

Czy polski przemysł filmowy wyprodukował parę świetnych filmów?

Wyprodukował.

A czy miał hollywoodzkie budżety i gwiazdy?

Nie mają, to prawda, uciekamy od tej metafory. Na ile letnich transferów Warty miał pan wpływ?

Na żaden.

Naprawdę?

Jedynie wyraziłem swoją opinię na temat Jaysona Papeau, ale już wcześniej umówiliśmy się, że Robert Graf zamyka okienko i podejmuje kluczowe decyzje.

Nie czuł się pan trochę związany takim rozwiązaniem? Przez miesiąc pracował pan w klubie na stanowisku dyrektora sportowego, ale okienko transferowe domykał odchodzący z tej funkcji Robert Graf. A w rozmowie z TVP Sport wspominał pan, że w międzyczasie odbierał pan setki wiadomości od przedstawicieli różnych interesów z całego świata z zapytaniami o możliwość umieszczenia swojego zawodnika w Warcie.

Pomagałem w przesiewaniu tych informacji, w przekazywaniu ich dalej. Wziąłem się za opracowywanie planów B i C. Musieliśmy stworzyć alternatywy na wypadek, gdyby pojawiła się bardzo dobra oferta za zawodnika X czy zawodnika Y. Na tym się skoncentrowałem. Odpowiadając na pytanie – nie czułem się związany, wiedziałem o ruchach Roberta Grafa. Mamy bardzo dobry kontakt, mogłem zgłaszać obiekcje, wątpliwości, rozmawialiśmy na każdy temat. Naszym głównym celem było znalezienie skrzydłowego i to się nam udało, ta opcja podobała nam się najbardziej.

Jest pan zwolennikiem kadrowej ciągłości czy kadrowych rewolucji? Rewolucje były w Polsce dosyć częste, kojarzą się z chaosem w klubowych gabinetach, a pan wspominał, że w przykładowym modelu Red Bulla są na porządku dziennym i wiążą się z czystą chęcią rozwoju.

Dlaczego Red Bull tak często wymienia piłkarzy? Raz, że wpływają intratne oferty za ich zawodników z innych klubów, dwa, że konieczne jest dodawanie świeżej krwi i świeżego materiału do budowania ciągłości tej koncepcji.

To może podobnie będzie w Warcie?

Najlepiej robić stopniową wymianę kadry, ale czasami okoliczności zmuszają do wymieniania większej liczby piłkarzy w jednym okienku transferowym.

Tego lata klub opuściło szesnastu piłkarzy.

Dziesięciu. Z czego tylko trzech występowało w podstawowym składzie, a dwóch z nich – Makana Baku i Maciej Żurawski – byli wypożyczeni tylko na rundę wiosenną. Zawsze trzeba pamiętać, ilu odchodzących zawodników nie pełniło żadnej większej roli w drużynie, ilu młodych udało się na wypożyczenie, ilu musiało odejść, żeby zacząć grać czy się rozwijać. Każdy zespół ma dwuletni lub trzyletni cykl życia, więc siłą rzeczy w każdym okienku któremuś z piłkarzy ten cykl piłkarskiej przydatności dla drużyny się kończy. W idealnym świecie nigdy nie powinno być to dziesięciu piłkarzy na raz, ale nie żyjemy w idealnym świecie.

Jak ważny jest dział skautingu w Warcie? Jednym z celów klubu jest wyciąganie zawodników z niższych lig.

Pamiętajmy, że I liga to też niższa liga od Ekstraklasy, więc niekoniecznie jest tak, że trzeba szukać w II, III czy IV lidze. Tak tytułem wstępu. W naszym dziale skautingu pracują trzy osoby. Szukamy kolejnych dwóch. Do tego dochodzę ja, razem to sześć osób. Wydaje mi się, że przy odpowiednim zgraniu i odpowiedniej prężności to wystarczająca liczba, żeby skoncentrować się na kilku rynkach. Nie będziemy sondować całego świata, ale też nigdy nie było to zakładane w jakiejkolwiek naszej koncepcji.

Na jakich kierunkach świata chcecie się koncentrować?

Pomidor.

Zostajecie w Europie?

Tak, tak.

Nie stać na ten moment ekstraklasowych działów skautingu, żeby podróżować na przykład po takiej Brazylii, bo to zbyt wielkie koszty.

Nasz dział skautingu będzie dział trochę inaczej niż ma to miejsce w innych klubach Ekstraklasy.

Będzie się pan bardzo konsekwentnie trzymał limitu pięciu obcokrajowców w składzie Warty? To by oznaczało, że jeśli zimą nikt z zagranicznych piłkarzy nie odejdzie, to nikt z zagranicznych piłkarzy też nie przyjdzie.

Tak, będę mocno trzymał się tej filozofii, bo dostałem ją z góry. Ale, wiadomo, jeśli będzie w kadrze sześciu takich zawodników, to też nie stanie się wielka tragedia. Chcemy, żeby każdy obcokrajowiec w Warcie wnosił jakość. Ani ja, ani rada nadzorcza, ani trener nie chcemy mieć w drużynie zagranicznych piłkarzy, którzy siedzą na ławce i z niej nie wstają. Jasne, ktoś może przegrać rywalizację, ktoś może być zmiennikiem, ale niech chociaż coś wnosi, niech zwiększa rywalizację w kadrze. Najważniejsze jest robienie różnicy.

Optymistyczne założenie.

Polscy zawodnicy po zagranicznych wyjeździe przez ostatnie dwadzieścia lat zawsze opowiadali tę samą śpiewkę – tutaj zagraniczny piłkarz musi być dwa razy lepszy od miejscowego, żeby mieć miejsce w składzie.

W Ekstraklasie tak nie ma.

Nie chcę tego oceniać. Chciałbym, żeby obcokrajowiec mógł powiedzieć to samo o rywalizacji z polskimi piłkarzami w Warcie. Że musi być dwa razy lepszy, żeby tutaj grać, to jest główne założenie. Inna sprawa, że polscy piłkarze często są bardzo drodzy, więc nie dziwię się niektórym ekstraklasowym klubom, że idą w stronę piłkarzy zagranicznych, bo bywają po prostu tańsi.

Warta chce sprzedawać za duże pieniądze?

To część filozofii klubu, ale to musi być zrobione racjonalnie, z głową. Jeden-dwóch transferowanych zawodników w roku będzie oznaczało udany sezon, zakładając, że zrealizowane zostały cele sportowe.

Jest pan w stanie podać jakikolwiek przykład polskiego klubu stawiającego na zawodników z regionu, który osiągnął w swojej filozofii jednoznaczny sukces?

Akademia Lecha wypromowała multum bardzo dobrych piłkarzy do kadry i do zagranicznych klubów, ale też pewnie ktoś powie, że przy tym zabrakło trofeów wkładanych do gabloty. Legia też wypromowała sporą liczbę zawodników dla Ekstraklasy i na Zachód.

Tu mamy dobrze prosperujące akademie. W mojej opinii coś takiego, bez wielkiego zaplecza szkoleniowego, próbowano zrobić też w Górniku Zabrze w czasie trwania kadencji Marcina Brosza i nie wyszło to zbyt dobrze. Da się coś w tej materii zdziałać bez prężnej akademii?

Ciężko. Są różne filozofie akademii. Może być to akademia typu Ajax – skautowanie i ściąganie od najmłodszego roku życia. Może być to akademia Brentford – ściąganie na ostatnie dwa-trzy lata, szlifowanie diamentów. Dwa różne bieguny.

Który biegun jest panu bliższy?

Zależy od tego, gdzie jesteś, jakie masz finanse, z kim rywalizujesz…

A w Warcie?

Coś pomiędzy. Klub musi budować fundamenty, a ich niezwykle istotną częścią są kibice i społeczność. Tworzy to akademia od najmłodszych roczników, ale z drugiej strony nie jestem wielkim zwolennikiem tworzenia szkoleniowych grup U-8 czy U-11 w dużych profesjonalnych klubach. Wiele akademii wielkich europejskich organizacji od tego odchodzi. Niektóre kluby dalej tak działają, bo trwa wyścig szczurów o zawodników, bo istnieje ciągła obawa, że się kogoś pominie, kogoś straci w wieku siedmiu czy ośmiu lat. Ja jestem bliżej wypisywania się z tej gonitwy.

Radosław Mozyrko

Jednym z celów pana kadencji jest wychowanie sobie młodych zawodników, którzy mogliby stanowić o sile zespołu? Trochę pan przy akademiach pracował, posiada pan know-how.

Kiedy szukam piłkarza na jakąś pozycję, działam na trzech etapach. Na pierwszym etapie kieruję zapytanie do dyrektora akademii, czy jest jakiś młody zawodnik, który pasuje do tego profilu na tę pozycję. Na drugim etapie sonduję możliwości z Ekstraklasy, z I ligi, z II ligi, z niższych lig. Wreszcie – na trzecim etapie zaczynam poszukiwania na zagranicznych rynkach. Chciałbym, żeby wychowankowie Warty byli częścią zespołu i szli w świat za fajne pieniądze.

W Polsce często myślimy zbyt zero-jedynkowo, zbyt czarno-biało. Brakuje nam tej czutki, zachowania odpowiedniego balansu. Nawet jeśli bardzo chcesz stawiać na młodych zawodników, promować ich dla większego świata, to musisz umieścić wokół nich chociaż paru doświadczonych graczy. Więc jeśli mówię, że Warta będzie stawiała na młodzież i na wychowanków, wcale nie oznacza to, że Warta będzie grała tylko młodzieżą i wychowankami. Nie, im zespół bardziej doświadczony, im zespół lepiej zbudowany, tym łatwiej mniej ogranym chłopakom odnaleźć się w systemie.

Zgadza się pan z teorią, że prężnie działający dyrektor sportowy powinien mieć przygotowane zimowe transfery w październiku?

Co masz na myśli mówiąc: prężnie działający dyrektor sportowy?

Czyli taki, który jest w stanie okienko w okienko sprowadzać zawodników: raz, że pasujących do szerszej przekonujące koncepcji budowania skład, dwa, że pasujących do profilu oczekiwanego przez trenera na konkretną pozycję, trzy, że stanowiących różnicę na ekstraklasowych boiskach.

I ta teoria zakłada, że transfery mają być gotowe w październiku?

Mogą być w listopadzie, byle wcześniej, byle nie na hurra, byle nie last minute.

Jeśli pracowałbym w klubie kilka lat, jeśli miałbym skompletowany znany mi zespół, zbudowaną z nim bazę danych i ogarnięte parę rynków, to zgodziłbym się z teorią, że prężnie działający dyrektor sportowy przygotuje sobie większość zimowych transferów już w październiku. To kwestia dwóch-trzech lat pracy.

Czyli tyle potrzeba do tego w Warcie.

Niekoniecznie, to może stać się za pół roku, za rok, za dwa lata, ale też może nie stać się nigdy. Mówimy o ludziach, a ludzie są nieprzewidywalni. Opcje dla dyrektora sportowego przygotowuje dział skautingu. Dużą rolę dla mnie wykonywać będzie Kuba Czyżycki, czyli nowy szef działu skautingu wideo. Mówiłem mu już, że będę go rozliczał z liczby dobrych opcji, które mi zaproponuje do wyboru. Moim zadaniem będzie wybranie właściwego zawodnika, czyli takiego, który będzie odpowiadał i mi, i trenerowi.

Będzie pan pełnił rolę czysto decyzyjną.

Docelowo, jak się wszyscy dotrzemy, jak się wszyscy zrozumiemy na każdej płaszczyźnie w całym klubie, będzie wyglądać to tak, że dział skautingu zaproponuje opcje pod wcześniej ustalony profil piłkarza i wtedy dokonuje się proces decyzyjny między mną i trenerem. Ostatnio śmiałem się w rozmowie z Piotrem Tworkiem, że dla mnie to wygląda trochę, jak w przypadku małżeństwa – ja nie ściągam zawodnika, którego on nie chce, on nie ściąga zawodnika, którego ja nie chcę.

Antoni Łukasiewicz, były dyrektor sportowy Arki, mówił nam kiedyś: „rozmawiam z mądrzejszymi ludźmi i oni mówią: słuchaj, jak na dziesięć transferów dwa-trzy, czasami cztery ci się udadzą, to jest mega wynik”. Brzmiało to absurdalnie. Jak pan podchodzi do tych procentów, do tych proporcji?

Są różne typy transferów, ale trzymajmy się przypadku zawodników, którzy przychodzą do klubu, żeby być gwiazdami, liderami, stanowić o obliczu gry. To jak mówimy o pięciu takich transferach, choć tylu się nie robi, to wypadałoby, żeby przynajmniej trzech z nich – prędzej czy później – robiło różnicę.

Jak sprawić, żeby Warta Poznań przestała być efemeryczna, żeby przestała być ciekawostką, a stała się doświadczonym, solidnym ekstraklasowym klubem.

Przede wszystkim musi być w Ekstraklasie.

Niestety, takiej odpowiedzi nie uznam, potrzebuję więcej informacji.

Sprawdzałem sobie dane z ostatnich lat. 50% beniaminków spada z Ekstraklasy w ciągu trzech lat. 40% beniaminków nawet w ciągu dwóch lat. Ba, ten procent byłby dużo większy, gdyby nie patrzeć na większe marki, które spadły i potem wróciły. Więc tak jest, tak to można najkrócej ująć – celem Warty jest jak najdłuższe utrzymanie w Ekstraklasie, żeby nie być tylko ciekawostką, a poważną i znaczącą organizacją w polskiej piłce.

ROZMAWIAŁ JAN MAZUREK

TYPY REDAKTORÓW WESZŁO NA MECZ WARTA-BRUK-BET

Paweł Paczul: Jeśli Termalica chce poważnie myśleć o utrzymaniu, musi wygrywać, musi punktować. W meczu z Wartą będzie ku temu dobra okazja, bo Zieloni wcale nie wyglądają w tym sezonie jakoś specjalnie przekonująco. Stawiam na Bruk-Bet po kursie 3.05. 

Jan Mazurek: Na ostatnie cztery mecze Bruk-Betu, w trzech padało więcej niż 2.5 gola. Warta swój najlepszy mecz z tego sezonu rozegrała przeciwko innemu beniaminkowi – Górnikowi Łęczna. Wtedy skończyło się 4:0. Nie mam przekonania, że tu dojdzie do powtórki z rozrywki, bo Bruk-Bet jest jednak lepiej zorganizowany i silniejszy jakościowo, ale mam wrażenie, że padnie w tym meczu sporo bramek. Dlatego też na Fuksiarz.pl stawiam na więcej niż 2.5 gola w meczu Warta-Bruk Bet po kursie 2.30. 

Fot. Newspix.pl

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Piast nadal nie lubi stadionu Lechii

Tomasz Kaczmarek w drugim meczu w roli trenera Lechii Gdańsk doczekał się pierwszego zwycięstwa. Trudno jednak powiedzieć, że jego zespół pokonaniem Piasta Gliwice jakoś mocniej przekonał, zwłaszcza że rywal wystąpił mocno osłabiony. Lechia Gdańsk – Piast Gliwice: przesądził gol Zwolińskiego Kibice gości nie mogli być dziś optymistami. Raz, że ich drużyna generalnie nie lubi grać […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Hej, Portowcy, jesteście niemożliwi! Ale to nie jest komplement

Bardzo nieswojo czujemy się, widząc Pogoń Szczecin, która nie potrafi zachować czystego konta. Zespół, który w poprzednim sezonie nie dał sobie strzelić gola w 17 z 30 meczów, traci bramki w takich chwilach i okolicznościach, że aż musimy upewniać się, czy aby na pewno zerkamy na Portowców. Między słupkami dalej jest ten łysy bramkarz, w […]
18.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Serie A
19.09.2021

Juventus rozsiada się w strefie spadkowej. Szczęsny tym razem w roli ratownika

Ostatnio wspominaliśmy, że Salernitana w całej swojej historii ma mniej meczów w Serie A niż jej nowy piłkarz, Franck Ribery, występów w Lidze Mistrzów. Beniaminek rozgrywek grał we włoskiej ekstraklasie przez zaledwie dwa sezony, teraz zaczął trzeci. Co to ma do rzeczy, skoro mówimy o meczu Juventusu z Milanem? Ano to, że Salernitana jest także […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Premier League
19.09.2021

Czy Cristiano Ronaldo może zostać królem strzelców Premier League?

Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Romelu Lukaku, Pierre-Emerick Aubameyang, Mohamed Salah i kilku innych gości z drugiego szeregu. Walka o tytuł króla strzelców w Premier League będzie w tym sezonie rywalizacją potężnych armat. Pod względem topowych snajperów liga angielska jest napakowana jak paczka Pringlesów – jeden napastnik na drugim, ściśnięci od dołu aż po sam czubek. […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Brama dnia
21.09.2021

Pojedynek bocznych obrońców | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” głosowanie było bardzo wyrównane, ostatecznie zatriumfował w nim Roy Makaay. Dzisiaj też spodziewamy się twardej walki. Do boje staje dwóch bocznych defensorów – Gianluca Zambrotta oraz Leighton Baines. GIANLUCA ZAMBROTTA VS LAZIO (21.09.2008) Gianluca Zambrotta swoją bogatą karierę kończył w barwach Milanu. Zdobył dla ekipy Rossonerich tylko dwa gole, zresztą nigdy […]
21.09.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło Extra
12.09.2021

Żuraw: Porywam się z motyką na słońce

Dlaczego nie lubi krzyczeć? Czy rywale wygrywają z jego zespołami poprzez „determinację, zaangażowanie i zakrzyczenie”? Dlaczego inspiruje się drużynami, a nie trenerami? Jakie były przyczyny kryzysu Lecha? Czy w pewnym momencie czuł się czołowym polskim trenerem? Dlaczego Lech nie mógł osiągnąć więcej? Czy miał wystarczająco szeroką kadrę i czy mógł mieć jakikolwiek wpływ na wymuszenie […]
12.09.2021
Ekstraklasa
11.09.2021

„Nie lubię nudy. Najbliżej mi do wściekłej filozofii Red Bulla”

– Najbliższa mojemu sercu, tak się trochę z tego śmieję, jest filozofia fast&furious, czyli szybcy i wściekli, trochę tak jak robią to w Red Bullu. Dynamicznie, atakująco, napastliwie – jak najszybciej do przodu, jak najszybciej odebrać, jak najszybciej działać. Piłkarze w tym systemie są wybiegani, silni, szybcy. Dużo się dzieje na boisku. Ale to jest […]
11.09.2021
Weszło Extra
10.09.2021

Korona była solą w oku. Chciałbym, by stała się oczkiem w głowie 

Korona Kielce przejadła przez dwanaście lat 80 milionów złotych miejskich pieniędzy. W zeszłym roku została odbita z niemieckich rąk i wychodzi na prostą. Dowody? Pierwsze miejsce w tabeli i pierwszy od dwunastu lat symboliczny zysk w bilansie rocznym. Jak do tego doszło? Opowiada prezes Korony, Łukasz Jabłoński. Rozmawiamy o szukaniu oszczędności, zwolnieniu Bartoszka, relacjach z […]
10.09.2021
Weszło Extra
21.08.2021

Spełniony byłbym dopiero po wygraniu Ligi Mistrzów

Dlaczego dopiero po wygraniu Ligi Mistrzów z Rakowem Częstochowa powiedziałby: „wow, to całkiem niezłe osiągnięcie”? Czy Raków ma szansę stać się krajową potęgą na miarę Legii czy Lecha? Dlaczego woli przekonywać wizją niż pieniędzmi? Czy naprawdę nie wierzy w polskich dyrektorów sportowych i jak to możliwe, że od wielu z nich ma większe kompetencje w […]
21.08.2021
Cały na biało
17.08.2021

Chcę być najlepszy na świecie

Kacper Kozłowski to piłkarz o zupełnie innej mentalności niż polscy młodzieżowcy. Nie odczuwa stresu, pokora jest mu obca. Nie jara go, że został najmłodszym piłkarzem w historii Euro. O wyjeździe na turniej mówi „powołanie jak każde inne”. Wprost przyznaje, że chce odejść z Pogoni najpóźniej w następnym sezonie. Jego kariera toczy się błyskawicznie. Zaczynał grać w klubie […]
17.08.2021
Weszło Extra
17.07.2021

Nie jestem chciwy. Oddałem Wiśle pieniądze

Aleksander Buksa rozstał się z Wisłą w burzliwych okolicznościach. Gdy obie strony wymierzały sobie kolejne ciosy, on sam, aż do teraz, nie zabierał głosu. Po transferze do Genoi, już na chłodno, napastnik z rocznika 2003 rozlicza się z Wisłą Kraków. – Zwróciłem Wiśle kwotę za podpis oraz wynegocjowaną pensję. Nie chcę mieć etykiety gościa, który rzuca się na […]
17.07.2021
Weszło Extra
12.09.2021

Żuraw: Porywam się z motyką na słońce

Dlaczego nie lubi krzyczeć? Czy rywale wygrywają z jego zespołami poprzez „determinację, zaangażowanie i zakrzyczenie”? Dlaczego inspiruje się drużynami, a nie trenerami? Jakie były przyczyny kryzysu Lecha? Czy w pewnym momencie czuł się czołowym polskim trenerem? Dlaczego Lech nie mógł osiągnąć więcej? Czy miał wystarczająco szeroką kadrę i czy mógł mieć jakikolwiek wpływ na wymuszenie […]
12.09.2021
Ekstraklasa
11.09.2021

„Nie lubię nudy. Najbliżej mi do wściekłej filozofii Red Bulla”

– Najbliższa mojemu sercu, tak się trochę z tego śmieję, jest filozofia fast&furious, czyli szybcy i wściekli, trochę tak jak robią to w Red Bullu. Dynamicznie, atakująco, napastliwie – jak najszybciej do przodu, jak najszybciej odebrać, jak najszybciej działać. Piłkarze w tym systemie są wybiegani, silni, szybcy. Dużo się dzieje na boisku. Ale to jest […]
11.09.2021
Weszło Extra
21.08.2021

Spełniony byłbym dopiero po wygraniu Ligi Mistrzów

Dlaczego dopiero po wygraniu Ligi Mistrzów z Rakowem Częstochowa powiedziałby: „wow, to całkiem niezłe osiągnięcie”? Czy Raków ma szansę stać się krajową potęgą na miarę Legii czy Lecha? Dlaczego woli przekonywać wizją niż pieniędzmi? Czy naprawdę nie wierzy w polskich dyrektorów sportowych i jak to możliwe, że od wielu z nich ma większe kompetencje w […]
21.08.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Weszło Extra
22.04.2021

Frontu się nie wybiera. Jestem bardziej selekcjonerem niż trenerem

Dlaczego nazywa się wiernym żołnierzem PZPN i dlaczego najważniejsza jest dla niego lojalność pracodawcy? Czy miał w ostatnich latach propozycje pracy w Ekstraklasie? Jak odrzucił ofertę pracy jako asystent Czesława Michniewicza w Pogoni? Dlaczego przyrównuje się do doktora Judyma? Jak ocenia swoją pracę w żeńskiej reprezentacji Polski i dlaczego musiał uczyć się czujności? Czy z […]
22.04.2021
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sędzia Gil
Sędzia Gil
10 dni temu

Przyoczyłem ten moment kiedy Warta z klubu prowincjonalnego Pyżalskich stała się naprawdę fajnym klubem z kompentnymi ludzmi. Brawo trzymam kciuki!

Nosal
Nosal
10 dni temu

bardzo fajny wywiad, dobrze się czyta

Nosal
Nosal
10 dni temu

Kiedy szukam piłkarza na jakąś pozycję, działam na trzech etapach. Na pierwszym etapie kieruję zapytanie do dyrektora akademii, czy jest jakiś młody zawodnik, który pasuje do tego profilu na tę pozycję. Na drugim etapie sonduję możliwości z Ekstraklasy, z I ligi, z II ligi, z niższych lig. Wreszcie – na trzecim etapie zaczynam poszukiwania na zagranicznych rynkach. Chciałbym, żeby wychowankowie Warty byli częścią zespołu i szli w świat za fajne pieniądze.

Jeśli skonczy się naściąganiem obcokrajowców bo sie dupka zacznie palic zima to bede się smial

Sentino
Sentino
10 dni temu

Streszczenie- ogólnie podobają mu się różne rzeczy, chciałby trochę tak i trochę tak, ale Warta nie ma kasy więc będzie jak będzie.

Suche Info
21.09.2021

Kahn: Lewandowski jest wyjątkowy, tak jak Cristiano Ronaldo i Messi

Robert Lewandowski odbierze dziś Złotego Buta za sezon 2020/2021. Polak został najlepszym strzelcem w pięciu topowych ligach w Europie, bijąc także wieloletni rekord Gerda Mullera w Bundeslidze. „WP Sportowe Fakty” z tej okazji porozmawiały z legendą Bayernu, Oliverem Kahnem. Prezes klubu z Bawarii – co za niespodzianka – nie może się nachwalić polskiego snajpera. – […]
21.09.2021
Brama dnia
21.09.2021

Pojedynek bocznych obrońców | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” głosowanie było bardzo wyrównane, ostatecznie zatriumfował w nim Roy Makaay. Dzisiaj też spodziewamy się twardej walki. Do boje staje dwóch bocznych defensorów – Gianluca Zambrotta oraz Leighton Baines. GIANLUCA ZAMBROTTA VS LAZIO (21.09.2008) Gianluca Zambrotta swoją bogatą karierę kończył w barwach Milanu. Zdobył dla ekipy Rossonerich tylko dwa gole, zresztą nigdy […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Leo Messiego. Opuści najbliższy mecz?

Wejście Lionela Messiego do PSG można już chyba porównać do wejścia Rusłana Babenki na boisko w meczu Arka Gdynia – Raków Częstochowa. Czyli, krótko mówiąc, wszystko idzie nie tak, jak trzeba. Francuski „L’Equipe” informuje, że Argentyńczyk doznał kontuzji i może wypaść z gry. Czyli tak: najpierw Leo Messi został zmieniony przez Mauricio Pochettino i niezbyt […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Manny Pacquiao zakończył karierę bokserską. Chce zostać prezydentem

Legendarny bokser Manny Pacquiao zakończył bogatą karierę. 42-letni zawodnik rodem z Filipin ma teraz ambitniejsze plany. Po tym, jak podbił światowy boks, chce zrobić karierę polityczną. Pacquiao ma w planach start w wyborach na fotel prezydenta Filipin. Były bokserski mistrz swoją decyzję ogłosił podczas wywiadu w programie „Toni Talks”. Decyzja jest już nieodwracalna, ale nie […]
21.09.2021
Prasówka
21.09.2021

„Lech jest głównym faworytem do tytułu. Jeśli przegra, to sam ze sobą”

W tym tygodniu piłkarski świat się nie zatrzymuje. Liga się skończyła, więc zaczynamy Puchar Polski. Z tej okazji w prasie podsumowania i zapowiedzi. W „Przeglądzie Sportowym” Kamil Kosowski zachwyca się Lechem Poznań. – Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Lech to w tej chwili główny kandydat do zdobycia tytułu. Przy napiętym terminarzu Legii, która gra w Lidze […]
21.09.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021