post

Opublikowane 23.09.2019 20:46 przez

redakcja

Stal Mielec w niedzielę wieczorem zszokowała piłkarską Polskę i nie chodzi o postawę na boisku. Jej szefowie zwolnili Artura Skowronka, którego dopiero co chciały Wisła Płock, Zagłębie Lubin i Korona Kielce, a w jego miejsce zatrudniły 50-latka, dotychczas samodzielnie pracującego tylko w trzecioligowym KKS Kalisz. Piłkarze o wszystkim dowiedzieli się z internetu, co na antenie Weszło FM w magazynie Pierwszoligowiec przyznał sam prezes Stali, Jacek Orłowski. Na wszelkie tematy związane ze zmianą szkoleniowca rozmawiali z nim Samuel Szczygielski i Mateusz Rokuszewski. Zapraszamy. 

Samuel Szczygielski: – Dlaczego Artur Skowronek stracił pracę? Wszyscy jesteśmy w szoku.

To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką w ostatnim czasie podejmowaliśmy. Serce walczyło z rozumem, ale potrzebujemy stabilizacji. Kluby ekstraklasowe często rozmawiały z trenerem Skowronkiem, a my nie możemy truchleć za każdym razem, gdy ktoś w Ekstraklasie straci pracę i czekać, kiedy ktoś sięgnie po naszego trenera, a my nie będziemy mieli alternatywy.

Mateusz Rokuszewski: – I to jest ta przyczyna? Chce pan powiedzieć, że Artur Skowronek nie mógł się skupić na swoich obowiązkach w Stali Mielec, bo w głowie mu było negocjowanie z klubami Ekstraklasy? 

Ogólnikowo można tak powiedzieć.

MR: – To wystawia pan bardzo złe świadectwo trenerowi Skowronkowi, który wykonywał w Mielcu tak dobrą pracę, że Ekstraklasa się nim zainteresowała. 

Nie mówię, że nie zna się na swojej pracy. To bardzo dobry trener i miał świetne wyniki, aczkolwiek nie możemy cały czas myśleć o tym, kiedy ktoś po niego sięgnie i wtedy nie mieć żadnego wyjścia czy alternatywy.

SS: – Czemu ogłoszenie tej decyzji miało miejsce w niedziele o 21:45, gdy już wszyscy szykują się do spania?

Godzina nie była dobierana specjalnie. Rozmowy trwały dość długo i tak wyszło. Informacja poszła w świat, gdy już klamka zapadła.

MR: – Czy w kierunku trenera Skowronka były wysyłane sygnały ostrzegawcze, że skoro ma z wami kontrakt, to powinien mocniej skoncentrować się na pracy, a nie na zainteresowaniu ze strony klubów Ekstraklasy?

Oficjalnej rozmowy między zarządem a trenerem nie było. Mieliśmy spotkanie, gdy powiedział, że negocjuje z Zagłębiem Lubin i jeśli dostanie ofertę, to ją przyjmie. To była z nim jedyna rozmowa na ten temat.

SS: – Ile wynosiła klauzula odejścia Artura Skowronka? Z różnych źródeł słyszeliśmy o kwotach od 250 tys. złotych do miliona złotych. 

Dokładnej kwoty podać nie mogę, ale wynosiła mniej niż 250 tys. zł.

SS: – Jaki był od was przekaz, gdy dowiadywaliście się, że trener rozmawia najpierw z Wisłą Płock, a potem z Zagłębiem Lubin? Niech trener odchodzi czy chcieliście go zatrzymać?

Oczywiście, że chcieliśmy go zatrzymać. Trener wykonał tutaj dobrą robotę i tego nikt mu nie zabierze.

SS: – Pytam, bo wcześniej pan mówił, że nie chcecie wyczekiwać, kiedy w końcu któryś klub z Ekstraklasy wyciągnie wam Skowronka i nagle zostaniecie na lodzie. A dopiero co pan mówił, że w obu przypadkach chcieliście go zatrzymać. No to dlaczego teraz odchodzi? Z klubów zainteresowanych trenerem słyszeliśmy, że Stal wielkiego oporu wtedy nie stawiała. 

Nie stawialiśmy żadnego oporu, bo nie mogliśmy. Był zapis w kontrakcie, z którego trener mógł skorzystać. Z drugiej strony, w niektórych sytuacjach nie dochodziło nawet do oficjalnych rozmów między klubami, a skoro nie było rozmów, to nie było jak się stawiać.

MR: – Macie świadomość, że wasz ruch jest bardzo niestandardowy i oryginalny? Wychodzi, że zrezygnowaliście z trenera, którego chciała 1/4 Ekstraklasy. Nie baliście się reakcji kibiców i opinii publicznej?

Pewne obawy co do opinii kibiców były, ale nie chcemy działać pod publiczkę. Chcemy działać dla dobra klubu i zabezpieczyć go na przyszłość, żeby więcej takich przypadków nie było. Czas pokaże, czy ta decyzja była dobra.

MR: – Powiem panu szczerze, że nie wierzę, że tu nie ma jeszcze drugiego dna.

Na pewno nie chodziło o to, żeby na siłę zostać oryginalnym. Osobiście trenera bardzo lubię i szanuję. Nie ma tu żadnej złośliwości, po prostu chcemy zabezpieczyć klub na przyszłość. A trener Skowronek na pewno zaraz dostanie ofertę z Ekstraklasy.

SS: – Mówiło się, że po temacie Wisły Płock Artur Skowronek otrzymał nowy kontrakt oraz podwyżkę dla siebie i swojego sztabu. Prawda czy fałsz?

Trener dostał ofertę nowego kontraktu z wyższymi kwotami, ale akurat rozmawiał z Zagłębiem i tego aneksu nie podpisał.

Pilka nozna. Fortuna I liga. Garbarnia Krakow - Stal Mielec. 20.07.2018

MR: – Chcecie się na przyszłość zabezpieczać na wypadek odejścia trenerów? Arka Gdynia Zbigniewa Smółkę też dość łatwo od was wyciągnęła.

Zapisy kontraktowe można umieścić różne, ale obie strony muszą chcieć to podpisać. Ale tak, teraz zabezpieczyliśmy się przed takim nieplanowanym odejściem trenera.

MR: – Tak szczerze, kto będzie teraz prowadził Stal Mielec?

Dariusz Marzec. Jest jakaś wątpliwość?

MR: – Jest.

SS: – Sztab trenera Skowronka zostaje czy nie?

Jesteśmy w trakcie rozmów. Część osób chcemy zatrzymać, ale nie wszyscy chcą zostać. Rozmawiamy.

SS: – To prawda, że kiedy Artur Skowronek zaczął myśleć o Zagłębiu Lubin, to propozycję zostania pierwszym trenerem otrzymał jego asystent Dawid Szulczek?

Wtedy tak.

SS: – To czemu teraz nie został pierwszym trenerem?

Jakby to wytłumaczyć… Teraz nie ma go w klubie, bo jest na szkoleniu i to był jeden z powodów. Nie posiada licencji UEFA Pro, co jednak też byłoby utrudnieniem. Nazwisko trenera Marca w naszej małej bazie przewijało się już od pewnego czasu. Nie zaczęliśmy go poznawać dopiero teraz. Sprawy potoczyły się bardzo szybko, w ciągu dwóch dni i postawiliśmy na niego.

MR: – Czy istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że trener Marzec może być tzw. słupem?

Absolutnie nie ma opcji, żeby miał to być słup.

MR: – Pytam dlatego, że to kompletnie nieoczywisty kandydat dla klubu z ambicjami jakie ma Stal Mielec. W jego CV nie znajdziemy osiągnięć każących uznać za logiczne, że to właściwy następca dla trenera Skowronka.

Pracował wcześniej z Henrykiem Kasperczakiem i Franciszkiem Smudą, czyli postaciami ważnymi dla Stali. Trener Marzec miał też duży wpływ na powstawanie akademii w Wiśle Kraków, a my chcemy coraz bardziej angażować w swoją akademię i wdrażać więcej wychowanków do pierwszego zespołu. Jest kilka spójnych tematów przy jego osobie. Nie jest to topowe nazwisko, ale chcemy dać mu szansę i może w Stali Mielec ten top osiągnie.

MR: – Ale to czym was przekonał? Mówimy o 50-letnim trenerze prawie bez doświadczenia w samodzielnej pracy z seniorami. Musieliście w nim dostrzec coś, czego przez lata inni nie dostrzegli. Co to jest?

Ciężko tak wytłumaczyć, co można zobaczyć w człowieku. Dużo wynika z rozmów, jaką piłkę chcemy grać, jakie mamy plany z młodzieżą. W tym względzie wszystko nam w osobie trenera Marca pasowało. Chciałbym też dodać, że w tej chwili nie ma na rynku trenerskim zbyt wielu nazwisk do wzięcia, które można byłoby brać pod uwagę.

MR: – Zbigniew Smółka był brany pod uwagę?

Nie był.

SS: – Kto uczestniczył w tych niedzielnych rozmowach, po których zdecydowano o pożegnaniu Skowronka i zatrudnieniu Marca?

Zarząd, czyli ja, Bartłomiej Jaskot i Bogusław Wyparło.

SS: – Na waszej stronie klubowej przed meczem z Podbeskidziem, a już po temacie Wisły Płock, trener Skowronek powiedział, że został, bo nie chciał tego zrobić szatni, nie chciał zostawić chłopaków. Zdenerwowaliście się później, gdy w przypadku Zagłębia Lubin już był chętny do odejścia?

Nie, tu nie chodzi o jakąś złość czy zemstę, nic z tych rzeczy. Po sprawie z Wisłą Płock było trochę zamieszania i nerwowości, dopiero co zakończyliśmy przygotowania, ale potem ten temat ucichł. Dopiero sprawa z Zagłębiem dała nam więcej do myślenia i zaczęliśmy się zastanawiać, co by się stało, gdyby faktycznie trener przyjął ofertę z Ekstraklasy.

SS: – Wspominał pan, że mieliście sporządzoną listę trenerów. Od kiedy ona istniała?

Od 2016 roku, gdy zaczynaliśmy pracę w klubie. Nazwisko trenera Marca pojawiło się jeszcze przed czasami Zbigniewa Smółki. Artura Skowronka też już wtedy braliśmy pod uwagę, ale miał jeszcze ważny kontrakt gdzie indziej i nawet nie mogliśmy zacząć rozmów. Tak jak mówię, Dariusz Marzec nie jest dla nas nową postacią.

SS: – Czyli zapisaliście jego nazwisko nim poszedł do Kalisza i nigdzie jeszcze samodzielnie nie pracował.

Tak.

MR: – To jeszcze o reakcji szatni. Mateusz Mak nie ukrywał, że z decyzją o przyjściu do Stali czekał do momentu rozstrzygnięcia czy Artur Skowronek zostaje. Zakładamy więc, że jest teraz rozczarowany.

Myślę, że Mak może być dziś najbardziej ucieszony, ponieważ wyszedł w Wiśle spod ręki trenera Marca.

SS: – To muszę skontrować. Z tego co wiem, Dariusz Marzec podpisał się pod tym, że bracia Mak są za niscy, zbyt wątli i ogólnie za słabi na Wisłę Kraków. I dlatego z klubu odeszli.

Mam zupełnie inne informacje. Nie chciałbym polemizować, ale wiem, że pojawił się uśmiech na twarzy Maka, gdy zobaczył trenera Marca. A wracając do reakcji szatni, myślę, że drużyna była równie zszokowana jak trener.

SS: – Nie było konfliktu między szatnią a trenerem Skowronkiem?

Sądzę, że nie.

SS: – Piłkarze Stali o zwolnieniu trenera dowiedzieli się z internetu?

No chyba tak. Poszło to tak szybko, że nie zdążyliśmy wykonać telefonów, pewne rzeczy nie były skoordynowane.

SS: – Pytanie od słuchacza: czy Stal Mielec zadała sobie pytanie, dlaczego w Kaliszu zwolniono trenera Marca?

Nie. Wiadomo, że negatywnych opinii jest często tyle samo co pozytywnych.

SS: – Sytuacja z tamtego sezonu. Bogusław Wyparło jednocześnie był trenerem bramkarzy – czyli znajdował się pod Arturem Skowronkiem – i członkiem zarządu, czyli nad Arturem Skowronkiem.

Nie było konfliktu w łączeniu tych funkcji. Ani trener tego nie odczuwał, ani Bogusław nie miał z tym problemu. Zrezygnował z funkcji trenera bramkarzy, ponieważ nadmiar pracy w akademii go do tego zmusił.

MR: – Kibice pytają, czy Bartosz Nowak zostanie w Stali do końca sezonu, czy istnieje możliwość, że już zimą odejdzie ze względu na swoją klauzulę?

SS: – Dodam, że janekx89 pisał na Twitterze, iż klauzula Nowaka na pewno jest wyższa niż Skowronka, dlatego latem nie poszedł ani do Arki, ani do Górnika Zabrze, ani do ŁKS-u.

Pan janekx ma dobre informacje. Bartosz jest odpowiednio zabezpieczony. Byłoby dobrze, gdyby do Ekstraklasy wrócił w barwach Stali.

SS: – Kolejne pytanie od słuchacza: czy sądzi pan, że drużyna będzie w stanie skoncentrować się na pucharowym meczu z Olimpią Grudziądz po wydarzeniach z ostatniej nocy?

Jestem przekonany, że tak. Mamy grupę dobrych zawodników i profesjonalistów. Nasz ruch miał właśnie na celu uspokojenie szatni, a nie wprowadzenie do niej nerwowości.

Fot. newspix.pl/Michał Stawowiak/400mm.pl

***

W magazynie Pierwszoligowiec gośćmi byli także piłkarz Stali Andreja Prokić, Andrzej Iwan i trener Odry Opole, Piotr Plewnia.

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
17.10.2021

Jedenaście miesięcy zaległości, jeden puchar. Michniewicz i Lech Poznań.

– Chórzysto, nigdy nie będziesz legionistą – głosił kibicowski transparent legionistów wywieszony w październiku 2020 roku, gdy stało się jasne, że to właśnie Czesław Michniewicz zostanie nowym trenerem stołecznego klubu. Dziś zapewne nastroje wokół samego Michniewicza wśród kibiców Legii są nieco inne, natomiast przed meczem z Lechem Poznań trudno nie uciec od sentymentów. Bo przydomek […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Czy Warta jeszcze strzeli gola?

Cztery mecze. 360 minut. Wydaje się, że dość sporo czasu, by strzelić bramkę, bo niby co można robić przez sześć godzin na boisku niż trafiać w ten cholerny prostokąt. Ale Warta jakby chciała powiedzieć: a nieprawda, można robić inne rzeczy, w futbolu wcale nie chodzi o gole. No niestety chodzi, Warta ich nie ma, brakuje […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Lisy górą, Ole znowu na kolanach

Po raz kolejny Manchester United rozegrał mecz, po którym Ole Gunnar Solskjaer może powiedzieć, że ma nad czym pracować. Że jest duże pole do poprawy. Że cieszy go bramka Rashforda, ale co z tego? Mentalnie Manchester United wygląda, jak osoba podpierająca ściany najlepszej dyskoteki w kraju. Czerwone diabły podpierały ściany, a Lisy zdominowały parkiet, choć […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Czyste konto Bednarka, niewidoczny Klich. Southampton lepsze od Leeds

W sobotnim spotkaniu wystąpiło aż trzech zawodników z wtorkowego meczu Polska – Albania. Jeden z nich został nawet bohaterem spotkania. Niestety mowa o jedynym reprezentancie Albanii na boisku – Armando Broji. Strzelił on gola na wagę zwycięstwa i gospodarze wygrali 1:0. Jan Bednarek i Mateusz Klich zaliczyli ciche zawody. Święci przeważali przez całe spotkanie. Wystarczy […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Karolina Naja: Myślę, że moja droga to materiał na dobrą książkę

W swoim dorobku posiada aż cztery medale olimpijskie, wywalczone na trzech kolejnych igrzyskach. Choć żaden z nich nie jest złoty – trzy pokryte są brązem, a jeden jest srebrny – to taka liczba krążków wśród polskich olimpijczyków stawia ją na równi z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem czy Robertem Korzeniowskim, a wyżej od Anity Włodarczyk czy […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Plach uratował Piasta w Łęcznej. PLACH, PIASTA, W ŁĘCZNEJ

Jeśli jedziesz do Łęcznej na mecz i twoim najlepszym piłkarzem jest bramkarz, to wiedz, że grasz dość wstydliwe zawody. Górnik powinien zgarnąć po meczu z Piastem Gliwice trzy punkty i przeskoczyć w tabeli Wartę Poznań oraz Bruk-Bet, ale nie zrobił tego głównie dlatego, że goście mieli między słupkami Frantiska Placha.  Ledwie wczoraj wrzuciliśmy na stronę […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Klęska urodzaju Ole Gunnara Solskjaera. Marcus Rashford wraca do gry

Minęło już siedem kolejek Premier League, do tego mieliśmy w ich trakcie dwie przerwy reprezentacyjne, a Marcus Rashford wciąż nie zagrał w tym sezonie ani minuty. Wszystko przez operację kontuzjowanego barku. Teraz w końcu jest do dyspozycji Ole Gunnara Solskjaera. Dla Rashforda będzie to powrót do pełni sprawności po ponad rocznej przerwie. Oczywiście grał on […]
16.10.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Potrzebujemy punktów jak tlenu

Osiem ligowych meczów, trzy zwycięstwa na koncie. Sytuacja Legii Warszawa przed meczem z Lechem Poznań nie jest najlepsza, o czym doskonale wie trener stołecznego klubu – Czesław Michniewicz.  – Potrzebujemy punktów jak tlenu. Wiemy, jaka jest nasza sytuacja w lidze, przegraliśmy wiele spotkań. Mamy świadomość, w którym miejscu jesteśmy. Wiemy też, że Lech dobrze rozpoczął […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Mamy spore szanse, żeby przywieźć z Warszawy jakieś punkty

Na ostatniej konferencji prasowej Lecha Poznań temat mógł być tylko jeden – starcie z Legią Warszawa. W Poznaniu podchodzą do tego meczu bardzo poważnie, wyjeżdżających piłkarzy żegnała spora grupa kibiców i czuć, że Kolejorz ma ciśnienie na wygranie tego starcia.  Tym bardziej, że coraz pewniej czuje się Lechia Gdańsk Tomasza Kaczmarka. Wczoraj udało im się […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Jedenaście miesięcy zaległości, jeden puchar. Michniewicz i Lech Poznań.

– Chórzysto, nigdy nie będziesz legionistą – głosił kibicowski transparent legionistów wywieszony w październiku 2020 roku, gdy stało się jasne, że to właśnie Czesław Michniewicz zostanie nowym trenerem stołecznego klubu. Dziś zapewne nastroje wokół samego Michniewicza wśród kibiców Legii są nieco inne, natomiast przed meczem z Lechem Poznań trudno nie uciec od sentymentów. Bo przydomek […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Sadio Mane w ekskluzywnym gronie piłkarzy

Dzięki swojemu trafieniu przeciwko Watfordowi, Sadio Mane wszedł na listę piłkarzy z przynajmniej setką trafień na poziomie Premier League. Senegalczyk jest 32. piłkarzem w zestawieniu.  Drogę do stu bramek Mane miał ułatwioną przez Mo Salaha. To właśnie po cudownej asyście autorstwa Egipcjanina 29-latek mógł wpakować piłkę do siatki, a co za tym idzie zapisać się […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Czy Warta jeszcze strzeli gola?

Cztery mecze. 360 minut. Wydaje się, że dość sporo czasu, by strzelić bramkę, bo niby co można robić przez sześć godzin na boisku niż trafiać w ten cholerny prostokąt. Ale Warta jakby chciała powiedzieć: a nieprawda, można robić inne rzeczy, w futbolu wcale nie chodzi o gole. No niestety chodzi, Warta ich nie ma, brakuje […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Kuriozalna czerwona kartka dla piłkarza Lazio

Wczorajszy hit Serie A zagwarantował kibicom mnóstwo emocji. Lazio ostatecznie pokonało Inter 3:1, tłamsząc rywala w drugiej połowie spotkania. Mimo tego Maurizio Sarri nie był najbardziej szczęśliwym człowiekiem na świecie – jeden z jego zawodników został ukarany kuriozalną czerwoną kartką.  Luiz Felipe na mecz z Interem wyszedł w podstawowym składzie. Grał pewnie, miał spory wkład […]
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Wisła Kraków zwycięska w Zabrzu. Poldi, gdzie jest ta forma?

Wspaniały comeback z Wisłą Płock rozbudził apetyty co do postawy Górnika Zabrze, zwłaszcza że mierzył się z Wisłą Kraków, która miała na koncie trzy porażki z rzędu i to do zera. Co wyszło w praktyce? Gospodarze po beznadziejnej drugiej połowie zasłużenie przegrali, a „Biała Gwiazda” przełamała się bez kilku dotychczas kluczowych zawodników.  Górnik Zabrze – […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Kiereś: Takie mecze jak z Piastem musimy przekuwać na trzy punkty

Górnik Łęczna zdobył dzisiaj kolejny punkcik do swojego dorobku w Ekstraklasie. Najpierw stracił bramkę, ale potem się ogarnął i zdołał odpowiedzieć. Nie udało się jednak przechylić szali w stronę zwycięstwa, zabrakło lepszego wykończenia. Słowem: dzisiejszego Piasta dało się pokonać i dobrze wiedział o tym trener beniaminka. – Dwutygodniową przerwę staraliśmy się optymalnie wykorzystać. W sytuacji, […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dyrektor sportowy Odry Wodzisław Śląski trafi do Ekstraklasy

Transfery osób, które budują struktury klubu zamiast zakupów piłkarzy? Zdarzają się, także takie planowane ze sporym wyprzedzeniem. Z naszych ustaleń wynika, że w najbliższym czasie do Ekstraklasy trafi jeden z dyrektorów sportowych z niższych lig. Damian Wróbel, bo o nim mowa, ma zostać pracownikiem Piasta Gliwice. Damian Wróbel obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego Odry Wodzisław […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Lisy górą, Ole znowu na kolanach

Po raz kolejny Manchester United rozegrał mecz, po którym Ole Gunnar Solskjaer może powiedzieć, że ma nad czym pracować. Że jest duże pole do poprawy. Że cieszy go bramka Rashforda, ale co z tego? Mentalnie Manchester United wygląda, jak osoba podpierająca ściany najlepszej dyskoteki w kraju. Czerwone diabły podpierały ściany, a Lisy zdominowały parkiet, choć […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Czyste konto Bednarka, niewidoczny Klich. Southampton lepsze od Leeds

W sobotnim spotkaniu wystąpiło aż trzech zawodników z wtorkowego meczu Polska – Albania. Jeden z nich został nawet bohaterem spotkania. Niestety mowa o jedynym reprezentancie Albanii na boisku – Armando Broji. Strzelił on gola na wagę zwycięstwa i gospodarze wygrali 1:0. Jan Bednarek i Mateusz Klich zaliczyli ciche zawody. Święci przeważali przez całe spotkanie. Wystarczy […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dani Alves: Jeśli Barca mnie potrzebuje, wystarczy, że zadzwonią

Oriol Domenech, dobrze zorientowany dziennikarz w kwestiach związanych z Barceloną, poinformował, że Dani Alves wyraził otwartość na grę dla „Dumy Katalonii”. Alves w połowie września rozstał się z Sao Paolo, bo klub zalegał z pensjami. 38-latek zapowiedział, że od 2022 roku będzie miał nowy klub, bo chce jeszcze pojechać na mundial w Katarze. – Jeśli […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Riqui Puig może trafić do AS Romy

Riqui Puig nie ma łatwego życia w Barcelonie. Nie chciał do tej pory odejść, ale im dalej w las, tym bardziej traci na tym jego kariera. Jasne, to może być okaz dużej cierpliwości jak Sergi Roberto, który bardzo długo czekał na poważną szansę w pierwszym zespole. Tylko że akurat pod wodzą Koemana młody Hiszpan nie […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

„W tej chwili najlepszy na świecie jest Salah”

Dzisiaj Salah pokazał niebywałą klasę, strzelając gola a’la Messi. O tym będzie się teraz mówić, ogółem warto chwalić formę Egipcjanina, choć Juergen Klopp idzie krok dalej. Twierdzi bowiem, że jego zawodnik nie ma teraz sobie równych na świecie. Patrzymy w statystyki i… cóż, nie jest to teza oderwana od rzeczywistości. 10 meczów, 10 goli i […]
16.10.2021