Górnik Zabrze nie bez problemów pokonał Ślęzę Wrocław

27 października 2021, 15:41 • 1 min czytania 1 komentarz

Górnik Zabrze przechodzi do dalszej fazy Pucharu Polski. Dzisiaj wygrał z trzecioligową Ślęzą Wrocław na wyjeździe, która postawiła twarde warunki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a zabrzanie kończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Gryszkiewicza.

W 15. minucie bramkę strzelił Sanogo, a w 41. na 2:0 podwyższył Tosevski. Trener Urban dał zagrać rezerwowym zawodnikom takim jak Cholewiak, Sepp Mvondo czy Dziedzic.

Co ciekawe, Ślęza miała wyższe posiadanie piłki i więcej strzałów w całym meczu. Wrocławska ekipa potrafiła jednak strzelić tylko jednego gola, którego autorem był Pisarczuk w 81. minucie (rzut karny). Górnik miał trochę szczęścia, bo gospodarze mieli naprawdę doskonałe okazje do wyrównania. W samej końcówce mieli dwie, z czego jedna wyglądała tak:

Ślęza Wrocław – Górnik Zabrze 1:2 (0:2)

81′ Pisarczuk – 15′ Sanogo, 41′ Tosevski