post

Opublikowane 31.07.2021 13:00 przez

redakcja

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że może fajnie wyglądać w ESA, dał nam kolejny powód by zastanowić się:

Jaką w zasadzie siłą dysponuje Górnik i to nawet na tle ligowych średniaków? Czy szum wokół transferu Podolskiego, naprawdę gigantyczny, bo rozciągający się od portali pozasportowych, aż po BBC, nie przykrył skali problemów zabrzan?

Przypomnijmy też jedną niezwykle istotną kwestię. Górnik wiosną był najgorszą drużyną ligi. Nikt nie punktował tak źle, nawet spadkowicze. Problemy były więc gruntowne. 

Źródło: 90minut

TRENER: JAN URBAN

Można podejść do Jana Urbana z sympatią? Można.

Można uznać, że należy mu się czysta karta? Dlaczego nie.

Ale można też zapytać: w zasadzie dlaczego mielibyśmy uznać, że jego warsztat to na ten moment atut Górnika?

W tym momencie to Jan Urban znacznie bardziej potrzebuje Górnika, niż Górnik Jana Urbana. Ostatnie popisy Jana Urbana w Ekstraklasie były tak wspaniale, że aż na trzy i pół roku wypadł z trenerskiej karuzeli, a przecież ma w CV kilka trofeów sprzed lat, co takie wypadnięcie z karuzeli powinno utrudnić.

Przypomnijmy co pisaliśmy o Urbanie po jego ostatnim zwolnieniu, a więc po kadencji w Śląsku kończącej się w lutym 2018 roku:

Jeśli chodzi o Urbana, to pożegnanie ze Śląskiem jest jego kolejną porażką. Słabo szło mu w Lechu, Osasunie i Zagłębiu, w Legii też można mówić o niedosycie, bo co prawda za drugim podejściem zrobił mistrzostwo, ale właśnie, potrzebował kilku prób i ogromnego zaufania, poza tym notował kompromitujące wyniki w Europie. W Śląsku wykręcił średnią 1,24 punktu na mecz, co jest gorszym wynikiem od Rumaka (1,42), Pawłowskiego (1,53) i Levy’ego (1,45). Żeby znaleźć trenera, który punktował równie słabo co Urban, trzeba zajrzeć do rezultatów Romualda Szukiełowicza. On miał średnią 1,25, więc panowie mogą zbić piątkę, a to dla Urbana nie jest zbyt dobrą zawodową recenzją.

Urban to nie jest gorące nazwisko, to nie jest projekt, którego inni zazdroszczą. Urban właśnie ma swoją ostatnią szansę, a dostał ją w klubie, dla którego po prostu bardzo dużo znaczy – ale jako piłkarz. Należy tu zadać dwa pytania:

Czy gdyby w CV Jana Urbana nie było tak pięknej karty piłkarskiej zapisanej dla zabrzan, dostałby robotę?

I drugie: czy to CV piłkarskie z punktu widzenia trenerki w 2021 ma większe znaczenie?

Wydaje nam się, że niewielu prezesów łamane na dyrektorów sportowych w ESA chciałoby się zamienić z Górnikiem Zabrze na szkoleniowca. Wielu z nich pewnie w ostatnich miesiącach zastanawiało się w chwili kryzysu nad zadzwonieniem do legendy Osasuny, ale z jakichś przyczyn wybierało inne numery.

Urbanowi może się udać, ale Urban to zagadka, a nie trener, o którym możemy powiedzieć „spokojnie, trzeba dać mu czas, bo przecież niedawno zbudował coś fajnego”. A przecież Urban wchodzi do klubu w trudnym momencie, więc tym bardziej w takiej chwili potrzebny byłby fachowiec z dużą wiarygodnością warsztatu.

OBSADA BRAMKI

Czy Grzegorz Sandomierski jest niezłym bramkarzem? No pewnie, że jest niezłym. Już w tym sezonie miał fajne interwencje. Widać też, że w głowie ma poukładane – wszystko wskazuje na to, że obsada bramki nie będzie problemem Górnika, jeśli tylko Sandomierski będzie zdrowy.

Ale jest też kontekst polegający na tym, kogo Sandomierski ma zastąpić.

A zastępuje Martina Chudego, czyli – tak, tak – kogoś, kto w Górniku był więcej niż tylko rzetelnym bramkarzem. Chudy miewał swoje odpały, także boiskowe, ale w przekroju był jednym z najważniejszych piłkarzy w drużynie. Potrafił wyciągnąć mecz. Przecież dlatego też odszedł – bo wierzył, że to moment, gdy musi mierzyć wyżej, bo stać go na więcej niż grę w Górniku.

W zeszłym sezonie według naszych not Martin Chudy był najlepszym piłkarzem Górnika ze średnią 5.17.

Sezon 19/20: Chudy najlepszym piłkarzem Górnika ze średnią not 5.38.

Sezon 18/19: Chudy wygryzł Loskę, potem został czołowym graczem Górnika, w notach za tamten sezon ustąpił tylko Gwilii, Sekuliciowi i Żurkowskiemu.

Czy Sandomierski jest w stanie od razu wejść w takie buty? Tu już nie jesteśmy pewni. Będzie to trudne, z zachowaniem niezłego poziomu, rzetelności, ale bez tego, co dawał Chudy.

DEFENSYWA

Defensywa Górnika Zabrze już w zeszłym sezonie wykręcała wynik ponad stan. Tak naprawdę powinno to po odejściu Bochniewicza wyglądać gorzej, bo grał Wiśniewski, młodzież, Koj oraz słaby Evangelou. Janża na lewej to dobry poziom, Masouras miał przebłyski, ale generalnie było jasne:

Ta linia obrony prosi się o to, by ją wzmocnić.

I co zrobił Górnik?

Zatrudnił Janickiego i to by było na tyle. Na prawą stronę brak godnego zastępstwa dla Masourasa. A sam Janicki – OK, obronił się w Bielsku-Białej, nie powiemy, że miał słabą rundę. I byłby w porządku transferem numer dwa na wzmocnienie tyłów Górnika. Ale wciąż brakuje tutaj kogoś mocniejszego, na kim można oprzeć grę. Nie mówiąc o tym, że konkurencja też jest uboga. Janża zagra nawet, jeśli trzy wcześniejsze dni spędzi w barze.

ŚRODEK POMOCY

Środek pomocy Górnika powinien być jego atutem. Wiadomo, że potrafił dać w tej lidze jakość Bartosz Nowak. Wiadomo, że potrafił swoje dać Manneh. Z nimi w formie Podolski mógłby pograć.

Ale co jeśli akurat będą mieli słabszy dzień? Kto ich naciska? Adrian Dziedzic?

W pierwszych kolejkach oglądaliśmy Bainovicia, o którym wydawało się, że już za wiele go w ESA nie pooglądamy. Ma już trochę doświadczenia Krzysiek Kubica, może się rozwinąć, no ale jeśli tak szybko musisz się odwoływać do Krzyśka Kubicy jako atutu, to wiesz, że może być różnie.

Ta formacja to wciąż jednak potencjalny silnik drużyny, nie zapominamy o tym. Zwracamy jednak uwagę na to, że są na nim rysy. I weźmy nawet pod uwagę to, co robią rywale, jak się wzmacniają. Wisła Płock sprowadziła sobie Furmana, ma Szwocha, ma Wolskiego, jest też jakieś zaplecze. Czy ta linia pomocy Górnika na tle tylko ligowej średniej faktycznie jest tak oszałamiająca?

Ławka Górnika to osobny problem, tu naprawdę momentami nie ma kim zareagować, konkurencja jest słaba.

SKRZYDŁA I ATAK

Szanujemy Jesusa Jimeneza, uważamy, że spokojnie poradziłby sobie w najlepszych klubach w Polsce. Ma umiejętności.

No ale poza nim, na kim tu może Górnik polegać?

Na nieskutecznych Krawczyku i Sobczyku?

Na Dadoku, Cholewiaku i Baidoo?

Taki Dadok: nic wielkiego nie pokazał w Stali Mielec, zrobił dwie asysty przez cały sezon, przesiadywał na ławce. A w Górniku na dzień dobry dostaje 180 minut. To dopiero drugi raz w jego ekstraklasowej przygodzie, kiedy dostał dwa pełne mecze z kolei. Nie powiemy, Dadok mógłby się przydać – choć nie nazwalibyśmy go też pewniakiem do pozostania w ESA po minionym sezonie – ale czy aż tak duża rola Dadoka w Górniku nie obnaża tej ofensywy?

Cholewiak może wypalić, przecież dostał się do Legii za sensowną grę w piłkę w tej lidze, nie jest w wieku emerytalnym. Ale na razie widać po nim głównie to, że cały miniony sezon był na bocznym torze. W Ekstraklasie dostał 67 minut, strzelił gola Widzewowi w Pucharze Polski, a jedyną asystę zrobił w III lidze przeciw Zniczowi Biała Piska. To jest piłkarz wyciągany z głębokiego dołu, do odbudowania, a nie od razu na ciągnięcie wózka.

***

Wnioski? Podolski przydałby się w środku pola, bo przydałby się tam ktoś, kto ciągnąłby za sznurki, ale Podolski przydałby się też na skrzydle, bo tam Górnik nie ma żadnej konkurencji, a podstawowe opcje są zastanawiające. Podolski dobrze też, aby załatwił na telefon kogoś na stopera, a może też na prawą obronę.

Wątpimy jednak, by Podolski to wszystko zrobił.

Ta kadra jest naprawdę uboga na tle nawet ligowej średniej, gdzie standardy idą w górę i zespoły potrafią znaleźć ciekawych piłkarzy. Za Arturem Płatkiem natomiast, abstrahując od sprowadzenia Poldiego, które jest jego dużym sukcesem, drugie słabe okienko, podczas którego Górnik nie odpowiedział w wiarygodny sposób na swoje problemy – przynajmniej na tę chwilę, bo ono jednak jeszcze parę tygodni potrwa. Aby było ciekawiej, nad tym wszystkim czuwa trener, który budzi sympatię, a nie zaufanie.

Jakkolwiek będzie, będzie ciekawie. Jeśli Poldi myślał, że przyjdzie, pokaże młodym kilka zagrań, strzeli parę bramek i spokojnie skończy karierę, to może się zdziwić. Czeka go wielkie wyzwanie i mnóstwo ciężkiej pracy, jeśli Górnik Zabrze ma działać.

Fot. FotoPyK

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko.  LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie.  […]
18.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Czy w meczu Pogoni z Cracovią padnie rekord dośrodkowań?

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. FotoPyk
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko.  LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie.  […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Premier League
17.09.2021

Czy Leeds United się wreszcie obudzi?

W Premier League często mówi się o „syndromie drugiego sezonu”. Dotyczy on beniaminków, którzy tuż po awansie do angielskiej ekstraklasy robią w niej nieoczekiwanie wielką furorę, ale w kolejnych rozgrywkach gwałtownie gasną i wracają do szeregu, a często wręcz spadają z powrotem do Championship. Czyżby ten syndrom dotknął również Leeds United? Leeds United – kiepski […]
17.09.2021
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
salata1992
salata1992
1 miesiąc temu

Problemem jest trener a w zasadzie jego brak

Wolny
Wolny
1 miesiąc temu

Górnik to kandydat do spadku. Miasto dało się omamić magii dyrektora sportowego, który konsekwentnie ściąga szrot, a pozbyli się świetnego (jak na Polskie warunku) trenera, który z tego gówna coś ukręcił.

Placzul
Placzul
1 miesiąc temu

834A3329.jpg
Placzul
Placzul
1 miesiąc temu

Poldi to może być nawet kula u nogi w Górniku, powodem konfliktów w drużynie. Z tym Podolskim i Urbanem zagonili sie w kozi róg. Zamiast szukać piłkarzy i trenera z ambicjami i chęcią rozwoju zatrudnili celebrytów.

Stanislav Levy
Stanislav Levy
1 miesiąc temu

Jan Urban
Przeciętny trener
Na przeciętne czasy

Wieża Babel
Wieża Babel
1 miesiąc temu

Zastanawiam się jak będzie wyglądać zaangażowanie piłkarzy Górnika, ich determinacją, zespołowość. Nie raz w futbolu okazywało się, że tym można dużo zdziałać.

16wszechmistrz16!!!
16wszechmistrz16!!!
1 miesiąc temu

Podolski który byłby razem z zespołem to atut, ale jego cały czas nie będzie.

znachor
znachor
1 miesiąc temu

Przypominam waszą ocenę z odkrywamy karty:
Górnik 4
Lech 2,5

Teraz po fakcie nagle zmieniacie front 🙂

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  znachor

Klasyczne Weszło: liczy się profesjonalizm albo fuks 😉

Ramius
Ramius
1 miesiąc temu

Urban to nawet mentalnie nie jest trener na ekstraklasę 21/22, nerwowe reakcje w pierwszym meczu, gość się gotuje, wczoraj durna zmiana Manneha(po tej zmianie tylko sobie pomyślałem ze teraz to Lech im wpierdoli, i wpierdolił) do tego wczorajszy wywiad pomeczowy którego nikt nie skomentował, a sugeruje że Urban jest większym konowałem nawet jak się wydaje (jakieś pierdolenie że Pogoń i Lech są poza zasięgiem, pewnie tak, ale co przed meczem z każdym z góry tabeli powie piłkarzom że są poza zasięgiem???) Jak się za późno pozbędą Urbana to zlecą, obok Łęcznej Górnik ma najgorszy skład w Lidze, i bez wonderkida trenerskiego w postaci Brosza to będzie spadek, ale Poldi do spadków już jest przyzwyczajony, przeżył jeden z Koln. Na dzień dzisiejszy prawy obrońca i prawy skrzydłowy są potrzebni na już.

NARIN
NARIN
1 miesiąc temu

Nie wiem z kąd oni biorą tych piłkarzy.
Zawodowy gracz który od rana do wieczora trenuje a nie wie co zrobić z piłką.
Tak było po kilku całkiem dobrych podaniach Podolskiego, nie wiedzieli co zrobić z piłką, za co im tam płacą.
Nie wiem czy tam dziale że z trenerem na czele tego naprawdę nie widzą?
Może trzeba postawić na młodzieżowców pełnych ambicji

adrian
adrian
1 miesiąc temu
Reply to  NARIN

Panie, ale to jest problem całej polskiej piłki. Jakimś cudem polscy trenerzy potrafią wyprodukować do zawodowstwa taki szrot, że to jest po prostu głowa mała. Potem się biorą transfery starych Serbów i Słowaków, czy tam Hiszpanów z 3 ligi, bo trzeba klub ratować przed spadkiem. Mam wrażenie że poziomem ekstraklasa jest bliżej okręgówki niż Ligi Mistrzów . Zresztą chyba ostatnio był transfer z A klasy do Ekstraklasy

Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Matty Cash znów przymierzany do reprezentacji Polski?

Czy Matty Cash stanie się Mateuszem Pieniądzem? W angielskich mediach pojawiły się informacje, że reprezentacja Polski chętnie powołałaby defensora Aston Villi. Z polskiej strony dochodzą jednak sprzeczne sygnały – prawy obrońca z Premier League dla biało-czerwonych nie zagra. – Przed kolejną rundą eliminacji do mistrzostw świata Polska zwróci się do obrońcy Aston Villi, Matty’ego Casha. Zawodnik […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Raiola podgrzewa atmosferę przed Juve – Milan. Do Turyny trafi obrońca Rossonerich?

Mino Raiola. Jedni go kochają, inni nienawidzą, ale pewne jest jedno – w menedżerskich gierkach nie ma lepszego gościa niż on. Jeden z najpotężniejszych agentów piłkarskich na świecie postanowił podgrzać atmosferę przed meczem Juventusu z Milanem. Zasugerował, że do Turynu może się przenieść jeden z jego podopiecznych, który obecnie reprezentuje barwy Rossonerich. – Matthijs de Ligt […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Wichniarek: Niektórzy chcieli Wszołka w kadrze a zweryfikował go średniak Bundesligi

Na łamach „Przeglądu Sportowego” Artur Wichniarek podsumował ostatnie tygodnie w Bundeslidze. Były reprezentant Polski skomentował m.in. formę Roberta Lewandowskiego czy słabą postawę RB Lipsk. Ekspert zajrzał także do Berlina, gdzie różnie układają się losy Pawła Wszołka i Tymoteusza Puchacza. Największe wrażenie na Arturze Wichniarku robi strzelecka passa Roberta Lewandowskiego. – Pazerność Lewego na kolejne gole jest […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Mistrz Węgier ściągnął brązowego medalistę mundialu 2010

Ładnie się bawią na Węgrzech. Ferencvaros, ubiegłoroczny uczestnik Ligi Mistrzów i aktualny mistrz kraju, prowadzi transferową ofensywę. Co prawda „Fradi” opędzlowali Legii Warszawa Ihora Charatina, ale wnioskujemy, że specjalnie za nim nie płaczą. Wnioskujemy, bo w ostatnich dniach klub przeprowadził dwa głośne transfery. Do Ferencvarosu dołączył duet uznanych na europejskim rynku piłkarzy. Pierwszy z nich […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko.  LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie.  […]
18.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Czy w meczu Pogoni z Cracovią padnie rekord dośrodkowań?

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. FotoPyk
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Klub Bielika i Jóźwiaka ukarany za malwersacje. Derby spadnie z ligi?

O tym, że w Derby County nie dzieje się dobrze, słyszymy już od jakiegoś czasu. Klub, w którym grają Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak miał problem nawet ze skleceniem kadry na nowy sezon. Teraz „The Rams” trafili pod zarząd sądowy, co skończy się sporą karą punktową dla angielskiej drużyny. A to nie koniec kłopotów… Derby […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Radosław Majdan docenia Michała Szromnika

Michał Szromnik wywalczył sobie miejsce w bramce Śląska Wrocław i trzeba przyznać, że zrobił to zasłużenie. Postawę golkipera drużyny z Dolnego Śląska docenia Radosław Majdan. Ekspert „Canal+” w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” chwalił grę Szromnika i wyróżniał go na tle ligi. – Już to, że Szromnik posadził na ławce Matuša Putnocky’ego, czyli wcześniej czołowego bramkarza […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Szósty gol Patryka Klimali w MLS [WIDEO]

Patryk Klimala kontynuuje dobrą passę w lidze amerykańskiej. Napastnik New York Red Bulls zapisał na koncie kolejne trafienie w MLS. W meczu z Interem Miami były zawodnik Jagiellonii Białystok wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania. Starcie z drużyną Davida Beckhama było 19. meczem Patryka Klimali w tym sezonie. Zawodnik New York Red Bulls […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Skorża: Mam nadzieję, że zachęciliśmy kibiców, żeby przychodzili na stadion

Trener Maciej Skorża skomentował wysoką wygraną Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Po zwycięstwie 5:0 szkoleniowiec był zadowolony, ale też ostrożny – starał się tonować nastroje, żeby jego drużyna i kibice zbyt szybko nie odlecieli. Jednocześnie Skorża liczy na to, że fani będą wspierać „Kolejorza” tak licznie, jak w piątkowym hicie. – Zagraliśmy w piątek dobry mecz […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Cierpliwość popłaciła. Rafał Makowski w końcu przebił się w Śląsku

Sezon 2020/2021 był dla Rafała Makowskiego w większości stracony. 340 minut w Ekstraklasie, kwadrans w Pucharze Polski. Problemy na starcie jednej i drugiej rundy. Mocni konkurenci do miejsca w wyjściowej jedenastce. Słowem – nic nie układało się po myśli środkowego pomocnika, więc w momencie, gdy zgłosił się po niego Radomiak, wychowanek Legii Warszawa faktycznie mógł […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Suche Info
17.09.2021

Co dalej z Pogbą? Media podpowiadają: Turyn lub Barcelona

Niestety, jeśli ktoś sądził, że koniec okienka transferowego będzie jednocześnie zakończeniem sagi związanej z transferem Paula Pogby – srogo się rozczarował. Pogba, o którym w kontekście transferu z Manchesteru United do innej potęgi pisze się mniej więćej co półtora miesiąca, teraz jest na tapecie z dwóch względów. Po pierwsze – United z Cristiano Ronaldo wreszcie […]
17.09.2021