post

Opublikowane 16.10.2021 11:13 przez

Paweł Paczul

Cieszyliśmy się przed sezonem, że dwóch Polaków trafiło do Unionu Berlin, bo to zawsze ciekawiej mieć możliwość oglądać rodaków w Bundeslidze, ale cóż: Tymoteusz Puchacz i Paweł Wszołek zagrali w tym sezonie ligowym tyle meczów, co my i wy. Okrągłe zero. Sytuacja tego pierwszego jest przeciętna, gra tylko w europejskich pucharach, natomiast były piłkarz Legii kompletnie zaginął. Nie występuje nawet w Lidze Konferencji, jeśli w coś gra w Berlinie, to maksymalnie w bilard. Dlaczego jest aż tak mizernie?

TYMOTEUSZ PUCHACZ – 0 MINUT W BUNDESLIDZE

Zacznijmy od Puchacza, bo to przykład jednak bardziej interesujący, w końcu reprezentant Polski, może nawet wypada powiedzieć – przyszłość tej kadry. W końcu nie wychowujemy lewych obrońców czy wahadłowych taśmowo, raczej jak ktoś się pojawi, to trzeba na niego chuchać i dmuchać. A Puchacz w reprezentacji wcale nie zawodzi i z dobrymi, czy niezłymi rywalami, pokazuje, że potrafi grać w piłkę.

Za Anglię wystawiliśmy mu „siódemkę” z komentarzem:

Jesteśmy bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczeni. Znamy Puchacza nie od wczoraj – serducho, wydolność, brawura, fantazja, ale i gapiostwo w tyłach, łatka tego gościa, który zawsze musi się raz poważnie pomylić. A dziś? Od pierwszych minut w swoim stylu napakowany jak kabanos. Zero obaw, że naprzeciw niego grają wicemistrzowie Europy. „Dawaj Modziu piłę, jedziemy, gdzie to panu dorzucić?”. W tyłach miewał problemy ze Sterlingiem, ale to nie tak, że Anglik wytarł nim podłogę – po prostu przy posturze Puchacza rywal miał przewagę w zwinności. Ale nic nie zawalił, nie dał się mijać jak czasem jeszcze w zeszłym sezonie w Ekstraklasie. Mentalnie – kozak. Poziom koncentracji utrzymany na pełnym baku przez całe spotkanie. Gdyby Buksa zrobił dwa szybsze kroki na początku meczu, to mógł mieć jeszcze kapitalną asystę.

Albania to „szóstka” i opinia:

To Puchacz zapoczątkował akcję bramkową, to on dogrywał Klichowi przed wrzutką na nogę Świderskiego. Piłkarz Unionu Berlin ma problemy w klubie, nie gra, szuka swojego miejsca w Niemczech, ale w kadrze nie zawiódł. Zaliczył aż dwadzieścia pięć strat, parę razy ktoś uciekł mu w obronie i zrobiło się groźnie, ale na tym etapie kariery to wkalkulowane w jego profil. Bo przy tym wszystkim Puchacz gwarantuje sporo pożytecznego chaosu z przodu. Urywał się, wchodził w pojedynki, skiepścił parę dośrodkowań, ale przynajmniej coś się działo. W drugiej połowie, już po godzinie gry, miał taki moment, że wyglądał bardzo przekonująco. Tak jakby miał więcej siły niż cała pozostała boiskowa zgraja.

Wiadomo, trudno wierzyć, że Albania walczyłaby o utrzymanie w Bundeslidze, to jednak zupełnie inny poziom, ale skoro Puchacz naprawdę dobrze zaprezentował się z Anglią, to czy nie poradziłby sobie chociaż w ogonach, jeśli chodzi o Bundesligę? Trener Unionu, czyli Urs Fischer, na razie takiej decyzji nie chce podjąć.

PUCHACZ I BUNDESLIGA? TO MOŻE BYĆ FAJNE POŁĄCZENIE

TYMOTEUSZ PUCHACZ – BRAK JAKOŚCI W TYŁACH

Jeśli Puchacz gra, to w Europie, w Lidze Konferencji, która – cóż – nie cieszy się jakąś wielką renomą. Polak zagrał dwa mecze z KuPS w eliminacjach i zaliczył asystę, ale Finów odpalił nawet Vuković z Legią, toteż pamiętamy, jaki to rywal. Z kolei w samej grupie Puchacz dostał dwie szanse – ze Slavią w podstawie (1:3) i końcówkę z Maccabi (3:0).

Ten pierwszy mecz oglądał Tomek Urban, ekspert od ligi niemieckiej, pracujący obecnie w Viaplay i Puchacz go nie zachwycił. Jak mówi Urban: – Puchacz w Europie się niczym nie zasłużył, ani niczego nie zawalił. Niemiecka prasa się na nim nie skupiała. Ze Slavią był bojaźliwy, pod prądem, schowany. W kadrze czuje się już dużo pewniej.

Jak to wygląda w statystykach? W meczu z Czechami Polak miał siedem strat, wygrał cztery na sześć pojedynków na ziemi, z kolei jeśli przyszło mu się mierzyć w powietrzu – a było tak dwa razy – nie wygrał ani jednego. Podawał ze skutecznością 64%, natomiast wykonał tylko jedenaście zagrań. Dla porównania – z Anglią miał 27 podań i 67% celnych. Siedem na 10 wygranych pojedynków, szesnaście strat.

Nie jest to więc niebo a ziemia, natomiast w kadrze Puchacz jest bardziej pod grą i to z rywalem nieporównywalnie lepszym niż Slavia. Jednak właśnie tutaj przechodzimy do kluczowego problemu, jeśli chodzi o Polaka – w taktyce Paulo Sousy ma w gruncie rzeczy wiele swobody. Może, a wręcz musi, hasać z przodu, wrzucać, obsługiwać napastników sensownymi podaniami. W Unionie – przeciwnie. Jego pierwszym i nadrzędnym celem jest obrona, a z tym – jak wiemy – Puchacz wciąż ma sporo problemów.

Widać to po średnich pozycjach z meczów przeciwko Anglii i Slavii:

 

Jasne, należy pamiętać, że Union grał w dziesiątkę, natomiast ta taktyka Unionu naprawdę jest dość defensywna. Urban mówi: – W Unionie każdy musi bronić, tak więc naturalnie wahadłowy też musi bronić. Tymkowi tej gry defensywnej brakuje.

TYMOTEUSZ PUCHACZ I PAWEŁ WSZOŁEK. PUCHACZ MUSI PRACOWAĆ NAD… MOTORYKĄ

Gdzie jeszcze leży problem Puchacza? Co ciekawe, zdaniem Urbana, również w motoryce. Nam wydaje się, że Puchacz to koń do biegania, który mógłby latać w obie strony przez więcej niż 90 minut, co oczywiście jest po części prawdą, natomiast trzeba do tego wszystkiego przyłożyć skalę niemieckiej piłki.

Urban twierdzi: – Mówię o pewnym problemie z motoryką z pełną świadomością. Na warunki polskie to jest koń. Natomiast rozmawiałem niedawno z Kamilem Piątkowskim na lotnisku i on stwierdził: „wiesz co, ja myślałem, że jestem świetnie przygotowany fizycznie. W Polsce dobrze się czułem, trudno było mnie zajechać, pojechałem do Salzburga i jestem przeciętny pod tym względem. Nie wyróżniam się”. Też mówił o tym Robert Gumny po transferze, że Bundesliga to nie jest inna półka, tylko inna szafa. Tymek musi się do tego przyzwyczaić. On oczywiście robi sprinty po linii, ale w Unionie trzeba zaraz zrobić taki w drugą stronę. Puchacz ma w tym aspekcie jeszcze trochę do nadrobienia.

NIE WEJDZIE MECZ? W FUKSIARZU ODBIERZESZ FREEBET!

Natomiast może trochę optymizmu. Po pierwsze Puchacz to trzeci najwyższy transfer Unionu w historii. Wiadomo, że kwota 2,5 miliona euro (za Transfermarkt) nie rzuca na kolana, ale takie są stawki w klubie ze stolicy i skoro Puchacz jest na podium, nie zostanie strącony przy byle okazji. Będą na niego stawiać, bo po prostu w niego zainwestowali. To podobna sytuacja jak z Kownackim – gdyby Fortuna nie zwariowała i nie zapłaciła za Polaka siedem baniek, już pewnie dawno by go pogoniła. A tak wierzy, że choć część pieniędzy odzyska albo Kownacki jednak zacznie się spłacać na boisku.

Po drugie rywalizacja na stronie Puchacza nie jest specjalnie wymagająca. Gra tam Niko Gießelmann, 30-letni Niemiec, który nigdy nawet nie kręcił się wokół reprezentacji, zresztą dopiero od sezonu 18/19 jest na poziomie pierwszej Bundesligi.

Urban charakteryzuje go i też uspokaja: – To nie jest wielki piłkarz. Wyrobnik. Jeżeli nasz piłkarz jedzie na Zachód do lig TOP5 i ma za rywala takiego zawodnika, to po prostu musi sobie z nim poradzić, jeżeli chce zaistnieć. Jestem spokojny o Puchacza. Musi się otrzaskać z niemiecką piłką, wyeliminować swoje niedostatki, wówczas będzie grał.

PAWEŁ WSZOŁEK – BEZ SZANS W UNIONIE

I o ile w przypadku Puchacza można znaleźć powody do optymizmu, o tyle w przypadku Wszołka – już nie. Byliśmy przekonani, że były zawodnik Legii idzie do Unionu jako zmiennik Trimmela, ale w klubie od razu stwierdzono, że nie, że Wszołek na wahadło się nie nadaje i jeśli już, to ma mieć miejsce z przodu. Ale właśnie tam tego miejsca dla niego kompletnie nie ma.

Urban: – Union gra najczęściej 5-3-2. Trudno znaleźć tam przestrzeń dla Wszołka. Dwójka napastników to Kruse-Awoniyi, potem jest trzech środkowych pomocników, raczej skoncentrowanych na bronieniu. Dla Wszołka zostawałyby ogony, kiedy trzeba gonić wynik i rozszerzyć grę, ale w kadrze jest Sheraldo Becker, zawodnik jeszcze szybszy niż Wszołek. On zaznaczył się już w Bundeslidze asystą czy golem, więc trudno się będzie Wszołkowi przebić.

10 CIEKAWOSTEK O UNIONIE BERLIN

Były zawodnik Legii w kadrze meczowej Unionu znalazł się w tym sezonie tylko dwukrotnie. Ale wiadomo: całe spotkania przesiedział wówczas na ławce rezerwowych. Teraz dodatkowo wciąż walczy z urazem. Ale jak wróci, to może powalczy jednak o to wahadło? Nikłe szanse. Trimmel to legenda klubu, kapitan, gra tam od sezonu 14/15, robił awans do Bundesligi. Poza tym dla Niemców niedostatki Wszołka na wahadle są zbyt wyraźne.

Szansą byłaby zmiana ustawienia, ale trener Unionu nie ma po co tego robić. W lidze berlińczycy przegrali tylko raz, są blisko strefy pucharowej. Wszołek jest w kropce. Urban mówi: – Wzięli go na sztukę, żeby uzupełnił kadrę i w razie czego był do rotacji. Natomiast ta kadra Unionu jest bardzo szeroka i na trybunach siedzą piłkarze, którzy już w Bundeslidze grali i coś zrobili. Wszołek musi czekać, ale ileż może czekać, zaraz okaże się, że jest pół roku bez grania.

Jeżeli piłkarzowi zależało na graniu, a nie na pieniądzach czy ładnym mieście, to wybrał bardzo źle. Zabrakło researchu, sprawdzenia, jak gra Union i kto może być rywalem do składu. W efekcie Wszołek może całą rundę spędzić w pozycji siedzącej zanim poszuka wypożyczenia czy wręcz transferu.

***

Podsumowując – można wierzyć, że Puchacz niedługo się odkręci i zacznie dostawać swoje szanse w Bundeslidze. Union w niego zainwestował, a Tymek pokazuje w kadrze, że naprawdę potrafi się odnaleźć. Wszołek to z kolei historia do zapomnienia. Czekał, zwodził wręcz Legię, by na końcu trochę sam siebie oszukać.

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. FotoPyk

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Dno poznaje się po tym, że dziś Legia puka od spodu

Wydawałoby się, że o sytuacji Legii Warszawa powiedziano już wszystko, ale potem przychodzi taki mecz jak ten z Cracovią i worek z tematami wysypuje kolejne prezenty. To, do jakiego stanu został doprowadzony mistrz Polski, jest wręcz nieprawdopodobne. Nic tam się nie zgadza, kompletnie. Niby jedenastu chłopa wybiega na murawę jak wszędzie indziej, ale gdy spojrzeć […]
06.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Jagiellonia upokorzona. Nie dość, że przegrała, to jeszcze dostała gola dupą

Kibic Jagiellonii idąc na stadion, mógł myśleć: – Nie no, dzisiaj wygramy. Może nie idzie nam za dobrze, ale gramy z Górnikiem Łęczna u siebie, z kim wygrywać, jak nie z nimi. Puścimy ich dwójeczką, chłopaki nawet bez Imaza dadzą radę, bez przesady, wciąż mamy całkiem mocny skład, który dziś musi odpalić. I BUM. Po […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Lechia zapomniała obsadzić prawą obronę

Budowa kadry zespołu to nie jest łatwy kawałek chleba, ale też nie podnośmy tego do fizyki kwantowej – wiadomo, co trzeba zrobić, żeby to wszystko miało ręce i nogi. Przyda się bramkarz, a nawet dwóch, ludzie do bronienia, do ataku. No, tak w skrócie. I jeśli mówimy o piłkarzach broniących, to w przypadku gry na […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

STAN FUTBOLU LIVE OD 10:10!

Godzinka z okładem ciekawej rozmowy o futbolu, czyli jak co tydzień – Stan Futbolu. Goście: Listkiewicz, Olkowicz, Rokuszewski, Kowalczyk. Zapraszamy!
04.12.2021
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu

Wszołek zamiast siedzieć dalej na Wyspach w Championship, gdzie grał i to sporo, zaczął kombinować. No to sobie wykombinował zjazd do bazy. Miło było ale się skończyło.

Hejhohoy
Hejhohoy
1 miesiąc temu

Wszolek, gdyby zostal w Warszawie, mialby pewny plac w Legii i pukalby do reprezentacji :D.

Anty
Anty
1 miesiąc temu

Dlaczego Puchacz nie gra w Bundeslidze? Odpowiedź brzmi: nie wiem, choć się domyślam.

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka(@sok-z-kiszczaka)
1 miesiąc temu
Reply to  Anty

Ja też, ale obowiązuje

Miro Juro
Miro Juro
1 miesiąc temu

16 strat? Przecież to jakaś dramatyczna statystyka. I on jest chwalony po takim meczu?

Hejhohoy
Hejhohoy
1 miesiąc temu
Reply to  Miro Juro

Tez tego nie rozumiem, Puchacz w reprezentacji gra slabo. Jego znakiem rozpoznawczym sa dosrodkowania zagrywane do nikogo. NIe dziwie sie, ze Bundeslidze nie gra.

loko
loko
1 miesiąc temu

Czy Union już wcześniej grał tym systemem? Czy Wszołek mógł przewidzieć, że będzie mu ciężko o grę?

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  loko

Tak i tak

Bob
Bob
1 miesiąc temu

Nie czytalem ale mam odpowiedz:
Bo jest turboDzbanem.
Dziekuje za uwage.

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu

Dlaczego nie grają? Proponuję spytać trenera Unionu, a nie snuć smętne rozważania.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

W przypadku Wszołka można tylko powiedzieć: miałeś chamie złoty róg…

mauro
mauro
1 miesiąc temu

Dlaczego Puchacz nie gra w Bundeslidze?

Można przeklinać? Bo…

Filip
Filip
1 miesiąc temu

Puchacz nie gra bo przyjaźni się z Bedoesem. W Unionie usłyszeli „twórczość” Bedoesa i jak wyszło na jaw że Puchacz się z nim przyjaźni to ten od razu dostał kategorycznego bana na grę. Słusznie stwierdzono że dla kogoś kto przyjaźni się z takim łaczyskiem nie ma miejsca w podstawowym składzie Unionu.

Hejhohoy
Hejhohoy
1 miesiąc temu
Reply to  Filip

NIe stary. Sprawa wyglada inaczej. Dyrektor sportowy Unionu jest zafascynowany Wieniawa i gnebi Puchacz, zeby wygryzc konkurencje.

Vip
Vip
1 miesiąc temu

Nie graja bo są za słabi. Proste.

Huehuehue
Huehuehue
1 miesiąc temu

Bo to wroniecki przegryw

Geo
Geo
1 miesiąc temu

najwazniejsze ze kasa sie zgadza

napalony na oblesnego kurwiszona z Lazienkowskiej
napalony na oblesnego kurwiszona z Lazienkowskiej
1 miesiąc temu

W sprawie PuchacA najlepiej zasiegnac infirmacji u zrodla lub w jego poblizu Po prostu trener bezpodstawnie pomima go w skladzie mozna tylko powiedziec glosno dlaczego

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Dominik Nowak rozmawia z klubem 1. ligi, który już trenował

29 listopada 2021 roku Dominik Nowak przestał pełnić funkcję trenera Korony Kielce. Poprowadził ten zespół tylko w 32 meczach, bo władze klubu nie były zadowolone z jego pracy. Od zwolnienia nie minęło wiele czasu, a bardzo prawdopodobne, że 49-latek za chwilę może objąć innego pierwszoligowca. To Górnik Polkowice, którego trener Nowak już w przeszłości prowadził. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Trener Wisły Kraków: – Cieszy nas punkt

Marian Zimen, asystent Adriana Guli, który prowadził Wisłę Kraków w meczu z Wartą Poznań, stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że jeden zdobyty punkt powinien cieszyć Białą Gwiazdę. Zimen zastępował na ławce trenerskiej krakowskiego klubu Adriana Gulę, ponieważ tego Komisja Ligi zawiesiła na dwa spotkania po czerwonej kartce, którą Słowak zobaczył w meczu z Radomiakiem. – […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Szulczek: – Remis nie jest dramatem

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań, na konferencję prasową po zremisowanym meczu z Wisłą Kraków przyszedł w koszulce „Wojtek, trzymaj się!” i nadrukowanym linkiem do zbiórki na rzecz walczącego z nowotworem Wojciecha Onsoroge. Mówił: – Pierwsze słowa, jakie usłyszałem po meczu brzmiały: „to jest dramat”. Myślę, że to nie jest dramat, dramatem są te rzeczy, które przeżywa […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Ibra: – Calhanoglu skorzystał na tragedii Eriksena

Zlatan Ibrahimović wydał nową książkę. „Adrenalina” wypełniona jest przemyśleniami Szweda na temat świata futbolu i swojej pozycji w piłkarskim środowisku. Co jasne – nie brakuje też w niej pikantnych, kontrowersyjnych kawałków i spostrzeżeń, które powoli przebijają się poza strony książki.  Co więc tym razem naopowiadał Ibra? Ano gwiazdor Milanu wziął na tapet postać Hakana Calhanoglu, […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Petrescu może zostać selekcjonerem Rumunii

Dan Petrescu dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Rumunii. W połowie listopada, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata, z posadą selekcjonera kadry Rumunii pożegnał się Mirel Radoi. Propozycję pracy w rumuńskiej federacji otrzymali Gheorghe Hagi i Razvan Lucescu, ale ani jeden, ale drugi nie byli zainteresowani przyjęciem tej oferty. Teraz Rumunia zwróciła się w stronę Dana Petrescu, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

W Lechu wraca temat sprowadzenia Jimeneza?

Lech Poznań – według informacji Tomasza Włodarczyka – znów sonduje możliwość sprowadzenia Jesusa Jimeneza z Górnika Zabrze.  Kolejorz przymierzał się już do sprowadzenia hiszpańskiego lidera Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym, ale wtedy na przeszkodzie stały wygórowane żądania finansowe ekipy z ulicy Roosevelta – jeden milion euro okazał się zaporowy dla Lecha, który wówczas miał […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Danch odchodzi z Arki

Pierwszoligowe kluby powoli zapadają w zimowy sen, coraz mniej dzieje się na boiskach, więc wrzeć zaczyna w gabinetach, gdzie już zaczynają się przemeblowania w zespołach przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Ot, przykładowo Arka Gdynia pożegnała się z Adamem Danchem.  Adam Danch był związany z Arką od 2017 roku. W jej barwach wystąpił w 110 meczach i zdobył pięć bramek. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Węgierski stoper dogadany z Chelsea?

Marco Rossi, selekcjoner reprezentacji Węgier, zdradził, że Attila Szalai najprawdopodobniej trafi do Chelsea.  Calciomercato poprosiło Marco Rossiego o wybranie reprezentanta Węgier, który poradziłby sobie w Serie A. Trener węgierskiej kadry wskazał Attilę Szalaia, ale zaraz dodał, że jego ewentualny transfer z Fenerbahce do Włoch jest aktualnie raczej niemożliwy. – Trudno wymienić tylko jednego zawodnika, ale […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Roger Schmidt odrzucił ofertę prowadzenia Lipska

RB Lipsk gorączkowo szuka następcy dla zwolnionego Jessego Marscha. Jak się jednak okazuje – znalezienie słusznego fachowca na objęcie trenerskiej władzy w klubie ze stajni Red Bulla wcale nie będzie takie proste.  Jednym z głównych kandydatów na zastąpienie Marscha był Roger Schmidt. 54-letni niemiecki szkoleniowiec bardzo dobrze radzi sobie w holenderskim PSV, gdzie osiąga średnią […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Słowik zostanie w J-League?

Jakub Słowik spadł z ligi japońskiej, reprezentując barwy Vegalty Sendaia, ale najprawdopodobniej utrzyma się na poziomie J-League i będzie grał dla FC Tokyo.  Jakub Slowik to FC Tokyo. It has been confirmed that they have signed up. — Marco Molla (@MarcoMolla) December 6, 2021 FC Tokyo to dziewiąty zespół minionego sezonu J-League. W minionej kampanii […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Podolski: – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie

Lukas Podolski wrzucił piąty bieg i prowadzi Górnika Zabrze do kolejnych zwycięstw. Ostatnie trzy mecze ekipy Jana Urbana to trzy zwycięstwa i trzy gole Poldiego. Jak do tego wszystkie ustosunkowuje się sam mistrz świata z 2014 roku? – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie. Tak jest na całym świecie, niezależnie od klubu. Po wygranym meczu tydzień jest […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Tromsø IL uderza w Katar

Katarskie mistrzostwa świata budzą kontrowersje na całym świecie na wielu poziomach. Raz na jakiś czas ktoś w środowisku nawołuje do ich bojkotu. Powody? Przeróżne – sportswashing, dyktat pieniądza, nietolerancyjne prawo panujące w kraju, nieludzkie i niehumanitarne warunki pracy zwykłych robotników podczas pracy przy organizacji MŚ. Teraz w Katar uderza norweski klub, Tromsø IL.  Tromsø IL […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Media: Kontuzja Szymańskiego jednak nie tak groźna?

Zadrżały nasze serca, kiedy zobaczyliśmy kąt skrzywienia nogi Sebastiana Szymańskiego po brutalnym faulu rywala w meczu ligi rosyjskiej z tego tygodnia. Początkowo istniała obawa, że Polaka będzie czekać dłuższa przerwa od gry. Nowe doniesienia medialne są jednak dużo bardziej optymistyczne.  Portal Championat.com, powołując się na źródło ze sztabu medycznego Dynama Moskwa, informuje, że po wnikliwych […]
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021