post

Opublikowane 16.10.2021 11:13 przez

Paweł Paczul

Cieszyliśmy się przed sezonem, że dwóch Polaków trafiło do Unionu Berlin, bo to zawsze ciekawiej mieć możliwość oglądać rodaków w Bundeslidze, ale cóż: Tymoteusz Puchacz i Paweł Wszołek zagrali w tym sezonie ligowym tyle meczów, co my i wy. Okrągłe zero. Sytuacja tego pierwszego jest przeciętna, gra tylko w europejskich pucharach, natomiast były piłkarz Legii kompletnie zaginął. Nie występuje nawet w Lidze Konferencji, jeśli w coś gra w Berlinie, to maksymalnie w bilard. Dlaczego jest aż tak mizernie?

TYMOTEUSZ PUCHACZ – 0 MINUT W BUNDESLIDZE

Zacznijmy od Puchacza, bo to przykład jednak bardziej interesujący, w końcu reprezentant Polski, może nawet wypada powiedzieć – przyszłość tej kadry. W końcu nie wychowujemy lewych obrońców czy wahadłowych taśmowo, raczej jak ktoś się pojawi, to trzeba na niego chuchać i dmuchać. A Puchacz w reprezentacji wcale nie zawodzi i z dobrymi, czy niezłymi rywalami, pokazuje, że potrafi grać w piłkę.

Za Anglię wystawiliśmy mu „siódemkę” z komentarzem:

Jesteśmy bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczeni. Znamy Puchacza nie od wczoraj – serducho, wydolność, brawura, fantazja, ale i gapiostwo w tyłach, łatka tego gościa, który zawsze musi się raz poważnie pomylić. A dziś? Od pierwszych minut w swoim stylu napakowany jak kabanos. Zero obaw, że naprzeciw niego grają wicemistrzowie Europy. „Dawaj Modziu piłę, jedziemy, gdzie to panu dorzucić?”. W tyłach miewał problemy ze Sterlingiem, ale to nie tak, że Anglik wytarł nim podłogę – po prostu przy posturze Puchacza rywal miał przewagę w zwinności. Ale nic nie zawalił, nie dał się mijać jak czasem jeszcze w zeszłym sezonie w Ekstraklasie. Mentalnie – kozak. Poziom koncentracji utrzymany na pełnym baku przez całe spotkanie. Gdyby Buksa zrobił dwa szybsze kroki na początku meczu, to mógł mieć jeszcze kapitalną asystę.

Albania to „szóstka” i opinia:

To Puchacz zapoczątkował akcję bramkową, to on dogrywał Klichowi przed wrzutką na nogę Świderskiego. Piłkarz Unionu Berlin ma problemy w klubie, nie gra, szuka swojego miejsca w Niemczech, ale w kadrze nie zawiódł. Zaliczył aż dwadzieścia pięć strat, parę razy ktoś uciekł mu w obronie i zrobiło się groźnie, ale na tym etapie kariery to wkalkulowane w jego profil. Bo przy tym wszystkim Puchacz gwarantuje sporo pożytecznego chaosu z przodu. Urywał się, wchodził w pojedynki, skiepścił parę dośrodkowań, ale przynajmniej coś się działo. W drugiej połowie, już po godzinie gry, miał taki moment, że wyglądał bardzo przekonująco. Tak jakby miał więcej siły niż cała pozostała boiskowa zgraja.

Wiadomo, trudno wierzyć, że Albania walczyłaby o utrzymanie w Bundeslidze, to jednak zupełnie inny poziom, ale skoro Puchacz naprawdę dobrze zaprezentował się z Anglią, to czy nie poradziłby sobie chociaż w ogonach, jeśli chodzi o Bundesligę? Trener Unionu, czyli Urs Fischer, na razie takiej decyzji nie chce podjąć.

PUCHACZ I BUNDESLIGA? TO MOŻE BYĆ FAJNE POŁĄCZENIE

TYMOTEUSZ PUCHACZ – BRAK JAKOŚCI W TYŁACH

Jeśli Puchacz gra, to w Europie, w Lidze Konferencji, która – cóż – nie cieszy się jakąś wielką renomą. Polak zagrał dwa mecze z KuPS w eliminacjach i zaliczył asystę, ale Finów odpalił nawet Vuković z Legią, toteż pamiętamy, jaki to rywal. Z kolei w samej grupie Puchacz dostał dwie szanse – ze Slavią w podstawie (1:3) i końcówkę z Maccabi (3:0).

Ten pierwszy mecz oglądał Tomek Urban, ekspert od ligi niemieckiej, pracujący obecnie w Viaplay i Puchacz go nie zachwycił. Jak mówi Urban: – Puchacz w Europie się niczym nie zasłużył, ani niczego nie zawalił. Niemiecka prasa się na nim nie skupiała. Ze Slavią był bojaźliwy, pod prądem, schowany. W kadrze czuje się już dużo pewniej.

Jak to wygląda w statystykach? W meczu z Czechami Polak miał siedem strat, wygrał cztery na sześć pojedynków na ziemi, z kolei jeśli przyszło mu się mierzyć w powietrzu – a było tak dwa razy – nie wygrał ani jednego. Podawał ze skutecznością 64%, natomiast wykonał tylko jedenaście zagrań. Dla porównania – z Anglią miał 27 podań i 67% celnych. Siedem na 10 wygranych pojedynków, szesnaście strat.

Nie jest to więc niebo a ziemia, natomiast w kadrze Puchacz jest bardziej pod grą i to z rywalem nieporównywalnie lepszym niż Slavia. Jednak właśnie tutaj przechodzimy do kluczowego problemu, jeśli chodzi o Polaka – w taktyce Paulo Sousy ma w gruncie rzeczy wiele swobody. Może, a wręcz musi, hasać z przodu, wrzucać, obsługiwać napastników sensownymi podaniami. W Unionie – przeciwnie. Jego pierwszym i nadrzędnym celem jest obrona, a z tym – jak wiemy – Puchacz wciąż ma sporo problemów.

Widać to po średnich pozycjach z meczów przeciwko Anglii i Slavii:

 

Jasne, należy pamiętać, że Union grał w dziesiątkę, natomiast ta taktyka Unionu naprawdę jest dość defensywna. Urban mówi: – W Unionie każdy musi bronić, tak więc naturalnie wahadłowy też musi bronić. Tymkowi tej gry defensywnej brakuje.

TYMOTEUSZ PUCHACZ I PAWEŁ WSZOŁEK. PUCHACZ MUSI PRACOWAĆ NAD… MOTORYKĄ

Gdzie jeszcze leży problem Puchacza? Co ciekawe, zdaniem Urbana, również w motoryce. Nam wydaje się, że Puchacz to koń do biegania, który mógłby latać w obie strony przez więcej niż 90 minut, co oczywiście jest po części prawdą, natomiast trzeba do tego wszystkiego przyłożyć skalę niemieckiej piłki.

Urban twierdzi: – Mówię o pewnym problemie z motoryką z pełną świadomością. Na warunki polskie to jest koń. Natomiast rozmawiałem niedawno z Kamilem Piątkowskim na lotnisku i on stwierdził: „wiesz co, ja myślałem, że jestem świetnie przygotowany fizycznie. W Polsce dobrze się czułem, trudno było mnie zajechać, pojechałem do Salzburga i jestem przeciętny pod tym względem. Nie wyróżniam się”. Też mówił o tym Robert Gumny po transferze, że Bundesliga to nie jest inna półka, tylko inna szafa. Tymek musi się do tego przyzwyczaić. On oczywiście robi sprinty po linii, ale w Unionie trzeba zaraz zrobić taki w drugą stronę. Puchacz ma w tym aspekcie jeszcze trochę do nadrobienia.

NIE WEJDZIE MECZ? W FUKSIARZU ODBIERZESZ FREEBET!

Natomiast może trochę optymizmu. Po pierwsze Puchacz to trzeci najwyższy transfer Unionu w historii. Wiadomo, że kwota 2,5 miliona euro (za Transfermarkt) nie rzuca na kolana, ale takie są stawki w klubie ze stolicy i skoro Puchacz jest na podium, nie zostanie strącony przy byle okazji. Będą na niego stawiać, bo po prostu w niego zainwestowali. To podobna sytuacja jak z Kownackim – gdyby Fortuna nie zwariowała i nie zapłaciła za Polaka siedem baniek, już pewnie dawno by go pogoniła. A tak wierzy, że choć część pieniędzy odzyska albo Kownacki jednak zacznie się spłacać na boisku.

Po drugie rywalizacja na stronie Puchacza nie jest specjalnie wymagająca. Gra tam Niko Gießelmann, 30-letni Niemiec, który nigdy nawet nie kręcił się wokół reprezentacji, zresztą dopiero od sezonu 18/19 jest na poziomie pierwszej Bundesligi.

Urban charakteryzuje go i też uspokaja: – To nie jest wielki piłkarz. Wyrobnik. Jeżeli nasz piłkarz jedzie na Zachód do lig TOP5 i ma za rywala takiego zawodnika, to po prostu musi sobie z nim poradzić, jeżeli chce zaistnieć. Jestem spokojny o Puchacza. Musi się otrzaskać z niemiecką piłką, wyeliminować swoje niedostatki, wówczas będzie grał.

PAWEŁ WSZOŁEK – BEZ SZANS W UNIONIE

I o ile w przypadku Puchacza można znaleźć powody do optymizmu, o tyle w przypadku Wszołka – już nie. Byliśmy przekonani, że były zawodnik Legii idzie do Unionu jako zmiennik Trimmela, ale w klubie od razu stwierdzono, że nie, że Wszołek na wahadło się nie nadaje i jeśli już, to ma mieć miejsce z przodu. Ale właśnie tam tego miejsca dla niego kompletnie nie ma.

Urban: – Union gra najczęściej 5-3-2. Trudno znaleźć tam przestrzeń dla Wszołka. Dwójka napastników to Kruse-Awoniyi, potem jest trzech środkowych pomocników, raczej skoncentrowanych na bronieniu. Dla Wszołka zostawałyby ogony, kiedy trzeba gonić wynik i rozszerzyć grę, ale w kadrze jest Sheraldo Becker, zawodnik jeszcze szybszy niż Wszołek. On zaznaczył się już w Bundeslidze asystą czy golem, więc trudno się będzie Wszołkowi przebić.

10 CIEKAWOSTEK O UNIONIE BERLIN

Były zawodnik Legii w kadrze meczowej Unionu znalazł się w tym sezonie tylko dwukrotnie. Ale wiadomo: całe spotkania przesiedział wówczas na ławce rezerwowych. Teraz dodatkowo wciąż walczy z urazem. Ale jak wróci, to może powalczy jednak o to wahadło? Nikłe szanse. Trimmel to legenda klubu, kapitan, gra tam od sezonu 14/15, robił awans do Bundesligi. Poza tym dla Niemców niedostatki Wszołka na wahadle są zbyt wyraźne.

Szansą byłaby zmiana ustawienia, ale trener Unionu nie ma po co tego robić. W lidze berlińczycy przegrali tylko raz, są blisko strefy pucharowej. Wszołek jest w kropce. Urban mówi: – Wzięli go na sztukę, żeby uzupełnił kadrę i w razie czego był do rotacji. Natomiast ta kadra Unionu jest bardzo szeroka i na trybunach siedzą piłkarze, którzy już w Bundeslidze grali i coś zrobili. Wszołek musi czekać, ale ileż może czekać, zaraz okaże się, że jest pół roku bez grania.

Jeżeli piłkarzowi zależało na graniu, a nie na pieniądzach czy ładnym mieście, to wybrał bardzo źle. Zabrakło researchu, sprawdzenia, jak gra Union i kto może być rywalem do składu. W efekcie Wszołek może całą rundę spędzić w pozycji siedzącej zanim poszuka wypożyczenia czy wręcz transferu.

***

Podsumowując – można wierzyć, że Puchacz niedługo się odkręci i zacznie dostawać swoje szanse w Bundeslidze. Union w niego zainwestował, a Tymek pokazuje w kadrze, że naprawdę potrafi się odnaleźć. Wszołek to z kolei historia do zapomnienia. Czekał, zwodził wręcz Legię, by na końcu trochę sam siebie oszukać.

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. FotoPyk

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Weszło
30.11.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 11!

Nietypowa pora, ale wiadomo, co wczoraj wieczorem było najważniejsze – Złota Piłka. Dlatego na Weszłopolskich zapraszamy dzisiaj, już od 11. Bądźcie z nami!
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Weszło
21.11.2021

LIGA MINUS OD 20! WRACA KOWAL!

WRACA KOWAL DO LIGI MINUS. To jest informacja tygodnia. A że mamy o czym gadać, to odpalajcie program!
21.11.2021
Weszło
21.11.2021

Jakość zmienników zdecydowała. Pogoń ogrywa Śląsk

Ostrzyliśmy sobie zęby na starcie Pogoni ze Śląskiem, bo spokojnie można było nazywać ten mecz hitem kolejki. Z jednej strony Pogoń, która – wydaje się – jest na drodze do ustabilizowania formy, z drugiej Śląsk, zespół znów – nazwijmy to – labilny, raz wygra, raz nie, ale zazwyczaj dostarczy emocji. I co? I nie zawiedliśmy […]
21.11.2021
Weszło
21.11.2021

Śpiewak: – Nie jestem zaskoczony tym, że dobrze gram

– Nie jestem zaskoczony tym, co się teraz dzieje, że dobrze gram – zawsze wierzyłem w siebie – mówi Kacper Śpiewak, który zadebiutował w kadrze U21 i zaliczył dwie bramki z Łotwą, a też coraz lepiej radzi sobie w Ekstraklasie. Zapraszamy na rozmowę z piłkarzem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Mam wrażenie, że jesteś podobny w stylu […]
21.11.2021
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu

Wszołek zamiast siedzieć dalej na Wyspach w Championship, gdzie grał i to sporo, zaczął kombinować. No to sobie wykombinował zjazd do bazy. Miło było ale się skończyło.

Hejhohoy
Hejhohoy
1 miesiąc temu

Wszolek, gdyby zostal w Warszawie, mialby pewny plac w Legii i pukalby do reprezentacji :D.

Anty
Anty
1 miesiąc temu

Dlaczego Puchacz nie gra w Bundeslidze? Odpowiedź brzmi: nie wiem, choć się domyślam.

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka (@sok-z-kiszczaka)
1 miesiąc temu
Reply to  Anty

Ja też, ale obowiązuje

Miro Juro
Miro Juro
1 miesiąc temu

16 strat? Przecież to jakaś dramatyczna statystyka. I on jest chwalony po takim meczu?

Hejhohoy
Hejhohoy
1 miesiąc temu
Reply to  Miro Juro

Tez tego nie rozumiem, Puchacz w reprezentacji gra slabo. Jego znakiem rozpoznawczym sa dosrodkowania zagrywane do nikogo. NIe dziwie sie, ze Bundeslidze nie gra.

loko
loko
1 miesiąc temu

Czy Union już wcześniej grał tym systemem? Czy Wszołek mógł przewidzieć, że będzie mu ciężko o grę?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  loko

Tak i tak

Bob
Bob
1 miesiąc temu

Nie czytalem ale mam odpowiedz:
Bo jest turboDzbanem.
Dziekuje za uwage.

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu

Dlaczego nie grają? Proponuję spytać trenera Unionu, a nie snuć smętne rozważania.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

W przypadku Wszołka można tylko powiedzieć: miałeś chamie złoty róg…

mauro
mauro
1 miesiąc temu

Dlaczego Puchacz nie gra w Bundeslidze?

Można przeklinać? Bo…

Filip
Filip
1 miesiąc temu

Puchacz nie gra bo przyjaźni się z Bedoesem. W Unionie usłyszeli „twórczość” Bedoesa i jak wyszło na jaw że Puchacz się z nim przyjaźni to ten od razu dostał kategorycznego bana na grę. Słusznie stwierdzono że dla kogoś kto przyjaźni się z takim łaczyskiem nie ma miejsca w podstawowym składzie Unionu.

Hejhohoy
Hejhohoy
1 miesiąc temu
Reply to  Filip

NIe stary. Sprawa wyglada inaczej. Dyrektor sportowy Unionu jest zafascynowany Wieniawa i gnebi Puchacz, zeby wygryzc konkurencje.

Vip
Vip
1 miesiąc temu

Nie graja bo są za słabi. Proste.

Huehuehue
Huehuehue
1 miesiąc temu

Bo to wroniecki przegryw

Geo
Geo
1 miesiąc temu

najwazniejsze ze kasa sie zgadza

napalony na oblesnego kurwiszona z Lazienkowskiej
napalony na oblesnego kurwiszona z Lazienkowskiej
1 miesiąc temu

W sprawie PuchacA najlepiej zasiegnac infirmacji u zrodla lub w jego poblizu Po prostu trener bezpodstawnie pomima go w skladzie mozna tylko powiedziec glosno dlaczego

Suche Info
02.12.2021

Dobre wieści dla Korony Kielce. Miasto da jej miliony

Korona Kielce odpadła z Pucharu Polski, a w weekend zakończy ligową jesień. O ile na boisku ostatnimi czasy wiedzie jej się gorzej, tak poza nim kibice ze świętokrzyskiego mogą mieć powody do optymizmu. W czwartek, 2 grudnia, o godz. 9 rozpocznie się sesja Rady Miasta Kielce, na której pierwszoligowiec ma otrzymać od miasta miliony. Kielecki […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gołębiewski: – W drugiej połowie nasza dominacja nie podlegała dyskusji

Marek Gołębiewski, trener Legii, podobnie jak Szymon Włodarczyk (strzelec zwycięskiego gola), zabrał głos po meczu z Motorem Lublin w Pucharze Polski. Powiedział (cytaty za Legia.Net): – Spotkanie było trudne, bo wiadomo, że puchary zawsze rządzą się swoimi prawami. Motor postawił nam trudne warunki. Myślę, że w drugiej połowie, gdy na boisko weszli Emreli i Mladenović, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Drużyna Matty’ego Casha nie sprostała mistrzowi Anglii

Manchester City pokonał na wyjeździe Aston Ville 2:1 w meczu 14. kolejki Premier League. Tym samym Obywatele tracą tylko jedno oczko do prowadzącej w tabeli Chelsea. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał reprezentant Polski Matty Cash. Polak nie miał dzisiejszego wieczora łatwego zadania, bo jego zdolności defensywne raz za razem sprawdzał Raheem Sterling. W pierwszej […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Włodarczyk: – Czułem się gotowy, by pomóc drużynie

Szymon Włodarczyk zapewnił Legii zwycięstwo z Motorem, a po meczu udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Jak powiedział: – Strzelić swojego pierwszego gola – to było niesamowite przeżycie. Czułem się gotowy, aby pomóc drużynie. Cieszę się, że wygraliśmy na ciężkim terenie. Goniliśmy wynik i naprawdę trudno opisać to, co teraz dzieję się we mnie i w drużynie. […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Zieliński z asystami [VIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył już dwie asysty w meczu z Sassuolo. Napoli prowadzi obecnie 2:0. Polski pomocnik po odbiorze jednego z kolegów wpadł w pole karne i nie ładował na pałę, tylko jak to on, przytomnie podniósł głowę i odegrał do Ruiza. Ten ułożył sobie piłkę na lewej nodze i nie dał szans bramkarzowi. Zobaczcie: Kolejna […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Chelsea przerwany, atak serca na trybunach

Mecz Chelsea z Watfordem został w pewnym momencie przerwany. Powód dramatyczny – jeden z kibiców doznał ataku serca. Na początku nie było jasne, co się dzieje na trybunach, ale piłkarze szybko zwrócili na to uwagę. Cleverley pokazywał Azpilicuecie gest uciskania klatki piersiowej, z kolei Marcos Alonso wezwał sztab medyczny Chelsea, by wskazać miejsce, w którym […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gol Bednarka w Premier League! [VIDEO]

Jan Bednarek otworzył wynik spotkania z Leicester. Polak strzelił bramkę już w trzeciej minucie spotkania. To czwarty gol Bednarka na poziomie Premier League. Święci mierzą się dziś z Lisami, a polski obrońca po ładnym, kombinacyjnym rozegraniu (plus trochę szczęścia), skierował piłkę do siatki. Spójrzcie sami: Jan Bednarek GOAL Southampton 1-0 Leicester#SOULEI pic.twitter.com/5AXg9wUtsF — football highlights […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Skorupski z czystym kontem przeciwko Romie

Łukasz Skorupski zaliczył czyste konto przeciwko Romie. Co więcej – jego Bologna wygrała 1:0. To na pewno satysfakcjonujące dla polskiego golkipera, bo przecież był piłkarzem Romy, a nie dostawał tam zbyt wielu szans. Polak miał w tym spotkaniu nieco roboty, bo pięciokrotnie zatrzymał zawodników przeciwnika. To jego szóste czyste konto w 15 spotkaniach, więc naprawdę […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Debiut Kiwiora w Serie A

Jakub Kiwior nie dostał łatwego rywala na debiut w Serie A, bo jego Spezia z nim w składzie zmierzyła się z Interem. Przegrała 0:2. Polak miał pecha, bo nie popełnił jakiegoś skandalicznego błędu, tylko dość przypadkowo dotknął piłkę ręką, a że jednocześnie powiększył obrys ciała, to sędzia wskazał na wapno. Karnego wykorzystał Martinez i Inter […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Walczak w stajni Zahaviego

Pini Zahavi, światowej sławy agent piłkarski, podpisał kontrakt z kolejnym polskim zawodnikiem. Ale nie takim z pierwszych stron gazet, tylko z talentem, który ma tam się znaleźć w przyszłości. Chodzi o Tomasza Walczaka z Wisły Płock, a tę informację podał Mateusz Borek. Walczak ma 16 lat i zdążył już zadebiutować w Ekstraklasie – ma na […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Papszun z rekordowym kontraktem w Legii?

250 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle – zdaniem Sport.pl – miałby zarabiać Marek Papszun w Legii. Nawet jeśli będą to mniejsze pieniądze, bo drugie źródło dziennikarzy mówi o 220 tysiącach za miesiąc, to i tak będą to stawki – jak na polskie warunki – kosmiczne. Dość powiedzieć, że Artur Jędrzejczyk może liczyć na 200 tysięcy, a […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Rangnick chce dużego transferu do United

Ralf Rangnick spróbuje przeprowadzić co najmniej jeden duży transfer do Manchesteru United. O szczegółach informuje Christian Falk. Listę otwiera, a jakże, Erling Haaland. Pomocny miałby być fakt, że Rangnick przed laty pomagał w transferze Norwega do Salzburga i ma bardzo dobre relacje z ojcem zawodnika oraz agentem. Dalej? Timo Werner. Tutaj wszędobylski Rangnick kupił piłkarza […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Davies wściekły na wyniki Złotej Piłki

Wybór zwycięzcy Złotej Piłki wciąż budzi wiele kontrowersji. Kolejni ludzie sportu go komentują i zazwyczaj diagnoza jest podobna: to żart, że nie wygrał Lewandowski. Dokładnie w te same tony uderzył Alphonso Davies. Najpierw mówił, że nie bardzo chce to komentować, ale nie wytrzymał: – Nie chcę o tym rozmawiać. Dla mnie to nie ma sensu. […]
01.12.2021