post

Opublikowane 11.10.2021 17:47 przez

Szymon Janczyk

Średnia 2,41 punktów na mecz. Pozycja lidera tabeli z przewagą siedmiu punktów nad trzecim zespołem i 11 nad pierwszym spoza strefy barażowej. Najskuteczniejsza ofensywa ligi i druga najlepsza defensywa. Widzew Łódź na starcie pierwszoligowego sezonu prezentuje się tak, jak życzyliby sobie tego łódzcy kibice, a to nie zawsze się ze sobą zgadzało. Nie, to nie będzie tekst, w którym przyklepujemy awans drużyny Janusza Niedźwiedzia do Ekstraklasy. Po prostu warto docenić to, jak obecnie funkcjonuje ta maszyna.

Skoro doceniamy, to zastanowimy się też, skąd się to bierze. Nie jest przecież tak, że Widzew był jak Piotr Zieliński i musiało mu coś przeskoczyć w nocy. Wiosną widzieliśmy rozbity zespół i klub. Przepłacani piłkarze byli częścią podzielonej szatni. Pod pierwszym trenerem dołki kopał jego asystent. Prezesi zmieniali się jak pory roku. W dodatku w tle wciąż trwało przeciąganie liny w sprawie sprzedaży zespołu. Nie, to nie było oczywiste, że łodzianie w nowy sezon wejdą tak spektakularnie, jak w kolejne role wchodzi Tom Hardy.

A jednak to się im udało.

Styl i pomysł

Przede wszystkim dlatego, że Widzew Łódź w końcu ma swój styl. Zauważalny, efektowny i efektywny. Wiele razy słyszeliśmy, że „najważniejszy jest styl i pomysł, wyniki przyjdą wraz z nim”. Łodzianie udowadniają, że to prawda. Janusz Niedźwiedź nadał drużynie swój sznyt, choć też dodajmy, że nie startował mając na koncie debet. W poprzednim sezonie 1. ligi kilka statystyk sugerowało stronę, w jaką chce iść Widzew. Albo chociaż potencjał do zbudowania tego, na co postawił Niedźwiedź.

Jesień 20/21:

 • 9. miejsce pod względem czasu ataków zakończonych bramką (:10.6)
 • 9. miejsce pod względem liczby podań w atakach zakończonych bramką (3.2)
 • 8. miejsce pod względem liczby strzałów (średnio 12.3) i 5. pod względem liczby strzałów z pola karnego (7.2)
 • 1. miejsce pod względem liczby odzyskanych piłek na połowie rywala (12

Cały sezon 20/21:

 • 6. miejsce pod względem przejść do czwartej strefy (średnio 42)
 • 6. miejsce pod względem przejść w pole karne rywala (15)
 • 1. miejsce pod względem liczby ataków pozycyjnych (68)
 • 3. miejsce pod względem prędkości dokładnych podań (14.6)

NIEDŹWIEDŹ: NAJWIĘKSZY RYWAL WIDZEWA? MY SAMI

Dokonaliśmy tu podziału, bo pewne elementy zmieniły się wraz z odejściem Enkeleida Dobiego. Na przykład czas ataków zakończonych bramką, odzyskane piłki na połowie rywala czy średnia liczba podań i strzałów — odnotowaliśmy tu spadek. Lepiej wypadały z kolei stałe fragmenty gry w ataku (gorzej w obronie). W każdym razie chodzi o to, że ten zespół miał potencjał, żeby dominować i grać ofensywną piłkę. Potrzeba było po prostu kogoś, kto ten potencjał wydobędzie, rozwinie i dopracuje.

Mówiąc wprost — Widzew faktycznie gra lepiej, ale nie tylko dlatego, że stać go na tak kapitalne akcje, jak z GKS-em Katowice, gdy rozpracował rywala 14 zagraniami (11 z nich to gra na maksymalnie dwa kontakty). Gra lepiej także dlatego, że najzwyczajniej w świecie przekłada swoje założenia na bramki i punkty. Jego dominacja w końcu jest widoczna nie tylko w statystykach, ale i na tablicy wyników. Widzew oddaje średnio więcej strzałów w meczu niż rywale (14,6 vs 12,9 i 5,4 vs 4,2 jeśli chodzi o strzały celne)? Więc wygrywa mecze. Proste.

Skuteczność

Oczywiście największy wpływ na to, że tak się dzieje, ma skuteczność. Łodzianie zaliczyli ogromny skok, jeśli chodzi o to, ile strzałów potrzebują, żeby zdobyć bramkę. Według „StatScore” w poprzednim sezonie gol dla Widzewa padał średnio co 14,6 strzałów. Teraz – 7,5. Różnicę widać także, gdy weźmiemy pod uwagę tylko celne uderzenia. W sezonie 2020/2021 gol padał co 4,26 strzałów w światło bramki, teraz – 2,85. Klub z Łodzi w statystykach za poprzednie rozgrywki brylował, jeśli chodzi o liczbę strzałów z pola karnego. Miał mnóstwo podań w pole karne, czy kluczowych zagrań. To wszystko pokazywało, że stwarza okazje, ale często je marnuje. Nie będziemy rzucać tutaj nazwiskami, bo nie chcemy, żeby ta nieskuteczność była przypisana jednej osobie. To byłoby niesprawiedliwe. Znamienne jest jednak to, że dziś najlepszy snajper łodzian ma pięć bramek na koncie.

Tylko jeden zawodnik w poprzednim sezonie przebił ten wynik. Marcin Robak strzelił siedem goli, z czego dwa z rzutów karnych. Czyli, na dobrą sprawę, Bartosz Guzdek ma już tyle samo trafień z gry na koncie, ile kapitan i najlepiej opłacany piłkarz Widzewa w poprzednich rozgrywkach. Czuć „dobrą zmianę”.

ENKELEID DOBI: JEŚLI W KURNIKU SIEDZI 25 KOGUTÓW, MUSZĄ BYĆ KŁÓTNIE

Widzew ma najskuteczniejszą ofensywę w lidze i drugą najlepszą linię obrony. Wpływ na to miały także stałe fragmenty gry. Tak jak wspominaliśmy, wiosną łodzianie strzelali ze stojącej piłki częściej niż jesienią, ale też sporo bramek w ten sposób tracili. „Nowy Widzew” poprawił obydwa aspekty.

Stałe fragmenty Widzewa w ofensywie (1. liga)
RundaRzuty rożneRzuty wolneAutyRzuty karne
Jesień 20/21211
Wiosna 20/21132
Jesień 21/22 po 12. kolejkach1213

Nie licząc rzutów karnych, już po 12. kolejce Widzew przebił wynik sprzed roku i wyrównał ten z poprzedniej rundy. W defensywie jest jeszcze lepiej: łodzianie idą na rekord.

Stałe fragmenty Widzewa w defensywie (1. liga)
RundaRzuty rożneRzuty wolneAutyRzuty karne
Jesień 20/21231
Wiosna 20/21225
Jesień 21/22 po 12. kolejkach2

Młodzież

Spory wkład w to, jak dobrze radzi sobie Widzew z przodu i z tyłu mają młodzi zawodnicy. Dla łódzkiego klubu nie jest to oczywistość – w poprzednim sezonie w miarę regularnie grało czterech juniorów. W Pro Junior System punktowali Filip Becht, Michael Ameyaw, Piotr Samiec-Talar i Karol Czubak. Zaliczyli oni łącznie sześć bramek i trzy asysty. Do tego ostatnie podanie zanotował Jakub Kmita, więc łącznie widzewska młodzież zebrała 10 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. W tym sezonie już jest lepiej.

 • Bartosz Guzdek – 5 goli, asysta, asysta drugiego stopnia
 • Radosław Gołębiowski – gol, asysta, asysta drugiego stopnia
 • Kacper Karasek – gol

11 punktów na konto młodych. Oczywistym objawieniem jest Guzdek, który w lidze ma udział przy golu co 74 minuty. Dokładnie to miał dać łodzianom Karol Czubak, gdy przed rokiem trafiał do Widzewa. Dziś układa mu się w innym klubie, ale właśnie dzięki Guzdkowi nikt w Łodzi nie musi się tym przejmować czy tłumaczyć się z odpalenia obecnego napastnika Arki.

Wiadomo, że w takim klubie jak Widzew gra młodzieży czy Pro Junior System nie są priorytetami trenera. Miło jednak mieć sytuację, w której można korzystać z kilku młodzieżowców i żaden z nich nie zaniża poziomu. Nie ma mowy o wrzucaniu kogoś do składu na siłę, ze względu na status. Guzdek to najlepszy strzelec zespołu, a takiego Pawła Tomczyka trzyma w kieszeni od pierwszego wyjścia na boisko.

Odrodzeni piłkarze

Tomczyk to przykład zawodnika, w którego przypadku ciężko mówić o nadziei na lepsze jutro. Napastnik nie podciągnął się po zmianie trenera, Janusz Niedźwiedź nie uwolnił jego potencjału. Są jednak i tacy, którzy doskonale odnaleźli się w Łodzi pod nowymi rządami. Oczywiście nie będziemy oryginalni, gdy sypniemy nazwiskami Dominika Kuna czy Marka Hanouska, jednak nie o oryginalność tu chodzi. Kun był synonimem nieudanego transferu, gościa, który nie nadaje się do Widzewa. Nie dziwimy się kibicom, którzy tak myśleli, bo przecież liczby go nie broniły. Hanousek też zarysowywał potencjał, niż spełniał oczekiwania. Obaj zaliczyli ogromną metamorfozę. Kun odnalazł się nie tylko jako skrzydłowy, ale też jako zawodnik grający w środkowej strefie boiska. Jego liczby:

 • 6 asyst
 • 2 asysty drugiego stopnia

Mniej więcej co trzeci gol dla Widzewa pada przy jego udziale. Hanousek również jest kreatorem z krwi i kości. Bramka, dwie asysty, dwie asysty drugiego stopnia. Akcje przechodzą przez niego, stawia stempelki na piłce. Po zakończeniu rundy zapewne zobaczymy go na czele kilku klasyfikacji InStata, które w pełni pokażą, jak ważnym ogniwem zespołu był Czech. W poprzednim sezonie obaj wypracowali po dwa gole. Zwyżkę formy notuje także Mateusz Michalski. Przed rokiem jego bilans zamknął się w czterech trafieniach i dwóch asystach drugiego stopnia. Teraz ma już gola, dwie asysty i dwie asysty drugiego stopnia na koncie, a za nami dopiero 1/3 sezonu.

Ciekawostka jest taka, że ważnym ogniwem w konstruowaniu ataków jest Krystian Nowak. Przy jego udziale padło już pięć goli dla Widzewa (gol, asysta, trzy asysty drugiego stopnia), co wiele mówi o pomyśle trenera Janusza Niedźwiedzia.

Dominik Kun i Karol Danielak świętują bramkę dla Widzewa

Dominik Kun i Karol Danielak świętują bramkę dla Widzewa

Łódzka twierdza

Last but not least, jak mawiają na Wyspach Brytyjskich. To, że większości drużyn łatwiej gra się u siebie niż na wyjeździe, to nic odkrywczego. To, że Widzew dobrze radzi sobie w Łodzi, to też nie jest zasługa magicznej różdżki. Tak po prostu jest od dawna. Obecny sezon to:

 • 7 zwycięstw/7 meczów
 • 21 goli strzelonych
 • 4 bramki stracone

Cały rok 2021 to z kolei:

 • 11 zwycięstw
 • 5 remisów
 • 1 porażka
 • 30 goli strzelonych
 • 9 bramek straconych

Kto wjeżdża do paszczy lwa, ten przeważnie wyjeżdża z niej bez choćby jednego punktu. Takiego atutu nie można zlekceważyć, bo ma on duży wpływ na wygląd ligowej tabeli. Oczywiście spory wpływ na to, jak skuteczni u siebie są łodzianie, ma defensywa. A co za tym idzie — Jakub Wrąbel. Niewymieniony wcześniej bohater, który w obecnych rozgrywkach wybronił już 37 uderzeń. To piąty najwyższy wynik w lidze. Wykupiony latem golkiper ma póki co skuteczność interwencji na poziomie 80%, dlatego warto oddać mu należne honory.

MATEUSZ DRÓŻDŻ: PRZY TRANSFERACH GRANO NAMI, ŻE PIŁKARZ MA OFERTĘ Z ŁKS-U

***

Oczywiście znajdziemy i parę rzeczy, do których można się przyczepić. Kibice z Łodzi narzekają, że Widzew ma tendencję do cofania się, gdy wynik wydaje się pewny. Że ostatnimi czasy w jego poczynania wkrada się trochę nerwowości. Nie będziemy się z tym kłócić, bo choćby statystyka niebezpiecznych ataków w czterech ostatnich meczach pokazuje, że rywale potrafili odgryzać się łodzianom. Niemniej jednak trzeba się zgodzić z tym, że łodzianom po prostu „żre”. Każdy ma słabsze momenty, a te ich akurat nie są karane przez rywali. To też sztuka, dlatego tak długo, jak Januszowi Niedźwiedziowi uda się tego trzymać, o wyniki może być spokojnym.

CZYTAJ TAKŻE:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło
25.10.2021

„Czego mam się bać? K*rwa, grałem na Lewandowskiego”

Urodził się na terenie byłej Jugosławii. Przemierzył dziewięć krajów w poszukiwaniu stabilizacji, której zaznał dopiero w Polsce. Wcześniej żył w mieście, które wyglądało jak wyjęte ze średniowiecza. Grał w lidze, w której nie ma kontraktów. Trafił na klub, który spadł z ligi rosyjskiej i zbankrutował, choć wygrał krajowy puchar i mógł występować w Lidze Europy. […]
25.10.2021
1 liga
23.10.2021

Korona wciąż w kryzysie – tylko remis z Górnikiem Polkowice

Trwa kryzys Korony Kielce. Podopieczni Dominika Nowaka ostatni mecz ligowy wygrali na początku września i dzisiaj znów nie udało im się przerwać fatalnej passy. Co jest tym bardziej bolesne, że kielczanie mierzyli się z nisko notowanym Górnikiem Polkowice. I nie tylko zremisowali mecz 2:2, ale i piłkarsko zaprezentowali się słabiej od rywali. Górnik Polkowice – […]
23.10.2021
1 liga
21.10.2021

Marzec: „Gdy odchodziłem, niektórzy zawodnicy mieli łzy w oczach”

– Mieliśmy lekkie rozmowy, ale i ciężkie. O tym frajerstwie ze Skrą zawodnicy wiedzieli. To było frajerstwo dużej klasy. Nie mamy prawa grać takich spotkań z takim zespołami. Ten mecz i mecz z Polkowicami, one bolą. To jest blizna. O nie mogę mieć mega pretensje. Był też słaby mecz z Koroną, ale zrobiliśmy punkt, choć […]
21.10.2021
1 liga
17.10.2021

ŁKS cierpiał, ale dowiózł zwycięstwo z Arką

Arka była aktywniejsza. Arka była szybsza, bardziej pomysłowa w swoich atakach, bardziej drapieżna w pressingu. Wreszcie – Arka oddała dwa razy więcej strzałów od ŁKS-u. A jednak to łodzianie zgarnęli w dzisiejszym spotkaniu trzy punkty. Będzie wściekły na swoich podopiecznych Dariusz Marzec – taktycznie jego zespół wyglądał znacznie lepiej od ŁKS-u, lecz nie udało się […]
17.10.2021
1 liga
11.10.2021

Pięć filarów udanego startu Widzewa Łódź

Średnia 2,41 punktów na mecz. Pozycja lidera tabeli z przewagą siedmiu punktów nad trzecim zespołem i 11 nad pierwszym spoza strefy barażowej. Najskuteczniejsza ofensywa ligi i druga najlepsza defensywa. Widzew Łódź na starcie pierwszoligowego sezonu prezentuje się tak, jak życzyliby sobie tego łódzcy kibice, a to nie zawsze się ze sobą zgadzało. Nie, to nie […]
11.10.2021
Weszło
09.10.2021

Szwedzik nie znalazł hattricka, więc GKS Tychy znalazł remis

Patryk Szwedzik walczył jak zły. Szukał. Strzelał. Trafiał w obramowanie, bramkarza, rywali, bandy reklamowe. I nie dał rady. A czego szukał? Trzeciego gola, który przypieczętowałby wygraną GKS-u Katowice w derbowym spotkaniu z GKS-em Tychy. Tyszanie stwierdzili więc, że może i byli już dwukrotnie liczeni, ale skoro rywal nie korzysta z okazji, to może być szansa […]
09.10.2021
Piłka nożna
25.10.2021

Idylla i rozczarowanie. 12 scen z pracy Czesława Michniewicza w Legii

Nie można powiedzieć, żeby wiadomość o wielce prawdopodobnym zwolnieniu Czesława Michniewcza była dla kogokolwiek szokiem. Wczorajsza porażka z Piastem Gliwice była dla trenera Legii Warszawa wyrokiem. Swoje dołożyły też jej rozmiary, bo Piast w tym roku strzelił cztery gole tylko dwóm innym klubom – Wiśle Płock i Wiśle Kraków.  Nie jest jednak tak, że kadencja […]
25.10.2021
Piłka nożna
25.10.2021

Co łączy kibica Manchesteru United, Norwich City i Evertonu? Ból

Popisy Manchesteru United w starciu z Liverpoolem niewątpliwie skradły nagłówki brytyjskiej prasy, ale przy okazji mogły nieco zaburzyć obraz całego weekendu z angielską piłką. To nie jest tak, że tylko Czerwone Diabły dostały wciry. Swój gorszy dzień miało też kilka innych klubów i to właśnie pod ich znakiem upłynie kolejne podsumowanie Premier League. Będzie to […]
25.10.2021
Weszło
25.10.2021

„Czego mam się bać? K*rwa, grałem na Lewandowskiego”

Urodził się na terenie byłej Jugosławii. Przemierzył dziewięć krajów w poszukiwaniu stabilizacji, której zaznał dopiero w Polsce. Wcześniej żył w mieście, które wyglądało jak wyjęte ze średniowiecza. Grał w lidze, w której nie ma kontraktów. Trafił na klub, który spadł z ligi rosyjskiej i zbankrutował, choć wygrał krajowy puchar i mógł występować w Lidze Europy. […]
25.10.2021
Serie A
24.10.2021

Derby Włoch nie pomogły nikomu, ale przynajmniej nie zaszkodziły Juve

Przez ponad godzinę zapowiadało się na to, że pozostała część sezonu będzie dla Juventusu stracona. Bo przecież z 11 punktami straty do lidera, takim samym dystansem do wicelidera i sześcioma „oczkami” za plecami Interu nie da się walczyć o mistrzostwo Włoch. Ale wtedy, rzutem na taśmę, Bianconeri się uratowali. Remis w derbach Włoch sprawił, że zamiast jednego […]
24.10.2021
Ekstraklasa
24.10.2021

Piast skopał leżącą Legię

Dziesiąty mecz, siódma porażka. Tragiczna atmosfera w drużynie. Legia Warszawa jak na swoje ambicje znajduje się na dnie. Piast Gliwice rozbił ją 4:1, mimo że duet stoperów tworzyli Tomas Huk i debiutujący od pierwszej minuty w Ekstraklasie hiszpański trzecioligowiec Miguel Munoz, a w pomocy jakby nigdy nic biegał dopiero co pozyskany Tom Hateley, który przed […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Najsmutniejszy mecz w tym sezonie

Czy można grać mecz o życie w październiku? Ano można. Jeśli twierdzicie, że trochę przesadzamy z oceną ligowej sytuacji Warta Poznań, to chyba nie oglądaliście jej spotkania ze Stalą Mielec. Nawet jeśli to jeszcze nie czas, by syrena alarmowa wyła tak głośno, że uszy rozbolą całe województwo, to ekipa Piotra Tworka, wyszła na to starcie […]
24.10.2021
Tenis
25.10.2021

Andy „Braveheart” Murray ograł Huberta Hurkacza w Vienna Open!

Hubert Hurkacz nie grał dziś z zaledwie sto pięćdziesiątym szóstym zawodnikiem rankingu ATP. Po drugiej stronie siatki nie biegała żadna przebrzmiała legenda, po której zostało wyłącznie nazwisko. Co to, to nie. To był – dosłownie i w przenośni – stary, dobry Andy Murray. Gość, który tak bardzo imponował walecznością, że gdyby Mel Gibson postanowił nakręcić […]
25.10.2021
Weszło
25.10.2021

WESZŁOPOLSCY- MICHNIEWICZ ZWOLNIONY Z LEGII, DERBY ŁODZI NA REMIS!

Czesław Michniewicz zwolniony z Legii Warszawa po przegranej z Piastem Gliwice 1:4! Widzew – ŁKS 2:2 – derby Łodzi na remis! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Kamil Warzocha omawiają najważniejsze wydarzenia na boiskach Ekstraklasy i 1. Ligi! Zapraszamy!  
25.10.2021
Brama dnia
25.10.2021

Skorpion van der Vaarta czy żonglerka Maicona? | BRAMA DNIA

We wczorajszym starciu Samuel Eto’o pokonał Thierry’ego Henry’ego w starciu wagi ciężkiej. Dziś z kolei zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”, w którym postanowiliśmy nawiązać do wczorajszych klasyków. A że klasyki grała prawie cała Europa, od Hiszpanii po Holandię, to skojarzyliśmy taki duecik. RAFAEL VAN DER VAART VS FEYENOORD (30.11.2003) O rety, jak on to […]
25.10.2021
Weszło
25.10.2021

Najwyższe porażki Cristiano Ronaldo

Porażki są wpisane w karierę każdego sportowca, chociaż Cristiano Ronaldo w porównaniu do innych doświadcza ich wyjątkowo mało. Drużyny, które reprezentował, zwykły rywalizować o najważniejsze trofea w futbolowym świecie, co siłą rzeczy wiązało się z wygrywaniem kolejnych meczów. Jeżeli już zdarzały się jakieś wpadki, to najczęściej te najdelikatniejsze – jednobramkowe. Grając na najwyższym poziomie przez […]
25.10.2021
Piłka nożna
25.10.2021

Idylla i rozczarowanie. 12 scen z pracy Czesława Michniewicza w Legii

Nie można powiedzieć, żeby wiadomość o wielce prawdopodobnym zwolnieniu Czesława Michniewcza była dla kogokolwiek szokiem. Wczorajsza porażka z Piastem Gliwice była dla trenera Legii Warszawa wyrokiem. Swoje dołożyły też jej rozmiary, bo Piast w tym roku strzelił cztery gole tylko dwóm innym klubom – Wiśle Płock i Wiśle Kraków.  Nie jest jednak tak, że kadencja […]
25.10.2021
Inne sporty
25.10.2021

Najbardziej oczekiwany powrót w NBA coraz bliżej. Jest tylko jeden Klay Thompson

Na parkiecie nie było go ponad dwa lata, ale czasu wcale nie marnował. Znajdował coraz to nowsze hobby: spędzał czas w łódce, którą nazywa Nordyckim Nożem, prowadził dziennik, grał w szachy i oczywiście odpoczywał ze swoim psem Rocco. Nie są to typowe rozrywki dla gwiazdy NBA, ale to cały Klay Thompson. Ten żyjący we własnym […]
25.10.2021
Na zapleczu
25.10.2021

Tarasiewicz zastąpił Marca. Co przyniosą zmiany w Arce Gdynia?

Arka Gdynia to jeden z pierwszych zespołów na zapleczu Ekstraklasy, który zdecydował się na zmianę trenera. Tym samym na północy kraju zameldował się trzeci szkoleniowiec od czasu spadku do 1. ligi. Stare polskie przysłowie mówi: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Gdynianie zamienili Dariusza Marca na Ryszarda Tarasiewicza. Czy w tym przypadku to powiedzenie znajdzie zastosowanie? […]
25.10.2021
Serie A
24.10.2021

Derby Włoch nie pomogły nikomu, ale przynajmniej nie zaszkodziły Juve

Przez ponad godzinę zapowiadało się na to, że pozostała część sezonu będzie dla Juventusu stracona. Bo przecież z 11 punktami straty do lidera, takim samym dystansem do wicelidera i sześcioma „oczkami” za plecami Interu nie da się walczyć o mistrzostwo Włoch. Ale wtedy, rzutem na taśmę, Bianconeri się uratowali. Remis w derbach Włoch sprawił, że zamiast jednego […]
24.10.2021
Ligue 1
24.10.2021

Marsylia = Payet. Niepokorny geniusz pisze historię w OM

– Dimitri to obok Andresa Iniesty najlepszy piłkarz na świecie, jeśli chodzi o grę tyłem do bramki. Jest tak dobry technicznie i zwrotny, że odebranie mu piłki jest praktycznie niemożliwe – stwierdził Jan van Winckel, asystent Marcelo Bielsy w Olympique Marsylia po sezonie, w którym Payet pozamiatał konkurencję. 17 asyst w Ligue 1 w trakcie jednego sezonu […]
24.10.2021
Ekstraklasa
23.10.2021

Warto pochwalić Jakuba Kamińskiego

Jakub Kamiński zaliczył kolejny udany występ w tym sezonie w Lechu Poznań. Młodzieżowiec ma już na koncie 10 wypracowanych goli, mimo że przecież mamy za sobą ledwie 12 kolejek. Oczywiście Kamiński korzysta z tego, że Kolejorz jest na fali i rywale w starciu z nim padają jeden po drugim. Ale pamiętajmy, że ekipa Macieja Skorży […]
23.10.2021
Ekstraklasa
22.10.2021

Radomiak – Górnik, Warta – Stal. Przed nami kolejka prawdy w Ekstraklasie

Za nami dopiero 1/3 sezonu Ekstraklasy, ale 12. kolejka może być bardzo ważna dla układu dolnej części tabeli. Zobaczymy w niej bowiem dwa mecze pomiędzy rywalami w walce o utrzymanie: Warta Poznań podejmie Stal Mielec, a Radomiak Radom przyjmie u siebie Górnik Łęczna. Beniaminkowie z ostatnich lat to naturalni kandydaci do spadku. Zwłaszcza gdy mowa […]
22.10.2021
Niezły numer
20.10.2021

Dwie trzecie goli Lecha to tercet Amaral, Ishak i Kamiński

Lech Poznań to rewelacja sezonu 2021/2022. Po zwycięstwie w ligowym klasyku z Legią Warszawa „Kolejorz” jest głównym kandydatem do tytułu mistrza Polski. W ekipie Macieja Skorży zgadza się wszystko – od obrony po atak. Jak każda drużyna Lech ma jednak swoich wyraźnych liderów. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim ofensywny tercet: Joao Amaral, Mikael Ishak oraz […]
20.10.2021
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janusz ekspert
janusz ekspert
14 dni temu

KRYSTIAN Nowak, jesli juz.
Da sie w ogole jeszcze dodac na tej stronie komentarz?

Pan Jan
Pan Jan
14 dni temu

Szymix, powiedz no mały cyganie, lubisz cyferki, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobry artykuł.

Paskiur1910
Paskiur1910
14 dni temu

Krystian Nowak, nie Konrad Nowak. 🙂

Fajnie czyta się takie statystyki, mam nadzieję, że Widzew utrzyma wysoki poziom u siebie i trochę poprawi grę na wyjazdach bo chociażby ostatni wyjazd do Puszczy pokazał, że Widzew u siebie a na wyjezdxie to dwie odmiene drużyny.
In Niedźwiedź we trust!

Kimchi
Kimchi
14 dni temu

Nie Konrad Nowak, tylko Krystian*

stadion z przykrótkim dachem al.Unii 2
stadion z przykrótkim dachem al.Unii 2
14 dni temu

Ból dupy kibiców Łódzkiego Bankruta Sportowego słyszalny w całej Łodzi.

fiacik
fiacik
14 dni temu

Każdy jest pod wrażeniem tego, co się stało między sezonami. Na razie idzie dobrze i oby zimę spędzić na 1 miejscu. W zimie dobrze przepracować przerwę, dobrze zacząć i będzie z górki. Ostatnio za Cacka dwa sezony z rzędu awansowaliśmy z ponad 74 punktami i na tym etapie rozgrywek mieliśmy 3pkt mniej. Przez długi czas wymienialiśmy się pozycjami między 2-3 zespołami do wiosny, a na wiosnę odstawialiśmy wszystkich. Oby tak było i teraz!

rafal s
rafal s
14 dni temu

Wow,Panie Janczyk,-naprawde zacny artykul.Wszystko się zgadza,a najważniejsze że kibice znowu przychodzą na stadion z radością, ciesząc się grą.

Adam
Adam
14 dni temu

Fajny artykuł

Ajax
Ajax
14 dni temu

Ciekawa analiza. Ale jest jedna ważna sprawa: grali głównie z dołem tabeli.

RTS
RTS
13 dni temu
Reply to  Ajax

Awanse/ mistrzostwa wygrywa się z „dołem” tabeli

Jh dwa
Jh dwa
14 dni temu

ŁÓDZKI WIDZEW OLE

Andreas
Andreas
14 dni temu

Panie Szymonie, dlaczego tylko łódzcy kibice? RTS to cała Polska!
Pozdrowienia z Legnicy.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
14 dni temu
Reply to  Andreas

I z Warszawy

Gggghh
Gggghh
14 dni temu

Klątwa weszło. Widzew od teraz zjazd.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
14 dni temu
Reply to  Gggghh

Wypierdalaj udławiona szmato 🙂

Arek
Arek
14 dni temu

Utrzymać formę, zimą dobrze pracować (także nad transferami w przypadku szansy na awans) i Widzewek idzie do przodu.

Mmmmm
Mmmmm
14 dni temu

Przydałby się jeszcze akapit, że aż 16 zawodników strzeliło już bramki.

JanuszSpec
JanuszSpec (@januszspec)
11 dni temu

No i ładnie. Lepszy taki Widzew, na który przychodzi po 15 tys. kibiców, niż jakieś Łęczne, Termaliki czy Stale Mielec. Nie dość, że słabe, to bez kibiców. Może jeszcze wejdzie Korona i Arka.

Nowy
Nowy
9 dni temu

Bardzo dobry artykuł, brawo!

Suche Info
26.10.2021

Di Marzio: Władze United wybrały Conte, a on wyraził gotowość

Coraz więcej głosów łączy Antonio Conte z Manchesterem United. Po kompromitującej porażce z Liverpoolem wydaje się, że zastąpienie Ole Gunnara Solskjaera jest tylko kwestią czasu, a Włoch wyrósł na numer jeden, gdy mówimy o jego następcy.  Rano cytowaliśmy Samuela Luckhursta z Manchester United Evening News, który stwierdził, że Conte jest zainteresowany tą posadą, ale ma wątpliwości […]
26.10.2021
Suche Info
25.10.2021

Maik Nawrocki prawdopodobnie opuści rewanż z Napoli

Legia Warszawa ma sporo powodów do zmartwień, a do dość długiej listy należy dopisać kolejną pozycję. Uraz Maika Nawrockiego okazał się na tyle poważny, że piłkarz Legii prawdopodobnie opuści kilka spotkań.  Mówimy o jednym z najlepszych zawodników warszawskiego zespołu w tym sezonie. W spotkaniu z Piastem Gliwice doznał on kontuzji bez kontaktu z przeciwnikiem, przy […]
25.10.2021
Tenis
25.10.2021

Andy „Braveheart” Murray ograł Huberta Hurkacza w Vienna Open!

Hubert Hurkacz nie grał dziś z zaledwie sto pięćdziesiątym szóstym zawodnikiem rankingu ATP. Po drugiej stronie siatki nie biegała żadna przebrzmiała legenda, po której zostało wyłącznie nazwisko. Co to, to nie. To był – dosłownie i w przenośni – stary, dobry Andy Murray. Gość, który tak bardzo imponował walecznością, że gdyby Mel Gibson postanowił nakręcić […]
25.10.2021
Suche Info
25.10.2021

Kucharski: Gołębiewski nie jest trenerem tymczasowym

Radosław Kucharski zabrał głos po zwolnieniu Czesława Michniewicza z funkcji trenera Legii Warszawa. Dyrektor sportowy stołecznego klubu wypowiedział się zarówno na temat byłego już szkoleniowca, jak i jego następcy.  Przede wszystkim sprecyzował rolę Marka Gołębiewskiego, który zamienił rezerwy warszawskiego klubu na pierwszy zespół. – Marek Gołębiewski nie jest trenerem tymczasowym. Podpisaliśmy kontrakt do czerwca 2022 […]
25.10.2021
Suche Info
25.10.2021

Asysta Macieja Rybusa w lidze rosyjskiej (video)

Dobre wieści z Rosji. Lokomotiw Moskwa wygrał 2-1 z PFK Soczi, a wkład w to zwycięstwo miał Maciej Rybus. Polak zaliczył asystę przy golu, który koniec końców dał jego drużynie trzy punkty.  Rybus za sobą ma już problemy zdrowotne. W poprzednim tygodniu rozegrał niemal cały mecz w Lidze Europy z Galatasaray, teraz zaliczył pełny występ […]
25.10.2021
Suche Info
25.10.2021

Sandecja dalej swoje

Bez niespodzianki w ostatnim meczu 14. kolejki I ligi. Sandecja Nowy Sącz wygrała ze Stomilem Olsztyn 2-1 i umocniła swoją pozycję w strefie, która oznacza grę w barażach.  Ekipa Dariusza Dudka nie była wymieniana w gronie faworytów do awansu, a mimo wszystko poczyna sobie bardzo dobrze. Na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że Sandecja wygrała […]
25.10.2021
Weszło
25.10.2021

WESZŁOPOLSCY- MICHNIEWICZ ZWOLNIONY Z LEGII, DERBY ŁODZI NA REMIS!

Czesław Michniewicz zwolniony z Legii Warszawa po przegranej z Piastem Gliwice 1:4! Widzew – ŁKS 2:2 – derby Łodzi na remis! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Kamil Warzocha omawiają najważniejsze wydarzenia na boiskach Ekstraklasy i 1. Ligi! Zapraszamy!  
25.10.2021
Suche Info
25.10.2021

Interia: Emreli przestał podawać Michniewiczowi rękę

Czesław Michniewicz przestał być dziś trenerem Legii Warszawa, a na światło dzienne wychodzi coraz więcej brudów z szatni stołecznej drużyny. Portal Interia opisał dziś między innymi relację byłego już szkoleniowca z Mahirem Emrelim, która nie należała do najłatwiejszych.  Jeszcze w lipcu na antenie Kanału Sportowego Michniewicz bardzo mocno wychwalał swojego nowego podopiecznego. – Emreli to fantastyczny […]
25.10.2021
Brama dnia
25.10.2021

Skorpion van der Vaarta czy żonglerka Maicona? | BRAMA DNIA

We wczorajszym starciu Samuel Eto’o pokonał Thierry’ego Henry’ego w starciu wagi ciężkiej. Dziś z kolei zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”, w którym postanowiliśmy nawiązać do wczorajszych klasyków. A że klasyki grała prawie cała Europa, od Hiszpanii po Holandię, to skojarzyliśmy taki duecik. RAFAEL VAN DER VAART VS FEYENOORD (30.11.2003) O rety, jak on to […]
25.10.2021
Suche Info
25.10.2021

Ukraiński niewypał Podbeskidzia znalazł nową robotę

Serhij Miakuszko – mówi to coś państwu? Potrafimy zrozumieć, jeśli nie, bo jest to jeden z wielu zagranicznych zawodników, którzy tylko przemknęli przez polską Ekstraklasę. I dość wymowne jest to, że kolejny klub, który zdecydował się na jego zatrudnienie, znalazł się dopiero teraz.  Miakuszko to oczywiście były piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który nie pomógł temu klubowi […]
25.10.2021
Weszło
25.10.2021

Najwyższe porażki Cristiano Ronaldo

Porażki są wpisane w karierę każdego sportowca, chociaż Cristiano Ronaldo w porównaniu do innych doświadcza ich wyjątkowo mało. Drużyny, które reprezentował, zwykły rywalizować o najważniejsze trofea w futbolowym świecie, co siłą rzeczy wiązało się z wygrywaniem kolejnych meczów. Jeżeli już zdarzały się jakieś wpadki, to najczęściej te najdelikatniejsze – jednobramkowe. Grając na najwyższym poziomie przez […]
25.10.2021
Piłka nożna
25.10.2021

Idylla i rozczarowanie. 12 scen z pracy Czesława Michniewicza w Legii

Nie można powiedzieć, żeby wiadomość o wielce prawdopodobnym zwolnieniu Czesława Michniewcza była dla kogokolwiek szokiem. Wczorajsza porażka z Piastem Gliwice była dla trenera Legii Warszawa wyrokiem. Swoje dołożyły też jej rozmiary, bo Piast w tym roku strzelił cztery gole tylko dwóm innym klubom – Wiśle Płock i Wiśle Kraków.  Nie jest jednak tak, że kadencja […]
25.10.2021
Inne sporty
25.10.2021

Najbardziej oczekiwany powrót w NBA coraz bliżej. Jest tylko jeden Klay Thompson

Na parkiecie nie było go ponad dwa lata, ale czasu wcale nie marnował. Znajdował coraz to nowsze hobby: spędzał czas w łódce, którą nazywa Nordyckim Nożem, prowadził dziennik, grał w szachy i oczywiście odpoczywał ze swoim psem Rocco. Nie są to typowe rozrywki dla gwiazdy NBA, ale to cały Klay Thompson. Ten żyjący we własnym […]
25.10.2021
Suche Info
25.10.2021

Wyróżnienia dla Marcina Kamińskiego

Marcin Kamiński powiedział nam ostatnio w wywiadzie, że myśli o reprezentacji Polski i chyba można powiedzieć, że później wykonał krok w kierunku przypomnienia sztabowi kadry o swoim istnieniu. Zaliczył bardzo udany mecz na zapleczu Bundesligi – po spotkaniu z Dynamem Drezno chwalony jest zarówno za strzelonego gola (trafienie w drugim meczu z rzędu), jak i […]
25.10.2021
Weszło
25.10.2021

Michniewicz coś wygrał, Michniewicz coś przegrał

Kadencja niejednoznaczna. Czesław Michniewicz w Legii Warszawa był powiewem czegoś nowego – mistrzostwo zdobył ze sporym spokojem, na finiszu turlając się już na autopilocie. Zaliczył niesamowitą przygodę w pucharach, wygrywając mecze, w których Legia była skazywana na pożarcie. Potrafił wykrzesać z drużyny maksa w najważniejszych starciach ubiegłego sezonu i obecnej kampanii, gdy gra toczyła się […]
25.10.2021
Suche Info
25.10.2021

Jednak nie Małecki. Michniewicza zastąpi Marek Gołębiewski

Nastąpił zwrot akcji w sprawie zmiany trenera w Legii Warszawa. Ale nie tak spektakularny, że Czesław Michniewicz pozostanie na stanowisku. Tak jak informowaliśmy wcześniej – został on zwolniony, ale zastąpi go Marek Gołębiewski, a nie Przemysław Małecki.  Gołębiewski przed startem tego sezonu objął rezerwy Legii Warszawa. Pod jego wodzą drugi zespół stołecznego klubu zajmuje trzecie […]
25.10.2021
Kozacy i badziewiacy
25.10.2021

Rozkręcili się, chłopcy, czyli rzecz o napastnikach. Kozacy i badziewiacy

Czterech napastników zmieściliśmy w naszej jedenastce kolejki. Wiemy, że wyszedł z tego taktyczny potworek, ale umówmy się: nie o ramy taktyczne w „Kozakach i badziewiakach” chodzi, a o to, by uhonorować najlepszych. Każdy z wyróżnionych przez nas  snajperów w pełni zasłużył na to, by zostać docenionym. Cieszy nas to bardzo, bo z napastnikami w tej […]
25.10.2021
Suche Info
25.10.2021

Trening Radomiaka bez Kozaka. Goncalo Silva bliski powrotu

Czy Miłosz Kozak zostanie w Radomiaku? Odpowiedzi na to pytanie nadal nie znamy, bo choć Radomiak zapowiadał, że zajmie się sprawą po meczu z Górnikiem Łęczna, ostateczna decyzja została odłożona w czasie. Skrzydłowy nie wziął udziału w poniedziałkowym treningu ekstraklasowej drużyny. – Jesteśmy po rozmowach zespołu, sztabu i zarządu. Wstrzymaliśmy się jednak z decyzją, być może […]
25.10.2021