Polacy powalczą o brąz. Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu

18 września 2021, 16:44 • 2 min czytania 3 komentarze

Były marzenia o złocie, ale niestety – nie uda się. Naszej reprezentacji w Amp Futbolu pozostanie walka o brązowy medal. W półfinale minimalnie lepsi okazali się Hiszpanie, ale oczywiście i tak, jak myślimy o naszych ampfutbolistach i ich grze w tym turnieju – duma, duma, duma.

Drużyna Marka Dragosza mierzyła się już w tym turnieju z Hiszpanią – w fazie grupowej był remis, 1:1. Dziś, niestety, zakończyło się na 1:2.

Szkoda, bo naprawdę dobrze wyglądaliśmy w tym meczu, od pierwszych minut naciskając, ostrzeliwując bramkę Hiszpanii. Problem w tym, że zamiast ułożyć sobie mecz, pewnie prowadzić – sami straciliśmy gola po błędzie w środku pola. Błąd na gola zamieniał Fran Castilla.

I znowu – pokazał siły mentalnej naszej drużyny. Raptem dwie minuty i już nasza odpowiedź. Bartek Łastowski z rzutu wolnego – siadło. 1:1 do przerwry.

Nestety, w drugiej połowie Hiszpanie odpowiedzieli podobnym uderzeniem. Do końca walczyliśmy, ale nie udało się.

W meczu o trzecie miejsce naszym rywalem będzie Rosja albo Turcja.

POLSKA – HISZPANIA 1:2 (1:1)