post

Opublikowane 07.09.2021 15:35 przez

redakcja

– Tracenie bramek to też jest część meczu. Zależy, jak na to się patrzy. Liczą się zdobywane punkty. Nam zależy, aby strzelać tych goli jak najwięcej, bo jeśli strzeli się jedną bramkę więcej od rywala, to się ten mecz wygra. Tak do tego podchodzę. Kluczowy jest atak. Od pierwszego dnia, kiedy zostałem selekcjonerem, mówiłem, że będziemy pracować nad ofensywą. Po dziesięciu meczach moim zdaniem ewidentnie widać rozwój tej drużyny, tych zawodników. Mamy też szczęście, bo zdecydowana większość naszych zawodników jest w dobrym zdrowiu, w dobrej formie – mówi Paulo Sousa. 

Spisaliśmy najciekawsze fragmenty z konferencji prasowej Paulo Sousy i Jakuba Modera przed meczem z Anglią.

Jakub Moder o… nastrojach przed Anglią

Atmosfera jest dobra, pozytywna, właściwie jak przed każdym meczem. Wyjdziemy po pełną pulę, będziemy walczyć. W marcu graliśmy z Anglią bez Lewego, a każdy wie, jak jest dla nas ważny, jak wiele znaczy dla naszego zespołu. Jego obecność to dla nas wielka wartość dodana. Z tamtego składu na pewno będzie nam brakować jeszcze Piotrka Zielińskiego, ale to tyle, idziemy po swoje.

Jakub Moder o… niebyciu faworytem

Kiedy gramy z drużyną wyżej notowaną, naturalnie plan na mecz jest inny niż w starciach z taką Albanią czy San Marino, gdzie teoretycznie jesteśmy faworytami, musimy zdobywać bramki i stwarzać sytuacje. Z Anglią będzie inaczej. To bardzo silny zespół, wicemistrz Europy. Dysponują ogromną jakością. Musimy wyjść przeciw nim wielce zdyscyplinowani w defensywie. I to będzie kluczem do osiągnięcia dobrego wyniku.

POLSKA WYGRA Z ANGLIĄ – KURS 5.50 NA FUKSIARZ.PL

Jakub Moder o… własnym rozwoju

Cały czas pracuję na swoją pozycję. Staram się grać dobrze w kadrze i w klubie, żeby selekcjoner wiedział, że jestem gotowy do ogrywania ważnej roli w reprezentacji. Nie jestem zaskoczony, że tak to się wszystko szybko potoczyło od mojego debiutu, bo w pocie czoła pracowałem, żeby mieć możliwość brania na siebie odpowiedzialności w ważnych meczach. Jestem młody, cały czas się rozwijam.

Jakub Moder o… zadowoleniu z ewentualnego remisu z Anglią

Zawsze nastawiamy się na zwycięstwo. Czy remis będzie dobrym wynikiem? Powiemy to po meczu. Wszystko będzie zależało od przebiegu spotkania. Może być różnie – punkt punktowi często nie jest równy. Na pewno każde zwycięstwo będzie super. Walczymy o pełną pulę, bo czujemy na plecach oddech Węgrów i Albanii. Musimy punktować jak najwięcej, żeby zakwalifikować się do baraży, a przy ewentualnym zwycięstwie z Anglikami, postaramy się nawet zaatakować pierwsze miejsce i bezpośredni awans do mistrzostw świata.

Jakub Moder o… reakcji drużyny na dwa ostatnie zwycięstwa

Naszym obowiązkiem były zwycięstwa z Albanią i z San Marino. Co więcej, naszym obowiązkiem było zdobycie w tych spotkaniach jak największej liczby bramek, bo później będzie się to liczyć w kontekście awansu. Strzeliliśmy dużo goli, w całych eliminacjach już osiemnaście, to budujące, to napawa optymizmem.

Jakub Moder o… swoich zadaniach z Anglią

Anglia będzie bardzo dobrze zorganizowania w defensywie. Trudniej będzie mi zagrywać takie otwierające piłki, jak robiłem to chociażby w meczu z San Marino. Nie ma co ukrywać – w ostatnim meczu prawie każda, no może co druga, prostopadła piłka kończyła się dla nas bramką. Z Anglią może być zaledwie kilka takich sytuacji. Dwie-trzy w meczu. Anglia jest konsekwentna w obronie, konsekwentna w ataku, czeka nas trudna przeprawa, ale stać nas na wykreowanie kilku dobrych okazji do strzelania bramki, a patrząc na to, w jakiej formie są nasi napastnicy, to na pewno jesteśmy w stanie coś strzelić.

Paulo Sousa o… Piotrze Zielińskim

Piotr Zieliński nie wystąpi w meczu z Anglią. Nie jest na to gotowy.

Paulo Sousa o… podwajaniu Roberta Lewandowskiego

Skoro Gareth Southgate tak powiedział, to może oznacza to, że zamierza zmienić swój pomysł i swoje podejście na mecz z nami w porównaniu do tego, co działo się na Wembley. Kto wie? Może wystawi nawet trzech środkowych obrońców? Tak bym obstawiał, ale wszystko jest możliwe. Bierzemy też pod uwagę sposób, w jaki Anglia ustawiła się w meczu z Węgrami. Jesteśmy gotowi na wszystkie rozwiązania.

Paulo Sousa o… oczekiwaniach na mecz z Anglią

W pierwszej połowie marcowego meczu część naszych zawodników wyglądała na onieśmielonych Wembley, wyzwaniem meczu z Anglią. Mam nadzieję, że tego onieśmielenia będzie teraz mniej. Wiem, że oczekiwania są duże. Nie możemy pozwolić Anglikom na stwarzanie zbyt wielkiej liczby okazji strzeleckich pod naszą bramką i sami też musimy stwarzać sobie dobre okazje strzeleckie. O tym mówił już Kuba Moder. Anglia jest bardzo silnym zespołem. I wszechstronnym. Potrafią zagrać długą piłkę, krótką piłkę, operują na dużej intensywności, musimy być na to przygotowani. Grają w najlepszych ligach świata, grają bardzo szybko, bardzo dynamicznie, na poziomie światowym. Są w stanie wypełniać wszystkie założenia taktyczne, robić to w śmiertelnie skutecznie sposób.

POLSKA ZREMISUJE Z ANGLIĄ – KURS 3.65 NA FUKSIARZ.PL

Musimy przy tym zadbać o odpowiednie nastawienie mentalne. To chciałbym zobaczyć w poczynaniach reprezentacji – wiarę w siebie, przekonanie o możliwości wygrania tego meczu. Jutro nie będzie łatwo. Będzie trudniej niż w dwóch poprzednich meczach, ale mam nadzieję, że odniesiemy sukces, że się uda. Spodziewam się wyrównanego meczu.

Paulo Sousa o… największych bolączki kadry

Tracenie bramek to też jest część meczu. Zależy, jak na to się patrzy. Liczą się zdobywane punkty. Nam zależy, aby strzelać tych goli jak najwięcej, bo jeśli strzeli się jedną bramkę więcej od rywala, to się ten mecz wygra. Tak do tego podchodzę. Kluczowy jest atak. Od pierwszego dnia, kiedy zostałem selekcjonerem, mówiłem, że będziemy pracować nad ofensywą. Mamy w składzie Roberta Lewandowskiego. Zawodnika szczególnego, jedynego w swoim rodzaju. To ktoś taki jak Messi dla Argentyny czy Ronaldo dla Portugalii. Wyjątkowy gracz. Ale nie tylko on jest istotny w tej kadrze. Piłka nożna to sport zespołowy i nawet najlepsza jednostka nie wygra w pojedynkę meczu. Tak, Robert Lewandowski potrafi zrobić różnicę, ale potrzebny jest cały zespół do sukcesu. Nawet najwięksi muszą pamiętać, że w potrzebują całości do sukcesu. Nie możmy uzależniać się od Lewandowskiego.

Paulo Sousa o… napastnikach kadry

Liczę na kolejne dobre występy Adama Buksy i Karola Świderskiego. Karol Świderski jest bardzo szybki, bardzo dobrze panuje nad piłką, ważny zawodnik w procesie rozwijania reprezentacji. Adam Buksa jutro najprawdopodobniej wybiegnie w pierwszym składzie, zresztą cała trójka naszych napastników jest gotowa do gry i jutro ją pewnie zobaczymy.

Paulo Sousa o… sytuacji zdrowotnej w kadrze

Z Anglią nie zagra Bartosz Bereszyński. Nie jest jeszcze gotowy na sto procent. Jutro będzie potrzeba dużo energii, dużo siły, wielu sprintów, żeby stawić czoła Anglii, więc z tego powodu nie wystąpią Bereszyński i Zieliński.

Paulo Sousa o… pisaniu nowej historii reprezentacji

Chcemy napisać nowy rozdział pięknej historii reprezentacji Polski w piłce nożnej. Piłka nożna zawsze daje nam na to przestrzeń. Nawet w marcu niewiele nam zabrakło do remisu, wydaje mi się, że druga połowa przyniosła parę zdań do polskiej historii futbolu, bo wymusiliśmy parę błędów Anglików, pokazaliśmy się jako drużyna odważna, przekonująca, niemyśląca tylko o obronie i szczęśliwych kontratakach. Już piszemy nowe wersy tej wieloletniej opowieści. Chcemy być ambitni, odważni, wygrywać z każdym.

Paulo Sousa o… sposobie na Anglię

Nie będziemy murować naszej bramki. Nie będziemy czekać na Anglików. Utrudnimy im życie. Będziemy wywierać presję, zagramy otwarcie, będziemy przenosić ciężar gry pod ich bramkę. Oczywiście, nie będzie łatwo, bo to świetny rywal, ale tez mamy swoje argumenty, też mamy swoją jakość. Nasza defensywa jest mocna i silna, ale kluczem będzie trzymanie piłki jak najdalej od naszego pola karnego.

Paulo Sousa o… rozwoju kadry

Gramy razem od dziesięciu meczów. W porównaniu do pracy Garetha Southgate’a w reprezentacji Anglii wypada to blado – ja dziesięć spotkań, on pięćdziesiąt dziewięć. Duża różnica. W Anglii gra też wielu zawodników z absolutnie fantastycznych klubów, w kadrze wielcy zawodnicy wchodzą nawet z ławki, tego nie da się porównać z Polską. My dopiero zaczynamy, ale po dziesięciu meczach moim zdaniem ewidentnie widać rozwój tej drużyny, tych zawodników. Mamy też szczęście, bo zdecydowana większość naszych zawodników jest w dobrym zdrowiu, w dobrej formie.

Paulo Sousa o… błędach defensywy

Błędy, zwłaszcza te indywidualne, są zaś częścią procesu. To nieuniknione, ale staramy się zmniejszać ich liczbę. Defensywa staje się coraz silniejsza i coraz bardziej zgrana. Musimy popracować też nad szybszym wyjściem z piłką z defensywy do ofensywy, nad lepszym przewidywaniem pewnych sytuacji. Mamy też sporo do poprawy przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy.

Paulo Sousa o… Karolu Linettym

W marcu miał problemy ze zdrowiem związane z koronawirusem. Na Euro pojechał, ale miał pewne trudności związane ze swoją fizycznością, więc robiliśmy wszystko, żeby go wesprzeć, żeby go wspomóc. Przyniosło to rezultaty. Karol Linetty wygląda na tym zgrupowaniu bardzo dobrze, zrobił duży postęp. Jest to jeden z naszych najlepszych pomocników, również fizycznie. Z Anglią będziemy wymagać od naszych zawodników dużej intensywności i Karol Linetty jest na to gotowy, prezentuje wielką radość z gry. Zagra w jutrzejszym meczu.

Paulo Sousa o… kibicach na Stadionie Narodowym

Nasi kibice dają niesamowitą energię tej drużynie, oni jutro mogą dać dodatkowe trzydzieści procent sił, które będą potrzebne do osiągnięcia sukcesu.

Przeczytaj także:

Fot. Fotopyk

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Piast nadal nie lubi stadionu Lechii

Tomasz Kaczmarek w drugim meczu w roli trenera Lechii Gdańsk doczekał się pierwszego zwycięstwa. Trudno jednak powiedzieć, że jego zespół pokonaniem Piasta Gliwice jakoś mocniej przekonał, zwłaszcza że rywal wystąpił mocno osłabiony. Lechia Gdańsk – Piast Gliwice: przesądził gol Zwolińskiego Kibice gości nie mogli być dziś optymistami. Raz, że ich drużyna generalnie nie lubi grać […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Hej, Portowcy, jesteście niemożliwi! Ale to nie jest komplement

Bardzo nieswojo czujemy się, widząc Pogoń Szczecin, która nie potrafi zachować czystego konta. Zespół, który w poprzednim sezonie nie dał sobie strzelić gola w 17 z 30 meczów, traci bramki w takich chwilach i okolicznościach, że aż musimy upewniać się, czy aby na pewno zerkamy na Portowców. Między słupkami dalej jest ten łysy bramkarz, w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Bayern wybatożył Bochum. Lewandowski z kolejnym rekordem

To było aż przykre. Bayern w spacerowym tempie rozwalcował Bochum 7:0. A gdyby chciał, to pewnie i podwoiłby swój dorobek w tym spotkaniu. Goście dzisiaj byli jak uczeń, którego mama wraca z wywiadówki, z której dowiaduje się, że młody ma kilka jedynek i sporo nadprogramowych nieobecności. Czekali na lanie. No i Bayern z roli kata […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Wisła Płock ładuje trójkę beznadziejnej Jagiellonii

Jak po powrocie do znienawidzonej roboty po udanym urlopie. Jak po przełączeniu z Premier League na… Ekstraklasę. Tak mniej więcej czuliśmy się przez większość meczu Wisły Płock z Jagiellonią w porównaniu do tego, co wczoraj doświadczyliśmy podczas oglądania popisów Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Niby ta sama dyscyplina sportu, a jakby dwa inne światy. Koniec […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Hej, Portowcy, jesteście niemożliwi! Ale to nie jest komplement

Bardzo nieswojo czujemy się, widząc Pogoń Szczecin, która nie potrafi zachować czystego konta. Zespół, który w poprzednim sezonie nie dał sobie strzelić gola w 17 z 30 meczów, traci bramki w takich chwilach i okolicznościach, że aż musimy upewniać się, czy aby na pewno zerkamy na Portowców. Między słupkami dalej jest ten łysy bramkarz, w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko.  LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie.  […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smyq
smyq
11 dni temu

Piotr Zieliński nie wystąpi w meczu z Anglią. Nie jest na to gotowy.

Ale fizycznie czy mentalnie? xD

dramat
dramat
11 dni temu
Reply to  smyq

Boniek krytycznie o aktualnym stanie reprezentacji https://youtu.be/hPVduHfzmtU

Olo
Olo
11 dni temu
Reply to  smyq

Why not both?

Jean Pierre - D’olony
Jean Pierre - D’olony
11 dni temu
Reply to  smyq

,,Nasza defensywa jest mocna i silna…” pffff…

Polako patalacho futbol
Polako patalacho futbol
11 dni temu

Dobrze ze tego barana beresa nie będzie. To przede wszystkim wzmocnienie. A ziela szkoda, bo to pan piłkarz.

Boisko to nie atrakcja turystyczna
Boisko to nie atrakcja turystyczna
11 dni temu

Anglia strzeli 1 Polska musiałaby 2. Anglia strzeli 2 Polska musiałaby 3. Nierealne. To już bardziej prawdopodobne 0:0.

Kaz
Kaz
11 dni temu

Co nam daje remis z Anglią jak Albania wygra z San Marino i Znowu jest przed nami

UEFA
UEFA
11 dni temu
Reply to  Kaz

tabele sie tworzy po wszystkich meczach

Foo
Foo
11 dni temu
Reply to  Kaz

To że w następnej kolejce my gramy z San Marino.

Szymon
Szymon
11 dni temu

Może jestem zbyt optymistyczny, ale czuję, że będzie 1:1

hit
hit
11 dni temu
Reply to  Szymon

Boniek mówi jakie problemy są z kadrą https://youtu.be/d6AdEfjyUKw

Wacław Ogurek
Wacław Ogurek
11 dni temu

Nasza defensywa jest bardzo mocna xD

Pankx87
Pankx87
11 dni temu

Nasza defensywa jest mocna i silna” xD

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem
11 dni temu

Wygramy 2:1 . I co ciekawe – klękacze pierwsi strzelą gola.

fakty po faktach
fakty po faktach
11 dni temu

też obstawiam 2:1 dla PL

Zakola na dupie
Zakola na dupie
11 dni temu

Mocna defensywa? Kiszki stolcowe mówią co innego.

Scross
Scross (@scross)
11 dni temu

Brak Zielińskiego to żadne osłabienie. Berszyńskiego owszem.

Amebus
Amebus
11 dni temu

Kurwa, ten człowiek mówił, że Duda jest zajebistym prezydentem, więc już dawno sam się wyłączył z poważnej dyskusji xd

Amebus
Amebus
11 dni temu
Reply to  Amebus

Kurwa nie tu miało być eh

DCFC
DCFC
11 dni temu

Troche z dupy pytanie ale kto z obecnych w PZPN mial pseudonim Zakolak w czasach slusznie minionych?:) Wie ktos?

tak
tak
11 dni temu
Reply to  DCFC

odpowiedź na twoje pytanie… https://youtu.be/d6AdEfjyUKw

Lewy Mistrz
Lewy Mistrz
11 dni temu

Róbcie screeny. 4:2 dla Anglii. Od Węgrów różnimy się tylko tym, że mamy Lewego.

Imperator
Imperator
11 dni temu
Reply to  Lewy Mistrz

Ale Lewy zwykle chuja gra z mocnymi drużynami więc jednak 0:4.

Duży Ogór
Duży Ogór
11 dni temu

Zieliński w tej kadrze to taki człowiek duch jak i Rybus. Chłopaki zagrali do spóły ponad 100 meczów w kadrze a w żadnym na dobrą sprawę nie błysnęli. Nawet teraz bardziej martwi nas wszystkich absencja Klicha czy Bielika niż…. no właśnie Zielaka. Ja tam już nie wierze zresztą że „coś mu przeskoczy” , niby kozak -technik a z Lewym kompletnie mu gra się nie klei. No wina Lewego to na pewno nie jest…

Bereszyński powołania dostaje tylko dlatego że nie ma nikogo sensownego (grającego ledwie dobrze) kto by mogł wygryźć przeciętniaka popełniającego notoryczne błędy. Na Euro też niemal przy każdej straconej bramce maczał paluchy… no facet zawiódł kompletnie. Liczyłem że będzie to grajek prawie tak dobry jak Piszczek na co wskazywała forma Beresia sprzed 2 sezonów. Niestety mamy u niego duży zjazd sportowy i wcale mnie to nie martwi że na Anglie bez niego.

Imperator
Imperator
11 dni temu
Reply to  Duży Ogór

O to to, szczególnie jeśli chodzi o Rybusa. Jakoś na Euro zauważyłem, że facet ma ponad 60 meczów w kadrze. A ja za cholerę nie pamiętam go, żeby wyróżnił się choć w jednym. Zwykle ani niczego nie spieprzy szczególnie, ani nic sensownego nie zrobi. Takie bez wyrazu to było zawsze. Zieliński owszem, podobnie. Ale ten to jeszcze parę lat młodszy, więc może kiedyś błyśnie (choć wątpię).

Maciej
Maciej
11 dni temu

Od Sousy trzeba wymagać zwycięstwa nad Anglią. Bo remisy z Anglikami osiągali Polscy trenerzy – Fornalik Wójcik czy strejlau. Nawet Brzęczek osiągał remisy na własnym stadionie z Włochami i Portugalią.

challenge accepted
challenge accepted
10 dni temu

Polska nie może tracić bramki w każdym meczu. To wbrew statystyce. Czuje wielkim żydowskim nosem, że dzisiaj będzie 0:0 lub może nawet 1:0 jak Anglicy pykną sobie samobója 🙂

Ekstraklasa
18.09.2021

Piast nadal nie lubi stadionu Lechii

Tomasz Kaczmarek w drugim meczu w roli trenera Lechii Gdańsk doczekał się pierwszego zwycięstwa. Trudno jednak powiedzieć, że jego zespół pokonaniem Piasta Gliwice jakoś mocniej przekonał, zwłaszcza że rywal wystąpił mocno osłabiony. Lechia Gdańsk – Piast Gliwice: przesądził gol Zwolińskiego Kibice gości nie mogli być dziś optymistami. Raz, że ich drużyna generalnie nie lubi grać […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Stało się – Korona przegrała mecz

Wielu ekspertów mówiło, że choć Korona wspaniale punktuje, jest do bólu skuteczna, to jednak te wyniki mogą być ponad stan tego, co grają. W tym kontekście aż tak nie dziwi, że przyszła wreszcie porażka. Może dziwi, że u siebie, ale jednak, należało się liczyć z tym, że Korona jeszcze kiedyś przegra mecz. Korona przegrała z […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Zamieszki na meczu Ligue 1

Chyba Ligue 1 chce zrobić wszystko, by się o niej mówiło. Z jednej strony – wielkie transfery, pojawienie się Messiego. Z drugiej, niestety, kolejny raz doszło do zamieszek. W 3. kolejce sezonu był przerwany derbowy mecz Nicei z Marsylią, teraz doszło do zamieszek podczas meczu Lens – Lille. Druga połowa została opóźniona o pół godziny. […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Poruszające sceny po meczu polskich amp futbolistów

Duch sportu, duch fair play, duch rywalizacji. Ale też szacunku wygranych wobec przegranych, jak i przegranych wobec wygranych. To wszystko było dziś obecne w meczu Polska – Hiszpania na mistrzostwach Europy w Amp Futbolu. Polacy przegrali półfinał 1:2 i cóż, niektórzy byli naprawdę zdruzgotani. Marzyli o złocie przed własną publicznością. Ale wymowne, jak bardzo doceniali […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Skorupski puścił sześć bramek

Nie był to udany dzień dla Łukasza Skorupskiego. Reprezentant Polski nieźle się namachał wyciągając piłki z bramki. Inter wygrał z Bologną aż 6:1. Czy można mieć do Polaka szczególne pretensje o te gole? Cóż, choćby strzał Dżeko – 2:35 – na krótki słupek. CalcioMercato dało Skorupskiemu notę 5 na 10 – byli gorsi, ale chwalić […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Magiera: – Dariusz Banasik ma swój styl, tożsamość, swoją etykę

Remisem zakończył się mecz Radomiaka ze Śląskiem Wrocław. Na ławkach trenerskich spotkało się dwóch starych znajomych z Legii Warszawa, bo to tam swoje pierwsze trenerskie kroki stawiał Dariusz Banasik. Oczywiście tak samo Jacek Magiera ma długą historię z warszawskim klubem. Magiera komplementował swojego rywala i kolegę (za SlaskNET.com):  Na pewno miło mi spotkać się z […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Ruch nie zwalnia tempa. Jedyna niepokonana drużyna II ligi

Pierwszy raz w tym sezonie przegrała Stal Rzeszów, nie wywożąc punktów z Puław. To sprawia tym samym, że jedyną niepokonaną drużyną II ligi jest Ruch Chorzów. Dzisiaj Ruch zdał też test charakteru. Wigry Suwałki postawiły twarde warunki, ale Niebiescy wyszarpali trzy punkty w doliczonym czasie gry. Na oficjalnej stronie Ruchu czytamy: „W kolejnych minutach meczu […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Bajeczna bramka Leandro na wagę remisu Radomiaka [WIDEO]

Ależ to jest historia. Leandro, prawdziwa legenda Radomiaka, całe życie marzył o Ekstraklasie z tym klubem. Przebijał się długo – tak długo, że mógł zwątpić, czy to się ziści. Ale stało się, a sam Leandro przedstawia się powoli coraz szerszej publiczności. Jak przystało na legendę, Leandro trafia na wagę punktów. Znowu, bo przecież w poprzedniej […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Pierwszy gol Frankowskiego w Ligue 1. Dał wygraną z Lille

Co tu kryć – Przemek Frankowski ma rewelacyjne wejście do Ligue 1. Zero aklimatyzacji, zero jakiegoś oswajania się z ligą. Wszedł tam jak po swoje – po sześciu meczach ma trzy asysty, a dzisiaj zaliczył debiutancką bramkę. Frankowski rozegrał cały mecz, a jego gol zdecydował o zwycięstwie. I to z nie byle kim – Lens […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Drągowski wrócił i zebrał dobre noty

Bartłomiej Drągowski nie nagrał się zbytnio w tym sezonie Serie A. W pierwszym meczu po 17 minutach zobaczył czerwoną kartkę. Pauzował z Torino, z Atalantą usiadł na ławie. Również w Coppa Italia przeciw Cosenzie nie miał okazji powąchać murawy. Dlatego tak istotne było dla niego dzisiejsze spotkanie z Genoą na wyjeździe, bo zagrał od pierwszej […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Znakomity mecz Bednarka z Manchesterem City

Bednarek nie miał za bardzo czym się pochwalić w tym sezonie. Tylko 45 minut w Premier League. Oglądanie meczów z ławki. Występ w EFL Cup. Ale do czasu. Dzisiaj rozegrał 90 minut w 0:0 z Manchesterem City na wyjeździe, a więc sztuka udała się duża. Bednarek był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. W liczbach […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Brutalne zagranie w Championship i tylko żółta kartka?

Do „ciekawego” zajścia doszło w Championship. Podczas meczu Luton – Swansea doszło do na oko brutalnego faulu, który skończył się tylko żółtą kartką. Nagranie krąży po sieci i wzbudza spore kontrowersje. Takiego faulu dopuścił się Henri Lansbury na Ryanie Manningu. Tymczasem w Championship za takie zagrania nie dostaniecie czerwonej kartki 😉#Swans #LUTSWA #EFLpl pic.twitter.com/2JWw7yLKqe — […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Hej, Portowcy, jesteście niemożliwi! Ale to nie jest komplement

Bardzo nieswojo czujemy się, widząc Pogoń Szczecin, która nie potrafi zachować czystego konta. Zespół, który w poprzednim sezonie nie dał sobie strzelić gola w 17 z 30 meczów, traci bramki w takich chwilach i okolicznościach, że aż musimy upewniać się, czy aby na pewno zerkamy na Portowców. Między słupkami dalej jest ten łysy bramkarz, w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Bayern wybatożył Bochum. Lewandowski z kolejnym rekordem

To było aż przykre. Bayern w spacerowym tempie rozwalcował Bochum 7:0. A gdyby chciał, to pewnie i podwoiłby swój dorobek w tym spotkaniu. Goście dzisiaj byli jak uczeń, którego mama wraca z wywiadówki, z której dowiaduje się, że młody ma kilka jedynek i sporo nadprogramowych nieobecności. Czekali na lanie. No i Bayern z roli kata […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Mamrot: – Nasza sytuacja robi się trudna

Jagiellonia została zdemolowana 0:3 przez Wisłę Płock. Powrót Ireneusza Mamrota do Jagiellonii, początkowo całkiem obiecujący, teraz zaczyna wyglądać z każdym meczem coraz gorzej. Mamrot po tym meczu jest pod presją. Co mówił po porażce? Ireneusz Mamrot: – Straciliśmy bramkę w najmniej spodziewanym momencie. Kiedy wydawało się, że przejęliśmy kontrolę nad meczem, zaczęliśmy nieźle grać, osiągnęliśmy […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Dziewiętnasty kolejny klubowy mecz z golem. Lewy śrubuje swój rekord

Robert Lewandowski strzelił gola? Cóż, kolejny dzień w biurze. Tym razem do biura zawitało Bochum, dostało 0:7, a Robert trafił raz z bliska. Niemniej jego passa meczów Bayernu ze strzelonym golem jest niesamowita. Otóż ostatni mecz w barwach Bayernu, w którym Robert nie strzelił bramki, to 11 lutego z Tigres w Klubowych Mistrzostwach Świata. Od […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Polacy powalczą o brąz. Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu

Były marzenia o złocie, ale niestety – nie uda się. Naszej reprezentacji w Amp Futbolu pozostanie walka o brązowy medal. W półfinale minimalnie lepsi okazali się Hiszpanie, ale oczywiście i tak, jak myślimy o naszych ampfutbolistach i ich grze w tym turnieju – duma, duma, duma. Drużyna Marka Dragosza mierzyła się już w tym turnieju […]
18.09.2021