Gareth Southgate: – Rasiści niebawem będą jak dinozaury

redakcja

Autor:redakcja

05 września 2021, 11:15 • 1 min czytania

Reklama
Gareth Southgate: – Rasiści niebawem będą jak dinozaury

W trakcie meczu Anglii z Węgrami w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022, doszło do serii incydentów rasistowskich. Ich ofiarami byli Raheem Sterling oraz Jude Bellingham. Postawa węgierskich „kibiców” była szeroko komentowana i krytykowana. 

Reklama

Do głosu sprzeciwu dołączył Gareth Southgate, który powiedział: – Rasiści niebawem będą jak dinozaury. Świat się modernizuje i zmierza w zupełnie innym kierunku. Jednocześnie selekcjoner Anglików stwierdził, że trzeba zrobić wszystko, by zwalczyć rasizm.

Synowie Albionu nie zamierzają przestać klękać przed rozpoczęciem spotkania i podkreślają, że są świadomi krytycznych reakcji zagranicznych widzów. – Możemy tylko trzymać się stanowiska, które już zajęliśmy i mieć nadzieję, że będziemy wysyłać właściwe wiadomości. Nie tylko do ludzi związanych z piłką nożną, ale też całego społeczeństwa, co pomoże w jego rozwoju – stwierdził Southgate.

Czwartkowy mecz Anglików został rozegrany przy udziale kibiców mimo trzymeczowego zakazu nałożonego przez UEFA na Węgrów. Mecz eliminacyjny był bowiem pod jurysdykcją FIFA, która dzisiaj wszczęła postępowanie dyscyplinarne w sprawie wydarzeń w Budapeszcie.

Fot.Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank