Oficjalnie: Janusz Gol zawodnikiem Górnika Łęczna

redakcja

Autor:redakcja

09 lipca 2021, 16:03 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Janusz Gol zawodnikiem Górnika Łęczna

Górnik Łęczna poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że Janusz Gol został zawodnikiem klubu z Lubelszczyzny.  35-letni pomocnik związał się z nową drużyną rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejny 12 miesięcy.

Reklama

W poprzednim sezonie zagrał w 24 spotkaniach rumuńskiej Ekstraklasy. Jednak po niespełna rocznym pobycie rozwiązał kontrakt z Dinamo Bukareszt. Wychowanek Polonii Świdnica ma na swoim koncie 179 występów i 8 bramek w Ekstraklasie. Zadebiutował w niej w 2008 r., będąc wówczas zawodnikiem GKS-Bełchatów. W przeszłości reprezentował również barwy Legii Warszawa, a w latach 2013-2018 występował w rosyjskiej Premier Lidze, w Amkarze Perm.

Po powrocie do Polski spędził dwa sezony w Cracovii, zdobył z nią w 2019 r. Puchar Polski, lecz latem ubiegłego roku opuścił zespół „Pasów”. W reprezentacji Polski zagrał do tej pory 8 razy. Ostatni raz w 2012 r., podczas przegranego 0:1 meczu towarzyskiego z Estonią.

fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank