Grubsza sprawa w Portugalii. Luis Felipe Vieira, prezydent Benfiki, został aresztowany. Zarzuca mu się oszustwa podatkowe. Vieira miał uczestniczyć w wyprowadzaniu grubych milionów z Portugalii do Szwajcarii.
Sprawa była szeroko zakrojona – aresztowanie zostało poprzedzone przeszukaniem aż 45 miejsc na terenie całej Lizbony, w tym również pomieszczeń na stadionie klubu.
Vieira zarządza klubem od 2003 roku. Decyzje co dalej z władzami w Benfice mają dopiero zapaść.
Trwa awaryjne spotkanie zarządu Benfiki, który nie zamierza rezygnować. Na zebraniu między innymi zostanie podjęta decyzja, kto tymczasowo przejmie funkcję prezydenta klubu. [Record] pic.twitter.com/AAavEILhVZ
— SL Benfica Polska (@Benfica_Polska) July 7, 2021
Fot. NewsPix