post
Avatar

Opublikowane 06.06.2021 15:37 przez

Jan Piekutowski

Jaki jest Marcin Miller? Co trzeba robić, gdy jest się wiceprezesem Błękitu Cyców? Ile pisze się przebój, który ma 86 milionów wyświetleń? Jak ściągnąć do siódmej ligi Sergiusza Prusaka? Czy disco-polo to powód do obciachu? Czego może zazdrościć Veljko Nikitoviciowi? Gdzie odczuwa większy stres – w dzień meczowy, czy podczas koncertu dla 60 tysięcy osób? Karol Zawrotniak, wokalista zespołu DEFIS, piłkarz i wiceprezes Błękitu Cyców porozmawiał z Jankiem Piekutowskim. 

Co, jako pierwsze, było pasją małego Karola Zawrotniaka? Piłka nożna czy muzyka?

Muzyka. Miałem może trzy lata, gdy na święta dostałem zabawkowy keyboard. Z opowieści rodziców wiem, że dość szybko zacząłem na nim grać. Umiałem Lulajże, Jezuniu bez żadnych nut, z samego słuchu. To stało się impulsem do tego, żeby iść później w kierunku muzyki, żeby coś z tym zrobić.

Ukończyłeś szkołę muzyczną?

Pierwszego stopnia. Gdyby jednak ktoś powiedział mi wtedy, że będę pracował w muzyce, to bym go wyśmiał. Lekcje instrumentu, na które chodziłem, nie pasowały mi do mojego planu dnia. Na naszej działce mieliśmy boisko, schowane gdzieś obok budynku gospodarczego. Na mecze przychodziła cała miejscowość, więc trochę mnie i mojemu bratu nie uśmiechało się siedzieć godzinę, półtorej z panem ze szkoły muzycznej, kiedy mogliśmy w tym momencie ganiać za piłką. Oczywiście nie sprzeciwiałem się wtedy rodzicom, w końcu to oni za to płacili, a z perspektywy czasu jestem im też bardzo wdzięczny. Dopilnowali wszystkiego, dzięki nim człowiek się czegoś nauczył. Być może gdyby nie te lekcje, nie robiłbym teraz tego, co robię, tylko kopał się gdzieś w A-klasie.

Czyli piłka nożna mocno orbitowała wokół ciebie.

Oczywiście, że tak. Pamiętam przecież jak tato oglądał Ligę Mistrzów, pamiętam pierwsze mecze, które widziałem w telewizji. Marzyłem o graniu w piłkę – blisko mojej miejscowości jest Górnik Łęczna, ale nie było też warunków do tego, by codziennie tam dojeżdżać. Gdy miałem 12 lat, tata zmarł w wypadku. Finansowo nie mogliśmy sobie pozwolić na wyjazdy i treningi.

Ale pasji się nie wyzbyłeś. Jacy byli twoi boiskowi idole?

Mama na targowisku kupiła mnie i mojemu bratu dwie koszulki. Jedna – Javier Saviola z Barcelony. Druga – David Beckham z Manchesteru United, jeszcze z reklamą Sharpa z przodu. Z racji tego, że ta Beckhama pasowała na mnie bardziej, wybrałem właśnie ją, a sam piłkarz stał się moim bohaterem. Kochałem te jego rzuty wolne, podania na kilkadziesiąt metrów. Coś pięknego. Wędrowałem z Beckhamem przez kluby, najmocniej kibicując w czasach Realu Madryt, z którym sympatyzuję do dziś. Zresztą mój brat również okazał się stały w uczuciach, bo dalej trzyma kciuki za Barcelonę.

A jeśli chodzi o scenę muzyczną, to masz kogoś, kto cię inspiruje?

Szczerze – nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałem. Jestem człowiekiem, który naprawdę słucha wszystkiego, chociaż to może głupio zabrzmieć. Mówi się przecież, że jeśli ktoś słucha wszystkiego, to w gruncie rzeczy nie słucha niczego.

Nieprawda.

Też się z tym nie zgadzam. Jeżeli podoba mi się jakiś utwór, to po prostu go włączam. Jednak co do twojego poprzedniego pytania – gdybym miał kogoś wymienić, to muszę postawić na Marcina Millera i Zenona Martyniuka. Wychowałem się na ich muzyce, nie wstydzę się tego, teraz obaj są moimi kolegami z branży. Z Marcinem udało się nawet nagrać duet, teraz dążę, by to samo zrobić z Zenonem. To moje małe marzenie.

Przekonaj się jak działa Cashback bez końca – zarejestruj się TERAZ!
Jak wygląda branża disco-polo od środka? Było nie było, mówisz o znajomości z dwoma gigantami tego gatunku muzyki. Faktycznie panuje ogólna atmosfera wzajemnego wspierania się?

Tak jak w innych branżach, tak tutaj. Jest grupa ludzi, których się lubi. Jest grupa ludzi, z którymi się witasz. No i jest też grupa, której unikasz. Ani ty im nie pasujesz, ani oni tobie. Zdarzają się przypadki osób, które po prostu nie chcą być lubiane, są sami sobie. Nic w tym złego – po prostu z kimś takim nie rozmawiasz. Wszędzie są podziały, tutaj też.

Jak ewoluowała znajomość z Marcinem Millerem?

Poznaliśmy się w Disco Star, w którym brałem udział. Był to jednak zalążek – moja przygoda z programem trwała trzy dni, w dodatku rozrzucone w kalendarzu. Marcin mnie pamiętał, kojarzył, ale dopiero później – gdy już zacząłem koncertować – wszystko nabrało rozpędu. Jeden występ, kolejny, telefon w sprawie duetu, a teraz wygląda to tak, że jeśli jesteśmy w tym samym hotelu, to od razu dzwonimy i pytamy o numer pokoju. W życiu bym sobie nie pomyślał, że będę żył na takiej stopie z tym człowiekiem.

No właśnie – w większości branż jest tak, że te osoby z najwyżej półki patrzą dość niechętnie na początkujących. A bo konkurencja, a bo to już nie ich styl. Odczułeś coś takiego ze strony Martyniuka albo Millera?

Zupełnie nie dało się tego odczuć, chociaż ja sam byłem lekko przerażony. Nie docierało to do mnie, że doszedłem do takiego momentu. Ja tych ludzi znałem tylko z telewizji, z radia, a tu nagle okazało się, że rozmawiamy, pracujemy, to był szok. Z tej perspektywy nie dziwię się ludziom, że postrzegają mnie jako kosmitę. Będąc w sklepie naprawdę czuję na sobie ten wzrok, ale wiem jak to wygląda, w końcu sam tak to odbierałem. Natomiast sam Marcin jest osobą niezwykle życzliwą. Nie tylko nie rzuca kłód pod nogi, ale zawsze służy radą. Jest w końcu uważany za ojca chrzestnego wielu wykonawców młodego pokolenia.

Mieliśmy rozmawiać o piłce, ale powierćmy w tym temacie disco-polo. Miałeś kiedyś poczucie obciachu? W końcu ten gatunek bywa uznawany za przaśny, za muzykę ludzi ze wsi.

Bardzo się cieszę, że działam w tej branży, mimo tego, co mówi się w Polsce. Najlepszą odpowiedzią jest chyba liczba wyświetleń na YouTube.

Ja fanem – ba – sympatykiem nie jestem, ale zajrzałem i ciężko znaleźć cokolwiek od was, co miałoby poniżej miliona odsłon.

No właśnie. Jeżeli coś ma wzięcie, jeżeli jest jakaś potrzeba, to dlaczego tego ludziom nie dostarczać? Mam generalnie wrażenie, że ta nieprzychylna opinia podchodzi od mieszkańców większych miast. W Poznaniu nie ma żadnego klubu z muzyką disco-polo, w Warszawie i Krakowie są bodaj łącznie dwa, chociaż przychodzi tam mnóstwo osób. Krajobraz zmienia się, gdy wyjedziemy poza miasto – tam już jest mnóstwo klubów, tam jest zawsze tyle ludzi, że czasami to przytłacza.

Z czego zatem wynika ta nieprzychylna opinia, łatka?

Znajdzie się w branży kilka osób, które działają na jej niekorzyść. Pod względem tekstu, wizerunku, zachowania psują opinię innych, podchodzących do disco-polo znacznie bardziej profesjonalnie, ambitnie. Wierzę jednak, że odpowiednią postawą uda się z tym stereotypem skutecznie walczyć. Najważniejsze to nie załamywać rąk i iść z podniesioną głową – miarą naszego sukcesu jest zasięg, który generujemy.

Odbierz najwyższy cashback na start bez obrotu w Fuksiarz.pl!
Ja miałem was w pewnym momencie dość, bo od Niespotykanego koloru nie dało się po prostu uciec. Jak powstają takie utwory, które żrą po latach, klikają niemal od razu?

Pisząc pierwszą piosenkę myślałem o tym, żeby dobić do 10000 wyświetleń, tak ogólnie. Nie zakładałem nawet własnego kanału, mimo, że mieliśmy teledysk. Stwierdziłem, że to i tak nie będzie miało aż takiego rozgłosu. Okazało się jednak, że już po pierwszej dobie mamy 40000. Świetne uczucie. Po tym, jak odpadłem z Disco Star, wiedziałem, że chcę zrobić coś samemu, ale nie sądziłem, że urośnie to do takiej skali. Tak bardzo tego chcę, napisałem po weselu – pożyczyłem od kolegi keyboard, usiadłem, powstało. Pisałem od serca i się udało.

Wiele utworów disco-polo powstaje “tak, o’? Mówi się o tym, że wasza muzyka jest pisana na kolanie, w pięć minut.

Napisałem w swoim życiu czternaście utworów. Nie będę krył – dwa z nich powstawały w mniej niż 20 minut, część z nich była dopracowywana przez miesiąc, dwa. Niespotykany kolor pisał się na przykład trzy dni. Ale to nie jest tak, że produkować tego typu piosenki jest szalenie łatwo. Sam miałem półtoraroczną przerwę od tworzenia, zwyczajnie z braku weny. Nie czułem tego za cholerę.

Wchodziłeś do tej branży ze świadomością gigantycznych pieniędzy?

Ja miałem pracować zupełnie gdzie indziej, nawet nie w piłce nożnej. Szkoliłem się do klasy mundurowej, miałem już sprawnościówkę do straży granicznej. Tak się jednak złożyło, że terminy pokrywały się z nagraniami Disco Star i… wybrałem Warszawę. To było bardzo nieodpowiedzialne, nierozsądne, ale na pewno nie mogę powiedzieć, że żałuję. Na studia przyjdzie jeszcze pewnie czas, a gdybym wtedy postąpił inaczej, nie znalazłbym się w tym miejscu, w którym jestem teraz.

Zróbmy pomost między twoimi dwoma światami. Stres podczas meczów A-klasy jest porównywalny do tego, co przeżywasz na koncertach? Z jednej strony jesteś piłkarzem Błękitu Cyców, z drugiej wokalistą DEFIS.

Trudno to mi teraz porównać, bo na koncertach przestałem się już stresować, nawet jeśli gramy dla 60 tysięcy osób. Na boisku odczuwam całkiem inną presję, związaną z presją jaką nakłada wola wygrywania. Na scenie takiej presji nie ma – w końcu nie ma zwycięzców i przegranych. Natomiast w wypadu Błękitu Cyców, od samego rana już boli mnie brzuch, na trzy godziny przed meczem nic nie zjem, ale to wynika też z faktu, że jestem tam wiceprezesem.

Karol Zawrotniak, wokalista disco-polo, pełni też rolę wiceprezesa klubu z siódmej klasy rozgrywkowej w Polsce?

Tak, w końcu ktoś musi odpowiadać za całą organizację. Boguś Jastrzębski, czyli prezes Błękitu, maluje linie, ja w tym czasie koszę trawę. Pojawia się pewna nerwówka, zupełnie inna od tej, którą odczuwam na scenie.

Za odpowiadasz w klubie, abstrahując od jednoczesnego bycia piłkarzem? Piotrek Stolarczyk robił ostatnio reportaż o kitmanach. Okazało się, że to ludzie, którzy robią po prostu wszystko, 1000 rzeczy jednocześnie.

Ja chyba podobnie. Trzeba zorganizować jakieś spotkanie po meczu, ogarnąć pizzę, załatwić poczęstunek. Ale też małe rzeczy – razem z kierownikiem i moim bratem dbamy o to, że były przygotowane izotoniki, woda, włączony bojler, posprzątana szatnia, wyprane stroje. Nie tykam natomiast papierkowej roboty, bo tego po prostu nie ogarniam. Nie zmienia to faktu, że trzeba odebrać faktury, pojechać do banku, załatwić projekt na powstanie trybuny. Jest tego mnóstwo, a nikt za nas tego nie zrobi i jeśli nie zadbamy o odpowiednią organizację, rzutuje to nie tylko na nasz wizerunek, ale całego Błękitu Cyców. Stoi to w kontrze do tego, co przeżywam na scenie, gdzie odpowiadam sam za siebie, ewentualnie za chłopaków z zespołu. Tutaj jest cała społeczność.

Wykorzystywałeś kiedyś swoją rozpoznawalność, żeby przyciągnąć sponsorów?

Nie mam potrzeby kłamać – jasne, że tak. Nie ma ich tylu, ilu byśmy chcieli, ale to niczego w tej materii nie zmienia. Staram się też wykorzystywać swój wizerunek z branży disco-polo do tego, żeby o klubie było po prostu głośno, żeby Błękit Cyców był rozpoznawalny. Wiem, że działam w myśl zasady: “nie ważne jak, ważne, żeby mówili”. Powstają jakieś materiały na boisku, ostatnio udało się wypuścić w Polskę bramkę zdobytą przez Sergiusza Prusaka. Koniunktura musi się nakręcać.

Błękit Cyców ma długofalowe plany?

Na wszystko potrzeba czasu i cierpliwości, ale przede wszystkim pieniędzy. Nie możemy się oszukiwać, że zrobimy drugą Wieczystą Kraków, bo nie zrobimy, chociaż byśmy chcieli.  Na pewno nie zamierzamy zrobić projektu, który będzie się tylko nazywał Błękit Cyców, a z okolicą nie będzie miał nic wspólnego. Zależy nam na tym, żeby to był klub lokalny, żeby trzon drużyny, budowany na chłopakach stąd, został zachowany. W swojej historii tylko raz graliśmy w Okręgówce i od razu skończyło się spadkiem do A-klasy. Jeśli uda się przyklepać awans w tym sezonie, naszym najbliższym celem będzie utrzymanie drużyny w szóstej lidze. Ważne jest również to, by Błękit Cyców rozwijał swoich juniorów. Mamy w tym momencie tylko trzy grupy dzieciaków, ale po awansie może ich być dwa razy więcej. To istotne, w końcu piłka juniorska jest najważniejsza. Może kiedyś z tej grupy wyjdzie ktoś, kto będzie grał na szczeblu Ekstraklasy. Dobrym przykładem jest Patryk Szysz – chłopak z okolicy, z tej samej miejscowości, co ja, teraz występujący w Zagłębiu Lubin.

Umknęła nam chyba jedna rzecz – jak to się stało, że ty nagle zostałeś wiceprezesem Błękitu Cyców? To raczej nie było spełnianie dziecięcych marzeń.

Trzy lata temu złapałem kontuzję kolana. Osiem miesięcy jeździłem po lekarzach, każdy miał inny pomysł na to. Kończyło się tak, że nie mogłem ani grać, ani się leczyć, żal mi było nawet obserwować treningi, bo miałem świadomość, że tyję, tylko siedzę przed konsolą. Ostatecznie trafiłem do Bartka Kacprzaka, który mnie w ciągu miesiąca postawił na nogi, ale zanim to nastąpiło, Błękit Cyców dokonał przewrotu. Działo się bowiem źle. Brakowało piłkarzy, były wielkie luki organizacyjne, nie miał się kto klubem zająć. Zdecydowaliśmy, że weźmiemy to pod swoje skrzydła. Nawet przez moment nie myślałem jednak, że to ja zostanę wiceprezesem. Taka była jednak wola chłopaków, bo o ile prezesa mieliśmy upatrzonego już wcześniej, o tyle z jego zastępcą był problem. Jako że jeszcze nie mogłem grać, zdecydowałem się na to stanowisko i tak zostało do dzisiaj.

Zaczęliśmy prężnie działać, zmieniliśmy trenera, dokonaliśmy transferów – do Błękitu trafił wspomniany Sergiusz Prusak, a także Veljko Nikitović. Spowodowało to też napływ chłopaków z Cycowa. Na początku nie było ludzi na treningach, później zrobiło się 29. Rywale nie reagowali na to pozytywnie – zaczęli ustawiać mecze tak, aby kolidowały ze spotkaniami Górnika Łęczna, co wykluczało Sergio i Velo z naszych zmagań. Mimo tego dawaliśmy sobie radę – na pięć kolejek przed końcem mamy 15 punktów przewagi i niemal pewny awans.

Zacznij obstawiać zakłady w Fuksiarz.pl!
Jak ściągnęliście Sergiusza Prusaka? Wiek to jedno, ale mimo wszystko mówimy o bramkarzu ze sporym doświadczeniem w Górniku Łęczna, Flocie Świnoujście.

Dziwaczna historia. Mam znajomego w Łęcznej, który zadzwonił do mnie, gdy byłem w drodze do Lublina na jakieś zakupy. Mówi, że ma pod telefonem bramkarza, chcącego trochę połapać w Błękicie Cyców. Proszę, żeby go podał i słyszę: “Witam serdecznie, Sergiusz Prusak z tej strony”. Myślałem, że ktoś sobie ze mnie robi jaja. Po chwili dotarło do mnie, że to naprawdę jest on – pamiętałem ten głos z meczów Górnika Łęczna. Umówiliśmy się na trening za dwa dni i on faktycznie przyszedł. Nie wiedzieliśmy, jak się mamy zachowywać, byliśmy tak zestresowani… traktowaliśmy go trochę jak kosmitę. Lokalne media zwariowały, zaczęło się o nas robić głośno. Na tym jednak nie koniec, bo dwa tygodnie później udało się ściągnąć Veljko Nikitovicia. Na początku nie miał czasu, bo ogarniał okienko transferowe Górnika Łęczna, ale po kilkunastu dniach był gotowy i chętny do gry dla Błękitu Cyców. Tutaj na treningu stres był jeszcze większy – nikt nie chciał być z nim w parze.

Zaadaptowali się jednak świetnie. Veljko wprowadził spokój, a na boisku – mimo wieku – jest wciąż wyróżniającą się postacią, liderem. Nie mam pojęcia, jak można być taką bestią po czterdziestce. Kondycji mu zazdroszczę. Widać, że nie bez powodu był kapitanem Górnika Łęczna.

Żałujesz tego, że sam nie poszedłeś w piłkę nożną nieco mocniej?

Nie. Dla mnie było już za późno, pewnego poziomu, pewnych rzeczy, zwyczajnie nie osiągnę. Cieszę się, że wybrałem muzykę, a futbol jest pasją, mogę zajmować się organizacją Błękitu Cyców. Może złapię kilka meczów w Okręgówce, na pewno nie zwolnię trenera, jeśli posadzi mnie na ławce (śmiech).

Rozmawiał JAN PIEKUTOWSKI

Fot.Newspix

Jan Piekutowski

Opublikowane 06.06.2021 15:37 przez

Jan Piekutowski

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Weszło
06.06.2021

Nocą gra koncerty dla 60 tysięcy osób. Za dnia też gra, ale na chwałę Błękitu Cyców

Jaki jest Marcin Miller? Co trzeba robić, gdy jest się wiceprezesem Błękitu Cyców? Ile pisze się przebój, który ma 86 milionów wyświetleń? Jak ściągnąć do siódmej ligi Sergiusza Prusaka? Czy disco-polo to powód do obciachu? Czego może zazdrościć Veljko Nikitoviciowi? Gdzie odczuwa większy stres – w dzień meczowy, czy podczas koncertu dla 60 tysięcy osób? […]
06.06.2021
Weszło
23.05.2021

“Zagłębie ma więcej milionów euro na boiskach III ligi niż banki w Polsce”

– Górnik Polkowice nie ma wielkiego budżetu, ale czy Warta Poznań takowy posiada? Nie. Przychodząc na pierwsze spotkania rady nadzorczej, przedstawiałem koncepcję właśnie Warty, która ma podobne wyzwania jak my. Ten model się sprawdza. Pieniądze są w futbolu najważniejsze, ale nie grają. Mamy długofalowe myślenie. Myślimy nad tym, co wydarzy się za rok czy dwa, […]
23.05.2021
niższe ligi
23.05.2021

Patologia w Rzeszowie. Kibice Stali po meczu wpadli do szatni

Jeśli przypadkiem śledziliście komentarze na social mediach Stali Rzeszów po meczu z Sokołem Ostróda, mogliście się zastanawiać: o co tu do cholery chodzi? Pod postami klubu pełno było komentarzy o “piłkarzykach pajacykach” i tym podobnych wrzutek w kierunku zawodników. Mogło to zastanawiać, bo przecież Stal ligowe spotkanie wygrała i jest na miejscu barażowym. O co […]
23.05.2021
niższe ligi
22.05.2021

Zacięta walka o utrzymanie w 2. lidze

W 1. lidze trawa emocjonujący bój o Ekstraklasę. Na szczycie 2. ligi również toczy się rywalizacja o drugą lokatę gwarantująca promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. GKS Katowice kolejny raz próbuje dokonać niemożliwego – w niewytłumaczalny sposób pogrzebać żywcem szansę na bezpośredni awans. Ale na samym dole tabeli również jest ciekawie. Ba, jest bardzo interesująco. Na […]
22.05.2021
niższe ligi
19.05.2021

“Prezes powiedział, że z tej mąki chleba nie będzie. Jest z branży piekarniczej, więc pewnie ma rację”

Marek Gołębiewski zrobił ze Skry Częstochowa drugoligowego kopciuszka, ekipę walczącą o awans do wyższej ligi. I – jak to często w polskiej piłce bywa – zapłacił za ten sukces najwyższą cenę, bo kiedy drużyna zwolniła i zaczęła gubić punkty, trenerowi podziękowano. Jak wyglądały kulisy jego zwolnienia? Jak zareagowali na nie zawodnicy? Dlaczego w ogóle Skra […]
19.05.2021
Weszło
07.04.2021

Milionowe nakłady i słabe efekty. Polonia Warszawa rozczarowuje

Niedługo minie rok od momentu, gdy Grégoire Nitot został właścicielem Polonii Warszawa. Klub znajdował się wówczas w ogromnym kryzysie, zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym. Potrzebował gruntownych zmian na wielu płaszczyznach. Latem dokonano rewolucji kadrowej. Sprowadzono zawodników, którzy do niedawna występowali w wyższych ligach. Na papierze kadra wyglądała na naprawdę mocną. Kibice i działacze […]
07.04.2021
1 liga
20.06.2021

ŁKS bił głową w mur, więc w Ekstraklasie zagra Górnik Łęczna

Skra Częstochowa? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Górnik Łęczna? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Co jeszcze łączy te zespoły? Wywalczenie promocji do wyższej ligi w barażach. Nie ma co, tegoroczne play-offy w niższych ligach zafundowały nam niespodzianki. Dzisiaj w Łodzi Górnik, który jeszcze miesiąc temu notował serię dziewięciu meczów bez wygranej, który do ostatniej kolejki […]
20.06.2021
1 liga
16.06.2021

Arka na własne życzenie zostaje z niczym, a ŁKS może się z niej śmiać

Sztab i piłkarze Arki Gdynia jeszcze przez długi czas będą się zastanawiać, co tak naprawdę  wydarzyło się w meczu barażowym z ŁKS-em Łódź. Arkowcy mieli miażdżąca przewagę w pierwszej połowie. Wykreowali sobie multum dogodnych sytuacji. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że powinni do przerwy rozstrzygnąć losy rywalizacji i myślami być już przy finale. Ale po […]
16.06.2021
Piłka nożna
15.06.2021

Stanowski po meczu: wszystko na opak

No i mamy klops, na jaki bardzo ciężko zapracowaliśmy. Zmieniając trenera za późno i nie dając nowemu czasu. Zmieniając trenera na takiego, który nawet nie uznał za stosowne przeprowadzić się do Polski i oglądać tu meczów, co uważam za brak szacunku do tej zaszczytnej i intratnej posady (i pisałbym to samo, nawet gdyby to była […]
15.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021
Weszło
10.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy A-C

Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego, wręcza się gdzieś w środku ceremonii. Jak sama nazwa wskazuje – otrzymuje go osoba stojąca z tyłu, nie przebijająca się usilnie do blasku reflektorów. To jednak tylko teoria, bo historia zna przypadki, gdy to zdobywca rzeczonej nagrody “ukradł film”. W 1974 statuetkę zgarnął Robert De Niro (“Ojciec Chrzestny II”) – […]
10.06.2021
Weszło
06.06.2021

Nocą gra koncerty dla 60 tysięcy osób. Za dnia też gra, ale na chwałę Błękitu Cyców

Jaki jest Marcin Miller? Co trzeba robić, gdy jest się wiceprezesem Błękitu Cyców? Ile pisze się przebój, który ma 86 milionów wyświetleń? Jak ściągnąć do siódmej ligi Sergiusza Prusaka? Czy disco-polo to powód do obciachu? Czego może zazdrościć Veljko Nikitoviciowi? Gdzie odczuwa większy stres – w dzień meczowy, czy podczas koncertu dla 60 tysięcy osób? […]
06.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Anglia
02.06.2021

Sergio Aguero w Barcelonie? Zmiennik dobry, na pierwszy skład za późno

Czy Manchester City będzie tęsknił za Sergio Aguero? Oczywiście, w końcu to ich najlepszy napastnik w historii. Tęsknota wyrażana jednak będzie wobec zawodnika sprzed kilku sezonów, nie tego, który zaliczył gorzkie rozstanie w przegranym finale Ligi Mistrzów. Do Barcelony odchodzi wciąż Sergio Aguero, lecz jest to cień dawnej argentyńskiej gwiazdy.  W ciągu niespełna tygodnia widzieliśmy […]
02.06.2021
Weszło
01.06.2021

Marzec: – Wpuszczenie Młyńskiego na boisko byłoby ryzykowne, a nas na to ryzyko nie stać

Dlaczego Mateusz Młyński nie gra? Czy przeszkadza mu drugie boisko w Głogowie? Jakie problemy ma Arka Gdynia? Czy Jarosław Kołakowski ingeruje w skład? Ile szans mają na bezpośredni awans? Z Dariuszem Marcem, trenerem Arki Gdynia rozmawiali Weszłopolscy.  Panie trenerze, jaka jest pana opinia na temat meczu ostatniej kolejki rozgrywanego na boisku bocznym w Głogowie? Jaka […]
01.06.2021
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nemo
nemo
17 dni temu

Reklama jak każda, ale jak gościu gra koncerty dla 60 tys. widzów ( poważnie ! ) to może to nie jego autoreklama, a promocja Cycowa…

CM711
CM711
17 dni temu
Reply to  nemo

Jak go Miller zaprosi, przecież nie on sam

Guwnowgebie
Guwnowgebie
17 dni temu
Reply to  nemo

Jak nazwiemy babe z Cycowa ktos wie?
Cycowianka.Ha ha ha.

bcvbbcxbgsagggsagsasasa
bcvbbcxbgsagggsagsasasa
17 dni temu
Reply to  nemo

https://wielkiekupony24.blogspot.com/ – Kupony z kursami ponad 200 które wchodzą.Na dziś kolejny dostepny !! trafili kurs 429 i skan jest na blogu! Zarobilem z nimi juz ponad 20 tys!!

Asperges me
Asperges me
17 dni temu

Z całym szacunkiem, ale gdzie i kiedy ten gość grał koncert dla 60 tysięcy ludzi?

CM711
CM711
17 dni temu
Reply to  Asperges me

Jak go Miller zaprosi, przecież nie on sam

Cocksucker
Cocksucker
17 dni temu
Reply to  Asperges me

Może w jakimś Sylwestrze z Polsatem

Dmitry Zlobogulajev
Dmitry Zlobogulajev
17 dni temu

“Jestem człowiekiem, który naprawdę słucha wszystkiego, chociaż to może głupio zabrzmieć. Mówi się przecież, że jeśli ktoś słucha wszystkiego, to w gruncie rzeczy nie słucha niczego.” Ok, poproszę o rekomendacje z nurtu Death Industrial, Bluegrass, albo Zeuhl. Najbardziej wyświechtany frazes. Zwłaszcza na tinderze, gdzie później okazuje że się że taka typiara po prostu próbuje uchodzić za mroczną alternatywkę, a jak nikt nie patrzy to cały dzień słucha latino popu. I żeby nie było każdy ma prawo słuchać czegokolwiek i zasadniczo nie ma lepszych-gorszych gatunków, ale takie na siłę pałowanie się eklektyzmem dla osób, które rzeczywiście mają szerokie horyzonty i eksplorują wiele gatunków wygląda zwyczajnie śmiesznie.

Azbestowy Książe
Azbestowy Książe
17 dni temu

Łoo kierowniku.. szacunek! Żartuję.. koń zwalony? Nie musisz wszystkim pokazywać jaki jesteś zajebisty bo słuchasz czegoś tam. Dla wielu stwierdzenie “słucham wszystkiego”, jest po prostu odejściem od tematu i tyle.

tolep
tolep (@tolep)
17 dni temu

Ja się nie pałuję eklektyzmem, tylko słucham wszystkiego.

Screenshot_20210603-052326.png
WiesławWojnar
WiesławWojnar
17 dni temu
Reply to  tolep

Szacunek za The Who.

starotyski
starotyski
17 dni temu
Reply to  tolep

może i wszystkiego, ale ten u góry to profanacja w tym towarzystwie.

S87
S87
16 dni temu
Reply to  tolep

Szacun za Dr Phunk’a.

dyrygent
dyrygent
17 dni temu

Gdy ktoś pisze, że “słucha wszystkiego”, to na ogół znaczy, że jest mu absolutnie wszystko jedno, byleby coś grało i nie było cicho w domu/w samochodzie/w biurze, a nie że jest ekspertem od wszystkich niszowych gatunków muzyki. Nie masz żadnego kontaktu z ludźmi poza internetem czy co?

Pogoń Lwów
Pogoń Lwów
17 dni temu

Disco Polo to nie muzyka.

Rayo
Rayo
17 dni temu

“Okręgówka” pisze się z małej litery

Ziemson hujev
Ziemson hujev
17 dni temu

przestałem czytać po moim idolem jest marcin miller i zenon martyniuk. no cóż jeśli ma takie inspiracje to wiadomo już coś o jego “muzyce, mianowicie nie da się jej słuchać xD

slayer
slayer
17 dni temu

Co za osobistość, gwiazda dyskopolo i klubu znanego ze śmiesznej nazwy. Wincyj takich wywiadów, to podniesie poziom strony a zwykłym szaraczkom nie znającym znakomitej tfurczości tego pana pozwoli rozwinąć się kulturalnie i duchowo.

pan37lureta
pan37lureta
13 dni temu

Nielisz-Niemce-Cyców Znane trójmiasto na Lubelszczyźnie

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021