post
Avatar

Opublikowane 05.06.2021 16:02 przez

Kamil Warzocha

Jak mawiają – czasu nie oszukasz. To tyczy się szczególnie sportowców, w tym przypadku piłkarzy, którzy muszą mieć świadomość, że własnego terminu ważności nie da się przedłużać w nieskończoność. Istnieją pewne granice, przy których nawet frazes pokroju “wiek to tylko liczba” traci swą magiczną moc. Oczywiście granica granicy nierówna, ot, niektóre z wybitnych jednostek potrafią utrzymywać się na topowym poziomie dłużej, niż ktokolwiek mógł się tego spodziewać. Ale tutaj wymienimy tych, którym zdecydowanie bliżej do zejścia z wielkiej sceny. Sceny międzynarodowej, sceny Mistrzostw Europy.

Weterani, którzy zaznają smaku Euro być może po raz ostatni

Następny turniej Euro odbędzie się za trzy lata. Nie da się ukryć, że dla wiekowych zawodników to dość znacząca kwestia. Bo to, czy ktoś ma 35 lat na karku, czy 38, robi różnicę. Może nie na każdej pozycji, choćby na bramkarzy czy środkowych obrońców patrzy się pod tym względem trochę inaczej, ale generalnie sprawa jest prosta. Na nadchodzącym Euro 2021 pojawi się wielu zawodników, którzy o ile mogliby jeszcze załapać się na Mistrzostwa Świata w Katarze, o tyle na Euro 2024 już niekoniecznie. Smaku tych rozgrywek niżej podani jegomoście nie powinni już zaznać, choć nikogo oczywiście nie skreślamy. Futbol ma przecież to do siebie, że lubi tworzyć niewiarygodne historie. Ale mimo wszystko w wielu reprezentacjach znajdziemy piłkarzy najpewniej mających z tyłu głowy myśl, że wielkimi krokami nadchodzi czas pożegnań.

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

* wiek podany rocznikowo

Portugalia – Joao Moutinho (35*), Jose Fonte (38), Pepe (38)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro (obecność w kadrze):

 • Moutinho – 2005; Euro 2008, 2012 i 2016
 • Fonte – 2014; Euro 2016
 • Pepe – 2007; Euro 2008, 2012 i 2016

Ale zaraz, gdzie jest Ronaldo! No tak, część z was mogłaby w ten sposób zakrzyknąć, skoro została tutaj wymieniona stara portugalska gwardia. Ale zgodnie przyznamy, że tego jegomościa powinno się rozpatrywać w ramach innej kategorii. Co do jego długowieczności nie ma wątpliwości, dlatego, jeśli kontuzje nie staną mu na drodze, 39-letniego CR7 spodziewamy się na Euro 2024. To nie tyczy się środkowych obrońców, Pepe i Fonte, którym za niedługo stuknie czterdziestka. W ich przypadku można mieć poważne wątpliwości, czy uda się utrzymać na tyle wysoki poziom, żeby za trzy lata myśleć o grze na wielkim turnieju. Ba, obaj mogą do tego czasu nawet zakończyć swoje kariery. Moutinho w tym gronie jest młodziakiem, choć za kilka lat, po tylu bojach stoczonych w Premier League i to na pozycji środkowego pomocnika, również może pojawić się problem.

Belgia – Dries Mertens (34), Jan Vertonghen (35)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro:

 • Mertens – 2011; Euro 2016
 • Vertonghen – 2007; Euro 2016

Dla kogoś obecność Mertensa w tym gronie może być dziwna. Ale patrząc na to, że w Belgii nie mogą narzekać na kolejne pokolenia ofensywnych piłkarzy, racja bytu tego piłkarza na kolejnym Euro stoi pod dużym znakiem zapytania. To zawodnik bazujący na walorach fizycznych, miewa też problemy z kontuzjami. Raz, że za trzy lata mogą pojawić się lepsi zawodnicy, dwa – ogółem tej reprezentacji przydałoby się porządne odświeżenie kadry. To najstarszy zespół na Euro 2021 i Mertens jawi się jako jedna z ofiar przemiany. Tak samo Vertonghen – nawet mimo faktu, że obecnie jest kapitanem. Ten pan też na idealne zdrowie nie może narzekać, a wiadomo, że takie rzeczy odzywają się na starsze lata. Broni go pozycja, ale to kariera, która już powoli wygasa.

Polska – Kamil Glik (33), Łukasz Fabiański (36)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro:

 • Glik – 2010; Euro 2016
 • Fabiański – 2006; Euro 2008 i 2016

Nie mogło obyć się bez polskiego wątku. Tutaj króciutko: Kamil Glik przebąkiwał, że to będzie jego ostatni turniej. Na tę chwilę to postać bezcenna dla polskiej kadry, ale lata płyną nieubłaganie. Wiemy, jakie braki ma ten piłkarz, a one z każdym rokiem będą się tylko uwydatniać. Jeśli chodzi o Fabiańskiego, cóż, wątpimy w to, czy w wieku 39 lat będzie chciało mu się przyjeżdżać na kadrę jako opcja nr 2 czy nawet 3 w hierarchii golkiperów. No i to taki gość, który raczej nie będzie chciał odcinać kuponów na stare lata, tylko w pewnym momencie powie “stop” tak jak Łukasz Piszczek. Jeśli takie hasło nie padnie za kilka miesięcy, to bardzo możliwe, że po ewentualnych mistrzostwach świata w Katarze.

Fot. FotoPyk

Szkocja – David Marshall (36), Craig Gordon (38)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro:

 • Marshall – 2004
 • Gordon – 2004

Dwaj szkoccy bramkarze, którzy zaczynali karierę reprezentacyjną w podobnym momencie. Nigdy nie mieli okazji zagrać na Euro, a teraz jeden lub drugi dostąpi tego zaszczytu. Wydaje się, że będzie to pierwsza i ostatnia okazja. Obaj panowie dobijają do czterdziestki. Zakładając, że Szkocji udałoby się zakwalifikować na kolejne Mistrzostwa Europy, tych nazwisk nie powinniśmy już zobaczyć. W innym razie – następnej szansy ani Marshall, ani tym bardziej Gordon się nie doczekają.

Szwecja – Andreas Granqvist (36), Sebastian Larsson (36)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro:

 • Granqvist – 2006; Euro 2008, 2012, i 2016
 • Larsson – 2008; Euro 2008, 2012 i 2016

Oto weterani przez duże W. Dla obu to będzie czwarte Euro na koncie, co jest, nawet jak na standardy dzisiejszej piłki, niemałym wyczynem. Sęk w tym, że Granqvist dociągnie je na oparach. Dosłownie. Szwedzki selekcjoner powołał 36-latka bardziej z litości, niż tego, że piłkarz jest w optymalnej formie. Od początku 2020 roku właściwie nie grał w piłkę w drugiej lidze w Szwecji, ale bardzo chciał zwieńczyć swoją karierę udziałem na tym turnieju. Zrobi to, zapewne tak jak Larsson, który również jest człowiekiem Larsa Lagerbäcka. To trener, który przywiązuje się do swoich żołnierzy, ale trudno sobie wyobrazić, że zechce wziąć 39-latków na turniej za trzy lata nawet mimo ich zasług dla kraju. Ba, Granqvist do tej pory raczej zakończy karierę, a Larsson osunie się w cień. Swoje zrobił, trochę w środku pola na przestrzeni kilkunastu lat się nagrał.

Słowacja – Tomas Hubocan (36)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro: 2006; Euro 2016

Nasz grupowy rywal też ma w swoim składzie jegomościa, który jest zdecydowanie po drugiej stronie górki, właściwie to na jej końcu. W piłce reprezentacyjnej lawiruje od 15 lat, szmat czasu, choć Słowacja nie miała tego szczęścia, żeby częściej występować na ME w XXI wieku. Dla Hubocana, środkowego obrońcy Omonii Nikozja, to będzie najpewniej ostatnia szansa na występ w takim turnieju. Liczmy na to, że nie wykroi nam czegoś niespodziewanego.

Holandia – Maarten Stekelenburg (39)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro: 2004; Euro 2008 i 2012

Kolejny wielki weteran, znane nazwisko, choć bardziej z MŚ w 2010 roku, kiedy Holandia dotarła aż do finału. Nie ma co ukrywać – to będzie ostatnie tchnienie Stekelenburga na turnieju ME, jeśli nie w całej karierze reprezentacyjnej. Legenda Ajaxu będzie miała okazja dorzucić czwarty udział w tych rozgrywkach. Tylko jako rezerwowy, ale zawsze coś. Pierwszym golkiperem w holenderskim zespole jest Tim Krul i to nie powinno ulec zmianie.

Fot. Newspix

Turcja – Burak Yilmaz (35)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro: 2006; Euro 2016

Ten pan przeżywa trzecią młodość i nie zdziwimy się, jeśli sieknie jakąś piękną bramkę na Euro 2021. Ma za sobą kapitalny sezon z Lille, które wygrało ligę francuską. Jest kapitanem swojej kadry i postacią niezwykle ważną od wielu lat. Ale płynący czas i liczba łapanych urazów, które uderzają w zdrowie piłkarza, każą myśleć, że do 2024 roku Yilmaz może już po prostu nie dotrwać. Turcja ma teraz fajne pokolenie, ma najmłodszą kadrę na turnieju, co może dać 35-latkowi motywację, żeby w ramach pożegnania z ME poprowadzić tę grupę do czegoś wielkiego.

Ukraina – Andrij Piatow (37)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro: 2007; Euro 2012 i 2016

Tego jegomościa nie trzeba nikomu przedstawiać. Legenda Szachtaru Donieck, która była filarem ukraińskiej kadry na wielu ważnych meczach o punkty. Teraz w roli rezerwowego golkipera, bo pałeczkę przejął 27-letni Bushchan. W obliczu takiej zmiany warty trudno sobie wyobrazić, żeby za trzy lata Piatow był jeszcze rozważany w kontekście kadry. Tym bardziej, że, tak jak kilku piłkarzy tutaj wymienionych, może przed 2024 rokiem zakończyć przygodę z piłką.

Macedonia Płn. – Goran Pandev (38)

Debiut w kadrze: 2001

To niewiarygodne, że 20 lat od momentu debiutu w reprezentacji można zagrać dopiero pierwszy turniej ME. Z jednej strony Pandev może zapłakać, bo jego kariera zmierza ku końcowi, ale z drugiej – za tydzień poczuje się jak debiutujący młodzian. W końcu smaku tych rozgrywek nie zaznał nigdy, ba, w XXI wieku Macedonia Północna nie wystąpiła przecież na żadnym turnieju mistrzowskim. Nie ma lepszego wydarzenia, jeśli mówimy o zwieńczeniu pięknej historii, jaką napisał były napastnik Interu. Historię swoją i macedońskiej piłki.

Włochy – Giorgio Chiellini (37)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro: 2004; Euro 2008, 2012 i 2016

O tym piłkarzu nie trzeba mówić wiele. Ot, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że obrońca Juventusu występuje na Euro po raz ostatni. Kluczowe znaczenie ma tutaj wiek, bo trudno sobie wyobrazić, żeby Chiellini chciał jeszcze popykać w piłeczkę na najwyższym poziomie jako 40-latek. Jasne, to możliwe, ale raz, że minut na murawie już coraz mniej, a dwa – to raczej nie jest człowiek, który chciałby rozmieniać swoją karierę na drobne. No i gdyby Włochy osiągnęły coś niesamowitego na nadchodzącym turnieju, Chiellini mógłby odejść w chwale.

Fot. FotoPyk

Rosja – Jurij Żyrkow (38)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro: 2005; Euro 2008 i 2012

Podczas gdy większość kolegów Żyrkowa ze słynnej ekipy z Euro 2008 zawiesiła już buty na kołku i zajęła się trenerką lub własnymi biznesami, on sam wciąż śmiga na lewej flance defensywy. Mimo upływu lat to podstawowy zawodnik reprezentacji Rosji, ale przecież nic nie trwa wiecznie, nie można tego ciągnąć w nieskończoność. 41-latek w polu na Euro 2024 – hmm, to nie brzmi jak coś, co może się wydarzyć. Tym bardziej, że w dobie dzisiejszego futbolu meczów jest coraz więcej, a piłkarze coraz bardziej eksploatowani. Oczywiście okres żywotności profesjonalnego zawodnika przedłuża się z dekady na dekady, ale w parze z tą tendencją idzie mordercze tempo sezonów w klubowej piłce. To tyczy się zarówno Żyrkowa, jak i każdego weterana w realiach kadry narodowej.

Chorwacja – Luka Modrić (36)

Debiut w kadrze i liczba zaliczonych Euro: 2006; Euro 2008, 2012 i 2016

Na koniec wisienka na torcie, czyli piłkarz, którego bezstronny kibic będzie opłakiwał chyba najmocniej. Moglibyśmy się łudzić, że Modrić jeszcze przeżyje trzecią młodość, tak jak w minionym sezonie w Realu przeżywał drugą. Ale metryka, specyfika pozycji na boisku i styl gry mówią jasno: Euro za trzy lata z kapitanem reprezentacji Chorwacji byłoby cudem. Poza tym to też nie jest tego typu zawodnik, który chce żyłować swój silnik do samego końca. Dlatego cieszmy się Luką na Mistrzostwach Europy, póki możemy. To będzie zapewne jego “Last Dance”.

OBSTAWIAJ MECZE POLSKI W FUKSIARZ.PL!

Polska zremisuje z Islandią - kurs 3,55

Fot. Newspix (główne), FotoPyK

Kamil Warzocha

Nołnejm z Chojnowa wynaleziony przez trenera Rokuszewskiego. Trzeci najmłodszy w zespole Weszło, filolog i (jeszcze) student dziennikarstwa. Chciał być piłkarzem, może kiedyś zostanie dziennikarzem. Na boisku czerpie z Zielińskiego, w życiu od Lewandowskiego. Najbardziej lubi robić wywiady.

Opublikowane 05.06.2021 16:02 przez

Kamil Warzocha

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Weszło
20.06.2021

Steven Zuber pokazał Turkom bramę, ale do piekła

Kolejny dzień mistrzostw Europy, kolejny niesamowity występ wahadłowego. Wczoraj chwaliliśmy Gosensa, który otrzymał notę 10. Dzisiaj to samo robimy ze Steven Zuberem, szwajcarskim kozakiem z Eintrachtu Frankfurt. Słuchajcie, on w jednym meczu przeciwko Turkom zrobił tyle, co przez cały sezon Bundesligi. Zanotował hat-trick asyst – czego chcieć więcej od piłkarza na takiej pozycji? Trudno przebić […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

Bohater dnia? Niemiecka maszyna “Goalsens”

Jeśli szukać kompletnego występu zawodnika na pozycji wahadłowego, musimy zwrócić się w kierunku reprezentacji Niemiec. Wiecie, to, jak zagrał z Portugalią Robin Gosens, zasługuje na ocenę 10/10. Taką też zresztą notę mu wystawiliśmy, bo było za co. Piłkarz Atalanty niekiedy unosił się ponad boiskiem, dawał swojej drużynie wyjątkową jakość i to na tle obecnych mistrzów […]
20.06.2021
Weszło
17.06.2021

Listkiewicz: Gorzej być nie może. Jestem optymistą

– Symbolicznym momentem naszego meczu ze Słowacją była reakcja drużyny na czerwoną kartkę. Przy takiej stawce, na takim turnieju powinien być mobbing sędziego! Oczywiście bez kolejnych kar, ale piłkarze powinni zrobić mu piekło, nawet jeśli miał rację z decyzją. Wywrzeć na nim presję, otoczyć go całym zespołem, zareagować bardziej żywiołowo. To ważny moment, to taki […]
17.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Nastolatkowie na Euro 2020, na których warto zawiesić oko

Wymienialiśmy już piłkarzy, dla których tegoroczny turniej mistrzostw Europy może być ostatnim w karierze. Teraz czas na tych, którzy dopiero zaczynają swoje przygody z wielkim futbolem na arenie międzynarodowej. W większości składów reprezentacji znajdziemy nastolatków, którzy, jeśli nie teraz, w ciągu kilku najbliższych lat powinni rozkwitnąć na Euro. Do tej kategorii nie pasują zawodnicy już […]
11.06.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Flałer
Flałer
18 dni temu

Żegnajcie.

Czawi Szalonso
Czawi Szalonso
18 dni temu

A gdzie Lewendowski? Chyba nie myślicie, że jako 36-latek będzie ciągnął za uszy resztę nielotów na kolejnym turnieju…

Olo
Olo
18 dni temu
Reply to  Czawi Szalonso

Skoro Modrić i Ronaldo mają teraz 36 i zagrają na Euro, to Lewy tym bardziej może. Pytanie tylko czy awansujemy za 3 lata, bo jakość kadry od 2016 roku idzie z każdym rokiem w dół. Tej wiosny remisy z Węgrami i Rosją, przegrana z Anglią, wygrana tylko z Andorą.
Mi się śmiać chce natomiast że ktoś wierzy że taki 39-letni Ronaldo zagra w 2024.

Czawi Szalonso
Czawi Szalonso
18 dni temu
Reply to  Olo

Modric i Ronaldo są zaawansowani wiekowo to fakt, ale oni na turniejach odnieśli jakieś sukcesy, czy to MŚ czy Euro i póki jeszcze są na chodzie i forma jakaś jest to mimo metryki jadą na kolejny turniej, bo i może znowu jakiś medal wpadnie. Normalne zachowanie z ich strony.

Co do Lewandowskiego to on może i byłby w stanie w wieku 36 lat pojechać, ale wydaje mi się, że jeśli Polska nie awansuje na najbliższe MŚ lub nawet jeśli pojedzie, ale się skompromituje jak na MŚ w 2018 w Rosji to po prostu kadrę sobie odpuści i skupi się na klubie. Może być w dobrej formie i zdrowiu, ale jeśli znowu będzie miała być dupa to da sobie spokój.

Co do Ronaldo i jego gry w wieku 39 lat na Euro 2024 to też w to nie wierzę. Gość jest spełniony. Mistrzostwo, vice-mistrzostwo i brązowy medal na Mistrzostwach Europy. Wydaje się, że najbliższe MŚ będą jego ostatnim dużym turniejem.

michał
michał
18 dni temu
Reply to  Czawi Szalonso

Wiekszosc zawodników woli konczyc kariery na mundialu. WIęc ze Ronaldo dociagnie do Kataru. Podobnie jak Lewy ( o ile awansujemy).

Dmitry Zlobogulajev
Dmitry Zlobogulajev
18 dni temu
Reply to  Czawi Szalonso

Nawet jeżeli nie utrzyma się na najwyższym poziomie i za 4 lata będzie kimś takim jak teraz Ibrahimovic, to i tak będzie lepszy od każdego innego Polaka. Na Euro trudno nie awansować, więc zupełnie realne jest by w kadrze był. I byle random z neta może sobie popisać, co najwyżej jak kilku tutaj specjalistów http://www.90minut.pl/news/73/news739394-Robert-Lewandowski-pilkarzem-Lecha.html .

Batman
Batman
18 dni temu
Reply to  Czawi Szalonso

Moim zdaniem Lewandowski zakończy karierę w reprezentacji po Eliminacjach do MŚ 2022 (na których nie zagramy).

Na Euro w tym roku nie wyjdziemy z grupy, obawiam się, że eliminacje do MŚ zakończmy na 3 miejscu w grupie.

michał
michał
18 dni temu
Reply to  Batman

Zazwyczaj wielcy piłkarzewola odchodzic po Mundialu. Aczkolwiek my tam nie awansujemy. Bedzie 2 miejsce w grupie ale w barazach nie damyr ady, tym bardziej ze będa dwustopniowe i bedzie mozna tam trafic kozacką ekipę.

Batman
Batman
17 dni temu
Reply to  michał

Po Euro Sousa odejdzie a eliminacje dokończy jakiś Polski wynalazek trenerski. Nie zdziwię się jak… Brzęczek
wróci, Węgrzy nas wyprzedzą w grupie.

tygrys
tygrys
18 dni temu

Glik 2010? Jak Polska nie była na Mundialu w RPA

Ciongmen
Ciongmen
17 dni temu
Reply to  tygrys

Durniu bez podstawówki, to rok debiutu w kadrze. Naucz się czytać, matole bez szkoły, bo wstyd, tamburyniarzu.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
17 dni temu
Reply to  Ciongmen

Daunie bez szkoły nie pisz kilka razy (prawie)tego samego.

Ciongmen
Ciongmen
17 dni temu
Reply to  tygrys

Durniu bez podstawówki, to data debiutu w kadrze…naucz się czytać, bo wstyd, tamburyniarzu.

Jacoli
Jacoli
18 dni temu

Mała korekta Vertonghen ma 34 lata 🙂

Paul
Paul
18 dni temu

W 2017 roku Krzysztof Stanowski zorganizował w ramach akcji #dobrowraca zbiórkę, gdzie dla osób które wpłaciły minimum 200 PLN obiecał wejściówki na tweetup. Planowane na lipiec spotkanie Stanowski odwołał tydzień przed terminem. Jako powód podał zapalenie płuc. Do dnia dzisiejszego spotkanie nie odbyło się, a oszukanych jest kilkaset osób.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
17 dni temu

Pamiętam, że niegdyś Belgia słynęła wręcz z wieku swoich zawodników. Większość kadry np. na EURO2000, gdzie byli współgospodarzami, stanowili gracze 30+ letni. De Wilde (36), Staelens (36), Van Der Elst (39), Wilmots (31), Nilis (33), Van Kerckhoven (30), Verlinden (37) itd. To była chyba najstarsza kadra na EURO 2000 i w Korei/Japonii w 2002.

Olaf
Olaf
17 dni temu

Czytając nagłówek domyślałem się już, że autorem jest mój ulubiony twórca wielu popularnych gimnazjalnych rozprawek. Artykuł jak zwykle dostarczył wiele frajdy, chociaż spokojnie mógłby nigdy nie powstać. A jednak powstał. A mógł nie powstać. Oczywiście jakiś drobiazgowy czytelnik może wytknąć zbyt małą ilość konstrukcji typu: “w następnym Euro już nie zagra, ale może oczywiście zagrać, ale raczej nie zagra, ale nie odbieramy mu szans.” To byłoby jednak zwykłe hejterstwo unikalnego i jakże charakterystycznego stylu autora. Brawo Kamil!

Olaf
Olaf
17 dni temu
Reply to  Kamil Warzocha

Drobiazg, naprawdę. Dużo czytaj, zdrowo się odżywiaj i zwracaj uwagę na mądre komentarze, a może pewnego dnia uda Ci się trafić nawet szóstkę w totka. Albo i nie. Pozdrawiam.

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
17 dni temu
Reply to  Kamil Warzocha

“Larsson osunie się w cień”. Tak z ciekawości, jakiego języka filologię Pan studiował/uje? Bo raczej nie polskiego.

Mati
Mati
15 dni temu

Fajny artykuł, mi się przyjemnie czytało, przynajmniej dowiedziałem się kto w której drużynie jest najstarszy, chociaż wiadomo że tobtrtichectajir dywagacje

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021