post
Avatar

Opublikowane 04.05.2021 12:27 przez

Jan Piekutowski

Pierwszy maja nie był spokojnym dniem dla zawodników The Citizens i Les Parisiens. Oba kluby stanęły do rywalizacji w lidze, walcząc ze sobą korespondencyjnie. I chociaż oba wygrały, to nastroje przed nadchodzącym starciem są kompletnie różne. Manchester City i PSG rozpoczną we wtorek półfinałową rywalizację w Lidze Mistrzów. Ich działania z weekendu mogą mieć przełożenie na wynik dwumeczu. 

Mówiąc o zespole, którym dowodzi Mauricio Pochettino, często wypomina się, że są przegrywami. To o tyle kontrowersyjne, że mówimy o dwukrotnym półfinaliście (co najmniej) Ligi Mistrzów w ciągu ostatnich dwóch lat. Mówimy też o klubie, który – było nie było – seryjnie wygrywa Ligue 1. Wielu kibiców dałoby się skrócić o głowę, byle ich ukochane zespoły weszły w miejsce paryżan.

Jednocześnie istnieje pewien paradoks, przez który nie da się wykluczyć, że PSG faktycznie cierpi z powodu genu autodestrukcji. Bo przecież w pierwszym półfinałowym spotkaniu wykończyli się w znacznej mierze sami, nie zaś nie mogąc nic poradzić na skondensowane ataki Manchesteru City. We wcześniejszych latach też lepiej nie było, wszak wystarczy przywołać tylko legendarną już remontadę Barcelony, by zyskać taką kumulację złych emocji, pecha i spętanych nóg w kluczowych momentach, by określać mistrzów Francji mianem przegrywów właśnie.

Warto jednak zastanowić się nad tym, co takie działania powoduje. Co sprawia, że klub, który – czysto teoretycznie – ma aspiracje i możliwości, by władać nie tylko nad Sekwaną, ale i w całej Europie, konsekwentnie rozwala sobie głowę tuż przed finiszem.

Znów nie musimy cofać się bardzo daleko, ba! Nie musimy cofać się właściwie wcale. Wystarczy tylko, że sięgniemy do minionego weekendu, gdzie PSG mierzyło się z Lens. Mierzyło się na śmierć i życie, zupełnie zapominając o tym, że czeka na nie półfinał Ligi Mistrzów.

Półfinał Ligi Mistrzów w Fuksiarz.pl

Manchester City zremisuje z PSG? Kurs: 4,20!

Liga Mistrzów. Manchester City – PSG

Maurcio Pochettino nie kalkulował pod jednym bardzo ważnym względem. Do boju przeciwko Lens posłał nie tylko Mauro Icardiego, który może i dzisiaj wystąpić w pierwszym składzie, biorąc pod uwagę problemy zdrowotne Mbappe. Argentyńczyk sięgnął także po Neymara, czyli swoją największą gwiazdę. Było to kluczowe w kontekście całego spotkania, bo to właśnie Brazylijczyk strzelił gola numer jeden, a tuż po przerwie asystował przy drugim.

Gdybanie jest rzeczą często niepotrzebną, lecz chyba można umówić się, że gdyby nie jego obecność, PSG miałoby z Lens jeszcze większe problemy.

Należy bowiem zauważyć, że mimo gry skrzydłowego, wcale się PSG wybitnie nie wiodło. Koniec końców odniosło zwycięstwo, ale tylko 2:1. Koniec końców nie straciło ścisłego kontaktu z Lille, ale Neymar okupił to 90 minutami, na trzy dni przed półfinałem Ligi Mistrzów. Tocząc bój o mistrzostwo Francji, Pochettino uznał za konieczne mocne eksploatowanie piłkarza, który jest dla niego postacią więcej niż kluczową. Teraz może się to na Argentyńczyku zemścić.

Trudno mówić, że 29-latek będzie przemęczony. Trudno jednak stwierdzić też, że będzie miał pełen komfort w swoich poczynaniach na boisku, a to jest w jego wypadku niezwykle ważne. Bez komfortu nie ma Neymara z pierwszej połowy półfinału. Bez komfortu jest tylko ten Neymar z drugiej.

Czy PSG pożałuje eksploatacji Neymara?

W momencie, w którym Manchester City skupił większą uwagę na neutralizacji zagrożenia ze strony Mbappe i Neymara, zaczęło mu się grać znacznie łatwiej. Swój cel osiągnął nie tylko ścisłym kryciem dwójki zawodników PSG, ale też serią krótkich podań, która odbierała paryżanom nadzieje na odzyskanie posiadania i przejście do szybkiego ataku. Jedną z największych broni Pochettino są właśnie kontry – widzieliśmy to w Premier League, widzimy w Ligue 1. Pep Guardiola rozgryzł jednak Argentyńczyka i po zmianie strony czytał z niego jak z otwartej księgi.

Coś, co wydawało się być wielką literaturą, było książką dla młodzieży i to napisaną w wyjątkowo banalny sposób. Przyciśnij PSG, a pęknie. No więc pękło, tak jak jego największe gwiazdy.

Porównanie obu połówek tego meczu w wykonaniu Neymara jest zobrazowaniem tego, jak mocno podopieczni Argentyńczyka cierpieli po powrocie z szatni. Wyszli na boisko zupełnie odmienieni, ale nie w ten sposób, jakiego łaknęli ich fani. Liczby Brazylijczyka mówią w tym wypadku same za siebie:

  • strzały – 2 vs 0
  • % celnych podań – 81 vs 53
  • kluczowe zagrania – 1 vs 1
  • liczba podań – 26 vs 17
  • udane dryblingi – 1 vs 0
  • bycie miniętym przez rywala – 0 vs 3

Niemal w każdym względzie Neymar zaliczył zjazd widoczny gołym okiem. Stał się apatyczny, pozbawiony energii. Podczas gry Riyad Mahrez, Kevin de Bruyne czy wprowadzony w drugiej połowie Zinczenko, biegali od jednego pola karnego do drugiego, dając powody do tego, by Keylor Navas pomylił się i to nie raz, Brazylijczyk snuł się i nie dawał PSG kompletnie nic.

Sprawdź promocję Mega Kursy Boost i zagraj o więcej w Fuksiarz.pl!

Jego słaba dyspozycja miała przełożenie na grę całego zespołu. Bo przecież mniej strzałów oddawał nie tylko on, ale cały dowodzony przez Pochettino zespół. Wypada zatem zapytać, czy aby na pewno było to dobre dowodzenie. Różnica między jedną a drugą połową, między dwoma brzegami pucharu była aż nadto widoczna. Oczywiście, świadczy to o kunszcie Pepa Guardioli, ale jest też kamieniem w ogródku Argentyńczyka, który nie udźwignął tego półfinału.

Zamiast zmotywować swoich piłkarzy w szatni, posłał na boisko 11 zawodników, którzy bali się swojego cienia. Teraz na dodatek przemordował jednego ze swoich najważniejszych graczy, wrzucając go na pełne obroty w Ligue 1. Nie trzeba chyba dodawać, że pod koniec meczu Neymar nie wyglądał już tak dobrze, jak choćby w pierwszej połowie. Tyle w tym wszystkim dobrego, że skończyło się na zwycięstwie. Gdyby bowiem Lens odebrało PSG punkty, Pochettino mógłby się chyba powoli z Parc de Princes wynosić.

Nadal nie jest w komfortowej sytuacji, bo jakimś sposobem ciągle nie wygrał ligi. Jest również bliżej niż dalej odpadnięcia z Ligi Mistrzów, czyli – jakby nie patrzeć – pewnego rozczarowania. A PSG naprawdę nie lubi być nazywane bandą przegrywów.

Komfort Manchesteru City

Tak jak Manchester City. Pep Guardiola jest w znacznie lepszej sytuacji niż jego rywal, przez co może pozwolić sobie na większe kombinacje. Przeciwko Crystal Palace zagrało zaledwie trzech piłkarzy, którzy kilka dni wcześniej rzucili się w wir Ligi Mistrzów. Co więcej, wszyscy należeli do bloku defensywnego – bramkarz Ederson, obrońca Joao Cancelo i cofnięty pomocnik Rodri.

Wszyscy kluczowi gracze formacji ofensywnych, mieli po prostu wolne i nie musieli krzyżować szabli z londyńczykami. Ba! Guardiola przeprowadził tylko jedną zmianę, znowu wpuszczając Zinczenkę, jakby przygotowując go do odgrywania tej samej roli wciąż i wciąż. Koniec końców Manchester City starcie wygrał i to małym nakładem sił. Łatwo zatem stwierdzić, że to oni są w sytuacji znacznie bardziej komfortowej niż ich dzisiejszy rywal. Mają prowadzenie po pierwszym meczu na boisku rywala, mają wypoczęty skład, mają też – nie ma co udawać, że jest inaczej – lepszego trenera.

Sprawdź ofertę zakładów bukmacherskich w Fuksiarz.pl!

Tyle ile bowiem powiedzieliśmy na temat tego, jak bardzo PSG niekorzystnie zaczęło wyglądać po przerwie, niemal w całości trzeba też oddać Manchesterowi City, bowiem z ich strony był to taktyczny koncert. Nawet jeśli najważniejsze partie wyglądały mało ekskluzywnie.

W pierwszej połowie to Anglicy byli drużyną ospałą. Funkcjonowanie w systemie 4-3-3, przechodzącym czasami w 4-4-2, nie wyglądało najlepiej. Brak typowego napastnika rzucał się w oczy szczególnie wtedy, gdy Gundogan zajmował miejsce dla gracza numer dziewięć, zaś nieco głębiej starał się grać Bernardo Silva. Miało to niewielkie szanse na sukces i ostatecznie sukcesu nie przyniosło. Zbyt wiele było przestrzeni w środku pola Manchesteru City. De facto osamotniony Rodri miał duże problemy z bardzo agresywnym Paredesem i Gueye.

Jednakże tym, co najmocniej rzucało się w oczy, było uwiązanie bocznych obrońców. Joao Cancelo miał miesiące, w których wyglądał genialnie. Był odkryciem jeśli idzie o lewą stronę defensywy. Kyle Walker również ma sprawdzoną markę, ale kształt, który Guardiola narzucił w pierwszej połowie, powstrzymywał tę dwójkę przez ich najważniejszą umiejętnością – grą do przodu. Cancelo był więc zwyczajnym lewym obrońcą, Walker zwyczajnym prawym. Jeden chował się za plecami wyjątkowo szeroko ustawionego Phila Fodena, drugi oglądał tył Riyada Mahreza. Nie wykonali właściwie żadnego obiegu, a i wspomniani skrzydłowi nie prezentowali się aż tak dobrze, jak zdążyli do tego przyzwyczaić swoich kibiców.

Niemrawy był przede wszystkim młody Anglik, którego ciągnęło do środka pola. W końcu przełamał się, a to zapaliło lampkę w głowie Pepa Guardioli. Jedną z lepszych akcji The Citizens przeprowadzili właśnie dzięki Fodenowi. Opuścił on swoją nominalną pozycję w tym meczu, ściął do wewnątrz, przedarł się w pole karne i uderzył prosto w Keylora Navasa. Nie zmieniło to tego, że był to jeden z nielicznych momentów przed przerwą, gdy PSG wydawało się zaskoczone.

Guardiola musiał iść za ciosem.

Zacznij obstawiać zakłady w Fuksiarz.pl!

Po kwadransie ujrzeliśmy już inne City. Gundogan został ustawiony głębiej, zaś Foden zaczął operować na swoim naturalnym miejscu – na kierownicy. Przede wszystkim jednak zmieniło się ustawienie Joao Cancelo, któremu ściągnięto lejce, zrzucono hamulec ręczny. Dzięki większemu posiadaniu piłki, ekipa z Premier League mogła coraz bardziej narzucać rywalowi swoje prawa. Jednym z nich było prawo Portugalczyka do szusowania lewą stroną boiska i tworzenie coraz większej liczby akcji zaczepnych.

Problem polegał na to, ż prawonożny Cancelo był czytany przez Angela Di Marię. Obrońca ciągle łamał, chcąc zagrywać swoją lepszą nogą, co – jak zauważył Michael Cox – raz niemal zakończyło się dla Manchesteru City tragicznie. Argentyńczyk odebrał Cancelo piłkę i podał do Mbappe. Sytuację musiał ratować Ederson, który wybiegł z bramki.

Pchnęło to Guardiolę do kolejnej zmiany. Cancelo wrócił do bazy, a na placu boju zameldował się lewonożny Zinczenko. I PSG zupełnie przepadło.

Ukrainiec raz po raz rozrywał ich boki obrony, radząc sobie ze wspomnianym Di Marią. Stworzone przez niego akcje przyczyniły się do wywalczenia stałych fragmentów, dzięki którym Manchester City wygrał spotkanie z PSG. To po jego podaniu na murawę padł Foden i The Citizens otrzymali ten rzut wolny. Brzmi to mało spektakularnie, lecz w kontekście całego dwumeczu może mieć kolosalne znacznie.

Sztuka (nie)ekskluzywności

Manchester City wcale nie wymyślił z PSG kwadratowych jaj. Zmiana w grze, której dokonał Pep Guardiola była jedną z prostych, ale zarazem jedną z najważniejszych w tym sezonie prowadzonego przez niego klubu. Zupełnie zmieniła obraz meczu i spowodowała, że futbol znowu wyglądał tak prosto. Banalne działanie, znacznie mniej skomplikowane niż ułożenie całego systemu tak, by funkcjonował on bez udziału napastnika. Jest to jednak kolejny dowód na to, że Katalończyk ma po prostu niezbywalny kunszt trenerski.

Jego komunikaty rzadko są zawoalowane, w końcu w Manchesterze City radzi sobie nie tylko taka piłkarska głowa jak Kevin de Bruyne, ale i Kyle Walker. Guardiola z łatwością dociera do większości swoich piłkarzy, a później czerpie z tego profity. W kontekście jednego spotkania dobrze było widać to na przykładzie Zinczenki. W kontekście całego sezonu najbardziej nośnym nazwiskiem jest Riyad Mahrez.

Algierczyka Katalończyk na długo potrafił wsadzić do lodówki. Teraz jednak uczynił z niego postać niemal kluczową, znacznie ważniejszą niż Raheem Sterling! Skrzydłowy miał udział w 20 bramach w trakcie swoich 26 meczów w Lidze Mistrzów. To wynik godny pochwały, tak samo jak relacje, jakie na The Etihad zbudował szkoleniowiec. Tam właściwie nie ma żadnych odrzuconych piłkarzy. Wszyscy mogą się przydać, niezależnie od tego, czy nazywasz się Sterling, Aguero, Zinczenko czy Steffen. Guardiola stroni od zajeżdżania swoich piłkarzy, zdaje sobie sprawę ze specyfiki bieżącego sezonu. I to właśnie dlatego to on ma dzisiaj komfort.

Przewidywane składy

Manchester City: Ederson; Kyle Walker – Ruben Dias – John Stones – Oleksandr Zinczenko; Rodri – Ilkay Gundogan, Bernardo Silva; Riyad Mahez – Kevin de Bruyne – Phil Foden

PSG: Keylor Navas; Alessandro Florenzi, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Mitchel Bakker – Ander Herrera, Marco Verratti; Angel Di Maria, Leandro Paredes, Neymar; Mauro Icardi

Fot. Newspix

Jan Piekutowski

Opublikowane 04.05.2021 12:27 przez

Jan Piekutowski

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Bundesliga
11.05.2021

Niekończąca się opowieść – Bayern nie opuszcza tronu

Jeżeli ktoś przypadkowo spojrzy na tabelę Bundesligi, może dojść do wniosku, że Bayern Monachium dość łatwo wywalczył dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Na dobrą sprawę, to już od ponad miesiąca “Die Roten” byli niemal pewni końcowego triumfu. Ponownie na finiszu mają pokaźną przewagę punktową, a gdyby nie brak kibiców i niemożność hucznego celebrowania sukcesu, wszystko […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Podbeskidzie bliskie utrzymania, Piast z małymi szansami na puchary

Z tą naszą “Niewydrukowaną tabelą” jest tak, że im bliżej końca sezonu zaczynamy rozkminiać “co by się stało, gdybyśmy żyli w świecie idealnym bez błędów sędziowskich”. No i na kolejkę przed końcem widzimy: bliżej utrzymania byłoby Podbeskidzie, a nie Stal. A gra o czwarte miejsce premiowane awansem do pucharów wcale nie zależałoby tylko od Piasta […]
11.05.2021
Ekstraklasa
11.05.2021

Kozacy i badziewiacy. Witamy z powrotem, panie Jimenez

Jesus Jimenez to nie jest piłkarz idealny. Może irytować, że okresy świetnej gry przeplata z seriami naprawdę bladych występów. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że bez jego wkładu w ofensywę Górnik Zabrze miałby w tym sezonie poważne problemy. Swoim występem przeciwko Jagiellonii Białystok napastnik zabrzan w pełni zapracował na piątą już w bieżących rozgrywkach nominację […]
11.05.2021
Weszło
06.05.2021

Kante vs Mahrez w finale Ligi Mistrzów. Pięknej historii ciąg dalszy

Lubimy romantyczne historie w świecie futbolu przepełnionym wielkimi pieniędzmi. Tych kopciuszków, którzy potrafią utrzeć nosa gigantom, oraz piłkarzy ze szczytu, którzy wyrośli dosłownie znikąd. Przykłady można mnożyć, ale ten konkretny jest wyjątkowy. Kiedy pięć lat temu Leicester wygrywało Premier League, czy ktoś w ogóle pomyślał, że jeden z tamtych zawodników wygra w niedalekiej przyszłości Ligę […]
06.05.2021
Liga Mistrzów
05.05.2021

Karim Benzema jak Kobe Bryant. Wygra Ligę Mistrzów na własny rachunek?

Real Madryt jedzie już w tym sezonie na oparach i z podziurawionymi oponami. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a są w ostatnich miesiącach dręczeni kontuzjami z taką częstotliwością, że nie uzasadnia tego nawet napięty do granic wytrzymałości terminarz. Na rozliczanie pionu medycznego mistrzów Hiszpanii przyjdzie jednak pora po zakończeniu rozgrywek. Dzisiaj “Królewscy” mają zaś do wykonania piekielnie trudną […]
05.05.2021
Weszło
04.05.2021

PSG to dziecko, które ryczy i bije, gdy przegrywa. Manchester City w finale Ligi Mistrzów!

Możesz przegrać półfinał Ligi Mistrzów, ktoś przecież musi. Możesz przegrać go nawet bardzo wyraźnie, przecież takie historie się zdarzają. Warto jednak starać się przynajmniej zachować pozory i twarz. A tego PSG w starciu z Manchesterem City zrobić nie potrafiło. Skończyło się na 2:0 dla gospodarzy, ale minusów dla paryżan jest znacznie więcej. Drugi raz w […]
04.05.2021
Piłka nożna
04.05.2021

Komfort ma tylko City. Czy PSG zdoła wrócić do gry w półfinale Ligi Mistrzów?

Pierwszy maja nie był spokojnym dniem dla zawodników The Citizens i Les Parisiens. Oba kluby stanęły do rywalizacji w lidze, walcząc ze sobą korespondencyjnie. I chociaż oba wygrały, to nastroje przed nadchodzącym starciem są kompletnie różne. Manchester City i PSG rozpoczną we wtorek półfinałową rywalizację w Lidze Mistrzów. Ich działania z weekendu mogą mieć przełożenie […]
04.05.2021
Weszło
28.04.2021

Gen, którego nie da się wyplenić. PSG znowu przegrywa przez swoje błędy

“How many times?” krzyczał Jerzy Janowicz podczas Australian Open w 2013 roku. Dzisiaj kibice PSG mogli wołać do niebios dokładnie to samo. Ich zawodnicy znowu ich zawiedli, znowu wywrócili się na dziesięć metrów przed metą. Jak – grając w półfinale Ligi Mistrzów – można popełniać takie błędy?  Manchester City, zespół budowany przez Pepa Guardiolę, zdobył […]
28.04.2021
Piłka nożna
28.04.2021

Fajerwerki w starciu PSG z Manchesterem City więcej niż możliwe

Fortuna była dla nas tym razem bardzo łaskawa. W jednym półfinale skrzyżowała szable futbolowych pragmatyków, w drugi zaś postawiła na kluby, którym bliżej do hołdowania podejściu Marcelo Bielsy. To o tyle mało zaskakujące, że i Pochettino, i Guardiola są spadkobiercami stylu Argentyńczyka. Manchester City i PSG rozpoczną w środę półfinałową rywalizację w Lidze Mistrzów. Rywalizację […]
28.04.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Bundesliga
11.05.2021

Niekończąca się opowieść – Bayern nie opuszcza tronu

Jeżeli ktoś przypadkowo spojrzy na tabelę Bundesligi, może dojść do wniosku, że Bayern Monachium dość łatwo wywalczył dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Na dobrą sprawę, to już od ponad miesiąca “Die Roten” byli niemal pewni końcowego triumfu. Ponownie na finiszu mają pokaźną przewagę punktową, a gdyby nie brak kibiców i niemożność hucznego celebrowania sukcesu, wszystko […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Podbeskidzie bliskie utrzymania, Piast z małymi szansami na puchary

Z tą naszą “Niewydrukowaną tabelą” jest tak, że im bliżej końca sezonu zaczynamy rozkminiać “co by się stało, gdybyśmy żyli w świecie idealnym bez błędów sędziowskich”. No i na kolejkę przed końcem widzimy: bliżej utrzymania byłoby Podbeskidzie, a nie Stal. A gra o czwarte miejsce premiowane awansem do pucharów wcale nie zależałoby tylko od Piasta […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Anglia
10.05.2021

Strażak Sam nie pomógł. WBA i Kamil Grosicki zasłużenie opuszczają Premier League

Potrzebowali cudu. Do strefy spadkowej trafili już po szóstej kolejce i przez 29 kolejnych nie potrafili wyściubić za nią głowy. Wciąż jednak wierzyli, że uda się zagrać losowi na nosie, że Sam Allardyce znowu dokona czegoś niezwykłego. I faktycznie zrobił to, rozbijając Chelsea 5:2. Był to jednak jednorazowy wyskok. Wczoraj WBA oficjalnie dołączyło do Sheffield […]
10.05.2021
Serie A
09.05.2021

Szczęsny wprowadził Juventus na autostradę do piekła i wyjazdu już nie było

To miał być hit tej kolejki Serie A. Powrót do dawnych klasyków, w których Juventus i AC Milan walczyły o najważniejsze laury włoskiego futbolu. No i de facto był, bo gra toczyła się o Ligę Mistrzów. Szkoda tylko, że na mecz dojechał tyko jeden zespół.  Juventus – Milan: fatalni gospodarze Juventus istniał jedynie na papierze. […]
09.05.2021
Anglia
09.05.2021

Kontuzja Bielika, problemy finansowe. Utrzymanie Derby County to cud

Dla kibiców Derby County to powinien być sezon do zapomnienia. Ich drużyna miała walczyć o udział w barażach, a już na pewno zająć solidne miejsce w środku tabeli. Zamiast tego do końca drżała o utrzymanie, sięgając po nie w okolicznościach pasujących do najbardziej dramatycznych zakończeń seriali telewizyjnych. Jak jednak zapomnieć o tym wszystkim, co było […]
09.05.2021
Anglia
08.05.2021

Wersja beta finału Ligi Mistrzów zaczyna się dzisiaj

Podobno na świecie nie ma przypadku, wszystko jest odgórnie zaplanowane. Musiał się zatem ktoś bardzo postarać, ustawić ruchy gwiazd w taki sposób, by kilka dni po awansie do ostatniej fazy Ligi Mistrzów dwaj finaliści zmierzyli się ze sobą w bezpośrednim pojedynku. Manchester City zagra z Chelsea w fazie testowej tego, co czeka nas 29 maja.  […]
08.05.2021
Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olisadebe
Olisadebe
7 dni temu

Totalnie nie rozumiem zarzutu o “zażynanie” Neymara, a niemal w każdym akapicie autor w ten sposób odnosi się do jego występu w weekend. Wręcz na tym buduje opis dzisiejszego meczu. Przed wygranym spotkaniem z Bayernem, Neymar również zagrał całe, jeszcze ważniejsze spotkanie przeciwko Lille, a jego występ na Allianz Arena był conajmniej fenomenalny. Piłkarz będący w ciągłej grze wcale nie jest gorzej przygotowany do następnego meczu od tego, który jest w ciągłej rotacji. Czasami wręcz przeciwnie. Szkoda, że dziennikarz sportowy wpaja niektórym osobom takie hasła, jak “zażynanie Neymara”, kiedy gość zwyczajnie zagrał w ważnym meczu, dał PSG istotne trzy punkty, które utrzymały ich w walce o mistrzostwo oraz zapewniły odpowiednią pewność siebie przed dzisiejszym spotkaniem z City.

Olisadebe
Olisadebe
7 dni temu
Reply to  Olisadebe

Aby jeszcze bardziej rozjaśnić – Guardiola na spotkanie z Leeds, poprzedzające rewanż poprzedniej rundy Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund, również wyszedł “drugim garniturem” (też trzy zmiany w składzie względem tych dwóch meczów). W meczu z Borussią zawodnicy mieli ogromny problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu gry, a spotkanie momentami wypadało im spod kontroli. Ostatecznie wygrali, ale “zażynana” przed meczem Borussia się mocno postawiła, a 9 zawodników zagrało w poprzednim meczu ze Stuttgartem (wynik 3:2, też stykowy jak PSG-Lens). Zawodnicy BVB nie odstawali fizycznie, a wynik odwrócił się dopiero po nieco wątpliwym zdaniem wielu sędziów rzucie karnym.

Michal
Michal
7 dni temu
Reply to  Olisadebe

Poza tym warto rowniez dodac, ze PSG znacznie lepiej radzi sobie na wyjazdach w tym sezonie Ligi Mistrzow. Rozbite United, Barcelona, Bayern. Bedzie ciekawie 😉

Guess who
Guess who
7 dni temu

Ja bym nie popadał w takie zachwyty nad City, bo chyba oglądałem inny mecz, niż autor. Owszem, zgadzam się, że PSG w drugiej połowie dziwnie oklapło. Ale chciałbym zauważyć, że City wcisnęło dwie bramki z niczego (dośrodkowanie z wolnego zamienione przez Navasa na bramkę – a facet takie kartofle to wpuszcza raz na całą karierę – oraz strzał z wolnego, którzy przeszedł przez dziurawy mur). Z akcji City nie miało dosłownie niczego. A jakoś nie przypuszczam, że w rewanżu nagle City wejdzie na inny poziom i zacznie ostrzeliwać bramkę PSG jakby to był Lech.

BTW: ech ta legendarna remontada Barcelony, po której Aytekin już NIGDY nie sędziował w LM meczu w fazie pucharowej, ani w ogóle żadnego o jakimś istotnym znaczeniu… Bo gdyby wtedy był VAR, to mecz skończyłby się wynikiem 3-2 albo zbliżonym.

JacekS
JacekS
7 dni temu
Reply to  Guess who

PSG bez Mbappe zaliczy kiepska wycieczke do UK. Sam Neymar bez Mbappe nie wygra tego meczu dla PSG.

Peres
Peres
7 dni temu

Co do Neymara , to że w drugiej połowie zagrał słabiej może być spowodowane tym że pod koniec pierwszej połowy upadł na rękę, trzymał się za nią kilka dobrych minut i od tamtej pory zniknął, już pod koniec pierwszej połowy się wyłączył.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
7 dni temu

Sklad City z tymi myslnikami to po co?

davi
davi
6 dni temu

Moja wypłata za ostatni miesiąc wynosiła 11000 dolarów… Wszystko, co robiłem, to zwykła praca online w wygodnym domu przez 3-4 godziny dziennie, którą dostałem od tej agencji, którą odkryłem w Internecie i płacili mi za to 95 dolców co godzinę…. aby uzyskać więcej informacji odwiedź dowolną zakładkę na tej stronie Wielkie dzięki.
Skopiuj tutaj… ……. https://www.Usa.work45.Com

Suche Info
11.05.2021

Double-double Piotra Zielińskiego!

Piotr Zieliński jeszcze nigdy w swojej karierze nie notował takich liczb. Biorąc pod uwagę Serie A i Ligę Europy, Polak wykręcił już double-double! Przyklepał je dziś z Udinese (mecz wciąż trwa). Zieliński wpisał się na listę strzelców dobijając strzał Osimhena. To jego dziesiąta bramka w sezonie. Ósmy gol Piotra Zielińskiego w tym sezonie ligowym! ⚽ […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Manchester City mistrzem Anglii!

Manchester United przegrał z Leicester 1:2 (Solskjaer wyszedł rezerwowym składem), co oznacza, że Manchester City przyklepał tytuł mistrza Anglii. Ekipa Guardioli ma dziesięć punktów przewagi nad United i już nie da się przeskoczyć jej w tabeli Premier League. Dla City może to być najlepszy sezon w historii klubu. Zdarzyło im się wprawdzie zdobyć już wcześniej […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Mbappe stawia warunek: przedłuży kontrakt, jeśli dostanie zgodę na IO

Kylian Mbappe nie zamierza latem odpoczywać. Po intensywnym sezonie chce wziąć udział nie tylko w mistrzostwach Europy, ale i w – zdaniem „L’Equipe” – Igrzyskach Olimpijskich. Euro kończy się 11 lipca, Igrzyska zaczynają 23 lipca, a kończą 7 sierpnia. Oznaczałoby to, że Francuz musiałby odpocząć na początku przyszłego sezonu. W momencie, kiedy PSG przygotowuje się […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Borna Sosa. Chciał grać dla Niemiec, nie zagra nigdzie?

Borna Sosa to jeden z ciekawszych lewych obrońców w Bundeslidze. Pochodzi z Chorwacji, grał dla młodzieżówek, ale nigdy nie dostał powołania dla dorosłej reprezentacji. Zainteresowała się nim więc niemiecka federacja. I namówiła do tego, by przyjął niemieckie obywatelstwo. Procedura była bardzo prosta, gdyż jego matka urodziła się w Berlinie. Sam Sosa nie ukrywał, że nie […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Piłkarz Premier League w ulicznej naparzance [WIDEO]

Sheffield United leci z Premier League. Jakby kłopotów w tym klubie było mało, Oli McBurnie – napastnik Sheffield szkockiego pochodzenia – został aresztowany. Powód? Piłkarz uwikłał się w uliczną bójkę. Miał pecha, bo zajście zostało uwiecznione przez kamerę. Choć McBurniemu trzeba oddać, że zrobił wiele, by unicestwić ulicznego reportera (czytaj: sprzedał buta w kamerę). Bójkę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boniek: – Nie podobała mi się manifestacja Błaszczykowskiego

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu portalowi meczyki.pl. Prezes PZPN porusza wiele kwestii organizacyjnych wokół nadchodzącego Euro. Wypowiedział się także na temat ostatniego gestu Jakuba Błaszczykowskiego. – Regularnie oglądam ligę i muszę szczerze powiedzieć, że nie podobała mi się manifestacja Kuby Błaszczykowskiego po strzelonym golu. To było ostentacyjne pokazanie, co myślę o trenerze, którego sam zatrudniłem. Kuba […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Jak co sezon: Marco Paixao królem strzelców 2. ligi tureckiej

Jeśli się starzeć, to tak, jak bracia Paixao. Flavio może niebawem złamać granicę stu goli w Ekstraklasie, a Marco… wymiata na zapleczu tureckiej Super Lig. Portugalczyk został po raz trzeci z rzędu królem strzelców. Jego dorobek bramkowy w Altay SK jest niebywały: 18/19 – 29 bramek 19/20 – 22 bramki 20/21 – 22 bramki Ale […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Veratti opuści Euro? Pauza potrwa od 4 do 6 tygodni

Reprezentacja Włoch na Euro bez Marco Verattiego? Taki scenariusz jest nie tylko możliwy, ale i prawdopodobny. Piłkarz nie zagrał w ostatnim meczu ligowym PSG ze względu na uraz. Dziś PSG poinformowała o tym, jakie są rokowania. No cóż – nie najlepsze. W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że Włoch będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni. […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Laporte zagra na Euro, ale… dla Hiszpanii

Aymeric Laporte to ciekawy przypadek. Ma 26 lat, od kilku sezonów gra w Manchesterze City, kosztował 65 milionów euro, a nigdy nie zadebiutował reprezentacji Francji. Obrońca uznał więc, że skorzysta ze swoich baskijskich korzeni. Według informacji „Marki” piłkarz City ma dostać jutro hiszpańskie obywatelstwo. Hiszpański magazyn uważa, że Laporte znajdzie się tym samym w kadrze […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Żona Vesovicia kontratakuje: – Boicie się pozwolić mu grać!

Nie wiemy, czy Tamara Vesović, żona Marko, ma rację. Nie wiemy też, czy pomaga swojemu mężowi, czy jednak wyrządza szkodę. Wiemy jednak, że ma do powiedzenia dużo i wypowiada się bardzo chętnie. Dziś znów na Instagramie stanęła murem za swoim partnerem. Pani Tamara wrzuciła maila od jednego z dziennikarzy, w którym ten prosi o rozmowę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boguski: – Jean Carlos powiedział prawdę

Rafał Boguski żegna się z Wisłą Kraków. Ikona „Białej Gwiazdy” z ostatnich lat udzieliła wywiadu „Gazecie Krakowskiej”. Odnosi się do ostatnich wydarzeń w Wiśle i konflikcie z Peterem Hyballą. Boguski brał udział w symbolicznej celebracji gola Jakuba Błaszczykowskiego, który po strzelonej bramce podbiegł do Kazimierza Kmiecika, którego Hyballa chciał się pozbyć. – Jestem zdania, że […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Trzech piłkarzy żegna się ze Śląskiem Wrocław

Israel Puerto, Mathieu Scalet i Maciej Wilusz po zakończeniu tego sezonu odejdą ze Śląska Wrocław. Puerto ostatnio nie był w najwyższej formie, ale klub chciał zatrzymać. Hiszpan jednak nie wyrobił limitu potrzebnego do automatycznego przedłużenia umowy, a porozumienie w sprawie normalnego przedłużenia kontraktu okazało się niemożliwe.  – Oczekiwania Israela Puerto i reprezentującej go agencji są […]
11.05.2021
Bundesliga
11.05.2021

Niekończąca się opowieść – Bayern nie opuszcza tronu

Jeżeli ktoś przypadkowo spojrzy na tabelę Bundesligi, może dojść do wniosku, że Bayern Monachium dość łatwo wywalczył dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Na dobrą sprawę, to już od ponad miesiąca “Die Roten” byli niemal pewni końcowego triumfu. Ponownie na finiszu mają pokaźną przewagę punktową, a gdyby nie brak kibiców i niemożność hucznego celebrowania sukcesu, wszystko […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Buffon potwierdził, że latem odchodzi z Juventusu

Gianluigi Buffon odejdzie z Juventusu po zakończeniu tego sezonu. Plotkowano na ten temat od dłuższego czasu i tym razem w pogłoskach było więcej niż ziarno prawdy. Do pewnego momentu wydawało się, że Buffon pozostanie w Turynie, ale potem media zaczęły informować, że jednak spodziewał się częstszej gry w tym sezonie. Na dziś 43-latek wystąpił w […]
11.05.2021