post
Avatar

Opublikowane 19.04.2021 13:21 przez

Kamil Warzocha

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że tworzymy teorie spiskowe, ale kilka poszlak wskazuje, że coś jest na rzeczy. Widzą to szczególnie kibice, którym nie w smak cała ta sytuacja.

Luka Zahović – problem Pogoni Szczecin?

Można odnieść wrażenie, że słoweński napastnik bywa pomijany na boisku przez konkretnych piłkarzy. Wsłuchując się w głosy idące ze Szczecina, tę bierność wobec Zahovicia zarzuca się szczególnie Sebastianowi Kowalczykowi. Kapitan Pogoni w meczu z Podbeskidziem nie poszukał podaniem swojego kolegi ani razu przez 15 minut, kiedy ten wszedł z ławki. Były ku temu okazje, a szczególnie ta z poniższego obrazka. 22-latek przejął piłkę na własnej połowie, ruszył na połowę gospodarzy i miał sześć sekund na to, żeby w sposób komfortowy zagrać prostopadłą piłkę do Słoweńca. Widział go doskonale, przestrzeń była otwarta.

Oczywiście Kowalczyk na obsłużenie kolegi się nie zdecydował. Wolał wstrzymać grę.

Problem jest realny

W Szczecinie mówi się, że Luka Zahović nie cieszy się sympatią ze strony rady drużyny. Na jej czele stoją oczywiście Sebastian Kowalczyk i Adam Frączczak, któremu przypisuje się rolę antagonisty. Dlaczego? Ponoć chodzi o wewnętrzne interesy, odbywa się walka o nowy kontrakt. Gdyby konkurent z ataku strzelał więcej bramek, wiadomo, że przyszłość 33-latka stałaby pod znakiem zapytania. Załóżmy, że to prawda. Że kilku piłkarzy celowo spycha Zahovicia na margines, co w meczach czasami da się zauważyć. Bo wcale nie jest tak, że Słoweniec unika gry. Chce być pod prądem, lubi grać na ścianę, ma w tym sezonie jeden z najlepszych dorobków wśród napastników Ekstraklasy, jeśli chodzi o kluczowe podania.

Zebrał też kilka asyst, ma trzy bramki. Jasne, spodziewano się po nim, że będzie dostarczał lepsze liczby. Dobre CV zobowiązuje. Tylko że to już nie pierwszy raz w ostatnich latach, kiedy nowy napastnik Pogoni nie daje sobie rady. Przychodzi do zespołu w założeniu jako ciekawe wzmocnienie, a kończy się tak, że opuszcza klub z opuszczoną głową. Niewykluczone, że podobnie będzie z Zahoviciem. Możemy tutaj dostrzec pewną tendencję.

Co znamienne, o problemie swojego podopiecznego przed meczem z Podbeskidziem powiedział sam trener Runjaic: – Luka nie jest zadowolony ze swojej formy, liczby strzelonych goli i pozycji w zespole. Ma natomiast nasze zaufanie, odpowiednio wspieramy go, ponieważ wiemy, że jest jakościowym zawodnikiem. Może potrzebuje więcej czasu na akceptację zespołu, żeby ten potrafił go odpowiednio wykorzystać. Luka nie jest typowym napastnikiem w Ekstraklasie. My też gramy trochę innym systemem, ale mamy dobre wyniki, a to jest najważniejsze.

Na pewno zwracają uwagę słowa “akceptacja zespołu”. Można przyjąć, że ona nie przebiega w należyty sposób, skoro po meczu z Podbeskidziem Luka Zahović był jedynym zawodnikiem Pogoni, który po zwycięstwie nie cieszył się z zespołem (wideo z szatni na klubowej stronie).

Rzecznik wyśmiewa teorie spiskowe

Ostro na różne domysły z tym związane w rozmowie z PogonSportnet.pl zareagował rzecznik klubu Krzysztof Ufland. – Przy Sebie Kowalczyku pojawiają się głosy, że dobrze byłoby, żeby miał więcej liczb. Takie stwierdzenie usłyszałbyś pewnie w pierwszej kolejności z jego strony. I teraz naprawdę można wierzyć w to, że zawodnik chciałby pozbawić się w takiej sytuacji potencjalnej asysty? Mówienie o tym, że ktoś chciał komuś zabrać gola jest niepoważne. Na siłę można szukać wiele innych argumentów: jest końcówka meczu, jesteś zmęczony, nogi nie zawsze nadążają za głową, a więc nie zawsze podejmiesz właściwą decyzję, bądź nie zdążysz zrobić tego we właściwym momencie. To normalne. W meczu z Podbeskidziem gole nie padły przynajmniej po dwóch lepszych okazjach bramkowych. Wygrywamy po dwóch trafieniach chłopaków z regionu, wychowanków, ale znajdujemy sobie tematy zastępcze. I snute są teorie spiskowemówił Danielowi Trzepaczowi.

I dodał w temacie samego Zahovicia: – To, że na fragmencie filmu, czy zdjęciu dany zawodnik nie eksploduje radością, o niczym nie świadczy. Aż dziwię się, że muszę to opowiadać. Natomiast i to zostało wykorzystane do próby wykreowania zniekształconego obrazu. Mógłbym się przerzucać przykładami: kiedy drużyna strzeliła drugiego gola, Luka cieszył się z pełnym uśmiechem na twarzy z całą drużyną. Nie wiem, czy widać to było w telewizji, ale tak było. Później wszedł na końcówkę meczu, znów nie strzelił bramki i był wkurzony. Doszukiwanie się w tym dodatkowej historii jest bezzasadne. 

Z jednej strony takie szczegóły mogą nie mieć żadnego znaczenia i wywód kibiców traci sens. Z drugiej – na myśl przychodzi casus Roka Sirka w Zagłębiu Lubin. Poza kamerami telewizyjnymi widać było doskonale, że ten piłkarz jest w szatni ciałem obcym. Różnica między oboma Słoweńcami polega jednak na tym, że jeden ma duże umiejętności w skali Ekstraklasy, a drugi niekoniecznie.

Zahović powinien mieć dwa gole więcej

Może być też tak, że to teoria zbyt grubymi nićmi szyta.

Wiecie, teoria z wykluczaniem napastnika przez kilku kolegów z zespołu nie musi być wcale prawdziwa. Są rozsądne przesłanki, by tak myśleć, tym bardziej, że pomijanie Zahovicia w akcjach ofensywnych nie ma miejsca od wczoraj. Ale, żeby nie było, przyjmijmy też, że nie ma potrzeby wietrzyć żadnego spisku. Niech zajmują się tym kibice. Nawet wtedy jednak nie da się przejść obojętnie obok faktu, że były piłkarz Mariboru nie prezentuje się na miarę swoich możliwości od dłuższego czasu. Wygląda na to, że ma problem z aklimatyzacją i być może to bardziej jego sprawa osobista niż problem wynikający z czynników zewnętrznych.

  • Zahović oddał 23 strzały w lidze. Strzelił dwie bramki przy xG 3,8
  • Dla przykładu piłkarze z największą różnicą między golami a xG (na minus):
    Rivaldinho – 25 strzałów, jeden gol, xG 2,90
    Samuel Mraz – 23 strzały, jeden gol, xG 3,5
    Richmond Boakye – 22 strzały, zero goli, xG 1,8
    Michał Żyro – 35 strzałów, cztery gole, xG 5,7

Ameryki nie odkryjemy, ale oczywistym jest, że takim przypadkiem powinna zająć się szatnia. Wyalienowany piłkarz mógłby okazać się kluczowy w walce o najwyższe cele, ale, cytując Runjaica, nie będzie, bo zespół nie potrafi go odpowiednio wykorzystać. To nie brzmi optymistycznie. Zgodnie przyznamy, że szkoda byłoby zaprzepaścić potencjał na kozaka naszej ligi. Nieważne, czy przykładają do tego ręce koledzy z drużyny, czy chodzi o jakiś problem mentalny. Na twarzy i w reakcjach boiskowych Zahovicia wypisana jest frustracja. Argument, że to wynika z braku skuteczności w polu karnym, raczej nie ma nic do tego.

Dopóki wyniki będą się zgadzały, jest to wątek drugorzędny, choć niebędący zupełnie bez znaczenia. Najbardziej dziwi nas fakt, że w obliczu szansy na historyczny sukces, nerwowość w szczecińskie szeregi wprowadzają nie zawistnicy, których zapewne “boli wielka Pogoń”, ale sami kibice.

Fot. FotoPyk

Kamil Warzocha

Nołnejm z Chojnowa wynaleziony przez trenera Rokuszewskiego. Trzeci najmłodszy w zespole Weszło, filolog i (jeszcze) student dziennikarstwa. Chciał być piłkarzem, może kiedyś zostanie dziennikarzem. Na boisku czerpie z Zielińskiego, w życiu od Lewandowskiego. Najbardziej lubi robić wywiady.

Opublikowane 19.04.2021 13:21 przez

Kamil Warzocha

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Ekstraklasa
17.05.2021

Czy Jakub Błaszczykowski rozmienia swoją legendę na drobne?

Żaden polski piłkarz nie miał tak dobrego PR-u jak Jakub Błaszczykowski. Miał wszystko, żeby rozkochać Polaków. I rozkochał. Trudne dzieciństwo i dramat rodzinny, który – jakkolwiek to brzmi, pewnie brutalnie – od razu stawiał go w pozycji gościa, któremu się kibicuje. Oddanie dla reprezentacji Polski. Wielkie uznanie w Borussii Dortmund, gdzie postrzega się go za […]
17.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Lederman: W Barcelonie miałem przyszłość, ale dostałem policzek od losu

– Kiedy miałem 10 lat, chodziłem do szkółki Barcelony w LA. Pewnego dnia pojechaliśmy do Hiszpanii, żeby zagrać kilka meczów towarzyskich z zespołami La Masii. Pokonaliśmy swój rocznik 4:1, ja zagrałem bardzo dobrze, zanotowałem gola i asystę. Po meczu zostałem zaproszony na testy. Niestety byłem jednym z dziesięciu zawodników, którzy w młodym wieku zostali sprowadzeni […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Piszczu, gdybyś tak mógł jeszcze zagrać ten jeden sezon…

Co prawda Łukasz Piszczek jeszcze nie zagrał ostatniego meczu dla Borussii Dortmund, ostatniego słowa nie powiedział, ale wczoraj zdobył z nią ostatnie trofeum. Zagrał w ostatnim finale w swojej profesjonalnej karierze, to już pewne. Na naszych oczach kończy się pewna epoka, trzeba się z tym pogodzić. Szkoda, bo wydaje się, że były reprezentant Polski mógłby […]
14.05.2021
Weszło
12.05.2021

Hertha bliżej utrzymania, Piątek z kontuzją

Wielka ulga, ale i wielkie obawy. Tak można najkrócej podsumować dzisiejsze starcie Herthy Berlin, która pojechała do Gelsenkirchen, by uczynić ważny krok na drodze do utrzymania. Ulga – bo choć momentami pachniało sensacją, to ostatecznie stołeczni piłkarze zdobyli arcyważne 3 punkty. Obawy – bo niestety, ale Krzysztof Piątek opuścił boisko przed czasem, z powodu kontuzji. Może […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Podbeskidzie mistrzem pierwszych metrów, ale najgorsze na finiszu

Jeśli Podbeskidzie wygra w ostatniej kolejce z Legią, a Stal nie zdobędzie punktu ze Śląskiem, dojdzie co cudu. Oto bowiem “Górale” utrzymają się w Ekstraklasie w cudownych okolicznościach, choć, patrząc na całokształt sezonu, raczej niezasłużenie. Głupio gubione punkty, miano najgorszej ekipy wyjazdowej w lidze, najbardziej dziurawa defensywa. Takie aspekty sprawiają, że na myśl o takim […]
12.05.2021
Liczba komentarzy: 34
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
żabol
żabol
28 dni temu

Mam życzenie ,żeby Górnik jutro przegrał z Pogonią a tak zapewne się stanie bo są bez formy. Pogoń ma realne szanse na mistrza bo tęczowicwks są już zmęczeni sezonem a na ich ,,popisy,, i ten wstyd w eliminacjach LM nie da się już patrzeć! Naprzód Pogoń po mistrzostwo!

Mayox
Mayox
28 dni temu
Reply to  żabol

Może tak być, natomiast to ekstraklasa…
Pogoń wygrała z Podbeskidziem i Płockiem, na ten moment dwoma najgorszymi zespołami w lidze (jeszcze Stal, ale oni maja pecha 😉 ). Równie dobrze może z Górnikiem przegrać bo czemu by nie a Legia wygrać w Gliwicach (bo niby czemu nie, ile można dostawać od Piasta, za długie serie są wbrew ekstraklasowej logice) i za 2 dni zamiast 3 może być znowu 9 i będzie placz… lepiej się nie podpalaj xD

jeremy
jeremy
28 dni temu
Reply to  żabol

trzeba jątrzyć, bo chrzestnemu nie idzie…

superwojtek09pl
superwojtek09pl (@superwojtek09pl)
28 dni temu
Reply to  żabol

Myślę, że wstyd byłby taki sam, tylko ze przedstawiony przez mniej bogatą i historycznie utytułowaną drużynę, której taki wstyd można wybaczyć.

Maks.
Maks.
28 dni temu
Reply to  żabol

Jeżeli Pogoń wygra z Górnikiem i Stalą a Legia straci punkty z Piastem i Lechią to zacznie się sraczka w Warszawie i w PZPN bo Boniek już chciał dekorować złotym medalem ekipę z Warszawy .Wydaje mi się że Przesmycki wkroczy do akcji i odpowiedni sędziowie będą sędziować odpowiednie mecze.

janusz
janusz
28 dni temu

nie jestem przekonany do tego spisku, ale jakbyście wrzucili filmiki z tych sytuacji, zwłaszcza ta sytuacja Frączczaka, to to naprawdę śmierdzi, może nawet nie spiskiem ale chwilowym fochem

Zahovic jest przede wszystkim probemem skautingu, bo jest napastnikiem niewypałem, jak miał sytuacje to i tak na potęgę partolił, i pytanie czy będą się z nim bujać jak z Maniasem czy już wystarczy

a Kowalczyk swoją drogą liczby ma tragiczne, po prostu

piotr
piotr
28 dni temu

Kowalczyk się za bardzo poczuł. Nie może być takich układzików. Sam nie ma liczb to musiał strzelić karnego żeby jakaś była.

Maks.
Maks.
28 dni temu
Reply to  piotr

Trzeba dodać że wyżebranego karnego bo Drygas miał strzelać .

FanKowala
FanKowala
28 dni temu

Teza, że Luka jest problemem Pogoni sugeruje jakoby, wprowadzał on jakiś ferment w klubie, a artykuł jest o czymś zupełnie innym. Do treści artykułu bardziej pasowałoby czy to Pogoń (albo wymienieni zawodnicy) nie jest problemem Zahovicia. Z samych zdjęć, fragmentów nagrań i kilkunastu minut na boisku jakiś daleko idących wniosków się nie wyciągnie. Natomiast widać, że Zahović w pogoni nie ucieka od gry (jak to się działo w przypadku np. Maniasa). Jest to zawodnik, który mimo słabych warunków fizycznych potrafi się zastawić, wygrać nawet główkę (mecz z Wisłą Płock). Na pewno widać po nim, że mu zależy i widać też, że jest po prostu dobrym piłkarzem. Trochę jest w tym klubie, może nie też znowu bardzo długo bo od października, więc powinien już być choć trochę zaaklimatyzowany. Nie wiemy czy to on jest tak zwanym zgniłym jabłkiem, natomiast żadne takie głosy z klubu do nas nie dochodzą. Dlatego kibice widząc jego zaangażowanie oraz reakcje zespołu próbują okazać mu swoje wsparcie.

szczeciniak
szczeciniak
28 dni temu

Problem to jest frączczak, Zahović to rozwiązanie.

XXX
XXX
28 dni temu

Pogoń od kilku lat najlepiej punktuje gdy poza kadra jest Frączczak, to on jest największym problemem.

Maks.
Maks.
28 dni temu

Problemem każdego zawodnika grającego w ataku Pogoni jest Frączczak .On ma grać i dostać kontrakt na co najmniej rok jeszcze.Szatniana klika go w tym wspiera .Każdy w Szczecinie to widzi…

kibic
kibic
28 dni temu

A co na to dlugi? Dlugi jak to skomentujesz?

nie oddaję do czasu
nie oddaję do czasu
28 dni temu

Frączczes odejdź plssssssss

Frączczers
Frączczers
28 dni temu

Pamiętam, jak Pogoń ściągnęła Gyurcso, z którym Fraczczak rywalizował o miejsce na skrzydle. AF9 grając na boku obrony potrafił pół meczu nie podac piłki swojemu konkurentowi do gry na skrzydle, grając na tej samej stronie boiska. Więc teza autora jak najbardziej może być słuszna.

Freddie Bajorek
Freddie Bajorek
28 dni temu

Problemem nie jest Zahovic, a grupa malkontenckich frustratów wśród kibiców, szczególnie tych udzielających się na “v-ce”. Robią nie wiadomo jak groźnego demona z Frączczaka. Frączczak nawet jak nie gra, jest odpowiedzialny za porażki, a teraz do roli pomagiera Frączczaka awansował Kowalczyk… w tym samym meczu Benedyczak nie zagrał do lepiej ustawionego Kurzawy i nad tym się nikt nie spuszcza. To są niestety smutne obrazki miasta Szczecina- tu zawsze musi być ktoś do bicia, ktoś odpowiedzialny za całe zło. Jak Pogoń zaczynała od 4 ligi to była wielka obraza majestatu i szukanie winnych, którzy nie pozwolili “panu Zbyszkowi” z Grodziska uczynić Pogoni wielką. Ci sami ludzie bili brawo Ptakowi przenoszącego do Szczecina drużynę z innego miasta. Pamiętam lata wyzłośliwiania się pod adresem “gastronomików” prowadzących klub w niższych ligach. Pamiętam, jak tym “złym”, “hamulcowym” był Zwoliński, zła była kobieta Zwolińskiego, gdyby Zwoliński miał chomika, to chomik też byłby odpowiedzialny za złe wyniki! Taki niestety panuje klimat w Szczecinie.
Tak na chłodno zastanów się jeden z drugim: co roku przychodzą do tego klubu nowi piłkarze, może niektórzy to ludzie słabego charakteru, ale naprawdę myślicie, że wszyscy co do jednego daliby się zdominować jednemu Frączczakowi, knującemu podłe intrygi?! Runjaić też?! Mroczek, wydając kasę, pyta Frączczaka o zgodę?! Puknijcie się wszyscy w swoje puste łby. Szczególnie niejaki Długi, Morszczuk i cała ta pierdząca w stołki przed komputerami ferajna!

Fakt taki
Fakt taki
28 dni temu

Popłynęłes z tym że Szczecin ma taki klimat. Popatrz co się dzieje w Krakowie, tam to jest dopiero chora jazda. Fraczczak nie wiedzieć czemu ciągle w Pogoni jest ale na pewno nie za formę sportowa. Zwoliński był mega cienki jak odchodził, a czy to wina jego chomika to nie ma znaczenia. Ważne są liczby jakie te nasze asy wyrabiają. Z faktami się nie dyskutuje. przy całej sympatii dla Kowalczyka i Luki, obydwoje liczb nie robią więc dobrze byłoby ich wymienić. O liczbach Fraczczaka to chyba nie trzeba wspominać…

Lepszy
Lepszy
28 dni temu

Tak jest. Złapiesz kilka minusów od vkowiczów, ja też, ale cieszę się, że pojawił się głos rozsądku

Szczecinianin
Szczecinianin
27 dni temu

Zawsze jestem za Pogonią, od dzieciaka chodzę na mecze, byłem w 4 lidze, byłem zawsze i czytając ten wywód o grupie malkontenckich frustratów wśród kibiców… muszę się zgodzić w całej okazałości xD Jak nie idzie to zawsze był jakiś kozioł ofiarny, a teraz okazuje się, że nawet jak idzie to też. Najśmieszniejsze jest to, że ze Zwolakiem i zarzucaniem, że to przez Inez nie miał formy to rzeczywiscie tak wszyscy mówili. xd Pamiętam wszystkie dramy i najczęściej największym problemem stawał się ktoś kto jeszcze pół roku wcześniej był uwielbiany. Pamiętam bluzgi na Petasza, jak z trybun na treningu leciały inwektywy w stronę Ławy, jak na prezentacji zespołu na WDSie obrażano Pietruszkę, jak szydzono z Kałużnego i Smolnego, jak najgorszym prezesem był Mroczek, który źle gospodaruje pieniędzmi, a nawet był moment, że Runjaić powinien być już zwolniony. Dramy były zawsze. Była nawet sytuacja, że Celeban wróćił do Polski i pozwolono mu trenować z Pogonią, ale potem podpisał kontrakt ze Śląskiem – w klubie nikt z tym nie miał problemu, a na trybunach Celebanowi nawet matkę przy pierwszej możliwej okazji obrażali. Pierwsze lepsze sytuacje, które mi się przypomniało, a których były setki. Był moment, że nawet Japończycy byli na cenzurowanym.

Ktoś pyta co Frączczak robi jeszcze w klubie, może przeczytajcie wywiad z Kozłowskim, Smolińskim, itd jak opowiadają jak na ich treningi o 7 rano przychodził Frączczak z Fojutem, czy jak mówią o tym jakie wsparcie mieli. Jak można się przypierdalać do człowieka, który siedzi z nami od kilkunastu lat i Pogoń traktuje jak rodzinę…

Mateo
Mateo
27 dni temu

Dokładnie tak jest

Nauczyciel
Nauczyciel
26 dni temu
Reply to  Mateo

Najsmutniejsze w tych narzekaniach kibiców Pogoni jest to, że prawie zawsze kozłem ofiarnym są ludzie związani z klubem i miastem. Ława, Zwoliński, Frączczak, teraz powszechne jeb***e w Kowalczyka. Nie ściągani najemnicy, z których część oczywiście gra fajnie, ale część ma wywalone. Ew. zagra fajnie 10 meczów i ucieka. A joby lecą na gości, którzy powinni być traktowani z jakimś tam szacunkiem, na pewno większym od najemników.

W normalnym przypadku dzieciaki ze Szczecina powinny mieć koszulki z nazwiskiem Kowalczyka czy Frączczaka, ale jak niby mają ich mieć za idoli i wzory, skoro wszędzie dookoła słyszą narzekanie na nich. Nie, słyszą, że fajniejsi są Akahoshi, Kozulj czy inny Spiridonović, którzy zrobili zawijkę przy pierwszej lepszej okazji (zero zarzutu, nikt, kto kopie prosto piłkę, nie przychodzi do Polski robić kariery, tylko się wybić)…

Jajajakberety
Jajajakberety
28 dni temu

To nie jest żadna teoria spiskowa a fakt! Na forum Pogoni, której ja sam jestem kibicem, bardzo wiele osób tak właśnie uważa. Wszyscy wiemy, ze legenda plazingu Fraczczak jest w klubie od 100 lat, nigdy nic nie osiągnął a za jego kapitanowania Pogoń stała wie kilka dobrych lat pod rząd pośmiewiskiem Polski w rundzie top8 gdzie właśnie uprawiano plazing. My jako kibice mamy dość minimalizmu i takiego syfiarstwa, zwłaszcza ze było i może wciąż jest blisko historycznego sukcesu. Może Pogoń to nie jest najważniejszy klub piłkarski w Polsce ale żebyśmy nie mieli ani jednego tytułu? To jest po prostu wstyd i bierze się z tego minimalizmu z którym my utożsamiamy Fraczczaka. Rzecznik klubu się ośmieszył, ale czego spodziewać się po kimś kto chce celebrować i robić imprezę na 2/3 miejsce (sic!)? Dla kogoś kto choć raz w życiu w sporcie konkurował to jest niedorzeczne. Osobna kwestia jest Kowalczyk. Nie grał z Mata, bo nie. Zrobił się szum i już musi grać, robi kołeczka, drze się jak rozwydrzony bachor tylko dlatego, ze jest wychowankiem i myśli ze mu wolno, a piłkarsko i statystycznie taki Cebula z Rakowa w jednym meczu zrobił tyle cyfr co Kowal przez cały sezon (nie wliczając karnego którego nie on powinien strzelać). Dlatego my po prostu mamy dość, ma być ciśnienie, pozbyć się hamulcowych bo jeżeli trener udaje ze nie ma problemu to my się upewnimy żeby widział fakty tak długo aż przejrzy na oczy. W artykule jest tylko jeden screen, mecz wcześniej legenda plazingu również nie podała na patelnie Luce. Absolutnie żadnego nowego kontraktu dla legendy leserowania na plazy!

Freddie Bajorek
Freddie Bajorek
28 dni temu
Reply to  Jajajakberety

tak, na tymże forum wielu z was tak uważa. Za plażing też jest Frączczak odpowiedzialny?! Wam naprawdę odwaliło równo!

Jajajakberety
Jajajakberety
28 dni temu

Jest jego symbolem bo kapitanowal przez wszystkie te lata, gdy na ostatnie 8 meczów Pogon zdobywała po 2-3 punkty.

pawlo
pawlo
28 dni temu

Temat wyplynal na szersza wode i dlugi wymękł

seb
seb
28 dni temu
Reply to  pawlo

Czyżby miękka faja?

Ostatni Żyd
Ostatni Żyd
28 dni temu

Oby Luka lepiej pasował do Pogoni niż Kamil do weszło. Wpisa dramat. Do rozchodzenia. Warzocha, bandyto.

And
And
28 dni temu

Powiem krótko ,Kowalczykowi się pojebało w głowie, ogólnie słabo gra ma się ,za Bog się kogo, o faczczaku nie wspomnę, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść

Piotr
Piotr
28 dni temu

Kowalczyk taki modlący przed każdym meczem a gdzie miłuj bliźniego jak siebie samego.

forest
forest
27 dni temu

Długi nic nie odpisuje bo chyba stchórzył z swoimi śmiesznymi teoriami jak temat podjęły ogólnopolskie media. Mądrzy się tylko na swoim podwórku. Żałosne.

Riczi
Riczi
27 dni temu

Chłopy sobie coś ubzdurały i srają do wlasnego gniazda,niestety jest mi coraz częściej wstyd że wśród kibiców Pogoni Szczecin są tacy pajace którzy snują teorie spiskowe bo ktoś nie podał komuś pilki,to ich główny argument brak 2 podań do Zahovica.WTF?To są kibice?To są idioci nic więcej.

Tomek
Tomek
27 dni temu

Problem Kowalczyka jest inny. Nie wierzę, że specjalnie nie podał do Zahovicia! Dlaczego? bo jest po prostu straszliwie słaby i do nikogo nie potrafi zagrać takiej piłki. To jest kuriozalne, że taki ogór jak on ma ponad sto meczów w ekstraklasie, 5 czy 6 bramek i połowa z nich z karnych o asystach nie wspominając i nawet powołanie po znajomości ze Stolarczykiem do kadry. Przecież on gra na skrzydle i czasem w środku pola. Niestety w Szczecinie mamy taki klub który uwielbia holować miernoty. Poprzednim takim ananasem był Rudol… Też ponad sto meczów w ekstraklasie i chyba najgorszy obrońca jakiego widziałem w życiu (Krystian Nowak był przy nim jak Jaap Stam). I też był strasznie broniony przez Trzepacza (Przydupasa Mroczka) jak dzisiaj jest broniony Kowalczyk. Rzygać się chce jak widzi się kolejny raz tego pajaca w wyjściowym składzie. Wiesz wtedy, że na 99% z lewego skrzydła żadnego zagrożenia nie będzie (Chyba, że akurat Kucharczyk na nie zejdzie).

KibicOdLat
KibicOdLat
27 dni temu

Jak tu z komentarzy jasno wynika. Problemem Pogoni obecnie jest główny mąciciel, niejaki Długi. A zatem jeśli Pogoń nie osiągnie od teraz sukcesów to będzie wiadomo czyja to byłaby (oby nie była) wina !

Wojtek
Wojtek
27 dni temu

Zahovic nie jest problemem. Problemem są bramkostrzelni zawodnicy z zagranicy. Przecież Manias czy Rasmussen to nie były zwykłe ogóry, z jakiegoś powodu ich kupiono. Napastnika łatwo odciąć od goli, nie każdy sam sobie zrobi okazje. Mieliśmy teś Spiridonovica i Kozulja, pomocników którzy walili bramy i co? I nie ma ich. Kozulja jak się pozbyli to jeszcze któryś z typów z klubu pisał że sam chciał odejśc i to zgłaszał, aż Zvonimir zareagował i odpowiedział że to kłamstwo – wy-e-bali go. Z nim też podnoszono sprawę że miał np wykonywać wolne ale Kowalczyk mu nie pozwolił… Podstawskiego czy Hostikę będziemy trzymać do emerytury, ale kto strzela bramki – wylatuje, bo psuje nam “rodzinną atmosferę”.

Suche Info
17.05.2021

Listkiewicz: wśród powołanych brakuje mi Adriana Mierzejewskiego

– To może zabrzmieć jak herezja, ale dla mnie błędem jest, że od kilku lat nie jest powoływany Adrian Mierzejewski. Moim zdaniem, po Robercie Lewandowskim, to drugi najlepszy piłkarz w naszym kraju. Obserwuję jego mecze i to gracz kompletny. Dziwię się, że nie jest obserwowany tylko dlatego, że występuje w Chinach czy krajach arabskich. Nie […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Basha odchodzi z Wisły Kraków

Trwa czyszczenie magazynów w Wiśle Kraków. Po czterech sezonach w zespole Białej Gwiazdy, klub opuszcza Vullnet Basha, któremu nie zostanie zaoferowana nowa umowa. Albańczyk, który przetrwał w klubie naprawdę najdziwniejsze chwile swojej kariery, w tym sezonie rozegrał zaledwie dziewięć spotkań – ostatnie jeszcze w ubiegłym roku, w grudniu. Basha łącznie wystąpił w Ekstraklasie w 82 […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

AS: W Realu może dojść do rewolucji

Do ciekawych informacji dotarł hiszpański AS cytowany dzisiaj przez Sportowe Fakty. Dziennikarze z Hiszpanii ustalili, że w Realu Madryt wytypowano już listę zawodników, których można się bez żalu pozbyć w nadchodzącym oknie transferowym. Znajdują się na niej oczywiste typy, czyli przepłaceni zawodnicy, którzy nie dają pożądanej jakości, ale i parę niespodzianek, jak choćby Luka Modrić. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Oficjalnie: Schwarz w Śląsku Wrocław

Jak informowaliśmy wcześniej – Petr Schwarz został piłkarzem Śląska Wrocław. Dzisiaj jednak nasze doniesienia oficjalnie potwierdził też klub, który ze sporą pompą ogłosił dołączenie do drużyny wicemistrza Polski z Rakowa Częstochowa. Schwarz może być bardzo istotnym wzmocnieniem zespołu Jacka Magiery – zwłaszcza, jeśli faktycznie szkoleniowiec czwartej siły ligi zamierza przejść na stałe na system z […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Marc-Andre Ter Stegen nie jedzie na EURO. Musi przejść operację

Lista gwiazd, które opuszczą mistrzostwa Europy właśnie powiększyła się o kolejne nazwisko. Tym razem ubytek dotknie reprezentacji Niemiec. Marc-Andre Ter Stegen nie pojedzie na EURO 2020 z powodu kontuzji. Bramkarz Barcelony musi przejść operację i nie ma opcji, żeby wyrobił się z powrotem na boisko na start mistrzostw Starego Kontynentu. – Podjęliśmy tę decyzję wspólnie ze […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Kwas w szatni Podbeskidzia? Zagraniczni piłkarze “usunięci” z szatni

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz – mówił nam niedawno Michal Pesković, pijąc do pogarszających się nastrojów w szatni. Po zakończeniu rozgrywek widzimy chyba, o co bramkarzowi Podbeskidzia chodziło. Okazało się, że po powrocie z meczu z Legią Warszawa szatnia bielszczan została delikatnie wyremontowana. Niestety, nie jest […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Mateusz Klich odpocznie przed EURO 2020

Dobra wiadomość dla Paulo Sousy po dzisiejszym ogłoszeniu kadry na mistrzostwa Europy? Pośpieszył z nią Marcelo Bielsa. Argentyński trener Leeds United stwierdził, że w ostatnich tygodniach sezonu da odpocząć Mateuszowi Klichowi. Dzięki temu reprezentant Polski będzie miał więcej czasu, żeby nabrać świeżości i wypocząć przed EURO 2020. – Mateusz nie ma kontuzji, ale uda się na […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Dejewski, Kaczarawa i Kraweć odchodzą z Lecha

Lech Poznań podjął kolejne decyzje kadrowe przed startem nowego sezonu. Z drużyną oficjalnie pożegnało się trzech graczy. To dwóch obrońców oraz napastnik. Wśród nich jest dwójka wypożyczonych zawodników, których “Kolejorz” nie chce wykupić z macierzystych klubów. Umówmy się – nie będzie to jakaś wielka strata. Jesteśmy sobie w stanie wyobrazić Lecha Poznań bez: Tomasza Dejewskiego […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Josip Juranović jedzie na EURO!

Reprezentacja Chorwacji. Wicemistrzowie świata. Ekipa Luki Modricia, Marcelo Brozovicia i Ante Rebicia. Oraz Josipa Juranovicia z Legii Warszawa. Tak jest, prawy defensor mistrzów Polski zgodnie z przewidywaniami znalazł się w kadrze Chorwatów na EURO 2020. Slaven Bilić postawił na niego jako na jedynego zawodnika, który nie gra ani w Chorwacji, ani w silnej lidze zagranicznej. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Magiera chce wzmocnić Śląsk na trzech pozycjach

Jacek Magiera wie już, kogo latem chciałby sprowadzić do Śląska Wrocław. Szkoleniowiec klubu z Dolnego Śląska chciałby, żeby działacze sprowadzili mu zawodników na trzy pozycje. Część transferów jest już niemal gotowa, bo przecież wrocławianie są o krok od podpisania umowy z Petrem Schwarzem. – Pozycja stopera na pewno jest teraz newralgiczna. Potrzebujemy środowego obrońcy, ale także […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Puchacz ocenił sezon Lecha: Była piz*a

Lubimy szczere wywiady polskich piłkarzy. Grzegorz Skwara, Radosław Majdan, Jacek Wiśniewski – każda z tych rozmów przeszła do historii. Nawet jednozdaniowe podsumowanie rozgrywek w wykonaniu Cezarego Wilka wspominamy po latach. W Poznaniu zapewne też będą wspominać to, jak sezon 2020/2021 podsumował jeden z ważniejszych piłkarzy “Kolejorza”. Tymoteusz Puchacz powiedział wprost: była pizda. Tylko tyle i […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Paulo Sousa odsłonił karty. Kadra Polski na Euro ogłoszona!

Mamy to. Paulo Sousa ogłosił właśnie szeroką kadrę reprezentacji Polski, która pojedzie na najbliższe zgrupowanie. Rozpocznie się ono 24 maja w Opalenicy, zaś na początku czerwca Biało-Czerwoni zagrają dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z Rosją we Wrocławiu, drugi z Islandią w Poznaniu.  Część nazwisk poznaliśmy już wcześniej. Polski Związek Piłki Nożnej uruchomił bowiem nietypową akcję marketingową, […]
17.05.2021