post
Paweł Paczul

Opublikowane 17.04.2021 10:09 przez

Paweł Paczul

Mecz Lechii z Piastem może zdecydować, kto zajmie czwarte miejsce na koniec sezonu i wówczas – ewentualnie, przy triumfie Rakowa w Pucharze Polski – zagra w pucharach. No, w eliminacjach, pewnie jeden-dwa dwumecze, ale zawsze. Jest to jakiś hit tej kolejki. Zapraszamy na dwugłos przed spotkaniem. A konkretnie zapraszają Przemek Michalak i Paweł Paczul.

Paczul

Jeszcze niedawno wydawało się to nieprawdopodobne, prawda? Piast zaczął sezon fatalnie, wiedzieliśmy, że odpali, ale żeby być tak blisko czołówki… No, tu już wątpliwości były większe. Lechia nieco inaczej – nie zaczęła jakoś bardzo źle, ale potem topiła się w przeciętności, której punktem kulminacyjnym było odpadnięcie z Pucharu Polski po boju z zawsze groźną Puszczą Niepołomice. A teraz też ma szanse na puchary (choć pamiętam sezon, kiedy była czwarta, a w finale PP grała Arka) i to mimo – wciąż będę się upierał – mocno przeciętnego składu. Czego to dowodzi – to raczej oczywiste. Jak masz fachowca w roli pierwszego szkoleniowca, to nie szukaj kwadratowych jaj. Piast i Lechia nie szukały, więc dzisiaj zagrają cholernie kluczowy mecz. Być może decydujący, kto będzie miał szansę na Europę.

Michalak

Piasta przed sezonem w luźnym typowaniu na Twitterze widziałem w pucharach i byłem o niego spokojny, nawet gdy tak fatalnie zaczął. Po prostu wrócił Świerczok i zaczął strzelać, to był brakujący element. Z Lechią natomiast mocno przestrzeliłem. Podałem ją jako potencjalnie największe rozczarowanie sezonu. Sądziłem, że coś się w projekcie Piotra Stokowca kończy, że nastąpiło klasyczne wypalenie materiału. W sumie do pewnego momentu mogło się wydawać, że to się sprawdzi. Pamiętamy przecież, że Lechia miała fatalną końcówkę ubiegłego roku: cztery z rzędu porażki do jajca. Przed przerwą zimową co prawda wygrała wysoko na Cracovii, ale drugą rundę zaczęła od 0:2 z Jagiellonią. Jeszcze 2-3 takie występy i kto wie, czy Stokowiec nie byłby już tylko biernym obserwatorem dalszych losów tej ekipy. Tym większe słowa uznania, że z tego wyszedł i to naprawdę konkretnie: ostatnich dziewięć meczów ligowych to 18 zdobytych punktów na 27 możliwych.

Paczul

Tak i podkreślmy tutaj wyjątkowo dużą rolę Stokowca. On nie dysponuje bardzo dobrym składem, można się zastanawiać, czy w ogóle dobrym. Lechia to kadrowo tak naprawdę poziom Jagiellonii, ale właśnie – w Białymstoku zabrakło szkoleniowca, w Gdańsku był on cały czas. I gdyby Lechię prowadził Bogdan Zając, a Jagiellonię Piotr Stokowiec, to jestem przekonany – mimo że Stokowcowi kiedyś tam nie poszło – te ekipy zamieniłby się miejscami. To jest naprawdę duża sztuka osiągnąć takie rezultaty, jak teraz Stokowiec. Naturalnie to się może wszystko jeszcze zmienić, Lechia ma trudny terminarz, bo po Piaście będą starcia z Lechem i Legią, natomiast wydawało się, że ten sezon dla kibiców Lechii będzie nudny. Szóste-ósme-dziesiąte miejsce, bez nadziei na cokolwiek więcej. A tymczasem ten klub walczy tak naprawdę o puchary.

Michalak

No i mam teraz dylemat, kogo z tej dwójki prędzej widziałbym w pucharowych eliminacjach, bo faktycznie ten mecz może wiele ustawić. Dobra, równa forma Piasta budzi uznanie, Waldemar Fornalik – wiadomo, w ekstraklasowych realiach klasa sama w sobie. Ale wspominałem o Świerczoku, który moim zdaniem robi niesamowitą różnicę, nie tylko samymi golami. Nie wydaje mi się, by z Michałem Żyro w ataku punktowanie byłoby równie dobre, mimo że w Gliwicach trochę się odbudował. Problem w tym, że Świerczok jest tylko wypożyczony i nawet jeśli Piast go wykupi z Łudogorca – pół miliona euro teraz brzmi promocyjnie – to zapewne w celu szybkiego puszczenia dalej ze sporym zyskiem. Nie mam przekonania, że przy Okrzei mogliby jego brak szybko zrekompensować. Pamiętamy zresztą, jak to się odbywało, gdy odchodzili Patryk Dziczek czy Joel Valencia. Nawet jeśli było to spodziewane, jak w przypadku Dziczka, nie od razu luka w składzie była wypełniona, co odbijało się na wynikach. Obawiałbym się powtórki z rozrywki, a wtedy sama solidność może nie wystarczyć.

Z drugiej strony, Lechia też wzbudza sporo obaw. O ile Piast na tę chwilę nie ma słabych punktów, to tutaj ciągle są duże rezerwy na niektórych pozycjach. Nie do końca jestem przekonany, że na dłuższą metę Kristers Tobers lub Mario Maloca mogą z powodzeniem grać obok Michała Nalepy. Maciej Gajos od lat grzęźnie w ligowej szarzyźnie i tak sobie dojechał do trzydziestki. U skrzydłowych ciągle brakuje powtarzalności (choć Conrado to naprawdę fajny chłopak, nawet jako lewy obrońca). Jak jeden ma trochę lepszy okres, to drugi zupełnie przygasa. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Stokowiec aktualnie wyciska maksa ze swoich zawodników, a takie historie przeważnie mają krótki termin ważności. To, co wystarcza na polską ligę, może być już niewystarczające w starciu z pierwszym lepszym rywalem z Macedonii czy Słowacji. Chyba jednak nieco mniej znaków zapytania w tym kontekście widzę przy Piaście. Bez Świerczoka cały system nadal powinien funkcjonować, przynajmniej do momentu, gdy trzeba będzie sfinalizować akcję, ale tu zawsze jest nadzieja, że ktoś będzie miał dzień konia. Z Hartbergiem jesienią strzelali Konczkowski czy Sokołowski, którzy zazwyczaj tego nie robią.

Paczul

I to Konczkowski po jakiej akcji! Przedryblował z tego skrzydła, jakby robił to codziennie i zaraz miał wyjechać do La Liga. W każdym razie – wiadomo, że dyskusja o pucharach to po prostu rozważanie, kto zagra jeden czy dwa dwumecze. Według mnie dzisiaj ani Piast, ani Lechia nie mogą mieć większych nadziei. Natomiast mimo wszystko, jeśli miałbym już liczyć, kto podreperuje nam choć minimalnie współczynnik, byliby to gliwiczanie. Ale tylko w momencie, jeśli Świerczok zostanie. Jeśli odejdzie, tak jak ty, nie mam żadnych złudzeń. Żyro to nie ten kaliber. W ogóle mam teorię, może popieprzoną, że Żyro to taki mini-Milik. Też pudłuje w prostych sytuacjach i porusza się jakoś tak podobnie. Proszę, nie rozstrzelajcie mnie w komentarzach. Wracając: i na puchary takiego lidera w Lechii mi brakuje. Flavio nie będzie ciągnął tego wózka wiecznie, Zwoliński liderem wciąż nie jest, Saief tym bardziej – ostatnio nawet nie wychodzi w pierwszej jedenastce. I tak jak wiele obiecuje sobie po Biegańskim, tak przecież nie możemy młodemu chłopakowi kazać ciągnąć tej kapeli w pucharach. Tylko czy Piast w ogóle będzie potrafił przeskoczyć Lechię? Raz, że nie lubi z nią grać, dwa, spotkanie z Arką trochę go obnażyło.

Michalak

No Żyro faktycznie coś z Milika ma i nie chodzi tylko o warunki fizyczne. Obaj, jak na skalę swojego ligowego otoczenia, umieją grać w piłkę, potrafią być pożyteczni dla zespołu i wypracować sytuację koledze, ale z kończeniem swoich czasami mają problem. Także nie jest to teoria zupełnie z czapy, egzekucji nie będzie.

W ogóle trzeba docenić to, jak dobrze Biegański wprowadził się do Lechii. Mimo że jestem z Tychów, to teraz I ligę częściej śledzę skrótowo niż meczowo, ale jesienią ze dwa pełne spotkania GKS-u widziałem i szczerze mówiąc, jakoś specjalnie nie olśniewał. Nie to, żeby odstawał, ale nie miałem wrażenia, że “oho, to jest talent, który lada chwila z buta wejdzie do Ekstraklasy”. Choć być może po prostu nie oglądałem aż tak uważnie każdego zagrania, bo przy I lidze nie wystawiamy not (śmiech w nawiasie). W każdym razie Biegański wydaje się największą rozwojową nadzieją Lechii w kontekście ewentualnych meczów międzynarodowych. Może wnieść coś, czego wcześniej ta drużyna nie miała, czyli pozytywną bezczelność w środku pola. Ogólnie jednak moim zdaniem Piast ma większe rezerwy na kolejne miesiące w obecnym zestawieniu niż Lechia. Nie będzie dużym ryzykiem stwierdzenie, że Tiago Alves najlepsze dopiero pokaże. Nie wykluczałbym, że to samo dotyczy Michała Chrapka i – tak, tak – Patryka Lipskiego. Dominik Steczyk wreszcie przypomina piłkarza w nieco dłuższym wymiarze. Jeżeli latem odejdzie Patryk Sokołowski – a plotkowano, że Rosja już dograna – to nieco przykurzony w ostatnim czasie Sebastian Milewski powinien spokojnie wejść w jego buty. Tylko ten atak budzi niepokój.

Mówisz, że Piast nie lubi grać z Lechią. Wyniki od dłuższego czasu przemawiają na jej korzyść, prawda, ale jesienią Piast u siebie zwyciężył 2:0. W Gdańsku w ciągu ostatnich trzech lat wygrał dwa razy. Okej, w międzyczasie doznał czterech porażek, nie mówimy jednak o jakimś wchodzeniu do paszczy lwa, z której dotychczas nie było wyjścia.

Paczul

Z drugiej strony – Piotr Stokowiec też ostatnio znalazł jako-taką głębię, skoro odrestaurował Malocę i Udovicicia. Wydawało się, że obaj są kompletnie przegrani. Maloca miał fatalny koniec tamtego sezonu, w nowy wszedł równie słabo i został nawet przesunięty do rezerw. A teraz gra i wygląda to przyzwoicie. Udovicić – wiadomo. Wielkie oczekiwania po transferze z Sosnowca, ale Żarko kompletnie tych oczekiwań nie uniósł, mimo że obiecywał poprawienie jeszcze liczb z Zagłębia. Natomiast teraz też gra i widać, że piłka mu nie przeszkadza, co jest i tak dużym osiągnięciem, jak patrzę na Haydarego. Dalej – na prawą obronę został przesunięty Kopacz i wygląda nieźle, tak samo Conrado z lewej strony.  Oczywiście – atakować Europę Malocą i Udoviciciem… Odważne. Natomiast atakować Lipskim i Steczykiem – też. Choć już się zgodziłem, że Piast ze Świerczokiem byłby ciekawszy w eliminacjach, to nie będę teraz mieszał.

Poza tym myślę, że może gliwiczanie wzmocniliby się jeszcze ciekawie latem. Lechia… Raczej nie – ostatnie okienka transferowe są mocno przeciętne. Uzupełnienia, nie wzmocnienia. A pieniędzy raczej nie przybyło. Ciężka sprawa i też pokazująca, że nie mamy kim straszyć.

Natomiast – jakiego meczu się spodziewasz?

Michalak

Na pewno spodziewam się goli. Między tymi drużynami 0:0 nie mieliśmy od października 2013 roku, czyli w dwudziestu jeden kolejnych meczach. Jak sięgam pamięcią do ostatnich sezonów, te starcia raczej nas nie nudziły. Ciekawe, kto tym razem będzie dominował na boisku, bo jedni i drudzy pod wieloma względami – posiadanie piłki, średnia strzałów i strzałów celnych na mecz – statystyki w tym sezonie mają bardzo zbliżone. Jest jednak pewna wyraźna różnica. Lechia przed tą kolejką miała najwięcej żółtych kartek w Ekstraklasie (64) i aż pięć czerwonych. Piast to z kolei jedna z “łagodniej” grających drużyn. Może właśnie to będzie robiło różnicę?

Mimo że Lechia w tej dekadzie nigdy nie remisowała u siebie z Piastem, teraz właśnie najbardziej pachnie mi tu podziałem punktów.

Paczul

Czyli nic nie zostałoby wyjaśnione. Ja stawiam na 1:0 dla gdańszczan. Szybki gol, a potem murowanie.

Fot. Newspix

Paweł Paczul

Karierę brutalnie przerwał mu brak talentu. Złośliwi powiedzą, że talentu do dziennikarstwa też nie ma, ale złośliwości na bok. Liga Minus, Quiz, Weszłopolscy, tam możecie go słuchać i oglądać, na Weszlo.Com czytać. Polecamy wszystkie te formy aktywności, nawet oglądanie!

Opublikowane 17.04.2021 10:09 przez

Paweł Paczul

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Piłka nożna
06.05.2021

Kto skorzysta na braku Pekharta? W Legii rozstrzyga się przyszłość napastników

Jakie są plusy wywalczenia mistrzostwa w cuglach? Ano takie, że w ostatnich kolejkach sezonu możesz rozesłać najlepszych piłkarzy na urlopy i odpoczynek. Tomas Pekhart to kolejny po Luquinhasie lider Legii, który końcówkę ligi obejrzy z perspektywy kanapy. Z tego rozwiązania cieszy się jednak nie tylko Czech, który wypocznie i wyleczy się przed EURO, ale także […]
06.05.2021
Weszło
06.05.2021

“Dla Warty niemożliwe nie istnieje. Administracja musi nadążać za poziomem sportowym”

– Ładnie to określił trener Tworek na jednej z odpraw – dla Warty niemożliwie nie istnieje. I w naszym przypadku poprzedni oraz obecny sezon to pokazuje. Rolą zaplecza administracyjnego – czyli właściciela, rady nadzorczej czy zarządu – jest nadążenie za poziomem sportowym drużyny. Ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, gdy klub zajmuje miejsce premiowane awansem do […]
06.05.2021
Weszło
03.05.2021

Pięciu piłkarzy Cracovii, którzy nie zawiedli

Cracovia jest jaka jest – wszyscy widzą. Niby ma względny komfort w tabeli, lecz nie zdziwimy się, jeśli zostałby on jeszcze zburzony. Zwycięstwo Podbeskidzia w Gliwicach i porażka „Pasów” z Górnikiem sprawiłaby, że jednozespołowa czerwona strefa zbliżyłaby się do Krakowa na jeden punkt. Zanim ekipa Probierza wyjdzie na boisko, zastanawiamy się – czy są w […]
03.05.2021
Suche Info
01.05.2021

Skorża: Jak można tak stracić dwa gole? Nie mieści mi się to w głowie

Trener Lecha Poznań, Maciej Skorża siłą rzeczy był w fatalnym nastroju po meczu ze Stalą Mielec. Jego zespół w samej końcówce stracił dwa gole po wyrzutach z autu i przegrał z beniaminkiem 1:2. – Trudno jest zachować chłodną głowę i ocenić ten mecz po tym, co wydarzyło się w ostatnich minutach. W pierwszej połowie nie […]
01.05.2021
Ekstraklasa
01.05.2021

Typowa Pogoń, typowa Warta

75% posiadania piłki Pogoni Szczecin, 25% posiadania piłki Warty Poznań. 604 podania Pogoni Szczecin, 216 podań Warty Poznań. 16 strzałów Pogoni Szczecin, 6 strzałów Warty Poznań. Gdyby chodziło o totalnie przypadkowe ekstraklasowe kluby, powiedzielibyśmy, że wynik 1:1 krzywdzi jedną ze stroną. Ale to był mecz Pogoni Szczecin z Wartą Poznań i takie proporcje doskonale oddają […]
01.05.2021
Ekstraklasa
01.05.2021

Piłkarze odpoczywają w długi weekend – kolejny mecz bez bramek!

Legia Warszawa w środę zapewniła sobie mistrzostwo Polski. Nie musiała nawet wychodzić na boisko, bo wystarczyło, że Raków Częstochowa nie wygrał z Jagiellonią Białystok. Niestety musiała to zrobić dziś. I niestety my to obejrzeliśmy.  Kolejka na półmetku, a to trzeci bezbramkowy remis, więc nie powinniśmy być zdziwieni? No, łudziliśmy się trochę, że świeżo upieczeni mistrzowie […]
01.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Arteta i Arsenal. Czy ten związek ma jeszcze sens?

Złośliwi powiedzieliby, że populacja kibiców Arsenalu zmniejsza się w drastycznym tempie. Cóż, nie dość, że “The Gunners” odpadli z LE w tragicznym stylu po półfinałowym dwumeczu z Villarrealem, to jeszcze po raz pierwszy w XXI wieku mogą nie zagrać w żadnych europejskich rozgrywkach w następnym sezonie. Auć, to może zaboleć. Teraz londyńczycy muszą walczyć o […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Weszło
05.05.2021

Najniższy wymiar kary dla Realu. Chelsea w finale Ligi Mistrzów!

Jest takie powiedzonko „niewykorzystane sytuacje się mszczą”, może kojarzycie – śmiech w nawiasie – ale najwyraźniej dzisiaj wyłożyło nogi na kanapie, grzebało w pępku i nie miało zamiaru ruszać się na Stamford Bridge. A wydawało się – cholera, Chelsea musi zapłacić rachunek za swoją nieskuteczność. Taki jest futbol, tym bardziej na poziomie 1/2 Ligi Mistrzów, […]
05.05.2021
Weszło
04.05.2021

Guardiola po 10 latach wraca do finału Ligi Mistrzów

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że Pep Guardiola to jeden z najlepszych szkoleniowców na świecie, ale wiadomo – Liga Mistrzów ostatnio była dla niego upierdliwym kamieniem w bucie. Ha, „ostatnio”. Toż to mija przecież 10 lat, od kiedy Hiszpan ostatni raz meldował się w finale tych rozgrywek. W tym czasie Zidane wygrywał je seryjnie, triumfował […]
04.05.2021
Felietony i blogi
04.05.2021

Czy Świerczok zasłużył na szansę w kadrze?

Gdyby Jakuba Świerczoka z jego liczbami i wpływem na Piasta cofnąć – dajmy na to – do 2008 roku, gdy nie mieliśmy specjalnie kim straszyć z przodu, byłby może i pewniakiem do pierwszego składu reprezentacji. A przynajmniej na pewno regularnie zbierałby powołania. No, ale cóż, mamy 2021 rok, Lewandowskiego, Milika, Piątka, dalej choćby Świderskiego. W […]
04.05.2021
Weszło
02.05.2021

LIVE: Raków czy Arka? Finał Pucharu Polski!

Pogoda nie sprzyja, żeby wrzucać kiełbaskę na grilla, ale nic straconego – mamy finał Pucharu Polski. Raków czy jednak sensacyjnie Arka? Nam to w sumie obojętne, byle zobaczyć dobry mecz. Tu są wątpliwości, coś mamy czutkę na jedną bramkę przez całe spotkanie, ale skoro nie możemy wierzyć pogodzie, wierzymy piłkarzom. Dajcie show! Fot. Newspix
02.05.2021
Weszło
30.04.2021

Legia powinna ściągnąć Świerczoka

Legia Warszawa została mistrzem Polski – gratuluję. W sumie nawet nie bardzo z kim miała to mistrzostwo przegrać, bo jak tylko pojawił się cień szansy dla Rakowa czy Pogoni, szybko okazywało się, że nie są to drużyny gotowe na pierwsze miejsce. Legia z fachowcem pokroju Michniewicza musiała wygrać, pewnie nawet z Vukoviciem by się udało, […]
30.04.2021
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bormin
Bormin
20 dni temu

paczur- w końcu da się czytać Twoje wypociny!

Father Teddy
Father Teddy
20 dni temu

Paczul, zmień pieluchę. Żaden Stokowiec, to kibole ustawili Lechię do pionu.

janusz
janusz
20 dni temu
Reply to  Father Teddy

Nie kibice.
A odejście biskupa Leszka Sławoja Głodzia z Gdańska.
I jego danieli

PPPP
PPPP
20 dni temu
Reply to  Father Teddy

Tiaa, bezwartościowe śmieci bez podstawówki ocaliły drużynę odkrywczym: “Zap******ać trzeba!”.

Murphy
Murphy (@murphy)
20 dni temu

Kibicuje Piastowi, bo jestem za stałością i powtarzalnością. A trzeci rok w kwalifikacjach do pucharów dla Piasta to byłby naprawdę duży sukces. A jeśli daliby radę choć powtórzyć dojście do III rundy tak jak w ubiegłym roku, z dobrymi wynikami meczowymi. To już byłoby coś.

Suche Info
07.05.2021

Dwa kroki do detronizacji PSG!

Znów to zrobili! Lille pokonało dzisiaj Lens 3:0 i na dwie kolejki przed końcem ligi już na pewno pozostanie liderem Ligue 1. PSG gra swój mecz jutro, ale nawet wygrywając w Rennes – będzie o punkt za rewelacją tego sezonu. Dziś lidera ligi francuskiej do zwycięstwa raz jeszcze poprowadził Burak Yilmaz, który najpierw strzelił karnego […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Augsburg przegrywa, ale Gumny gra i czaruje!

Augsburg nie może być nadal pewny utrzymania – dzisiaj przegrał 1:2 z VfB w Stuttgarcie i mimo 13. miejsca w tabeli, nadal musi spoglądać za plecy. Dla nas oczywiście ważniejsze są jednak dokonania indywidualne dwóch piłkarzy tego klubu – i tu na szczęście mamy dobre informacje. I Robert Gumny, i Rafał Gikiewicz zagrali dzisiaj od […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Guardian: Finał Ligi Mistrzów jednak w Anglii?

Oho! Niewykluczone, że ze względów covidowych finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony z tureckiego Stambułu na któryś z brytyjskich stadionów. Jak podaje Guardian – UEFA jest już po rozmowach z angielskim związkiem FA. Przyczyną całego zamieszania jest decyzja brytyjskiego rządu, który umieścił Turcję na swojej “czerwonej liście” turystycznej.  Do tej pory wydawało się, że finał odbędzie […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

“To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana przez drużyny mające największe budżety”

– Bardzo dobrze, że my napisaliśmy taką historię dwa lata temu, rok temu był brązowy medal, teraz gramy o europejskie puchary. To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana tylko przez drużyny mające największe budżety, bo rywalizacja byłaby bezsensowna – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice. Wypowiedzi szkoleniowca gliwiczan cytują […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Goal.com: Eintracht chce zatrudnić Raula Gonzaleza!

Ależ to byłby powrót do Bundesligi! Według informacji goal.com, Eintracht Frankfurt przymierza się do zatrudnienia byłego piłkarza Schalke Gelsenkirchen, oczywiście bardziej znanego jako legenda Realu Madryt. Obecnie Raul trenuje rezerwy Realu Madryt, natomiast Eintracht poszukuje nowego szkoleniowca z uwagi na przejście Adiego Huettera do Borussii Moenchengladbach.  43-letni trener miałby przejąć Eintracht od nowego sezonu – […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

1. Liga: Samobój Polczaka, zwycięstwo Radomiaka

Radomiak w walce o awans idzie łeb w łeb z GKS-em Tychy. Dzisiaj ekipa Dariusza Banasika ograła na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec, choć trzeba przyznać – przy wyraźniej pomocy gospodarzy. Bo zwycięski gol dla radomian padł w tej części meczu, w której… nie oddali oni ani jednego celnego strzału. Skoro tak, to jakim cudem Radomiak wygrał? […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Odra Opole zbliża się do baraży?

Puszcza Niepołomice prawdopodobnie skończyła dzisiaj sezon – na sześć kolejek przed końcem do strefy barażowej traci już 12 punktów, a ma jeszcze o mecz więcej niż Arka Gdynia. Natomiast Odra Opole, ogrywając niepołomiczan, może złapać wiatr w żagle na samą końcówkę sezonu – po zdobyciu trzech punktów w piątkowym meczu, przewodzi grupie pościgowej.  Jak to […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Arteta i Arsenal. Czy ten związek ma jeszcze sens?

Złośliwi powiedzieliby, że populacja kibiców Arsenalu zmniejsza się w drastycznym tempie. Cóż, nie dość, że “The Gunners” odpadli z LE w tragicznym stylu po półfinałowym dwumeczu z Villarrealem, to jeszcze po raz pierwszy w XXI wieku mogą nie zagrać w żadnych europejskich rozgrywkach w następnym sezonie. Auć, to może zaboleć. Teraz londyńczycy muszą walczyć o […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa gole Stępińskiego!

Nietypowo, bo już wczesnym popołudniem rozegrano 10 spotkań we włoskiej Serie B. Jak sami wiecie – to liga wręcz najeżona Polakami, a dzisiaj przynajmniej jeden z nich ma naprawdę udany wieczór. To Mariusz Stępiński, która zapakował dwa gole w meczu Lecce z Regginą. Jego klub zapewnił sobie udział w półfinałach baraży o Serie A – […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Paweł Żelem nowym prezesem Lechii Gdańsk

Zaskoczeń nie było, w Lechii Gdańsk wymiana na najważniejszym stanowisku przebiegła dość spokojnie. Za odchodzącego Adama Mandziarę w fotel prezesa klubu wskakuje Paweł Żelem. O zmianach poinformował sam klub – biorąc pod uwagę, że Mandziara pozostaje przewodniczącym Rady Nadzorczej, trudno uznać całość za rewolucję. Oto komunikat klubu. Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA […]
07.05.2021
Anglia
07.05.2021

Wrócił. David de Gea znowu pokazał, że jest bramkarzem najwyższej klasy

Manchester United awansował do finału Ligi Europy, ostatecznie rozbijając AS Romę 8:5 w dwumeczu. Ale rewanżowe starcie nie było najlepsze w ich wykonaniu. Jakby nie patrzeć – Ole Gunnar Solskjaer wystawił niemal pierwszy skład, w dodatku w momencie, w którym Czerwone Diabły rozpoczynają piłkarski maraton. I ten pierwszy skład przegrał, a najbardziej istotne jest to, […]
07.05.2021