post
Michał Kołkowski

Opublikowane 11.04.2021 09:00 przez

Michał Kołkowski

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol Klimczak i Tomasz Rząsa – dowiedli w ostatnich latach, że ich słów nie należy traktować zbyt poważnie. Postanowiliśmy zebrać 10 cytatów z ludzi dowodzących “Kolejorzem”, które najgorzej się zestarzały.

Sami wybierzcie swój ulubiony.

Zaczęliśmy grzebać w archiwach od 2014 roku. Czyli mniej więcej od momentu, gdy Maciej Skorża, który lada chwila ponownie do Poznania trafi, prowadził Lecha po jego ostatnie mistrzostwo Polski. Co w tym czasie zdążyli naopowiadać przedstawiciele “Kolejorza”? Cóż – mnóstwo niestworzonych historii. Jasne, że każdemu działaczowi sportowemu da się wyciągnąć tego rodzaju kwiatki – niespełnione obietnice, niezrealizowane deklaracje, chybione prognozy. Odnosimy jednak wrażenie, że ludzie Lecha pod względem zaklinania rzeczywistości osiągnęli poziom mistrzowski.

Lecimy. Oto TOP10:

CYTAT I – “Lech w europejskim topie”

“Nie wiem, jaką pozycję będzie miała w 2020 roku Legia, ale my zamierzamy być w pięćdziesiątce najsilniejszych klubów Europy”

Karol Klimczak (31.08.2014; Forbes)

Latem 2014 roku Karol Klimczak zapowiedział żwawy marsz Lecha Poznań do europejskiej czołówki. Była to deklaracja śmiała, biorąc pod uwagę, że zespół – wówczas jeszcze pod wodzą Mariusza Rumaka – notował w europejskich pucharach jedną kompromitację za drugą i wedle współczynnika UEFA plasował się w sezonie 2014/15 dopiero na 112. miejscu w Europie. W sezonie 2020/21 “Kolejorz” zajmuje zaś pozycję… numer 190.

Panowie, to nie w tę stronę!

CYTAT II – “Odjechaliśmy Legii!”

“Mnie się wydaje, że teraz to my odjechaliśmy Legii i powstaje pytanie, jak bardzo jej odjedziemy. (…) We wszystkim, co robimy, staramy się być autentyczni i szczerzy. To najbardziej pasuje do naszego regionu, naszych tradycji i historii. My nie odlatujemy po pierwszym sukcesie, tylko dalej realizujemy cele. Do nas styl Legii by nie pasował”

Piotr Rutkowski (13.07.2015; Weszło)

W lipcu 2015 roku Lech triumfował. Drużyna Macieja Skorży odebrała mistrzostwo kraju z rąk Legii Warszawa, a potem z wielką swobodą pokonała “Wojskowych” w starciu o Superpuchar Polski. Wydawało się, że “Kolejorz” rzeczywiście może zdetronizować swoich największych rywali nie jednorazowo, ale na kilka ładnych sezonów. Piotr Rutkowski ewidentnie czuł już smak nadchodzących triumfów i dominacji na krajowym podwórku.

Jak wyszło – nie trzeba chyba nikomu przypominać.

CYTAT III – “Na cholerę psycholog?”

“A kto z nas chodzi do psychologa? Kto z was był w poradni psychologicznej, kto z waszych rodzin był ostatnio u psychologa? Czy ja mam problemy? Tak, mam. Czy chodzę do psychologa? Nie, nie chodzę”

Karol Klimczak (4.09.2015)

Lech po ligowym zwycięstwie odniesionym w sezonie 2014/15 rozsypał się w tempie ekspresowym. Siłą rozpędu ekipa Skorży awansowała wprawdzie do fazy grupowej Ligi Europy – to sukces, którego wówczas w pełni się nie doceniało, trochę inne realia – ale na krajowym podwórku spisywała się dramatycznie i tak naprawdę można się było w pewnym momencie obawiać, czy Skorża przypadkiem nie spuści zespołu do 1. ligi. Dlatego rozstanie z trenerem nie mogło dziwić, choć władze Lecha mocno w Skorżę wierzył i wstrzymywały się przed ostateczną decyzją bardzo długo.

Winą za kiepskie wyniki obarczano raczej zawodników.

W końcu dziennikarze zaczęli się zastanawiać, czy piłkarze przypadkiem nie potrzebują porządnego wsparcia, by wygrzebać się z dołka. Karol Klimczak był – jak widać – innego zdania. Psycholog? A po co, a komu to potrzebne, a dlaczego? Choć umówmy się – w 2015 roku wśród ludzi futbolu powinno być oczywistością, że sportowcom przydaje się profesjonalna opieka w zakresie przygotowania mentalnego i psychologicznego.

CYTAT IV – “Nicki? Znamy go na wylot”

“Jesteśmy spokojni, bo w przypadku żadnego piłkarza nie zebraliśmy tylu informacji pozaboiskowych, co o Nickim. Można powiedzieć, że posiadamy już do niego gotową instrukcję obsługi. Kwestie piłkarskie w jego przypadku interesowały nas w 30 procentach, reszta to były sprawy mentalne”

Piotr Rutkowski (12.02.2016; Przegląd Sportowy)

Nicki Bille Nielsen do Poznania trafił zimą 2016 roku jako lekarstwo na kłopoty “Kolejorza” z obsadą pozycji numer dziewięć. Piotr Rutkowski na łamach prasy ze spokojem obalał wątpliwości krążące wokół osobowości duńskiego zawodnika. Karol Klimczak wtórował: – Wiedzieliśmy o nim wszystko. Chcieliśmy takiego zadziora, który ruszy szatnię, który nie będzie się poddawał, który nie ulegnie presji. Tu mieliśmy przekonanie, że wejdzie facet, który nie odpuści. Może nawet się z kimś poszarpie albo pobije na boisku, ale tego chcieliśmy.

Od tego czasu Nielsen:

 • zapuścił odstający bebzon
 • oznajmił, że nienawidzi Legii
 • dał się poznać jako wielki miłośnik nocnego życia i fast foodów
 • opublikował w mediach społecznościowych filmik, na którym Łukasz Trałka obraża jednego z kibiców “Kolejorza”
 • nabawił się szeregu kontuzji
 • rozegrał w sumie 32 mecze dla Lecha w Ekstraklasie, zdobył ledwie cztery bramki
 • trafił do więzienia za pobicie kobiety
 • dał się złapać na posiadaniu kokainy
 • został również przyłapany na posiadaniu w telefonie zdjęć posiniaczonych dziewczyn
 • wygrażał ludziom pistoletem na rynku w Kopenhadze
 • został postrzelony z dubeltówki podczas bożonarodzeniowego przyjęcia
 • spowodował wypadek na drodze szybkiego ruchu, po którym pięć osób wylądowało w szpitalu
 • ponownie trafił za kraty, tym razem z picie piwa w miejscu publicznym
 • ukradł perfumy z dworcowej drogerii

Rzeczywiście – zadziora.

CYTAT V – “Szukamy czempionów”

“Piłkarz, którego kupujemy, musi mieć doświadczenie, odpowiedni poziom i co istotne – gen zwycięzcy. Barkroth zdobył dwa mistrzostwa Szwecji, Dilaver triumfował w lidze austriackiej i węgierskiej, Gytkjaer w duńskiej i norweskiej. De Marco wygrał Puchar Słowacji. Situm to dwukrotny mistrz Chorwacji. Vujadinović zajął pierwsze miejsce w Bułgarii, a Rakels na Łotwie. Szukamy czempionów.”

Piotr Rutkowski (14.08.2017; sport.pl)

Z wypowiedziami przedstawicieli Lecha na ogół jest tak. Przed sezonem akcenty stawiane są na potrzebę zdobywania trofeów, chęć zwycięstwa w każdym meczu i wielkie ambicje, sięgające regularnej gry w europejskich pucharach. Im dalej w las i im dalej zespół znajduje się od zapowiadanych sukcesów, tym więcej mówi się jednak o długofalowej strategii “Kolejorza” i cierpliwym rozwoju we właściwym kierunku. Tutaj mamy do czynienia z cytatem rzuconym przez Piotra Rutkowskiego w trakcie letniego okna transferowego, a zatem – rzecz jasna – mowa jest o zwyciężaniu.

Konkretnie, o “genie zwycięzcy”, który w sezonie 2017/18 mieli Lechowi zapewnić Barkroth, De Marco, Dilaver, Gytkjaer, Situm, Vujadinović i Rakels. Dorobek tych niezwykłych czempionów rzeczywiście mógł wówczas imponować.

Weźmy takiego Vernona De Marco – Puchar Słowacji to niebagatelny sukces, więc można przymknąć oko, że obrońca nie zagrał ani w półfinałach tych prestiżowych, ani rzecz jasna w finale. Deniss Rakels – mistrz Łotwy z 2009 roku. Aż dziw bierze, że potem nie powiódł do triumfów ani Zagłębia Lubin, ani Cracovii, ani GKS-u Katowice. No i wreszcie czempion nad czempionami, Nikola Vujadinović, mistrz Bułgarii z roku 2008. Naprawdę trudno zrozumieć, dlaczego taka paczka w 2018 roku wygrała tylko jeden z siedmiu meczów w grupie mistrzowskiej.

Może byli nasyceni sukcesami?

CYTAT VI – “Chcę walczyć u boku Ivana”

“Z entuzjazmem patrzę w przyszłość, bo przyjdzie mi walczyć z takim człowiekiem, jakim jest Ivan. Ramię w ramię. (…) Od pięciu lat inwestowaliśmy w rozwój trenerski Ivana. Od trzech lat prowadził zespół rezerw, gdzie miał wolność szkoleniową i mógł przygotować swój warsztat do objęcia pierwszego zespołu w tak trudnym momencie. Wiem, że Ivan swoją charyzmą i energią zarazi szatnie Lecha Poznań. Będzie miał moje pełne wsparcie, by dokonać tych zmian, które są konieczne w tym klubie”

Piotr Rutkowski (22.05.2018)

Ivan Djurdjević był przez władze Lecha przedstawiany jako trener-wychowanek, ukształtowany w strukturach Lecha na szkoleniowca pierwszego zespołu. Miał przeprowadzić drużynę przez burzliwy czas z pełnym wsparciem zarządu. Wyleciał po 14. kolejce Ekstraklasy. Rzucono go na pożarcie.

CYTAT VII – “Nie poddam się!”

“Do wszystkich, którzy wołali: “Rutkowski wypierdalaj”, mówię – ja się nigdy nie poddam. W tym momencie w klub wali cała Polska, lecz my będziemy walczyć dalej. Mówię to nie tylko w swoim imieniu, ale też wszystkich pracowników”

Piotr Rutkowski (22.05.2018)

Ta wypowiedź to już klasyk, zna ją chyba każdy miłośnik naszej Ekstraklasy. Lech Poznań w niesłychanym stylu przerżnął mistrzowski wyścig w sezonie 2017/18, ostatnią kolejkę przegrywając walkowerem z Legią Warszawa, która zresztą po tytuł kolejny raz sięgnęła. Kibice “Kolejorza” – ujmijmy to eufemistycznie – wyrażali wówczas daleko idące wątpliwości, czy Piotr Rutkowski nadaje się do kierowania klubem. Rutkowski postanowił zatem żarliwie zapewnić, że jest gotów do dalszej walki. Uczynił to w niezapomnianym stylu. Doszły nas zresztą swego czasu słuchy, że w wyreżyserowanie tego spektaklu bardzo mocno zaangażowany był klubowy dział marketingu.

Lata jednak mijają, a wiara fanów w kompetencje Rutkowskiego z jakichś powodów nie wzrasta.

CYTAT VIII – “Z Nawałką minimum po podium”

“Dziewięciopunktowa strata do lidera to sporo, ale wierzymy, że z tymi piłkarzami, będącymi w optymalnej formie, taki cel jest realny. (…) Bez względu na to, czy zdobędziemy mistrzostwo, czy zajmiemy na przykład drugą albo trzecią pozycję, bo gorszego rozwoju wypadków nie zakładam, latem będziemy przeprowadzać transfery. Już się do nich przygotowujemy. (…) Nie ma mowy, byśmy potraktowali sezon jako przejściowy. To by się kłóciło z naszymi założeniami”

Tomasz Rząsa (8.02.2019; WP Sportowe Fakty)

Zimą 2019 roku działacze Lecha Poznań byli pełni optymizmu po zatrudnieniu Adama Nawałki. Tomasz Rząsa opowiadał nawet, że z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski na ławce trenerskiej ekipa “Kolejorza” może powrócić do gry o mistrzostwo kraju. Rzeczywistość nie obeszła się z tymi prognozami zbyt życzliwie – Nawałka w połowie rundy wiosennej pożegnał się z klubem w fatalnej atmosferze, a Lech koniec końców uplasował się na ósmym miejscu w tabeli. Po czym oznajmiono, że kolejne rozgrywki będą… sezonem przejściowym.

CYTAT IX – “W Czechach to mają dyrektorów…”

“Pod tym względem Czesi są lepsi od nas. Tam w klubach ważną rolę odgrywają dyrektorzy sportowi, których u nas, trzeba powiedzieć samokrytycznie, jest bardzo mało”

Piotr Rutkowski (17.08.2020; Przegląd Sportowy)

Perełka z wywiadu Piotra Rutkowskiego dla “Przeglądu”, która przeszła trochę bez echa, bo rozmowa była dość wielowątkowa, a niewątpliwie zasługuje na uwagę. Szef klubu zatrudniającego w roli dyrektora sportowego Tomasza Rząsę narzeka, że w polskim futbolu zbyt małą rolę odgrywają dyrektorzy sportowi. Jak mówi Pismo: czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?

CYTAT X – “Dajemy radę na trzech frontach”

“Kadra jest wystarczająco szeroka. Jeśli nie mielibyśmy urazów, jeśli zawodnicy nie byliby chorzy na COVID, to miałby trener wielu zawodników do dyspozycji. (…) Dajemy sobie radę na trzech frontach, więc raczej będziemy szli w kierunku wzmocnienia jakościowego zespołu”

Tomasz Rząsa (26.11.2020; TVP Sport)

Skoro o dyrektorze mowa… Wspomniany Rząsa jesienią poprzedniego roku próbował wszystkim wmówić z właściwie podziwu godnym tupetem, że Lech daje sobie radę na trzech frontach. Tak – ten sam Lech, który olał rewanżowe spotkanie z Benficą w fazie grupowej Ligi Europy, żeby przypadkiem kilka dni później nie wyłożyć się na ligowym starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, choć beniaminka jesienią tłukł w Ekstraklasie każdy. Ten sam Lech, który w pierwszym starciu z Portugalczykami (i drugim zresztą też) dostępu do bramki bronił Tomaszem Dejewskim.

Rzeczywiście, szeroka kadra. Jak w mordę strzelił.

fot. FotoPyk

Michał Kołkowski

Za cel obrał sobie sportretowanie wszystkich kultowych zawodników przełomu XX i XXI wieku i z każdym tygodniem jest coraz bliżej wykonania tej misji. Jego twórczość przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy preferują obszerniejsze lektury. Wiele materiałów poświęconych angielskiemu i włoskiemu futbolowi, kilka gigantycznych rankingów, a okazjonalnie także opowieści ze świata NBA. Poza tym – sporo tekstów, wywiadów i reportaży o pomorskiej piłce. Na antenie Weszło FM regularnie słychać go w audycji #KiedyśToByło.

Opublikowane 11.04.2021 09:00 przez

Michał Kołkowski

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Piłka nożna
06.05.2021

Kto skorzysta na braku Pekharta? W Legii rozstrzyga się przyszłość napastników

Jakie są plusy wywalczenia mistrzostwa w cuglach? Ano takie, że w ostatnich kolejkach sezonu możesz rozesłać najlepszych piłkarzy na urlopy i odpoczynek. Tomas Pekhart to kolejny po Luquinhasie lider Legii, który końcówkę ligi obejrzy z perspektywy kanapy. Z tego rozwiązania cieszy się jednak nie tylko Czech, który wypocznie i wyleczy się przed EURO, ale także […]
06.05.2021
Weszło
06.05.2021

“Dla Warty niemożliwe nie istnieje. Administracja musi nadążać za poziomem sportowym”

– Ładnie to określił trener Tworek na jednej z odpraw – dla Warty niemożliwie nie istnieje. I w naszym przypadku poprzedni oraz obecny sezon to pokazuje. Rolą zaplecza administracyjnego – czyli właściciela, rady nadzorczej czy zarządu – jest nadążenie za poziomem sportowym drużyny. Ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, gdy klub zajmuje miejsce premiowane awansem do […]
06.05.2021
Weszło
03.05.2021

Pięciu piłkarzy Cracovii, którzy nie zawiedli

Cracovia jest jaka jest – wszyscy widzą. Niby ma względny komfort w tabeli, lecz nie zdziwimy się, jeśli zostałby on jeszcze zburzony. Zwycięstwo Podbeskidzia w Gliwicach i porażka „Pasów” z Górnikiem sprawiłaby, że jednozespołowa czerwona strefa zbliżyłaby się do Krakowa na jeden punkt. Zanim ekipa Probierza wyjdzie na boisko, zastanawiamy się – czy są w […]
03.05.2021
Suche Info
01.05.2021

Skorża: Jak można tak stracić dwa gole? Nie mieści mi się to w głowie

Trener Lecha Poznań, Maciej Skorża siłą rzeczy był w fatalnym nastroju po meczu ze Stalą Mielec. Jego zespół w samej końcówce stracił dwa gole po wyrzutach z autu i przegrał z beniaminkiem 1:2. – Trudno jest zachować chłodną głowę i ocenić ten mecz po tym, co wydarzyło się w ostatnich minutach. W pierwszej połowie nie […]
01.05.2021
Ekstraklasa
01.05.2021

Typowa Pogoń, typowa Warta

75% posiadania piłki Pogoni Szczecin, 25% posiadania piłki Warty Poznań. 604 podania Pogoni Szczecin, 216 podań Warty Poznań. 16 strzałów Pogoni Szczecin, 6 strzałów Warty Poznań. Gdyby chodziło o totalnie przypadkowe ekstraklasowe kluby, powiedzielibyśmy, że wynik 1:1 krzywdzi jedną ze stroną. Ale to był mecz Pogoni Szczecin z Wartą Poznań i takie proporcje doskonale oddają […]
01.05.2021
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Ligue 1
07.05.2021

Burak Yilmaz podbił Francję. Jak do tego doszło?

Początkowo spalił się zarówno w Besiktasu, jak i w Fenerbahce. Wielu stawiało już na nim wówczas krzyżyk i uznawało go za zawodnika zwyczajnie przereklamowanego. Strzelać jak na zawołanie zaczął dopiero w Trabzonsporze, mocno komplikując tym samym podbój ligi tureckiej Pawłowi Brożkowi. Potem w barwach Galatasaray dokazywał w Lidze Mistrzów, a teraz jako dobry duch ekipy […]
07.05.2021
Piłka nożna
01.05.2021

Gruby zrobił rajd, niski walnął z główki. Jak Arka zdobyła Puchar Polski?

“Zarandia! Zarandia, Zarandia… Ależ akcja, coś NIE-SA-MO-WI-TE-GO! Jak on to zrobił?!” – wywrzaskiwał rozemocjonowany Mateusz Borek. W tym samym momencie rzeczony Luka Zarandia ściągał już koszulkę i z odsłoniętym torsem – zresztą niezbyt okazale się prezentującym – pędził w stronę tej trybuny Stadionu Narodowego, którą zajmowali kibice przystrojeni w żółto-niebieskie barwy. Była dokładnie 111 minuta […]
01.05.2021
Liga Mistrzów
28.04.2021

Ruben Dias – brakujący element w układance Guardioli

Kiedy zimą 2018 roku Virgil van Dijk dołączył do Liverpoolu za przeszło 80 milionów euro, początkowo kpiono z rozmiaru kwoty transferowej, ale bardzo szybko zaczęto jednak postrzegać Holendra jako kluczową postać w ekipie budowanej przez Juergena Kloppa. Jako obrońcę, który odmienił oblicze The Reds i pozwolił klubowi wdrapać się najpierw na europejski, a potem na […]
28.04.2021
Weszło Extra
24.04.2021

“Kino sportowe nigdy nie mówi tylko o sporcie. Musi być coś jeszcze”

– W sporcie mamy do czynienia z ludźmi, którzy przekraczają własne limity, łamią ograniczenia ciała i umysłu w dążeniu do doskonałości. Nie bez powodu pewien kult sportu jest w naszej cywilizacji obecny od tysięcy lat. I twórcy filmowi wykorzystują tę mitologię, by pokazać nam miejsca, w których sportowa doskonałość styka się z jakąś ludzką niedoskonałością. […]
24.04.2021
Weszło
21.04.2021

Historia Superligi: trzy dni chaosu

Miała zrewolucjonizować europejski i światowy futbol, rozruszać skostniałe struktury piłkarskie. Miała otworzyć piłkę nożną na młodych widzów i nowe rynki. Przede wszystkim jednak, Europejska Superliga miała odseparować najbogatsze kluby Starego Kontynentu od reszty towarzystwa i stworzyć dla nich sowicie opłacany kącik wzajemnej adoracji, znajdujący się w kontrze do fundamentalnych zasad rywalizacji sportowej. To się jednak […]
21.04.2021
Weszło
19.04.2021

OFICJALNIE! Superliga stała się faktem

Mniej lub bardziej poważnie spekulowało się o niej od lat, a dzisiaj – trochę z zaskoczenia – spekulacje stały się nagle rzeczywistością. Jest oficjalny komunikat. Piłkarska Superliga zostaje powołana do życia. Sporo dzisiaj tekstów tematowi Superligi poświęciliśmy – TUTAJ przeczytacie najbardziej kompleksowe wyjaśnienie, o co chodzi w całym zamieszaniu – więc nie będziemy się powtarzać. […]
19.04.2021
Liczba komentarzy: 85
Subscribe
Powiadom o
guest
85 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mk72
Mk72
26 dni temu

Czytam wstęp do artykułu, raz, drugi, trzeci.. a potem Cytat VIII.. raz, drugi, trzeci. I może o czymś nie wiem, ale zdaje się że Rutkowski się nie poddał, nie sprzedał klubu i nie zrezygnował z prezesowania?

Maaaa
Maaaa
26 dni temu
Reply to  Mk72

No i w tym rzecz.

“Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol Klimczak i Tomasz Rząsa – dowiedli w ostatnich latach, że ich słów nie należy traktować zbyt poważnie.”

Nie poddał się, ale nie jest poważny. Wyniki coraz gorsze. Mógłby się w końcu poddać, zatrudnić fachowców i może po jakimś czasie by coś z tego było. No, ale woli się nie poddać czym doprowadza do coraz większego marazmu sportowego.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
26 dni temu

Niestety najważniejsza – o tym, że Skorża wróci do Lecha – nie zestarzała się fatalnie.

warka
warka
26 dni temu

Podobny zbiór paździerzy można zebrać z ostatnich pięciu lat wypowiedzi każdego z właścicieli klubów Ekstraklasy.

Spadek na stulecie
Spadek na stulecie
26 dni temu
Reply to  warka

Warka można, ale to Lech jest pośmiewiskiem ekstraklasy, doszło do tego, że kibice Lecha nazywają władny klub Amiką lub memem.

Number_of_the_beast
Number_of_the_beast
26 dni temu

Amica, jako ogół struktur i kibiców, to śmieszny klub. Wydaje im się w tym Poznaniu że są tacy “zachodnioeuropejscy”, lepsi i fajniejsi od innych (w zasadzie to o Legię im chodzi). Mają te swoje hasełka o Azji za Koninem itd. sugerując że Warszawa to jakaś wiocha. Tymczasem przydalaby się tym wronieckim chłopczykom wycieczka do stolicy. Zobaczyliby nowoczesną swiatową metropolię, to moze trafiloby do ich głów, że im się tylko wydaje (w rankingu “Globalization and World Cities” Warszawa w kategorii Alpha, metropolia o globalnym zasięgu i znaczeniu. Poznań? Gdzieś na poziomie Addis Abedy czy Radomia)
Amica odzwierciedla wszystkie te same kompelksy co mają mieszkancy Poznania, Wronek itp. Z tym nigdy daleko nie zajdą.

Tadeusz
Tadeusz
26 dni temu

Trafiony zatopiony ! Niestety ale do właścicieli to nie dociera a i mają wsparcie u zaprzyjaźnionych wybrańców lokalnych mediów oraz wybrańców z “kotła” !

Vinni
Vinni
26 dni temu

Zabawne, że tak ciśniesz po poznańskim nabijaniu się z Warszawy, a robisz dokładnie to samo, tylko niby w taki “wyrafinowany sposób” xD

Number_of_the_beast
Number_of_the_beast
26 dni temu
Reply to  Vinni

Roznica jest taka, że w Poznaniu panuje jakiś niczym nieuzasadniony kult bycia “lepszym od tej Azji”. Pracuję z kilkoma Poznaniakami którzy przyjechali za kasą do Warszawy, widzę jaką mają menatlnośc. Swoja droga dziwne, że życie ich zmusilo do migracji do tej Azji.
W Warszawie, gdyby nie te ziemniczane kompleksy, nikt by sobie głowy nie zawracał Poznaniem. Rywalizujemy z klubami z calej Polski, i nie widzę żeby z Krakowa, Wroclawia czy Gdańska szły takie teksty o Azji itd. W druga stronę to samo. No może czasem jest jakaś wymiana między Krakowiakami a Warszawiakami, ale to trochę inny poziom.
Także, parafrazując wielkopolskie haslo ktore każdy Poznaniak wysysa z mlekiem marki, “na zachód od Pruszkowa…” no nie mam pomysłu 😉

Vinni
Vinni
26 dni temu

Zabawne co piszesz, bo pierwszy raz z tekstami o “azjatyckiej Warszawie” spotkałem się czytając posty kibiców Legii walących w kibiców Lecha.
Osobiście spędziłem kilka lat w Poznaniu, poznałem dziesiątki osób (także kibiców Lecha) i nigdy nie usłyszałem tekstu o Azji. Od razu dodam, iż kibicem Lecha nie jestem, mój klub gra nieco niżej 😉

Zresztą nie ma żadnej różnicy między tym co mogą mówić w Poznaniu, a tym co napisałeś. To ten sam, kiepski poziom próby pociśnięcia po rywalu.
Dodatkowo sam zaprezentowałeś leczenie kompleksów pisząc o rankingach, mocno wywyższając się nad innych. Chciałeś pokazać mentalność Poznania, a w gruncie rzeczy sam ją zaprezentowałeś, tylko w sposób nieco bardziej przystępny.

McPyra
McPyra (@mcpyra)
26 dni temu

Poznań i Kalisz dzieli wszystko! Co najważniejsze historia! Wielkopolska zaboru pruskiego ( do niej nie należał Kalisz- to była Kongresówka) to kult pracy organicznej dla budowy społeczeństwa obywatelskiego dzięki któremu będzie można odzyskać niepodległość! Nie liczyło się pochodzenie herbowe tylko wykształcenie i praca którą się wykonywało dla świadomości polskiej w walce z germanizacją! Marcinkowski, Cegielski, Ks. Wawrzyniak, Jackowski itd! My w Poznaniu i Wielkopolsce jesteśmy inni! Pragmatyzm ponad bezsensowne ułańskie szarże za nie naszą wolność!

Damiano_L
Damiano_L
26 dni temu
Reply to  Vinni

Widzisz, różnica między arogancją a pewnością siebie jest taka, że za tym drugim idą konkrety. A tych Legii nie odmówisz.

Maaaa
Maaaa
26 dni temu

Szczerze to nie lubię takiego generalizowanie, ale nie da się tego ukryć i coś w tym jest.

Też coś takiego zauważyłem u osób z Poznania, Kalisza, z którymi miałem coś wspólnego.

Jakaś taka dziwna mania wyższości. Jak wyjście wieczorem to tylko do drogiego klubu, drogiej restauracji. Bluzka z wielkim napisaem na całym przodzie. Zaproponuj coś spontanicznego, nie tak drogiego to uzyskasz odpowiedź: “nie, to nie jest super”.

No takie głupie przykłady z życia codziennego, które na to wskazują.

No, ale może tylko ja trafiałem na takie osoby. Potem właśnie tacy ludzie przyjeżdżają do Warszawy i wychodzą stereotypy o stolicy. Natomiast rodowici Warszawiacy to bardzo wyluzowani ludzie. Mam takiego znajomego, naprawdę bogaty gość i wcale nie musiał chodzić nie wiadomo gdzie. Potrafił usiąść na bulwarze przy piwie i pogadać.

Bubi
Bubi
26 dni temu
Reply to  Maaaa

Kalisza??? Przecież to Kongresówka!

Mk72
Mk72
26 dni temu

Jakie ma znaczenie gdzie się mieszka – czy to czyni kogoś lepszym czy gorszym? Jeżeli ktoś ma klasę i poczucie własnej wartości – to choćby latał między Berlinem Nowym Jorkiem Dubajem i Tokio – nie musi podkreślać jaki jest z niego światowiec. Czy fakt mieszkania w Warszawie czyni kogoś lepszym człowiekiem? Czy kibicowanie klubowi, któremu dobrze idzie (albo nie idzie) sprawia, że wzbudza się większy szacunek (albo pożałowanie)? Myślenie i zachowanie typowe dla zakompleksionych słoików, którzy podkreślając w jakim mieście mieszkają – chcą jednocześnie zatrzeć to skąd przyjechali (tutaj akurat brylują nowowarszawscy). A docinki.. no cóż – jeśli są trafione i inteligentne, to czemu nie – można się pośmiać, chociaż nigdy nie rozumiałem jak można oceniać kogoś na podstawie tego, skąd jest, gdzie mieszka i komu kibicuje? Wyzywanie kogoś od Azjatów jest akurat na bardzo niskim poziomie. Szkoda, że Internet stał się swoistym śmietnikiem gdzie większość preferuje babranie się w szambie. Pozdrawiam!

Walec
Walec
26 dni temu

Niby jesteście tacy wielcy, a musicie kupować mecze by mieć mistrzostwo. 98 minuta Gi(L) i w końcu rzut karny i jest upragnioną wygrana. Pierwsze co robią wasi zawodnicy to jak opowiadają patrzą kiedy jest mecz z Lechem

Pak
Pak
26 dni temu
Reply to  Walec

No tak, te wszystkie tytuły w ostatnich latach to przecież tylko kwestia sędziów.
Przypominam, że to Legia przez ponad rok nie dostała karnego, bo sędziowie się boją gwizdać “pod Legię”.

A ogólnie z tymi kompleksami poznaniaków to fakt. Czasem zaglądam na fora kibiców różnych klubów i szczerze mówiąc nigdzie nie widziałem takiego wulgarnego jadu jak u lechitów. Nawet Jaga się tak nie napina na Legię jak kibice Lecha. Naprawdę, skąd te poczucie wyższości w Poznaniu? XD
Warszawa wygląda i funkcjonuje jak jedna z najważniejszych stolic Europy, a stolica Wielkopolski przegrywa znaczeniem z Wrocławiem, Krakowem i Gdańskiem.

Robert
Robert
26 dni temu
Reply to  Walec

Przestań się ośmieszać z tymi bzdurami bo żałosny się robisz.Zaden piłkarz Legii nie wypowiadał się za to w amice kownackie puchacze fraki i czy wspomniany debil z Danii.Jak wygrają dzisiaj to i tak sezon uratują bo to dla nich jak zdobycie pucharu 🙂

MsUky
MsUky
26 dni temu

Że Warszawka to wiocha to akurat masz rację. Większość mieszkańców to napływ z różnych wioch całej Polski. Człowiek wyjdzie że wsi, ale wieś z człowieka niekoniecznie.
#MajsterNaStulecie

Robert
Robert
26 dni temu
Reply to  MsUky

Sprecyzuj że to korposzczury z Kielc Poznania Białorusi i Łodzi bawią się na mazowieckiej i innych takich miejscach w centrum.A później płacz jakie to bydło z Warszawy jak koleś z Łodzi zobaczy awanturujacych się poznaniaków:)

Żona_Krzysia
Żona_Krzysia
26 dni temu
Reply to  Robert

Czyli w Wwie nie ma warszawiaków? 🙂 Beka z ciebie pajacu;)

John Rambo
John Rambo
26 dni temu
Reply to  MsUky

Jakie stulecie skoro gracie na licencji AMIKI WRONKI?

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
26 dni temu

Jestes zakomoleksionym polaczkiem Smiechu warte blokowiska korupcja bagno i ta wasza zasrana Legia ktorej kibicuje w 90% przyjezdny motloch

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
26 dni temu

Cala ta sztuczna “rywalizacja” obu klubow ma podloze zbudowane na kompleksach poznaniakow – to samo chcieli zrobic w bialymstoku. Prawda jest jednak taka ze te kluby sie niewiele roznia prestizem od takiej lechii gdansk czy pogoni szczecin – nie jest to nawet prestiz poziomu ruchu i gornika. Ten “pseudo klasyk” nigdy nie byl nie jest i nigdy nie bedzie klasykiem polski. Tym jest mecz Wisla-Legia. Lech moze powalczyc o mistrzostwo wielkopolski z Warta.

panie.co.pan
panie.co.pan
26 dni temu

Metropolia o globalnym zasięgu xD. W Berlinie i Pradze pewnie wszyscy załamani.

Lech "Sezon Przejściowy" Poznań
Lech "Sezon Przejściowy" Poznań
26 dni temu

Piękna kompilacja. Moje Top 3 to tekst o odjechaniu Legii, o prześwietleniu Nickiego i o szerokiej kadrze na trzy fronty. Kopalnia beki.

Tropiciel Cyklistów
Tropiciel Cyklistów
26 dni temu

Nicki TOP

żabol
żabol
26 dni temu

WESZŁO! odp…się w końcu od Lecha w y warszawskie kmiotki…Proszę sobie polemizować na temat cwkslgbt tęczawarsiawa , która co roku robi wstyd w pucharach a raczej w eliminacjach do pucharów. Lech przynajmniej obciachu nie robi jak już gra za granicą! W tęczowej z taką kasą jak mają powinni zawsze grać w rozgrywkach grupowych przynajmniej w LE…Tam jest wstyd i obciach z takim zarządem! WESZŁO PISMAKI DNO!!

Siwy
Siwy
26 dni temu
Reply to  żabol

Ale widziałeś ze artykuł dotyczy Lecha???

Fbrd
Fbrd (@fbrd)
26 dni temu
Reply to  żabol

A co ty masz,żabolu do lgbt.Rozmawiałeś choć przez 10 sekund z taką osobą.Widziałeś na oczy?
Niedługo cała polska wróci do czasów komunizmu poza Warszawą

żabol
żabol
26 dni temu
Reply to  Fbrd

spd pedrylu …. lgbt chore istoty maszerujące po ulicach poprzebierane za idiotów albo gołych,,trzeba mieć nas…we łbie żeby się tak zachowywać..Zapraszam do Zabrza na pardę po solidny wpier….

Rufjan
Rufjan
26 dni temu
Reply to  żabol

nie poznałbyś przedstawiciela ruchu LGBT nawet jak by podszedł i sprzedał ci całusa w policzek :))

Tak wam powiem
Tak wam powiem
26 dni temu
Reply to  Rufjan

oj akurat poznalby

Rufjan
Rufjan
26 dni temu
Reply to  żabol

> Lech przynajmniej obciachu nie robi jak już gra za granicą!

Lech poznan grający za granicą:
1 od Rangersów, 2 od Standardu, 4 od Benfiki (razy 2 bo jeszcze 4 w domu), ostatnie miejsce. fakt, nie ma obciachu :)))

Jurek
Jurek
26 dni temu
Reply to  żabol

Rzeczywiscie postawę Amici w LE można tylko podziwiać.
Tak samo jak twój intelekt.

Robert
Robert
26 dni temu
Reply to  żabol

Jak czytam takie ameby to coraz bardziej jestem za tym żeby skrobac alkocholiczki które są w ciąży.Inaczej nie pozbędziemy się tej patologii.

Anioł
Anioł
26 dni temu
Reply to  żabol

Stjarnan i Żalgiris lubią to 🙂

loko
loko
26 dni temu

Nicki akurat idealnie pasował z charakteru do miasta, wręcz w ciemno obstawiałbym, że w kraju kwitnącej bulwy się urodził.

erty
erty
26 dni temu

To jest tak jak właścicielem klubu piłkarskiego jest firma która okrada swoich pracowników. Ile pozwów w sądzie ma Amica?
Zresztą lecha nie ma. Zdechł.

rwetes
rwetes
26 dni temu

Tu mam ciekawą wypowiedź która sie też szybko zestarzała

QQQ.jpg
FruttiDiNightmare
FruttiDiNightmare
26 dni temu
Reply to  rwetes

Celnie xD ale z drugiej strony Stan sam przyznaje, że jest hipokrytą, a Trutek przyparty do muru dalej nawija makaron. To istotna różnica

Matołusz
Matołusz
26 dni temu
Reply to  rwetes

Stanowski dla reklam z orlenu zjadłby gówno. A już idealnie jak by to było gówno kurskiego.

Małgośka K Jabłońska
Małgośka K Jabłońska
26 dni temu
Reply to  Matołusz

Smakuje jeszcze lepiej. Coś jak ośmiorniczki u przyjaciołów

Vinni
Vinni
26 dni temu

Cytat numer dziewięć w zasadzie wyjaśnił ostatnie problemy Lecha ze znalezieniem dyrektora sportowego xD
Nie żeby mogli ściągnąć fachowca z innego kraju, czy nawet Artura Płatka, który wydaje się kompetentny jak na polskie warunki. No, ale oni nikogo nie znaleźli xD

Lukas
Lukas
26 dni temu
Reply to  Vinni

Duet Płatek-Brosz dałby rade w Lechu. Płatek do Górnika ściaga ciekawych piłkarzy , w Lechu miałby jeszcze wieksze mozliwosci. A Brosz udowodnił że zna sie na fachu , jest w Górniku już tyle lat – co sezon zmienia mu sie kadra a Górnik prezentuje niezły poziom

Vinni
Vinni
26 dni temu
Reply to  Lukas

Zgadzam się w całej rozciągłości – w tym kierunku jednak nigdy nie pójdą, bo w Lechu wolą mieć przy sobie pracowników, którzy nie będą się wychylać. Kiedy ktoś zaczął się wychylać to zarząd Lecha momentalnie torpedował jego pomysły.

Fajnie, ze Lech jest na zielono w Excelu, fajnie, że akademia działa, ale aż żal patrzeć jak marnowany jest ich potencjał. Tu aż się prosi o drobne ryzyko, a grając bezpiecznie Rząsami, Żurawiami czy Skorżami daleko nie zajdą.

zajonc.poziomka
zajonc.poziomka
26 dni temu
Reply to  Vinni

Rząsa szukał, więc efekt poszukiwań łatwy do przewidzenia.

Walec
Walec
26 dni temu
Reply to  Vinni

Co Płatek i Brosz ugrali z Górnikiem? Nic. Tacy fachowcy to w Lechu też są

Vinni
Vinni
26 dni temu
Reply to  Walec

Chociażby to, że Górnik od kilku lat jest bardzo stabilnym klubem, nie ważne w jakim składzie personalnym gra. Nie ukrywajmy nie jest to najbogatszy klub, nie ma wielkich możliwości, a na stałe zadomowił się w górnej połówce tabeli. Wyraźnie widać, że ekipa odpowiedzialna za Górnika nieźle kombinuje pod względem gry oraz ściąganych piłkarzy. Gdyby dać im większy budżet byłoby pewnie jeszcze ciekawiej.

baran
baran
26 dni temu

uwaga, diagnozuję problem Amiki w jednym zdaniu: ,,Bogaty synek dostał klub od bogatego tatusia”

nie ma za co

Murphy
Murphy (@murphy)
26 dni temu

Wcześniej tego nie zauważałem. Ale jak się plemienne myślenie przebija na same szczyty organizacji, to jest bardzo źle.
Skup się człowieku na budowaniu własnego klubu, i nie dawaj wpuszczać, w jakieś śmieszne porównania i plemienne klubowe wojenki. To o wiele lepiej na tym wyjdziesz. Nawet jeśli zaczniesz przez jakiś czas dołować.

Damiano_L
Damiano_L
26 dni temu
Reply to  Murphy

Rutkowskiego i spółki nigdy nie przestaną boleć policzki od Leśnodorskiego.

Kam
Kam
26 dni temu

Piękne, obstawiam ze za 5 lat można zrobić drugą cześć i Lech dalej będzie w tym samym miejscu. Lech Poznań to taki polski Arsenal, duże ambicje, słaba mentalność, po czasie każdy piłkarz, kibic tego klubu przesiąka tym.

Father Teddy
Father Teddy
26 dni temu
Reply to  Kam

ty codziennie przesiąkasz… czymś innym.

John Rambo
John Rambo
26 dni temu
Reply to  Kam

W tym wypadku tak jest bo… karma wraca. I wracać będzie.
Sprzedaliście się. Nie ponieśliście kary za korupcję.

Świetny tancerz Jerzy Brzeczek
Świetny tancerz Jerzy Brzeczek
26 dni temu

Nielsen to niezły ananas ;))))))

Bernardeschi
Bernardeschi
26 dni temu

Patrząc na obecny stan kadrowy Lecha, dla mnie zwycięzcą jest cytat X. Pamiętam jak usłyszałem te słowa przed meczem nr 2 ze Standardem. Już wtedy zamarłem, a przecież dziś jest jeszcze gorzej.

hajbuszodlo
hajbuszodlo
26 dni temu

Prawda jest taka, że takich “10 wypowiedzi przedstawicieli czegokolwiek, które się zestarzały”, można by znaleźć na praktycznie każdą osobę ze środowiska piłkarskiego (dziennikarze, piłkarze, trenerzy itp.) Chociażby takiego Stanowskiego, u którego pewnie ze sto takich wypowiedzi by się odnalazło.

Damiano_L
Damiano_L
26 dni temu
Reply to  hajbuszodlo

No tak, ale jednak Legia cały czas dokłada te tytuły, mimo podobnych problemów.

Małgośka K Jabłońska
Małgośka K Jabłońska
26 dni temu
Reply to  hajbuszodlo

Toć napisano o tym. Pamiętaj zwracaaz się do pani prezydent

CRY
CRY (@cry)
26 dni temu

Były czasy, że nie odpuszczałem żadnego meczu Lecha.
Te trzy zakłamane mordy tak obrzydziły mi piłkę, że wolę obejrzeć “film” z Karolakiem albo Szycem.

Walec
Walec
26 dni temu
Reply to  CRY

I cieszymy się fanów Karolaka już na stadionie nie ma

CRY
CRY (@cry)
26 dni temu
Reply to  Walec

Pamiętaj o zakupie kiełbasy i skarpetek z herbem

johny
johny
26 dni temu

kibice Legii nie mają łatwego życia ale kibice Lecha to mają hard core ..trzeba naprawdę lubić jebanie w dupsko i akcje typu sado maso żeby kibicować Kolejorzom

John Rambo
John Rambo
26 dni temu
Reply to  johny

Kuchenkorzowi

Tak wam powiem
Tak wam powiem
26 dni temu
Reply to  John Rambo

jeden ch*j

wykolejona poznańska ciuchcia
wykolejona poznańska ciuchcia
26 dni temu

Klub mem – kuchankarze z pustą gablotą grający na licencji innego klubu, wystawiający rezerwy w europejskich pucharach żeby oszczędzać się na potężne Podbeskidzie, mający w składzie twitterowego casanovę Tymka Ruchacza. Dziękuję ci że jesteś Lechu Poznań. Enterteinment pełną gębą

Janeg
Janeg
26 dni temu

Najśmieszniejsze jest to, że jak Lech złapie serie i zacznie znowu dobrze grać tak jak parę miesięcy temu to takie WESZŁO będzie lizać rowa i się spuszczać jaki ten Lech i zarzadzanie nim jest wspaniałe. Tak samo było z Legia jak przegrała z Karabachem to byli jechani z każdej strony, zaczynając od dyrketora sporowtego, Dariusza Mioudskiego czy zawodników, a teraz? WIELKA LEGIA i jaka ona wspaniała.

mondrypajonk
mondrypajonk
26 dni temu

Różnica między Lechem, a Legią jest taka, że słaba Legia i tak wygrywa mistrzostwo , ledwo to ledwo, albo jest druga, a słaby Lech tuła się gdzieś w środku tabeli.

Damiano_L
Damiano_L
26 dni temu

Najlepszy tekst zdecydowanie o odjechaniu Legii. Dlaczego? Bo jako jedyny pokazał, jak klub reaguje na sukces. Reaguje pychą, zarozumiałością i chęcią dogryzienia rywalowi, a przy okazji daleką hipokryzją gdy mowa o nie podniecaniu się pojedynczym sukcesem. Krótko mówiąc kompletny odlot i dlatego Lech ma taki problem by tam wrócić.

Siwy
Siwy
26 dni temu

A gdzie tekst wypowiedziany po transferze Nikolicia do Legii. Długo go obderwowali, ale ostatecznie stwierdzili, że jest dla nich za słaby. Rutkowski był przekonamy, że Thomalla strzeli więcej goli.

Mayox
Mayox
26 dni temu

Poznań to stan umysłu, jak dziś jakimś psim swędem wygrają z Legia to stwierdza ze sezon na plus, ida we wlasciwym kierunku i w następnym rzecz jasna “jazda z ku…” xDDD

Damian Szeliga Kurewka do Bicia
Damian Szeliga Kurewka do Bicia
26 dni temu

a teraz wypowiedzi trolli ległowskich: krawiczka, szeligi i tego cwela, jak mu tam?

...
...
26 dni temu

twoj stary

Jurek
Jurek
26 dni temu

Pomimo wszystkich tych ułomności nie mogę odeprzeć myśli, że dzisiaj to jednak Amica zejdzie z boiska jako zwycięzca.
Daj dobry Panie Boże bym się mylił.

Fjardabyggd
Fjardabyggd
26 dni temu

Włodarze Lecha powinni co roku ogłaszać sezon przejściowy, bo ten poprzedni wyszedł im całkiem nieźle i siłą rozpędu wjechali nawet do Ligi Europy.

Horhe
Horhe
26 dni temu

Pewnego dnia szło dwóch Poznaniaków chodnikiem i zobaczyli leżącą złotówkę. I cap jeden z jednej strony a drugi z drugiej. I dalej każdy w swoją stronę, i tak właśnie powstał drut.

picioo
picioo (@picioo)
26 dni temu

Nie ma poznaniaków, ani warszawiaków. Nie ma Amiki, ani sowieckiego CWKS- u. Są mądrzy i głupi.

John Rambo
John Rambo
26 dni temu

Karma wraca:za sprzedanie się Amice karma wraca i wracać będzie!

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
26 dni temu

Wypisane bzdety o ktorych wszyscy wiedza Jezeli chodzi o Nawalke Lansiwaliscie pana Adama lansowal go Boniek w mediach Uparcie wmawialiscie ze powinien zostac trenerem Lecha a tymczasem okazalo sie ze Nawalka sie komoletnie nie nadaje Rozpieprzyl Lechowi transfery i spowodowal xamieszanie w klubie

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
26 dni temu

“Vujadinović zajął pierwsze miejsce w Bułgarii, a Rakels na Łotwie. Szukamy czempionów.” – nie, to nie sarkazm 😀

McPyra
McPyra (@mcpyra)
26 dni temu

Lech jest fatalnie prowadzony przez Petera Rutkowskiego, który jest kompletnym ignorantem i matołem, do triady nieudaczników dołączyć trzeba Klimczaka i Rząsę! Owocem działań tej trójki jest odwracanie się prawdziwych kibiców od KOLEJORZA! Bo tylko bojkot i pustki na trybunach coś są wstanie zmienić? Boże, Bożenko, polska myśl szkoleniowa i Skorza???? Z deszczu pod rynnę!!! Biedna Warta Poznań pokazuje czym jest football i że pieniądze to nie wszystko!!! No i Warta ma trenera Tworka który się zna na robocie!!! Teraz trochę historii, by klikać o jakiś kompleksach Poznania i Wielkopolski w stosunku do Warszawy! Poznań i Wielkopolska zaboru pruskiego to był kult pracy organicznej dla budowy społeczeństwa obywatelskiego dzięki któremu było można odzyskać niepodległość w wyniku wygranego Powstania Wielkopolskiego 1918-19! Nie liczyło się pochodzenie herbowe tylko wykształcenie i praca którą się wykonywało dla świadomości polskiej w walce z germanizacją! Ci wybitni Polacy i Wielkopolanie nie pochodzili z rodzin szlacheckich, Marcinkowski, Cegielski, Ks. Wawrzyniak, Jackowski itd! My w Poznaniu i Wielkopolsce jesteśmy inni! Pragmatyzm ponad bezsensowne ułańskie szarże za nie naszą wolność, Somosierra, Rokitna idt! Bezsensownie nie przelewamy krwi współobywateli by podbudować swoje ego narodowe! Nie Bóg, Honor i Ojczyzna tylko Wolność, Równość i Braterstwo to motto Wielkopolan byłego zaboru pruskiego!!

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
26 dni temu

Nie no sorry, ale to sa wyjątkowe kosmosy. Ja nie kojarze do 2011r zeby jacyś włodarze Wisly opowiadali publicznie gdzie i komu odjechali, jak daleko, gdzie jest Legia czy ktos inny czy mimo dosc regularnej gry w Europie składali deklaracje o top50 w Europie itd. LM to bylo marzenie, ale marzenie poparte czymś.

AmberMozart
AmberMozart
26 dni temu

“Nie wiem, jaką pozycję będzie miała w 2020 roku Legia, ale my zamierzamy być w pięćdziesiątce najsilniejszych klubów Europy” – przecież prawdę powiedział. Faktycznie taki mieli zamiar. Nie powiedział, że będą 😉

pep pep
pep pep
25 dni temu

Największa kompromitacja polskich klubów po otwarciu na cudzoziemców to kompromitujące oddanie walkowerem afrykańskiego rynku młodych talentów.

Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Lisy przegrywają z Newcastle. Liga Mistrzów zagrożona?

Wydawało się, że Liga Mistrzów dla Leicester City będzie czystą formalnością – bliżej im było przez długi czas do walki o wicemistrzostwo z Manchesterem United, niż ściganiem się o miejsce w czwórce. Dziś? Dziś nie jest to już taka oczywista sprawa. “Lisy” przegrały u siebie 2:4 z Newcastle United i z pewnością będą nerwowo obserwować […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa kroki do detronizacji PSG!

Znów to zrobili! Lille pokonało dzisiaj Lens 3:0 i na dwie kolejki przed końcem ligi już na pewno pozostanie liderem Ligue 1. PSG gra swój mecz jutro, ale nawet wygrywając w Rennes – będzie o punkt za rewelacją tego sezonu. Dziś lidera ligi francuskiej do zwycięstwa raz jeszcze poprowadził Burak Yilmaz, który najpierw strzelił karnego […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Augsburg przegrywa, ale Gumny gra i czaruje!

Augsburg nie może być nadal pewny utrzymania – dzisiaj przegrał 1:2 z VfB w Stuttgarcie i mimo 13. miejsca w tabeli, nadal musi spoglądać za plecy. Dla nas oczywiście ważniejsze są jednak dokonania indywidualne dwóch piłkarzy tego klubu – i tu na szczęście mamy dobre informacje. I Robert Gumny, i Rafał Gikiewicz zagrali dzisiaj od […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Guardian: Finał Ligi Mistrzów jednak w Anglii?

Oho! Niewykluczone, że ze względów covidowych finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony z tureckiego Stambułu na któryś z brytyjskich stadionów. Jak podaje Guardian – UEFA jest już po rozmowach z angielskim związkiem FA. Przyczyną całego zamieszania jest decyzja brytyjskiego rządu, który umieścił Turcję na swojej “czerwonej liście” turystycznej.  Do tej pory wydawało się, że finał odbędzie […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

“To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana przez drużyny mające największe budżety”

– Bardzo dobrze, że my napisaliśmy taką historię dwa lata temu, rok temu był brązowy medal, teraz gramy o europejskie puchary. To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana tylko przez drużyny mające największe budżety, bo rywalizacja byłaby bezsensowna – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice. Wypowiedzi szkoleniowca gliwiczan cytują […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Goal.com: Eintracht chce zatrudnić Raula Gonzaleza!

Ależ to byłby powrót do Bundesligi! Według informacji goal.com, Eintracht Frankfurt przymierza się do zatrudnienia byłego piłkarza Schalke Gelsenkirchen, oczywiście bardziej znanego jako legenda Realu Madryt. Obecnie Raul trenuje rezerwy Realu Madryt, natomiast Eintracht poszukuje nowego szkoleniowca z uwagi na przejście Adiego Huettera do Borussii Moenchengladbach.  43-letni trener miałby przejąć Eintracht od nowego sezonu – […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

1. Liga: Samobój Polczaka, zwycięstwo Radomiaka

Radomiak w walce o awans idzie łeb w łeb z GKS-em Tychy. Dzisiaj ekipa Dariusza Banasika ograła na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec, choć trzeba przyznać – przy wyraźniej pomocy gospodarzy. Bo zwycięski gol dla radomian padł w tej części meczu, w której… nie oddali oni ani jednego celnego strzału. Skoro tak, to jakim cudem Radomiak wygrał? […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Odra Opole zbliża się do baraży?

Puszcza Niepołomice prawdopodobnie skończyła dzisiaj sezon – na sześć kolejek przed końcem do strefy barażowej traci już 12 punktów, a ma jeszcze o mecz więcej niż Arka Gdynia. Natomiast Odra Opole, ogrywając niepołomiczan, może złapać wiatr w żagle na samą końcówkę sezonu – po zdobyciu trzech punktów w piątkowym meczu, przewodzi grupie pościgowej.  Jak to […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Arteta i Arsenal. Czy ten związek ma jeszcze sens?

Złośliwi powiedzieliby, że populacja kibiców Arsenalu zmniejsza się w drastycznym tempie. Cóż, nie dość, że “The Gunners” odpadli z LE w tragicznym stylu po półfinałowym dwumeczu z Villarrealem, to jeszcze po raz pierwszy w XXI wieku mogą nie zagrać w żadnych europejskich rozgrywkach w następnym sezonie. Auć, to może zaboleć. Teraz londyńczycy muszą walczyć o […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa gole Stępińskiego!

Nietypowo, bo już wczesnym popołudniem rozegrano 10 spotkań we włoskiej Serie B. Jak sami wiecie – to liga wręcz najeżona Polakami, a dzisiaj przynajmniej jeden z nich ma naprawdę udany wieczór. To Mariusz Stępiński, która zapakował dwa gole w meczu Lecce z Regginą. Jego klub zapewnił sobie udział w półfinałach baraży o Serie A – […]
07.05.2021