post
Damian Smyk

Opublikowane 05.04.2021 08:28 przez

Damian Smyk

– Chcielibyśmy zrobić to szybciej, jednoetapowo. Ale żyjemy w takiej scenerii… Pandemia sporo rzeczy utrudnia. Koncepcja jednoetapowej przebudowy tego naszego domu nie ma szans powodzenia. Dlatego zaproponowaliśmy ten podział na pięć etapów – mówi Bartosz Wolny, wiceprezes Warty Poznań. Zapytaliśmy go o fundusze, które otrzymała Warta na przebudowę swoich obiektów. Ale i o to, kiedy warciarze mogliby wrócić do Poznania.

Przekazaliście w ostatnich dniach kilka dobrych informacji w kwestii remontu obiektów przy Drodze Dębińskiej. Co się w ostatnich dniach zmieniło?

To prawda, ostatnio mieliśmy powody do zadowolenia. Pokazaliśmy Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki w Poznaniu plan transformacji obiektów przy Drodze Dębińskiej 12. Mówimy tu o domu całej rodzinie Warty – bo to nie tylko piłka nożna, ale i szermierka, tenis i hokeja. Ten plan uzyskał akceptacje radnych. Wiąże się to z wnioskiem na czerwcową sesję rady. Jeśli te pieniądze zostaną przyznane, a mówimy tu o kwocie 3 mln złotych, to będziemy mogli ruszyć z pierwszym etapem tej przebudowy. A takich etapów jest pięć.

A druga informacja?

Ona przyszła z kilkumiesięcznym poślizgiem, bo mieliśmy inne plany. Ale udało nam się uzyskać dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To wsparcie na poziomie 4,5 mln złotych. I te środki ujmiemy również w przeprowadzaniu tego pięcioetapowego planu przebudowy naszych obiektów. To nie wszystko, co jest nam potrzebne, ale dwa kroki są już wykonane.

Plany jednak były inne. Z Funduszu Inwestycji Lokalnych chcieliście ponad 40 mln złotych i chcieliście zamknąć tę przebudowę za jednym zamachem.

Chcielibyśmy zrobić to szybciej, jednoetapowo. Ale żyjemy w takiej scenerii… Pandemia sporo rzeczy utrudnia. Koncepcja jednoetapowej przebudowy tego naszego domu nie ma szans powodzenia. Dlatego zaproponowaliśmy ten podział na pięć etapów. To według nas sensowne rozwiązanie przebudowy całego tego terenu. To kilka hektarów przestrzeni, które zawierają się w 150 hektarach ważnego terenu dla poznaniaków. Mówimy przecież o miejscu z potencjałem. To może być teren wpisujący się w ten charakter rekreacyjny przestrzeni od ul. Hetmańskiej do ul. Królowej Jadwigi. Jest park, boisko do hokeja, hala sportowa, AWF. To, że chcemy tu wybudować nieduży stadion i miejsce dla sekcji niepiłkarskich, jest potrzebne miastu. Dlatego chcemy te obiekty budować przyrostowo.

Na czym ma polegać ten pierwszy etap przebudowy?

Polega na wyburzeniu dotychczasowej siedziby klubu i przeniesieniu w to miejsce kortów tenisowych. A z miejscem, gdzie dziś są korty, wiąże się drugi etap. Czyli zbudowanie tam trybuny zadaszonej, której potrzebujemy do spełnienia warunków licencyjnych.

Na realizację drugiego etapu wystarczą wam te środki przyznane z Funduszu Inwestycji Lokalnych?

Nie. To wielokrotność tej kwoty. Natomiast nie narzekamy. Wiemy, że na pozyskiwanie tych funduszu potrzebujemy czasu. Na stadionie ciągle coś się dzieje. Od trzech miesięcy działamy w nowej siedzibie. Wynieśliśmy się z tego starego budynku przy Drodze Dębińskiej 12 i jesteśmy teraz w budynkach POSIR-u przy ulicy Spychalskiego. Dlatego teraz chcemy wyburzyć tamten stary budynek, działamy nad pozyskiwaniem kolejnych środków.

To powiedzmy kibicom po ludzku – kiedy poznaniacy będą mogli oglądać Wartę w Poznaniu?

Najrozsądniejszą odpowiedzią będzie “wtedy, gdy spełnimy warunki licencyjne”. A jeśli chodzi o czas – naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć. Wszystko zależy od tego, jak dalej będziemy w stanie rozmawiać z władzami lokalnymi czy centralnymi. Wydaje mi się, że wszyscy nas wspierają. Dobrze nam się prowadzi rozmowy z decyzyjnymi na poziomie miasta. Kolejny sezon na pewno spędzimy w Grodzisku Wielkopolskim.

Jak PZPN na to patrzy? Związek przewidywał kary finansowe dla Rakowa za grę poza Częstochową. PZPN dostrzega, że jednak działacie na tyle, na ile możecie?

Na pewno tak. Ciągle coś się u nas dzieje. Przeprowadziliśmy się do nowej siedziby. W ubiegłym roku miasto postawiło jupitery wokół boiska. Na dziś to wciąż taki bogaty orlik, a nie pełnosprawny stadion. Ale udowadniamy kolejnymi krokami – np. tymi pozyskiwaniem funduszy – pokazujemy, że ciągle idziemy do przodu. Tempo mogłoby być lepsze, nie wszystko od nas zależy, ale świat wygląda jak wygląda. Mamy swoje pomysły, w kwietniu będziemy rozmawiać z miastem jak ten pomysł na nasze obiekty przyspieszyć. We wrześniu zeszłego roku przedstawialiśmy naszą strategię na klub. Ale ta strategia musi być realizowana w Poznaniu. Dokument spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, ale realizacja tej strategii 50 km od Poznania nam nie sprzyja. Musimy wrócić do domu jak najszybciej.

Pamiętam, że gdy pokazywaliście nam tę strategię, to chcieliście nie tylko zrobić stadion, ale miejsce dla mieszkańców, w którym mogłaby się tworzyć większa warciana społeczność.

Podzieliliśmy tę strategię na pięć filarów. Sport, infrastruktura, finanse, organizacja i budowa społeczności. W każdym tym filarze robimy progres. Jesteśmy bliżej osób z niepełnosprawnościami, stworzyliśmy drużynę amp-futbolu, tłumaczymy konferencje na język migowy, mamy chyba najszybciej rosnące kanały social-media w Polsce ze wszystkich klubów, otworzyliśmy sklep… Mógłbym wymieniać i wymieniać. Infrastruktura jest kluczem, byśmy w każdym z pozostałych filarów mogli robić szybszy progres.

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.

Opublikowane 05.04.2021 08:28 przez

Damian Smyk

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Prasówka
19.04.2021

PRASA. Do końca kwietnia decyzja w sprawie Świerczoka. Piast pobije rekord?

– Do końca kwietnia Piast Gliwice musi zdecydować, czy wykupi Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad. Jeżeli chce to zrobić, musi zapłacić milion euro, czyli ustanowić efektowny transferowy rekord w historii klubu. Świerczok – najlepszy napastnik Piasta i jeden z najlepszych w całej ekstraklasie – w tym sezonie gra tylko na zasadzie wypożyczenia, co i tak […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga i superhajs. Jak ma wyglądać podział pieniędzy w Superlidze?

3,5 miliarda euro mają mieć do podziału kluby założycielskie Superligi. Za sam udział w fazie grupowej przykładowa Barcelona ma zgarnąć 180 milionów euro. Czyli o około 50 milionów euro więcej niż Bayern Monachium za triumf w zeszłorocznej Lidze Mistrzów. O jakich pieniądzach mówimy w kontekście Superligi? Oczywiście na dziś to dopiero plany Superligi i przecieki, […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga. Walka o wpływy dopiero się zaczęła. Co dalej z ligami krajowymi?

O północy gruchnęła informacja o tym, że super-kluby zakładają sobie Superligę. Niedziela zapowiadała, że topowe europejskie marki będą chciały postraszyć UEFA lekkim liściem, a nagle na europejską federacje spadł potężny sierpowy. Jesteśmy świadkami wypowiedzenia wojny. A o co tak naprawdę będzie toczyła się ta walka? O tym czym jest Superliga napisaliśmy większy tekst, więc nie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Michniewicz wyleciał, bo sędzia techniczny chciał być gwiazdą kolejki

Mówi się, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. No, jest to powiedzenie durne, ale coś w tym jest, że trudno być spokojnym, gdy na swojej drodze spotykasz nadgorliwego człowieka. Służbistę – jeszcze do przeżycia. Ale nadgorliwca – przekichane. Niestety dla siebie Czesław Michniewicz spotkał nadgorliwego sędziego technicznego i to przez jego zachowanie i sugestię wyleciał […]
19.04.2021
Weszło
18.04.2021

Remis Realu. I to remis, z którego Real powinien się cieszyć

Gdyby spojrzeć na starcie Getafe z Realem Madryt tylko przez pryzmat tych 90 minut i jakości obu ekip, to stawialibyśmy domy na madrytczyków. Ale doskonale zdawaliśmy sobie, że “Królewscy” są przetrzebieni kadrowo, a przecież w ostatnich dniach zainwestowali mnóstwo sił w dwumecz z Liverpoolem i starcie z Barceloną. No i nie było spacerku. Był spacer […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Liczba komentarzy: 25
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariano
Mariano
14 dni temu

Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro… kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić… znaczy… marchew.

Marnypopis
Marnypopis
14 dni temu
Reply to  Mariano

Bez kamieni nie ma budulca. A bez budulca nie ma stadionu. A bez stadionu… nie ma stadionu!

Numernabis
Numernabis
14 dni temu
Reply to  Marnypopis

Jest rok 2021 po narodzeniu Chrystusa. Cała Wielkopolska podbita przez Lecha… Cała? Nie! Jedna jedyna osada zamieszkana przez nieugiętych Warciarzy wciąż stawia opór najeźdźcom. I uprzykrza życie lechitom, stacjonującym w obozach: Bułgarska i Wronki.

Tadeusz
Tadeusz
14 dni temu

Poznań to jednak dziwne miasto. Na stadionie miejskim swoje mecze rozgrywa drużyna rodem z gminy Wronki, natomiast drużyna rodem z Poznania swoje mecze rozgrywa na obiekcie w powiecie grodziskim! OK to są lokalne, poznańskie, problemy. Jednak dlaczego problemy produkuje PZPN? Obecnie WSZYSTKIE rozgrywki ligowe odbywają się bez udziału publiczności! Więc w czym problem aby mecze były rozgrywane tam gdzie trawa zielona i jakieś oświetlenie jest? Lech “Poznań” domowe mecze bez problemu może rozgrywać na obiekcie przy ulicy Leśnej. No Warta, jak nie może na stadionie miejskim(?) to może bez problemu grać w Ogródku, albo znaczniej bliżej w Swarzędzu albo na nowym obiekcie przy ulicy Harcerskiej.

Chłopak Stano
Chłopak Stano
14 dni temu

Huj z wartą! niech przyjdzie ten były prezio i znów rozbierze drewniane schody!

Siuda Baba
Siuda Baba
14 dni temu

Rozebrać resztki trybun, zaorać, sprzedać developerowi i wybudować piękne biurowce.
Tylko Amikorz Wronki!

Edek
Edek
14 dni temu
Reply to  Siuda Baba

No fajnie się w tym Poznaniu bawią. Klub z Wronek gra w Poznaniu, a klub z Poznania gra w Grodzisku, a mówią ze tylko oni to Europa, a reszta Polski to Azja XD

Posen
Posen
14 dni temu
Reply to  Edek

Do Łodzi Polska, później już tak jak mówisz 😉

Mikro
Mikro
14 dni temu
Reply to  Posen

Do lodzi to chyba raich co? Później to Królestwo Polskie po Wilno i lwów

Ams
Ams
14 dni temu
Reply to  Edek

Taka Europa, że na cały Poznań znajdziesz pół bankomatu xD. Poznań to po prostu taka większa wieś.

Posen
Posen
14 dni temu
Reply to  Ams

Nie pamiętam kiedy ostatni raz miałem taką konieczność by korzystać z bankomatu. Jakby co to budek telefonicznych w mieście też nie ma 😛

Kikk
Kikk
14 dni temu
Reply to  Posen

Tak samo jak i rynku. Juz Zamośc ma lepszy.

Tadeusz
Tadeusz
14 dni temu

Łoj redaktor Smyk nie znosi prawdy! Tak tak z Gazety Wyborczej można wyjść ale Gazeta Wyborcza z redaktora nigdy nie wyjdzie !

Tytus
Tytus
14 dni temu

A ja napiszę krótko. Smyku, świetną robotę tu robisz! Pozdro z Wildy

bcdsagdgdasggdsgdgssasa
bcdsagdgdasggdsgdgssasa
14 dni temu

https://demskityper.blogspot.com/ – Trafił wczoraj kupon z kursem 1630 !! skan ma na blogu ! i ma kolejny kupon juz dostepny !

FalszywyProfil
FalszywyProfil
14 dni temu

Poznaniacy, powiedzcie jak to jest z kibicami Warty? Dużo ich u Was, czy miasto przeżywa dobrą grę Warty? Czy istnieją kibice jednocześnie Lechai i Warty? (bo słyszałem, że jest wzajemna życzliwość). Pytam z ciekawości, bo chyba to trochę specyficzna sytuacja

Pozn
Pozn
14 dni temu
Reply to  FalszywyProfil

Na pewno jest więcej kibiców Lecha, Warta to nadal trochę klub hipsterskich kibiców. Antagonizm trochę mniejszy niż w Warszawie ale jest sporo analogii: “prawdziwi” poznaniacy i warszawiacy kibicują odpowiednio Warcie i Polonii a Lech to ” nieprawdziwy” poznański klub (historia z Amicą) tak jak Legia jest niby klubem przyjezdnych.
Nie zmienia to faktu, że jak się paraduje z szalikiem Warty to trzeba myśleć, jeśli w pobliżu kręcą się kibice Lecha to zawsze może znaleźć się zjeb co ci mordę obije, a nawet sprzeda kosę.

Ogórek Zdzisława
Ogórek Zdzisława
14 dni temu
Reply to  Pozn

Co ty opowiadasz, na ostatnich derbach przy Bułgarskiej było dużo kibiców Warty wymieszanych z kibicami gospodarzy i nikt nikomu mordy nie obił, a tym bardziej nie sprzedał kosy

Sumienie
Sumienie
14 dni temu

Takich jak nazywają na Lechu januszy to nie traktują poważnie i byłaby poruta na całą Polskę że januszy leją.Natomiast przy okazji derbów próbowali utrwalać stereotyp dziadków chodzących na Wartę.Nie wpuścili na stadion warcianych ultrasów ,sami ochoczo rozpowszechniając zdjęcia jak to młoda fanka Lecha prowadzi na mecz swojego dziadziusia warciarza.

Ogórek Zdzisława
Ogórek Zdzisława
14 dni temu
Reply to  Sumienie

Nie wpuścili bo była sprzedaż otwarta dla wszystkich kibiców ci ultrasi o tym dobrze wiedzieli a zabrakło dla nich biletów bo mogła wejść tylko połowa stadionu.

Warciarzx
Warciarzx
14 dni temu
Reply to  Pozn

Chodzę w koszulkach Warty po mieście od dziecka i nigdy nie miałem z tego powodu żadnych nieprzyjemności, więc nie wiem skąd ten wniosek.

AmberMozart
AmberMozart
14 dni temu
Reply to  Warciarzx

przecież ten gośc poznania pewnie na oczy nie widział 😉

Mer
Mer
14 dni temu
Reply to  FalszywyProfil

Tak. Istnieją kibice Lecha i Warty. Mimo, że większość Poznaniaków bardziej kibicuje Lechowi to interesują się też Wartą jej wynikami i też w głębi serca trzymają za nią kciuki. To prawda, ze sytuacja jest specyficzna i rzadko się tak zdarza, że trzymasz kciuki za oba kluby z jednego miasta. Jeśli jesteś normalnym kibicem Lecha to masz dużo życzliwości dla Warty. Tak ma większość moich znajomych którzy mieszkają w Poznaniu. Lech King, Warta Queen.

AmberMozart
AmberMozart
14 dni temu

czy PZPN nie może się zgodizć na grę na swoim, skoro i tak mecze sa bez widowni?

Kamil
Kamil
13 dni temu

Dziwny ten Poznań. Przecież sprawa jest prosta.
Warta jako jedyny w Ekstraklapie poznański klub powinna grać przy Bułgarskiej, a Łach wrócić do siebie do Wronek….

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021