Jeszcze niedawno zagraniczne media donosiły, że Marek Hamsik wróci do ojczyzny i będzie reprezentował barwy Slovana Bratysław, lecz z czasem coraz bardziej realna wydawała się opcja przenosin do Göteborga. Dziś Szwedzi potwierdzili jego transfer po tym, jak Słowacki pomocnik przeszedł testy medyczne. Tym samym po prawie dwóch lat spędzonych w chińskim Dalian Professional wraca na europejskie boiska.

Marek Hamsik oficjalnie został graczem IFK Göteborg

Umowa ze szwedzkim klubem będzie obowiązać go do końca sierpnia 2021 r. 33-latek liczy na to, że dzięki występom w IFK będzie w stanie, jak najlepiej przygotować się do czerwcowych mistrzostw Europy. Zespół z Göteborga w poprzednim roku (w Szwecji sezon jest rozgrywany w systemie wiosna-jesień) zajął dopiero 12. miejsce w lidze. Nowa edycja rozgrywek Allsvenskan wystartuje 10. kwietnia.

– Od samego początku prowadziliśmy bardzo dobry dialog.  Mamy podobną wizję futbolu. Marek jest bardzo zmotywowany, by zaprezentować się, jak najlepiej. Jego cechy piłkarskie wraz z charyzmą, profesjonalizmem i pasją czynią go wyjątkowym graczem. To, że został zawodnikiem IFK, jest zgodne z naszą strategią posiadania składu złożonego z wychowanków akademii i doświadczonych piłkarzy. Ten transfer ma długofalowe skutki. Pokazuje, dokąd zmierzamy, w jakim kierunku chcemy podążać. Zwiększa zainteresowanie naszym klubem, a także podnosi wartość naszych zawodników, jak i całego zespołu. – mówi na oficjalnej stronie klubowej dyrektor sportowy Pontus Farnerud.

Z kolei sam zawodnik w taki oto sposób skomentował swoja decyzję: – Cieszę się, że tutaj jestem. Pozytywnie zaskoczyłem się wspaniałymi możliwościami szkoleniowymi, jakie tutaj zastałem. Nie mogę doczekać się pierwszego spotkania z kolegami z zespołu i rozpoczęcia treningów z nimi. Jak wszyscy wiedzą, podpisałem krótkoterminowy kontrakt. Nie zmienia to jednak faktu, że zrobię co w mojej mocy, by pomóc odnieść sukces drużynie. Od teraz będę dawał z siebie maksimum dla tego klubu.

Marek Hamisk to 126-krotny reprezentant Słowacji. Europejską sławę zdobył jako gracz SSC Napoli, w którego barwach wystąpił w 409 spotkaniach Serie A i strzelił dla włoskiej drużyny 100 bramek w lidze.

fot. Newspix

Jednak Heat! Koszykarze z Miami wygrali z Celtics i zagrają o tytuł

Sebastian Warzecha

Media: Piłkarz Borussii Dortmund może trafić do Bayernu

redakcja

Xavi: – Dla mnie powrót Leo Messiego do Barcelony ma sens

redakcja

Kamil Grabara ponownie mistrzem Danii z FC Kopenhagą

redakcja

Media: Dawid Kurminowski zostanie wykupiony przez Zagłębie Lubin

redakcja

Weszłopolscy live od 22:30: Białek, Paczul, Mazurek, Michalak

redakcja

Media: Piłkarz Borussii Dortmund może trafić do Bayernu

redakcja
2

Xavi: – Dla mnie powrót Leo Messiego do Barcelony ma sens

redakcja
2

Kamil Grabara ponownie mistrzem Danii z FC Kopenhagą

redakcja

Media: Dawid Kurminowski zostanie wykupiony przez Zagłębie Lubin

redakcja
6

Puszcza Niepołomice nie składa broni w walce o bezpośredni awans do Ekstraklasy

redakcja
11

Oficjalnie: Dominik Holec, Artur Rudko i Mateusz Żukowski odchodzą z Lecha

redakcja
12