post
Avatar

Opublikowane 29.01.2021 17:56 przez

Piotr Stolarczyk

Kilka miesięcy temu poruszyliśmy sprawę absurdów niższych lig w związku z rzekomym brakiem udziału publiczności oraz przekładaniem meczów. Ostatecznie jakoś udało się w stanie permanentnej prowizorki dograć te ostatnie kolejki. A trzeba przyznać, że w pewnym momencie było już bardzo blisko kolejnego zamrożenia rozgrywek. Jednak nowy rok, to nowe problemy i nowe absurdy. Kluby amatorskie kolejny raz muszą mierzyć się z utrudnieniami, które spowodowały rządowe restrykcje. Na szczęście dla futbolu z ligowych nizin polscy działacze nie wywiesili białych flag i na wszelkie możliwe sposoby starają się ratować zimowe przygotowania.

Niby oficjalnie amatorzy siedzą w domach, a w praktyce odnotowaliśmy nagły wzrost liczby profesjonalistów. Duża część klubów postawiła na innowacyjne metody przeprowadzenia okresu przygotowawczego – leśne zgrupowania oraz trenowanie po szopach. Karnawał kombinacji trwa w najlepsze, a działacze muszą stawać na głowie, by ich zespoły mogły w jakikolwiek sposób szlifować formę do wiosennych zmagań. Trenerzy są zdezorientowani, prezesi mają ręce pełne roboty w związku z wymaganą papierologią, bo inaczej sanepid i policja będzie robić im jazdy. Z kolei wojewódzkie związki kolejny raz muszą uspokajać zainteresowanych, że sytuacja jest ponoć pod kontrolą. No, może i jest, ale problemy jednak nie znikają i w dalszym ciągu wszystko jest spinane trytytką.

Grać albo nie grać – oto jest pytanie

Wczorajsza decyzja rządowa o przedłużeniu do 14 lutego zakazu zbiorowego uczestnictwa piłkarzy-nieprofesjonalistów  wywołała ogromne głosy oburzenia. Działacze mają już dość kreatywnych zabaw w kotka i myszkę ze służbami, prawem oraz brakiem logiki. Każdy chciałby już normalnie trenować.

Problem polega na tym, że pod koniec lutego miały ruszyć niższe ligi. Terminarz, poprzez poszerzenie rozgrywek nawet do dwudziestu kilku zespołów, jest napięty do granic możliwości. Ewentualne przesunięcie startu rundy wiosennej spowoduje, że zaległe kolejki będą musiały zostać rozegrane w środku tygodnia. A to już nie uśmiecha się nikomu. Czasami trenerom trudno jest zebrać optymalny skład w weekend, a co dopiero w środę.

  W kwestiach procesowych start rozgrywek amatorskich w województwie dolnośląskim nie jest zagrożony, bo do wznowienia zmagań pozostało jeszcze trochę czasu. Z tym że nie jasna jest informacja od Ministerstwa Zdrowia, bo chodzi nam o to, byśmy wiedzieli, kiedy będziemy mogli ruszyć. Obecnie jesteśmy zawieszeni w próżni i za dwa tygodnie będziemy musieli reagować na sytuację. Nasz związek jest przygotowany na wariant rozpoczęcia rozgrywek nawet w połowie kwietnia i zakończenia ich w połowie lipca. Mamy zamiar się spotkać w poniedziałek z klubami i zapytać się o ewentualną zgodę na przesunięcie terminu. Coś wspólnie wymyślimy – mówi Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

*

Lokalni działacze związkowi czekają. W sumie tylko to im pozostało. Nauczeni doświadczeniem z wiosny 2020 r., kiedy to zbyt pochopnie podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek, nie chcą już na rympał przepychać doraźnych rozwiązań. Z kolei Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej podjął pierwsze działania.

Na tę chwilę przełożyliśmy rundę Pucharu Polski, która miała odbyć 20 lutego, a co do decyzji w kwestii rozgrywek od czwartej w dół: czekamy na komunikaty. Wszystko będzie zależeć od tego, czy 14 lutego zostaną zniesione obostrzenia dotyczące sportu amatorskiego. Pragnę przypomnieć, że jesienią była dużo gorsza sytuacja epidemiologiczna, a jednak udało nam się rozegrać do końca rundę jesienną. Z tego, co wiem, PZPN ma prowadzić rozmowy z Ministerstwem Zdrowia – informuje Jacek Siebert, przewodniczący Wydział Gier i Ewidencji ZZPN.

Za kulisami ponoć trwają dyskusje dotyczące podziału IV ligi zachodniopomorskiej na grupę spadkową oraz mistrzowską. Poluzowałoby to terminarz. Działacze twierdzą, że obecnie nie mają tego w planach, ale nie od dziś wiadomo, że najchętniej zastosowaliby ten wariant. Dużej części drużyn nie podoba się ten pomysł.

 Był czas, że można było wpuszczać 50% kibiców, ale ZZPN – nagle przejęty losami klubów, dbaniem o zdrowie – sami z siebie ograniczyli tę liczbę do 25%. A teraz jeszcze myślą o podziale czwartej ligi na dwie grupy. Apelowaliśmy latem, nie ja jedyny, żeby zrobić tak od początku sezonu, żeby wszystko było jasne, albo żeby po prostu dać taki zapis w razie czego. I co? I mówili, że nic zapisywać nie będą, bo nie ma szans na przerwanie rozgrywek. To ja się pytam, co teraz? W trakcie sezonu będziemy modyfikować regulamin? Panie kochany, to są jaja. A co do działań Ministerstwa Zdrowia: Boże kochany, jak oni mogą zakazywać uprawiania sportu?!  – anonimowo wypowiedział się dla nas działacz klubu z IV ligi, mającego siedzibę w okręgu koszalińskim.

*

Przedstawiciel zachodniopomorskich struktur związkowych wskazał, że regulamin dopuszcza taką możliwość, lecz obecnie nie zostaną podjęte działania prowadzące do podziału ligi.

   Jest grupa zespołów, która zgłosiła nam problem dotyczący ich przygotowań do sezonu. W niektórych gminach obiekty są zamknięte, w innych są otwarte dla klubów/zawodników do tego uprawnionych zgodnie z rozporządzeniem. Gdy klub posiada odpowiednie dokumenty, to OSiR-y wpuszczają ich tam. To jest trudna sytuacja. Przed sezonem prowadziliśmy z klubami otwartą dyskusję na temat kształtu i formuły rozgrywek czwartoligowych. Kluby de facto decydowały o tym, jaki chcą mieć format rozgrywek i zdecydowały większością głosów,  że chcą grać mecz i rewanż. Nie chcieli podziału po rundzie jesiennej na grupę mistrzowską i spadkową.

Natomiast związek zabezpieczył się regulaminowo, że w związku z pandemią może w trakcie rozgrywek zmienić ich format. Gdyby coś się działo – brakowało terminów lub padł inny pomysł, jak poradzić sobie z problemem – możemy dokonać takiej zmiany. Oczywiście w razie takiej sytuacji będziemy się konsultować z klubami. Teraz nie ma takiej potrzeby, bo sprawa jest jeszcze otwarta. Na ten moment nie jesteśmy postawieni pod ścianą – dodaje Jacek Siebert.

Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las

Działacze się zmieniają. Trenerzy przychodzą i odchodzą. Zawodnicy wznawiają przygody z futbolem i rezygnują z grania, ale futbol amatorski wciąż jest, wciąż istnieje i wciąż stanowi istotną rolę w życiu każdej lokalnej społeczności. Nawet epidemia koronawirusa i stos obostrzeń nie dały mu rady. Kluby trenują, w miarę możliwości rozgrywają sparingi. Nie mogą teraz tylko siedzieć, czekać i patrzeć na to, co przyniosą najbliższe dni.

W dużym skrócie: piłkarze-amatorzy nie mogą trenować i rozgrywać meczów kontrolnych. No chyba że zostaną zawodowcami. Co na to kluby? Wpadły na pomysł, by podsunąć piłkarzom umowy zlecenia, kontrakty albo umowy stypendialne. Oczywiście to wyłącznie podkładka na wypadek wizyty smutnych panów i pań z różnych służb. Gdy posiadają pełen pakiet zaświadczeń, że ich zawodnicy uprawiają sport profesjonalnie, mają czyste papcie. Wówczas nie mogą ich wygonić z boiska.

Genialne, prawda?

Tylko że nie wszyscy mogli zastosować ten myk. Można znaleźć dużą liczbę zespołów, które po cichaczu zbierają się na orlikach lub euroboiskach. W skrajnych przypadkach mają zajęcia, na których mogą obcować z przyrodą.

–  Obecnie piłkarze biegają po lasach – oficjalnie. Gdy kończyliśmy rundę, było 25 tysięcy dziennych przypadków zachorowań. Dziś te liczby oscylują w granicy od trzech do pięciu tysięcy i próbują nam wmówić, że amatorzy będą chodzić i zarażać. To jest troszkę niepoważne traktowanie sportu amatorskiego. W galerii handlowej albo muzeum jest większe ryzyko zakażenia niż na świeżym powietrzu, pod warunkiem, że zespoły nie będą korzystać z szatni. Nie ma żadnych podstaw oraz argumentów, aby amatorski sport aż tak bardzo był objęty restrykcjami – mówi Andrzej Padewski.

*

Okej, znakomitej części drużyn udało się obejść przepisy, co nie zmienia faktu, że co chwilę idą na nich donosy, że jednak nie wszyscy mają “dobre papiery”. Sanepidy uczyniły sobie ze stadionów miejsca pielgrzymek. Niektórzy sędziowie przed sparingiem żądają pełnej dokumentacji. Jak podkreśliły osoby z lokalnych związków – nie mają do tego prawa. Także oprócz zmrożonej murawy, mimo spełnienia formalnych wymogów, tak czy siak, przygotowania są zaburzone.

  Teraz się uporaliśmy z problemami: możemy raz na jakiś czas wskoczyć na boisko, zagrać nawet sparing, ale wciąż to żaden komfort pracy. Wcześniej standardowo biegaliśmy po lasach i parkach. Najlepsze jest to, że dzieci i młodzież na podstawie jakiegoś zaświadczenia mogą spokojnie trenować  – i bardzo dobrze, tak powinno być – a amatorzy już nie. A teraz gra idzie do dużą stawkę. Mianowicie: rozstrzygają się konkursy miejskie na dotacje celowe dla klubów sportowych. Jeżeli dalej będzie trwał taki stan rzeczy i liga nie ruszy w normalnym terminie, znowu będą chcieli nam obciąć kasę, bo nie będziemy grać regularnie spotkań oraz trenować, czyli nie jesteśmy w stanie wywiązać się z umowy dotacyjnej – opowiada prezes czwartoligowego klubu ze Szczecina.

Trenerzy zaś wyrażają obawy co do formy fizycznej piłkarzy. Nie ukrywają, że organizmy ich zawodników mogą potem odczuwać zaburzony rytm przygotowań zimowych. Szkoleniowcy na każdym kroku podkreślają, że okres styczeń-luty to najważniejsze miesiące w roku, a trenowanie na zasadzie: raz las, raz boisko, w zależności od sytuacji i uznania zarządcy obiektów, stanowi duże ryzyko dla zdrowia graczy.

Przepisy, a rzeczywistość

Wszystkim powoli kończy się już cierpliwość. Działacz zespołu z okręgu koszalińskiego, uczestniczącego w rozgrywkach czwartej ligi w dość dosadny sposób skomentował obecną sytuację:

Ale proszę pana, o czym tu w ogóle gadać? Wiele lat siedzę w piłce i takich jaj jeszcze nie widziałem. Ja nieraz sobie włączam te pożal się Boże serwisy informacyjne i co chwilę słyszę, że jak to mamy wiele zakażeń, że jak to jest świetnie, bo zakażenia spadły, a na następny dzień, że jak to jest źle, bo zakażenia wzrosły. Szału idzie dostać. No, ale sobie myślę, że wiadomo, jest to poważna sprawa, ale piłka jakoś funkcjonować musi. No i faktycznie – funkcjonowała. Graliśmy całą jesień, nie było problemów. A teraz każą nam czekać. Ale sorry, ja nie po to wchodziłem do piłki, żeby siedzieć na dupie i nic nie robić.  Aż mnie gotuje, jak o tym myślę. No, ale jak tak rozmawiam z innymi prezesami, to są za grą. Mówią mi: – Dajmy spokój, graliśmy przy prawie 30 tysiącach zakażeń i problemu nie było.

A teraz co się dzieje? Mamy nie trenować, bo ktoś na górze sobie tak wymyślił? Ja panu coś powiem: każdy, podkreśli pan wielkimi literami, KAŻDY klub czwartej ligi prowadzi treningi, większość gra sparingi. Z okręgówką w moim regionie koszalińskim jest podobnie. Zakaz istnieje, gdzieś tam ktoś go wpisał na papier, ale ma się do rzeczywistości tak samo.

*

Prezesi wojewódzkich związków również przestają się szczypać. Cały czas podkreślają, że pandemia dla jest realnym zagrożeniem dla społeczeństwa, ale przepisy dotyczące sportu amatorskiego są tworzone w oderwaniu od rzeczywistości. Trudno się z nimi nie zgodzić. Obowiązujące regulacje kompletnie nie mają uzasadnienia behawioralnego. A już na pewno nie spełniają one pierwotnych założeń. Kto ma trenować, to trenuje, ale musi się namęczyć, aby uzyskać na to pozwolenie.  Brakuje doprecyzowania wielu kwestii i można odnieść wrażenie, że przepisy rozporządzenia były pisane na kolanie.

– Nie ma jasnej wykładni rozporządzenia regulującego kwestię sportu w wydaniu amatorskim. Złe przepisy spowodowały, że wszyscy musimy szukać jakiś dziwnych sposobów, luk w prawie, aby legalnie ominąć obostrzenia. Zapytam się: po co? Proste przepisy są najlepsze. Przypomnę, że młodzież została zamknięta w domach do godziny 16.00. Powalczyliśmy jako PZPN, aby mogli uczęszczać na treningi. Młodzież trenuje, potem wraca do domu. Natomiast amatorzy chodzą normalnie do pracy, a już na boisko nie mogą wyjść. To jest dla mnie nie do wytłumaczenia. Osoby odpowiedzialne za proces legislacji powinny pojechać w teren, skonsultować się ze związkami, popatrzeć jak to realnie funkcjonuje. Jestem krytycznie nastawiony do wszystkiego, co przeszkadza piłce amatorskiej. Niestety, wielu zapomina, jak ważną funkcję w życiu każdej społeczności spełnia właśnie futbol, ogólnie sport w wydaniu amatorskim – uważa Andrzej Padewski.

*

Doświadczenia z jesieni pokazują, że aktualnie nie można popadać w skrajne nastroje. Prędzej czy później niższe ligi wystartują i pewnie jakoś kolejną rundę uda się poprowadzić do mety. Natomiast obecna sytuacja jest bardzo problematyczna. Jasne, jakoś radzą sobie działacze. Od zawsze w kombinowaniu polscy działacze stanowili wyższą ligową półkę. Ktoś powie: ale o co im chodzi? Przecież trenują.

Tylko chyba nie na tym ma to wszystko polegać.

Piotr Stolarczyk

Opublikowane 29.01.2021 17:56 przez

Piotr Stolarczyk

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Weszło
07.04.2021

Milionowe nakłady i słabe efekty. Polonia Warszawa rozczarowuje

Niedługo minie rok od momentu, gdy Grégoire Nitot został właścicielem Polonii Warszawa. Klub znajdował się wówczas w ogromnym kryzysie, zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym. Potrzebował gruntownych zmian na wielu płaszczyznach. Latem dokonano rewolucji kadrowej. Sprowadzono zawodników, którzy do niedawna występowali w wyższych ligach. Na papierze kadra wyglądała na naprawdę mocną. Kibice i działacze […]
07.04.2021
Weszło
18.03.2021

Wielka księga korona-absurdów niższych lig. Część trzecia

Jeszcze na dobre nie wystartowały rundy rewanżowe w niższych ligach, a działacze, piłkarze i trenerzy już zastanawiali się, kiedy nastąpi zamrożenie rozgrywek z udziałem klubów amatorskich. Wszystko zmierzało w kierunku takiego rozwiązania i było to kwestią czasu, aż w końcu z góry pójdzie sygnał: stop, chwilowo nie ma grania. W teorii najbliższe trzy kolejki od […]
18.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Niższe ligi w województwie pomorskim zawieszone. Inne związki również podejmą taką decyzję?

Pomorski Związek Piłki Nożnej na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że od 13 marca wszystkie rozgrywki pod jego patronatem – od IV ligi do B-klasy – zostają zawieszone do odwołania. Decyzja jest związana z rządowymi obostrzeniami, które niebawem mają zostać wprowadzone na terenie całego województwa. Tym samym potwierdziło się to, o czym spekulowano od kilku […]
08.03.2021
Weszło
29.01.2021

Wielka księga korona-absurdów niższych lig. Część druga

Kilka miesięcy temu poruszyliśmy sprawę absurdów niższych lig w związku z rzekomym brakiem udziału publiczności oraz przekładaniem meczów. Ostatecznie jakoś udało się w stanie permanentnej prowizorki dograć te ostatnie kolejki. A trzeba przyznać, że w pewnym momencie było już bardzo blisko kolejnego zamrożenia rozgrywek. Jednak nowy rok, to nowe problemy i nowe absurdy. Kluby amatorskie […]
29.01.2021
Weszło
07.01.2021

Chcesz zostać prezesem klubu? Jeśli umiesz negocjować, może dostaniesz więcej niż 350 zł

“Gdzie znajdę takiego, względnie dobrego? Gdzie znajdę taniego?”. Tym razem nie nikt nie poszukuje starego Słowaka, a nowego prezesa klubu. Grająca w klasie okręgowej Pogoń Oleśnica postanowiła znaleźć odpowiedniego sternika klubu, umieszczając ogłoszenie w klubowych social mediach. No i okej. Mamy przecież już trzecią dekadę XXI wieku. Czasy wyłącznego umieszczania ofert pracy w lokalnych gazetach […]
07.01.2021
Weszło
30.11.2020

72 lata na karku i dalej sędziuje. Niezwykły przypadek Czesława Sroki

Pietraszyn. Powiat raciborski. Mecz niższej ligi. Na zdjęciu Czesław Sroka uśmiecha się promiennie. Ubrany jest w sędziowski strój. Czapka, rękawiczki, w końcu listopad, jest zimno. Stoi przy linii, trzyma chorągiewkę. Nic dziwnego? Tak, gdyby nie fakt, że urodził się w 1948 roku i ma 72 lata. I tak, wiemy, że boiska niższych lig to folklorystyczny […]
30.11.2020
Weszło
16.04.2021

“Pan Przesmycki nie wykorzystał swojej szansy, by siedzieć cicho”

Jarosław Rynkiewicz, były sędzia piłkarski, w poprzednim tygodniu wygrał proces sądowy ze Zbigniewem Przesmyckim. Wymiar sprawiedliwości uznał, że wszystko to, co powiedział w wywiadzie dla “WP Sportowe Fakty” było prawdą. Skrytykował wówczas system oceniania sędziów w Polsce, a także otwarcie przyznał, że w wyniku praktyk stosowanych przez przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN był zmuszony zrezygnować z […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Kamil Biliński zawstydza napastników Pogoni

To nic odkrywczego, że Pogoń ma w tym sezonie problem ze strzelaniem bramek, a jedną z głównych przyczyn tego jest słaba dyspozycja napastników. Jeśli spojrzymy na tabelę, to nie jest aż tak wielki kłopot dla “Portowców”. Żelazna defensywa i dobra organizacja gry w zupełności wystarcza do zajmowania miejsca na podium. Jednak przy okazji meczu z […]
16.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyczyny niepowodzenia Bayernu. Chwilowy kryzys czy głębszy problem?

Do pewnego momentu Hansiemu Flickowi wszystko układało się znakomicie. Jego zespół z rozmachem zgarniał kolejne trofea. Bayern był znakomicie funkcjonującą maszyną, w której praktycznie nie było wadliwych elementów. Jednak w tym sezonie na horyzoncie pojawiło się wiele problemów. Ogromne natężenie meczów, a co za tym idzie słabsza dyspozycja wielu graczy, zwłaszcza formacji obronnej. Kontuzje kluczowych […]
14.04.2021
Weszło
13.04.2021

Choć PSG prosiło się o kłopoty, melduje się w półfinale

Zapowiadało się przednio. No i nie zawiedliśmy się. To był kawał dobrego futbolu. Choć gdyby paryżanie byli bardziej skuteczni, to już w pierwszej połowie skończyłyby się emocje. Ale na całe szczęście spotkanie do samego końca trzymało nas w napięciu. Może i nie zobaczyliśmy wielu bramek. Tylko że to nie jest aż tak bardzo istotne. Kolejny […]
13.04.2021
Weszło
13.04.2021

Salihamidzić kontra świat. O konflikcie trawiącym Bayern

Dyrektor sportowy Bayernu, Hasan Salihamidzić, znajduje się ostatnio pod ostrzałem niemieckich mediów. Co rusz wychodzą tylko nowe smaczki jego konfliktu z Hansim Flickiem. Lista zarzutów jest długa. Przespane dwa ostatnie okienka transferowe. Niezrozumiałe “wzmocnienia”. Próba podważenia kompetencji pierwszego szkoleniowca. Szereg problemów w relacjach interpersonalnych. Najwyższe władze Bayernu muszą gasić pożar, który w dużej mierze wzniecił […]
13.04.2021
Weszło
13.04.2021

Piotr Stokowiec odrestaurował Lechię?

Po fatalnym początku noworocznych zmagań niewiele wskazywało na to, że Piotr Stokowiec będzie w stanie dać swojej ekipie pozytywny impuls. Lechia od dłuższego czasu nie mogła ustabilizować formy, prezentowana przez nią gra męczyła oczy. Popadała w coraz większy marazm. Z kolei sam szkoleniowiec z dużą pewnością siebie wygłaszał hasła, że dźwignie zespół z kryzysu. I […]
13.04.2021
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PlonGarbatka
PlonGarbatka
2 miesięcy temu

Cóż to za zmiana kursu. “Korona-absurdy”? Przecież Weszło było jedynym portalem na którym usuwano moje wpisy podważające zasadność tak daleko posuniętego histeryzowania. Część użytkowników tutaj również najchętniej zamknęłaby w więzieniu osoby negujące skalę masowego ogłupienia które się rozpętało. Czyżby ktoś przejrzał na oczy?

Last edited 2 miesięcy temu by sajgonski
Zibi
Zibi
2 miesięcy temu
Reply to  PlonGarbatka

Sam kiedyś apelowałeś by nosić maski nawet do spania w swym łóżku, a teraz się wymądrzasz.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
2 miesięcy temu
Reply to  PlonGarbatka

To jest ogólnoświatowa paranoja (z paroma wyjątkami typu Szwecja czy Białoruś, które jak widanie wywożą ciężarówkami zmarłych- a tak im przewidywano).
Generalnie wszystko się magicznie skończy nawet dla największego covidiana gdy nie będzie miał co do gara włożyć bo mu robotę po kolejnym “lockdownie” zamkną i nie będzie miał środków do życia. Zresztą już widać że nawet newsy dotyczące covida cienko się sprzedają więc media w niedługim czasie coś innego będą musiały wziąć na tapet, bo zaraza się już gawiedzi przejadla.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
2 miesięcy temu

Pewnie nie dostali reklam (a co za tym idzie i kasy) szczepimysię i dlatego się burzą

Pioter
Pioter
2 miesięcy temu

Zamykanie orlików, niższych lig jest głupota. Ludzie przynajmniej idą na trening czy orlik, pobiegają, potrenują, zapominają o tej psychozie strachu. Z reszta w większości boisk gdzie byłem szatnie były oddzielone lub nawet nie można było wejsc do szatni, wiec nie jest tak jak sie niektórym wydaje że wszedzie ludzie lekceważą bezpieczeństwo.

Rafal
Rafal
2 miesięcy temu
Reply to  Pioter

Masz mieć obniżona odporność. Pic piwo z biedronki i na jesień do szczepienia… jedni tracą drudzy zyskują.. lobby korpo pilnuje interesów

PlonGarbatka
PlonGarbatka
2 miesięcy temu
Reply to  Pioter

Zamykanie czegokolwiek z powodu tego, że jedna osoba na 20 000 tysięcy ma ostrzejsze objawy jakiejś choroby jest głupotą. Jeśli ktoś jest chory, to niech siedzi w domu. Tak samo jak podczas grypy lub zapalenia płuc. Gdyby nie media i zmasowane urabianie ludzi, nikt by nawet nie zauważył że jest jakaś pandemia. Rozumiem, że można się bać przez pierwsze trzy miesiące, bo jeszcze nie było sytuacji że niby cały świat choruje. Jednak mija rok a ludzie nie zdążyli się zorientować, że są nabijani w butelkę.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
2 miesięcy temu
Reply to  PlonGarbatka

Ale wiesz, psychoza się opłaca. Idą za tym reklamy, “ratujące życie szczepionki” i inne duperele pozwalające komuś zarabiać górę forsy. A zwykli ludzie? Kogo oni obchodzą? Dali sobie wmówić, że świat stoi nad przepaścią i nikomu się nie opłaca tego zmieniać.

PlonGarbatka
PlonGarbatka
2 miesięcy temu

Nic dodać, nic ująć.

Oli
Oli
2 miesięcy temu

A wiecie ile osób, firm spotykało się 1-2 razy w tygodniu pograć w piłkę, siatkówkę, kosza, tenisa stołowego itd itp. ? Połowa społeczeństwa jest odcięta od sportu amatorsko rekreacyjnego.

Przemek
Przemek
2 miesięcy temu

Jest jakaś możliwość aby Weszło się zoriętowalo na jakim etapie są rozmowy PZPNu z Ministerstwem na temat poluzowania przepisów dla piłkarzy amatorów?

PlonGarbatka
PlonGarbatka
2 miesięcy temu
Reply to  Przemek

Chyba zorientowało.

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021