post
Przemysław Michalak

Opublikowane 29.01.2021 09:39 przez

Przemysław Michalak

To już dziś! Po zaledwie miesiącu przerwy zimowej – najkrótszej w historii – startuje runda wiosenna Ekstraklasy. Frapujących kwestii jest wiele. Legia prowadzi, ale Raków i Pogoń mocno ją naciskają, a za podium całkiem ciekawa grupa pościgowa. Na dole tabeli także może być interesująco, o ile Podbeskidzie udanie zacznie rok. O prognozy i przeczucia w tematach nie tylko stricte boiskowych zapytaliśmy Tomasza Smokowskiego (Kanał Sportowy), Kamila Kosowskiego (Canal+) i Sebastiana Milę (TVP Sport). W niektórych sprawach ich poglądy są zbieżne, w innych wręcz przeciwnie. 

Czy skład podium (Legia, Raków, Pogoń) jeszcze się zmieni?

Kamil Kosowski: – Moim zdaniem nie. Trudno poza podium znaleźć drużynę, która mogłaby mocniej namieszać. Ewentualnie widziałbym w takiej roli Lecha, który zimą chyba najbardziej się wzmocnił. Ale mam nadzieję, że ani Raków, ani Pogoń nie będą zainteresowane tym, żeby swoje miejsca oddać.

Tomasz Smokowski: – Mogą być przetasowania i na dziś wcale nie jestem przekonany, że zespół będący bitym faworytem do tytułu utrzyma fotel lidera. Na razie wygląda na to, że burta Legii przecieka w paru miejscach, a widać wyraźnie, że ci z drugiego szeregu poczuli krew.

Sebastian Mila: – Przewiduję, że skład podium się zmieni, ale miejsce pierwsze nie.

RAKÓW POKONA POGOŃ W MECZU DRUŻYN Z PODIUM? KURS 2.10 W TOTALBET

Jakie będą przetasowania na podium, nawet przy założeniu, że nikt z obecnej trójki z niego nie wyleci?

Tomasz Smokowski: – Legia nie ma dziś żadnej głębi składu. Wyjściowa jedenastka bez kontuzji i kartek jest w porządku, ale przy jakichkolwiek absencjach zaczynają się schody. Rozmawiamy w czwartek. Słyszę o jakimś Czarnogórcu na Łazienkowskiej, który praktycznie stracił dwa lata we Włoszech i może się odbudowywać tak długo, że jak dojdzie do formy, to skończy się sezon. Nie jestem fanem napastników pokroju Tomasa Pekharta. Niemniej, bez niego atak Legii wygląda już bardzo blado. Gdyby coś mu się stało, do ataku chyba musiały wejść Czesław Michniewicz.

A w takim razie kogo widzę na ligowym szczycie? Raków! Wydaje mi się, że nadal jest bardzo lekceważony w tym kontekście, raczej nikomu nie przechodzi przez głowę myśl, że mógłby to być mistrz, ale pewnie to samo dwa lata temu powiedzielibyśmy o Piaście Gliwice. „Co? Jak? Przecież to nawet nie brzmi!”. Naprawdę na ten moment czuję, że Rakowowi może się udać wyjść zwycięsko z walki o tytuł. Jak nie teraz, to kiedy? Takie pytania mogą padać w paru innych miejscach, ale w Częstochowie w pierwszej kolejności.

Kamil Kosowski: – Legia na ten moment osłabiła się kadrowo, choć nie sugerowałbym się aż tak mocno stanem obecnym. Niestety, gdy zamknie się okienko w silniejszych ligach, zawodnicy niełapiący się tam do kadr, będą do wzięcia dla naszych klubów. Taka jest smutna rzeczywistość. Dla nas okno transferowe może się na dobre otworzyć za parę dni. W każdym razie, od pewnego czasu głośno mówię, że dla mnie głównym pretendentem do tytułu mistrzowskiego jest Raków. To drużyna mądrze budowana, z dobrym trenerem, mająca rozsądnego właściciela, nieopierająca swojego funkcjonowania na pieniądzach z miasta. Jeżeli Raków nie straci teraz Kamila Piątkowskiego – a zapowiada się, że nawet jeśli zimą poznamy jego nowy klub, wiosną jeszcze zostanie w Częstochowie – to nawet nie tylko wypada, ale wręcz trzeba powalczyć o mistrzostwo. Druga taka okazja może się prędko nie powtórzyć.

Sebastian Mila: – Do podium jest w stanie doskoczyć Śląsk Wrocław. I może też Lech Poznań, o ile wreszcie złapie zwycięską serię.

Kto czwartym pucharowiczem?

Sebastian Mila: – Skoro u mnie pierwsza trójka to Legia, Śląsk i Lech, to mimo wszystko Raków Częstochowa.

Tomasz Smokowski: – Jeżeli patrzymy przez pryzmat „mając takich piłkarzy, to się nie może nie udać”, nadal sądzę, że Lech dokona jakiegoś spektakularnego skoku. Ale czy wystarczy on do pucharów poprzez ligę, bo o mistrzostwie nawet nie mówię? Niczego nie dam sobie uciąć, ale odważnie, może na wyrost postawię na „Kolejorza” jako czwartego pucharowicza.

Kamil Kosowski: – Lech musi wreszcie zacząć mocniej punktować. Poza tym niespecjalnie widzę, by pozostałym drużynom spoza podium spieszyło się do pucharów. To obciążenie pod wieloma względami. Raz, że finansowe, bo nieraz trzeba gdzieś dalej polecieć, a dwa, że może skomplikować granie w lidze. Nasze zespoły raczej nie dysponują na tyle szerokimi i wyrównanymi kadrami, żeby obskoczyć bez większych strat wszystkie trzy fronty. Nawet teraz Lech, który zachwycał w eliminacjach Ligi Europy, na dłuższą metę tego nie wytrzymał i potem beznadziejnie grał w Ekstraklasie. Generalnie Legia i Raków to moi pewniacy w pucharach, potem mogą być przetasowania.

LECH FAWORYTEM MECZU W ZABRZU. TOTOLOTEK ZA JEGO WYGRANĄ PŁACI PO KURSIE 2.30

Czy emocje w wyścigu o tytuł króla strzelców już się zakończyły?

Tomasz Smokowski: – Jeśli Pekhart będzie zdrowy, czeka nas już samotny marsz po snajperską koronę. On może doprowadzić Legię do mistrzostwa, co w sumie trochę smuci, bo mówimy o napastniku pełnym ograniczeń, na dość prymitywne granie. To typ napastnika, który im więcej kontaktów z piłką ma w danej akcji, tym jego szanse na gola maleją. Sądzę, że również kibice Legii chcieliby oglądać trochę inną drużynę. Jeżeli ktoś w przeszłości oklaskiwał Dziekanowskiego, Ljuboję i paru innych kozaków, to gdy za następnych kilkanaście lat pomyśli sobie, że Legia z sezonu 20/21 opierała swoją grę na zawodniku pokroju Pekharta, dojdzie do smutnej konstatacji. Mówię to przy całym szacunku dla skuteczności Czecha, bo jest bardzo efektywny, ale piłka to powinno być coś więcej. Piłka powinna dostarczać rozrywki. Pewnie wielu kibiców Legii się tu nie zgodzi, pomyśli, że bredzę, że najlepszą rozrywką są zdobywane punkty, a Pekhart je zapewnia swoimi bramkami. Ale tak to czuję.

Kamil Kosowski: – Trener Legii niekoniecznie preferuje styl ofensywny, a przy uszczuplonej kadrze być może trzeba będzie podejść do sprawy bardziej taktycznie. Nie wydaje mi się, żeby Legia grała otwartą piłkę. Czesław Michniewicz potrafi się zamurować i wygrać 1:0, to jego mocny punkt. Ale mam nadzieję, że jakieś emocje jeszcze będę. Niech się w końcu ruszy Jesus Jimenez, może on mógłby Czecha nacisnąć. Jakub Świerczok imponował formą pod koniec roku, w sparingu ostatnio także błysnął, ale traci już siedem bramek. Mikael Ishak – sześć. Pekhart jest wyraźnym faworytem, natomiast to nie jest napastnik, który sam sobie „zrobi gola”. On żyje z podań. Jeżeli Legia nadal będzie dobrze funkcjonowała na bokach i dołoży do tego stałe fragmenty, nikt już go nie dogoni.

Sebastian Mila: – Jeszcze bym nie przesądzał. Różnica jest widoczna, drużyna stwarza Czechowi sporo sytuacji, ale nie skreślałbym Ishaka. Podoba mi się to, jak wykańcza akcje. Lech gra bardzo ofensywie, a przewiduję, że będzie znacznie lepiej punktował, czyli strzelał też więcej goli.

Kto wystrzeli z formą na wiosnę (zespół lub piłkarz)?

Tomasz Smokowski: – Zakładając, że jego sprawa się wyjaśni i będzie mógł zmienić klub od razu, jestem strasznie ciekawy postawy Mateusza Wdowiaka w Rakowie. Mógłby pomachać z odległości ponad stu kilometrów paru osobom z Krakowa. Byłby to dla niego poważny sprawdzian i jednocześnie wielka okazja, żeby w takim zespole jak Raków wreszcie odpalić na sto procent.

Kamil Kosowski: – Od lat czekamy na eksplozję formy i naprawdę wysokie miejsce Zagłębia Lubin. W mojej ocenie to zespół, który ma ku temu wszystko. Nie ma żadnej presji kibiców na wynik, finansowo jest spokój na dobrym poziomie, jest dobry trener i nieźli piłkarze. Zagłębie powinno przynajmniej pukać do europejskich pucharów. Drugą taką ekipą jest Śląsk Wrocław, ale jak dla mnie jego najmocniejszy człowiek siedzi na ławce trenerskiej. W dużej mierze dzięki warsztatowi Laviczki WKS uzyskuje tak dobre wyniki.

KURS 2.28 W TOTOLOTKU NA DOMOWE ZWYCIĘSTWO ZAGŁĘBIA LUBIN NAD WISŁĄ PŁOCK

Sebastian Mila: – Drużynowo liczę na przebudzenie Lechii Gdańsk. Dwa ostatnie sezony kończyła w górnej części tabeli i dobrze byłoby tę prawidłowość podtrzymać. No i jak mówiłem, wierzę w dalszy postęp Śląska Wrocław – mimo że już jest bardzo wysoko, bo na czwartym miejscu. Jeśli zacznie łapać więcej punktów na wyjazdach, stanie się naprawdę poważnym kandydatem do pucharów. Z piłkarzy kibicuję Kacprowi Kozłowskiemu z Pogoni Szczecin. Koszula bliższa ciału, chłopak z Koszalina, niezwykle utalentowany, przyjemnie ogląda się jego grę. Życzę mu eksplozji formy i stabilnego rozwoju. Oby cieszył oko wszystkich piłkarskich kibiców w Polsce.

Czy Podbeskidzie się odbije, a jeśli tak, to kto za nie na ostatnim miejscu?

Tomasz Smokowski: – Każdy z beniaminków nadal jest mniej lub bardziej zagrożony. Byłem zaskoczony na plus postawą Warty. Nie miałem wobec niej żadnych oczekiwań, to był mój główny kandydat do spadku. Jak na swoje możliwości, ta drużyna bardzo dobrze zapunktowała jesienią, ale jej sytuacja wciąż jest daleka od komfortowej. W tym duecie szukałbym tego jedynego nieszczęśnika.

Kamil Kosowski: – Cztery punkty do odrobienia to w zasadzie nic, natomiast chyba wszyscy oglądający Podbeskidzie jesienią zgodnie stwierdziliby, że nie ma szans. Cała nadzieja w tym, że był okres przygotowawczy, przyszedł nowy trener. Gorzej z transferami, tutaj trudno o większy optymizm. Pocieszę bielszczan, że Sheffield United dopiero co miało dwa punkty w Premier League, a ostatnio wygrało z Newcastle i z Manchesterem United na Old Trafford, dzięki czemu złapało kontakt z resztą stawki. W Sheffield znów wierzą w utrzymanie, choć moim zdaniem i tak spadną. Przy takim porównaniu, cztery punkty „Górali” to pryszcz. Pytanie tylko, czy ci piłkarze będą wystarczająco mocni mentalnie.

Sebastian Mila: – Będzie ciężko, ale absolutnie jest to w zasięgu. Generalnie sądzę, że jeszcze długo także pozostali beniaminkowie będą zagrożeni spadkiem. Nie przewiduję, żebyśmy spadkowicza poznali w okolicach 25. kolejki, ta walka będzie trwała do końca. Kluczem dla Podbeskidzia będzie dobry start, bo konkurencja nie spała. Podobają mi się ruchy kadrowe Warty Poznań. Pozyskała ciekawą młodzież, którą będzie mógł dyrygować Łukasz Trałka. Stal pod batutą Leszka Ojrzyńskiego zaczęła sobie bardzo dobrze radzić, więc w Bielsku muszą zaliczyć mocne wejście.

PODBESKIDZIE SPRAWI SENSACJĘ Z LEGIĄ? KURS 6.40 W TOTALBET

Ilu trenerów straci posadę? Jesienią straciło czterech.

Tomasz Smokowski: – Średnia musi zostać zachowana (śmiech). Nasi prezesi do najcierpliwszych nie należą.

Sebastian Mila: – Mam nadzieję, że zero. Należę do tych długo dających szansę i uznających, że jak się coś podpisuje, to trzeba się tego trzymać.

Kamil Kosowski: – W większości chyba ci, którzy mieli stracić robotę, już ją stracili. Jeśli gdzieś mogłoby się coś wydarzyć, to pewnie w Lechu w razie mocnego falstartu. Są ciekawe transfery, jest wielki potencjał, więc na pewno oczekiwania od początku rundy będą duże. Mimo sporej cierpliwości szefów klubu, przy jakimś katastrofalnym początku nie widziałbym innej opcji niż zmiana trenera. W Stali Mielec już jest nowy szkoleniowiec, Leszek Ojrzyński robi świetną robotę. W Warcie Poznań posada Piotra Tworka nie wydaje się zagrożona. To trener zżyty z klubem, wywalczył awans. Jak na razie daje radę z tym budżetem i tymi piłkarzami. W Wiśle Kraków pracuje Peter Hyballa, choć wiemy, że do wzięcia stał się Jerzy Brzęczek… Nie chcę złorzeczyć, ale Radek Sobolewski w Płocku nie może być do końca pewny stołka, bo jego zespół gra jak gra. Generalnie jednak większych roszad wśród trenerów do końca rundy bym się nie spodziewał. Ten sezon jest naprawdę szalony, wywrócony do góry nogami. Piłkarze od miesięcy grają bez kibiców, nie ma atmosfery trybun, dnia meczowego, więc wyniki poszczególnych zespołów nie są tak proste do przełożenia jak wcześniej.

Życzę wszystkim trenerom, by nie tracili pracy i mogli wyciągać swoje drużyny z ewentualnych kryzysów. Jak wszystko idzie dobrze, każdy jest super. Trenerskie doświadczenie najbardziej wychodzi w trudnych chwilach. Wychodzenie z nich obronną ręką to kluczowy element budowania szkoleniowej kariery.

Czy dogramy sezon bez komplikacji?

Tomasz Smokowski: – Sam chciałbym to wiedzieć, Stefan. Wbrew pozorom, pogoda o tej porze roku też nie lubi nas rozpieszczać. Zdarzało się nawet, że w maju padał śnieg, a teraz widzę, że prognozy na ten weekend przewidują jakieś śnieżyce. Ale prognozy mogą się zmienić. Zawsze śmialiśmy się z Tomkiem Zubilewiczem, że prezenterom pogody najłatwiej mówi się o pogodzie z rana w wieczornym serwisie. Co do aspektów koronawirusowych: wierzę, że uda się ten sezon normalnie rozegrać. Niestety zapewne nie doczekamy się powrotu kibiców na trybuny. To raczej stanie się dopiero po wakacjach. Na razie jesteśmy na etapie miliona zaszczepionych, więc jeszcze daleko nam do normy.

Kamil Kosowski: – Sądzę, że tak. Zakładam, że reżim sanitarny nas, czyli zwykłych śmiertelników, jest niczym w porównaniu do tego, czego muszą przestrzegać zawodnicy. Są regularnie kontrolowani w temacie koronawirusa i wydaje mi się, że nie powinno być tu większych problemów. Tematu pogody w ogóle nie traktuję jako potencjalnych trudności, nie powinniśmy nawet o nim rozmawiać. Po to wszystkie kluby od dłuższego czasu mają podgrzewane murawy i zadaszone stadiony, żeby zawsze była możliwość rozegrania meczu przynajmniej w znośnych warunkach. Jeżeli ktoś coś zaniedbał, zapomniał włączyć podgrzewanie i tak dalej, to musi dostać walkowera. Jasne, zdarzają się wyjątkowe sytuacje typu nawałnica śnieżna godzinę przed meczem, ale poza tym nie wyobrażam sobie, żeby ktoś od dawna znając termin meczu nie miał boiska przygotowanego do gry.

Sebastian Mila: – Myślę, że tak i najgorsze mamy już za sobą. Chyba wypracowaliśmy już schematy działań, które sprawdzały się w najtrudniejszych momentach i nadal tak będzie.

przepytał PRZEMYSŁAW MICHALAK

Fot. FotoPyK/Newspix

Przemysław Michalak

Piłka nożna bez polskich akcentów rzadko mnie już ekscytuje. Miałem szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był mój dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na Pilka.pl, Sportowych Faktach, Futbolnet.pl i Futbol.pl - założyłem portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął mnie Krzysztof Stanowski. I oto jestem.

Opublikowane 29.01.2021 09:39 przez

Przemysław Michalak

Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Koeman, Barcelona, El Clasico w Madrycie. Wraca 1995 rok…

Gdyby poszukać ostatniej wizyty Ronalda Koemana na terenie Realu z herbem Barcelony na koszulce, musielibyśmy cofnąć się do 1995 roku. Jednego z najgorszych okresów w historii klubu, pełnego rozczarowań. Wtedy bowiem miał miejsce sezon, który „Duma Katalonii” zakończyła dopiero na czwartej pozycji w tabeli La Liga. To był zmierzch Johana Cruyffa w roli szkoleniowca, podobnie […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Łabojko: Koledzy z Brescii mówili, żeby się zbytnio nie przyzwyczajać do trenerów

Jakub Łabojko na początku tego sezonu zamienił Śląsk Wrocław na Brescię Calcio i nie przepadł. Co prawda częściej wchodzi z ławki niż zaczyna od początku, ale gra w prawie każdym meczu. Ze swoją drużyną nadal może mierzyć w awans do Serie A, a niedawno doczekał się premierowego gola na włoskiej ziemi. Rozmawiamy z nim o […]
10.04.2021
Weszło
03.04.2021

Konczkowski: Koronawirus dał się we znaki. Był jak angina, tyle że mocniejsza

Martin Konczkowski w poprzednim sezonie miał sporo problemów z kontuzjami i nieco wyhamował po zdobyciu mistrzostwa Polski. Teraz znów praktycznie tydzień w tydzień oglądamy go w pierwszym składzie Piasta Gliwice, który po fatalnym początku sezonu od dawna znajduje się na fali wznoszącej. W Wielką Sobotę Konczkowski i koledzy powalczą na stadionie Wisły Płock. Który mecz […]
03.04.2021
Weszło
02.04.2021

Kalinkowski: Miałem od razu dać jakość, a na początku szkodziłem zespołowi

Bartłomiej Kalinkowski w ostatnim czasie głównie notował zjazdy w swojej karierze. Gdy wreszcie dobił się do Ekstraklasy z ŁKS-em, to już po pierwszej rundzie zjechał do drugoligowego wówczas Górnika Łęczna. Tam zaczął fatalnie, bo od dwóch samobójów i dwóch czerwonych kartek. Awans wywalczono mimo jego gry, a nie dzięki niej. W I lidze jednak były […]
02.04.2021
Weszło
01.04.2021

Kapitalny gol Żytka, zmarnowany karny Wolsztyńskiego. GKS Tychy lepszy od Arki

Nie minęła jeszcze pełna doba od meczu na Wembley, a już wróciliśmy do pierwszoligowej rzeczywistości. GKS Tychy po raz drugi w tym sezonie pokonał Arkę Gdynia i uspokoił swoją sytuację w tabeli po trzech meczach bez zwycięstwa (dwa bezbramkowe remisy i porażka). O ile jednak jesienią w Trójmieście podopieczni Artura Derbina wygrali w pełni zasłużenie, […]
01.04.2021
Weszło
01.04.2021

Kłos: Moder nie może odpuszczać przy decydującym rzucie rożnym!

Tomasz Kłos jest mocno rozczarowany końcówką spotkania z Anglikami i wskazuje konkretnie, kto zawinił. 69-krotny reprezentant Polski ma też zastrzeżenia do decyzji Paulo Sousy, uważając, że za dużo kombinuje z personaliami w obronie i błędnie forsuje system z trójką stoperów, na który nie mamy czasu. – Ustawienie z czwórką w tyłach mamy sprawdzone, lepiej się […]
01.04.2021
Weszło
31.03.2021

Białoruś liże rany po rekordowym 0:8 z Belgią. „Mało kto już tej reprezentacji kibicuje”

Niektórzy przeczuwają dziś klęskę naszej reprezentacji na Wembley, a ze swoją klęską od wtorku muszą sobie radzić Białorusini. Ich reprezentacja dostając 0:8 od Belgów doznała najwyższej porażki w swojej historii, od razu bijąc negatywny rekord o trzy bramki. Wynik ten jest o tyle zaskakujący, że nasi wschodni sąsiedzi nie uchodzą za totalnych ogórków, a w […]
31.03.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
M ,Najman
M ,Najman
2 miesięcy temu

Zapomnieliście dać jeszcze jeden cudzysłów w tytule ,powinno być „Eksperci” .

XDprusz
XDprusz (@xdprusz)
2 miesięcy temu

Co ten Smokowski ma do Pekharta? Gość mimo że jest klocem to strzela z wszystkiego co ma. Nie jego wina że wokół otaczają go talenty pokroju Kapustki i musi sam ciągnąć ten wózek. Każdy klub chciałby mieć takiego napastnika.

Wojtek
Wojtek
2 miesięcy temu

A jaka jest głębia składu Rakowa? Czy w przypadku kontuzji i kartek nadal będzie to zespół na tym samym poziomie? Czy też te burty zaczną przeciekać? Nie jestem złośliwy, pytam poważnie bo nie znam ich zawodników – oglądałem tylko jeden ich mecz.

Jatu
Jatu
2 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

Mają spore pole manewru. Na wahadłach i w środku pola jest wręcz problem bogactwa. Gorzej ze środkiem obrony, bo tam zmiennikami są Mikołajewski i Niewulis, czyli taki ligowy dżem. Jak Petrasek był kontuzjowany to grywał tam Schwarz, nominalny pomocnik. Nie wiadomo też jak będzie z rywalizacją w bramce po odejściu Szumskiego. Najsłabiej zdecydowanie jest w ataku gdzie jedynym zmiennikiem Gutkovskisa jest słaby Zawada, który na dodatek prawdopodobnie odejdzie.
Ogólnie jednak patrząc na całą kadrę, jeśli się teraz jeszcze nie osłabią, to mają lepszą sytuację niż Legia.

sep
sep
2 miesięcy temu

Mila z tym Ślaskiem to pojechał. po chuj komuś taki ekspert, który nie potrafi ocenić sytuacji bez osobistych sympatii?

Wilk
Wilk (@wilk)
2 miesięcy temu
Reply to  sep

A pompowanie Rakowa na najlepszy klub Europy przez Weszło bo kumpel tam robi to nie jest śmieszne ? Śląsk jest dobrym zespołem i nie widzę czemu nie miał by szans tak samo jak raków na europejskie puchary.
Raków na mistrza 😉

Benis Jądro
Benis Jądro (@beniz-jadro)
2 miesięcy temu
Reply to  Wilk

Będziesz się wstydził swojego komentarza, kiedy obejrzysz triumf Rakowa nad Realem na Stadionie Śląskim na inaugurację Ligi Mistrzów. Będzie to ostateczny dowód na rzetelność dziennikarstwa sportowego. No chyba, że będzie remis, to wtedy ja odszczekam ten komentarz.

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
2 miesięcy temu

Będzie się można pośmiać wracajac do opinii T. Smokowskiego po sezonie

Bahahahaha
Bahahahaha
2 miesięcy temu

Dokładnie

Bahahahaha
Bahahahaha
2 miesięcy temu

Smokowski kasztanie a nie chodzi w napastniku o bramek strzelanie hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

abc8
abc8
2 miesięcy temu

Ciężko Smoka zrozumieć, bo napastnik powinien być przede wszystkim skuteczny i nieważne, jaką częścią ciała zdobędzie gola a Czech właśnie taki jest.
Pekhart oddał 40 strzałów i strzelił 13 bramek, Jimenez strzelił 8 bramek, ale przy… 49 próbach, A inni „goniący” Czecha? Ishak – 7 goli(41 strzałów), Imaz – 8 bramek(30 strzałów), Pulijć – 8 goli(37 prób), Flavio – 7 goli(38 prób), Świerczok – 6 bramek(26 strzałów)

jasnowidz jackowski
jasnowidz jackowski
2 miesięcy temu

pekhart to najnudniejszy napastnik jakiego w Legii pamiętam ,strzela ale kiepsko się go ogląda ,zero radośći z gry .michniewiczowi pasuje bo on tez preferuje taki nudny styl gry na 1-0 … -nie tego oczekuje po Legii a poza tym już nie jeden klub się przejechał opierając się na takim systemie i nastawieniu na jednego napastnika i bronieniu wyniku dlatego sądzę że mistrza nie będzie

Ladaco
Ladaco
2 miesięcy temu

Śledzenie objawionych refleksji pana Smokowskiego w sprawach piłki nożnej to droga przez mękę. To typowy przedstawiciel pokolenia lemingów w spojrzeniu na polską piłkę i czołowy budowniczy atmosfery nienawiści wśród zwolenników drużyn tzw. ekstraklasy poprzez dominujący wpływ na nieprofesjonalne, zawsze intencjonalne oceny sędziów w Lidze+ Ekstra / choć należy podkreślić b. duży wkład pracy własnej w dziele w kreacji komentatorskiego wizerunku /. Każda jego opinia kreślona jest przez pryzmat potencjalnych korzyści mogących z niej wypływać dla głoszącego. Mimo, że nie ma go w programie od jakiegoś czasu , to atmosfera zakłamania i niedopowiedzeń w tej materii dalej dominuje. A poza tym to Borek czwarty bis.

Suche Info
10.04.2021

Stokowiec: – Dziś żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę

Mecz Śląska z Lechią należał do takich, po których jedni i drudzy mogli mieć niedosyt. Bo przecież Śląsk mógł zamknąć mecz w pierwszej połowie. No, ale tego nie zrobił, a w drugiej połowie lepsze szanse miała Lechia. Do tego też odniósł się na konferencji pomeczowej Piotr Stokowiec. Trener gdańszczan podkreślał jak dziwny był przebieg tego […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Skandal w III lidze. Bójka piłkarza z dyrektorem

Dzisiejszy mecz Radunii Stężyca ze Świtem Skolwin miał wielką dla obu klubów stawkę. Radunia, która pewnie zmierza po awans, mogła na wiceliderze się wywrócić, a ten włączyłby się do walki o zwycięstwo w III lidze. Radunia wygrała 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Trzeba powiedzieć: niestety. Niestety, ponieważ po meczu doszło […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021