post Damian Smyk

Opublikowane 19.01.2021 16:55 przez

Damian Smyk

Dzisiaj o Jerzym Brzęczku jest bardzo głośno. Pisze o nim każdy portal, zajmuje czołówkę w niemal każdej gazecie, dyskutuje się o nim w każdym radiu i telewizji. Ale zaraz – za tydzień, za miesiąc – o Brzęczku zrobi się cicho. On odetchnie, przestanie zajmować sobie głowę zwolnieniem, odpocznie od codziennej roboty z kadrą. I zacznie myśleć o tym, gdzie by tu dalej pracować. I choć dzisiaj najważniejszym pytanie jest kwestia „co dalej z reprezentacją Polski?”, to nie sposób zapytać „a co dalej z Jerzym Brzęczkiem?”.

W kontekście obecnej pozycji Jerzego Brzęczka warto ustalić jaki był jego status w punkcie wyjściowym, czyli w momencie, gdy odebrał telefon od Zbigniewa Bońka z propozycją objęcia pracy w kadrze. Kim wówczas był Brzęczek w polskiej piłce? Był jednym z ciekawszym trenerów Ekstraklasy – nie kimś takim, kim dzisiaj jest Marek Papszun, który z Rakowa robi jednego z faworytów do mistrzostwa. Ale też nie Radosławem Sobolewskim, który z Wisłą Płock pewnie będzie walczył o utrzymanie. Był ciekawym trenerem, dla którego robota w roli trenera nie była pierwszyzną. Miał za sobą ponad 150 meczów poprowadzonych z boku boiska, miał piłkarskie CV, miał też niezły sezon z Wisłą, z którą otarł się o awans do pucharów.

Dzisiaj optyka na postać ex-selekcjonera jest mocno zaburzona. To znaczy oceniamy go w pewnym kontekście – tym kontekstem jest fakt, że reprezentacja okazała się zbyt wysokim progiem. Być może nie miał umiejętności trenerskich, by pociągnąć ten projekt. Może osobowościowo nie pasował do prowadzenia kadry. Niewykluczone, że to nie był czas, by powierzać mu kadrę. Przyczyn jest wiele, natomiast jednego można być pewnym – Brzęczek i reprezentacja to nie było dobre połączenie.

Natomiast nie tacy jak on na kadrze nie parzyli. Czasami dobry trener będzie słabym selekcjonerem, a dobry selekcjoner nie potrafiłby tak dobrze wykonywać swojej roboty w codziennej pracy klubowej. Ot, dla przykładu – wspomniany Papszun bazuje na długofalowej pracy, wprowadzaniu swojego systemu gry podczas wielu miesiącach codziennych treningów, ale czy byłby dobrym selekcjonerem? Cholera wie. Natomiast trenerem na pewno jest dobrym.

Kto za Brzęczka? Kursy w Superbet – Giampaolo (3.00), Bjelica (7.00), Spaletti (15.00), Nawałka (15.00)

Brzęczek zatem dziś nosi na kołnierzu bardzo wyraźną plamę. Przeciętny kibic będzie go już zawsze kojarzył z tym, że ten w roli selekcjonera nie wypalił. Ale przecież facet nie rzuci piłki. Zaraz dostanie pierwszy telefon od któregoś z prezesów polskich klubów. Nie wiemy kiedy – może za miesiąc, może w maju, może dopiero jesienią. Ale prędzej czy później dostanie.

Bo generalnie karuzela nazwisk trenerski jest dość skąpa. I tak na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się kilka nowych twarzy, nie kręcimy się wciąż wokół Jana Urbana czy Dariusza Tworka. Wypłynął Papszun, jest Artur Skowronek, Maciej Stolarczyk, Piotr Tworek, Jacek Magiera, Aleksandar Vuković czy Dariusz Żuraw. Do tej – nazwijmy ją roboczo – nowej fali śmiało można zaliczyć też Brzęczka.

Bo nawet jeśli w kadrze mu nie wyszło, to przecież stał się przez ten czas lepszym trenerem. Popracował z zawodnikami formatu światowego – z Lewandowskim czy Szczęsnym. Zmierzył się z Portugalią, Holandią, Włochami. Popracował pod olbrzymią presją, zobaczył trochę innego świata. Może z marnym skutkiem dla polskiej reprezentacji. Ale on sam – jako człowiek i jako trener – na pewno sporo zyskał.

Można z całą pewnością stwierdzić, że Brzęczek dzisiaj jest lepszym trenerem niż był wtedy, gdy PZPN wyciągał go z Wisły Płock. A przecież już wtedy miał przyzwoitą pozycję na polskim rynku trenerskim. Przecież plotkowano, że może trafić do Legii Warszawa, miało dojść nawet do spotkania Dariusza Mioduskiego z Brzęczkiem.

Przykład Fornalika może budzić optymizm Brzęczka

Za Brzęczkiem w tym przypadku stoi historia trenerów, którzy byli ostatnio zwalniani z reprezentacji. Bo weźmy na przykład Adama Nawałkę – nawet jeśli na Lechu się sparzył, to jeśli był łączony, to tylko z czołowymi klubami Ekstraklasy. A pracy nie podejmuje, bo ma tak wysokie wymagania finansowe, że nie chce mu się schodzić do przykładowej Stali Mielec.

Ktoś powie – zapomnieliście o Smudzie? Po kadrze prowadził przecież Wisłę Kraków, a później był już Górnik Łęczna i Widzew Łódź. I to raczej bez większego powodzenia. Sęk w tym, że to kompletnie inny przypadek niż Brzęczek. Po pierwsze – w kadrze skompromitował się totalnie, zmarnował czas przed Euro, zawalił same mistrzostwa. A po drugie – był już bliski 70-tki, niemal dwie dekady starszy od dzisiejszego Brzęczka. No i też Smuda… No, Smuda jest specyficznym facetem. Świat się zmienił, on nie.

Dlatego przykładem najbliższym Brzęczkowi jest Waldemar Fornalik. On miał większe doświadczenie trenerskie przed kadrą od Brzęczka, ale dopiero dobry wynik z Ruchem Chorzów wypromował go do pozycji selekcjonera. W kadrze też mu nie wyszło, nie nadawał się do takiej formuły, być może przerosło go wyzwanie. Ale wrócił do piłki klubowej, został mistrzem Polski z Piastem, zagrał w pucharach, wywindował Piasta od utrzymania do klubu sprawiającego problemy Legii czy Lechowi.

Następcą Brzęczka będzie Polak? Kurs w Superbet – 5.00

Punktem wspólnym jest też wiek – Brzęczek będzie miał w tym roku 50 lat, tyle samo miał Fornalik w momencie rozstania z kadrą. To wciąż nie jest dużo. Weźmy takiego Macieja Stolarczyka, który uchodzi na młodego trenera, a od Brzęczka jest tylko o rok młodszy.

Biorąc ten punkt widzenia można stwierdzić, że Brzęczek nie powinien się martwić o to, że zostanie na aucie. I że jeśli ktoś do niego zadzwoni, to tylko facet z call-center z pytaniem, czy myślał już nad wygasającą umową na abonament telefoniczny.

Jakie są scenariusze?

Oczywiście pisanie dzisiaj o konkretach na temat przyszłości Brzęczka to jak rysowanie kariery przed zawodnikami z kadry U15. Pożyjemy, zobaczymy. Natomiast pewne rzeczy można sobie wyobrazić. I też są pewne poszlaki, które uprawdopodabniają pewne scenariusze na przyszłość.

No bo przecież łatwo jest połączyć Jakuba Błaszczykowskiego z osobą ex-selekcjonera. Dziś pewnie w Krakowie trochę mogą sobie ponarzekać, że wytrzymaliby ze Skworonkiem do zimy i rodzina Błaszczykowskich ściągnęłaby do klubu Brzęczka. Ale przecież wpływy Kuby oraz jego brata w Wiśle mają być długofalowe, nie jest to projekt na pół roku czy rok. Zatem możemy sobie wyobrazić, że gdy już Hyballa nie będzie pracował w Krakowie – a kiedyś nie będzie – to murowanym kandydatem numer jeden do jego zastąpienia będzie Brzęczek. Surrealistycznie nie brzmi też wersja, że Brzeczek miałby wcielić się w rolę dyrektora sportowego. Teraz działałby nieco w cieniu, a gdy kiedyś trzeba byłoby wskoczyć na ławkę trenerską, to będzie na miejscu. Ot, jak chociażby kiedyś w tej samej Wiśle Adam Nawałka.

A może Zbigniew Boniek postawi na Włocha w roli selekcjonera? Kurs w Superbet – 1.45

Irracjonalnie nie brzmi też to, że Brzęczek wróciłby do Płocka. Przecież już jesienią posada Radosława Sobolewskiego była zagrożona. On sam dawał to po sobie poznać, gdy usprawiedliwiał słabszy występ jego zespołu… już przed meczem. A Marek Jóźwiak tłumaczył u nas, że pojawił się w klubie temat zwolnienia sztabu. W Płocku doszło do zmian w pionie sportowym, ale gdyby wiosną pożar znów wybuchł, a Sobolewski straciłby pracę, to przecież numer do Brzęczka znają.

Oczywiście – powtórzmy to jeszcze raz – póki co to rysowanie palcem po piasku. Natomiast na początku postawiliśmy pytanie – co będzie dalej z Brzęczkiem? Biorąc pod uwagę jego pozycję w polskiej piłce, przykład Fornalika i jego relacje w kilku klubach Ekstraklasy, możemy spodziewać, że wróci na ławkę trenerską w Ekstraklasie. I tylko od okoliczności zależy, czy stanie się to za kilka czy za kilkanaście miesięcy. A wcale nie wykluczamy, że stanie się to szybciej niż później.

fot. FotoPyk

Opublikowane 19.01.2021 16:55 przez

Damian Smyk

Liczba komentarzy: 34
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PolskiSen
PolskiSen
1 miesiąc temu

Wisła niedługo znowu będzie szukała trenera. Ta z Krakowa.

Konik "Artur" Konislawowdki
Konik "Artur" Konislawowdki
1 miesiąc temu

A kogo to obchodzi.

SmyQ
SmyQ
1 miesiąc temu

Hyballo, trzymaj się.

Samogon
Samogon (@samogon)
1 miesiąc temu

kogo trenował Dariusz Tworek?pierwsze słyszę.
i nie parzyli,tylko sparzyli ,parzyć to można się pod kołdrą 🙂

FilipO
FilipO
1 miesiąc temu
Reply to  Samogon

parzyć można herbatę 😉

poznaniak
poznaniak
1 miesiąc temu

Zarobki nie adekwatne do umiejetnosci Ale Jurek przez dwa lata oblowil sie na tyle aby teraz ukryc sie gdzies jak Janas i przeczekac Najbardziej wkurwiajace jest to ze banda za nie swoje pieniadze zalatwia swoje sorawy W kazdym normalnym kraju przypadek Brzeczka nie wchodzi w gre

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Kim był? Był wujem Kubem i teraz znowu wróci do tego.

@hdsmarek
@hdsmarek
1 miesiąc temu

Najpierw poczeka do końca kontraktu bo dobra kasa będzie wpływać co miesiąc za nic nie robienie.

Yankes
Yankes
1 miesiąc temu

Ja to się cieszę, że do Legii tego parodysty nie wzięli

nikita
nikita
1 miesiąc temu
Reply to  Yankes

Za to wzięli wtedy innego parodystę Sa Pinto. 😉

Stt
Stt
1 miesiąc temu

Pewnie odczeka pół roku lub więcej i weźmie posadę, która akurat będzie wolna. Najbardziej prawdopodobna jest Wisła Kraków i… może Legia która często trenerów zmienia.

Już wiadomo że Brzęczek lepszej pracy jak z kadrą nie dostanie, wyżej jak ekstraklasa nie pójdzie. Najlepsze ma za już za sobą a Polska najgorsze. Paradoks Wuja.

Farciarz2
Farciarz2
1 miesiąc temu
Reply to  Stt

Kuba nie zrobi nic przeciw kibicom, a kibice go nie chcą

Mama Jana Rodo
Mama Jana Rodo (@mama-jana-rodo)
1 miesiąc temu

Założę się w ciemno, że wróci do Ekstraklasy i dalej nic nie wygra.

Mario
Mario
1 miesiąc temu

J. B: Halo ? Kto mówi ?
D.M: Tu prezes najlepszego klubu w Polsce. Czy nie zechce Pan zostać moim kolejnym trenerem od lata na lata ?

AntaresRex
AntaresRex
1 miesiąc temu
Reply to  Mario

Raczej na lata do lata

Galskus
Galskus
1 miesiąc temu

W Płocku kibice zawsze będę czekać na niego z otwartymi ramionami. Zespół grał ofensywnie i do tego zrobiłby puchary gdyby sędzia nas nie przekręcił w ostatnim meczu z Jagą. Wieku zawodników przy nim odżyło, odzyskało dawną formę, a z takiego Szymańskiego zrobił się Pan Piłkarz. Trzymaj się Jurek.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz
1 miesiąc temu
Reply to  Galskus

Aha, to przez was kadra grała jak Wisła Płock?

Krystian
Krystian
1 miesiąc temu

To pewnego rodzaju bezmyślność. Trener który w miarę wszystko ma poukładane. Już oswoił się z zawodnikami z lig zagranicznych, na jakim poziomie grają oraz w jakiej są formie. Kogo trzeba im z Polskiej Ligi dobrać intelektualnie i kondycyjnie. Nagle zapada fatalna w skutkach decyzja o zmianie trenera? Coś tu jest nie tak! Albo wpływowi ludzie mieszają którzy mają synka na utrzymaniu bo ma talent i Brzęczek go nie wziął. Może PZPN nie pasowała dobra passa Reprezentacji Polski w tym wszystkim! Może trzeba zmienić punkt widzenia. Brzęczek zbyt krótko był selekcjonerem, by brać go na impas za jego pracę i zrealizowane cele! Zwłaszcza że to gość bardzo opanowany! Może tam były cząstkowe skargi na niego ze strony dwóch graczy reprezentacyjnych. No ale dwóch ludzi indywidualistów nie gra na boisku tylko 11-stu?
Obawiam się że trener Brzęczek, będzie starał się udowodnić, że PZPN nie miał racji zwalniając go z funkcji trenera. Nawet w Ligowym Polskim Klubie na pewno znajdzie pracę! I wiem że to trudne było by dla trenera każdego czy reprezentacyjnego czy klubowego, nie mogąc kwestionować decyzji włodarzy

fakty po faktach
fakty po faktach
1 miesiąc temu
Reply to  Krystian

troll czy for real?

Gadol
Gadol
1 miesiąc temu
Reply to  Krystian

Witamy pani Małgorzato 🙂

Paul
Paul
1 miesiąc temu

W 2017 roku Krzysztof Stanowski zorganizował w ramach akcji #dobrowraca zbiórkę, gdzie dla osób które wpłaciły minimum 200 PLN obiecał wejściówki na tweetup. Planowane na lipiec spotkanie Stanowski odwołał tydzień przed terminem. Jako powód podał zapalenie płuc. Do dnia dzisiejszego spotkanie nie odbyło się, a oszukanych jest kilkaset osób.

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Paul

I ma za to na kurtkę Najmana – dobro powraca ,a Stano … – sami wypełnijcie

Papryk
Papryk
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

A na kurtkę Najmana zrobił zrzutkę od ludzi.
Stanowski jawi mi się jako gość strasznie pazerny i śliski, szkoda że stał się bożyszczem nastolatków

zenek_ze_wsi
zenek_ze_wsi
1 miesiąc temu

Co dalej z Brzęczkiem? Myślę, że takiego fachowca to teraz weźmie Real Madryt, bo Zidan to już chyba wisi tam na włosku. Perezowi się udało, że Boniek akurat teraz go zwolnił.

zenek_ze_wsi
zenek_ze_wsi
1 miesiąc temu

Co dalej z Brzęczkiem? Myślę, że takiego fachowca to teraz weźmie Real Madryt, bo Zidan to już chyba wisi tam na włosku. Perezowi się udało, że Boniek akurat teraz go zwolnił.

Jan pan
Jan pan
1 miesiąc temu

łącznościowiec mokradla dolne ….to go czeka

Podbeskidzki TS
Podbeskidzki TS
1 miesiąc temu

…do pośrednika … szukają do/na budowy … On przecież budował 3 lata … się ZNOOO na budowlance … jest o tym nawet GRUba ksiONSZKA Pani Domgalik….

Wladek
Wladek
1 miesiąc temu

W tym rzemiosle potrzebny jest … przede wszystkim fart. Widać to na przykładzie Nawałki własnie który trafił na zyciową formę kilku zawodników. Fartowi oczywiście umiał pomóc i kilka decyzji mial w punkt. Natomiast wystarczyła kontuzja Glika, zeby ta megamocna kadra rozsypała się jak domek z kart i na tle Kolumbii wyglądała jak trampkarze. Nie pomogło ani mierzenie trawy, ani maniery przy stole. Brzęczek tego farta nie mial, ale nie miał też kompletnie pomysłu.

Pytadokolan
Pytadokolan (@pytadokolan)
1 miesiąc temu

Trochę z dupy Smyku ten artykuł. Przeczytaj jeszcze raz

Bubs
Bubs
1 miesiąc temu

Przepraszam, a jakie Papszun ma sukcesy, żeby stawiać go w tym momencie ponad Brzęczykiem? Jeśli zajmie z Rakowem 5 miejsce po trochę słabszej wiośnie, to w dalszym ciągu zostanie mu to zapisane jako sukces

Michu
Michu
1 miesiąc temu

„Natomiast nie tacy jak on na kadrze nie parzyli.” I ty p. Damianie Smyku masz się za dziennikarza xxxD? Polska jezyk trudna jezyk.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
1 miesiąc temu

Smyk jak zwykle napisal COS o NICZYM!!
KOLEJNE pudelko-pilko-wypociny.BRAWO he he he.

profesornaukk
profesornaukk
1 miesiąc temu

i takie pie…. ze byl slabym selekcjonerem i nie wypalil. a moim zdaniem wypalil i odkryl dla kadry klicha,rece, kedziore no i wyniki mial porzadne. zwolnilo go srodowisko dziennikarskie i hejt stanowskiego, ktory nie mogl sie pogodzic z tym ze brzeczek okaxal sie lepszy od czesia 711…
a boniek to tchorz i nie wytrzymal presji a dodatkowo mysle ze sobie porzadnie zarobi na koniec kadencji..

arek
arek
1 miesiąc temu

Weszlo – czy wam w redakcji brakuje korektora? Nie chce mi sie wyliczac ile w tym tekscie jest literowek i bledow? Az ciezko sie czyta

Anglia
04.03.2021

W Anglii po staremu: Liverpool dziaduje, Chelsea Tuchela wygrywa, a sędziowie…

Na początek zagadka. Ile razy przegrał Liverpool w pierwszych 100 meczach pod wodzą Juergena Kloppa na Anfield? Cztery. Ile razy Liverpool przegrał na Anfield w ostatnich pięciu meczach? Pięć. Właściwie nie mieści się to w głowie, ale taka jest smutna prawda. The Reds w Premier League po prostu dziadują.  Dzisiaj nie było inaczej. Jeśli mamy […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Pech nas nie opuszcza”. Ojrzyński narzeka na remis z Wisłą Płock

W zaległym meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy między Wisłą Płock a Stalą Mielec padł remis 2:2. Na pomeczowej konferencji prasowej Radosław Sobolewski i Leszek Ojrzyński, trenerzy obu drużyn, nie byli zadowoleni z podziału punktów.  Niezadowoleniu Sobolewskiego nie sposób się dziwić. W weekend jego Wisła Płock przegrała 1:3 z Wisłą Kraków, mimo że prowadziła […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Napoleon, Strażnik Teksasu i raper Foszmańczyk. Wyjątkowa prezentacja Ruchu

Tradycyjne prezentacje drużyn przed sezonami albo rundami bywają sztampowe. Tak naprawdę zazwyczaj nie dzieje się na nich nic specjalnego, bo i też wcale niełatwo o jakąś wielką kreatywność. Zupełnie inaczej do tematu podszedł Ruch Chorzów. Filmik z prezentacji, zatytułowany „W drodze na szczyt nas nie powstrzyma nikt!”, robi wrażenie.  Ruch zorganizował prezentację w wersji online […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Stal Mielec jednak nie chce do I ligi

Stal Mielec walczyła z Wisłą Płock o życie. Dziś już miało nie być żadnego „zmiłuj się”, żadnego tłumaczenia, że bramkarz rywali rozegrał super mecz, że graliśmy dobrze, ale nic nie wpadało. No i Stal walczyła jak o życie, ale dopiero w drugiej połowie. W pierwszej jako drużyna istniała tylko teoretycznie, a gdy zaraz po przerwie […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Niepewna przyszłość Milika w Marsylii. „Wiele zależy od rynku”

Od dobrych kilku- lub kilkunastu miesięcy Arkadiusz Milik stanowi łakomy kąsek na europejskim rynku transferowym. Padają przeróżne kierunki – przede wszystkim włoskie, ale też angielskie, niemieckie, hiszpańskie, francuskie. Do wyboru, do koloru. Polski napastnik na wiosnę zakotwiczył jednak w Olympique Marsylia i wydaje się, że obie strony są na razie na tyle zadowolone ze współpracy, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Szok i niedowierzenie! Karlo Muhar radzi sobie w Turcji

Pamiętacie jeszcze Karlo Muhara? Co to był za grajcar. A tak serio, to w Lechu kompletnie się nie sprawdził i zimą poszedł na wypożyczenie do tureckiego Kayserisporu. Może wielu przyjmie to za żart, wielu za opowieść rodem z kart książek fantastycznych, ale jak się okazuje 25-letni Chorwat bardzo przyzwoicie radzi sobie w Super Lidze, która przecież […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Bayern podpisuje długi kontrakt ze swoją gwiazdeczką

Jamal Musiala to perełka. Ma zaledwie osiemnaście lat, a w tym sezonie rozegrał już dwadzieścia osiem spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił cztery gole. Ostatnio błysnął w Lidze Mistrzów z Lazio. Teraz niemiecki dziennik Bild informuje, że młody pomocnik bawarskiego klubu podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Bayernem.  Według największej niemieckiej bulwarówki Musiala widziany […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kasperczyk zachwala nowy nabytek Podbeskidzia

Marco Tulio przyszedł do Podbeskidzia z Mlady Boleslav tydzień temu, a już zdążył kupić sobie przychylność trenera bielszczan, Robert Kasperczyk, który zapowiada, że da szansę debiutu swojemu nowemu nabytkowi już w najbliższym meczu z Lechią Gdańsk.  – Bieżący mikrocykl treningowy jest pierwszym, jaki przepracuje z nami Marco Tulio. Nie ukrywam, że każdy trening przybliża go […]
04.03.2021
Weszło FM
04.03.2021

Piątek z Weszło FM – Ekstraklasa i MŚ w skokach

Najbliższy piątek, jak i cały weekend zapowiada się niezwykle sportowo. Poza meczami Ekstraklasy i lig zagranicznych czekają nas bowiem Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie oraz Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Toruniu. Jutro w naszej ramówce nie zabraknie ciekawych pozycji. Oto szczegóły: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez sternika” – Kamil Gapiński […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec

Znamy już składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec. Wisła Płock: Kamiński – Zbozień, Rodriguez, Uryga, Cabezali – Michalski, Szwoch, Rasak, Lesniak, Kocyła – Tuszyński. Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Chorbhadzhiyski, Jonathan de Amo, Granlund – Tomasiewicz, Matras, Forsell – Zjawiński, Jankowski. Start meczu o 20:30. Fot. 400mm.pl
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz reprezentantów?

Jutro Paulo Sousa ogłosić ma listę powołanych przez siebie piłkarzy. Zapewne niedługo powiększy się nam więc wykaz reprezentantów. Niejako z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz, w którym trzeba zgadnąć to, kto się już na nim znajduje. Zadanie jest proste – my podajemy powtarzające się nazwiska reprezentantów Polski, a wy macie wskazać ich imiona. Takich, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Dlatego klękamy”. Van Aanholt o rasistowskim zachowaniu fana

Dużo dyskutuje się ostatnio o sposobach walki z rasizmem. Od lata piłkarze w wielu ligach klękają przed meczami w geście solidarności z ofiarami dyskryminacji rasowej. Ostatnio jednak nasiliły się głosy krytyki, prawiące o tym, że to puste symbole, które działały na krótką metę, ale nie mają racji bytu w dłuższej perspektywie, bo gdzieś pomiędzy rozmywa […]
04.03.2021
WeszłoTV
04.03.2021

W quizie jest Kowal, zwycięzcą będzie Kowal?

Będziemy grali w curling monetami i Kowal powie, że to nieuczciwe, ale to uczciwe. Zapraszamy bardzo serdecznie na kolejny odcinek naszych głupich zmagań.  
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Real bez napastnika? Problemy kadrowe Królewskich przed derbami Madrytu

Już w niedzielę hitowe starcie w lidze hiszpańskiej. Atletico kontra Real na Wanda Metropolitano. Derby Madrytu. I choć historycznie zazwyczaj mecze te wygrywa Real, to w tym roku faworytem wydaje się Atletico. I to nie tylko dlatego, że przewodzi tabeli La Liga, ale również dlatego, że Królewscy pogrążeni są w nieustającym kryzysie kadrowym. Niewykluczone, że do […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Trener Brighton o Moderze: – Dobrze się wpasował

Ostrożnie do regularnej gry w Premier League wprowadzany jest Jakub Moder. Choć z drużyną trenuje od początku roku, to dopiero w minionej kolejce otrzymał sześciominutową szansę na boiskach angielskiej elity. Mimo to Graham Potter, szkoleniowiec Brigton, zdaje się dostrzegać jego talent.  – Podoba mi się Moder. Gołym okiem widać jego umiejętności. Dobrze się wpasował, odnalazł […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Hainer przekonuje, że Bayern stać na Haalanda

Herbert Hainer, w rozmowie ze Sport1, zapowiedział, że Bayern Monachium stać na sprowadzenie Erlinga Brauta Haalanda.  – Chcemy jeszcze mocniej postawić na ścieżkę pozyskiwania młodych zawodników z wybitnymi umiejętnościami. Jesteśmy ekonomicznie bardzo silnym i zdrowym klubem. Zawsze możemy pozwolić sobie na sprowadzenie każdego piłkarza, jeśli jesteśmy w pełni przekonani o tym, że podniesie poziom naszego klubu […]
04.03.2021
Inne sporty
04.03.2021

Nieoczywisty mistrz. Najważniejsze mgnienia Błachowicza w UFC

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się najważniejsze starcie w historii polskiego MMA. Jan Błachowicz stanie do pierwszej walki pasa mistrzowskiego UFC w kategorii półciężkiej. Rywalem Polaka będzie jedna z największych gwiazd tego sportu na świecie – Israel Adesanya, mistrz wagi średniej. Polak – jak zwykle u bukmacherów – nie jest faworytem tego starcia. […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Polish Kit League. Jak z koszulki zrobić małe dzieło sztuki

A gdyby tak zebrać w jednym miejscu najzdolniejszych polskich grafików zajaranych piłką nożną i poprosić ich o… rywalizację na najlepszy projekt koszulki meczowej? Polish Kit League, czyli jedyna polska liga projektowania piłkarskich t-shirtów, powoli wychodzi z czeluści Twittera i coraz mocniej przedostaje się do świadomości polskiego środowiska piłkarskiego. „Mecze” grafików, którzy ścierają się w przyjacielskiej […]
04.03.2021