post Damian Smyk

Opublikowane 18.01.2021 13:22 przez

Damian Smyk

Jerzy Brzęczek został zwolniony. Szokująca informacja? Na pewno tak, jeśli mówimy o momencie. Natomiast gdyby to od nas zależało, to podjęlibyśmy taką decyzję już wcześniej. I pisaliśmy o tym wielokrotnie na Weszło. Spokojnie bylibyśmy w stanie znaleźć kilkanaście argumentów na poparcie tezy „Jerzy Brzęczek nie powinien pełnić dalej roli selekcjonera kadry”. Ale wybraliśmy pięć kluczowych. Słowem – co złego w kadrze zrobił Kazimierz Górskich naszych czasów?

Zadowolenie z porażek

Bodaj najbardziej irytujące u Brzęczka było to, że po niemal każdej porażce potrafił tak jakoś poczarować słowem, że wyszło na to, że prawie ten mecz wygraliśmy. Gdy spadł z Ligi Narodów, a później dzięki reformie rozgrywek się w niej utrzymał, to z dumą obwieszczał, że zadanie zrealizował. Jak z Włochami nie pierdnęliśmy na boisku, to Brzęczek mówił, że cóż, że no bywa, że przecież nie będziemy z Włochami toczyć równorzędnych starć. Gdy z każdym lepszym przeciwnikiem dostawaliśmy w cymbał i to w sposób taki, że aż bolało, selekcjoner obwieszczał – „nie zgodzę się, że gramy słabo”.

To nie był wyjaśnienia, to nie były rzeczowe analizy. To były tanie wymówki i czarowanie rzeczywistości. Nie wiemy, czy takie same słowa ze strony Brzęczka padały też w rozmowa z prezesem Bońkiem. Ale jeśli tak i jeśli tylko na tyle było stać Brzęczka, to nie dziwimy się tej decyzji. Po prostu każda analiza słabego meczu reprezentacji ograniczała się do tego, że były już selekcjoner mówił „po prostu jesteśmy słabsi” lub „wcale nie byliśmy słabsi”. W pewnym momencie mieliśmy wrażenie, że największy atutem Brzęczka jest to, że nie dostajemy 0:5 w każdy meczu. Trochę mało, prawda?

Nic nowego nie wymyślił

Adam Nawałka w reprezentacji coś stworzył. Wymyślił sobie duet napastników Lewandowski-Milik i grał nim niemal cały czas. Poukładał tę współpracę, stworzył być może najlepszego Lewandowskiego w reprezentacji Polski, uwypuklił rolę Milika. Wyczarował Krzysztofa Mączyńskiego i zrobił z niego filar kadry. Pokierował Tomaszem Jodłowcem (TOMASZEM JODŁOWCEM!) tak, że ten był cennym rezerwowym. Wypromował Bartosza Kapustkę. Owszem, później się pogubił, nie wyszła mu zmiana ustawienia, ale myśląc „kadra Nawałki” mamy przed oczami innowacje zaprowadzone w tej kadrze na przestrzeni całej kadencji.

A Brzęczek? No nic. Były eksperymenty, ale nieudane. I wprowadzane też bez większego przekonania. Krótki romans z grą bez skrzydeł? Szybko porzucony. Gra na trzech środkowych pomocników bez typowej „dziesiątki”? Epizodyczne próby, a później znów powrót do gry 1-4-2-3-1. Wprowadzanie młodzieży? To raczej młodzież wpychała mu się do kadry niż faktycznie Brzęczek kogoś dla tej kadry wymyślał. Właściwie tylko Arkadiusz Reca zaistniał w reprezentacji z takich nieoczywistych piłkarzy, natomiast pytanie – czy było to z korzyścią dla kadry?

Brzęczek nie stworzył dla tej reprezentacji niczego, co byłoby cenne dla jego następcy.

Nieułożenie sobie relacji z Lewandowskim

Możemy strugać głupków i udawać, że legendarna już cisza w wywiadzie dla TVP była tylko feralną chrypką Lewandowskiego. Że coś akurat mu stanęło w gardle, na moment się zamyślił i przez to nie wiedział jak wybrnąć z pytania dziennikarza. Tak, możemy w to brnąć.

Natomiast nie ma przypadku w tym, że Lewandowski przez ostatnie miesiące nie poświęcił selekcjonerowi choćby pół dobrego słowa. Myśleliśmy nawet o tym, by popełnić jakiś czas temu tekst na ten temat i mieliśmy już nawet wyszperane cytaty, gdy Lewandowski miał okazję powiedzieć coś o selekcjonerze, ale zgrabnie temat Brzęczka omijał. Ale jakoś odpuściliśmy sobie. I może trzeba było, bo mielibyśmy dziś podkładkę pod ten akapit.

Lewandowski u Brzęczka był sfrustrowany, wielokrotnie męczył się na boisku. Można mówić, że skoro pracował z Kloppem, Guardiolą czy Ancelottim, to trudno było mu się teraz przestawić na Brzęczka. Ale jakoś Nawałka potrafił do niego dotrzeć – poza boiskiem, ale przede wszystkim na boisku. Poukładać tę drużynę tak, by gwiazda Lewandowskiego lśniła – może nie jak w Bayernie, ale… No, ale chociaż tak, jak za poprzedniego selekcjonera.

Wyniki

Po prostu. Gładkie bęcki od Włochów. Zero zagrożenia przy 0:1 z Holandią. Wstydliwe 0:2 ze Słowenią. Remis z Austrią. Żenujące 1:0 z Macedonią, jeszcze bardziej wybłagane zwycięstwo nad Łotwą. Nieudolna jeszcze jedna porażka z Włochami. Przegrany sparing z Czechami.

Naprawdę nie było trudno nam sporządzić ranking dziesięciu najgorszych meczów za kadencji Brzęczka. Właściwie problem był tylko z odsianiem tej dziesiątki i wybraniem TOP3 największych rzygów, jakie kadra zagrała w tym czasie.

Jasne, możemy zachwycać się wygranymi eliminacjami do Euro, gdy tak naprawdę jedynym realnym zagrożeniem dla tej kadry była Austria. Ale już Liga Narodów brutalnie obnażyła to, że z tym selekcjonerem próżno wypatrywać historycznych zwycięstw nad Portugalią, jakiegoś równorzędnego starcia z Niemcami czy ogrania Belgów. Gdy podczas losowania grup w eliminacjach do MŚ 2022 wyciągnęliśmy Anglików, to z automatu dopisaliśmy sobie w tabeli dwie porażki. Bo wiedzieliśmy, z czym takie mecze za Brzęczka się je.

Fatalny PR

Ktoś powie – selekcjoner ma się bronić powołaniami, grą kadry i wynikami, a nie jakimś tam wizerunkiem. I być może będzie miał trochę racji, bo ostatecznie liczy się to, co w tabelkach i na boisku. Natomiast trzeba brać pod uwagę to, że atmosfer wokół tej drużyny też jest niezwykle ważna. A Brzęczek wręcz w magiczny sposób potrafił psuć wizerunek swój i swojej drużyny.

Jezu, ileż to było takich wtop. „Krystian, próbuj”. Zielone światło na to, by ktoś taki jak Małgorzata Domagalik napisała mu biografię. „Jestem zadowolony”. Pół filmu „Niekochani”. Zieliński i „coś mu przeskoczy w głowie”. Brzęczek po świecie mediów poruszał się z gracją godną nawalonego studenta między półkami z cienki szkłem. Nawet Boniek nie był w stanie bronić go argumentami. I nawet sprzyjający Brzęczkowi dziennikarze nie byli w stanie wyjaśniać jego kolejnej kompromitującej wypowiedzi.

fot. FotoPyk

Opublikowane 18.01.2021 13:22 przez

Damian Smyk

Liczba komentarzy: 52
Subscribe
Powiadom o
guest
52 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
1 miesiąc temu

I oto za nic wpadło do kieszeni kilkaset tysiączków. Swoje zarobił, a teraz czas wrócić do lekcji WF-u.

Boban
Boban
1 miesiąc temu

Na spokojną emeryturę w szkole podstawowej heh

Szyderca
Szyderca
1 miesiąc temu

Do tego trzeba mieć wykształcenie.

justyna
justyna
1 miesiąc temu

Tam trzeba mieć wykształcenie.

Fago
Fago
1 miesiąc temu

Koniku ty chyba palę z wf wybrykales…

Antifago
Antifago
1 miesiąc temu
Reply to  Fago

Fago a ty chyba się w kantorku jakiemuś przystojnemu belfrowi nadstawiałeś za szóstkę, że tak teraz pie.olisz o stopniach z wuefu pod każdym artykułem

Antifago
Antifago
1 miesiąc temu
Reply to  Fago

Fago a ty chyba się w kantorku jakiemuś przystojnemu belfrowi nadstawiałeś za szóstkę, że tak teraz pie.olisz o stopniach z wuefu pod każdym artykułem

żeby tylko
żeby tylko
1 miesiąc temu

Kilkaset? Bodajże sport.pl pisał że za samo przedłużenie kontraktu o rok (czyli rzecz jasna dzięki pandemii bo gdyby nie ona Jurek już od lipca szukałby roboty) wuja zgarnie 2,5 miliona złotych. Ja j.bię, za tańce na parkiecie i farmazony w mediach + 3. miejsce w LN przy żenujących meczach z Włochami i Holandią. To jest życie!

Deportivo A'la Wieś
Deportivo A'la Wieś
1 miesiąc temu

Dopiero poniedziałek, a tu już można otwierać szampana.

Van den Wuja
Van den Wuja
1 miesiąc temu

przede wszystkim nie do przyjęcia był tekst o naszym rzekomo fatalnym potencjale i graczach z championship. Po takim czymś pr leci w dół na łeb na szyję. Za dużo usprawiedliwiania się.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
1 miesiąc temu
Reply to  Van den Wuja

Tonący zawsze się chwyta brzytwy i z braku argumentów szuka nawet najbardziej irracjonalnych powodów by „być w grze” 🙂 Zawsze to lepsze niż: „ok,boomer” albo „nie zesraj się”.

Przemke
Przemke
1 miesiąc temu
Reply to  Van den Wuja

Dokładnie w tamtym momencie pogrzebał swoje szanse na silną reprezentację.

Mati
Mati
1 miesiąc temu

Favre…..

lelumpolelum
lelumpolelum
1 miesiąc temu
Reply to  Mati

Favre nie ma jaj, drużyny mu się rozłażą, mental beznadziejny.

Piotrus
Piotrus
1 miesiąc temu

„Natomiast gdyby to od nas zależało, to podjęlibyśmy taką decyzję już wcześniej.” Jednak się ciesze, że od was nic nie zależy…

Piotrus
Piotrus
1 miesiąc temu

„Natomiast gdyby to od nas zależało, to podjęlibyśmy taką decyzję już wcześniej.” Cieszę sie, że od was nic nie zależy.

7WXeG
7WXeG
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrus

decyzję by podjęli, ale odpowiedzialności za wybór następnego selekcjonera nie ponieśli

Placzul
Placzul (@placzul)
1 miesiąc temu

W porównaniu z topowymi trenerami z zagranicy (umiejątośc gry trójką z tyłu, zmniay systemu w trakcie meczu, wytrenowane stałe fragmenty gry, rozpracowanie rywala itp) Brzeczka praca była warta emocjonalnie zero złotych, zero euro

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Weszło, wy to lubicie – dajcie proszę na szybko jacy w ogóle trenerzy wchodzą w grę, bo aż jestem ciekawy 🙂

tWodzimierz
tWodzimierz
1 miesiąc temu

Brzęczek był najlepszym trenerem na ten czas. To on wymyślił nowych piłkarzy . Że nie chce sobie ułożyć relacji,To była Lewnadowskiego wina – a nie brzęczka, natomiast pijar miał najlepszy bo książka była impulsem pozytywnym – opisywała Brzęczka jako skromnego cżłowieka ze wsi który doszedł na szczyt.

lolek
lolek
1 miesiąc temu
Reply to  tWodzimierz

Pani Magdo, proszę już nam dać spokój.

justyna
justyna
1 miesiąc temu
Reply to  lolek

Małgorzato….

Zbigniew
Zbigniew
1 miesiąc temu
Reply to  tWodzimierz

Pani Magdo, przestań nam Weszlo prześladować!

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Jak niczego nowego nie wymyślił? A na Bielika to kto zaczął stawiać, zanim ten nie był takim oczywistym wyborem? A z Góralskiego kto zrobił dość cenne uzupełnienie składu? Jóźwiaka, Płachetę i Walukiewicza kto zaczął wprowadzać? Już nie przesadzajmy. Do wielu się można przyczepić, ale powiew świeżości był. I to bardziej weterani nie dojeżdżali jak Krychowiak, Pazdan czy Grosicki, niż oni.

Z wynikami też się nie zgodzę, były w normie – awans na Euro i spokojne utrzymanie w Lidze Narodów.

Pozostałe 3/5 zgoda, zwłaszcza styl i PR.

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

żart 😀 wyniki były w normie? 😀 😀

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Rzeczowe uwagi p. Marcinie. Dodam jeszcze , ze Brzeczek, w wiekszosci swych meczy, gral dwoma napastnikami ( Lewandowski-Milik, lub Lewandowski-Piatek , zdarzyl sie tez Piatek-Milik) , a , jesli chodzi o Nawalke, to pokazywanie kadry Nawalki jako wzoru do nasladowania jest przesadzone. W kwalifikacjach niezle , ale bylo tez 0:4 z Dania , meczarnie z Irlandia , Szkocja, Kazachstanem , Armenia itp., wygralismy , co prawda, z Niemcami , ale to bylo wtedy , gdy z Niemcami wygrywala nawet Irlandia , i to w Niemczech . Na turniejach mistrzowskich Lewandowski byl bardzo niewidoczny , no : nie nastrzelal sie chlop i tyle , zreszta , tak ogolnie , to kadra Nawalki na turniejach mistrzowskich nie imponowala strzelecka skutecznoscia (to eufemizm).
W ogole , to w artykule widze wyolbrzymione bledy Brzeczka , niektore wydumane , i absolutna chec pomniejszenia faktu , ze jednak ten Brzeczek na Euro awansowal , i to z pierwszego miejsca ,i utrzymal sie w LN, nie tylko i wylacznie, z powodu reformy rozgrywek.

Poker
Poker
1 miesiąc temu

Brzeczek niech se otworzy sklep sportowy albo warzywniak, nie nadaje sie na trenera, slaba psychika i wielkie ego i zero charyzmy… On nie ma ANI JAJ ani INTELEKTU, to zwykly przecietniak jakich miliony, nic soba nie reprezentuje. Brzeczek nadaje sie na szatniarza lub taksówkarza, tam moze sobie pogadac o niczym. Smuda byl ograniczony intelektualnie, prostak ale chociaz miaal jaja a Brzeczek nic nie ma, tylko umie innych obwiciac i sie uskarzac na swój los.

Mirek
Mirek
1 miesiąc temu
Reply to  Poker

Smuda mial takie jaja ze jak ktoś miał charakter to go usuwał z drużyny, bo mu byl niewygodny, tak było z Żewłakiem i Borucem.

ekstraklasa w ubraniu
ekstraklasa w ubraniu
1 miesiąc temu

Tylko pytanie kogo teraz bonialdo weźmie. Jak jakiegoś kolejnego rzyga z ekstraklasy to sie zalamie psychicznie

Icebro
Icebro
1 miesiąc temu

Nawałka – zobaczycie!

Poker
Poker
1 miesiąc temu

Brzeczek moze jeszcze nadaje sie na trenera Pelikana czy innego Zawiszy ale nie w profesjonalnej pilce a tym bardziej w reprezentacji.

Woiciech
Woiciech
1 miesiąc temu

A warto to wieszać psy na trenerze. Nowy będzie lepszy? A co tysiączków to chyba nie warto zazdrościć. To mniej kasy jakie wpadły do kieszeni polityków za maseczki i respiratory. A Izdebski chodzi sobie wolno i jakoś pan prokurator Ziobro go nie ściga, ani nie nakłada mandatów za pośrednictwem Sanepidu czy policji. Tu możesz bezpiecznie się wymądrzać?

Michaił
Michaił
1 miesiąc temu

NARESZCIE

Fundambu
Fundambu
1 miesiąc temu

podobno Huub Stevens ma mocno karte!!

4Cx64
4Cx64
1 miesiąc temu

rozumiem, że się podnieciliście, ale przed publikacją tekstu wypadałoby przeprowadzić korektę

Papaj
Papaj
1 miesiąc temu

Nenad Bielica XD

Papaj
Papaj
1 miesiąc temu
Reply to  Papaj

Bjelica* oczywiście

Arti
Arti
1 miesiąc temu

Poleciał dlatego, że ktoś inny się zgodził.

Ronaldo
Ronaldo
1 miesiąc temu
Andrew
Andrew
1 miesiąc temu

kto za niego? ulubieniec stanowskiego czesław 711?

Marek
Marek
1 miesiąc temu

Zostawienie Brzęczka na podstawie tego, że osiągnął postawione przed nim cele (awans na euro i pozostanie w dywizji A LN) to jak cieszenie się, że uczeń z wielkim potencjałem przechodzi z klasy do klasy na samych dwójach, trójach i czwórce z religii.
Jedyne co dziwi to że tak późno. To już powinno się stać jakieś pół roku temu.

lisiec
lisiec (@lisiec)
1 miesiąc temu

„Natomiast gdyby to od nas zależało, to podjęlibyśmy taką decyzję już wcześniej.”. A Wasi czytelnicy by sobie nim w ogóle głowy nie zawracali. W ogóle! ;-P

tolep
tolep (@tolep)
1 miesiąc temu

Czyli Lewy zostanie grającym trenerem albo asystentem.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

Jakis niemiecki trener powinien byc. Tylko nie magath.
Tylko zeby nie byli to wlosi, bo we wloszech jest tylko 1 dobry trener ktorego futbol mi sie podoba – jest to Gasperini z Atalanty ktory na pewno nie przyjdzie, bo zrobilby 2 kroki wstecz.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

Jakis niemiecki trener powinien byc. Tylko nie magath.
Tylko zeby nie byli to wlosi, bo we wloszech jest tylko 1 dobry trener ktorego futbol mi sie podoba – jest to Gasperini z Atalanty ktory na pewno nie przyjdzie, bo zrobilby 2 kroki wstecz.

Kolo z Jeżyc
Kolo z Jeżyc
1 miesiąc temu

Dlaczego nikt nie wspomina w kontekście selekcjonera o Henryku Kasperczaku?Jeśli to ma być Polak to tylko on. Utytułowany zawodnik, trener. Mega doświadczenie międzynarodowe, wiedza, obycie. Z pewnością cieszący się szacunkiem wśród zawodników i znający zawodników. Nie obsra się przed Szwedami i Hiszpanami bo doświadczenie, wiedza, pewność siebie i sam ogrywał większych.

Marcinek
Marcinek
1 miesiąc temu
Reply to  Kolo z Jeżyc

O to to, Pan Kasperczak na treneiro!
Pełna zgoda!

malgoska
malgoska
1 miesiąc temu

cóż wy najlepszego narobiliscie ?!?górski naszych czasów zwolniony przecież każdy europejski związek piłki nożnej teraz zbiera kasę na zatrudnienie Jurka .podobno deshamp ma się pakować bo Jurek teraz za szkolenie mbappe i griezmana się weźmie. …co za błąd panie boniek

Maciej
Maciej
1 miesiąc temu

Oj tam,… czepiacie się. Poleciał to poleciał – na ch..j drążyć temat? 😀

Żartuje oczywiście. Powodów jest milion i jeden tylko Wója wie jak mu teraz ciężko będzie znaleźć robote.

loko
loko
1 miesiąc temu
Reply to  Maciej

jakiś frajer w ekstraklasie się na pewno znajdzie, prawdopodobnie jeszcze przed końcem sezonu

Olala
Olala (@olala)
1 miesiąc temu

Komu przeszkadza Domagalik Małgosia?…

Capello
Capello
1 miesiąc temu

Rozumiem, że Pan redaktor naczelny serwisu, którego skądinąd lubię, niespecjalnie darzy sympatią trenera Brzęczka, a wyraźnie widać, że czuje estymę to poprzedniego selekcjonera, ale bądźmy uczciwi. Trener Brzęczek z kim miał wygrać to wygrał. Porażki z Holandią i Włochami były wkalkulowane- nie oszukujmy się. Takiego hejtu jak na Brzęczka w stosunku do Nawałki nie było po wstydliwej porażce w Danii (4:0), wymęczonym remisie i porażce z mocarną Szkocją. Za trenera Nawałki zagraliśmy dobry mecz z: Niemcy (3:1 w plecy) Niemcy (0:0), Irlandia płn (1:0) i Rumunia (3:0). Reszta meczy słabe. Mit Euro wiecznie żywy. Jechaliśmy na mega farcie. Ukraina mega przetwarzała, karne z Szwajcarią to opatrzność boska. Pan Nawałka kogo odkrył dla reprezentacji? Mączyński? hamulcowy środka pola? nawet w ekstraklasie jest mocno średni…
Od początku uważałem, że Pan Brzęczek jest kiepskim trenerem, ale zwalnianie Go po porażkach z Holandia czy Włochami to jakieś nie porozumienie. Gdyby Pan Stanowski popracował w korpo i przełożony dałby plan sprzedaży na 200 zł, a redaktor zrobiłby na 250, a z kolei pracodawca powiedziałby, że dało się zrobić 300? To Stanowski wkurzyłby się, rzucił kredkami i po wypowiedzeniu kilku niecenzuralnych słów poszedł do pubu i się nawalił, a dodatkowo pożalił ziomkom (Boniek, Michniewicz i pewnie jeszce gdzieś zaplątałby się Wdowczyk) i razem ubolewaliby nad biedą w Polskiej piłce…

Suche Info
07.03.2021

Media: Jest nowy prezydent Barcelony! Wielki powrót Joana Laporty

To była naprawdę ekscytująca kampania wyborcza, ale ostatecznie skończy się zgodnie z przewidywaniami. Joan Laporta niemal na pewno powraca na stanowisko prezydenta Barcelony. I to powraca z przytupem. Wyniki głosowania sondażowego przeprowadzonego na próbie aż 4 tysięcy wyborców nie pozostawiają wątpliwości. Najlepiej poinformowani katalońscy dziennikarze także. Cules zdecydowanie wyżej ocenili Laportę niż jego konkurentów: Joan […]
07.03.2021
Anglia
07.03.2021

21 zwycięstw z rzędu i wystarczy. Manchester United pokonuje Manchester City

Dominowali na wszystkich frontach. Od czasu dość pechowego remisu z WBA, Manchester City ani razu nie pozwolił, by przeciwnik zatrzymał ich chociaż połowicznie. Wygrywali jak leci, bez różnicy, czy były to starcia pucharowe, czy ligowe. W końcu jednak nadszedł kres tej serii. Jeśli ktoś miał The Citizens zatrzymać, to właśnie Manchester United. Niebywale dobrze radzą […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Legia odstawia peleton na siedem punktów

Któraś seria musiała dziś paść. Albo ta niezwyciężonego na własnym stadionie Śląska Wrocław, albo ta związana z dobrymi wynikami Legii w starciach z wrocławianami w ostatnich latach. Chwilę wcześniej padła twierdza w Szczecinie, zatem prawem serii – Legia została pierwszym zespołem, który ograł ekipę Lavicki na ich obiekcie w tym sezonie. Sam mecz? Bywały lepsze. […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Premierowy gol Bereszyńskiego w Serie A. No wreszcie! [WIDEO]

Arkadiusz Reca popisał się dzisiaj pięknym trafieniem w starciu z Torino i Bartosz Bereszyński ewidentnie mu pozazdrościł. Zawodnik Sampdorii też strzelił gola. To jego pierwsze trafienie w Serie A! Trochę się Polak na tego gola naczekał, trzeba przyznać. Dzisiejsze starcie z Cagliari to dla Bereszyńskiego 120 występ ligowy w barwach Sampdorii, dla której zaczął grać […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glik z meczem numer 300 na topowym poziomie. Dołącza do ekskluzywnego grona

Kamil Glik spędził wczoraj 90 minut na boisku w zremisowanym meczu Benevento ze Spezią. Było to dla niego spotkanie numer 300 w jednej z pięciu topowych lig Starego Kontynentu. Takim bilansem może się oprócz niego pochwalić tylko dwóch Polaków. Na dorobek 33-letniego defensora składają się 172 występy w Serie A i 128 w Ligue 1. […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

LIGA MINUS: POGOŃ RUSZA W POGOŃ ZA LEGIĄ

Raz, dwa, trzy. Ruszyli. A kto ruszył? Pogoń Szczecin w pogoń za Legią Warszawa. Tempo jak na obrazku, więc sukcesu nie wróżymy. Ale kto wie? O tej szalonej pogoni, o skuteczności Stali i o innych rzeczach pogadamy sobie dzisiaj o 19.45 w Lidze Minus. A kto pogada? Białek, Kowal, Leszek i Roki. 
07.03.2021
Hiszpania
07.03.2021

Suarez 1:1 Benzema. Derby Madrytu wygrała… Barcelona

Od tego meczu miało zależeć bardzo wiele. Wystarczyło zajrzeć do tabeli La Liga, żeby zdać sobie sprawę, że każda ze stron powinna zagrać z myślą o pełnej puli. Ekipa Simeone dlatego, że ściga ją Barcelona. Real zaś wpadł w gonitwę za Katalończykami i tak oto koło się zamyka. Akurat dziś chyba trzeba powiedzieć, że z […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trener Pogoni Szczecin: – Trzeba spiąć pośladki i pracować

Trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić, podczas pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał rozczarowania porażką 0:1 z Lechem Poznań. Przyznał, że jego drużyna znajduje się obecnie w kryzysowym momencie. – Jesteśmy mocno zawiedzeni. Na pewno w pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak chcielibyśmy się i jak oczekiwaliśmy. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, dlaczego tak był […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Pogoń wyhamowała z piskiem opon

Jesienny mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań był momentem, w którym pomyśleliśmy sobie, że Portowców stać w tym sezonie na duże rzeczy. Kolejka niby piąta, ale wiadomo – tak naprawdę było to czternaste ligowe spotkanie dla obu ekip w trwającym sezonie. Cztery gole strzelone i zero straconych, sporo polotu w grze, do tej pory najbardziej […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Oficjalnie: Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u

To już oficjalne – Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u Łódź. Zastąpił Wojciecha Stawowego. O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Brak zwycięstwa w derbach Łodzi nie miał kluczowego znaczenia dla losów Stawowego, jego los był prawdopodobnie przesądzony po klęsce z GKS-em Tychy. Mamrot natomiast spróbuje w sezonie 2020/21 wprowadzić do Ekstraklasy już drugiego spadkowicza. Wcześniej pracował w […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trwa kryzys Liverpoolu. The Reds znowu przegrywają u siebie

Liverpool pod wodzą Juergena Kloppa długo śrubował serię meczów bez porażki na własnym stadionie. Teraz wygląda na to, że The Reds idą na jakiś rekord wszech czasów pod względem domowych wpadek z rzędu. Dzisiaj przegrali 0:1 z Fulham. Passa sześciu przegranych meczów ligowych u siebie jest bezprecedensowa w całej historii klubu z Anfield. Dzisiaj Liverpool […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Co za gol Recy! Polak strzela, Crotone wygrywa z Torino [WIDEO]

Arkadiusz Reca znalazł się w szerokim gronie zawodników powołanych przez Paulo Sousę na marcowe mecze reprezentacji Polski. I postanowił uczcić to przepięknym golem w Serie A. Zawodnik Crotone trafił do siatki w starciu z Torino. Co za gol! Reca zapisał się na liście strzelców w 80 minucie spotkania, przy wyniku 2:1 dla Crotone. Ostatecznie spotkanie […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Wściekły trener Stali Mielec: – Mam już serdecznie dosyć takich sytuacji

Stal Mielec kolejny raz przegrała w Ekstraklasie. Tym razem lepszy od mielczan okazał się Piast Gliwice. Szkoleniowiec beniaminka, Leszek Ojrzyński, narzekał na konferencji prasowej na nieskuteczność swoich podopiecznych. – Mam serdecznie dosyć takich sytuacji, że moja drużyna ma więcej stuprocentowych sytuacji i albo remisuje, albo przegrywa – stwierdził trener Ojrzyński. – Tak naprawdę w pierwszej […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Stal Mielec znów promuje bramkarza rywali. Plach i rezerwowi bohaterami Piasta

Jeżeli Stal Mielec spadnie z Ekstraklasy – a obecnie jest kandydatem numer jeden – to szukając momentów decydujących na pewno wróci do starcia w Gliwicach. Klasowa drużyna załatwiłaby sprawę z Piastem do przerwy, później kontrolowała mecz i w najmniej ekscytującym scenariuszu dowiozła prowadzenie do końca. Beniaminek jednak ponownie zajął się promowaniem bramkarzy rywali, mimo że […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glasgow Rangers nowym mistrzem Szkocji!

Dzisiejszy bezbramkowy remis Dundee United z Celtikiem Glasgow to pozornie zupełnie nieistotny wynik zupełnie nieistotnego meczu. W praktyce jednak – 7 marca 2021 roku jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Utrata punktów przez zespół gości oznacza, że nic już nie odbierze mistrzostwa ich derbowemu rywalowi, Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda odzyskali tytuł po dziewięciu sezonach dominacji Celtiku, […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec w wykładzie praktycznym pt. „futbol to gra błędów”

„Piłka nożna to gra błędów” w zestawieniu piłkarskich frazesów stoi gdzieś między „derby rządzą się swoimi prawami” i „to były dwie różne połowy”. Czasami jednak bywa tak, że ktoś postanawia wprowadzić to powiedzenie w życie. Tak było dzisiaj w Tychach, gdzie obcinali się i piłkarze GKS-u i zawodnicy Zagłębia. Co z tego wynikło? To, co […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Tomasz Kędziora z asystą w lidze ukraińskiej

W dzisiejszym meczu ukraińskiej Premier League Tomasz Kędziora zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla Dynama Kijów. Lider ligi ukraińskiej pewnie pokonał 3:0 broniący się przed spadkiem Minaj i utrzymał swoją przewagę nad Szachtarem Donieck.  Dynamo pod wodzą trenerskiej legendy Donbasu, Mircei Lucescu, dość pewnym krokiem idzie po tytuł mistrza Ukrainy. Na ten moment stołeczny klub […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

SPARING: Raków wygrywa z Garbarnią

Dzisiaj Raków Częstochowa rozegrał mecz towarzyski z II-ligową Garbarnią Kraków. W meczu wzięli udział przede wszystkim ci zawodnicy, którzy ostatnio rozgrywali mniej minut w ekstraklasowych meczach obchodzącego właśnie setne urodziny klubu. Częstochowianie wygrali 2:1 po golach Schwarza oraz Długosza. Portal 90minut.pl podał składy obu drużyn. Raków Częstochowa: Pindroch – Mikołajewski (55 Budnicki), Niewulis, Schwarz – […]
07.03.2021