post Avatar

Opublikowane 06.01.2021 17:15 przez

Sebastian Warzecha

Sergio Ramos od początku roku może już negocjować z innymi klubami. Jego kontrakt z Realem Madryt wygasa wraz z końcem czerwca, a to oznacza, że jeśli tylko Hiszpan zechce, może opuścić Królewskich za darmo. Na ten moment nikt nie wie, co czeka Sergio w przyszłości. Ale ostatnie doniesienia dochodzące ze stolicy Hiszpanii raczej przesadnie optymistyczne dla fanów Realu nie są.

Możliwe bowiem, że Los Blancos stracą swojego kapitana.

Trójka do przedłużenia

Od dłuższego czasu w kontekście Realu mówi się o trzech piłkarzach, których kontrakty wygasają wraz z końcem obecnego sezonu. Są to Sergio Ramos, Luka Modrić i Lucas Vazquez. Jeszcze jakiś czas temu pewniakiem do przedłużenia umowy był tylko ten pierwszy. O nowym kontrakcie dla Modricia zaczęto mówić, gdy ten znów stał się kluczowym punktem linii pomocy Królewskich.

Co prawda Luka jeszcze nie podpisał nowej umowy, ale miał już dogadać się z Realem i zaakceptować warunki jej przedłużenia o kolejny sezon. Jeden, bo w Madrycie mają jasną politykę: piłkarzom po trzydziestce – a Modrić ma już 35 lat – nie oferują kontraktów dłuższych niż rok (opcjonalnie w formacie 1+1). Dlatego na przykład z klubu kilka lat temu odszedł Pepe. Portugalczyk chciał dwuletnią umowę, klub nie chciał się na to zgodzić. Więc ich drogi się rozeszły.

Wróćmy jednak do pozostałej dwójki: Lucas jeszcze jakiś czas temu był pewniakiem do odstrzału. Wszystko zaczęło się zmieniać wraz z El Clasico, gdy Hiszpan – wobec kontuzji kilku kolegów – z konieczności wszedł na boisko w pierwszej połowie i występował na prawej obronie. Zagrał wówczas znakomite spotkanie, udanie zatrzymując wszelkie ataki rywali. Za tym meczem poszły kolejne, a Lucas odnajdywał się i na obronie, i na skrzydle, przypominając najlepszą wersję siebie sprzed kilku lat.

Tyle że ofertę kontraktu, którą otrzymał – jak donoszą media – odrzucił, chcąc wyższego wynagrodzenia. Kwestia jego umowy jest jednak tak naprawdę drugorzędna i wielu kibiców w takiej sytuacji pożegna go zapewne bez większego żalu. Ale strata Sergio Ramosa zabolałaby niemal wszystkich.

Rozbieżność ofert

Jeden rabin powie tak, drugi powie nie, a trzeci doda jeszcze coś innego. Tak wygląda aktualnie sytuacja z kontraktem Sergio Ramosa. Niemal każde medium dorzuca do potoku wiadomości swoje informacje. Bywa, że całkowicie się od siebie różniące, nawet jeśli wypływają jednego dnia. Ale to już cecha hiszpańskich portali, gazet, stacji telewizyjnych i radiowych. Sprawa kontraktu Ramosa będzie wyłącznie bardziej zagmatwana w miarę upływu czasu.

Zresztą nie pierwszy raz tak to wygląda. Już kilka lat temu osoby reprezentujące kapitana Realu miały problem, by dogadać się z klubem. Wtedy straszono odejściem Sergio do Manchesteru United, choć tak naprawdę ani przez chwilę nie było to realne. Ostatecznie warunki nowej umowy uzgodniono, Ramos został w Madrycie. Jak sytuacja wygląda teraz?

Cóż, to zależy komu wierzyć. Z klubu wypływają bowiem informacje o tym, że kapitan Królewskich odrzucił pierwszą z zaproponowanych mu ofert. Ta miała być rocznym kontraktem utrzymanym na dotychczasowych warunkach – Ramos zarabiałby więc 12 mln euro netto. Jeśli Sergio chciałby umowy dłuższej, musiałby się zgodzić na obniżkę pensji o 10 procent z powodu pandemii. Ramos z kolei ma być podobno otwarty na odroczenie wypłaty pensji na przykład o trzy lata. Bez odsetek, po prostu klub miały mu zapłacić, gdy wyjdzie na finansową prostą po pandemii.

Atmosfera wokół negocjacji bywa jednak gęsta. Kilka dni temu Rene Ramos, brat oraz agent Sergio, opublikował tweeta, który odbił się szerokim echem w hiszpańskich mediach. – Ktoś będzie musiał wytłumaczyć, dlaczego oraz jak doszliśmy do takiego punktu, pozwalając, by kapitan i jedna z legend Realu, pojawiała się w absurdalnych jedenastkach złożonych z zawodników, którzy od dzisiaj mogą podpisać kontrakt z dowolnym klubem!!!! – pisał. I tak, wykrzykników naprawdę było tam aż tyle.

Klubowi ten tweet miał się nie spodobać i utrudnić negocjacje. Swoją drogą hiszpańscy dziennikarze różnią się nawet w ocenach tego… od kiedy te trwają. Na przykład Josep Pedrelol, prowadzący programy Chiringuito oraz Jugones, podawał, że Sergio tak naprawdę ofertę otrzymał już latem i dobrze zna warunki, jakie oferuje mu Real Madryt. Omawiano ją podobno nawet kilkanaście dni temu, przed niedawnym meczem Realu z Elche, ostatnim w 2020 roku, choć wedle innych informacji oficjalnej oferty nie było, a jedynie nieformalne rozmowy.

Co do meczu z Elche jeszcze – to wtedy Ramos miał powiedzieć Florentino Perezowi, że nie zaakceptuje oferty, jaką otrzymał oraz dodać, że będzie wysłuchiwać propozycji innych klubów, jeśli takowe dostanie. Prezydent Królewskich przyjął to do wiadomości. Obaj stwierdzili, że jeszcze porozmawiają.

Co jednak, gdyby się nie dogadali?

Paryż… raczej nierealny

Cóż, Sergio Ramos będzie mógł odejść za darmo. To chyba dla wszystkich oczywiste. Powinien być przy tym łakomym kąskiem dla wszystkich największych klubów. To przecież wciąż znakomity obrońca, jeden z najlepszych – o ile nie najlepszy – na świecie. To on w większości spotkań trzyma w ryzach defensywę Realu, a by zobaczyć, jak istotny jest dla Królewskich, wystarczy obejrzeć większość meczów, w których go brakuje. Raphael Varane z miejsca staje się innym, gorszym piłkarzem.

Na razie, jeśli o Ramosa chodzi, powtarza się, że zainteresowane może być nim PSG. Według informacji części hiszpańskich dziennikarzy Sergio miał nawet wprost powiedzieć Florentino Perezowi o tym, że ktoś z paryskiego klubu obiecał mu stworzenie ekipy z nim oraz… Leo Messim. Prezydent Realu w taki rozwój spraw jednak nie wierzy – przynajmniej na razie – bowiem ma doskonałe kontakty z włodarzami PSG i ci zapewniają go, że nie ruszą po Ramosa, gdy ten będzie miał jeszcze ważny kontrakt z Realem.

Inna sprawa, że w ostatnich godzinach częściej raczej zaprzecza się temu, by oferta z Paryża w ogóle istniała. Sam Ramos – za pośrednictwem Manolo Lamy, dziennikarza, z którym ma kontakt – miał zapewnić, że chce pozostać w Realu i nie bierze innych opcji pod uwagę. Ofert innych klubów nie ma zamiaru wysłuchiwać, a do tego twierdzi, że pieniądze absolutnie nie są problemem (choć np. „AS”, jeden z największych sportowych dzienników w Hiszpanii, informuje, że Sergio warunkami ekonomicznymi otrzymanej oferty był rozczarowany). To ważne, bowiem regularnie pojawiały się wcześniej inne informacje.

Mówiono, że Ramos chciałby nie tylko utrzymania pensji na obecnym poziomie, ale wręcz podwyżki. Z dwóch powodów. Po pierwsze, Sergio miał zdawać sobie sprawę, że to będzie jego ostatni wielki kontrakt. Po drugie – wielu jego kolegów podwyżkę faktycznie dostało. W tym na przykład Karim Benzema, Casemiro czy Dani Carvajal. Jedynie z tym ostatnim negocjowano jednak już po wybuchu pandemii. Ot, w tym przypadku Ramos ma pecha co do okoliczności, w jakich przyszło mu rozmawiać o kontrakcie.

Ale jeśli wierzyć wersji, wedle której pieniądze nie będą problemem – to nie powinno mieć znaczenia.

Większym jest fakt, że od polityki podpisywania ledwie rocznych kontraktów z piłkarzami po trzydziestce zdarzyło się odstępstwo. Był nim Cristiano Ronaldo, który w wieku niespełna 32 lat otrzymał kontrakt na trzy sezony. A Ramos jest być może nawet ważniejszą postacią dla Królewskich niż Portugalczyk. Nie dziwi, że chciałby otrzymać dwuletni kontrakt, a nie roczną umowę. I tak naprawdę wielu fanów zgadza się z nim i uznaje, że Hiszpan na taki dowód zaufania po prostu sobie zapracował przez te wszystkie lata spędzone w Madrycie.

Mimo rozbieżności jednak i on, i klub mają wierzyć, że nowy kontrakt dla kapitana jest tylko kwestią czasu. Real miał poinformować największe kluby Europy, że nie mają po co zbliżać się do Ramosa, bo ten pozostanie w Realu. Choć inni dziennikarze – choćby Siro Lopez – twierdzili, że cała sprawa wygląda nieco inaczej, a Hiszpan pierwszą ofertę przedłużenia kontraktu odrzucił już… w marcu. Sergio, znów za pośrednictwem Lamy, zdecydowanie temu zaprzeczył.

Zgodność wśród przedstawicieli mediów panowała co do jednego: że oficjalnej oferty, złożonej jemu i jego bratu na papierze, nie było. Choć śmiało można za taką uznać po prostu ustną propozycję od Florentino Pereza, biorąc pod uwagę długą i zażyłą znajomość prezydenta z Ramosem. Mówi się też, że jeśli Sergio dostanie ofertę na proponowanych przez Real warunkach, podpisze ją natychmiast.

Choć można również było usłyszeć i inną wersję – że klub zrozumie, jeśli Sergio wybierze lepiej płatną opcję, gdy taką otrzyma. I nie będzie utrudniać mu odejścia. Pojawiają się w dodatku informacje, jakoby kapitan miał czuć się „wypychany” z klubu.

Więc ponownie zadajmy sobie ważne pytanie: co jeśli Sergio Raomos jednak odejdzie?

Ramos przyszłości

To, gdzie Hiszpan opcjonalnie mógłby trafić, pozostaje zagadką. Wiadomo jednak, że Real Madryt rozgląda się za środkowymi obrońcami i to tak naprawdę… niezależnie od tego, jak rozwiąże się kwestia kontraktu kapitana. Zaawansowane są podobno negocjacje z Davidem Alabą, który mógłby przyjść za darmo po sezonie, on jednak byłby zapewne graczem bardziej uniwersalnym, mogącym zagrać na kilku pozycjach. Zależnie od tego, czego potrzebowałby Zinedine Zidane.

W przypadku kogoś do gry typowo na środku, wymieniano wiele nazwisk. To, oczywiście, nie dziwi. Z Realem zawsze łączy się niemal każdego, kto akurat się wyróżni. Spośród wielu plotek jedna brzmi jednak bardzo realistycznie.

Jest nią Pau Torres. Środkowy obrońca Villarrealu doskonale radzi sobie w La Lidze i wyrasta na jednego z najlepszych graczy na swojej pozycji w Hiszpanii. W Lidze Narodów stał się podstawowym defensorem La Furia Roja i rozegrał komplet minut, doskonale radząc sobie w parze z… Sergio Ramosem. Jego klauzula latem ma opiewać na 50 milionów euro. Problem jest jeden.

Kryzys finansowy. Real nie chce wydawać dużych kwot i chciałby negocjować tę, jaka zawarta jest w umowie Paua. Mało jednak prawdopodobne, by przedstawiciele Villarrealu w ogóle rozważyli możliwość rozmowy na ten temat. Tym bardziej, że to i tak – bądźmy szczerzy – cena dość promocyjna. Za stoperów należących do krajowej czy nawet europejskiej czołówki w najlepszych ligach europejskich wykłada się ostatnio krocie. A Torres wydaje się idealnym gościem do gry czy to w parze z Ramosem, czy do zostania jego następcą.

Jeśli chodzi o ten ostatni aspekt – prawdopodobnie nikt w Madrycie nie liczy już na Varane’a. Francuz wielokrotnie udowadniał, że nie potrafi udźwignąć roli lidera defensywy i wiadomo, że trzeba szukać kogoś, kto mógłby to zrobić. Równocześnie ignorowany przez Zidane’a jest w ostatnim czasie Eder Militao, a francuski trener woli wystawiać – pod nieobecność Ramosa – Nacho, który zresztą na przykład w spotkaniu z Celtą Vigo znów zaimponował pewnością w swoich interwencjach. Wiadomo jednak, że Nacho luki po Ramosie by nie załatał.

Dlatego nawet jeśli Sergio podpisze nowy kontrakt, trzeba będzie myśleć o przyszłości i tym, co będzie, gdy odejdzie z Realu. Niespełna 24-letni Pau Torres mógłby być odpowiedzią na wszelkie wymagania Królewskich: jest pewny w swych interwencjach, dobrze gra obiema nogami (choć jest lewonożny), potrafi wcielić się w rolę lidera, świetnie rozrzuca piłkę z linii defensywy, doskonale radzi sobie w starciach z największymi rywalami, jest ograny na poziomie nie tylko La Ligi, ale i reprezentacji, a nawet udowadniał już, że potrafi też strzelać gole.

W Hiszpanii zresztą mówi się nawet, że Pau może stać się „Sergio Ramosem przyszłości”. Więc gdzie miałby trafić, jak nie do Realu? Choć chyba wszyscy fani Królewskich liczą, że ten właściwy Sergio Ramos – teraźniejszy – pozostanie na Santiago Bernabeu na dłużej.

SEBASTIAN WARZECHA

Fot. Newspix

Opublikowane 06.01.2021 17:15 przez

Sebastian Warzecha

Liczba komentarzy: 10
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kovin
Kovin
2 miesięcy temu

Moga sie postarac o Janka.

Lukasz8181
Lukasz8181
2 miesięcy temu

Jak dla mnie przedłużanie kontraktów z zawodnikami po 30-stce jeżeli klub jest zainteresowany dalszymi usługami zawodnika powinno być jednosezonowe albo zawierać klauzule warunkowe o automatycznym przedłużeniu kontraktu o dłuższy okres czasu na kolejny lub kolejne sezony po spełnieniu w każdym z sezonów jakiś precyzyjnie określonych warunków typu np. liczba rozegranych spotkań w pierwszym składzie i/lub w przypadku pomocników/napastników konkretnych osiągnieć statystycznych w liczbie zdobytych bramek i/lub asyst.

Uważam to za uczciwe i sprawiedliwie rozwiązanie.

Za absurdalne i chęć naciągnięcia klubu uważam, że zawodnik zwłaszcza grubo po 30-stce obstaje przy min. dwuletnim kontrakcie czyli przy tym, że czy się stoi czy się leży – obojętnie jak będzie prezentować się zdrowotnie, obojętnie w jakiej będzie formie oraz obojętnie jakie będzie prezentować nastawienie psychiczne/zaangażowanie do gry – ma dostawać kasę przez dłuższy czas – że po podpisaniu kontraktu ma mieć według zawodnika prawo wyj… na kolejny drugi czy też w skrajnych przypadkach nawet drugi i trzeci sezon.

Zbyt często zawodnicy po 30-stce z powodu starzenia się, braku właściwego zaangażowania i/lub zmian psychicznych – wypalenia zawodowego (jak w każdym zawodzie), problemów zdrowotnych i innych czynników zaliczają gwałtowny spadek formy w stosunku do formy z ostatniego sezonu.

Cenię bardzo Ramosa i uważam, ale w sporze Realu i Florentino Pereza jestem zdecydowanie za nimi, a nie za Ramosem i nie zaoferowałbym innego kontraktu niż wyżej przedstawiony. Uważam, że zwłaszcza zawodnik grubo po 30-stce powinien mieć dodatkową motywację ekonomiczną (przedłużenie automatycznie zgodnie z klauzulą kontraktu o kolejny rok lub po nowych rokowaniach) do prezentowania w dalszym ciągu gry na wysokim poziomie.

Karol Wojtyla przyjaciel pedofila
Karol Wojtyla przyjaciel pedofila
2 miesięcy temu
Reply to  Lukasz8181

kontrakty dyktuje rynek. jakby kluby faktycznie zaczęły oferowac takie jak piszesz, to zawodnicy, nie mając wyjścia, musieliby na to przystać. ale klubów jest pełno, a dla niejednego średniaka Ramos może być tym ogniwem, które pozwoli skończyć ligę na miejscu 4 zamiast 5 i wbić się do LM. Tacy zaoferują mu to co będzie chciał, bo, jak wspomniałem, tak działa rynek. Podaż piłkarzy klasy Ramosa jest niższa niż zapotrzebowanie.

Lukasz8181
Lukasz8181
2 miesięcy temu

Jasne, masz ledwie kilka klubów w Europie, które poza Realem M. jest w stanie zaoferować wynagrodzenie w wysokości 12 mln euro rocznie dla obrońcy (MU, MC, PSG, Bayern może Liverpool, oraz Barcelona przy czym ona z oczywistych powodów odpada).

Pomijam już kwestię tego, ile z tych 5 klubów byłoby w stanie zaryzykować z miejsca gwarantowany 2 letni kontrakt.

Nawet w Chinach po zmianach w prawie i ograniczeniu maksymalnego wynagrodzenia do bodajże 3 mln na sezon tyle samo już nie dostanie.

W jakimkolwiek innym niż wymienione klubie, gdyby dostał choćby tylko 10 mln euro to by z miejsca pod gabinetem prezesa ustawiła się kolejka piłkarzy i agentów po podwyżkę bo tyle nie zarabiają największe aktualne gwiazdy w tych klubach.

Lorak
Lorak
2 miesięcy temu
Reply to  Lukasz8181

Tylko jak widać po coraz większej liczbie zawodników, to ze ktoś skończył 30 nie musi wpływać na grę zawodnika. Piłkarze są bardziej świadomi, bardziej mogą przedłużać swoją przydatność. Tym bardziej jeżeli chodzi o środkowego obrońcę, gdzie straty w motoryce łatwiej nadrobić doświadczeniem czy dobrym ustawianiem się. Według mnie polityka Realu to totalna głupota, nie kazdy organizm działa tak samo i powinni to oceniać indywidualnie. Biorąc pod uwagę że to najlepszy obrońca Realu, to ja jestem totalnie team Ramos.

Deportivo A'la Wieś
Deportivo A'la Wieś
2 miesięcy temu

Real (w osobie Pereza) nie potrafi żegnać swoich legend, ale – paradoksalnie – właśnie to sprawia, że ten klub zawsze był i będzie większy niż choćby najlepszy piłkarz. Trochę inaczej niż Barca, która pięknie potrafiła pożegnać takiego Inieste czy Xaviego, ale teraz ma problem z Messim, którego – w normalnych okolicznościach, w normalnym klubie – pozbyto by się już dawno. Perez bez mrugniecia okiem nie zgodził się np na podwyżkę dla Ronaldo i piłkarza w zasadzie z dnia na dzień nie było juz w klubie. Atmosfera wokół Ramosa gęścieje, myślę że obie strony rozstaną się po raczej chłodnym pożegnaniu, Real zaoszczedzi na pensji, Ramos pozostanie legendą klubu, nie będzie telenoweli jak z transferem Messiego.

Ps. odejście Vasqueza byłoby potężna stratą, jaki inny piłkarz jest w stanie grać na obronie, na 7 i 10? Cała prawa strona obstawiona. Nic dziwnego że licytuje wysoko bo gra świetny sezon.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
2 miesięcy temu

Jak ma być rotation player to chce.chociaz dobrej kasy. W innym klubie moglby byc first team player

Kuba
Kuba
2 miesięcy temu

Pozbyli sie Christiano i stracili. Sportowa jakosc i wizerunkowe DNA. Najlepsi na swiecie graja gdzie indziej. Bayern, Barca, Juve, PSG. Po Galactico i triumfach w LM zostalo wspomnienie. Mega gwiazda na dzis jest tam tylko
Zizou na lawce.

Mikie
Mikie
2 miesięcy temu

Ramos zostaje w Realu.Mokry sen visca dzieci nie spełni sie

Samogon
Samogon (@samogon)
2 miesięcy temu

Jędza jest do wzięcia za 10% ceny Torresa,i to od zaraz.
Cena do małej negocjacji. 🙂

Suche Info
07.03.2021

Media: Jest nowy prezydent Barcelony! Wielki powrót Joana Laporty

To była naprawdę ekscytująca kampania wyborcza, ale ostatecznie skończy się zgodnie z przewidywaniami. Joan Laporta niemal na pewno powraca na stanowisko prezydenta Barcelony. I to powraca z przytupem. Wyniki głosowania sondażowego przeprowadzonego na próbie aż 4 tysięcy wyborców nie pozostawiają wątpliwości. Najlepiej poinformowani katalońscy dziennikarze także. Cules zdecydowanie wyżej ocenili Laportę niż jego konkurentów: Joan […]
07.03.2021
Anglia
07.03.2021

21 zwycięstw z rzędu i wystarczy. Manchester United pokonuje Manchester City

Dominowali na wszystkich frontach. Od czasu dość pechowego remisu z WBA, Manchester City ani razu nie pozwolił, by przeciwnik zatrzymał ich chociaż połowicznie. Wygrywali jak leci, bez różnicy, czy były to starcia pucharowe, czy ligowe. W końcu jednak nadszedł kres tej serii. Jeśli ktoś miał The Citizens zatrzymać, to właśnie Manchester United. Niebywale dobrze radzą […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Legia odstawia peleton na siedem punktów

Któraś seria musiała dziś paść. Albo ta niezwyciężonego na własnym stadionie Śląska Wrocław, albo ta związana z dobrymi wynikami Legii w starciach z wrocławianami w ostatnich latach. Chwilę wcześniej padła twierdza w Szczecinie, zatem prawem serii – Legia została pierwszym zespołem, który ograł ekipę Lavicki na ich obiekcie w tym sezonie. Sam mecz? Bywały lepsze. […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Premierowy gol Bereszyńskiego w Serie A. No wreszcie! [WIDEO]

Arkadiusz Reca popisał się dzisiaj pięknym trafieniem w starciu z Torino i Bartosz Bereszyński ewidentnie mu pozazdrościł. Zawodnik Sampdorii też strzelił gola. To jego pierwsze trafienie w Serie A! Trochę się Polak na tego gola naczekał, trzeba przyznać. Dzisiejsze starcie z Cagliari to dla Bereszyńskiego 120 występ ligowy w barwach Sampdorii, dla której zaczął grać […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glik z meczem numer 300 na topowym poziomie. Dołącza do ekskluzywnego grona

Kamil Glik spędził wczoraj 90 minut na boisku w zremisowanym meczu Benevento ze Spezią. Było to dla niego spotkanie numer 300 w jednej z pięciu topowych lig Starego Kontynentu. Takim bilansem może się oprócz niego pochwalić tylko dwóch Polaków. Na dorobek 33-letniego defensora składają się 172 występy w Serie A i 128 w Ligue 1. […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

LIGA MINUS: POGOŃ RUSZA W POGOŃ ZA LEGIĄ

Raz, dwa, trzy. Ruszyli. A kto ruszył? Pogoń Szczecin w pogoń za Legią Warszawa. Tempo jak na obrazku, więc sukcesu nie wróżymy. Ale kto wie? O tej szalonej pogoni, o skuteczności Stali i o innych rzeczach pogadamy sobie dzisiaj o 19.45 w Lidze Minus. A kto pogada? Białek, Kowal, Leszek i Roki. 
07.03.2021
Hiszpania
07.03.2021

Suarez 1:1 Benzema. Derby Madrytu wygrała… Barcelona

Od tego meczu miało zależeć bardzo wiele. Wystarczyło zajrzeć do tabeli La Liga, żeby zdać sobie sprawę, że każda ze stron powinna zagrać z myślą o pełnej puli. Ekipa Simeone dlatego, że ściga ją Barcelona. Real zaś wpadł w gonitwę za Katalończykami i tak oto koło się zamyka. Akurat dziś chyba trzeba powiedzieć, że z […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trener Pogoni Szczecin: – Trzeba spiąć pośladki i pracować

Trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić, podczas pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał rozczarowania porażką 0:1 z Lechem Poznań. Przyznał, że jego drużyna znajduje się obecnie w kryzysowym momencie. – Jesteśmy mocno zawiedzeni. Na pewno w pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak chcielibyśmy się i jak oczekiwaliśmy. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, dlaczego tak był […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Pogoń wyhamowała z piskiem opon

Jesienny mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań był momentem, w którym pomyśleliśmy sobie, że Portowców stać w tym sezonie na duże rzeczy. Kolejka niby piąta, ale wiadomo – tak naprawdę było to czternaste ligowe spotkanie dla obu ekip w trwającym sezonie. Cztery gole strzelone i zero straconych, sporo polotu w grze, do tej pory najbardziej […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Oficjalnie: Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u

To już oficjalne – Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u Łódź. Zastąpił Wojciecha Stawowego. O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Brak zwycięstwa w derbach Łodzi nie miał kluczowego znaczenia dla losów Stawowego, jego los był prawdopodobnie przesądzony po klęsce z GKS-em Tychy. Mamrot natomiast spróbuje w sezonie 2020/21 wprowadzić do Ekstraklasy już drugiego spadkowicza. Wcześniej pracował w […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trwa kryzys Liverpoolu. The Reds znowu przegrywają u siebie

Liverpool pod wodzą Juergena Kloppa długo śrubował serię meczów bez porażki na własnym stadionie. Teraz wygląda na to, że The Reds idą na jakiś rekord wszech czasów pod względem domowych wpadek z rzędu. Dzisiaj przegrali 0:1 z Fulham. Passa sześciu przegranych meczów ligowych u siebie jest bezprecedensowa w całej historii klubu z Anfield. Dzisiaj Liverpool […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Co za gol Recy! Polak strzela, Crotone wygrywa z Torino [WIDEO]

Arkadiusz Reca znalazł się w szerokim gronie zawodników powołanych przez Paulo Sousę na marcowe mecze reprezentacji Polski. I postanowił uczcić to przepięknym golem w Serie A. Zawodnik Crotone trafił do siatki w starciu z Torino. Co za gol! Reca zapisał się na liście strzelców w 80 minucie spotkania, przy wyniku 2:1 dla Crotone. Ostatecznie spotkanie […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Wściekły trener Stali Mielec: – Mam już serdecznie dosyć takich sytuacji

Stal Mielec kolejny raz przegrała w Ekstraklasie. Tym razem lepszy od mielczan okazał się Piast Gliwice. Szkoleniowiec beniaminka, Leszek Ojrzyński, narzekał na konferencji prasowej na nieskuteczność swoich podopiecznych. – Mam serdecznie dosyć takich sytuacji, że moja drużyna ma więcej stuprocentowych sytuacji i albo remisuje, albo przegrywa – stwierdził trener Ojrzyński. – Tak naprawdę w pierwszej […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Stal Mielec znów promuje bramkarza rywali. Plach i rezerwowi bohaterami Piasta

Jeżeli Stal Mielec spadnie z Ekstraklasy – a obecnie jest kandydatem numer jeden – to szukając momentów decydujących na pewno wróci do starcia w Gliwicach. Klasowa drużyna załatwiłaby sprawę z Piastem do przerwy, później kontrolowała mecz i w najmniej ekscytującym scenariuszu dowiozła prowadzenie do końca. Beniaminek jednak ponownie zajął się promowaniem bramkarzy rywali, mimo że […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glasgow Rangers nowym mistrzem Szkocji!

Dzisiejszy bezbramkowy remis Dundee United z Celtikiem Glasgow to pozornie zupełnie nieistotny wynik zupełnie nieistotnego meczu. W praktyce jednak – 7 marca 2021 roku jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Utrata punktów przez zespół gości oznacza, że nic już nie odbierze mistrzostwa ich derbowemu rywalowi, Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda odzyskali tytuł po dziewięciu sezonach dominacji Celtiku, […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec w wykładzie praktycznym pt. „futbol to gra błędów”

„Piłka nożna to gra błędów” w zestawieniu piłkarskich frazesów stoi gdzieś między „derby rządzą się swoimi prawami” i „to były dwie różne połowy”. Czasami jednak bywa tak, że ktoś postanawia wprowadzić to powiedzenie w życie. Tak było dzisiaj w Tychach, gdzie obcinali się i piłkarze GKS-u i zawodnicy Zagłębia. Co z tego wynikło? To, co […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Tomasz Kędziora z asystą w lidze ukraińskiej

W dzisiejszym meczu ukraińskiej Premier League Tomasz Kędziora zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla Dynama Kijów. Lider ligi ukraińskiej pewnie pokonał 3:0 broniący się przed spadkiem Minaj i utrzymał swoją przewagę nad Szachtarem Donieck.  Dynamo pod wodzą trenerskiej legendy Donbasu, Mircei Lucescu, dość pewnym krokiem idzie po tytuł mistrza Ukrainy. Na ten moment stołeczny klub […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

SPARING: Raków wygrywa z Garbarnią

Dzisiaj Raków Częstochowa rozegrał mecz towarzyski z II-ligową Garbarnią Kraków. W meczu wzięli udział przede wszystkim ci zawodnicy, którzy ostatnio rozgrywali mniej minut w ekstraklasowych meczach obchodzącego właśnie setne urodziny klubu. Częstochowianie wygrali 2:1 po golach Schwarza oraz Długosza. Portal 90minut.pl podał składy obu drużyn. Raków Częstochowa: Pindroch – Mikołajewski (55 Budnicki), Niewulis, Schwarz – […]
07.03.2021