post

Opublikowane 28.12.2020 19:07 przez

redakcja

Piłkarze urodzeni w 1999 roku pierwotnie już w poprzednim sezonie mieli być najstarszym rocznikiem, którego dotyczyć będzie przepis o młodzieżowcu w Ekstraklasie. Ostatecznie granicę tę przesunięto na zawodników o rok starszych i to oni jako pierwsi byli w ostatnich miesiącach weryfikowani odnośnie swoich dalszych losów, już bez wiekowego handicapu. Jak czas pokazał, ta weryfikacja wcale nie wygląda tak źle. Teraz ich nieco młodsi koledzy muszą oswajać się z myślą, że jeszcze pół roku i PESEL przestanie być ich atutem. Jakie więc rysują się przed nimi perspektywy?

Jesienią w klubach najwyższego szczebla zgłoszonych do rozgrywek było trzydziestu sześciu zawodników, którzy w 2021 roku skończą 22 lata. Aż dwunastu z nich nie zanotowało żadnego ligowego występu. Są w tym gronie także gracze, których już dość dobrze poznaliśmy. Powracający po kontuzji Adrian Łyszczarz przez całą jesień musiał się zadowalać meczami dla drugoligowych rezerw Śląska Wrocław. Daniel Mikołajewski niespodziewanie rozpoczął rok w wyjściowej jedenastce Rakowa po przyjściu z Lechii Gdańsk, ale potem stracił miejsce w składzie, co nowy sezon jeszcze ugruntował. Jeżeli podnosił się z ławki, to tylko na Puchar Polski. Straszny zjazd zanotowała młodzież z Cracovii. Gdy Karol Niemczycki zapewnił spokój Michałowi Probierzowi w temacie spełnienia niewygodnego wymogu, Sylwester Lusiusz i Sebastian Strózik poszli w całkowitą odstawkę. Trudno zakładać, że chodzi wyłącznie o słabszą formę względem wcześniejszych miesięcy. Po prostu nie musieli być już wpychani na boisko.

W oczy rzuca się to, że mało w tym gronie klasy średniej. Najpierw mamy chłopaków ocierających się nawet o miano ligowych gwiazdek, później pięciu pewniaków, których trudno jeszcze nazwać asami i już niemal od razu tych zaliczających epizody tudzież marnujących większe szanse otrzymywane w krótkim okresie. Najczęściej polegały one na jednym czy dwóch występach od początku i braku ciągu dalszego. Generalnie kandydatów na co najmniej solidnych ligowców znajdziemy góra dziesięciu. Liczyliśmy na więcej.

Podobnie jak w styczniu przy analizie rocznika ’98, pogrupowaliśmy wszystkie nazwiska na cztery kategorie. Ci z ostatniej mają naprawdę marne szanse, żeby utrzymać się w Ekstraklasie. Nikt z poprzedniej analizy umieszczony w takiej grupie nie poprawił swojego statusu, a sporej części w ogóle już w elicie nie ma.

Kolejność w poszczególnych kategoriach według liczby rozegranych meczów lub według alfabetu.

ASY

Jakub Moder
14 meczów, 4 gole, 2 asysty, śr. not. 4.71

Karol Niemczycki
14 meczów, śr. not 5.29

Tymoteusz Puchacz
14 meczów, śr. not 4.08

Kacper Chodyna
11 meczów, 2 gole, 1 asysta, 1 kluczowe podanie, śr. not 5.45

Pisaliśmy już kilka razy o słabszej drugiej połowie jesieni w wykonaniu Modera i Puchacza. W przypadku Tymka generalnie cała runda jest rozczarowaniem – jeżeli mówimy wyłącznie o lidze. Nie zmienia to faktu, że obaj wcześniej na ekstraklasowych boiskach i ostatnio poprzez europejskie puchary wypracowali sobie taką renomę, że nawet ewidentny zjazd trwający tygodniami nie zmieni ich statusu. Moder przecież za chwilę stawia się w Premier League bijąc rekord transferowy Ekstraklasy i strzelił już gola w dorosłej reprezentacji, a Puchacz meczami chociażby z Charleroi czy Standardem zyskał więcej niż stracił słabszymi momentami z Legią czy Rakowem. W jego przypadku musiałoby dojść do jakiegoś dramatu, żeby najpóźniej za pół roku nie został sprzedany za granicę.

Niemczycki i Chodyna to jedne z największych odkryć tej jesieni. Dzięki Niemczyckiemu Cracovia w najgorszym razie ma status quo między słupkami i jednocześnie spokój w temacie młodzieżowca. Chodyna zaś niesamowicie wystrzelił po odejściu Alana Czerwińskiego i posadził na ławce Zagłębia Lubin doświadczonego Jakuba Wójcickiego, który przychodził z Jagiellonii. Do solidności w tyłach potrafił dołożyć fajerwerki ofensywne, na czele z bramką przeciwko Wiśle Kraków po niesamowitym sprincie przez niemal całe boisko. Szkoda, że na koniec doznał poważniejszej kontuzji. W rundzie rewanżowej trochę jeszcze na jego powrót poczekamy.

LIGOWI PEWNIACY

Adrian Gryszkiewicz
13 meczów, 1 kluczowe podanie, śr. not 4.69

Bartosz Slisz
12 meczów, 2 gole, 1 kluczowe podanie, śr. not 4.90

Paweł Olszewski
11 meczów, 2 asysty, 1 kluczowe podanie, śr. not 4.73

Rafał Strączek
11 meczów, śr. not 4.73

Aleks Ławniczak
10 meczów, 1 gol, śr. not 4.80

Pozytywnym aspektem jest obecność kilku zupełnie nowych twarzy. Ławniczak bardzo dobrze zaczął, ale potem pauzował przez koronawirusa, a trzy ostatnie występy były już trochę słabsze – podobnie jednak jak całej Warty Poznań. Całościowo runda na plus. Strączek do momentu kontuzji był numerem jeden w Stali Mielec i raczej stanowił dość pewny punkt w ekipie beniaminka. Nie licząc koszmaru z Wisłą Kraków, gdy cała drużyna ledwo żyła po covidzie, jeszcze tylko raz oceniliśmy go poniżej noty wyjściowej. Z przytupem sezon w Jagiellonii zaczął Olszewski, potem było głównie piątkowo-czwórkowo, ale coś w sobie ten chłopak ma. Musi jednak być bardziej zbilansowany w temacie ofensywy i defensywy, bo jeśli za coś go chwaliliśmy, to najczęściej za grę do przodu.

Gryszkiewicz już dwa lata temu grał regularnie w Ekstraklasie, jednak na swój sposób także jest ponownym odkryciem. Zeszły sezon stracił zupełnie, wystąpił raz i mogło się wydawać, że przepadł. Pomogło mu przejście Marcina Brosza na ustawienie z trójką stoperów, a jego akcje wzrosły jeszcze bardziej po sprzedaży Pawła Bochniewicza. Najczęściej prezentował się solidnie, wyjątkami mecze z Rakowem i Cracovią.

O Sliszu trudno jeszcze mówić, że stał się liderem drugiej linii Legii, ale przynajmniej nie utonął w niej po rekordowym między polskimi klubami transferze z Zagłębia Lubin. W rundzie wiosennej trochę się aklimatyzował, dopiero w trzech ostatnich kolejkach na dobre wskoczył do wyjściowego składu, za to jesienią przeważnie był już pewniakiem do gry. On i pozostali mogą być pewni swojej dalszej ekstraklasowej egzystencji – z nadzieją na coś więcej w przyszłości.

KLUCZOWE PÓŁ ROKU

Dominik Steczyk
12 meczów, 1 gol, 1 kluczowe podanie, śr. not 3.83

Tomasz Makowski
9 meczów, śr. not 3.44

Piotr Pyrdoł
7 meczów, śr. not 3.40

Jakub Bednarczyk
6 meczów, śr. not 3.67

Damian Pawłowski
6 meczów, śr. not 3.50

Daniel Bielica
5 meczów, śr. not 4.80

Mateusz Lewandowski
5 meczów, 1 gol, śr. not 2.75

Konrad Gutowski
4 mecze, śr. not 2.00

Mateusz Sopoćko
4 mecze, śr. not 2.67

Szymon Stasik
4 mecze, śr. not 3.50

Wojciech Błyszko
3 mecze, śr. not 3.33

Radosław Kanach
bez występu

Sylwester Lusiusz
bez występu

Adrian Łyszczarz
bez występu

Daniel Mikołajewski
bez występu

Steczyk w drugiej części rundy wreszcie się trochę ogarnął i zaliczył kilka pozytywnych chwil. Nie zmienia to faktu, że Piast chce zwiększyć rywalizację wśród młodzieżowców, bo 18-letni Pyrka na tę chwilę nie wystarcza. Przed Steczykiem bardzo ważne półrocze, po którym skończy mu się wypożyczenie z FC Nuernberg. Z reszty nazwisk jeszcze tylko Tomasz Makowski mógł liczyć na regularne występy, choć jak każdy uważny obserwator Ekstraklasy wie, jakości było w nich tyle, ile kakao w wyrobie czekoladopodobnym.

Szybko w dół jedzie Piotr Pyrdoł. W ŁKS-ie wypromował się na tyle, że zaczął być postrzegany jako dość łakomy kąsek na rynku. W Legii zupełnie sobie nie poradził, co żadnym zaskoczeniem nie jest, natomiast nie można już tego powiedzieć o postawie w Wiśle Płock. Radosław Sobolewski dawał mu sporo szans, lecz w końcu stracił cierpliwość i w ostatnich pięciu kolejkach Pyrdoł już nie podniósł się z ławki. Jak tak dalej pójdzie, zaraz będzie w I lidze i to niekoniecznie dlatego, że spadną do niej „Nafciarze”.

Pozostali są chyba w jeszcze gorszej sytuacji, bo tak naprawdę wcześniej nawet nie zdążyli mocniej błysnąć. Bielica bronił w Warcie wtedy, gdy trudno było inaczej spełnić wymóg o młodzieżowcu. Mateusz Lewandowski strzelił gola Podbeskidziu, ale wcześniej grał beznadziejnie, a na polskim rynku jest anonimem, bo poprzednie lata spędził w Niemczech.

Reszta otrzymywała pojedyncze szanse i ich nie wykorzystywała. Wspomniani Łyszczarz i Lusiusz z najwyższym szczeblem są już bardziej otrzaskani, jednak jeśli wiosną nie zwiększą swoich notowań w obecnych klubach, raczej nikt inny tu po nich nie sięgnie. Pomocnik Śląska na zakończenie poprzedniego sezonu dostał godzinę z Lechią, nawet zaliczył asystę, ale niczego to nie zmieniło w kontekście jesieni. Lusiusz w głębi duszy mógł się wcześniej nastawić, że tak potoczą się jego losy w Krakowie. Już wiosną, kiedy na właściwe tory wrócił Kamil Pestka, Michał Probierz coraz rzadziej zaczął korzystać z usług tego zawodnika. Teraz, mając do wyboru w środku pola Van Amersfoorta, Dimuna, Sadikovicia czy Loshaja, trener zupełnie zapomniał o 21-letnim Polaku, zwłaszcza że ten w międzyczasie leczył kontuzję śródstopia i trochę cennych tygodni stracił.

Sądne dni nadchodzą także dla Radosława Kanacha. W Ekstraklasie zadebiutował już w kwietniu 2017, w dwóch poprzednich sezonach nabierał doświadczenia na wypożyczeniu w Sandecji i latem wracał do Krakowa z dużymi nadziejami. Niestety, w pucharowym meczu z Chrobrym nie dotrwał nawet do końca pierwszej połowy. Doznał poważnej kontuzji, oznaczającej dla niego koniec rundy. Pora się odbić, albo znów zjechać niżej. Samo tkwienie w szerokiej kadrze „Pasów” na dłuższą metę byłoby bez sensu.

MARNE PERSPEKTYWY

Szymon Lewkot
2 mecze, śr. not 2.00

Dariusz Pawłowski
2 mecze, 1 asysta, śr. not 5.00

Sebastian Bergier
1 mecz

Rafał Kobryń
1 mecz, śr. not 3.00

Remigiusz Borkała
bez występu

Bartłomiej Gradecki
bez występu

Kacper Kostorz
bez występu

Arkadiusz Leszczyński
bez występu

Karol Stanek
bez występu

Sebastian Strózik
bez występu

Mateusz Supryn
bez występu

Michał Wiśniewski
bez występu

Strózik, w przeciwieństwie do Lusiusza, nigdy nie miał okresu regularnej gry w podstawowym składzie Cracovii, więc tym bardziej teraz trudno zakładać przełom. Kobryń wiosną kilka razy pokazał się w Lechii, ale w nowym sezonie zszedł po pierwszej połowie w Zabrzu i tyle go oglądaliśmy. Piotr Stokowiec już zapowiedział, że chłopak jest przewidziany do wypożyczenia. Dariusz Pawłowski przed przyjściem Masourasa zdążył wystąpić na prawym wahadle w Pucharze Polski z Jagiellonią i pierwszych dwóch kolejkach. Ani się nie skompromitował, ani nie zachwycił. Wraz z pozyskaniem Greka wylądował na rezerwie i ciężko liczyć na odwrócenie karty. Pawłowski w seniorskim zespole Górnika zaczął występować jeszcze w I lidze, ale nigdy nie grał regularniej. Nawet wypożyczenie do Termaliki (wiosna 2019) mu nie pomogło, bo przeważnie siedział na ławce. Lewkot czy Bergier chyba po latach będą się cieszyli z samego faktu liźnięcia Ekstraklasy w barwach Śląska.

Krótko mówiąc, będziemy zaskoczeni, jeżeli ktokolwiek z tej dwunastki za pół roku pozostanie w naszej elicie. Sorry, panowie, taka prawda.

Fot. FotoPyK

Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Poznanski raper Peja
Poznanski raper Peja
11 miesięcy temu

lol juz 1.5h od opublikowania artykulu i jeszcze nie ma komentarzy magazynierow i innych tragarzy o puchaczu ze haha mainz by dostalo w trabe i hehe dostales kosza od wieniawy ty hoho cienki jak bolek przereklamowany gwiazdorku? TROCHE POKORY !!!!!!

Kierownik w Biedronce
Kierownik w Biedronce
11 miesięcy temu

Za to pojawił się twój komentarz – ból dupy o ból dupy…
Tego jeszcze nie było

Serek
Serek
11 miesięcy temu

Co z Wdowik i Bida z Jagi do jakiej grupy?Ligowi PEWNIACY?

Radar
Radar
11 miesięcy temu
Reply to  Serek

Może byś tak sprawdził rocznik obu zawodników?

Ziemba
Ziemba
11 miesięcy temu

Puchacz to kozak

Repecki
Repecki
11 miesięcy temu

Ok, tak prosto z mostu – młodych z Cracovii szkoda. Probierz gdzieś się pogubił w tym swoim trenersko-właścicielskim życiu a Ci chłopcy mają niestety, ten problem, że trafili właśnie na niego. Szkoda Kanacha i Rakoczego szczególnie. Obaj pewnie byliby już dalej, gdyby rozwijali się w innym klubie.

Karolu
Karolu
11 miesięcy temu
Reply to  Repecki

Ciężko się z tym zgodzić. Kanach rozwijał się przez dwa lata na wypożyczeniu, więc Probierz nie bardzo mógł go hamować. W tym sezonie miał dostać szansę, ale złapał poważmy uraz. Rakoczy jest trzy lata młodszy i jego czas jeszcze nadejdzie, po to go teraz wypozyczyli , żeby jak najwięcej grał. Lusiusz grałby znacznie więcej, ale też złapał kontuzję.

Acardo
Acardo
11 miesięcy temu

Ja bym Bergiera nie skreślał za szybko. Śląsk taśmowo produkuje młodych snajperów t- tylko przeskok z juniorów do pierwszej drużyny szwankuje. Swoją drogą już naciska SamiecTalar a CLJ mają dwóch kolejnych gierojow. Może trzeba ich wypożyczać wcześniej?

RudyMiller
RudyMiller
11 miesięcy temu
Reply to  Acardo

Bez żartów. Mityczni „młodzi ze Śląska” pokazali się w PP z ŁKSem, który świeżo zleciał z hukiem z eklapy. Bergier co wchodzi na boisko, to się gubi. Ostatni mecz to już klasyka – pierwszy kontakt z piłka to ręka, drugi to słup soli i bramka dla Zagłębia. Samiec-Talar biega jak 50-latek. 2.liga to idealnie jego poziom, tam tragiczne przyjęcie piłki bez rywala na plecach nikogo nie dziwi.

Nie bez powodu drugi sezon z wymogiem młodzieżowca Śląsk gra sprowadzonym młodym. Placheta, Praszelik, Zylla, starzy Słowacy, dno, metr mułu i dopiero potem „wychowankowie”. Chciałbym by było inaczej. Ale nie jest.

Suche Info
30.11.2021

Włoski dziennikarz umieścił Lewandowskiego poza podium

W Internecie pojawia się coraz więcej informacji na temat głosów oddawanych w plebiscycie Złotej Piłki, którą wygrał wczoraj Leo Messi. Tym razem swoimi głosami na Twitterze podzielił się włoski dziennikarz Paulo Condò. W głosowaniu brało udział 185 dziennikarzy z całego świata. Condò był jedynym włoskim dziennikarzem uprawnionym do oddania głosów. Na co dzień pracuje dla […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Ronaldo odpowiada redaktorowi naczelnemu France Football

Cristiano Ronaldo uderzył w redaktora naczelnego France Football, który stwierdził wcześniej, że jedynym celem Ronaldo jest posiadanie większej liczby Złotych Piłek od Leo Messiego, co rzekomo usłyszał od samego Portugalczyka. Ronaldo zabrakło na wczorajszej gali Złotej Piłki, którą wygrał Argentyńczyk. Piłkarz Manchesteru United zajął szóste miejsce w głosowaniu. – Ronaldo ma tylko jedną ambicję i […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Boniek o Złotej Piłce: Formuła się wyczerpała i trzeba ją zmienić

Mnóstwo ludzi ze świata futbolu komentuje wczorajsze wydarzenia z gali Złotej Piłki. Swoimi refleksjami na ten temat podzielił się również były prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Już wczoraj na antenie Kanału Sportowego wspominał, że jego zdaniem Leo Messiego nie powinno być w czołowej trójce plebiscytu. Po zwycięstwie Argentyńczyka dodał, że jego formuła się wyczerpała.  Wczoraj Boniek […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Maciej Iwański wskazał Messiego dopiero na trzecim miejscu

Złotą Piłkę za 2021 rok zdobył wczoraj Leo Messi, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego o 33 głosy. W tym roku w głosowaniu brało udział 185 dziennikarzy z całego świata. Polskę reprezentował dziennikarz TVP Sport Maciej Iwański, który od wielu lat głosuje w plebiscycie Złotej Piłki.  Iwański był jednym z komentatorów wczorajszej gali na antenie TVP. Pod […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Lineker: Lewandowskiemu powinna być przyznana nagroda za 2020 rok

Pojawia się coraz więcej komentarzy w związku z wczorajszą galą Złotej Piłki, na której po najcenniejszą nagrodę sięgnął Leo Messi. Argentyńczyk w swojej przemowie zwrócił się do Roberta Lewandowskiego i powiedział, że Polak zasługuje na Złotą Piłkę za 2020 rok i ma nadzieje, że jeszcze ją dostanie. Na Twitterze swoją zgodę z tą opinią wyraził […]
30.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Rzeczniczka Lewandowskiego: Osiągnięcia piłkarskie nie są najważniejszym kryterium

Piotr Koźmiński, dziennikarz „Wirtualnej Polski” jest w Paryżu na gali „Złotej Piłki”. Po tym, jak okazało się, że nagrodę wygrał Leo Messi, porozmawiał z obozem Roberta Lewandowskiego. Komentarz w sprawie wyników gali wygłosiła jego rzeczniczka, Monika Bondarowicz. – Drugie miejsce wskazuje jak wielu dziennikarzy też widzi w Robercie Lewandowskim najlepszego piłkarza 2021 roku. Bardzo za […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nieoficjalnie: Messi wyprzedził Lewandowskiego o 33 głosy

Wiadomo już, że Lionel Messi został najlepszym piłkarzem świata po raz siódmy. W 2021 roku, zdaniem „France Football”, był lepszy od Roberta Lewandowskiego. Pojawiają się już pierwsze, póki co nieoficjalne, informacje dotyczące liczby punktów czołówki plebiscytu. Według nich Argentyńczyk wygrał o 33 głosy. Choć werdykt w sprawie „Złotej Piłki” już znamy, szczegóły dotyczące liczby punktów, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lewandowski najlepszym Polakiem w historii

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie „France Football”, co jest najlepszym wynikiem polskiego zawodnika w historii. Dotychczas na podium stawali jedynie dwaj zawodnicy z naszego kraju: Zbigniew Boniek oraz Kazimierz Deyna. Najlepszym wynikiem Lewandowskiego było natomiast czwarte miejsce, które zajął w 2015 roku. Napastnik reprezentacji Polski już po raz szósty zagościł w gronie wyróżnionych […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Messi do Lewandowskiego: Zasługujesz, żeby mieć w domu tę nagrodę

Lionel Messi po raz siódmy zwyciężył w plebiscycie „Złota Piłka”. „France Football” przyznała także nagrodę pocieszenia – tytuł napastnika roku – Robertowi Lewandowskiemu. Argentyńczyk przyznał, że Polak zasługiwał na zwycięstwo. – Wszyscy wiemy, że zasługujesz na to, żeby mieć w domu tę nagrodę. Gdyby nie pandemia, to by się udało – powiedział zawodnik PSG odbierając nagrodę. Co […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lionel Messi wygrywa po raz siódmy!

Niby człowiek wiedzioł, a jednak się łudził. Czyli poznaliśmy wyniki „Złotej Piłki” za rok 2021. W plebiscycie zwyciężył Lionel Messi. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w głosowaniu, a podium uzupełnił mistrz Europy – Jorginho. Jak wyglądają pełne wyniki plebiscytu? Tegoroczna edycja plebiscytu była już 65. w historii. Zwycięstwo Leo Messiego oznacza, że Argentyńczyk w pojedynkę […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Gianluigi Donnarumma najlepszym bramkarzem

„Złota Piłka” to nie tylko główna nagroda, ale też kilka pobocznych trofeów. Wiemy już, że najlepszym piłkarzem do lat 21 został Pedri, a co dalej? Nagroda Lwa Jaszyna dla bramkarza roku. Otrzymał ją mistrz Europy 2020 i zawodnik PSG – Gianluigi Donnarumma. Włoski golkiper rozpoczynał rok jako bramkarz Milanu, jednak latem trafił do PSG. Jego […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Alexia Putellas zawodniczką roku

Gala „Złotej Piłki” rozkręca się. Właśnie poznaliśmy laureatkę nagrody dla najlepszej piłkarki 2021 roku. Sięgnęła po nią Alexia Putellas, zawodniczka FC Barcelony. 27-letnia Putellas rozpoczynała karierę w Espanyolu, potem grała dla Levante, a od blisko dekady reprezentuje Barcelonę. W 2021 roku Hiszpanka wygrała Ligę Mistrzów kobiet, ligę hiszpańską oraz puchar kraju. Jest ofensywną pomocniczką lub […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Lewandowski: Nie ma zaskoczenia, przyjechałem się dobrze bawić

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym napastnikiem 2021 roku w plebiscycie „France Football”. Podczas gali „Złotej Piłki” kapitan reprezentacji Polski porozmawiał z reporterem TVP, Jackiem Kurowskim. Jak ocenia swoje osiągnięcie? – Przyjechałem tu po to, żeby się dobrze bawić. To jakaś odskocznia. Nie jestem zaskoczony, żadnych niespodzianek nie ma – stwierdził zawodnik Bayernu Monachium. – Czasami nie do końca […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Robert Lewandowski napastnikiem roku

„France Football” to jednak są gagatki. Rok temu stwierdzili, że nie będą przyznawali żadnej nagrody. Teraz wymyślili sobie, że zamiast jednej nagrody będzie ich kilka. Robert Lewandowski został wybrany „napastnikiem roku”. Pozostaje zadać pytanie: czy to w jakikolwiek sposób może zrekompensować „Złotą Piłkę„? Przed dzisiejszą galą Francuzi zapowiadali, że wszyscy kibice będą zadowoleni. Niektórzy przeczuwali, […]
29.11.2021