post

Opublikowane 12.12.2020 14:41 przez

Kacper Bartosiak

Pandemia koronawirusa nie przestaje siać spustoszenia w światowym boksie. Jej ostatnią ofiarą został Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który w sobotę miał walczyć z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Zamiast niego szansę dostanie Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO), a podczas gali w Londynie pokaże się także Mariusz Wach (36-6, 19 KO). W walce wieczoru po roku przerwy wreszcie zobaczymy w akcji Anthony’ego Joshuę (23-1, 21 KO).

W ostatnich dniach sprawy rozwijały się dynamicznie i zaskakująco. Nie wiadomo, od kogo dokładnie zaraził się „Główka”, ale testy nie pozostawiały wątpliwości. W tym samym czasie zakażony został także jego trener – Fiodor Łapin. Ten sam problem miał Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO), któremu przepadła grudniowa walka podczas gali w Łodzi. Nieco wcześniej z koronawirusem walczyli także inni pięściarze grupy KnockOut Promotions – Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) i Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (58-4-1, 39 KO).

Nigdy nie odczuwałem takiego bólu. Zwłaszcza w klatce piersiowej, nie mogłem oddychać. Do tego zatkane zatoki i dosłownie zaklejony nos. Raz wlałem całą tubkę kropli do nosa, a i tak nic to nie dało. Próbowałem łapać powietrze ustami. Spanikowałem, zacząłem biegać po domu i uderzać się w klatkę, by tylko złapać oddech. To był taki najgorszy moment, największy kryzys, to było około 3 w nocy. Wybiegłem aż na podwórko i w końcu trochę tego powietrza złapałem. Nikomu tego nie życzę – opowiadał Głowacki w rozmowie z Rafałem Mandesem z TVP Sport.

Oficjalne ogłoszenie w jego sprawie pojawiło się pod koniec ubiegłego tygodnia. Najpoważniejszym kandydatem do wskoczenia w wolne miejsce wydawał się Michał Cieślak (20-1, 14 KO), ale pojawił się zasadniczy problem. 5 grudnia – a więc tydzień przed planowaną datą walki z Okoliem – miał stoczyć pojedynek z Taylorem Mabiką (19-7-2, 10 KO) na gali Polsat Boxing Night. O odwołaniu tego starcia nie było mowy. Okazało się jednak, że obóz Polaka przez moment poważnie myślał o wysłaniu go do boju… tydzień po tygodniu.

Tak karkołomne historie w poważnym boksie się nie zdarzają. Mimo to Eddie Hearn – promotor poszukującego nowego przeciwnika Brytyjczyka – postanowił zaczekać. Temat pozornie wydawał się sensowny – Cieślak był w końcu notowany w rankingu federacji WBO, więc była szansa, by „uratować” walkę o tytuł. Polak starcie z Mabiką rozstrzygnął przed czasem i bez większych problemów, a na gorąco deklarował gotowość do podjęcia wyzwania.

Polak kosztem Polaka… w miejsce Polaka

Co rozegrało się za kulisami? Tego oczywiście do końca nie wiadomo. Według Hearna obóz Cieślaka bez żadnych uprzedzeń nagle chciał negocjować uzgodnioną wcześniej kwotę i to w dość brawurowym stylu. Zażądano bowiem… siedmiokrotnej przebitki, co zdradził brytyjski promotor. Jednocześnie pojawiła się kontroferta – prawdopodobnie od telewizji Polsat, która na pięściarzu z Radomia zamierza budować jakość bokserskiego katalogu w najbliższych latach.

W tym całym zamieszaniu pojawiła się szansa dla kogoś z drugiego planu. I Nikodem Jeżewski znalazł się w idealnym miejscu o właściwej porze. Od kilku tygodni przygotowywał się do walki, która miała się odbyć dzień wcześniej niż pojedynek Okoliego. Jego rywalem miał być solidny i zaprawiony w bojach Youri Kalenga (25-6, 18 KO). Szybko osiągnięto porozumienie co do warunków finansowych, ale pojawił się inny zasadniczy problem.

Jeżewski w przeciwieństwie do Cieślaka nie był notowany w rankingu federacji WBO. Oczywiście w boksie działy się nie takie cuda, ale wszystko wskazuje na to, że tym razem po prostu zabrakło czasu. Polak nie został cudownie dopisany do notowania, a to mogło oznaczać tylko jedno – że stawką sobotniej walki nie będzie tytuł mistrzowski. Zamiast tego pojedynek ma status ostatecznego eliminatora, a jego zwycięzca zmierzy się o pas… z Krzysztofem Głowackim.

Trzeba przyznać, że organizacja WBO zachowała się elegancko względem byłego mistrza. W końcu „Główka” dwukrotnie zdobywał najcenniejsze trofeum tej federacji, a z sobotniej walki wykluczyły go kwestie zdrowotne. Swoją drogą łatwo sobie wyobrazić, jak frustrujące musi być czekanie na wielką szansę. Głowacki ostatni raz pojawił się w ringu w czerwcu 2019 roku, gdy padł ofiarą skandalicznej grabieży na Łotwie.

Czas nie pracuje na korzyść Polaka. Ma już 34 lata i jest jednym z najstarszych pięściarzy w czołówce kategorii junior ciężkiej. Wciąż ma jednak szansę przejść do historii – żaden polski pięściarz nie był trzykrotnym mistrzem świata. Na ten moment koło nosa przeszły mu ogromne pieniądze, ale Eddie Hearn zapewnia, że wiosną 2021 roku temat walki powróci.

Na co stać w ringu Jeżewskiego? Okolie to zupełnie inny pięściarz niż Kalenga, z którym miał się zmierzyć w piątek. A trzeba pamiętać, że Polak pierwotnie miał walczyć z Romanem Gołowaszczenką (20-5, 18 KO) – jeszcze innym typem zawodnika. Pochodzący z Kościerzyny zawodnik do tej pory nie miał tak trudnych testów na zawodowstwie. Najgłośniej zrobiło się o nim w grudniu 2016 roku, kiedy wyszedł do ringu… z Michałem Cieślakiem.

To był naprawdę szalony pojedynek. W trzeciej rundzie obaj lądowali na deskach, ale po nokdaunie na Jeżewskim sędzia trochę pochopnie przerwał pojedynek. Niespodziewany ciąg dalszy przyszedł po kilku tygodniach. Stawką pojedynku był regionalny pas federacji IBF, co wiązało się z testami dopingowymi. Taki obrót spraw zaskoczył chyba obu zawodników. Obaj wpadli na niedozwolonym wspomaganiu… i to podwójnym! U Cieślaka wykryto oxandrolon i mesterolon, u jego rywala też oxandrolon i meldonium. W obu przypadkach skończyło się na zawieszeniu, a wynik walki unieważniono.

Śladami Joshuy

Najcenniejszym zwycięstwem Jeżewskiego pozostaje pokonanie Shawndella Terella Wintersa (11-1), który kilka miesięcy po wizycie w Polsce znokautował obiecującego Ołeksandra Teslenkę (16-0) już w wadze ciężkiej. Okolie to jednak wyzwanie zupełnie innego kalibru. Brytyjczyk do boksu trafił… zainspirowany olimpijskimi sukcesami Anthony’ego Joshuy w 2012 roku. W kilka lat pokonał ścieżkę nieco na skróty i cztery lata później już sam poleciał na igrzyska.

Tam już w pierwszej rundzie los zetknął go z Polakiem – Igorem Jakubowskim. Po trzech rundach sędziowie wskazali na nieznaczną wygraną Brytyjczyka. – Na igrzyska jechałem bez formy, przemęczony i zajechany. W boksie olimpijskim nie da się formy zrobić tak, żeby cały czas była. Szczytówkę masz raz na pół roku – ja miałem ją na kwalifikacje tłumaczył nam pokonany w Rio Polak, który na miejscu zetknął się z wieloma absurdalnymi problemami.

Ponad cztery lata później Okolie jest wschodzącą gwiazdką brytyjskiego boksu, która wciąż nie budzi w ojczyźnie większych emocji. Przygodę z tamtymi igrzyskami zakończył na kolejnej walce – pokonał go dużo bardziej doświadczony Erislandy Savon. Teraz bardzo chce iść w ślady Joshuy, ale jego styl po prostu nie jest aż tak emocjonujący.

Znakomite warunki fizyczne (196 cm wzrostu, 210 cm zasięgu) często wykorzystuje do brudnego boksu. Pokazał to w walce z Mattym Askinem (23-3-1), kiedy to sędzia ringowy trzykrotnie odejmował mu punkt za faule. Większość arbitrów po trzecim takim napomnieniu wybrałaby dyskwalifikację. Werdykt wybuczano, podobnie jak postawę zwycięzcy.

Dla mnie najważniejsze jest to, że wyjdę do ringu. Sobota miała być moim dniem, ale nie na wszystko mam wpływ. Tytuły przyjdą jeśli dalej będę robił swoje. We wszystkim staram się szukać pozytywów. Pokonałem kolejne szczeble sięgając po tytuły krajowe i europejskie, a teraz czeka mnie ostateczny eliminator. To dodaje sprawie dodatkowego smaku – ocenił Okolie na konferencji prasowej przed walką.

Wach sprawdzi Fury’ego, ale… tego drugiego

Polskich akcentów w sobotę będzie więcej. Do ścisłej czołówki będzie próbował wrócić Mariusz Wach (36-6, 19 KO), który przed rokiem dostał przedświąteczną szansę z groźnym Dillianem Whytem (27-2, 18 KO). W Arabii Saudyjskiej przegrał na punkty, ale pokazał się z dobrej strony i skradł kilka rund. W tym roku wrócił zwycięską walką w ojczyźnie i znów mógł przebierać w ofertach. Ostatecznie wyjdzie do ringu z Hughiem Furym (24-3, 14 KO) – młodszym kuzynem Tysona.

Nie da się ukryć – w tej rodzinie naturalnym showmanem jest mistrz świata federacji WBC. Mimo to Hughie długo mógł się wydawać pięściarzem z jeszcze lepszymi papierami na wielki boks. W 2012 roku został młodzieżowym mistrzem świata. Dziś ma zaledwie 26 lat… i już ma na koncie walkę o pas zawodowego czempiona! W 2017 roku młokos zmierzył się z Josephem Parkerem (23-0). Po dwunastu rundach przegrał wysoko u dwóch sędziów (118:110), a jeden wskazał remis (114:114). Wielu obserwatorów widziało wygraną Brytyjczyka.

To była korupcja na najwyższym poziomie! Walka była popisem Hughiego, momentami widziałem tu cień Muhammada Alego… Parkera w ogóle nie było w tym pojedynku. To jedna z najgorszych sędziowskich decyzji jakie widziałem – komentował promotor Mick Hennessy. Zapowiedział apelację, ale federacja WBO zgodziła się z większością sędziów. Na osłodę młodszemu z Furych została najlepsza wypłata w karierze – blisko 800 tysięcy funtów.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że ta pechowa porażka mocno go wykoleiła. Kolejnej mistrzowskiej szansy już nie dostał, ale potem często podejmował ryzyko. W październiku 2018 roku zdecydował się na trudny wyjazd do Bułgarii, gdzie czekał Kubrat Pulew (25-1). Po dwunastu rundach sędziowie wskazali na gospodarza, który w sobotę powalczy z Joshuą o mistrzowskie tytuły i ogromne pieniądze.

Hughie od kilku miesięcy współpracuje z Hearnem, ale na początku wspólnej drogi znów się potknął. Fury od razu domagał się walki ze znanym rywalem i momentalnie ją dostał. W sierpniu 2019 roku bolesną lekcję pokory zafundował mu Aleksander Powietkin (34-2). Rutyniarz wygrał bez większych wątpliwości, w lepszym stylu niż Parker i Pulew. Walka z Wachem to pierwsze poważne wyzwanie po tamtej wpadce.

Jak wyglądają szanse Polaka w tym pojedynku? Według bukmacherów nieco lepiej niż Jeżewskiego w starciu z Okoliem, ale… też nie za dobrze. Za złotówkę postawioną na Polaka można wygrać pięć w przypadku jego zwycięstwa. Wach jednak zapowiada, że pójdzie na całość, ale to może być trudne. Fury nie bije mocno, ale w ringu jest trudny do złapania. W tej dwójce powinien być zawodnikiem bardziej dynamicznym. „Wiking” spróbuje dopaść przeciwnika i zmusić go do bezpośredniej konfrontacji, w czym może pomóc wysoka waga gospodarza.

Nasi rodacy pojawiają się w Londynie w określonym celu. Nikt na nich specjalnie nie stawia, ale mają do odegrania kluczowe role w skomplikowanej biznesowej układance. Sobotnią galę (początek o 19:00) pokaże platforma DAZN, która od grudnia jest dostępna także w Polsce. Miesiąc dostępu do boksu na żywo kosztuje 7,99 zł, a duże pojedynki z udziałem rodaków mają pomóc w udanym starcie na nowym rynku.

Nowe otwarcie

W sobotę wszystkie oczy znów skupi na sobie Anthony Joshua (23-1, 21 KO). Mistrz świata federacji WBA, IBF i WBO wraca na ring rok po tym, jak odzyskał mistrzowskie tytuły z rąk Andy’ego Ruiza (33-2, 22 KO). Dlaczego tyle to trwało? AJ to złote dziecko brytyjskiego boksu, a jego walki regularnie wypełniają największe piłkarskie stadiony. W związku z pandemią organizacja takich wydarzeń odpada, więc pomysł na ten występ trzeba było sformatować na nowo.

Tym razem sensacja wydaje się mało prawdopodobna. Pulew ma już 39 lat i w ostatnim etapie kariery był prowadzony w umiejętny sposób – unikając większych wyzwań. Z Joshuą miał się spotkać już jesienią 2017 roku, ale na kilkanaście dni przed walką wypadł z powodu kontuzji. Bułgar jedyną zawodową porażkę poniósł w 2015 roku, kiedy poszedł na ringową wojnę z Władimirem Kliczką (62-3). Kilka razy lądował na deskach, a pojedynek w końcu został przerwany w piątej rundzie.

Walki z tak doświadczonymi przeciwnikami jak Kliczko i Powietkin nauczyły mnie, że weterani ciągle mogą cię skaleczyć. W późnym wieku ostatnie co tracisz to siła, a Pulew to ma. Kilku rywali potrafił rzucić na deski samym lewym prostym. Muszę się upewnić, że moje ataki będą skuteczne, bo on doskonale potrafi karcić przeciwników, którzy popełniają błędy – tłumaczył Joshua.

Ile w tym szczerości, a ile kurtuazji? Trudno powiedzieć. Opowieści o sile Bułgara można raczej włożyć między bajki, bo w ringu nie potrafił znokautować wyboksowanych wraków pokroju Kevina Johnsona (30-7-1) i Samuela Petera (36-5). Nie można mu odmówić znakomitych podstaw technicznych, ale jeśli będzie chciał bić się z Joshuą w półdystansie (jak pokazał z Kliczką), to może skończyć znokautowany.

Mimo to Pulew przygotował dobrą formę – na wagę wniósł najmniej od ponad dziesięciu lat. Podczas ceremonii ważenia próbował sprowokować Joshuę i prawie mu się to udało. W ostatnich latach częściej robiło się o nim głośno właśnie ze względu na sprawy pozaringowe – w marcu 2019 roku… pocałował w usta przeprowadzającą z nim wywiad dziennikarkę, co skończyło się głośnym międzynarodowym skandalem.

Joshua przewiduje nokaut w drugiej połowie walki. Chętniej opowiada o perspektywie rywalizacji z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Może do niej dojść późną wiosną lub latem, a zwycięzca takiej walki mógłby zostać pierwszym niekwestionowanym królem wagi ciężkiej od czasów Lennoksa Lewisa. – Chciałbym sprawdzić tę ringową inteligencję Tysona. Według jego ojca to podobno prawdziwy bokserski Einstein – podgryzał AJ. Wydawało się, że Fury obejrzy sobotnią walkę spod ringu, ale kilka dni temu zdradził, że ma inne plany. Trochę szkoda, ale i bez niego atrakcji w Londynie nie zabraknie – także dla polskich kibiców.

KACPER BARTOSIAK

Fot. Facebook.com

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Inne sporty
19.09.2021

Robert Kubica mistrzem Europy!

To dobry czas dla Roberta Kubicy. Polak miał niedawno okazję wrócić do Formuły 1, biorąc udział w dwóch wyścigach pod nieobecność Kimiego Raikkonena. Wtedy jednak, co naturalne, okupował miejsca przy końcu stawki. Dzisiaj natomiast może cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół Polaka, ORLEN Team WRT, został mistrzem prestiżowej serii European Le Mans Series 2021! Już wczorajsze […]
19.09.2021
Inne sporty
12.09.2021

Szalone Grand Prix Włoch. McLaren wygrywa po raz pierwszy od 2012 roku!

Znakomite było to Grand Prix Włoch, przyniosło nam właściwie wszystko to, czego po F1 oczekujemy. Niespodziewany zwycięzca? Jest. Walka na noże dwóch faworytów do mistrzostwa? Jest. Kilka bolidów poza torem? Znajdą się. Dramaturgia wynikła z błędów kierowcy lub zespołu? Proszę bardzo. Można by się tak rozpisywać naprawdę długo. Najważniejsze są jednak dwie informacje. Pierwsza, że […]
12.09.2021
Weszło
10.09.2021

Wspomnień czar, czyli Robert Kubica na torze Monza

Grand Prix Włoch zawsze miało dla Roberta Kubicy wyjątkowe miejsce w kalendarzu. Tam polski kierowca zdobył swoje pierwsze podium w Formule 1 i również tam najczęściej sięgał po punkty. Jak pokazała przyszłość, ten tor leżał mu doskonale. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dla Polaka był on domem w świecie wyścigów, co niech będzie smakowitą zapowiedzią […]
10.09.2021
Inne sporty
05.09.2021

Grand Prix Holandii: Kubica wrócił, Verstappen triumfował

Robert Kubica zanotował kolejny „powrót” na tory Formuły 1. Tym razem jednak miał do dyspozycji bolid, w którym – jak to sam określił – po raz pierwszy od 2010 roku naprawdę mógł się pościgać. Co z tego wyszło? Polak, który wskoczył na miejsce wykluczonego przez COVID-19 Kimiego Raikkonena, podstawowego kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN, zakończył […]
05.09.2021
Inne sporty
05.09.2021

Miał grać w piłkę ręczną, dziś zgarnia miliony z pokera. Jak Wiktor Malinowski doszedł na szczyt

Miał wielki talent do piłki ręcznej, w wieku 17 lat trenował nawet z pierwszym zespołem VIVE Kielce i nie odstawał wtedy od legend polskiego szczypiorniaka. Potem przyszły jednak kontuzje. Najpierw problem z łąkotką, później zerwane więzadła. Gdy się rehabilitował, brakowało mu adrenaliny. Brat polecił pokera. Okazało się, że jest w tym dobry, karty go wciągnęły. […]
05.09.2021
Formuła 1
04.09.2021

Kubica ponownie w bolidzie F1. Jutro pojedzie w Grand Prix Holandii

Niebywale układają się losy Roberta Kubicy w tym sezonie. Jeszcze dwa tygodnie temu Polak startował w wyścigu 24h Le Mans. Kiedy samochód zespołu ORLEN Team WRT uległ awarii jadąc na pierwszym miejscu w klasie LMP2 na dwie minuty przed końcem najsłynniejszego całodobowego wyścigu na świecie, o Kubicy – patrząc na jego karierę – można było […]
04.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
18.12.2020

Szeremeta wygrał los na loterii. Wygrać z Gołowkinem będzie trudniej…

2020 rok ciężko doświadczył fanów polskiego boksu zawodowego, a na koniec zostało chyba najtrudniejsze wyzwanie. W piątek 18 grudnia Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) będzie próbował strącić z mistrzowskiego tronu znakomitego Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Dzień później w ringu zamelduje się za to Saul „Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO), który od dawna znajduje się […]
18.12.2020
Inne sporty
12.12.2020

Joshua zapowiada nokaut. Wach i Jeżewski skradną show?

Pandemia koronawirusa nie przestaje siać spustoszenia w światowym boksie. Jej ostatnią ofiarą został Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który w sobotę miał walczyć z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Zamiast niego szansę dostanie Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO), a podczas gali w Londynie pokaże […]
12.12.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Tyson kontra Jones – kabaret starszych panów pod specjalnym nadzorem?

Znaków zapytania i wątpliwości nie brakowało od samego początku, ale wygląda na to, że już w sobotę dojdzie do skutku jeden z najbardziej absurdalnych bokserskich projektów od dawna. W nocy polskiego czasu kibice będą mogli jeszcze raz obejrzeć w ringu Mike’a Tysona (50-6, 44 KO), który spotka się z Royem Jonesem (66-9, 47 KO). Na […]
28.11.2020
Inne sporty
01.11.2020

„American dream” dobiegł końca. Mayer pokonała Brodnicką

Pierwsza wielka walka w karierze Ewy Brodnickiej (19-1, 2 KO) zakończyła się porażką. Mistrzyni świata federacji WBO w kategorii superpiórkowej tytuł straciła dzień wcześniej, nie mieszcząc się w limicie swojej kategorii wagowej. Z okazji skorzystała Mikaela Mayer (14-0, 5 KO), która pewnie wypunktowała Polkę na dystansie dziesięciu rund i sięgnęła po pas. Problemy zaczęły się […]
01.11.2020
Inne sporty
24.10.2020

Różalski mocno porozbijany na inaugurację Genesis

„Najlepiej byłoby, gdybym umarł w ringu” – zapowiadał przed udziałem w projekcie Genesis Marcin „Różal” Różalski. Weteran sportów walki w wieku 42 lat powrócił do korzeni. Nowy projekt ludzi odpowiedzialnych za sukces KSW proponuje brutalne walki na gołe pięści. W debiucie „Różal” przegrał jednak z Joshem Barnettem – byłym mistrzem federacji UFC i swoim rówieśnikiem.  […]
24.10.2020
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
CM711
CM711
9 miesięcy temu

Walka Kliczko-Pulev była w listopadzie 2014 a nie w 2015 roku.

Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Katar 2022 tylko dla zaszczepionych?

David Ornstein z The Athletic informuje, że Katarczycy będą chcieli wymagać szczepienia przeciw koronawirusowi od wszystkich uczestników mundialu w 2022 roku. Pamiętamy, jak było na Euro. Kto z piłkarzy chciał, ten się zaszczepił, kto nie, ten nie – nie było żadnego przymusu. Katarczycy chcą to zmienić i wywrzeć presję na FIFA, by ta wprowadziła odpowiednie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Kownackiego czeka operacja

Smutne wieści z Niemiec. Dawid Kownacki zerwał więzadło w kolanie. To już oficjalna informacja, potwierdzona przez klub. Kownacki doznał poważnego urazu, czeka go operacja, a potem przerwa. Jak długa, dokładnie nie wiemy, natomiast kilka miesięcy niestety można spokojnie liczyć. Nie ma szczęścia Kownacki, całkiem niedawno się leczył, również kilka miesięcy, a teraz podobna historia. Ech, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Powołania Sousy. Kilka powrotów, pożegnanie Fabiańskiego, nie ma S. Szymańskiego

Paulo Sousa ogłosił powołania do szerokiej kadry na eliminacyjne mecze z San Marino i Albanią. W porównaniu do poprzedniego zgrupowania, nowymi twarzami są Robert Gumny,  Arkadiusz Reca i Przemysław Płacheta oraz oczywiście Łukasz Fabiański, który z San Marino rozegra pożegnalne spotkanie w narodowych barwach. Wraca też Mateusz Klich, który poprzednim razem wypadł z powodu pozytywnego […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Borek: – Reprezentacja Polski to nie jest Caritas

Mateusz Borek na antenie Kanału Sportowego odniósł się do niektórych powołań Paulo Sousy. Części z nich poświęca słowa krytyki. O powołaniu Recy i Płachety: – Płacheta mało zrobił, żeby znaleźć się w reprezentacji, nie grając w klubie. Ja nie lubię takich sytuacji, bo to rodzi domysły. Zawsze mówiłem, że reprezentacja Polski to nie jest Caritas. […]
20.09.2021