post
Avatar

Opublikowane 18.11.2020 09:26 przez

Szymon Janczyk

Nie ukrywamy – cisza, która od pewnego czasu dochodziła do nas z Bełchatowa, dawała nadzieję. Zdawało się, że GKS po utrzymaniu się na zapleczu Ekstraklasy uporał się także z problemami finansowymi. Niestety jest dokładnie odwrotnie, bo kłopoty wróciły jak wańka-wstańka. Sytuacja robi się poważna, bo do dymisji podał się prezes Wiktor Rydz, a zawodnicy mają już zaległości za obecny sezon. Gdy doliczymy do tego niewypłacone do dziś porozumienia dotyczące wypłat za poprzedni sezon, znów możemy mówić, że “Brunatni” stoją nad przepaścią.

Do kryzysu w Bełchatowie doszło w najgorszym możliwym momencie. GKS jakoś skleił drużynę na obecny sezon. Udało się dopiąć kilka solidnych – jak na warunki finansowe klubu – transferów, a ekipa prowadzona przez Marcina Węglewskiego odpaliła na tyle, że ma za sobą serię sześciu meczów bez porażki. Zwieńczyła ją perła w koronie: wygrana z Arką Gdynia na wyjeździe. I jeszcze kilka dni temu w Bełchatowie ją świętowano. Ale teraz, gdy rozmawiamy z osobami związanymi z klubem, nikt o dobrej passie na boisku już nie myśli. Sądząc po nastrojach, jest bardzo źle. Co gorsze – wszystkich ta sytuacja zaskoczyła.

Kasa miała być, ale jej nie ma

W klubie usłyszeliśmy, że nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Jeszcze na starcie sezonu wszystko wyglądało bardzo dobrze. Zarząd sklejał budżet, a tarcza antykryzysowa pozwoliła zapewnić bezpieczne funkcjonowanie na kilka miesięcy. Być może nie było sielankowo, jednak stabilnie. Dało się w końcu pomyśleć o piłce, choć sztab szkoleniowy niewątpliwie miał trudniejsze zadanie, bo jak słyszymy, w ich przypadku zaległości sięgają czterech, pięciu miesięcy. W każdym razie pozytywne myślenie było wskazane. Na klubowych korytarzach mocno żyła nadzieja, że uda się dopiąć pomysł zarządu dotyczący zasypania dziury finansowej. Nie chodziło o wielką umowę sponsorską, ale miała ona zapewnić GKS-owi pieniądze na bieżące funkcjonowanie. Comiesięczne wypłaty na czas, najpotrzebniejsze zakupy. Po prostu brak nowych długów na i tak już sporej kupce tych, które trzeba spłacić.

Przeczytaj także:

Co więc się wykoleiło?

Jak słyszymy, chodziło o względy proceduralne. Czyli rzeczone wsparcie nie przepadło bezpowrotnie, jednak cała sytuacja przeciągała się i przeciągała, aż dotarliśmy do listopada i kasy nadal nie ma. O co konkretnie chodzi? “Belsport.pl” informuje, że klub w dalszym ciągu nie uzyskał obiecanej w sierpniu pomocy ze strony miasta. Z tego co ustaliliśmy, zaburzyło to płynność finansową i za październik wypłat już nie było. Brak wizji szybkiej poprawy finansowej sytuacji klubu miał być powodem dymisji prezesa Rydza. Sam zainteresowany nie chciał komentować sprawy, jednak warto dodać, że formalnie wciąż stoi on na czele GKS-u. Za dwa tygodnie ma odbyć się walne zgromadzenie akcjonariuszy – bełchatowianie nie posiadają rady nadzorczej – na którym rozpatrzona zostanie dymisja prezesa.

Byli piłkarze stracili cierpliwość

Jak zła jest sytuacja zespołu z Bełchatowa? W szatni nastroje są grobowe. W najbliższych dniach zawodnicy mają podjąć decyzję co do swojej przyszłości. Wielu z nich nie ukrywa zmęczenia przeciągającą się sytuacją, a światełka w tunelu nie widać. GKS prawdopodobnie przeznacza na wypłaty najmniejszą kwotę w całej ligowej stawce, jednak nawet tyle to w obecnych warunkach zbyt wiele. To, co udało się zebrać od pomniejszych sponsorów w ostatnim czasie, wystarczało jedynie na codzienne funkcjonowanie w pierwszej lidze. Co gorsza, klub wkrótce może wpaść w kłopoty z powodu niedotrzymanych terminów spłat zaległości wobec zawodników, którzy podpisali porozumienia. Rozmawiamy z kilkoma z nich i słyszymy to samo:

  • Brak wypłaty za cztery miesiące, niedotrzymanie terminu porozumienia
  • Pięć miesięcy w plecy, zignorowane porozumienie
  • Cztery miesiące zaległości, zero odzewu z klubu

Ostatnia kwestia jest interesująca, bo słyszymy, że w Bełchatowie niezbyt chętnie wracają do tego, co było. – Nikt się ze mną nie kontaktował, termin porozumienia minął. Powiem nawet więcej, ja próbowałem się czegoś dowiedzieć i byłem po prostu ignorowany przez klub – mówi jeden z piłkarzy. – W najbliższym czasie planuję podjąć stosowne kroki, żeby odzyskać pieniądze. To nie są małe kwoty, żebym mógł to zignorować – dodaje.

Można się domyślić, że chodzi o ostateczność: wezwania do zapłaty. Część piłkarzy miała już zresztą upomnieć się o swoje, korzystając z drogi sądowej. Zawodnicy są rozczarowani, że szli klubowi na rękę, a mimo to nie otrzymali pieniędzy.

***

Co teraz czeka zespół? Skoro kapitan opuszcza okręt, to raczej nic dobrego. Odejście Wiktora Rydza traktujemy jako sygnał, że nic więcej nie da się zrobić. Oczywiście ciężko mieć do prezesa GKS-u pretensje: warunki pracy nie były – delikatnie mówiąc – idealne, a przecież w rozmowie z nami wspominał on nawet, że pożyczał klubowi prywatne pieniądze. Co prawda udało się nakłonić PGE do powrotu do współpracy, jednak tylko w zakresie akademii. Teoretycznie jest to oszczędność dla budżetu bełchatowian, ale umowa i tak nie została nadal podpisana, więc ciężko mówić o konkretach “na już, na teraz”.

Przeczytaj także:

Ciekawy jest jeszcze jeden wątek. “Belsport” zauważa, że w międzyczasie zmienił się prezes stowarzyszenia EKS Skra Bełchatów, które jest właścicielem większościowego pakietu akcji GKS-u. To m.in. przed nim odpowiada Wiktor Rydz i to on będzie uczestniczył w walnym zgromadzeniu, na którym poznamy przyszłość klubu.

Dziś naprawdę ciężko powiedzieć, co się z tego urodzi. Z jednej strony, w Bełchatowie nadal słyszymy, że nadzieja się tli, że być może ktoś wyciągnie pomocną dłoń. Ale ci sami ludzie wątpią już, że to faktycznie nastąpi, bo przecież w to samo wierzyli rok temu. I dwa lata temu.

A nadziejami rodziny nie wykarmisz.

SZYMON JANCZYK

Fot. Newspix

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 18.11.2020 09:26 przez

Szymon Janczyk

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
Niezły numer
09.06.2021

Polska na EURO strzeliła mniej goli niż Islandia, Walia i Rumunia. Czas na poprawę?

Reprezentacja Polski na EURO? Nie jest to historia długa i porywająca, aczkolwiek po ostatnim turnieju możemy powiedzieć, że są w niej pozytywne momenty. Niemniej jednak biało-czerwoni we wszelkiego rodzaju statystykach wciąż stoją dość nisko. Zwłaszcza że nasz sukces związany był stricte z postawą w defensywie, a dziś weźmiemy na tapet raczej działania ofensywne. Skoro o […]
09.06.2021
Na zapleczu
08.06.2021

Pierwszoligowi weterani. Kto w XXI grał i strzelał najwięcej w 1. lidze?

O Ekstraklasowych weteranach wiemy wszystko. W każdej chwili możemy odpalić sobie tabelki z liczbą meczów. Nawet z podziałem na kluby. Podobnie jest zresztą z najlepszymi strzelcami, czyli ekstraklasowym “Klubem 100”. Wszystko da się sprawdzić w książkach, w sieci czy w skarbach kibica. Ale w przypadku 1. ligi wygląda to już trochę gorzej. Nie wiemy kto […]
08.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
1 liga
06.06.2021

Co za sezon 1. ligi! Nadal nie wiemy kto awansuje i jakie będą pary w barażach

Kolejka do końca rozgrywek i nadal nie znamy ani jednego beniaminka Ekstraklasy. Tak, ten sezon na pewno będziemy pamiętać latami. Zwłaszcza że za moment dogrywka w postaci baraży, a tam także spotkamy niemal same znaki zapytania. Co jeszcze może się stać na finiszu i jak wpłynie to na wspomnianą dogrywkę w walce o awans? Patrzymy w […]
06.06.2021
1 liga
05.06.2021

GKS Bełchatów żegna się z 1. ligą po dwóch latach. Jak go zapamiętamy?

GKS Jastrzębie zdobył gola po aucie, a GKS Bełchatów robi out z 1. ligi. Żenujący Żart Prowadzącego odhaczony, więc możemy przejść do sedna. Mimo tylko jednego spadkowicza na zapleczu Ekstraklasy, trochę nam się walka o utrzymanie dłużyła. Oczywiście w teorii bełchatowianie i tak byli już jedną nogą w 2. lidze, ale jednak – gdyby dzisiaj […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
6 miesięcy temu

Brak kibiców = spadówa;
Bełchatów niby bogaty region, ale znam stamtąd mnóstwo ludzi, nikt się nawet nie nadaje na kibica.
To kto ma utrzymywać ten klub?

Cecylia
Cecylia
6 miesięcy temu

PGE to zwykli złodzieje. Zabierają kasę wypracowaną w Bełchatowie by tworzyć i sponsorować inne tworzywa np Korona Rzeszów 4 ligowy zespół. Wy****ć ten rząd i cały PIS w kosmos

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
6 miesięcy temu
Reply to  Cecylia

Rzeszów, Lublin, generalnie wschodnia ściana polski to taki bastion Wybawców Narodu, że kasiorka jeszcze długo tam będzie leciała na wszystko, od miłościwie panujących 😀
Uprzedzam zaczepki polityczne – nie jestem POwcem, Pisiorem, LPG(T), terrorystą, uchodźcą, skrajnym narodowcem itp.

Agent Tomek
Agent Tomek
6 miesięcy temu
Reply to  Cecylia

Chciałaś powiedzieć: wypracowaną dzięki temu, że Bełchatów zupełnym przypadkiem leży w pobliżu ogromnego złoża węgla brunatnego? A to złoże, podobnie jak np. miedź w okolicach Lubina, należy do całego narodu i cały naród powinien czerpać z profitów, jakie to złoże zapewnia? To chciałaś powiedzieć? Gdyby nie to złoże, chuja byście wypracowali. Rozumiałbym oburzenie, gdyby PGE było prywatną firmą informatyczną, która zarabia kokosy dzięki geniuszowi programistycznemu mieszkańców regionu. Tak, wtedy można byłoby powiedzieć, że firma wypracowuje zysk waszymi rękami i umysłami, a tak, to sorry Winnetou – zwykłym zbiegiem okoliczności macie obok siebie państwowe bogactwo naturalne, do którego wszyscy mamy prawo jako naród. Daleko mi do lewicowych poglądów i gardzę rozdawnictwem, ale nasz system wygląda tak, że bogactwa naturalne są wspólne (należą do państwa), to mieszkaniec Rzeszowa ma takie same prawa do pieniędzy z nich jak mieszkaniec Bełchatowa.

Staszek
Staszek
6 miesięcy temu
Reply to  Agent Tomek

A mało do Belchatowa ludzi przyjechało z całego kraju jak powstała kopalnia i elektrownia, zamieszkali i pracuja bądź sa na emeryturze. Kto broni / bronił mieszkańcom Rzeszowa i innych miast tu nie przyjechać ? Nie pier…. glupot. Nie tylko Bełchatów, ale wiele miast w kraju ma surowce, które wydobywa. Najlepiej tylko wołać dać bo mi się należy

Chytry
Chytry
6 miesięcy temu
Reply to  Agent Tomek

A czemu narodu a nie Europejczyków? Może Szwaby powinni tak samo korzystać z Bełchatowskiego węgla ja chłopy galicyjskie?

ddt
ddt
6 miesięcy temu
Reply to  Cecylia

A w czym jest lepszy GKS Bełchatów od Korony Rzeszów?
Firma jest państwowa, więc może sponsorować równie dobrze GKS Bełchatów, Nysę Zgorzelec, jak i Wigry Suwałki. Inna sprawa, że nie powinna w ogóle sponsorować sportu zawodowego, a co najwyżej szkolenie młodzieży.

Karol Wojtyła przyjaciel pedofila
Karol Wojtyła przyjaciel pedofila
6 miesięcy temu

może wystarczy pudrowania trupa? ile można tak żyć na słowo honoru? spadek 2-3 ligi nizej i niech tam sobie składają, akurat na poziomie swoich finansów

zarządca
zarządca
6 miesięcy temu

Nieźle, “Udało się dopiąć kilka solidnych transferów”, a okazuje się, że nie ma na nie pieniędzy 😀
Polska w pigułce.
Kto w ogóle klepnął im licencję? Po co w ogóle te licencje są przyznawane? Skoro GKS Bełchatów z takim zarządzeniem może grać w I lidze, to zamknijmy ten cały proces licencyjny w pizdu i nie zawracajcie ludziom gitary – niech się wezmą za szukanie sponsorów, a nie smarowanie jakichś gówno wartych papierów dla komisji.

Suche Info
16.06.2021

Najbardziej kuriozalny gol w historii futbolu? Haiti ma swojego kandydata

Minionej nocy reprezentacja Haiti zmierzyła się z Kanadą w drugiej rundzie eliminacji do Mistrzostw Świata. Zadania prostego nie miała – to nie oni byli faworytem, to nie oni wygrali pierwszy mecz.  Mimo tego do przerwy Kanada prowadziła tylko 1:0. Haiti miało więc niewielką szansę na odwrócenie wyników rywalizacji i awans do ostatniej fazy. Wszystko jednak […]
16.06.2021
Suche Info
16.06.2021

Legia Warszawa zmierzy się ze starym znajomym?

Chociaż do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów jest jeszcze Legii Warszawa bardzo daleko, stołeczny klub poznał potencjalnych rywali w tej fazie rozgrywek. W grę wchodzi pięć klubów. Jeden z nich prowadzi stary znajomy Wojskowych.  Żeby do tego doszło, Legia musi najpierw pokonać faworyzowane Bodo/Glimt. Wówczas może zawalczyć z Omonią Nikozja, którą trenuje były szkoleniowiec warszawskiej […]
16.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Tomasz Frankowski: Z racji sympatii wziąłbym Grosickiego na Euro 2020

Tomasz Frankowski wziął udział w programie “Gość Radio Zet” i mocno skrytykował postawę reprezentacji Polski. Ma szczególnie żal do Grzegorza Krychowiaka, bo według niego tak doświadczony gracz nie może popełniać tak prostych błędów. Ponadto uważa, że niepowołany na turniej Kamil Grosicki w ostatnim kwadransie byłby w stanie dać pozytywny impuls. –  Kiedy w dużych imprezach […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Jakub Błaszczykowski zostanie odznaczony przez prezydenta

Jakub Błaszczykowski za całokształt kariery piłkarskiej i działalność charytatywną zostanie przez  Andrzeja Dudę wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski – poinformował rzecznik prezydenta,  Błażej Spychalski.  To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju. Błaszczykowski to kolejny piłkarz, który otrzyma to odznaczenie. W marcu tego roku Robert Lewandowski również został kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Zawodnik Wisły […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

KKS Kalisz awansował do finału baraży o 1. ligę

KKS Kalisz po rzutach karnych pokonał Wigry Suwałki i w sobotę zmierzy się finale baraży o 1. ligę ze Skrą Częstochowa. Po 90. minutach był remis 2:2, a w dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki, tak więc o wszystkim zadecydował konkurs jedenastek, w który kaliszanie wygrali 4:2.  Bohaterem KKS-u został Maciej […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Radomiak zatrzyma Rossiego i wyjedzie na zgrupowanie?

Radomiak Radom dopiero co skończył sezon 1. ligi, jednak długo odpoczywał nie będzie. Sezon Ekstraklasy rusza już 23 lipca, więc beniaminek wkrótce rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Udało nam się ustalić, jak ma wyglądać lato w zespole trenera Dariusza Banasika. Drużyna może się udać na zgrupowanie, a przygotowania rozpocznie 28 czerwca. Dwa tygodnie urlopów otrzymali zawodnicy […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Nawałka: – Nie skreślajmy jeszcze tej reprezentacji

Adam Nawałka ostatnimi czasy bardzo rzadko udziela się w mediach, ale w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” zdecydował się odnieść do reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry uważa, że nie można tracić wiary i jest przekonany, że z Hiszpanią zobaczymy zespół, który będzie dobrze przygotowany pod względem mentalnym. – Zespół znalazł się w trudnej sytuacji i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Ballack: – Lewandowski nie miał wsparcia

Robert Lewandowski spotyka się ze sporą – i słuszną – krytyką, ale są tacy, którzy kapitana reprezentacji Polski biorą w obronę. Na przykład Michael Ballack, który jest obecnie telewizyjnym ekspertem. Ballack stwierdził: – Można się było tego wszystkiego spodziewać. Reprezentacja Polski potwierdziła, że jest zbyt słaba. Lewandowski nie ma wystarczającego wsparcia. Reszta zespołu musi być […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

OFICJALNIE: Maik Nawrocki wypożyczony do Legii

Mówiło się o tym ruchu od jakiegoś czasu, a dzisiaj mamy potwierdzenie. Maik Nawrocki został piłkarzem Legii na zasadzie wypożyczenia. To wypożyczenie potrwa do końca sezonu 21/22, ale Legia ma opcję transferu definitywnego. Poprzednią rundę Nawrocki spędził w Warcie i cóż, nie podbił Poznania. Zagrał w trzech ostatnich spotkaniach Warty, w tym ze Śląskiem, kiedy […]
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Śląsk Wrocław poznał rywala w pucharach

Śląsk Wrocław poznał swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Będzie nim estońskie Paide Linnameeskond. Mecze zostaną rozegrane 8 i 15 lipca. Pierwszy mecz w Estonii. Paide to wicemistrz Estonii z zeszłych rozgrywek, co jest ich największym sukcesem w historii. W obecnie trwającym sezonie tamtejszych rozgrywek, Paide jest drugie i traci cztery oczka […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Mielcarski: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego jak Boniek Brzęczkowi

Sousa niezbyt ogarnia polską reprezentację, więc pojawiają się głosy, że za Brzęczka w sumie może nie było tak źle. Nieco w tę retorykę wpisuje się Grzegorz Mielcarski który w rozmowie ze Sportowymi Faktami skrytykował Zbigniewa Bońka. Mielcarski stwierdził: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego, jak prezes PZPN zrobił Jurkowi Brzęczkowi. Tak często Boniek […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

[MELODROMA] Przewodnik po grupie F na Euro 2020

Francja (Francja) Grupę F otwierają mistrzowie świata, od których wzięła ona swoją nazwę. Oprócz nich są jeszcze aktualni mistrzowie Europy, Portugalia, i poprzedni mistrzowie świata, Niemcy oraz Węgrzy. Ze wszystkimi trzema drużynami Portugalczycy grali na poprzednim Euro – nie zdołali pokonać tylko Węgrów. Czy tym razem Portugalia zdoła ograć Francję? Jest to tak samo wątpliwe, […]
15.06.2021