Co najbardziej przeraża w klęsce Niemców? Że Hiszpania wciąż jest w budowie

Opublikowane 18.11.2020 12:09 przez

Sebastian Warzecha

Jeszcze kilka dni temu Luisa Enrique i reprezentację Hiszpanii krytykowano za to, jak radzi sobie w Lidze Narodów. Jeszcze kilka dni temu La Furia Roja w końcówce spotkania ratowała punkt w starciu ze Szwajcarią. Jeszcze kilka dni temu Niemcy wydawali się faworytami wczorajszego meczu. A potem Hiszpanie przejechali się po nich, jak walec. Powiedzieć, że zostawili wszystkich w szoku, to jak nic nie powiedzieć.

To zwycięstwo zaskakujące tym bardziej, że Enrique wciąż swoją kadrę tworzy. Ligę Narodów potraktował w dużej mierze jako pole do eksperymentów, za które często był zresztą krytykowany. Tylko dwóch zawodników z reprezentacji Hiszpanii wystąpiło we wszystkich sześciu meczach tych rozgrywek od pierwszych minut – Sergio Ramos (który wczoraj, z powodu urazu, zszedł jeszcze w pierwszej połowie) i Pau Torres, jego partner ze środka obrony. Zawodnik Villarrealu wcześniej miał w reprezentacyjnym dorobku… 30 minut w starciu z Maltą, jeszcze w zeszłym roku.

Do kadry wprowadził się jednak znakomicie i szybko zrozumiał z Ramosem. Hiszpanie w żadnym spotkaniu rozgrywek nie stracili dzięki temu więcej niż jednej bramki. Lucho kręgosłup drużyny zaczął więc budować właśnie od dwójki stoperów. Za ich plecami najczęściej stawiał na Unaia Simona, a na bokach obrony – z różnych powodów, włącznie z urazami – próbował po kilku zawodników. Ale to i tak było nic w porównaniu do tego, co działo się w drugiej linii.

Pomoc od lat jest bowiem największą siłą Hiszpanów.

Na Euro 2012 wygrywali przecież bez typowej „dziewiątki” w podstawowym składzie, a na tej pozycji bywał wystawiany Cesc Fabregas. Hiszpania pomocnikami stoi, każdy to wie. Nie dziwi więc, że w kolejnym pokoleniu to też właśnie w tej formacji La Furia Roja ma do dyspozycji najwięcej klasowych zawodników. Czasem można wręcz stwierdzić, że zbyt wielu.

Bo to właśnie z tego powodu Enrique niezmiennie eksperymentował. A próby odnalezienia dobrego ustawienia przy kilkunastu (!) graczach, którzy śmiało mogliby wejść do drugiej linii, nie są łatwe. Stąd bywało, że Hiszpanie grali – jak na siebie – kiepsko. Stąd w Lidze Narodów zaliczyli między innymi takie rezultaty jak porażka z Ukrainą (0:1 na wyjeździe) czy niedawny, wspomniany już remis ze Szwajcarami (1:1). Choć i tam swoje sytuacje mieli.

Sęk w tym, że to drużyna, w której wystarczy tylko odpowiednio trafić – z własnym ustawieniem i rozpoznaniem słabych stron rywala (zresztą tak to działa u wszystkich wielkich ekip, Niemcy też to wiedzą – genialnie zagrali w półfinale MŚ 2014, mimo że pozostałe mecze w fazie pucharowej wygrywali tylko jedną bramką). Z Niemcami Enrique wszystko zrobił idealnie. A skoro zaskoczyło, to Hiszpanie zagrali koncert. Bez jednej fałszywej nuty.

*****

Niemcy zostali zdominowani tak, jak jeszcze nigdy w swojej historii w meczu o punkty. To ich najwyższa porażka w spotkaniu o stawkę w całej historii kadry. Najwyższa ogółem od 0:6 w sparingu z Austrią w… 1931 roku. A Austriacy mieli wtedy jedną z najlepszych ekip na świecie, a może nawet jedną z najlepszych w całej historii futbolu.

Reprezentacja Hiszpanii podkreślmy to jeszcze raz – wciąż jest w budowie.

Luis Enrique nadal poszukuje rozwiązań i wykonawców. Daje szanse zawodnikom z różnych ekip, również tych z drugiego czy nawet trzeciego szeregu. To jego wielka zaleta: nie ma dla niego znaczenia przynależność klubowa, liczy się wyłącznie to, jak prezentuje się sam zawodnik. Jak pisaliśmy niedawno – to kadra, w której Real i Barcelona odgrywają aktualnie marginalną rolę. W podstawowej jedenastce w meczu z Niemcami znalazło się tylko dwóch zawodników z tych klubów – Sergio Ramos i Sergi Roberto.

Poza tym? Unai Simon (Athletic), Pau Torres (Villarreal), Jose Gaya (Valencia), Rodri i Ferran Torres (Manchester City), Koke (Atletico), Dani Olmo (RB Lipsk), Sergio Canales (Betis) i Alvaro Morata (Juventus). Z ławki weszli za to Fabian Ruiz (Napoli), Eric Garcia (Manchester City), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Gerard Moreno (Villarreal) i Marco Asensio (Real Madryt). Innymi słowy: najwięcej zawodników do tego meczu dostarczył Pep Guardiola i jego City, a w całym spotkaniu wystąpiło reprezentantów dwunastu klubów.

Gdy pamięta się mundial 2010 i ekipę złożoną niemal w całości z graczy dwóch hiszpańskich potęg, a teraz patrzy się na gości z Athleticu, Villarrealu czy Realu Sociedad, to faktycznie, można tę ekipę nieco zlekceważyć. Sęk w tym, że to w większości piłkarze, po których już teraz zgłaszają się najlepsze ekipy w całej Europie. Pau Torresem zainteresowane były między innymi Manchester United i Barcelona, po Mikela Oyarzabala zgłaszał się już kilkukrotnie Pep Guardiola, a Dani Olmo od kilku dobrych lat jest obserwowany przez skautów właściwie każdej wielkiej drużyny.

Nawet jeśli teraz grają jeszcze w klubach, o których w Polsce mówi się stosunkowo rzadko, to prawdopodobnie w ciągu kilku sezonów się to zmieni. A Euro może być kolejnym pokazem ich siły w rozgrywkach reprezentacyjnych.

*****

Można jednak zrozumieć zaskoczenie wczorajszym wynikiem. Ba, wręcz trzeba. Hiszpanie przecież wcześniej nie grali w Lidze Narodów najlepiej. Dobrze świadczą o tym ich poprzednie rezultaty:

  • 1:1 z Niemcami (po bramce wyrównującej w 95. minucie);
  • 4:0 z Ukrainą (jedyny mecz, po którym do Hiszpanów nie było większych uwag);
  • 1:0 ze Szwajcarią;
  • 0:1 z Ukrainą;
  • 1:1 ze Szwajcarią (znów po bramce w końcówce).

A naprzeciwko stali wczoraj Niemcy, inna z najlepszych europejskich reprezentacji. Co więc się wydarzyło? Cóż, pisząc najprościej: Hiszpanie zagrali po prostu fantastyczny mecz. Jak pisaliśmy – nagle wszystko odpowiednio zagrało. Oczywiście, to nie tak, że Luis Enrique rzucił swoim zawodnikom piłkę i powiedział: „dobra, chłopaki, bramka jest tam, macie strzelić kilka goli, jedziecie”. Nie, były trener Barcelony znakomicie rozpracował Niemców i odnalazł ich słabe strony – choćby, objeżdżanego wczoraj regularnie przez jego podopiecznych, Philippa Maxa na lewej stronie. Bo to trener, który zwraca wielką uwagę na detale i lubi dopasowywać swój zespół pod konkretnych rywali.

Pomógł mu zresztą Joachim Loew. Kadra Niemiec od dłuższego czasu podlega wręcz jeszcze większym eksperymentom niż ta Hiszpanii. Jej selekcjoner odstawił od składu kilku liderów, zwłaszcza w defensywie – gdzie niezmiennie trwa dyskusja o przydatności Matsa Hummelsa i Jerome’a Boatenga, którzy nie są już dłużej powoływani – a zamiast tego postawił na młodych zawodników, nowe pokolenie.

Poszedł więc w odwrotnym kierunku do tego obranego przez Enrique, który budowę składu w Lidze Narodów rozpoczął od znalezienia rozwiązania z tyłu, gdzie wciąż gra lider i kapitan jego ekipy – Sergio Ramos.

Inna sprawa, że wczorajsza słabość Niemców w dużej mierze wynikała z tego, co działo się w środku pola. Hiszpanie mieli w tym meczu niemal 70 procent posiadania piłki. 70 procent! Przeciwko ekipie z Tonim Kroosem, Leonem Goretzką i Ilkayem Gundoganem w pierwszej jedenastce. Cała ta trójka robiła jednak w tym starciu wyłącznie tyle, na ile pozwalali jej rywale. Czyli niemalże nic. Każdy z nich przez niemieckie media został zjechany z góry na dół. Te łagodnie potraktowały zresztą jedynie Manuela Neuera, bo faktycznie – mimo sześciu straconych bramek, ten i tak rozegrał niezły mecz. I to chyba najlepsze podsumowanie tego, co zrobili wczoraj Hiszpanie.

Wróćmy jednak do linii pomocy. Tam nagle okazało się, że Koke – który tydzień temu wrócił do kadry po dwóch latach nieobecności – rozegrał spotkanie, jakiego nie powstydziłby się Xavi w swoim najlepszym czasie. To on był głównodowodzącym tej ekipy, wokół niego wszystko się kręciło. On decydował o tempie ataków i, w parze z ustawionym nieco bardziej z tyłu Rodrim, rozdzielał kolejne piłki. Bliżej pola karnego szaleli za to Dani Olmo, Fabian Ruiz i dwójka Ferran Torres-Alvaro Morata.

Paradoksalnie to ten pierwszy był zwykle bliżej bramki, często dostawał piłki na wolne pole i wdawał się w pojedynki z obrońcami, które zwykle wygrywał. Morata odpowiadał za to w większej mierze za rozgrywanie, cofał się po piłki i pomagał kolegom, co pozwalało Torresowi rozwinąć skrzydła. Z tego drugiego Luis Enrique zrobił w tym meczu najważniejszą postać w ataku i z pewnością nie żałował – Ferran zdobył trzy bramki i pokazał, że pod wodzą Pepa Guardioli w City jego rozwój tylko przyśpieszył. A kwota, jaką angielska ekipa na niego wydawał – 23 miliony euro – jest lepszą promocją niż te, które spotykamy w sklepach na Black Friday.

*****

Ferran to zresztą dobry przykład i w innym aspekcie. Jeszcze niedawno był talentem grającym w klubie z hiszpańskiego drugiego szeregu – Valencii – a teraz jest już na największych europejskich salonach. Bardzo prawdopodobne, że tak samo będzie, czy to z Pau Torresem, czy na przykład Mikelem Oyarzabalem. Hiszpania, co należy podkreślić, ma bowiem nie tylko znakomitych piłkarzy, ale przede wszystkim – młodych. Średnia wieku ich pierwszej jedenastki z meczu z Niemcami to 26,4 lat. Tylko jeden piłkarz miał więcej niż 30 lat – Sergio Ramos.

Eric Garcia (19 lat), Ferran Torres (20), Dani Olmo (22), Unai Simon, Pau Torres i Mikel Oyarzabal (wszyscy trzej 23), Rodri i Fabian Ruiz (obaj 24) czy Jose Gaya (25) to już ważne postacie tej kadry, jej teraźniejszość. Ale i przyszłość. Każdy z nich jeszcze długo będzie stanowić o ich sile. Śmiało można sobie wyobrazić nawet mundial w 2030 roku, w którym Olmo będzie asystować przy bramkach Ferrana.

Naprawdę zaskoczeniem będzie, jeśli Hiszpanie z tak wspaniałym pokoleniem nie zdobędą w przyszłości – bliższej lub dalszej – medali największych imprez.

Co jednak szczególnie warte zauważenia – nie można powiedzieć, by to było najmocniejsze zestawienie kadry, jakie Hiszpanie mogliby wystawić. Z różnych powodów brakowało dziś między innymi Daniego Carvajala, Thiago czy Ansu Fatiego, który znakomicie wprowadził się do kadry. Nie grał też na przykład Sergio Busquets, który doznał urazu w starciu ze Szwajcarią. Głębia składu Hiszpanów – zwłaszcza w pomocy – jest w tym momencie ogromna. Nawet jeśli Luisowi Enrique wypadnie nagle sześciu podstawowych zawodników, spokojnie powinien być w stanie ich zastąpić i nadal walczyć o najwyższe cele. A w tych zwariowanych czasach, to wręcz kluczowa kwestia.

Zresztą to po to te jego wcześniejsze eksperymenty – żeby w najważniejszych chwilach grać takie właśnie mecze. A to spotkanie było najważniejsze. Tylko zwycięstwo dawało jego podopiecznym awans do półfinałów Ligi Narodów. Jasne, można dyskutować o tym, jak istotne są to rozgrywki, ale skoro już się w nich występuje, to chce się wygrywać. Teoretycznie przed meczem to Niemcy byli w lepszej sytuacji. Hiszpanie musieli strzelać, im wystarczyło nie wpuścić bramki. Nawet gdyby z przodu nic nie wcisnęli (zresztą to akurat się sprawdziło, Unai Simon nie miał absolutnie nic do roboty, bo na jego bramkę nie posłano nawet celnego strzału), to przy zerze z tyłu i tak awansowaliby dalej. Ale wyszło, jak wyszło.

– Zagraliśmy jak w poprzednich meczach. Wtedy wiele się mówiło, a brakowało nam tylko goli. Chętnie wrócę teraz do domu i poczytam prasę – mówił po tym starciu Alvaro Morata. Bo i faktycznie, krytyka po takim spotkaniu powinna się natychmiastowo urwać i przez kolejnych kilka miesięcy bez spotkań reprezentacji Luis Enrique będzie mógł pracować spokojnie: selekcjonować, obserwować i tworzyć listę nazwisk. Przed Euro będzie miał zresztą niezły ból głowy, a od jego decyzji sporo będzie zależeć. Doliczylibyśmy się bowiem i ze 40 zawodników, którzy do kadry Hiszpanii się dobijają. Na mistrzostwa zabrać będzie mógł ledwie 23, a tylko 20 z pola.

*****

Dla nas to tym ważniejsze, że przecież w grupie tego turnieju zmierzymy się właśnie z Hiszpanią. I o ile jeszcze kilka dni temu delikatnie tę ekipę w naszym kraju lekceważono, o tyle teraz – po naszym starciu z Włochami i po pokazie siły Hiszpanów z Niemcami – wypada się jej po prostu bać. Ale to też nie tak, że Polska stoi na kompletnie straconej pozycji.

Drogę pokazały nam Szwajcaria i Ukraina. Obie te reprezentacje udowodniły, że Hiszpanów da się ugryźć. Problem polega na tym, że wymaga to odważnej gry i znakomitej konsekwencji taktycznej. Jeśli popełni się choćby najmniejsze błędy – jak Niemcy, regularnie gubiący się w defensywie – to Hiszpanie to wykorzystają. Czy to zespołową akcją, czy przebłyskiem geniuszu jednego ze swoich zawodników. To zresztą kolejna ich siła: mają w składzie gości, z których każdy jest w stanie sam rozstrzygnąć losy spotkania. Łącznie z obrońcami.

Nadzieję może dawać też coś innego – La Furia Roja zwykle wolno się rozkręca.

Ich mecze grupowe często były słabsze. Począwszy od mistrzostw świata w 2010 roku, zawsze mieli problemy w fazie grupowej. W RPA przegrali na inaugurację ze Szwajcarami. Na Euro 2012 do 88. minuty drżeli o porażkę w meczu z Chorwacją. Mistrzostwa świata 2014 to pamiętna klęska w grupie. Kolejne dwa turnieje – w 2016 i 2018 roku – przynosiły wymęczone zwycięstwo z Czechami (Euro), remisy z Portugalią i Iranem (MŚ, ten drugi wywalczony w 91. minucie!) czy porażkę z Chorwacją (ponownie Euro).

Choć wtedy to była jeszcze inna Hiszpania. Bez Luisa Enrique u sterów i bez takich graczy jak Ferran Torres, Mikel Oyarzabal, Pau Torres czy Rodri na boisku. Co pokaże na mistrzostwach Europy ta ekipa? Po wczorajszym wiadomo tyle, że stać ich an wszystko.

SEBASTIAN WARZECHA

Fot. Newspix

Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Brama dnia
20.01.2022

Jermain Defoe kontra Dejan Stanković | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj cofniemy się do 2002 roku i odwiedzimy angielskie oraz włoskie boiska. JERMAIN DEFOE VS CHELSEA (20.01.2002) Dokładnie dwadzieścia lat temu Chelsea zmiażdżyła 5:1 West Ham w derbach Londynu. Gola na otarcie łez dla „Młotów” zdobył Jermain Defoe i trzeba angielskiemu snajperowi oddać, że efektownie zabawił się z defensorem […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Bartoszek: – Zmiana stylu gry Wisły Płock jest diametralna

Trener Wisły Płock Maciej Bartoszek zdradził ile tak naprawdę razy w tym sezonie czuł, że może zostać zwolniony. Porozmawialiśmy też o postawie większości jego zawodników jesienią. Szkoleniowiec wyjawił również, kto może odejść z klubu. Wyjaśni się także kilka innych kwestii. Czy klub prowadzi rozmowy z Jakubem Rzeźniczakiem na temat nowej umowy? Czy 16-letni Tomasz Walczak […]
20.01.2022
Prasówka
20.01.2022

PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki. We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
05.01.2022

Top 10 pozytywnych zaskoczeń na półmetku sezonu La Liga

Za nami połowa sezonu La Liga, a więc nastąpił odpowiedni czas na pierwsze podsumowania. Jednym z nich jest wyróżnienie zawodników, którzy z różnych względów w ostatnich miesiącach zaskoczyli nas pozytywnie. W tym rankingu znalazło się miejsce zarówno dla postaci znanych szerszej publiczności, jak i piłkarzy, których tylko hardcorowy fan ligi hiszpańskiej rozpoznałby na ulicy. 10 […]
05.01.2022
Weszło
03.01.2022

Na imię im było 4, czyli o Sevilli, hiszpańskiej wersji Arsenalu

W poprzednim sezonie La Liga Sevilla zrobiła coś fantastycznego. Nie dość, że wykręciła rekordową dla siebie liczbę punktów, to jeszcze w finałowym etapie rozgrywek zabrakło jej tylko dwóch oczek do wskoczenia na pudło. Ba, gdyby nie mała zadyszka na wiosnę, może nawet kwestia wicemistrzostwa byłaby w zasięgu. W każdym razie rozdział, jaki pisze ten klub […]
03.01.2022
Weszło
01.01.2022

Barcelona i Dembele – niepotrzebna zabawa w kotka i myszkę

Od dłuższego czasu nikt w obozie Barcelony nie ukrywał, że przedłużenie kontraktu z Dembele to jeden z priorytetów w kontekście budowania kadry na lata. Nawet mimo faktu, że czas nie grał na korzyść Francuza. Kontuzja goniła kontuzję, liczby nie były przekonujące, ogółem rozwoju brak. Ale Xavi chciał na 24-latka postawić, zrobić z niego najlepszego skrzydłowego […]
01.01.2022
La Liga
31.12.2021

Rozdajemy nagrody za 2021 dla najlepszych w lidze hiszpańskiej

Dziś kończy się intensywny rok na hiszpańskich boiskach, więc pora na podsumowanie i wybór najlepszych z najlepszych w różnych kategoriach. Najgorszych odpuściłem – wystarczy negatywnych komunikatów napływających z każdej strony. Skupmy się na tym, co było dobre. W ostatnich dwunastu miesiącach działo się naprawdę wiele. Zmienił się nieco układ sił, niektóre zespoły niespodziewanie zaczęły zagrażać […]
31.12.2021
Weszło
21.12.2021

W Barcelonie narodził się kolejny „Golden Boy”

Nie tak dawno temu Barcelona zrobiła złoty interes, pozyskując Pedriego z Las Palmas. Od jego debiutu w stolicy Katalonii minął ponad rok. W tym czasie ten nastolatek zrobił furorę i zagrał niebywale długi sezon z wisienką na torcie w postaci nagrody „Golden Boy” za rok 2021. Wcześniej, jeszcze za kadencji Ernesto Valverde, światu objawił się […]
21.12.2021
Hiszpania
10.12.2021

12 rzeczy związanych występami hiszpańskich drużyn w fazie grupowej Ligi Mistrzów 21/22

Streszczenia i inne pigułki wiedzy są dość przystępną formą relacji wydarzeń. Jeśli lubiliście krótsze formy, to w tym podsumowaniu znajdziecie coś dla siebie. Specjalnie dla was przygotowaliśmy listę najciekawszych wydarzeń związanych z występami hiszpańskich drużyn w tej edycji Ligi Mistrzów. Karne przeciwko Sevilli Rzadko się zdarza, że przeciwko jednemu zespołowi w fazie grupowej sędziowie odgwizdują […]
10.12.2021
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Brama dnia
20.01.2022

Jermain Defoe kontra Dejan Stanković | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj cofniemy się do 2002 roku i odwiedzimy angielskie oraz włoskie boiska. JERMAIN DEFOE VS CHELSEA (20.01.2002) Dokładnie dwadzieścia lat temu Chelsea zmiażdżyła 5:1 West Ham w derbach Londynu. Gola na otarcie łez dla „Młotów” zdobył Jermain Defoe i trzeba angielskiemu snajperowi oddać, że efektownie zabawił się z defensorem […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Bartoszek: – Zmiana stylu gry Wisły Płock jest diametralna

Trener Wisły Płock Maciej Bartoszek zdradził ile tak naprawdę razy w tym sezonie czuł, że może zostać zwolniony. Porozmawialiśmy też o postawie większości jego zawodników jesienią. Szkoleniowiec wyjawił również, kto może odejść z klubu. Wyjaśni się także kilka innych kwestii. Czy klub prowadzi rozmowy z Jakubem Rzeźniczakiem na temat nowej umowy? Czy 16-letni Tomasz Walczak […]
20.01.2022
Prasówka
20.01.2022

PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki. We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Australian Open
18.01.2022

Australian Open. Dobry dzień Polek. Świątek i Linette ze zwycięstwami

Iga Świątek zgodnie z oczekiwaniami, czyli bez większych problemów. Magda Linette wykonała już plan na ten turniej, a wszystko, co zrobi dalej, będzie wynikiem ponad stan. Magda Fręch powalczyła za to z Simoną Halep. We wtorkową noc Polki pokazały się na Australian Open z bardzo dobrej strony. Dwie z nich będą miały okazję powtórzyć to […]
18.01.2022
Australian Open
17.01.2022

Ruszyło Australian Open. Bez Djokovicia, ale z Polakami

Tegoroczne Australian Open dostarczyło wielkich emocji… jeszcze przed startem. Sprawę Novaka Djokovicia i jego potencjalnego występu w turnieju śledził cały świat. Ostatecznie okazało się, że Serb w Melbourne nie zagra, opuścił już zresztą Australię. Dlatego w tym tekście nie będziemy już o nim pisać. A zamiast zadamy sobie kilka pytań, które streścić można tak: czego […]
17.01.2022
Siatkówka
16.01.2022

Stefano Lavarini. Kim jest nowy trener siatkarskiej reprezentacji kobiet?

W swojej sportowej karierze trenerem był… od zawsze. Sam w siatkówkę nigdy nie grał zawodowo. I choć to nietypowa droga, doszedł na szkoleniowe szczyty i prowadzi jeden z lepszych zespołów ligi włoskiej. Teraz ma też doprowadzić do sukcesów reprezentację Polski. Co Stefano Lavarini może jej dać? Jak radził sobie w swojej karierze do tej pory? […]
16.01.2022
MMA
16.01.2022

KSW 66. Ziółkowski broni pasa, Narkun zdetronizowany!

Na dzisiejszym KSW interesowały nas przede wszystkim dwie walki mistrzowskie, w których tytułów bronili Tomasz Narkun i Marian Ziółkowski. Ciekawie zapowiadał się też jednak między innymi powrót Michała Materli. Ten zresztą wszedł do klatki z przytupem, nie pozostawiając Jasonowi Radcliffe’owi wątpliwości co do tego, kto był lepszy.  Potrzebował jednej rundy Michał Materla to legenda polskiego […]
16.01.2022
Skoki
15.01.2022

Magia Zakopanego nie zadziałała. Polacy na 6. miejscu w drużynówce

Wiedzieliśmy, że dzisiejszy konkurs drużynowy dla Polaków łatwy nie będzie. Kamil Stoch leczy bowiem uraz, Dawid Kubacki – który zaczynał skakać solidnie – wypadł z powodu zakażenia koronawirusem. W tej sytuacji w polskiej drużynie skakali Piotr Żyła, Stefan Hula, Kuba Wolny i Paweł Wąsek. Nie poradzili sobie. Zajęli 6. miejsce ze sporą stratą do rywali.  […]
15.01.2022
Tenis
14.01.2022

Djoković jednak nie zagra w Australii? Jego wizę znów anulowano

Wiza Novaka Djokovicia, zezwalająca na pobyt w Australii, została anulowana po raz drugi. Tym razem na taki krok zdecydował się tamtejszy minister ds. imigrantów, Alex Hawke. To nie może dziwić – w ostatnich dniach wokół sprawy Serba pojawiło się mnóstwo nowych kontrowersji. Choć Nole nadal może – i jego prawnicy już nad tym pracują – […]
14.01.2022
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
#brzeczekout
#brzeczekout
1 rok temu

to tak jak nasza repra jest cały czas w budowie tyle że w hiszpanii jest lepszy TRENER a nie wuefista

JacekS
JacekS
1 rok temu
Reply to  #brzeczekout

Jaki z niego wuefista ? To tylko pozorant ,to nikt ktory udaje ,ze jest trenerem.

TrolloLollo
TrolloLollo(@trollolollo)
1 rok temu

Szykuje się solidny gang bang na Euro

Konik "Artur" Konisławowski
Konik "Artur" Konisławowski
1 rok temu
Reply to  TrolloLollo

Zarzynane świnie będą krzyczeć „Jeszcze, jeszcze” 😀

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 rok temu
Reply to  TrolloLollo

Euro sie nie odbedzie i brzeczkowi sie upiecze znowu – w zyciu nie widzialem takiego szczesciarza.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin(@fc-bazuka-bolencin)
1 rok temu

Prawda jest taka że Hiszpania wciąż jest bardzo nierówna. Mecze typu ten z Niemcami gdzie wychodzi im wszystko, przeplata z takimi jak np. z Ukrainą, gdzie klepią, robią co chcą, ale gola strzelić nie potrafią a rywale konterka i 1-0.
Pamiętam jak przed mundialem stłukli 6-1 Argentynę a jak było na mistrzostwach potem to widzieliśmy. Wyjście na farcie z grupy z Iranem i Maroko i wpiernicz po słabiutkim meczu od Rosji w karnych.

Niemniej na nas jak najbardziej wystarczy. A jak na ME zagrają tak jak wczoraj to szykuje nam się naprawdę epicki wpierdol w przyszłym roku.

SylwekWawa
SylwekWawa
1 rok temu

Nie zauważyłeś, że na mundialu w Rosji Hiszpanie grali bez trenera?

Lol
Lol
1 rok temu

Zacytuję klasyka: Hiszpanie upierdolą nam łeb i nasrają w szyję

Garth
Garth
1 rok temu
Reply to  Lol

I zasadzą kwiatki. Na gównie dobrze rosną.

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola(@jurgen-guardiola)
1 rok temu

Oglądałem wczoraj ten mecz. Tak bezradnej drużyny jak Niemcy nie widziałem od dawna, to znaczy od niedzieli. Lottali za Hiszpanami jak nasi za Włochami. Początki połówek mieli bardziej obiecujące, ale potem szybko gaśli. Potem jednostajnie przesuwali na alibi, identycznie jak nasze asy i tak samo byli spychani w swoje pole karne oraz zmuszani do panicznych prób wyjścia już nie spod pressingu, bo pressingiem nie można nazwać tego co robili Hiszpanie. Oni po prostu stanęli sobie na połówce Niemców i robili tam co chcieli, dłubiąc przy okazji w nosie – zero spiny i pośpiechu. Potem zaczynali bujać Niemcami pod ich bramką, w prawo, w lewo, w prawo, aż tamci się mało nie pobełtali, jakby byli na żaglówce w sztorm. Wreszcie zejście do środka, albo wsteczne cięte dośrodkowanie a tam już banda piłkarzy zamienionych jak jeden mąż w środkowych pomocników – czy to stoper, czy lewy obrońca, każdy z klepą, ze strzałem spod kolanka, z kiwką i zwodem. generalnie cały mecz jakby na easy w FIFIE, zwłaszcza bramka na 4:0. Niemcy bali się podchodzić i doskakiwać po odbiór, po mogło to skończyć się jakąś ruletą, albo kanałem. Trudno rozsądzić kto się bardziej upodlił, my czy Niemiaszki.

Potworny jest futbol. Ledwie chwilę temu Barcelona dostała od Bayernu, a już Hiszpanie zrobili odwet. Tak grająca Hiszpania to kandydat do złota. Tak czy siak pięknie było to oglądać, taką poezję futbolu, która była nie tylko finezyjna ale i skuteczna.

Michal Sz
Michal Sz
1 rok temu

Ja widziałem tylko skrót, ale to co robili Niemcy w obronie to jakiś kryminał. Przy jednej z bramek w polu karnym było bodaj trzech niekrytych Hiszpanów. Kompletnie nie wiedzieli co robić, jak zgraja amatorów. Powinni się tam przeprosić z paroma doświadczonymi zawodnikami i chyba już jednak pożegnać z Loewem. On niczego z nich nie wyciśnie, ta kadra od jakichś sześciu lat, czyli od zdobycia mistrzostwa, gra coraz gorzej i zalicza co jakiś czas kompromitację. Coś się tam wypaliło, bo klasowych graczy im nie brakuje, ale tych Niemców teraz nikt się nie boi, męczą się właściwie z każdym.

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola(@jurgen-guardiola)
1 rok temu
Reply to  Michal Sz

Zobaczymy na Euro ile jest warta Hiszpania i czy będzie tak w stanie grać już np. w fazie pucharowej z silniejszymi i lepiej zorganizowanymi rywalami. Pytanie która kadra takową w dobie korony i licznych kontuzji jest. Im piłkarze w Europie będą bardziej zmęczeni i zajechani, tym wartość Hiszpanów będzie rosła, bo uwypukli się tamtejsze fantastyczne szkolenie techniczne.

Michal Sz
Michal Sz
1 rok temu

Hiszpania ma jeszcze jeden problem, który nazywa się Francja. Ci mają teraz nieprawdopodobne bogactwo klasowych graczy i jeśli wszystko im zatrybi to nikt nie będzie miał do nich startu.

marcelo80
marcelo80
1 rok temu

Nie wyciągałbym daleko idących wniosków po tym meczu *. Niemcy potrafią z takich meczów wyciągać wnioski i wrócić do gry z takim rywalem. Na Hiszpanów jedyna opcja to 100 % dyscyplina w obronie. Ustawienie 7-2-1 wcale nie byłoby jakimś kosmicznym rozwiązaniem 🙂

* nie dotyczy naszych kopaczy i naszego WueFisty 🙂

Michal Sz
Michal Sz
1 rok temu
Reply to  marcelo80

Już kilka lat wyciągają te wnioski, zaliczając po drodze między innymi wpierdol od Argentyny, wtopę na mistrzostwach i wczorajsze baty. Prawda jest taka, że ich kadra jest w poważnym dole już od długiego czasu. Mają dobry materiał piłkarski, ale są rozklekotani jak stary traktor. Każda dobra drużyna, która na nich siądzie może dzisiaj powtórzyć to co Hiszpanie.

Foo
Foo
1 rok temu

Warto dodać, że parę miesięcy po tym 6:0 Wunderteam złoił Niemców ponownie, tym razem 5:0 w Berlinie.

Hulk Hogan ze Szwecji
Hulk Hogan ze Szwecji(@hulk-hogan-ze-szwecji)
1 rok temu

Fajny artykuł, tylko wynik meczu musiałem sprawdzić na flashscorze, bo tu go nie było 😀

Ale skoro Hiszpania leje Niemców 6:0, to my przecież na tym euro dostaniemy minimum 10 bramek… Może oddajmy walkowerem, zeby nam bramki nie przeszkodziły w wyjściu z grupy z 3 miejsca

Mario
Mario
1 rok temu

To tak, jak u Jurka 😉

Suche Info
20.01.2022

Kolejny obrońca opuszcza Arsenal. Kierunek? Włochy

Kolejny zawodnik opuszcza szeregi Arsenalu. Niedawno Sead Kolasinac przeniósł się na stałe do Marsylii, a teraz w jego ślady idzie Pablo Mari. Hiszpan trafił do Udinese Calcio.  Na razie na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Wcześniej na podobnych warunkach inny zawodnik Kanonierów, Ainsley Maitland-Niles, wzmocnił AS Romę. 28-letni Mari do Arsenalu trafił w lipcu 2020 […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Koniec Dembele w Barcelonie? „Liczymy, że do transferu dojdzie przed końcem stycznia”

Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już nie zobaczymy.  To kolejny odcinek sagi, która wiąże się z rozmowami kontraktowymi w sprawie przedłużenia umowy 24-letniego piłkarza. Jego dotychczasowy kontrakt wygasa […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Wisła wypożyczyła obrońcę do Izraela

Pisaliśmy wczoraj o tym, że w zasadzie przesądzony jest los Aschrafa El Mahdiouiego, który odejdzie za dobre pieniądze do Al-Taawon, ale na tym nie koniec zmian personalnych w drużynie Wisły. Kraków opuszcza również Adi Mehremić.  To ogólem już piąty piłkarz, którego wiosną nie zobaczymy przy Reymonta (pozostali to Yeboah, Buchalik i Wachowiak), ale za Bośniakiem […]
20.01.2022
Brama dnia
20.01.2022

Jermain Defoe kontra Dejan Stanković | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj cofniemy się do 2002 roku i odwiedzimy angielskie oraz włoskie boiska. JERMAIN DEFOE VS CHELSEA (20.01.2002) Dokładnie dwadzieścia lat temu Chelsea zmiażdżyła 5:1 West Ham w derbach Londynu. Gola na otarcie łez dla „Młotów” zdobył Jermain Defoe i trzeba angielskiemu snajperowi oddać, że efektownie zabawił się z defensorem […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Bartoszek: – Zmiana stylu gry Wisły Płock jest diametralna

Trener Wisły Płock Maciej Bartoszek zdradził ile tak naprawdę razy w tym sezonie czuł, że może zostać zwolniony. Porozmawialiśmy też o postawie większości jego zawodników jesienią. Szkoleniowiec wyjawił również, kto może odejść z klubu. Wyjaśni się także kilka innych kwestii. Czy klub prowadzi rozmowy z Jakubem Rzeźniczakiem na temat nowej umowy? Czy 16-letni Tomasz Walczak […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Leśnodorski: – Ta liga jest za słaba, by Legia z niej spadła

Bogusław Leśnodorski udzielił „Sportowym Faktom” wywiadu, w którym podsumował jesień w wykonaniu Legii Warszawa. Były prezes stołecznego klubu nie szczędził cierpkich słów, ale przyznał też, że nie wyobraża sobie, by mistrz Polski, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, w przyszłym sezonie grał w pierwszej lidze: – Nie, nawet przez chwilę się o to nie martwiłem. Ta […]
20.01.2022
Prasówka
20.01.2022

PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki. We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Henry wróci na ławkę trenerską w Ligue 1?

Szykuje się kolejna zmiana trenerska w topowych ligach. Według francuskich mediów policzone są dni Vladimira Petkovicia, który trenuje Girondins Bordeaux, a zastąpić może go Thierry Henry. Mający wewnętrzne problemy Żyrondyści w ostatniej kolejce przegrali z Rennes aż 0-6 i był to trzeci ligowy mecz z rzędu, po którym schodzili z boiska pokonani. W tabeli Ligue […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Sensacja! Atletico odpadło z Pucharu Króla

Za nami pierwsza duża sensacja w Pucharze Króla. Z rozgrywek na etapie 1/8 wypisało się Atletico Madryt. Drużyna Diego Simeone mierzyła się w środę z Realem Sociedad. Przegrała 2:0. Pierwszego gola głową zdobył Januzaj. Drugi był dziełem Alexandra Sorlotha. To nie jest sezon Atletico. Niedawno madrytczycy odpadli w półfinale Superpucharu z Athletic Bilbao. W lidze też […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Aschraf odchodzi. Duża kwota odstępnego

Najlepszy piłkarz Wisły w tym sezonie? Prawdopodobnie Aschraf El Mahdioui. Ale „piłkarz Wisły” to już sformułowanie nieaktualne. Holender przenosi się za grube pieniądze do Arabii Saudyjskiej. I pisząc o „grubych pieniądzach”, wcale nie przesadzamy. Wczoraj ujęliśmy to jako „ofertę nie do odrzucenia” i ta faktycznie taka jest. Według naszych informacji Al-Taawon płaci za piłkarza „Białej Gwiazdy” […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Co za końcówka! Tottenham wyszarpuje zwycięstwo w doliczonym czasie!

Ależ zadziało się w meczu Leicester City – Tottenham Hotspur. Gospodarze aż do 94. minuty prowadzili 2:1. A potem do akcji wkroczył Steven Bergwijn. Bohater spotkania wszedł na boisko dopiero w 79. minucie. Doliczony czas gry należał do niego. Holender pierwszy cios wyprowadził w 95. minucie, gdy wykończył akcje Matta Doherty’ego, czyli innego rezerwowego. Drugi – klasa, […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Genoa kupiła trenera KV Oostende

Genoa aktywowała klauzulę wykupu Alexandra Blessina. Niemiec trenował od lipca 2020 roku belgijskie KV Oostende. To szokujący ruch, bo ta kandydatura ani razu nie padła jeszcze w mediach. KV Oostende zajmuje dopiero piętnaste miejsce w lidze belgijskiej, a więc nowy szkoleniowiec klubu z Serie A nie wyróżnił się wynikami. Włochów przekonała wizja niemieckiego szkoleniowca, który […]
19.01.2022
Ekstraklasa
19.01.2022

Radomiak testuje nowego zawodnika. Przyjechał na obóz do Turcji

Ekstraklasowy Radomiak Radom zapowiadał, że na obóz do Turcji może przylecieć nowy zawodnik. Ekipa Dariusza Banasika zostawiła miejsce w hotelu dla piłkarza, który miałby sprawdzić się w treningach i sparingach albo dołączyć do „Zielonych” na zasadzie definitywnego transferu. Właśnie rozgrywa się pierwszy scenariusz. W środę wieczorem do hotelu w Larze, gdzie stacjonuje Radomiak Radom, przybył […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Łukasz Skorupski okradziony. Straty to 70 tysięcy euro

Kolejny polski piłkarz okradziony we Włoszech. Kiedyś Arkadiuszowi Milikowi ukradziono zegarek marki „Rolex”, tym razem padło na Łukasza Skorupskiego. Według informacji „Przeglądu Sportowego” jego dom został przetrzepany z najcenniejszych przedmiotów w momencie, gdy… był na boisku. Do grabieży doszło w momencie Bologna – Napoli, w którym ekipa Piotra Zielińskiego wygrała 2:0. Na meczu była rodzina […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Świderski w MLS? 5 milionów euro na stole

Karol Świderski może grać w MLS. Napastnik reprezentacji Polski dostał konkretną ofertę. Informuje o niej portal meczyki.pl. Klubem, który wyraził zainteresowanie Świderskim, jest Charlotte FC. W beniaminku MLS zagra od przyszłego sezonu także Jan Sobociński. Amerykanie wykładają na stół 5 milionów euro. Wygląda na to, że wszystko jest już przesądzone. Świderski, według informacji Tomasza Włodarczyka, […]
19.01.2022