post

Opublikowane 11.08.2020 12:45 przez

redakcja

Artur Boruc z AFC Bournemouth. Bartosz Kapustka z Leicester City. Josip Juranović z Hajduka Split. Dwaj solidni ligowcy, Filip Mladenović z Lechii Gdańsk i Rafael Lopes z Cracovii. A to wszystko przy bardzo nieznacznych, może nawet symbolicznych osłabieniach – bo jeśli chodzi o kluczowych piłkarzy, sprzedany został jedynie Radosław Majecki. Legia Warszawa w tym okienku jest królem polowania, nie ma nawet sensu zestawiać jej osiągnięć z ligową konkurencją. Ale co ważniejsze – Legia jest pierwszym mistrzem od lat, który do walki o Europę przystąpi silniejszy, niż w momencie zakończenia poprzedniego sezonu. 

Wiemy, że Artur Boruc nie jest już najmłodszy, wiemy, że Bartek Kapustka najdelikatniej rzecz ujmując nie zapisał się specjalnie w historii niedawnego mistrza Anglii. Ale kurczę, przecież oba transfery trzymają się kupy. W dodatku nie zostały wykonane jako desperacka próba załatania dziur w składzie, ale jako wzmocnienia mistrzowskiego zespołu. A obudowane jeszcze ruchami mniej efektownymi, ale wcale nie mniej wartościowymi.

CZY KAPUSTKA BĘDZIE HITEM RÓWNIEŻ NA BOISKU? CZYTAJ TEKST

Szczerze: nie przypominamy sobie takiej sytuacji.

GORZKI SMAK SUKCESU

Zacznijmy od dwóch ostatnich mistrzów, którzy nie byli Legią: Lecha Poznań po sezonie 2014/15 oraz Piasta Gliwice po sezonie 2018/19. Co ich łączy? Dali pstryczka w nos faworyzowanej stolicy, zdecydowanie spowolnili odjeżdżanie stołecznego klubu reszcie stawki, nie potrafili w żaden sposób zaistnieć w pucharach.

 • Lech ogrywa 6:1 Górnik Zabrze, pieczętując mistrzostwo Polski:

Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Linetty, Trałka – Kownacki, Hamalainen, Pawłowski – Sadajew

 • Lech wychodzi na Basel:

Burić – Kędziora, Kadar, Kamiński, Douglas – Linetty, Trałka – Formella, Hamalainen, Pawłowski – Thomalla (!)

Co prawda Lecha w większym stopniu wykończyły kontuzje, brak wzmocnień i ogólne rozprężenie, ale wymiana Sadajewa na Thomallę… Hitem transferowym był Maciej Gajos z Jagiellonii, poza tym 32-letni Marcin Robak, wspomniany ananas z Niemiec oraz Dariusz Dudka. Nie wygląda to makabrycznie, ale no nie da się zaatakować skutecznie Ligi Mistrzów z Formellą i Thomallą. A w rewanżu Dudką na stoperze.

Piast Gliwice wprawdzie rozpoczął demontaż już po przegranym dwumeczu z BATE, ale już przed nim wypadł Aleksandar Sedlar, z kolei Valencia czy Dziczek byli już jedną nogą w nowych klubach. Dla spokoju zestawmy jednak dwie jedenastki: tę z finiszu sezonu oraz tę z dwumeczu z Rygą.

 • Finisz mistrzowskiego sezonu:

Szmatuła – Pietrowski, Sedlar, Czerwiński, Kirkeskov – Dziczek, Hateley – Konczkowski, Valencia, Felix – Parzyszek

 • Kompromitacja z Rygą:

Plach – Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov – Hateley, Dziczek – Konczkowski, Felix, Badia – Parzyszek

Sedlar, Valencia. Za moment Dziczek. Demontaż, nie ma co się oszukiwać, że takich kozaków da się zastąpić. Poza Piastem i Lechem, jedynie Legia spotykała się z tym pospolitym problemem: mamy mistrza, ale mamy też osiemnaście ofert na czterech najlepszych piłkarzy pierwszego składu.

TAK ZWANY RYS HISTORYCZNY

Jak sobie z tym radziła? Różnie. Cofnijmy się do sezonu 2016/17, czyli momentu, gdy Legia zaliczyła udaną przygodę z Ligą Mistrzów. Nawet wówczas przed sezonem musiała łatać dziury. Ze składu wypadli m.in. Ondrej Duda (na etapie gry ze Zrinjskim Mostar), Ariel Borysiuk (przed sezonem,), Igor Lewczuk (po Dundalk) czy Artur Jędrzejczyk (przed sezonem skończyło się jego wypożyczenie). Wówczas Legia zaliczyła wprawdzie kapitalne okienko „in” z Vadisem czy Moulinem na czele, ale pamiętajmy – to były wymiany. Odszedł Duda, przyszedł Vadis. Odszedł Borysiuk, przyszedł Moulin. Jasne, zastępcy momentami grali lepiej niż poprzednicy, ale oceniając siłę drużyny na finiszu sezonu 2015/16 i w momencie przystępowania do najważniejszych meczów w Europie w sezonie 2016/17, trudno było prognozować tak spektakularną przygodę w Lidze Mistrzów.

Zresztą, co zadziała mocniej, niż porównanie jedenastek?

 • Legia wygrywa z Lechem w 31. kolejce sezonu 2015/16, bardzo ważny mecz w kontekście mistrzowskiego tytułu:

Malarz – Jędrzejczyk, Rzeźniczak, Lewczuk, Hlousek – Pazdan, Borysiuk – Aleksandrow, Prijović, Duda – Nikolić.

 • Legia gra z Dundalk o Ligę Mistrzów na początku sezonu 2016/17:

Malarz – Broź, Lewczuk, Pazdan, Hlousek – Jodłowiec, Vadis Odjidja-Ofoe – Langil, Moulin, Kucharczyk – Nikolić.

Jak widać – trzeba było rzeźbić, nawet jeśli z perspektywy czasu nie wygląda to tak tragicznie. Pamiętajmy: zmienił się jednocześnie trener. Vadis przychodził do odbudowania, Langil okazał się pianistą. Wzmocnienia wyglądały podobnie do obecnych – mocni piłkarze z ligi, jak Dąbrowski czy Czerwiński. Klubowa legenda, która ma za sobą najlepsze czasy – w tej roli Radović. Trochę poszarpany w ostatnim okresie gość z Anglii (Vadis), do tego w miarę przyzwoici piłkarze pochodzący z w miarę przyzwoitych lig – w tamtym wypadku z Belgii. Różnicę robiły właśnie odejścia. Wtedy – dość bolesne, wraz z wymianą trenerów. Dziś – praktycznie bez znaczenia.

Co działo się dalej – wszyscy pamiętamy.

Tych wszystkich gości, którzy tak czarowali widzów przy Łazienkowskiej 3, bardzo trudno było utrzymać w zespole. Do dwumeczu z Sheriffem rok później Legia przystępowała już bez Vadisa oraz sprzedanych wcześniej Nikolicia i Prijovicia. To też znamienne – często demontaż zaczynał się już zimą, a luk nie udało się załatać aż do meczów w Europie. Tutaj nie ma sensu porównywać specjalnie jedenastek z finiszu sezonu 2016/17 i początku rozgrywek 2017/18. Istotnym ubytkiem było odejście Vadisa. Ale jeszcze istotniejszy był fakt, że w Astanie Legia atakowała Kucharczykiem na dziewiątce, bo przez pół roku poza mózgiem, straciła też obie pięści w postaci wspomnianego duetu -iciów.

Obiecująco wyglądały wzmocnienia latem w sezonie 2018/19, czyli przede wszystkim zakup Carlitosa, ale to sytuacja niemal jeden do jednego z Rafaelem Lopesem. Różnica? Wtedy Carlitos był hitem okienka. Teraz Lopes jest jednym z wielu. Wtedy byliśmy przekonani, że to naprawdę mocna karta w walce o Europę, zwłaszcza, że też nie doszło do większej wyprzedaży. Ale w porównaniu z tym, co mamy dzisiaj?

BEZ OSŁABIEŃ

Przede wszystkim: w stosunku do składu z końca ubiegłego sezonu, Legia ma dwie dziury: wypadł z bramki Radosław Majecki, sprzedany do AS Monaco, wypadł z prawej obrony Marko Vesović, który doznał poważnej kontuzji. I już. To wszystko. Choć przecież wcale nie musiało to pójść tak gładko – gdyby Legia chciała się rzucić na pieniądze, spokojnie znalazłaby kupców na Karbownika, Kante czy Antolicia. Generalnie transfery z naszej ligi potwierdzają: kto chce sprzedać wyróżniającego się zawodnika, bez problemu znajdzie sposób. Legia w to lato najwyraźniej takich okazji nie szukała, a trzeba przyznać, że i z zimy nie zostało jakoś szalenie dużo luk do wypełnienia – ot, nie przekonuje chyba jedynie zastępstwo Niezgody, bo też wiele więcej zawodników zimą legioniści nie stracili.

Trzeba to rozpatrywać na dwóch poziomach. Po pierwsze – Legia jest zgrana, po prostu. Zdaje się, że ludzie, których Vuković układał sobie według własnej wizji od początku ubiegłego sezonu, dziś znają się już jak łyse konie. To jest kapitał, którego nie można rzetelnie wycenić, ale było widać to doskonale w sezonie 2019/20. Zaczynało się od gigantycznych ciężarów, od pamiętnego rozczarowania na Gibraltarze, a skończyło twardą walką przeciw Glasgow Rangers. Gośćmi, którzy z tej właśnie edycji europejskich pucharów odpadli niecały tydzień temu.

Ile znaczyło to mozolne zgrywanie klocków, ile znaczyło dogrywanie poszczególnych elementów – było widać w momentach, gdy Vuković grał „docelowym” składem wiosną 2020. Momentami były to występy olśniewające. Rok temu eliminacje do Europy zastały Legię na pierwszym etapie głębokiej przebudowy. Dziś to już zupełnie inne warunki.

PUNKTOWE WZMOCNIENIA

Pamiętamy doskonale, jak „jaraliśmy” się ubiegłorocznym okienkiem Lechii Gdańsk. Gdańszczanie trochę wbrew logice i wbrew zwyczajom polskich klubów, nie tylko nie sprzedali żadnego ze swoich najcenniejszych zawodników (Haraslin! Mladenović!), ale jeszcze bardzo logicznie się wzmocnili, ściągając m.in. Udovicicia czy Malocę. Legia tamto okienko Lechii przebiła dzisiaj o kilkaset procent.

Możemy oczywiście na siłę się czepiać wieku Boruca czy liczby rozegranych minut Kapustki, ale to byłoby naprawdę nie fair w stosunku do mistrza Polski. Nieprzypadkowo przywołujemy: mistrza Polski. Już miesiąc temu najsilniejszej drużyny w kraju, która teraz jest… jeszcze silniejsza. Juranović na papierze wygląda na godne zastępstwo dla Vesovicia. Mladenović wreszcie daje możliwość przesunięcia Karbownika w regiony boiska, gdzie powinien być jeszcze groźniejszy. Rafael Lopes daje nadzieję, że z przodu nie będzie już problemów ze strzelaniem goli. Do tego dwie wisienki na torcie, Kapustka i Boruc. Czego chcieć więcej?

PORÓWNANIA? WSZYSTKIE NA PLUS

Legia Warszawa na mecz z Glasgow Rangers: Majecki – Stolarski, Lewczuk, Jędrzejczyk, Rocha – Martins, Cafu – Vesović, Gwilia, Luquinhas – Kulenović

Legia Warszawa na mecz z Lechem w Poznaniu w 27. kolejce, kluczowy dla losów mistrzostwa: Majecki – Jędrzejczyk, Lewczuk, Wieteska, Karbownik – Antolić, Martins – Vesović, Gwilia, Luquinhas – Pekhart

Jak widać, wszyscy najważniejsi zawodnicy, którzy brali udział w dwóch najważniejszych meczach ubiegłego sezonu są nadal w klubie. Co więcej, widać jak rosła jakość Legii, jak Stolarski wypadł ze składu, jak Rochę zastąpił Karbownik, jak w miejsce Cafu wjechał Antolić. Dziś Legia jest jeszcze silniejsza – do tego stopnia, że właściwie trudno będzie upchnąć na boisku wszystkie potencjalne gwiazdy ligi. No bo jak tu zestawić atak, gdy do zdrowia wróci Kante? Vuković będzie miał do dyspozycji cztery miejsca, dziewiątkę i trzech ofensywnych pomocników. A do grania? Lopes, Kante, Luquinhas, Wszołek, Novikovas, Gwilia, Pekhart, Kapustka, Cholewiak…

Podobnie jest właściwie na każdej pozycji, może poza bramką. A już zwłaszcza, gdy uwzględnimy elastyczność takich piłkarzy jak Karbownik czy Jędrzejczyk. Pamiętamy jeszcze, że w odwodzie jest choćby Slisz?

TERAZ ALBO NIGDY

Trudno nie zauważyć, że poza mądrymi ruchami Legii Warszawa, to także „zasługa” dość wyjątkowego sezonu z dość wyjątkowym oknem transferowym. Ci najmocniejsi nadal grają Ligę Mistrzów 2019/20. Za moment rozjadą się na urlopy, a piony sportowe po świecie, w poszukiwaniu wzmocnień. Bayerny i Juventusy zaczną rozgrabiać Schalke i Romy, Schalke i Romy odegrają się na Genkach, Feyenoordach i Sampdoriach. Dopiero wtedy Genki, Sampdorie i Feyenoordy zaczną wyciągać piłkarzy z trzeciego świata – w tym z Polski.

Nawet jeśli Legia nie utrzyma obecnego składu do zimy, jest duża szansa, że zdąży zagrać najważniejsze pucharowe mecze. Losowania na razie zdaje się szczęśliwe, a piłkarze też nie mają żadnego interesu w tym, by opuszczać Warszawę wcześniej. Na korzyść Legii przemawia dosłownie wszystko. Utrzymanie fundamentów. Ciągłość pracy trenera i kluczowych ogniw zespołu. Utalentowana młodzież. Ekscytujące wzmocnienia, nie tylko dla drużyny i szatni, ale też dla kibiców.

Przed nami czas weryfikacji. Legia zrobiła wszystko, co mogła, by wreszcie powrócić do fazy grupowej europejskich pucharów. Tym większe jednak obawy o najbliższe tygodnie. Można szumnie określić, że stołeczny klub osiągnął swój sufit, bo chyba nawet najbardziej optymistyczni kibice nie spodziewali się takiego przebiegu okienka. Teraz sprawdzimy, czy nasz polski sufit, nie jest czasem europejską podłogą.

Fot. FotoPyK

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko. LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie. […]
18.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Czy w meczu Pogoni z Cracovią padnie rekord dośrodkowań?

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. FotoPyk
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko. LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie. […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Premier League
17.09.2021

Czy Leeds United się wreszcie obudzi?

W Premier League często mówi się o „syndromie drugiego sezonu”. Dotyczy on beniaminków, którzy tuż po awansie do angielskiej ekstraklasy robią w niej nieoczekiwanie wielką furorę, ale w kolejnych rozgrywkach gwałtownie gasną i wracają do szeregu, a często wręcz spadają z powrotem do Championship. Czyżby ten syndrom dotknął również Leeds United? Leeds United – kiepski […]
17.09.2021
Liczba komentarzy: 39
Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Estragon
Estragon
1 rok temu

Tacy z was znawcy futbolu a nie wiecie ze ten sklad potrzebuje czasu zeby sie zgrać?
Dlatego tak czy siak odpadna z tymi Cypryjczykami
Te wasze podniecanie sie tym skladem ktory niczego jeszcze nie osiągnał jest śmieszne.

Kapitan Jastrząb
Kapitan Jastrząb (@kapitanjastrzab)
1 rok temu
Reply to  Estragon

Ja nie wiem czego oczekujesz od Legii, jak na ich możliwości to są transfery które wygladają na papierze bardzo dobrze, praktycznie każdy sprowadzony przed pierwszym treningiem okresu przygotowawczego (Kapustka nie jest zawodnikiem na teraz tylko do odbudowy, wątpie żeby im pomógł w eliminacjach więc jego nie licze). W poprzednich latach wyglądało to tak że zawodnicy przychodzili pod koniec okienka albo w trakcie eliminacji gdzie rzeczywiście czasu na zgranie nie ma żadnego..

Estragon
Estragon
1 rok temu

ja niczego nie oczekuje, to autor tego artykułu pieje z zachwytu
a jak sam zauwazyłes transfery wygladaja dobrze ale na razie tylko na papierze
wyciaganie daleko idacych wnioskow, kolejny raz dmuchanie balonu, jest po prostu śmieszne

Kapitan Jastrząb
Kapitan Jastrząb (@kapitanjastrzab)
1 rok temu
Reply to  Estragon

Typowe weszło, jak odpadną w pierwszej rundzie to powstanie 10 artykułów jakim to Mioduski nie jest amatorem, ale trzeba przyznać że lepiej żeby mistrz polski się wzmacniał niż robił wyprzedaż jak Piast rok temu

Jakiś Taki
Jakiś Taki
1 rok temu
Reply to  Estragon

Gdybyś przynajmniej przeczytał tekst że zrozumieniem, wiedziałbyś że właśnie tym razem odpada ten czynnik „zgrywania się składu”, gdyż jest on już od dawna zgrany. Legia może sobie pozwolić aby w pierwszych rundach pucharów w ogóle nie korzystać z nowych zawodników, bo został cały mistrzowski skład. Posiada ten komfort, że może spokojnie wprowadzać nowych.

kupujta u wojta
kupujta u wojta
1 rok temu

Gdyby stary Kosa wznowil kariere, to tez by tu trafil z miejsca. (Szacun dla Kosy, beka z pro wzmocnien Legii)

Er.
Er.
1 rok temu

Okienko transferowe jest długie i na pewno z Legii ktoś odejdzie. Na niektórych pozycjach jest tłok, stąd przewiduję, że odejdą tacy zawodnicy jak Novikovas, plus młodzi na wypożyczenia (Pyrdoł). Karbownikk też odejdzie, pytanie kiedy. Dużo zależy od wyniku w eliminacjach do pucharów, jak będzie faza grupowa to może uda się utrzymać najważniejszych zawodników. Jak nie, to zaraz te wszystkie Antolicie czy Luquinhasy rozjadą się po Turcjach i innych Emiratach.

LegiaBoks
LegiaBoks
1 rok temu

Maść na ból dupy dla Red. Stanowskiego dowożą chyba na tony do siedziby Weszło. Jak musi go boleć stabilizacja sytuacji w Legii której jeszcze niedawno przepowiadał bankructwo. Patrz Krzysiu inni też potrafią bez Twoich światłych rad…
Kończę się wyzlosliwiać bo leżącego się nie kopie. A jeśli chodzi o sytuację w Legii, nie popadam w hurraoptymizm, ale wygląda nieźle i co najważniejsze stabilnie, jest trener który ma spokój pracy, jest drużyna z ciekawymi piłkarzami, jest nowy sponsor, jest ośrodek szkoleniowy z prawdziwego zdarzenia. Oby tak dalej…

Fidel
Fidel
1 rok temu
Reply to  LegiaBoks

Ale nie ma deski do snowboardu w gabinecie prezesa.

Zdzisław Dyrman
Zdzisław Dyrman
1 rok temu

Wzmocnienia kozę i dobre na puchary ale na ligę są do du….y. BO MUSI BYĆ MŁODY!!!!

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!
1 rok temu

No nareszcie !
Zabraliście głos i pochwaliliście 😉
Ale oczywiście chwaląc trzeba było kilka razy przypomnieć co było nie tak 😉
Gdy kibic Legii czytał po minionym sezonie, że na transfery w Legii jest kilkaset tys euro, każdy spodziewał się zawodników mało znanych, niby walecznych, pasujących do profilu i stylu który wybrał Vuko. Mało kto stawiał na takie wzmocnienia.
Okienko okazało się bardzo miłym zaskoczeniem, powrót Boruca to nagroda i bonus dla wiernych fanów. Kapustka to taki pokaz siły, że dla Legii nie ma nic niemożliwego. Mladenovic który otwarcie powiedział o tym, że czekał na ofertę z Legii mimo, że miał lepsze finansowo z innych krajów, to też bardzo fajna sprawa. Juranović, zawodnik którym nie pogardziłby żaden polski klub, do tego wyciągnięty za frytki, to samo Lopes… a z tego co słychać, to jeszcze nie koniec.
Kibic Legii też nie jest naiwny, każdy wie, że ktoś musi odejść i odejdzie.
Ale obrana przez klub strategia, napawa optymizmem, do tego nowy sponsor ! którego w dzisiejszych czasa znaleść nie jest łatwo.
Patrząc na inne kluby… wyglada to bardzo obiecująco.

Bajlando
Bajlando
1 rok temu

Szeliga ty i twoje kompleksy 🙂

Bajlando
Bajlando
1 rok temu
Reply to  Bajlando

Jaka strategia? hahaha a już wiem branie 40 latka i danie mu kontraktu z kosmosu plus branie gościa co 4 lata nie grał taką macie strategie

eLem
eLem
1 rok temu
Reply to  Bajlando

Taką mamy.

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator
1 rok temu

Koledze z Borubarem się pomyliło. Transfer Kapustki jest dowodem, że Szopen jak się uprze to chuj i że musi w każdym letnim naborze coś odwalić. Jak nie Eduardo bez nogi, to jakiś wynalazek z Serie B. Całe szczęście, że nie wyszło mu z tym Rumunem, ale Miodek jest uparty a kolo ma dopiero 30 lat i cały jeden udany sezon w karierze więc jeszcze nic straconego.
Poza Bigosem transfery na duży plus.

Anatol Łuszczyn
Anatol Łuszczyn
1 rok temu

Przecież nie ma nawet co porównywać tak naprawdę w ogóle nie przetestowanego Majeckiego do takiego wyjadacza jak Boruc. Pod względem czysto sportowy Artur to mega wzmocnienie na pozycji bramkarza.
Legia działa mądrze i mam nadzieję, że nie zostanie to zaprzepaszczone jakąś debilną czerwoną kartką, albo tchórzliwym podejściem do rywala w eliminacjach.

Poznaniak
Poznaniak (@poznaniak)
1 rok temu

Balwochwakczy teks jakby Legia awansiwala do fazy grupowej LM na co sie oczywiscie nie zanisi Golym okiem widac ze pandemia uderzyla co poniektorym do glowy

Wkurzony Szopen
Wkurzony Szopen
1 rok temu

Transfery Legii wyglądają jak wyprzedaż w Pepco, a wy klaszczecie jak Janusze po lądowaniu samolotu. Juranović, gdyby był łakomym kąskiem, trafiłby gdzieś do Rosji, Turcji, Belgii, tymczasem trafia do Legii. Może to być drugi Vesović, ale raczej z czasów Jozaka niż z poprzedniego sezonu. Rafael Lopes, który za rok skończy 30 lat strzelił w ubiegłym sezonie 11 goli i jest to jego życiówka. No po prostu hit. Kapustka przez ostatnie 4 lata praktycznie nie grał w poważną piłkę, a jak grał w niepoważną w drugiej lidze belgijskiej, to nawet tam nic nie pokazał. Boruc ma 40 lat na karku i cały sezon przesiedziany na ławce. Akurat o jego poziom byłbym spokojny, ale jest inny problem, a mianowicie jego olbrzymi kontrakt. Można było sprowadzić kogoś perspektywicznego za te pieniądze. Najbardziej sensownym transferem jest Mladenović. Zdecydowanie czołówka ligowa wśród lewych obrońców.

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!
1 rok temu

Jaki olbrzymi kontrakt ma Boruc ?
Oświeć nas 😉

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator
1 rok temu

Ponad 800 tys euro rocznie (podpis plus kontrakt) plus bonusy. Jak zdobędzie majstra i wejdzie do LE to ponoć i 1.5 mln euro w zasięgu.

Wkurzony Szopen
Wkurzony Szopen
1 rok temu

Miał dostać między 300 a 400 tys. Euro. Jakiś bramkarz zarabiał kiedykolwiek tyle w Ekstraklasie?

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!
1 rok temu

To nie jest jakiś bramkarz !
A te 300- 400 tys to jest śmiech.
Dodatkowo przyszedł za darmo.

Er.
Er.
1 rok temu

Kontrakt Boruca to się Legii zwróci ze sprzedanych koszulek z jego nazwiskiem. Co do Lopesa się zgadzam, ale to ewidentnie uzupełnienie składu, to raczej nie jest gość szykowany na pierwszą „11”.

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator
1 rok temu

Juranović to jest solidny gracz, który mimo wieku Kapustki rozegrał jakieś 8-9 razy więcej meczów od Bigosa (i to głównie na wyższym poziomie).
Nikt nie robi z niego topowego prawego obrońcy. Ale nie róbmy z niego dżemiku.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
1 rok temu

Facet chyba się posrasz jak przeczytasz to co ci napiszę.
Posłużyłeś się fotografią nie swoją i czekaj teraz na pozew sądowy.
Ciekawe ile zaśpiewają prawnicy pana Mioduskiego zadośćuczynienia.
Chyba nie wiesz co to RODO. A i ochrona wizerunku.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
1 rok temu

Za długo żyję, żeby uwierzyć że będzie tak kolorowo jak piszecie. Wcale nie jest powiedziane że te transfery wypalą w komplecie, ba, że wypalą nawet w 50-procentach. Zwłaszcza Kapustka, który jest właściwie obecnie tylko nazwiskiem.
Niemniej życzę powodzenia. Na pewno to lepiej jak przed eliminacjami pucharów ktoś przychodzi do klubu (i to ktoś, kogo nazwisko się zna) niż żeby była tylko wyprzedaż, jak w przypadku Piasta rok temu. Szeroka ławka w Legii zawsze się przyda, przynajmniej Vuković nie będzie miał w przypadku nieplanowanej wtopy, usprawiedliwień że nie miał z czego tworzyć.

Vb84
Vb84
1 rok temu

Kto jest odpowiedzialny za transfery w Legii ? Lansowany na super dyrektora sportowego Żewłakow wypada przy nim bardzo blado

Kapitan Jastrząb
Kapitan Jastrząb (@kapitanjastrzab)
1 rok temu
Reply to  Vb84

Radosław Kucharski

kot Leszka
kot Leszka
1 rok temu

balon juz nadmuchany do granic ….ale bedzie huk!:))

Wymiotowalem
Wymiotowalem
1 rok temu

Bez trenera i tak NIC z tego nie będzie. Ten bałkański parodysta wszystko spierdoli.

Pan józek
Pan józek
1 rok temu

CZEKAM NA TRANSFER WOJCIECHA KOWALCZYKA TO DOPIERO BĘDZIE HIT LEGENDA LEGII I PRAWDZIWY NAPASTNIK. A W ZESZŁYM SEZONIE ZAGRAŁ TYLE CO WASZE „WZMOCNIENIA” BORUBAR I KAPUCHA :DDDDDDD

Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji
Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji (@czeski_amator_fioletowej_ambrozji)
1 rok temu

Oho już się zaczęła pompka. Jak co roku zresztą.

Donald ma Tolę
Donald ma Tolę
1 rok temu

Weszło, proponuję eksperyment. Spróbujcie na moment zapomnieć, że do Legii przychodzi ktoś, kto nazywa się Bartosz Kapustka. Nazwijcie go Dejan Simic, Abelard Salami, jakkolwiek inaczej. A potem spójrzcie na jego dotychczasowe statystyki w Polsce i za granicą (występy, gole, asysty, minuty) oraz w jakich klubach sobie nie poradził. Gwarantuję wam, że gdyby z takimi samymi osiągnięciami do Legii przychodził jakiś anonimowy Abelard Salami, wasz optymizm w kwestii sportowej wartości zawodnika byłby o wiele mniejszy . Wniosek – nawet u was zawodnik wozi się na opinii, a więc sami robicie coś, z czego wyśmiewacie się w klubach, które zatrudniają ciągle tych samych ludzi, choć ci mieli jedną dobrą rundę w życiu. A sam case Kapustki to wypisz wymaluj kejs Kuźby – wyjeżdżał z Wisły do Grecji jako zawodnik topowy i reprezentant Polski, wrócił jako przegrany i w Wiśle w porównaniu z poprzednim uposażeniem dano mu… podwyżkę. Kapustka to samo – wyjeżdżał jako reprezentant Polski, który coś tam pokazał na Euro, wraca do kraju jako gorszy piłkarz, ale do lepszego klubu i dają mu podwyżkę. Logika przedsiębiorstw piłkarskich w Polsce.

Jakiś Taki
Jakiś Taki
1 rok temu

Taaa…
Czyli taki np. portugalczyk, grający na Euro, grający potem w drużynie mistrza Anglii i w bundeslidze, w dobrym piłkarsko wieku…
Ilu takich piłkarzy trafiło wcześniej do ekstraklasy?

Obserwator
Obserwator
1 rok temu
Reply to  Jakiś Taki

„Grający w drużynie mistrza Anglii”. BUAHAHAHAHAHAHAHAH! Ale się nagrał! A Krzysiu Król grał w Realu Madryt!

Bolek ma Lolka
Bolek ma Lolka
1 rok temu

@Donald ma tolę
Dejan Simic, Abelard Salami.
Nie ma takich piłkarzy i nie byli sprzedani za takie pieniądze jak Kapustka, więc to co piszesz nie ma sensu.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
1 rok temu

Byłoby zabawnie gdyby się okazało, że Kapustka – praktycznie nie grając przez ostatnie 4 lata – zaczyna wymiatać w naszej lidze. Poziom jaki mamy wszyscy wiedzą, więc jest to możliwe 🙂

hds
hds
1 rok temu

Juranovic za kontuzjowanego Vesovica to nie wzmocnienie tylko zalatanie dziury.
Kapustka jezeli okaze sie wzmocnieniem to za pol roku.
Boruc za Majeckiego. Ktos bronic musi.
Ten napastnik z Cracovii. NIe sadze, ze jest lepszy od Kante czy Slowaka co juz sporo mowi.

Niestety, ale ja tu wzmocnienia zespolu nie widze. Jedyny plus to taki, ze nik nie odszedl i nie trzeba tego wszytskiego ustawiac na nowo. W zeszlym sezonie zdobyli doswiadczenie, teraz czas na awans. Ktos polska pilke w pucharach reprezentowac musi.

Sqrwiel
Sqrwiel (@sqrwiel)
1 rok temu

Lech po sezonie 14/15 awansował do fazy grupowej LE. Co pisze anonimowy redaktorek-stażysta?

„nie potrafili w żaden sposób zaistnieć w pucharach”

Kurcze, nie wiedziałem, że ta polska liga jest tak mocarna, że sam awans do fazy grupowej LE to dla was niezaistnienie w pucharach. Przecież dla naszych ligowych potentatów to plan minimum, rok w rok faza grupowa, no spowszedniało nam to, żaden wyczyn. O udanym sezonie polski klub może mówić gdy dostanie się przynajmniej do ćwierćfinału LE, ewentualnie 1/8 LM.

Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Matty Cash znów przymierzany do reprezentacji Polski?

Czy Matty Cash stanie się Mateuszem Pieniądzem? W angielskich mediach pojawiły się informacje, że reprezentacja Polski chętnie powołałaby defensora Aston Villi. Z polskiej strony dochodzą jednak sprzeczne sygnały – prawy obrońca z Premier League dla biało-czerwonych nie zagra. – Przed kolejną rundą eliminacji do mistrzostw świata Polska zwróci się do obrońcy Aston Villi, Matty’ego Casha. Zawodnik […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Raiola podgrzewa atmosferę przed Juve – Milan. Do Turyny trafi obrońca Rossonerich?

Mino Raiola. Jedni go kochają, inni nienawidzą, ale pewne jest jedno – w menedżerskich gierkach nie ma lepszego gościa niż on. Jeden z najpotężniejszych agentów piłkarskich na świecie postanowił podgrzać atmosferę przed meczem Juventusu z Milanem. Zasugerował, że do Turynu może się przenieść jeden z jego podopiecznych, który obecnie reprezentuje barwy Rossonerich. – Matthijs de Ligt […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Wichniarek: Niektórzy chcieli Wszołka w kadrze a zweryfikował go średniak Bundesligi

Na łamach „Przeglądu Sportowego” Artur Wichniarek podsumował ostatnie tygodnie w Bundeslidze. Były reprezentant Polski skomentował m.in. formę Roberta Lewandowskiego czy słabą postawę RB Lipsk. Ekspert zajrzał także do Berlina, gdzie różnie układają się losy Pawła Wszołka i Tymoteusza Puchacza. Największe wrażenie na Arturze Wichniarku robi strzelecka passa Roberta Lewandowskiego. – Pazerność Lewego na kolejne gole jest […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Mistrz Węgier ściągnął brązowego medalistę mundialu 2010

Ładnie się bawią na Węgrzech. Ferencvaros, ubiegłoroczny uczestnik Ligi Mistrzów i aktualny mistrz kraju, prowadzi transferową ofensywę. Co prawda „Fradi” opędzlowali Legii Warszawa Ihora Charatina, ale wnioskujemy, że specjalnie za nim nie płaczą. Wnioskujemy, bo w ostatnich dniach klub przeprowadził dwa głośne transfery. Do Ferencvarosu dołączył duet uznanych na europejskim rynku piłkarzy. Pierwszy z nich […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko. LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie. […]
18.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Czy w meczu Pogoni z Cracovią padnie rekord dośrodkowań?

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. FotoPyk
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Klub Bielika i Jóźwiaka ukarany za malwersacje. Derby spadnie z ligi?

O tym, że w Derby County nie dzieje się dobrze, słyszymy już od jakiegoś czasu. Klub, w którym grają Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak miał problem nawet ze skleceniem kadry na nowy sezon. Teraz „The Rams” trafili pod zarząd sądowy, co skończy się sporą karą punktową dla angielskiej drużyny. A to nie koniec kłopotów… Derby […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Radosław Majdan docenia Michała Szromnika

Michał Szromnik wywalczył sobie miejsce w bramce Śląska Wrocław i trzeba przyznać, że zrobił to zasłużenie. Postawę golkipera drużyny z Dolnego Śląska docenia Radosław Majdan. Ekspert „Canal+” w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” chwalił grę Szromnika i wyróżniał go na tle ligi. – Już to, że Szromnik posadził na ławce Matuša Putnocky’ego, czyli wcześniej czołowego bramkarza […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Szósty gol Patryka Klimali w MLS [WIDEO]

Patryk Klimala kontynuuje dobrą passę w lidze amerykańskiej. Napastnik New York Red Bulls zapisał na koncie kolejne trafienie w MLS. W meczu z Interem Miami były zawodnik Jagiellonii Białystok wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania. Starcie z drużyną Davida Beckhama było 19. meczem Patryka Klimali w tym sezonie. Zawodnik New York Red Bulls […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Skorża: Mam nadzieję, że zachęciliśmy kibiców, żeby przychodzili na stadion

Trener Maciej Skorża skomentował wysoką wygraną Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Po zwycięstwie 5:0 szkoleniowiec był zadowolony, ale też ostrożny – starał się tonować nastroje, żeby jego drużyna i kibice zbyt szybko nie odlecieli. Jednocześnie Skorża liczy na to, że fani będą wspierać „Kolejorza” tak licznie, jak w piątkowym hicie. – Zagraliśmy w piątek dobry mecz […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Cierpliwość popłaciła. Rafał Makowski w końcu przebił się w Śląsku

Sezon 2020/2021 był dla Rafała Makowskiego w większości stracony. 340 minut w Ekstraklasie, kwadrans w Pucharze Polski. Problemy na starcie jednej i drugiej rundy. Mocni konkurenci do miejsca w wyjściowej jedenastce. Słowem – nic nie układało się po myśli środkowego pomocnika, więc w momencie, gdy zgłosił się po niego Radomiak, wychowanek Legii Warszawa faktycznie mógł […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Suche Info
17.09.2021

Co dalej z Pogbą? Media podpowiadają: Turyn lub Barcelona

Niestety, jeśli ktoś sądził, że koniec okienka transferowego będzie jednocześnie zakończeniem sagi związanej z transferem Paula Pogby – srogo się rozczarował. Pogba, o którym w kontekście transferu z Manchesteru United do innej potęgi pisze się mniej więćej co półtora miesiąca, teraz jest na tapecie z dwóch względów. Po pierwsze – United z Cristiano Ronaldo wreszcie […]
17.09.2021