post

Opublikowane 10.08.2020 15:11 przez

Paweł Paczul

Z jednej strony można było narzekać w końcówce sezonu na Śląsk, że nie wcisnął gazu do dechy i nie powalczył o miejsce na podium, ale z drugiej… Czy i tak ten zespół nie osiągnął sporo? Przecież Wrocław nie widział grupy mistrzowskiej od rozgrywek 14/15, raczył nas wynikami albo słabymi, albo bardzo słabymi, ba, nawet wydawało się, że może spaść. Tymczasem teraz długo kręcił się w okolicach czuba tabeli i w końcu wyglądał jak drużyna, a nie zbieranina mniej lub bardziej znanych nazwisk, którym niby zależy, ale raczej na urlopie niż wynikach. Doszło tam do zmiany, nie ma żadnych wątpliwości. Teraz trzeba po prostu postawić następny krok.

Oczywiście – brzmi to lekko i przyjemnie na papierze, w życiu tak różowo być nie musi, ale wydaje się, że Śląsk ma wiele, by na stałe dobić do topu w Polsce. Nowoczesny stadion, duża baza kibiców, duże miasto, niezły zespół, prezes, który swoje błędy w pierwszej kadencji popełnił, ale to jednak z nim za sterami Śląsk sięgał po tytuł i robił medale.

No wypadałoby się nie zatrzymać w rozwoju. Skoro Piast sezon po sezonie może wywalczyć mistrzostwo i brąz, dlaczego nie oczekiwać choćby podobnych wyników od Śląska? Przecież wiemy: nie rozmawiamy, delikatnie mówiąc, o zbyt silnej lidze. Wrocławianie nie mają się czego wstydzić i spokojnie mogą mierzyć wysoko.

OCENA ROZDANIA (skala 1-5): 3,5

Tego, że odejdzie Płacheta, należało się spodziewać. Przemek zagrał naprawdę dobry sezon, pokazał, że nie boi się szybkich zmian klubów, więc po prostu zalicza czwarty zespół w krótkim okresie. Zamienić Pogoń Siedlce na Norwich w trochę ponad dwa lata – szacunek. Choć dla Śląska to naturalnie sportowy cios. Płacheta był motorem napędowym zespołu, fajnie zaczynała układać się jego współpraca z Exposito. Zastąpić go wcale nie będzie łatwo, ba, jesteśmy przekonani, że trochę Śląskowi zajmie zrozumienie, że tego pędziwiatra na skrzydle już nie ma i nie zawsze warto pchać akcję tamtą stroną.

Natomiast klub robi dużo, by na rynku transferowym wyglądać rozsądnie. Sobota – klasa, co tu dodawać. Makowski, Piasecki, Janasik, Szromnik – bardziej lub mniej wyróżniający się piłkarze piętro niżej. Praszelik – talent do oszlifowania. Poza tym fajnie, że Śląsk ściąga Polaków. We Wrocławiu przeżyli już niejeden wagon szóstego sortu kubańskich pomarańczy i chyba dość z tym.

Na pewno jest to ryzyko, bo różnica między pierwszą ligą a Ekstraklasą istnieje i część gości ściągniętych z zaplecza może po prostu nie odpalić. Ale wydaje się, że Lavicka dysponuje szerszą kadrą niż w zeszłym sezonie. Z Kajzera, Radeckiego, Dankowskiego, Raicevicia czy Markovicia i tak nie było zbyt wiele pociechy, Chrapek wyglądał przeciętnie, Broź się leczył. Jedynym rzeczywistym ubytkiem jest więc pewnie tylko wspomniany Płacheta.

NOWY AS W TALII: Waldemar Sobota

Waldemar Sobota. To jasne. Jego powrót do Polski jest nie tylko dużym wydarzeniem dla Śląska Wrocław, ale i dla Ekstraklasy, bo liga zyskuje więcej niż porządnego piłkarza. Przychodzi w końcu facet, który nie przepadł na poziomie drugiej Bundesligi, tylko grał tam regularnie – ostatni sezon to ponad 2000 minut Soboty na boisku, 25 razy w pierwszym składzie.

Jasne, 33 lata to już sporo jak na piłkarza, ale też bez przesady. Przestawienie go do środka powinno wydłużyć karierę, ponadto starsi panowie potrafili zamiatać nam ligę i Sobota z takim wiekiem nie może mieć kompleksów.

Jego przyjścia dla kibiców Śląska to nadzieja. Nadzieja, że wrócą naprawdę lepsze czasy, ponieważ Sobota jednoznacznie się z nimi kojarzy. Gdy grał we Wrocławiu, Śląsk robił kolejno srebrny, złoty i brązowy medal. Gdy po pięciu kolejkach sezonu 13/14 odszedł, jego koledzy skończyli na dziewiątym miejscu. Mamy taką pucharową bryndzę, że wciąż pamiętamy show pomocnika w Brugii, a wyeliminowanie Belgów to wciąż jeden z naszych cenniejszych pucharowych skalpów w bieżącej dekadzie.

Zresztą po tej przygodzie Brugia wyciągnęła Sobotę, więc można uprościć i rzec, że facet wygrał sobie sympatyczny transfer dwumeczem.

Wydaje się, że Śląsk będzie go potrzebował tak na boisku, jak i poza nim. Zyskał lidera, kogoś, kto może pociągnąć sportowo w trudnym momencie, ale też zebrać resztę do kupy mentalnie. Przeczytacie później, że Jakub Łabojko mówi, iż Sobota wszedł do szatni Śląska jak do siebie. Bo jest u siebie. No, wartość dodana w każdym elemencie.

BLOTKA: napastnik

Zanim zaczniecie w nas rzucać jajkami – spokojnie. Exposito to nie jest taki zły piłkarz, a przynajmniej nie aż tak, jak wydawało się na początku sezonu 19/20, gdy grał koszmarnie. Natomiast czy to jest typowy łowca goli? No nie, osiem bramek dupy nie urywa, szczególnie jeśli trzy padły w jednym meczu. Piasecki? Doceniamy tytuł króla strzelców pierwszej ligi, natomiast pamiętamy chłopaka z ekstraklasowej Miedzi i nie wieszaliśmy sobie jego plakatów na ścianie (choć nie odmawiamy kolejnej szansy).

Innymi słowy: mamy wrażenie, że gdyby Śląsk miał w składzie typowego finishera, który dostawi szuflę z 15 razy w ciągu sezonu, to byłby jeszcze groźniejszy. Trudno takiego znaleźć na rynku, prawda, ale skoro z klubu wcześniej odszedł Robak, a Dariusz Sztylka mówił w Weszłopolskich, że Exposito lepiej pasuje do koncepcji, można się pozastanawiać.

51 bramek strzelił Śląsk w tamtym sezonie. Z jednej strony – wcale nie mało, czwarty wynik w lidze. Z drugiej: 1,37 bramki na mecz. Żaden piłkarz nie przekroczył dwucyfrowej liczby, a jeszcze odszedł Płacheta, który wypracował 13 trafień. Cóż, zobaczymy, czy można na szerokiej odpowiedzialności za bramki dojechać daleko, czy jednak czasem będzie brakowało nosa w szesnastce.

ROZDAJĄCY: Vitezslav Lavicka

W zeszłym sezonie udowodnił, że jest fachowcem i nie naściemniał w CV, a potem nie musiał udawać, że ma pojęcie, co robi. Gdyż po prostu naprawdę ma. Lubimy to porównanie i znów go użyjemy: czy Śląsk Wrocław ma zdecydowanie lepszą ekipę niż Zagłębie Lubin? Naszym zdaniem nie, choćby w przodzie Miedziowi dysponowali większą siłą ognia, a to jednak Śląsk wykręcił dużo lepszy wynik. Tam sinusoida, granie raz dobrze, raz źle i ledwie 11. miejsce. Tu względny spokój, dość równy poziom i porządna piąta lokata.

Śląsk momentami ciułał punkty, ale za Lavicki nauczył się przynajmniej remisować te spotkania, które w dawnych czasach pewnie by przegrał. Oczywiście zdarzały się też podziały punktów, z których to wrocławianie mogli być niezadowoleni, natomiast w ostatecznym rozrachunku wystarczało to, by w polskich realiach długo być z przodu stawki. 12 remisów to największa liczba w lidze (razem z Pogonią i Lechem).

Taki był ten Śląsk w sezonie 19/20. Często bez fajerwerków, ale jednak solidny. I chyba lepiej tak, niż najpierw grać padlinę, a potem szczycić się dobrymi wynikami w grupie spadkowej (a i takie historie w Śląsku przecież pamiętamy). Nie ma złudzeń – Lavicka w klubie to kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt oczek więcej.

I rozwój. Najpierw było utrzymanie, potem awans do górnej ósemki. O to chyba chodzi w tym fachu, by widzieć, że trenerska praca przynosi efekty. Tutaj tak się sprawy mają i czekamy z ciekawością na to, gdzie Lavicka dojdzie w kolejnej kampanii.

DŻOKER: Rafał Makowski

Bardzo podoba nam się ten ruch. Zamiast szukać poza granicami naszego kraju, ryzykować z trzecioligowym Hiszpanem albo ikonicznym już wręcz starym Słowakiem, Śląsk zjechał o piętro, rozejrzał się i wziął do siebie Rafała Makowskiego. Piłkarza, który:

  • sportowo dojrzał,
  • ma za sobą świetny sezon,
  • w Ekstraklasie już był i nie powinna go przerazić,
  • wciąż jest względnie młody (24 lata).

Siedem goli i pięć asyst miał Makowski w tamtym sezonie 1. ligi, wydatnie przyczyniając się do tego, że Radomiak otarł się o Ekstraklasę. Mamy wrażenie, że teraz Makowski będzie bardziej przygotowany na elitę niż to miało miejsce wcześniej. Nie chodzi tylko PESEL, ale o to, że chłopak znalazł swoją drogę. Cofnął się daleko, bo był przecież z Radomiakiem w drugiej lidze, jednak najpierw tam złapał wiatr w żagle, a potem trzymał kurs na zapleczu.

Trudno tego nie doceniać. Mógł z łatką wychowanka Legii bujać się po kolejnych klubach, a on po prostu wziął swoją karierę za twarz, wyprostował ją i jest w Ekstraklasie. Z nadziejami, że odegra w niej sporą rolę. Nie umieściliśmy go jeszcze w przewidywanej jedenastce, natomiast było na styku, jeśli zmieni chociażby Picha, nie będziemy zdziwieni.

ŚWIEŻAK: Mateusz Praszelik

W zeszłym sezonie Śląsk postawił może nie wszystko, ale wiele na jedną kartę – młodzieżowcem miał być Płacheta i… w zasadzie tyle. Skrzydłowy grał praktycznie wszystko, biegał po linii niezmordowany, dawał jakość, to jasne, natomiast gdyby jednak nie odpalił, wrocławianie mieliby problem. Samca-Talara czy Bergiera wciąż nie znamy specjalnie dobrze, ale Lavicka nie trzymałby kozaków na ławce i w przypadku słabszej formy (albo kontuzji) Płachety, nie byłoby za różowo.

No, ale wyszło i nie ma co do tego wracać. Teraz zanosi się na to, że duży kredyt zaufania otrzyma 19-letni Praszelik. W Legii 19/20 nie nagrał się za dużo, ledwie pięć meczów, najwięcej czasu dostawał na początku, gdy ekipa Vukovicia była jeszcze uwikłana w europejskie boje. Potem kursował między ławką rezerwowych a trybunami. Natomiast Śląsk uznał, że warto na niego postawić.

Pytanie, czy to będzie dynamit na miarę Płachety. Na razie tyle optymizmu w sobie nie mamy. Po udanym sezonie Przemka w Podbeskidziu, chciało go pół ligi, Śląsk „wygrał” jego usługi odpowiednimi warunkami. Po Praszelika podobny sznurek klubów jednak nie stał.

Chłopak dostanie więc szansę, ale i spadnie na niego spora odpowiedzialność. Jeśli bowiem zawiedzie, patrząc na obecny kształt kadry, Lavicka będzie musiał kombinować z pozycją młodzieżowca, co potrafi być upierdliwe – widzieliśmy to choćby na przykładzie Arki, która z nową regulacją zupełnie sobie nie poradziła.

POTENCJALNY SKŁAD

OKIEM SZATNI: JAKUB ŁABOJKO

W trakcie tej przerwy trener dokręca śrubę?

Jest to krótki i intensywny obóz przygotowawczy. Nie ma czasu, a fundament, na którym można budować cokolwiek, musi być. W zeszłym tygodniu trenowaliśmy dwa razy dziennie, w tym się już przygotowujemy typowo startowym mikrocyklem przed ŁKS-em.

Który z piłkarzy z Twojej drużyny robi największe wrażenie podczas tej przerwy?

Waldemar Sobota. Widać po nim duża jakość piłkarską, był za granicą i będzie zawodnikiem, który pociągnie ten zespół. Stawiam na niego. Waldek wszedł do szatni bezkompromisowo, był tu wcześniej i czuje się jak u siebie w domu.

Czego wam brakuje, by w tym sezonie zostać mistrzem Polski?

Musimy podchodzić do tematu tak konsekwentnie, jak w rundzie jesiennej sezonu 19/20. Tak musimy grać teraz. Na wiosnę kontuzje krzyżowały nam plany, doświadczeni piłkarze wypadali i szkielet się rozsypał.

Dlaczego nie obawiacie się spadku?

Mamy bardzo mocną drużynę. Stabilny klub. Stabilnego trenera. Widać progres, przyszła nowa jakość wraz z nowymi, polskimi zawodnikami. Będzie łatwo o komunikację i dobrą atmosferę w szatni.

Które miejsce pod koniec sezonu sprawi, że z zadowoleniem i poczuciem satysfakcji odkapslujesz piwo by uczcić sukces?

Nie odkapsluję, ale będę się cieszył z pucharowego miejsca. Medalowego.

OKIEM EKSPERTA: Michał Mączka (Futboholik)

Co ci się podczas tej przerwy najbardziej w klubie podobało?

Sprowadzenie do klubu sześciu Polaków. Jako wybitny koneser ligowego szrotu cieszę się, że to nie nasz skład został nim zapełniony. Sztylka nie wyciąga grajków z kapelusza. Trzech zawodników perspektywicznych: ogranych na poligonie pierwszoligowym, notujących liczby, występy – czołowe postacie zaplecza, a nie jak to mawiał Stachu Levy „pozoranty”. Uznanego na naszych boiskach Sobotę: w tym momencie obok Picha i Celebana wręcz symbol klubu. Mogącego deptać po piętach Putnockiemu – Szromnika. Z kolei Praszelik to największa niewiadoma, ale jestem optymistą. Jestem przekonany, że każdy klub o możliwościach WKS-u byłby zadowolony z takiego zestawu.

Na plus też fajna prezentacja strojów. Spójnych z historią klubu, estetycznych, utożsamiających się z kibicami.

Co ci się podczas tej przerwy najbardziej w klubie nie podobało?

Mówiąc wprost, trzeba by było być nieugotowaną parówą, by przez wgląd na ostatnie lata i obecną odmienną sytuację narzekać na to, co dzieje się w klubie. Zatem pierwsza odpowiedź to nic, ale by odpowiedzieć jakkolwiek – chciałbym, by obok Soboty trafił do nas jakiś kozak, oczywiście czując ligową skalę bycia kozakiem. Czyli grajek z niezłymi liczbami lub bardzo ograny w lidze typu Austria/Szwecja/Ukraina. Jednak to taki popychaniec-szturchaniec z mojej strony. Wiadomo, jaką fajną pracę wykonuje Sztylka, a poza tym… ufam Laviczce.

Którym transferem jarasz się najbardziej?

Propsuję Makowskiego. Zawszę będę zdania, że mental i ambicja mają ogromny wpływ na grę. Makowski wjechał level wyżej, jest zdeterminowany, ma coś do udowodnienia po pogonieniu z Legii, liczę, że wie, iż to kolejny ruch do przodu na piłkarskiej planszy jego kariery. Do tego to nie jakiś lamus, tylko grajek z liczbami, doświadczeniem i potencjałem, całość uzupełniają zdrowe warunki fizyczne i gdy nadstawi się ucho tu i ówdzie, dochodzą głosy o dobrym prowadzeniu się i wysokiej świadomości.

Fajne jest to, że Rafał dawniej grywał jako środkowy obrońca, grał również na defensywnym, nie przewiduję rzecz jasna takich schematów, ale czyni go to bardziej uniwersalnym kopaczem. No i… chyba, gdyby od początku był ustawiany bliżej szesnastki rywala, to nie wydobyłby swojego potencjału i byłoby dziś o niego trudniej.

Dlaczego Śląsk nie spadnie?

Żeby spaść z ligi, z której leci jedna drużyna, a jednocześnie grają w niej Warta i Stal Mielec, trzeba by chyba mieć w bidonach wódę, zamiast izotoników. Poważniej – ten skład i ten trener w żadnej kombinacji nie dają opcji spadku.

Dlaczego Śląsk nie zostanie mistrzem Polski?

Jako kibic dla mnie sprawa jest prosta – wyskakujemy na solo i gramy o mistrza na tyle, na ile jest to możliwe. Mamy naprawdę mocną paczkę uzupełnioną fajnymi opcjami z pierwszoligowego frontu i Sobotą.

Realniej. Po pierwsze Legia. Obawiam się, że będzie w tym roku Hamiltonem Ekstraklasy – poza zasięgiem.

Po drugie transfery – niewiadoma. Pieję tu pięknie nad naszymi nabytkami, niektórzy powiedzą uzupełnieniami, ale należy pamiętać, że 1. Liga i Ekstraklasa to są dwa światy i tylko Sobota jest 100% gwarantem jakości. Od lat z ligi notorycznie lecą beniaminkowie, a co za tym idzie, jest to sygnał, że nie zawsze zawodnicy z zaplecza sprawdzą się na najwyższym poziomie.

Po trzecie Praszelik. Jeżeli on okaże się niewypałem to mamy z deka związane ręce z tematem młodzieżowca, bo nikogo innego na horyzoncie nie widać lub byłby znacznym osłabieniem jedenastki.

Na szczęście szkielet jest ograny i gotowy, ławka dłuższa niż w ubiegłym sezonie, nie ma znacznych ubytków poza Płachetą, nie mamy pucharów. Dla mnie walczymy, a więc rozumiem, Paweł, że przyjmujesz zakład o „przysłowiową”?

Ja jako szanujący się fan stawiam na mistrzostwo.

OKIEM ANKIETOWANYCH

Loading…

GDYBY ROZDANIE BYŁO GIFEM

W TYM SEZONIE WIESZCZYMY IM...

Solidną parę na ręku, wokół której można budować coś sensownego. Oczywiście są rywale, którzy dysponują lepszym arsenałem i są zdecydowanymi faworytami w tej grze, natomiast jeśli wszystko dobrze się zazębi, Śląsk niejednego może zaskoczyć. Innymi słowy: wypada po wrocławianach oczekiwać przynajmniej powtórki wyniku z rozgrywek 19/20. Transfery wyglądają na takie bez szaleństw, ale te we Wrocławiu już były i nie kończyło się to dobrze. Jest solidnie. A w naszym futbolu to naprawdę sporo.

Fot. FotoPyk

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bramkarz bohaterem Lecha. Nowe, nie znaliśmy

Bycie bramkarzem w Lechu Poznań to w tym sezonie bardzo specyficzna robota. Jeśli golkiper lubi i – co ważniejsze – potrafi się między słupkami „nudzić”, ta robota jest stworzona dla niego. Z kolei jeśli nie umie zachować koncentracji lub – co gorsza – sam wznieca pożary, to powinien poszukać sobie innego miejsca pracy. Najlepiej świadczy […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Twierdza Płock wciąż niezdobyta. Ekipa Bartoszka wypunktowała Cracovię

Wiemy już, dlaczego twierdza Płock jest tak potężna. Jakość i trochę szczęścia w zapasie to jedno, ale w futbolu decydują przecież detale. Te, sumując, grają na korzyść „Nafciarzy”. Nagrzany kibic Wisły Płock na majku – ukryty bohater, który ma za zadanie rozpraszać uwagę przeciwnika. Do tego trener Bartoszek ze swoją aparycją jako gość budzący strach […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

„W życiu bym nie przypuszczał, że przez obtartą piętę stracę osiem miesięcy”

Paweł Olszewski rok temu został odkryciem Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok, przebojowo grając na jej prawej obronie. Rundę wiosenną ubiegłego sezonu zakończył jednak po sześciu meczach i… nie do końca było wiadomo, dlaczego nie występuje. Pisano o zapaleniu kaletki w okolicach ścięgna Achillesa, ale niezorientowanym w terminologii medycznej niewiele to mówiło. Minęło ponad osiem miesięcy, […]
28.11.2021
Weszło
30.11.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 11!

Nietypowa pora, ale wiadomo, co wczoraj wieczorem było najważniejsze – Złota Piłka. Dlatego na Weszłopolskich zapraszamy dzisiaj, już od 11. Bądźcie z nami!
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Weszło
21.11.2021

LIGA MINUS OD 20! WRACA KOWAL!

WRACA KOWAL DO LIGI MINUS. To jest informacja tygodnia. A że mamy o czym gadać, to odpalajcie program!
21.11.2021
Weszło
21.11.2021

Jakość zmienników zdecydowała. Pogoń ogrywa Śląsk

Ostrzyliśmy sobie zęby na starcie Pogoni ze Śląskiem, bo spokojnie można było nazywać ten mecz hitem kolejki. Z jednej strony Pogoń, która – wydaje się – jest na drodze do ustabilizowania formy, z drugiej Śląsk, zespół znów – nazwijmy to – labilny, raz wygra, raz nie, ale zazwyczaj dostarczy emocji. I co? I nie zawiedliśmy […]
21.11.2021
Weszło
21.11.2021

Śpiewak: – Nie jestem zaskoczony tym, że dobrze gram

– Nie jestem zaskoczony tym, co się teraz dzieje, że dobrze gram – zawsze wierzyłem w siebie – mówi Kacper Śpiewak, który zadebiutował w kadrze U21 i zaliczył dwie bramki z Łotwą, a też coraz lepiej radzi sobie w Ekstraklasie. Zapraszamy na rozmowę z piłkarzem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Mam wrażenie, że jesteś podobny w stylu […]
21.11.2021
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
matp12
matp12
1 rok temu

Generalnie nie wiem co o tym wszystkim myśleć. okres pandemii jest wszędzie dziwny i niezwykły dlatego może nie powinienem się dziwić, że u nas objawia się to normalnością. Mistrzem – faworyt, vice- druga siła w lidze, podium uzupełnia obrońca tytułu. w pucharze Polski od półfinału tylko zespołu z pierwszej ósemki, spadły zespoły typowane do tego jeszcze przed sezonem, dużo transferów wewnątrz ligii, sporo z zaplecza, ciekawe transfery z za granicy, jeszcze nie będzie wstydu w europejskich pucharach i zacznę wierzyć, że świat się kończy.

Marcin
Marcin
1 rok temu

A czemu w ogóle zaczęliście serię od Śląska? Ani analfabetycznie, ani według tabeli poprzedniego sezonu, nawet nie kierowaliście się geograficznym podziałem, bo bliżej zachodu jest przecież Pogoń

Adrian
Adrian
1 rok temu
Reply to  Marcin

I to jest jakiś problem, jakiś klub(twój) jest przez to dyskryminowany?

NieposkromionY
NieposkromionY
1 rok temu

Rety, ten futboholik tak na siłę próbuje być zabawny, że tylko współczuć. „Niedogotowana parówa”. „Wóda zamiast izotoników” On ma więcej niż 16 lat?

Cerber
Cerber
1 rok temu

na papierze bardzo mocna ekipa w tym roku. Z potencjałem nawet na Mistrza, jeśli w Legii zacznie się coś sypać.

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gołębiewski: – W drugiej połowie nasza dominacja nie podlegała dyskusji

Marek Gołębiewski, trener Legii, podobnie jak Szymon Włodarczyk (strzelec zwycięskiego gola), zabrał głos po meczu z Motorem Lublin w Pucharze Polski. Powiedział (cytaty za Legia.Net): – Spotkanie było trudne, bo wiadomo, że puchary zawsze rządzą się swoimi prawami. Motor postawił nam trudne warunki. Myślę, że w drugiej połowie, gdy na boisko weszli Emreli i Mladenović, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Drużyna Matty’ego Casha nie sprostała mistrzowi Anglii

Manchester City pokonał na wyjeździe Aston Ville 2:1 w meczu 14. kolejki Premier League. Tym samym Obywatele tracą tylko jedno oczko do prowadzącej w tabeli Chelsea. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał reprezentant Polski Matty Cash. Polak nie miał dzisiejszego wieczora łatwego zadania, bo jego zdolności defensywne raz za razem sprawdzał Raheem Sterling. W pierwszej […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Włodarczyk: – Czułem się gotowy, by pomóc drużynie

Szymon Włodarczyk zapewnił Legii zwycięstwo z Motorem, a po meczu udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Jak powiedział: – Strzelić swojego pierwszego gola – to było niesamowite przeżycie. Czułem się gotowy, aby pomóc drużynie. Cieszę się, że wygraliśmy na ciężkim terenie. Goniliśmy wynik i naprawdę trudno opisać to, co teraz dzieję się we mnie i w drużynie. […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Zieliński z asystami [VIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył już dwie asysty w meczu z Sassuolo. Napoli prowadzi obecnie 2:0. Polski pomocnik po odbiorze jednego z kolegów wpadł w pole karne i nie ładował na pałę, tylko jak to on, przytomnie podniósł głowę i odegrał do Ruiza. Ten ułożył sobie piłkę na lewej nodze i nie dał szans bramkarzowi. Zobaczcie: Kolejna […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Chelsea przerwany, atak serca na trybunach

Mecz Chelsea z Watfordem został w pewnym momencie przerwany. Powód dramatyczny – jeden z kibiców doznał ataku serca. Na początku nie było jasne, co się dzieje na trybunach, ale piłkarze szybko zwrócili na to uwagę. Cleverley pokazywał Azpilicuecie gest uciskania klatki piersiowej, z kolei Marcos Alonso wezwał sztab medyczny Chelsea, by wskazać miejsce, w którym […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gol Bednarka w Premier League! [VIDEO]

Jan Bednarek otworzył wynik spotkania z Leicester. Polak strzelił bramkę już w trzeciej minucie spotkania. To czwarty gol Bednarka na poziomie Premier League. Święci mierzą się dziś z Lisami, a polski obrońca po ładnym, kombinacyjnym rozegraniu (plus trochę szczęścia), skierował piłkę do siatki. Spójrzcie sami: Jan Bednarek GOAL Southampton 1-0 Leicester#SOULEI pic.twitter.com/5AXg9wUtsF — football highlights […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Skorupski z czystym kontem przeciwko Romie

Łukasz Skorupski zaliczył czyste konto przeciwko Romie. Co więcej – jego Bologna wygrała 1:0. To na pewno satysfakcjonujące dla polskiego golkipera, bo przecież był piłkarzem Romy, a nie dostawał tam zbyt wielu szans. Polak miał w tym spotkaniu nieco roboty, bo pięciokrotnie zatrzymał zawodników przeciwnika. To jego szóste czyste konto w 15 spotkaniach, więc naprawdę […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Debiut Kiwiora w Serie A

Jakub Kiwior nie dostał łatwego rywala na debiut w Serie A, bo jego Spezia z nim w składzie zmierzyła się z Interem. Przegrała 0:2. Polak miał pecha, bo nie popełnił jakiegoś skandalicznego błędu, tylko dość przypadkowo dotknął piłkę ręką, a że jednocześnie powiększył obrys ciała, to sędzia wskazał na wapno. Karnego wykorzystał Martinez i Inter […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Walczak w stajni Zahaviego

Pini Zahavi, światowej sławy agent piłkarski, podpisał kontrakt z kolejnym polskim zawodnikiem. Ale nie takim z pierwszych stron gazet, tylko z talentem, który ma tam się znaleźć w przyszłości. Chodzi o Tomasza Walczaka z Wisły Płock, a tę informację podał Mateusz Borek. Walczak ma 16 lat i zdążył już zadebiutować w Ekstraklasie – ma na […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Papszun z rekordowym kontraktem w Legii?

250 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle – zdaniem Sport.pl – miałby zarabiać Marek Papszun w Legii. Nawet jeśli będą to mniejsze pieniądze, bo drugie źródło dziennikarzy mówi o 220 tysiącach za miesiąc, to i tak będą to stawki – jak na polskie warunki – kosmiczne. Dość powiedzieć, że Artur Jędrzejczyk może liczyć na 200 tysięcy, a […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Rangnick chce dużego transferu do United

Ralf Rangnick spróbuje przeprowadzić co najmniej jeden duży transfer do Manchesteru United. O szczegółach informuje Christian Falk. Listę otwiera, a jakże, Erling Haaland. Pomocny miałby być fakt, że Rangnick przed laty pomagał w transferze Norwega do Salzburga i ma bardzo dobre relacje z ojcem zawodnika oraz agentem. Dalej? Timo Werner. Tutaj wszędobylski Rangnick kupił piłkarza […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Davies wściekły na wyniki Złotej Piłki

Wybór zwycięzcy Złotej Piłki wciąż budzi wiele kontrowersji. Kolejni ludzie sportu go komentują i zazwyczaj diagnoza jest podobna: to żart, że nie wygrał Lewandowski. Dokładnie w te same tony uderzył Alphonso Davies. Najpierw mówił, że nie bardzo chce to komentować, ale nie wytrzymał: – Nie chcę o tym rozmawiać. Dla mnie to nie ma sensu. […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021